Thuisbioscoopje spelen in een multi-mediabed De Nationale Hypotheekbemg puzzel Registry Medic maakt hart van de pc schoon Doe de Gratis hypotheekcheck en bespaar ook honderden euro's Wij komen graag bij u langs! De rente is nu historisch laag. Profiteer hiervan en zet uw dure hoge rente om naar bv. 2,3%. U wilt lagere maandlasten! Evt. lopende dure leningen inlossen en geld in handen? Wij regelen ALLES voor u. De door DGA berekende rentes liggen veel lager dan in boven staand overzicht. Bel Gratis DGA Middelburg 0800-0221415 en ook u bespaart honderden euro's. DGA is lid van de NVF. Multimediabed maakt van de slaapkamer een thuisbioscoop. foto GPD Bioscoop je spelen in bed. Dankzij RUF Bet ten kan dat. Het scherm rijst op uit het voeteneind, dvd'tje in de middenconsole en genieten maar Het winkelend publiek kan er in de Bossche Hintha merstraat amper omheen. Je ziet voorbijgangers stilstaan, el kaar aanstoten en zich afvra gen: wat is dat voor raar bed? Als ze de etalage inlopen van Frans Groos, reageren ze stereo tiep: apart hoor, maar wel duur, luidt het doorsnee commentaar. „Kijk, zo gaat dat de hele dag door", glundert Bram Groos, ei genaar van de beddenspeciaal zaak. Het rare bed heeft een dub belfunctie. Het is een complete bioscoop. In het voeteneind zit onder een aluminium plaat een projectiescherm verstopt. Na een druk op de afstandsbedie ning scharniert het, aangedre ven door een motortje, lang zaam omhoog. Op het scherm past een beeld van 1,30 breed en 1 meter hoog. Console Tussen de verstelbare rugleunin gen is een aluminium console ge bouwd die plaats biedt aan een dvd-speler of een complete ho- mecinemaset en een projector. De kabels aan de achterkant zijn netjes weggewerkt in een dikke slurf. Ook is daar ruimte voor de subwoofer. Op een van onderen belichte plexiglasplaat kunnen een hoop dvd's, spelle tjes of videobanden liggen. Op deze wijze is Robbie Willi ams' Mr. Bojangles luid horen en zien zingen een hele beleve nis, zoals de passanten in de win kelstraat kunnen beamen. Groos zelf was ook meteen ver kocht toen hij het multimedia bed vorig jaar op de internatio nale meubelbeurs in Keulen zag. Het Duitse bedrijf RUF Bet ten introduceerde het daar. „Ik vond het echt kicken", zegt de beddenman. Het duurde een tijdje voor het bed op de Nederlandse markt kwam. Eerst moest er een impor teur gevonden worden. Toen dat een feit was, is het balletje gaan rollen, vertelt Groos. Nu is RUF-CINEMA, zoals het bed heet, in een dozijn speciaal zaken in den lande te bewonde ren. „Het leeuwendeel van de consu menten zal dit heel grote onzin vinden. Zo'n bed is een gadget, absoluut een hebbeding voor een bepaalde groep mensen. Dit is echt iets voor de yup, met alle respect voor anderen", licht Groos toe. Zitbedden „Wonen en leven is aan het ver anderen, zoals ze bij Auping ook hebben gesignaleerd. Veel mensen gaan vroeger naar bed en kijken eerst nog even televi sie. Daarom komen er ook meer zitbedden op de markt. Daar naast zie ik kennissen om me heen die een projector op de slaapkamer zetten om een dvd'tje of tv te kijken op groot formaat. Met dit bed heb je in één keer alles in huis", onder bouwt Groos zijn mening. „Hier zal het niet bij blijven. Ik ver wacht dat we meer van dit soort bedden gaan zien." De prijs vormt voor menigeen nog wel een obstakel. Het bio- scoopbed kost 8000 euro (incl. projectiescherm). Homecinema- set en projector moeten los ge kocht worden. Het totaal gaat dan al snel richting 10.000 euro. En dan hebben we nog niet eens nachtkastjes. Maarten van de Rakt Meer informatie: www.ruf-bet- ten.de' voor verkoopadressen: info@lmtvanderhorst.nl zaterdag 3 april 2004 (Advertentie) nhb@zeelandnet.nl www.nationale-hypotheekbeurs.nl HOOFDVESTIGING: VLISSINGEN BADHUISSTRAAT 137 TELEFOON (0118) 41 39 00 Zowel de rente op de geldmarkt als de rente op de kapitaalmarkt is deze week nauwelijks gewijzigd. Wij noteerden rentedalingen van 0,05% tot 0,3% voor bijna alle rentevaste perioden bij de Allianz/Direktbank, Argenta Spaarbank, BLG Hypotheken, Delta Lloyd Hypotheken, Direktbank, Bank Of Scotland, Falcon Leven, Friesland Bank, Goudse/Bank of Scotland, Hooge Huys/Alkmaar, Hooge Huys/Holland, ING Bank, F. van Lanschot Bankiers, Le- vob/BLG, Nationale Nederlanden, Obvion, Postbank, RVS en Westland Utrecht. Hypotheekrente per 29 maart 2004 rende meegroeihyp. 