PZC Zin in de z >mer! B o Hel lendoorn Harderwijk Wassenaai^^^(^^AIphen aan de Rijn Den Haag W17 Qs»g haren Teckeltoast Reis in 5 clicks zaterdag 3 april 2004 De opening van het pretparkenseizoen. Dat betekent vooral het begin van de lente, een beetje zomer al wellicht. Met wapperende haren in de achtbaan, rondslenteren met een druipend ijsje in je hand. Nat worden in de Piranha en vertederd kijken naar een pasgeboren giraffe. ^^Groningen 3 We zetten de belangrijkste parken op een rij. ^Emmen ^Biddinghuizef# Drunen,i Kaatsheuvel Mierlo .Cj» Dolfinarium Stripmuseum Dierenpark Emmen Attractiepark Avonturenpark SixFiags Holland Cape Holland Duinrell Madurodam 7» Drievliet |i Land van Ooit Efteling F Dierenrijk Europa Nieuwe attracties zijn er dit jaar nauwelijks, des te meer familieshows Dolfijnen tonen hun kunsten in Harderwijk. Door ALICE PLEKKENPOL "•"et gebeurt beslist niet elk jaar dat er een compleet nieuw attractiepark opent, maar 28 april is het zover. Dan gaan in Den Helder de poorten open van Cape Holland Treasu re Park. Alles draait hier om de VOC en andere nautische za ken. Kinderen kunnen er in de huid kruipen van een piraat of zeeman. Het complex kent di verse onderdelen zoals VOC Wonder World en Hurricane, waar de bezoeker meemaakt hoe een VOC-schip destijds werd gebouwd. Dan ligt er ook nog een replica van het grootste VOC-schip ooit, de Prins-Wil- lem, die liefst 68 meter lang is. Het terrein op de kade van Den Helder kent tevens voorzienin gen als een megabioscoop, in door speeltuin, horecagelegen heden, reddingsbotenmuseum en dergelijke. Voor de meeste van deze attracties moet apart betaald worden. Cape Holland in Den Helder opent 28 april, entree €12,25, tel. 0023-67 40 1 0, www.capeholland.nl Cape Holland behoort tot de Libéma groep, die dit jaar nog twee nieuwe attracties presen teert. Vanaf eind april kunnen bezoekers in het Nederlands Stripmuseum in Groningen een interactieve reis door Neder landse strips maken. Entree €7, tel. 0900-235 54 23 62, www.stripmuseumqroninqen.nl. Ook nieuw is Dierenrijk Europa in Mierlo, dat in mei opent. De dierentuin herbergt Europese diersoorten zoals wolven, lyn xen en bruine beren. Uiteraard zijn er voederpresentaties, een kinderboerderij en een speel tuin. Entree €10, tel. 0900-235 54 23 62, www.dierenriikeuropa.nl. Land van Ooit Energie, daar draait het om in de nieuwste attractie van Land van Ooit. In samenwerking met energiebedrijf Essent is 'Ener giek' gebouwd. Daar mogen de Kleine Bazen professor dr. Eens teen helpen bij het opwekken van groene energie uit wind, wa ter en zonlicht. Nieuw zijn ook de Leef je Uit!Week en Weekenden, te be ginnen van 30 april tot en met 9 mei. Dan draait alles om Ridder kracht en Prinsessenpracht, en leren kinderen hoe ze ridder of prinses worden. Theater is belangrijk in Land van Ooit. De vijf theatervoorstel lingen zijn vernieuwd, de vorig jaar geïntroduceerde kerstopen stelling met een kerstshow wordt vervolgd, net als de lande lijke theatershow van Kloontje. Land van Ooit heeft serieuze uit breidingsplannen. Er komt een nieuw theater met 4000 plaat sen, en ook wordt de hoofdin gang verplaatst. Dit vergt een in vestering van 40 miljoen euro. Land van Ooit in Drunen opent 30 april, entree €17, tel. 0416-37 77 75, www.ooit.nl Attractiepark Slagharen Het wilde westen herleeft in Slagharen, waar cowboys en in dianen de dienst uitmaken. De diverse shows in het park zijn het komende seizoen ver nieuwd, aan de attracties zelf is niet gesleuteld. Attractiepark Slagharen is sinds vori ge week open, entree €17,50, tel. 0523-68 30 00, www.slaqharen.org. Avonturenpark Hellendoom Liefhebbers van wildwaterba nen en rollercoasters komen aan hun trekken in Avonturen park Hellendoom. Ook hier een reeks nieuwe familieshows, en wel met Anatevka, Bob de Bou wer, Kareltje