Baatbelasting voor Noordstraat PZC PZC Nieuwe locatie nodig voor zorgcomplex Ja ik wil Kinderen ontmoeten schrijvers Hulst onderzoekt kans jeugdcentrum 15 Eis 2,5 jaar voor mishandeling met kapmes Gemeente Terneuzen en ondernemers hakken snel knoop door (de\aQeï Studenten in de leer bij Rotaryclubs Peuterspeelzaal houdt open huis bin n9n uit de Jonge Hoek van Dijke SjSJT i Motorrijder gewond bij ongeval Fietsers aangereden in Terneuzen Openingtijden loketten aangepast Steenstraat Hulst dicht Groen in Westdorpe vergt onderhoud agenda irArneville vrijdag 2 april 2004 rinorAector Dooms MIDDELBURG - Officier van Justitie, J. Zondervan, heeft gis teren bij de rechtbank in Middel burg tegen een 38-jarige man uit Terneuzen voor het slaan van zijn vriendin met een kap mes drie jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaar delijk geëist. In de eis nam de of ficier ook een verkrachting in 2001 mee. Het geweldsmisdrijf vond in de vroege ochtend van 1 januari plaats in de woning van de ver dachte. Toen hij na het stappen thuiskwam, bleek zijn vriendin weg te zijn. Toen ze vervolgens om half zes 's morgens voor de deur stond, sleurde de verdach te de vrouw aan haar haren naar boven en begon haar met een kapmes en zijn vuisten te slaan. Toen agenten ter plaatse kwa men, zagen ze de vrouw met een bebloed gezicht op de eerste ver dieping om hulp roepen. Het slachtoffer werd naar het streek ziekenhuis vervoerd, waar ze drie dagen moest blijven. De man gaf toe haar te hebben mis handeld. „Ik was in paniek, om dat ze niet thuis was." De officier sprak van extreem geweld en signaleerde dat de verdachte haar vaker had mis handeld. „Het geweld is al ze ven jaar bezig. Daar moet een einde aan komen. Zij is eerder gevlucht naar een 'Blijf van mijn lijf huis.' De kans op herha ling blijft aanwezig", aldus Zon dervan. De Terneuzenaar ontkende drie jaar geleden een 21-jarige wouw in de binnenstad van Ter neuzen met geweld tot seks te hebben gedwongen. De zaak werd vertraagd, omdat het slachtoffer lang wachtte met het ondertekenen van de aangifte. Raadsman R. van Voorst Vader meende dat in deze zaak sprake was van een persoonsverwisse ling en vroeg zijn cliënt vrij te spreken.Hij achtte de zware mis handeling wel bewezen en be pleitte een lagere straf, zodat snel een hulpverleningstraject in gang gezet kon worden. „Dat kan ook na zijn detentie", repliceerde de officier. De rechtbank doet uitspraak op 14 april. door Connv van Gremberghe TERNEUZEN- De Temeuzense ondernemers in de binnenstad en het dagelijks bestuur van Ter neuzen hakken half april de knoop door over de invoering van een baatbelasting. Met het geld dat deze doelbelasting op brengt, wordt de voornaamste winkelstraat opgeknapt. Het is de bedoeling dat dit kar wei medio maart volgend jaar is afgerond. Terneuzen heeft haast. De voorbije maanden is gebleken - uit onderzoeken van de Kamer van Koophandel en andere instanties - dat Terneu- (Advertentie) redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur zen als koopstad ver achter de Zeeuwse steden Goes en Middel burg aanhobbelt. Terneuzen heeft - ondanks het feit dat er re gelmatig Bevelanders door de stad struinen - amper meegepro fiteerd van de komst van de Wes- terscheldetunnel. Er is sprake van een afname van de lokale be stedingen omdat Temeuzenaren hun inkopen in toenemende ma te buiten de stad doen. Daar naast wordt Terneuzen steeds minder aantrekkelijker voor on dernemers om zich te vestigen. Momenteel is de leegstand in de Noordstraat beduidend groter dan een jaar geleden. Toen stond een handvol bedrijfspan den leeg, nu twee