5 jr. meegroeihyp 10 jr meegroeihyp. 15 jr. ann. hyp variab. ann hyp 5 |r. Bouwfonds Combinatie Centraal Beheer CVB afsluit provi sie in 1.00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 1,00 spaargar hyp 5 jr spaargar.hyp. 1.5 jr. 2 jr. 5 jr 10 jr. ann. hyp. ann. hyp spaarhyp Delta Lloyd/ hyp tot plan Leven hyp tot.plan Direktbank besp.dir hyp HoogHuys/C hyp.spaarpl. ING-bank spaarhyp. spaarhyp ann. hyp ann. hyp. Nationale spaarhyp. Nederlanden spaarhyp. Obvion Hyp ann hyp ann. hyp spaarhyp. spaarhyp. spaarhyp Postbank spaarhyp. spaarhyp. spaarhyp. ann.hyp gnn hyp. PVF Achmea spaarhyp Hyp spaarhyp. ann. hyp. ann. hyp. ann. hyp. Rabo. (advies) spaarzeker spaarzeker spaarzeker spaarzeker SNS bank spaarhyp. spaarhyp. ann. hyp. ann. hyp. De vermelde tarieven hebben betrekking op standaard hypotheken met nationa Ie hypotheekgarantie. De netto werkelijke rente (nwr) is gebaseerd op de totale netto lasten van de hypotheek. De vermelde nwr-percentages gelden voor eei man van 30-jarige leeftijd en een hypotheek ad 75.000 euro. Voor vrouwen en/o bij andere leeftijden kunnen andere nwr-percentages gelden. Bij andere hype theekbedragen wijkt de nwr soms enigszins af. (Advertentie) Horizontaal: 1. Randschrift van een muntstuk; 6. tamelijk krap; 12. wild zwijn; 13. denk beeld; 14. oude lengtemaat; 16. zang stuk; 18. hen; 19. muzieknoot; 20. mo degek; 22. zware hakbeitel; 24. Engel se titel; 25. doorweekt; 27. muziek genre; 28. bewonderaar; 30. ratelpo- pulier; 32. Griekse bosgod; 33. fami lielid; 35. houten vat; 37. Arabische ti tel; 39. bevel; 40. regelmaat; 42. go din van de vrede; 44. rivier in Duits land; 46. pausennaam; 48. gravure; 50. woonboot; 51. koolstofpoeder; 53. de jonge jaren; 54. hoofddeksel; Oplossing doorloper azuurimagovaart f ijnlodenerennee glitboendereten oberonnoodamigo debatetserfiber rultarokgadeelf enormfreakapril cakeindelenoude echecoeloetocht stageerengelhes piketserieaster lelieteenlaagte eposloreleiloog ergeensgenetrei toornstagenotie De prijswinnaar van de Iris-cheque van €25,- is: E. Auperlé, Middelburg. De Iris-cheques van €12,50 gaan naar: C. Kloet-Saly, Noordgouwe, E. Rejack, Goes en A. Duine, Haven weg 17, Nieuwdorp. De prijzen zullen binnenkort worden toegezonden. 55. zeegroen; 58. lof; 60. groef; 61 oevergewas; 62. insect; 65. zeekom kommer; 67. behoeftig; 69 Jamaïcaanse stroming; 70. dans; 71 Turkse titel; 72. keurig; 74. boom; 76 opera van Verdi; 78. vrachtschip; 80 tijdelijk gebruik; 81. muzieknoot; 82. uitmuntend; 84. Turkse brandewijn; 86. bijwoord; 87. brander; 88. vruch tennat; 90. tennisterm; 92. deelbaar door twee; 96. in het jaar (Lat.); 98. gat in het ijs; 99. niet ernstig; 103. ge lofte; 104. voegwoord; 105. bolvor mig; 106. adellijk; 108. Chinese af standsmaat; 109. plaats; 110. tijd perk; 112. condor; 113. het aan de kop van een peloton rijden. Verticaal: ITeder; 2. persoonlijk vnw.; 3. bijbel se naam; 4. bladader; 5. braakliggen de akker; 7. afvoerbuis; 8. bloedvat; 9. schrijfgerei; 10. persoonlijk vnw.; II. stadion; 15. withandgibbon; 17. soort slee; 18. holmium; 19. projectie plaatje; 21. soort stof; 23. eucharistie viering; 24. Japanse munt; 26. brand kast; 27. plaats in Italië; 29. thans; 30. naarling; 31. koeienmaag; 32. on meetbaar getal; 34. strijdperk; 36. mu zieknoot; 