Pet. Avonturen park Hellendoom is er trots op te beginnen met de show 'Com- pu 4-us' van Anatevka, bekend van Fox Kids, en supergooche laar Ronald Moray. In de zomer presenteert het park Villa Kek en gedurende vijf weken de show "Vlucht 7; op zoek naar het Grote Geluk'. Villa Kek is een tent waarin kinderen leuke dingen kunnen doen. In de herfstvakantie wordt er weer flink gegriezeld met Heksen- doom. Avonturenpark Hellendoom opent 9 april, entree €16 (hoogseizoen €17), tel. 0548-6 555 555, www.avonturenpark-hellen- doorn.nl Six Flags Holland Geen nieuwe achtbanen of ande re spectaculaire bouwwerken in Six Flags Holland, maar wel veel live entertainment voor het he le gezin. De nieuwe Looney Tu nes Show 'Bugs Bunny and Friends', drie nieuwe familie shows in het park én het nieu we festivalprogramma moeten voldoende ingrediënten bieden voor een complete dag uit voor het hele gezin. De vijf festivals hebben als thema's Rollercoas- termonth (mei), World of Carni vals (juni), Music Months (juli en augustus), The Wild Wild West (september) en Halloween Horror Fest (oktober). Six Flags Holland in Biddinghuizen opent 9 april, entree €24, tel. 0321-32 99 99, www.sixflaqsholland.nl Dolfinarium Harderwijk Het Dolfinarium Harderwijk weet eveneens veel kinderen aan zich te binden met tal van evenementen en arrangemen ten, zoals slapen bij dolfijnen en verjaardagfeestjes. Dolfinarium Harderwijk is reeds open, entree €19,50 (hoogseizoen €20,50), tel. 0341-467 467, www.dolfinarium.nl Duinrell Illusionist Hans Klok verruilt Ef teling voor Duinrell, en is de gro te ster van de nieuwe zomer- show in het Wassenaarse attrac- Misschien lag het bij Pwllheli (spreek uit: poer-selly) of Bet- ws-y-Coed (bet-toe-se-koid). Het kan ook in de buurt van The Brecon Beacons zijn geweest. Het was in ieder geval in Wales, dat weet ik zeker. Alleen zijn de naam en de locatie van de Bed Breakfast me ontschoten en ik heb er ook geen notitie van ge maakt. Ik was toen de helft zo oud als nu en meende dat ik het allemaal zou ont houden. Samen met mijn nichtje Truus, een be vriend familielid, had ik in Londen een aftandse Renault 5 gehuurd. Het was een auto die niet graag wilde starten, uitein delijk morrend toegaf en de rest van de dag bleef tegensputteren. Dat heb je met die goedkope aanbiedingen. Toch waren we er al een heel eind mee gekomen. We hadden die dag een vermoeiende rit achter de rug. Tegen zessen zagen we een bordje met 'Bed Breakfast' langs een landweg staan. We volgden de pijlen en kwamen uit bij een soort Oma Duck boerderij. Een monter paard met een wit kuifje keek ons achter een halve deur nieuwsgierig aan. Onder een afdakje stond een babyblauwe Morris Minor te Door DIRK MULDER We stapten uit. Drie melkchocoladebrui- ne teckels cirkelden rond onze enkels. Met hun fluwelen oren veegden ze en passant het erf aan. Wat ze precies blaf ten verstond ik niet, het klonk vriende lijk. Er ging een raam open. Een mevrouw met grijs krulletjeshaar stak haar hoofd naar buiten. Even dacht ik dat ze een warme appeltaart op de vensterbank zou zetten, maar je kunt niet alles hebben. 'Can I help you?' vroeg ze. Wij informeerden naar een kamer. Die had ze nog. En wat voor een. Met mollige bedden, een gebloemde zithoek en een aangrenzende badkamer met dikke tiepark. Hij treedt in juli en au gustus op. Duinrell breidt het aantal kampeerplaatsen uit, en werkt samen met stichting De Opkikker, die zich ten doel stelt zieke kinderen een fijne dag c.q. dagen te bezorgen. Voorts zijn er diverse evenementen, zoals op 27 juni de naamdag van Rick de Kikker. Duinrell in Wassenaar opent van daag, entree attractiepark inclusief twee uur Tikibad €15,50, tel. 070-515 52 58, www.duinrell.nl Archeon handdoeken. We sliepen die nacht als Engelse rozen. De volgende ochtend kre gen we in de keuken