PZC Clubs Veersepoort in de schulden PZC Hooikoorts denkt aan uitbreiden 99- Restauratie Badpaviljoen in Domburg van start Grote renovatie voor sporthal Souburg 13 Gemeente Middelburg vergeet voetbalverenigingen rekeningen te sturen EO-ontmoeting Filatelie Lentebode in Vlissingen Wietteler krijgt werkstraf Opnieuw illegalen aangehouden Boetes bij videosurveillance Celstraf heeft geen zin Rommelmarkt zaterdag 3 april 2004 rinor Nadia Berkelder MIDDELBURG - De twee voet balverenigingen die op sport park de Veersepoort in Middel burg spelen, hebben een forse huurachterstand. De gemeente was vergeten rekeningen te stu ren voor de eerste twee seizoe nen. De clubs, Zeelandia Middel burg en de Middelburgse Zater dag Voetbal Club (MZVC) wil len een betalingsregeling. De clubs hebben de gemeente la ten weten dat ze het bedrag, in totaal ruim 45.000 euro, niet in één keer kunnen ophoesten. Ze stellen voor om een deel van de schuld in termijnen terug te be talen. Voor de rest willen ze een beroep doen op de gemeente. Het gemeentebestuur wil dat overwegen, maar wil eerst in zicht in de financiën van de clubs. Reserves Het geld voor de huur is wel ge reserveerd, aldus Zeelan- dia-voorzitter W. Vermeule. „Maar als we die huur nu beta len, zijn we door onze reserve been. Als er dan iets tegenzit, staan we met de rug tegen de muur." Wat er bij de gemeente mis is ge gaan, wordt niet duidelijk. „Er wordt nog gekeken hoe dit heeft (advertentie) redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur kunnen gebeuren", zegt sport ambtenaar O. Recourt. De verenigingen zijn bezig aan hun derde seizoen op het nieu we sportpark. Zowel Zeelandia Middelburg als MZVC moesten daar een nieuw clubhuis bou wen. „Bij ons is dat duurder uit gevallen omdat het er ook nog mooi moest uitzien van de ge meente", zegt Vermeule. Beide clubs hebben een tijd in een noodclubhuis gebivakkeerd. Daardoor kwamen er ook min der inkomsten van de kantine binnen. Bovendien misten de verenigin gen inkomsten toen tijdens de droogte in de zomer van 2003 de velden niet gebruikt mochten worden. „We moesten toen wel betalen voor velden waar we niet op konden." MZVC heeft in middels de contnbutie voor de leden met twaalf procent ver hoogd. De huur voor het lopen de seizoen is overigens door bei de verenigingen al betaald. Dure hobby Zeelandia Middelburg heeft eer der al geklaagd over de hoogte van de huur die moet worden be taald. Vermeule heeft geïnfor meerd bij andere clubs en kwam tot de conclusie dat voetballen op de Veersepoort een dure hob by is. „Het blijkt dat wij een gi gantische huur moeten beta len." In het eerste jaar moesten de clubs ruim 20.000 euro beta len, het jaar erop was de huur gestegen tot bijna 25.000 euro. Zeelandia Middelburg betaalt tachtig procent, MZVC de rest. De gemeente is inmiddels al be zig met een onderzoek naar de tarieven voor veldsporten. Voor de zomer worden de resultaten van dat onderzoek besproken met de verenigingen en de sport clubs. Aan de hand van de uit komst, beslist de gemeenteraad na de zomervakantie of de tarie ven moeten worden aangepast. MATTHAUS PASSION JOH. SEBASTIAN BACH HOLLAND BOYS CHOIR NEDERLANDS BACH COLLEGIUM ROBERT LUTS (Evangelist) HENK V HEIJNSBERGEN (Christus) PIETER JAN LEUSINK (Dirigent) Kaarten 35,- (4 voor 120,-) via giro 5600435 INFO: 0118-623650 w.nieuwe-muziek.n" MIDDELBURG - De Evangeli sche-Omroep houdt donderdag 22 april om 19.30 uur een EO-Ontmoeting in kerkelijk cen trum De Morgenster aan de A. Lauwereyszstraat te Middel- burg. Tijdens de ontmoeting wordt gesproken over hoe het evange lie via de TV gebracht kan wor den. Ds E. van den Ham en ds G. J. H. Vogel leveren een bijdra ge aan de bijeenkomst. VLISSINGEN - De Vlissingse Filatelisten Vereniging houdt donderdag 15 april haar maan delijkse bijeenkomst in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat. De