volle handen. Binnen ondernemerskringen werd eind vorig jaar onderkend dat er - door middenstand en ge meente - handelend moest wor den opgetreden. Inmiddels zijn er onder auspiciën van het Coör dinatie Management (C&M) twee werkgroepen geformeerd. Een werkgroep Gastvrij, die de ze maand een uitgebreid activi teitenprogramma hoopt te kun nen presenteren en een werk groep Economie, die met een plan de campagne moet komen om Terneuzen als koopstad aan trekkelijker te maken. C&M-coördinator A. Stoffels: „Op 13 april komt de commissie Economie bijeen om de laatste hand te leggen aan het herinrich tingsplan voor de Noordstraat. Ook wordt in die bijeenkomst voor het laatst over de baatbe lasting gesproken. Voor zover ik nu kan inschatten staat het gros van de ondernemers positief te genover de invoering van die doelbelasting. Dat is in het verle den wel eens anders geweest. Nu weten de ondernemers ech ter dat elke cent die zij ophoes ten ten goede zal komen aan een upgrade van de winkelstraat", aldus Stoffels. Tarief Een week later wordt dan in sa menspraak met het gemeentebe stuur de tariefstelling voor de baatbelasting bepaald. Stoffels: „Als die belasting vast staat, hoeft het eigenlijke kar wei niet lang op zich te laten wachten. Dan kan er deze win ter al begonnen worden met de herbestratingswerken. Tegen maart kan dan de hele Noord straat zijn opgeknapt." C&M hoopt ook de ondernemers in de Noordstraat, die eigenaar zijn van de boven de winkels ge legen woningen, zover te krijgen dat zij die bovenwoningen weer voor bewoning geschikt maken. „Sommige bovenwoningen zien er niet uit, dat willen we anders. Zeker als straks de straat er fon kelnieuw bijligt. Met een beetje goede wil denk ik dat er zeker twintig woningen geschikt zijn om door gezinnen te worden be woond. Het voordeel van de be woning is verder dat de sociale controle in de winkelstraat een stuk beter wordt", zegt Stoffels. AARDENBURG - De Rota ryclubs in Zeeuws-Vlaanderen houden morgen en zondag een Ryla-weekend in Hotel Aarden burg in Aardenburg. Daarin krijgen jongeren, voorna melijk studenten, van 18 tot 25 jaar een aantal cases voorge legd. Zij worden aan de tand ge voeld door rotarians. Zo moeten zij diverse problemen oplossen. Te denken valt aan een calami teit of een snelle economische achteruitgang binnen een be drijf. Directievergaderingen worden nagespeeld, communica tie met pers wordt belicht en ook personeelszaken (zoals ont slagen) komen aan de orde. NIEUW - NAMEN - Kinderboekenschrijver Rien Broe- re vertelde gistermiddag over de boerencamping in de bibliotheek van Kieldrecht. Hij was een van de vijf au teurs die gisteren te gast waren in de leezaal. De Neder landse kinderboekenschrijvers Rien Broere en Anne Ta- kens en de Belgische auteurs Maarten Jagermeester, Pa tricia de Landtsheer en Rob Baetens kwamen vertellen over hun werk. Ongeveer 250 leerlingen uit de groepen zes tot en met acht van van de basisschool St. Jozef uit Nieuw - Namen, de drie basisscholen uit het aangren zende Belgische Kieldrecht en kinderen van de Vrije ba sisschool Verrebroek maakten hun opwachting in de leeszaal. De Nederlandse kinderen gingen luisteren naar de Vlaamse schrijvers en de Belgische kinderen naar de Nederlandse. De verhalen bleven de kinderen tot het laatste moment boeien.De grensoverschrijdende auteursdag was vooral bedoeld om de kinderen te laten zien dat lezen leuk is. foto Wim Kooyman door Eugène Verstraeten SINT-JANSTEEN - De stuur groep die zich inspant voor de bouw van zorgwoningen in Sint-Jansteen moet waarschijn lijk op zoek naar een andere locatie. Het terrein