een 'full Welsh breakfast' geserveerd. Met bacon, eieren, worstjes, tomaten en toast. De B B mevrouw had er haar handen vol aan. Ze was de jongste niet meer, het viel niet mee om alles op dezelfde tijd klaar te krijgen. En de teckels staken ook geen poot uit. Die lagen, gezellig over elkaar heen gedrapeerd, in hun hon- denmand te soezen. De mand stond naast de koelkast. Op het bovenblad van de koelkast was een broodrooster geplaatst van het soort dat de toast vanzelf omhoog wipt. Alleen was het veermechanisme iets te enthou siast afgesteld. We hoorden een metalen klik en zagen twee geroosterde boter hammen met een boogje door de lucht zeilen. Ze landden bovenop de teckels, die daar helemaal niet van opkeken. De oude mevrouw schuifelde naar de mand, bukte zich en keek tersluiks of wij iets gemerkt hadden. Ze dacht van niet, veegde routineus wat teckelharen van de toast en stak het in een rekje. Met een lief lachje zette ze het voor ons op ta fel. Het zijn vooral de themadagen met tal van levende historische figuren, die Archeon dankzij hun demonstraties extra smoel geven. Het seizoen begint met een middeleeuws paasfeest (9-12 april), op 17 en 18 april staat de Schotse historie cen traal, en op 24 en 25 april is de Compagne d'Ordonnance uit de late Middeleeuwen present. Na genoeg elk weekeinde zijn er tal van activiteiten. Archeon in Alphen aan de Rijn opent 9 april, entree €14,20 (inclu sief spijspot), tel. 0172-44 77 44, www.archeon.nl. Dierenpark Emmen De meest bezochte dierentuin van ons land ligt in Drenthe. Het Noorder Dierenpark, dat zo juist de naam heeft gewijzigd in Dierenpark Emmen, breidt nog steeds uit. Zo wordt momenteel gewerkt aan een onderkomen voor dwergotters in het Aziëge- deelte. Andere nieuwkomers zijn grote ffuitetende Rodrigu- ez-vleerhonden en exotische vo gelsoorten. Maar het zijn vooral de vele (kinder)activiteiten die een bezoek mede aantrekkelijk maken. Het hele jaar door zijn er evenementen, zoals de voor stelling 'Paaseieren verzame len' in het Kindertheater van 9-12 april. Dierenpark Emmen is reeds open, entree €16,50, tel. 0591 -850 850, www.dierenpark-emmen.nl, Madurodam Het enige park dat aandacht be steed aan het jaarthema Archi tectuur Design is Madurodam. En dat is niet zo verwonderlijk, want de miniatuurstad her bergt zo ongeveer alle stijlen en stromingen van de vader landse bouwkunst. Er zijn een kinderspeurtocht en wandeling aan dit thema ge koppeld. Voorts komt er op 6 juni een nieuwe ver sie van het Vredespaleis. En dan gaat ook Maduro dam mee in de entertain- menthype. Van 30 april tot en met 9 mei is drie keer per dag de kinder musical 'Karei de Kok en de Kroon van de Koning' te zien in een speciaal hiervoor ingericht theater in de overdek te hal. De show duurt ongeveer een uur. Madurodam in Den Haag is reeds open, entree €12, tel. 070-416 24 00, www.madurodam.nl, Drievliet Familiepark Drievliet komt dit seizoen als een van de weinige parken met een nieuwe specta culaire achtbaan, de Xtreme. Zijn de twee andere achtbanen in het park, de Kopermijn en de Twistrix, meer geschikt voor het hele gezin, de Xtreme is be doeld voor de echte waaghalzen die het niet eng vinden vijftien meter naar beneden te roetsjen. Voorts zijn er tijdens beide paas dagen circusshows in het Park theater. Drievliet in Den Haag opent van daag (in april beperkt open), entree €14,50, tel. 070-3999305, www.drievliet.nl Efteling Ook Efteling mikt op showminnend publiek. Jim en Marieke uit de vori ge Idolsfmale spelen een rol in de Wonderlijke Efteling Show. Zij tre den vier keer per dag op. De Won derlijke Efteling Show, met onder anderen een optreden van een ma giër, gaat zijn derde jaar in en won vorig jaar een internationale prijs. Nieuwe attracties zijn er dit jaar niet in Efteling. Efteling in Kaatsheuvel is sinds don derdag