agenda vermeldt onder meer een diale zing. De bijeenkomst begint om 20 uur. VLISSINGEN - De hoge temperatuur van de afgelopen dagen zet de natuur in bloei. In de Margrietenlaan in Vlissingen dragen bomen witte bloesems, foto Ruben Oreel door Ron Magnée WESTKAPELLE - De organisa toren van Hooikoorts denken er over de talentenjacht ook in Zeeuws-Vlaanderen en op Schouwen-Duiveland te hou den. Daarnaast wordt er aan ge dacht om het aantal muziekstro mingen uit te breiden, bijvoor beeld met wereld- of klassieke muziek. Donderdag wordt de fi nale van de tweede Hooi koorts-reeks in Westkapelle ge houden. Sinds twee jaar timmeren de or ganisatoren van Hooikoorts flink aan de weg. De Walcherse talentenjacht mag daarbij zich heugen in een toenemende popu lariteit. Steeds meer bandjes en dansgroepen weten de weg naar de bühne van discotheek De Hooizolder in Westkapelle te vinden. Dit seizoen deden 52 acts in verschillende categorie ën mee aan de talentenjacht, in totaal ruim 250 jongeren. De ge meente Borsele kent sinds vorig jaar een soortgelijk festival, Kiekvirus. De aanpak is eenvoudig en suc cesvol. Een seizoen lang worden zes voorrondes gehouden waar bij bandjes en dansgroepen hun kunsten kunnen laten zien. De leden van de groepen zijn in de leeftijd van 14 tot en met 24 jaar. Plaats van handeling is een plek waar bij voorbaat al veel jongeren komen. Wildcards In de gemeente Veere is dat dis cotheek De Hooizolder, in de ge meente Borsele is verenigingsge bouw de Jeugdhoeve in 's-Hee- renhoek. Tijdens elke voorronde kiest een jury van deskundigen een band en een dansgroep. Die mogen door naar de finale. Daar naast mag het publiek op de avonden en via internet nog twee wildcards verstrekken. In totaal treden veertien bands en dansgroepen in de finale op. De formule blijkt zo aan te slaan dat de organisatie de talen tenjacht ook elders van de grond wil tillen. „Wij denken er over om ook in Zeeuws-Vlaande ren en Schouwen-Duivland iets dergelijks op te zetten", zegt R. de Dreu, drijvende kracht ach ter het project. „Ook hier zoe ken we locaties die voor jonge ren makkelijk toegankelijk zijn. Er valt dan te denken aan het Terneuzense jongerencentrum Kalashnikov of poppodium Brogum in Zierikzee." Ook denkt De Dreu erover om het aantal soorten muziek uit te breiden. Nu richt de talenten jacht zich voornamelijk op pop muziek (rock, dans, rap, punk en dergelijke). Als het aan De Dreu ligt, wordt er ook een ver sie gemaakt waarbij in de cate gorieën klassieke muziek en we reldmuziek wordt gestreden. Onlangs is Hooikoorts ook uitge breid met een dj-competitie. Finales Zowel in 's-Heerenhoek als in Westkapelle worden in april de finales gehouden. Kiekvirus doet dat op 23 april in de Jeugd hoeve in 's-Heerenhoek. Hooi koorts houdt donderdag de fina le in De Hooizolder in Westka pelle. Op de planken staan de veertien bands en dansgroepen die uit de voorrondes zijn voort gekomen. Alle stijlen zijn dit jaar vertegenwoordigd: van rap tot jazz, van blues tot gothic. The Ultimatorz, 0118vier, Dui delijke Taal en groep Scwar, Es sence en Maskim Xul zijn de bands die de afgelopen maan den door de juryleden zijn uitge kozen. Naast deze groepen is de rockband Overstrain door het publiek als extra finalist aan de avond toegevoegd. De finalisten in de categorie dans zijn: The Misaine Girls, Diosjazz, Urban Vision, Willi- brord, Ultimatorzdance, Dios- dance en Girlthing Op het moment dat de jury zich gaat beraden, is er voor het pu bliek nog een gevarieerd muziek programma met een optreden van de punkrockband For The Alliance. Ook treedt Roel Felius op, de Zeeuwse deelnemer aan het eurosongfestival voor jonge ren. Daarnaast is er een optre den van de groep Phono. Aan vang van de avond is om 19.30 uur De avond is rond 1.00 uur afgelopen. Zoals gebruikelijk rij den er gratis Hooikoortsbussen heen en terug. De rommel in het oude Badpaviljoen wordt opgeruimd. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis DOMBURG - De restauratie van het Badpaviljoen in Dom burg is begonnen. In opdracht van eigenaar projectontwikke laar Van Garderen Dekker uit Goes pakt bouwgroep Peet- ers uit Middelburg eerst de buitenkant van het vervallen monument aan. Daarna is de binnenkant aan de beurt. Het Badpaviljoen dreigde te verkommeren als staatssecreta ris M. van der Laan (cultuur) niet met een fikse subsidie over de brug kwam. Eind vo rig jaar lukte het toch om acht honderdduizend euro in de wacht te slepen op voorwaar de dat de restauratie op 1 april zou beginnen. De restauratie van de buitenkant was voor de Rijksdienst van Monumenten zorg het belangrijkste", zegt J. van Garderen. „Het Badpavil joen moet zo snel mogelijk wind- en waterdicht worden. Het krijgt een nieuw dak en ge vels. Eind van dit jaar moet de restauratie van de buitenkant klaar zijn." Om het Badpaviljoen rendabel te maken wil Van Garderen Dekker het monument uitbrei den met een aantal apparte menten. Daartegen verzetten zich de buren. De aanvanke lijk verleende bouwvergun ning werd in juli vorig jaar door de Raad van State vernie tigd. De buren hebben moeite met de hoogte van de nieuw bouw. Van Garderen zegt dat hij een aantal 'constructieve gesprekken' heeft gevoerd met de buren. Hij hoopt de binnen kant van het Badpaviljoen te gelijk met de nieuwbouw te realiseren. Eind vorig jaar was de project ontwikkelaar in gesprek met de Vrienden van het Badpavil joen, die het monument wil den overnemen om er een grand-café, restaurant, terras en beperkte hotelaccommoda tie van te maken. Tussen de vraagprijs en het bod zat te veel ruimte. Volgen Van Garde ren wordt niet meer gesproken met de vriendenclub. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 43-jarige inwoner van Koudeker- ke voor hennepteelt veroordeeld tot tachtig uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Bij een inval in een loods in Middelburg werd vorig jaar juli een wietplantage van de verdachte aangetroffen. Officier van Justitie R. Rammeloo stelde aan de hand van de vondst (720 hennepplanten) vast dat er sprake was van een professionele kwekerij. Bovendien had de man zich al eerder schuldig gemaakt aan hennepteelt. „U bent er tegen beter weten in mee doorgegaan." De offi cier eiste honderd uur werkstraf en een maand voorwaar delijke gevangenisstraf. Raadsman H. Dunsbergen be pleitte een lagere straf, omdat zijn cliënt was opgepakt, terwijl de politie andere verdachten van hennepteelt in de loods observeerde. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van donder dag op vrijdag drie illegalen aangetroffen in Vlissingen. Zij hadden zich verstopt in trailers op de Oosterhaven weg. De mannen hebben de Iraanse nationaliteit. Ook aan de Westerhavenweg hield de politie een illegale vreemdeling aan. Zijn nationaliteit is onbekend. Alle ille galen zijn overgedragen aan de Vreemdelingendienst, die vervolgens bepaalt of de mannen het land worden uitge zet. Eerder deze week werden ook al illegalen aangehou den. KRABBENDIJKE - De politie heeft donderdag bekeurin gen uitgedeeld tijdens een videosurveillance in de omge ving van Krabbendijke. Tussen 14 en 22 uur werden twee mensen bekeurd voor niet-handsfree bellen, twee voor het overschrijden van een doorgetrokken streep, één voor rechts inhalen en één voor een kleine snelheidsovertreding. Een motorrijder moest zijn rijbewijs inleveren, omdat hij 155 kilometer per uur reed, waar 80 is toegestaan. Beelden van de sur veillance zijn binnenkort te zien in het programma Weg misbruikers van SBS6. MIDDELBURG - Het opleggen van gevangenisstraf aan een 26-jarige man uit Middelburg heeft geen zin. De Egyp tenaar zit in Tilburg in Vreemdelingenbewaring en wordt tezijnertijd Nederland uitgezet. Daarom eiste officier van justitie R. Rammeloo gisteren in Middelburg een maand voorwaardelijke gevangenisstraf voor mishandeling en be dreiging. Politierechter I. Woltring vonniste conform de eis. De offi cier achtte bewezen dat de man begin dit jaar in Middel burg zijn ex-vriendin had mishandeld door haar te stom pen, te krabben en in haar arm te bijten. Eerder, op 30 november vorig jaar, had hij een portier van een Middelburgse horecagelegenheid bedreigd toen hij na sluiting nog naar binnen wilde. „Ik schiet je ka pot", had hij geroepen. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Sporthal de Belt in Oost-Souburg wordt ge renoveerd. Korfbalvereniging Fortis gaat een nieuwe accom modatie bouwen, grenzend aan de sporthal. De plannen kosten de gemeente Vlissingen 1,4 mil joen euro. Sporthal de Belt is 27 jaar oud en wordt gebruikt door diverse verenigingen, onder meer voor handbal, zaalvoetbal en badmin ton. Er zijn maar twee kleedka mers. De sporthal was bedoeld als trainingsaccommodatie en twee kleedkamers zouden vol doende zijn. Op het moment dat de hal gebruikt wordt voor com petitiewedstrijden, is dat aantal onvoldoende. Sporthallen van gelijke afmetingen hebben el ders vier tot zes kleedkamers. De hal is ook te klein voor de grote aantallen toeschouwers, die komen kijken. Verder voldoet de hal niet meer aan de huidige eisen. Er zijn scherpere regels gekomen voor brandveiligheid, roken en het voorkomen van legionellabe- smetting. Tenslotte moeten het dak en de gevelbeplating wor den vervangen. De verwar- mings- en luchtbehandelingsin stallatie laat te wensen over en de isolatie moet worden verbe terd om het energiegebruik te rug te dringen. Om het tekort aan kleedkamers en de beperkte capaciteiten van de tribune op te lossen, kiest de gemeente ervoor om het te com bineren met de geplande nieuw bouw van de kleedkamers van de aangrezende korfbalclub For tis. Een groot voordeel daarvan is efficiëncy. Korfbal kan zowel buiten als binnen gespeeld wor den. Door de kleedkamers aan de sporthal te bouwen, kunnen de nieuwe kleedkamers voor zo wel de binnen- als de buitenacti viteiten gebruikt worden. Zo wordt voorkomen dat de kleed kamers een deel van het jaar niet worden gebruikt. De korfbalvereniging heeft la ten weten voorstander te zijn van een nieuw clubhuis, dat grenst aan de sporthal. De ge meente heeft inmiddels overeen stemming bereikt met Fortis over aankoop van het pand. De club bouwt zelf het nieuwe on derkomen. Door de bouw van een nieuwe tribune op de kleedkamers, kan de ruimte die in het verleden werd gebruikt als een soort tri bune, op de kop van de sporthal, anders gebruikt worden. De pachter van de horecavoorzie- ning in de Belt heeft de gemeen te gevraagd die ruimte bij de kantine te voegen. De kosten van de totale renova tie en uitbreiding van de sport hal bedragen 1,4 miljoen euro. „Het is goed voor Oost-Souburg dat nu ook de Belt wordt gereno veerd", zegt wethouder L. Pop- pe-de Looff. De gemeente Vlis singen liep al een tijdje rond met plannen voor een opknap beurt van de sporthal, maar die werden doorkruist door een ini tiatiefvoorstel van de Partij voor Souburg Ritthem voor een tweede sporthal in Oost-Sou burg. Dat bleek niet haalbaar. Er was onvoldoende belangstel ling voor. „Het was niet nodig", zegt de wethouder. „Twee hal len was een maatje te groot voor die plek," MIDDELBURG - De opbreng sten van een speciale rommel markt in Dauwendaele op zater dag 10 april gaan naar het Lilia- nefonds. Dit fonds zorgt voor medische en sociale revalidatie van gehandicapten en kansarme kinderen in ontwikkelingslan den. De rommelmarkt wordt ge houden aan de Dauwendael- sestraat 30 en 32 m Middelburg van 10.00 tot 14.00 uur Advertentie HEROPENINGS AANBIEDING Head Ti Heat tennisracket incl. thermobag VINTERSPORT k Nieuwe Burg 22-28 Middelburg 0118-611741

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13