van dranken handel Pluym aan de Wilhel- minastraat is vermoedelijk te klein om er 24 zorgwoningen en 16 groepswoningen voor de menterenden te kunnen realise- Volgens wethouder P. Weemaes moet binnen twee weken duide lijk zijn of dit terrein als mogelij ke locatie in beeld kan blijven. Als dat niet het geval is, gaat ook de verhuizing van de dran kenhandel naar het bedrijventer rein voorlopig niet door. „Op een paar honderdduizend euro na is de financiering van het woonzorgcomplex rond", stelt Weemaes. „De problemen doen zich vooral voor op plano logisch vlak. De woningen moe ten wel in de omgeving passen. We komen er financieel alleen uit als we vier hoog kunnen bou- (Advertentie) wen." Omdat de bestaande be bouwing in de omgeving laag is, zou een vier lagen tellend com plex flink uit de toon kunnen vallen. Binnen twee weken wordt duidelijk of de plannen kunnen doorgaan. Anders moet een andere plaats worden ge zocht. Even verderop in de Wilhelmina- straat ligt voor het tenniscom- plex nog een lap grond van de gemeente. Dat terrein is wel groot genoeg. Maar volgens wet houder B. Pauwels kleven daar milieuproblemen aan, vanwege stankcirkels van naburige be drijven. „En nog verder, dan ga je al richting Heikant. Dus dat werkt ook niet. Het is gewoon een probleem om een goede loca tie te vinden." Weemaes vindt de locatie bij het tenniscomplex geen optie. „Zo'n woonzorgcomplex moet in het centrum van het dorp staan. Als het niet lukt op het terrein van Pluym, dan kopen we in het dorp gewoon twee of drie ande re locaties op en dan spreiden we de plannen daarover." Dat de zorgwoningen er komen staat volgens Weemaes als een paal boven water. „Ik heb een paar maanden geleden gezegd dat we er binnen een jaar uit zijn. Dat staat nog steeds. Dus 2004 wordt voor Sint-Jansteen het jaar van de waarheid." GROEDE - Peuterspeelzaal De Schavuitjes in Groede opent morgenochtend van 10.00 tot 12.00 uur de deuren voor het pu bliek. Sinds het begin van dit school jaar is de peuterspeelzaal geves tigd in multifunctioneel cen trum 't Torentje aan de Burge meester Everaarslaan. De Stichting Peuterspeelzalen West Zeeuws-Vlaanderen had onvoldoende middelen voor de inrichting van de nieuwe ruim te. Daarom besloten de leidsters Sary Hamelink en Carina Klip- pel er samen met de ouders de schouders onder te zetten. Ook dankzij een financiële bijdrage van het Oranjefonds is het als nog gelukt om aan de wensen van de gebruikers te voldoen. modern living easy living i F: W— Bij de Jonge Hoek van Dijke ontdekt u de mooiste en gezelligste eethoeken. Tijdelijk ontvangt u nu de 6e stoel gratis! Een reden te meer langs te komen! Schouwersweg 7 (ind.terr. Noordzak) www.binnenuit.nl Vrijdagavond is onze vaste koopavond! door Eugène Verstraeten WESTDORPE - Westdorpe moet weer twee vaste gemeente werkers krijgen die het groen in het dorp onderhouden. Daar voor pleit de dorpsraad bij het Temeuzense gemeentebestuur. In de brief constateert de dorps raad dat het een jaar na de ge meentelijke herindeling 'zeer slecht' gesteld is met het onder houd van het groen in Westdor pe. Aan de wil van de afdeling groenvoorziening ligt het vol gens de dorpsraad niet; die komt voortdurend in actie als er klachten komen vanuit het dorp. „Meerdere malen hebben wij deze mensen erop aangespro ken waarom ze niet structureel in Westdorpe aan het werk zijn", schrijft de dorpsraad. „En steevast is het antwoord dat de mankracht ontbreekt." Voor de gemeentelijke herindeling wa ren er twee vaste mensen in Westdorpe aan het werk voor on derhoud van plantsoenen, de be graafplaats en ander groen. „Maar