open, entree €23 (hoogsei zoen €25). tel. 0900-33 83 54 64, www.eftelinq.nl Nieuwe editie Fietsideeënkaart Onlangs is een geheel vernieuwde editie van de Fietsideeënkaart verschenen. De kaart heeft zich in de afgelopen jaren bewezen als dé ideale voorbereiding op een fietstocht. Al le informatie op de kaart is dit jaar wederom volledig geactualiseerd; de formule is onge wijzigd gebleven. Het is geen kaart om op te fietsen, maar één die een actueel overzicht biedt van de vele recreatieve fietsmogelijkhe- den in ons land en die fietsers daarmee op pad helpt. In de cartografie staan alle ruim 400 beweg- wijzerde fietsrondritten en het complete net van Landelijke Fietsroutes (LF-routes, ruim 6.500 km) weergegeven. Ook de vaste ATB-routes en de gebieden met knooppuntbe wegwijzering maken deel uit van het kaart beeld, waaronder het nieuwe netwerk in Noordoost-Friesland. Op de kaart zijn verder de trekkershutten, natuurkampeerterreinen, Stayokay hostels en Nivon-Natuurvrienden- huizen terug te vinden. Een lijst met fietseve- nementen en met relevante (internetadres sen maakt de kaart compleet. «tea* De kaart is voor €3,30 verkrijgbaar bij onder meer de ANWB en VW-kantoren, of te bestellen via www.fietsplatform.nl De juiste route dankzij navigatie via radio en CD Nogal wat mensen hebben moeite met kaart lezen, en echt niet alleen vrouwen. Tenslotte zijn het vooral mannen die een navigatiesys teem in de auto plaatsen. Nu is er iets nieuws op de markt, de TravelPilot El. Het betreft een radionavi gatiesysteem met CD-speler van Blau- punkt, dat de bestuurder via zijn display en via gesproken rij-instructies begeleidt. Het systeem geeft nauwkeurig routeadvies en berekent ook de meest optimale route. Deze houdt rekening met zowel de afstand als de reisduur. Tijdens het rijden worden automa tisch de actuele verkeersomstandigheden geë valueerd, om zodoende files te vermijden. De bijbehorende CD geeft een gedetailleerde weergave van routes in de Benelux en van de hoofdwegen in Europa. De TravelPilot E1 kost €849, inclusief CD voor de Benelux en hoofdwegen in Europa. Lammetjes kijken op Texel Op tweede paasdag wordt op het Waddenei land Texel de Lammetjeswandeling gehou den. Er is keuze uit 5,10,15, 25 of 40 kilome ter. Alle routes doorkruisen het oude land van Texel en zijn in de omgeving van Den Burg. Veel van de duizenden pasgeboren Texelse lammetjes dartelen hier dan rond. Meer informatie: VW Texel, tel. 0222-314741, www.texel.net en www.hetqoudenboltie.nl. Kom in de kas van de tuinders De Nederlandse tuinders laten het publiek dit weekeinde weer kennismaken met hun werk. Tijdens het jaarlijkse evenement Kom in de Kas zijn 32 glastuinbouwgebieden open gesteld. De kwekers geven uitleg over de teelt van groenten, fruit en planten, en hopen met een van de bezoekers te horen hoe zij tegen de tuinbouw aankijken. In het hele land ne men tuinders deel aan het evenement. Meer informatie: www.komindekas.nl. Bruisende winkelsteden Wie denkt in Duitsland enkel terecht te kun nen voor porselein en hangklokken zit er goed naast. Want tegenwoordig heeft Duits land op het gebied van winkelen veel te bie den. Elke grote stad heeft wel een aantal wij ken waar het bruist van de nieuwe winkels, bars en restaurants. In Berlijn zijn dat Kreuz- berg en Mitte. Hier huizen kleine designwin kels met spullen die je niet snel tegenkomt in Nederland. In Hamburg openen kunstenaars, studenten en andere creatieve ondernemers winkels en leuke restaurants in de wijk Alto- na, terwijl je in München in de Maximilian- strasse moet zijn. Een selectie van winkels die men zeker niet mag missen. Berlijn: www.antoniesetzer.de en www.yoshiharu-ito.de: Stuttgart: www.etienneaiqner.com: Hamburg: www.boqner.com en München: www.dallmavr.de.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45