38. persoonlijk vnw.; 39. keukengerei; 41. onderdompeling; 43. vulkaan op Sicilië; 45. volksoverle vering; 47. Italiaans gerecht; 49. Afri kaanse staat; 52. aarde; 53. grote si garet met hasj; 54. huisdier; 56. steen soort; 57. spoedig; 59. alcoholische drank; 63. drinkgelag; 64. advies; 66. hoogtepunt; 67. opgeld; 68. straf werktuig; 71. vaatwerk van aarde; 72 niets; 73. grafheuvel; 75. tijdschrift 77. vrouwelijk zoogdier; 78. vogelpro duet; 79. dwarsmast; 80. glimmer 83. grondtoon; 85. bazige vrouw; 87 teer; 89. uitroep; 91. een zekere; 93 voorzetsel; 94. bekwaamheid; 95 beeldopnameapparaat; 97. troef kaart; 99. halfaap; 100. compactdisc 101. voorzetsel; 102. zeevis; 105. zee vis; 107. windvrij; 109. voorzetsel III. persoonlijk vnw.. De letters uit de vakjes 60-8-57-110-84-1-96-72-41 en 65-18-83-44-36-22-105-63-29-101 vor men twee sleutelwoorden. Schrijf uitsluitend de gevonden sleutelwoorden op een briefkaart en stuur dit uiterlijk woensdagmorgen naar het volgende adres- Puzzelredactie PZC, Postbus 31,4460 AA Goes of per e-mail naar: redactie@pzc.nl Vermeld uw naam, adres en woonplaats. De PZC stelt de volgende prijzen be schikbaar: eerste prijs een Iris-cheque van 25,-. Tweede, derde en vierde prijs een Iris-cheque van 12,50. De oplossing en de namen van de prijswin naars vindt u in de PZC-bijlage Wonen van volgende week. Veel computergebruikers kennen het, een program ma van internet halen, installe ren, proberen en weer verwijde ren als het toch niet blijkt te zijn wat je verwachtte. En dan begint de ellende. Veel van die programma's laten in het register, zeg maar het hart van Windows, ook bij het moder ne Windows XP, stukjes code achter die er eigenlijk niet meer thuis horen. Windows is vaak niet in staat alle vermeldingen uit het register te wissen. Nu hadden programmeurs van Win dows ten tijde van versie 95 het mooie gratis programmaatje Regclean gemaakt. Eens in de week even draaien en de pc, ook met 98 (SE) erop, was weer tip top in orde. Dat programmaatje is nog overal te vinden op inter net, maar voor Windows XP werkt het niet. En voor XP is geen nieuwe versie gemaakt. Mi crosoft stopte er mee bij versie 4.1a, in januari 1998. Er zijn inmiddels programma's te kust en te keur die hetzelfde doen, of zelfs meer. Wij testten Registry Medic van het Ameri kaanse Iomatic. Gratis te probe ren. Maar dan worden maar vijf fouten gerepareerd. Geen pro bleem als je het programma elke dag, desnoods een paar keer, draait. Een telkens vastlopende redac tie- pc met Windows 98 bleek 649 verkeerde ingangen te heb ben. Na het draaien van Reg clean waren daar nog volgens Registry Medic nog altijd 627 fouten van over. Het Micro- soft-programma is dus ook met Windows 98 zeker niet feilloos. Registry Medic eroverheen en nu loopt-ie weer prima. Natuurlijk zijn er andere pro gramma's voor het schoonhou den van het register te vinden, ook gratis zelfbouw van hobbyis ten. Niks te na gesproken over thuisprogrammeurs, want het bekende besturingssyteeem Li nux is er groot mee geworden, maar het gevaar is dat er meer kapot wordt gemaakt dan gere pareerd. Iomatic is inmiddels een gevestigde naam in de VS, aanbevolen door downloadcen trales CNet en Tucows. En het heeft nog meer handige hulpmid delen om de pc schoon te hou den. Zoals Disk Medic, die aller lei overbodig geworden bestan den, zoals plug-ins van al gewis te programma's verwijderd. En als extraatje verwijdert Regis try Medic ook zogeheten Tro jaanse paarden, virussen die vanuit het register hun werk doen. De virustabel wordt dage lijks bijgehouden. En tenslotte is het, naast vele andere talen, geheel Nederlandstalig. Peter Otte Registry Medic, voor alle versies van Windows, proefversie gratis op te halen. De registratiecode kost 19,50 euro. Zie ook www.iomatic.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41