nu niemand zodat een en ZAAMSLAG - Een 21-jarige motorrijder uit de gemeente Terneuzen is gistermiddag gewond geraakt bij een ver keersongeval in Zaamslag. Een 36-jarige Belgische vrachtwagenchauffeur stond rond vijf uur te wachten op de Rijksweg N61 om de Ko ning Willem III-weg in te rijden. Toen hij een gaatje zag in het verkeer, trok hij op, maar zag hierbij de motorrij der over het hoofd. De motorrijder liet zich van zijn voertuig vallen, waarna de motor tegen de personenauto van een 53-jarige man uit Hulst gleed. De motorrijder zelf gleed tegen het achter wiel van de vrachtwagen. Het slachtoffer werd met been letsel overgebracht naar het ziekenhuis. TERNEUZEN - Een 66-jarige fietser uit Terneuzen is gis terochtend in zijn woonplaats gewond geraakt nadat hij was aangereden door een bus. De man is met onbekend letsel overgebracht naar het zie kenhuis. De lijndienstbus werd bestuurd door een 50-jari- ge man uit de gemeente Sluis. Hij draaide via het Ooste lijk Bolwerk linksaf de Van Steenbergenlaan in en gaf geen voorrang aan de fietser die hem tegemoetkwam rij den. Ook op de kruising van de Axelsestraat met het Schutters hof raakte een fietser gewond. De 40-jarige vrouw uit die plaats liep hoofdletsel op, toen ze werd aangereden door een auto die bestuurd werd door een 33-jarige Terneuze naar. De man verleende geen voorrang. De politie in Ter neuzen is op zoek naar eventuele getuigen van de aanrij ding. HULST - De huidige openingstijden van de loketten van het team bevolking in Hulst en Kloosterzande blijven tot eind dit jaar gehandhaafd. Burgemeester en wethouders van Hulst hebben dat besloten. Om de bezetting van de lo ketten van bevolking te garanderen, maakt de gemeente gebruik van uitzendkrachten. Voor dit jaar wordt daarvoor maximaal 30.000 euro be schikbaar gesteld. De loketten van de sector ruimte, van de afdeling sociale zaken en werkgelegenheid en het team belastingen zijn voortaan in de namiddag gesloten. Dan wordt alleen op afspraak gewerkt. Hoe de situatie er volgend jaar uit komt te zien is nog niet bekend. De loketten van de gemeentehuizen in Hulst en Kloosterzande zijn vorig jaar door ruim 26.500 mensen be zocht. Hiervan kwam ruim driekwart aan een van de lo ketten in het stadskantoor in Hulst en bijna een kwart in Kloosterzande. Het team bevolking krijgt de meeste klan ten aan de balie. HULST - De Steenstraat in Hulst is dinsdag van 8.00 tot ongeveer 17.00 uur afgesloten voor het verkeer. Dit in ver band met werkzaamheden aan het streekmuseum De Vier Ambachten. De schoorsteen van het museum wordt die dag opnieuw opgemetseld. door Conny van Gremberghe HULST - Burgemeester en wet houders van Hulst willen de in richting van een jongerencen trum laten onderzoeken. Het on derzoek vloeit voort uit de ge- dachtenwisselingen die het ge meentebestuur de voorbije win ter heeft gehad met Hulster jon geren. Hulst ontbeert momenteel een specifiek jongerencentrum. Bin nen ambtelijke kringen leeft ech ter al jaren de wens om een der gelijk centrum van de grond te tillen, omdat het met een vaste stek makkelijker is om op de jeugd gerichte activiteiten te or ganiseren. Of er daadwerkelijk een centrum komt, zal ook af hangen van financiële midde len. Een centrum vraagt niet al leen een eenmalige investering in een gebouw of ruimte, maar ook structurele uitgaven voor de activiteiten die in zo'n centrum moeten plaatsvinden. Het Hulster gemeentebestuur vindt overigens dat de jeugd nu al wat meer mag verwachten op het gebied van activiteiten voor jongeren. Samen met lokale feestcomités en de ondernemers vereniging Hulst Reynaertstad mag een nog te formeren groep jongeren zich buigen over die ac tiviteiten. Voor dat doel heeft het college de raad gevraagd een krediet van 3000 euro be schikbaar te stellen. Ook is het vrijwel zeker dat het jeugddebat van de voorbije win ter - twee praatsessies over tel kens vier onderwerpen - een ver volg krijgt. Het college wil ech- (Advertentie) en het mag op iedere plek! ter de gedachtenwisselingen tus sen jeugd en politiek op een lo kale schaal laten plaatsvinden. Dus niet met de gemeenteraad, maar met wijk- en dorpsraden. De commissie samenleving spreekt zich donderdag uit over Jiet voorstel. De vergadering wordt gehouden in het stadhuis, vanaf 19.30 uur. ander verpaupert", betoogt de dorpsraad. De dorpsraad vecht al een aantal jaren tegen de ver paupering van de woonkern. De wijk Steeland/Peerboom is in middels aangepakt en een aan tal huizen aan de Graaf Jans- dijk reeds verbouwd. „Maar op het gebied van de groenvoorzie ning gebeurt er niets", zo wordt gesteld. „Wij willen daarom pleiten voor weer twee vaste mensen voor de kern Westdorpe zodat onze dorpskern weer straalt als tevo ren." Indien u wilt trouwen op een door u zelf uitgekozen lokatie dan kan dat in Middelburg. Hotel Arneville Catering kan u daarbij helpen door u uw partycatering en vele andere zaken uit handen te nemen. Gemeente Bedankt voor dit besluit! Voor informatie belt u 0118 638456 Buitenruststraat 22. Middelburg www.hotelarneville.nl STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten Kanaalzone; 14.00 uur: Bingo: De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Creatief; 16.00 uur: Zit- gymnastiek; 19.30 uur: Ballet voorstel ling; 't Trefpunt, 10.00 uur: Koers- bal;13.00 uur: Kaarten en biljarten; BRESKEIMS - Veerhaven, 9.00 uur: Start Zeeuwse Milieu Wandeltocht; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaar ten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koers- bal; GRAAUW Dorpshuis, 13.45 uur: Koersbal; GROEDE - Herberg De natte Pij, 10.30 uur: Langs holle drempels en sleetse vloeren, wandeling langs drie kerken o.l.v. gids Herman Bakker, HEIKANT - Zaal Maton, 20.00 uur: Free Country Dancers gevorderden; 20.30 uur: Free Country Dancers beginners; 't Heike, 13.00 uur: Biljarten en pieren; HENGSTDIJK - Recreatiecentrum de Vogel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek. 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en volksdansen; 19.30 uur Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 en 10.00 uur: Fy- sio gym; 13.00 uur Biljarten Kanaalzo ne; 13.30 uur: Bridge; 14.00 uur: Bingo; Den Dullaert, 19.00 uur: Soundmix play back show; KLOOSTERZANDE - Café de Kastanje. 13.00 uur: Nederlands kampioenschap biljarten eerste klas libre; KOEWACHT De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur Biljarten; OOSTBURG Tienercentrum Time Out, 15.00 - 18.00 uur: Soos voor tie ners vanaf 12 jaar; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Oefenavond Country Dance; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Modelbouw; SAS VAN GENT - De Speye, 19.00 uur Grutmoole volksdansen; 19.00 uur: Dansclub Lencor; 19.00 uur: Muziek school leerlingen showband Sas van Gent; St.Albert, 13.00 uur. Vrij biljarten en spelmiddag; ST.JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS gym en volksdansen, kaarten, ca nasta, biljarten heren; SPUI - De Drie Gehughten, 21.00 uur. Open huis; TERNEUZEN De Veste. 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14.00 uur; Kaarten; WESTDORPE De Baeckermat, Exposi tie aquarellen Annie van Hecke; ZAAMSLAG Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 51