Grondverwerving loopt stroef Ja ik wil Ontdekhoeken en bijenexpositie in Ecosope Renesse Even goed toeven Vertrek wethouders is geen feestje Paasvieringen Expositie in hal Duinoord Ondernemers bestuurlijk samen Doorrijden na aanrijding Tachtigjarige vrouw aangereden Motorrijder gewond bij aanrijding Onderhandelingen voor herinrichting Schouwen-Oost kosten veel tijd weekenddiensten de Jonge Hoek van Dijke i^ST i m Plannen en ideeën zijn er ge noeg voor de herinrichting van het gebied langs de Schouwse zuidkust, tussen Serooskerke en Zierikzee. Om ze te kunnen ver wezenlijken is niet alleen veel geld nodig, maar ook veel grond. Verwerving van grond en zaken als kavelruil en compensa tie in geld of grond kosten een hoop tijd, zo blijkt uit de jong ste Nieuwsbrief van Schou wen-Oost. Om bijvoorbeeld de aanleg van een fietspad mogelijk te maken, J RENESSE - Rond Pasen zijn er verschillende vieringen in de Ja- cobuskerk in Renesse en de Cor- E neliuskerk in Noordwelle. De eerste diensten zijn op Witte Donderdag, 8 april. Dan is er om 18.00 uur een dienst in de Corneliuskerk en om 19.30 uur i- in de Jacobuskerk. Pieter Goodijk gaat voor, het Klein- koor onder leiding van Cor van Eek zingt enkele liederen. Op Goede Vrijdag wordt een geza menlijke dienst gehouden in Renesse, opnieuw met het Klein- koor. Deze dienst begint om I 19.30 uur. De diensten op Paas- I zondag 11 april zijn om 9.30 uur I in de Jacobuskerk en 11.00 uur I in de Corneliuskerk. Aan de l vroege dienst wordt meege- werkt door het Kerkkoor onder leiding van Cor van Eek. Kees Groenleer is organist tijdens al- le diensten in Renesse, in Noord welle is dat Ton Kranendonk. agenda STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Zorgcentrum Borrendam- me, 19.30-21.30 uur: inleveren kleding voor kinderkledingbeurs; BURGH-HAAMSTEDE - In de hal van zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede is tot en met maandag 3 mei een exposi tie ingericht. Er worden zowel keramiek-kunstvoorwerpen als aquarellen tentoongesteld. De keramische kunstvoorwer pen zijn van de hand van Corry Laheij. Aafke Euring verbeeldt de mooie momenten in haar di recte omgeving in haar aquarel len. De tentoonstelling is iedere dag tussen 9.00 uur en 17.00 uur te bezichtigen. redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ZIERIKZEE - Vijf belangenorganisaties op Schou- wen-Duiveland gaan op bestuurlijk niveau samenwer ken. Hierdoor krijgen zij als gesprekspartner van bijvoor beeld de gemeente en provincie meer draagkracht. De Ondernemerskring Schouwen-Duiveland (OSD) én Agrarisch Schouwen-Duiveland (ASD) sluiten zich op be stuurlijk niveau aan bij de Federatie Ondernemersvereni gingen Schouwen-Duiveland (FOS) en de eilandelijke af delingen van de Recron en Horeca Nederland. Regelmati ge uitwisseling van ervaringen, eikaars ledenvergaderin gen bijwonen en gezamenlijk vraagstukken aankaarten bij overheden en andere gesprekspartners, moeten het al gemene belang van ondernemers op Schouwen-Duive land gaan bevorderen. W. Ginjaar, voorzitter van de FOS, stelde gisteravond dat er geen nieuwe overkoepelende organisatie ontstaat, maar dat het overleg op bestuurlijk niveau wel moet lei den tot het gezamenlijk uitzetten van de grote lijnen. Hij noemde de collectieve inzet voor de hernieuwde VW en het gezamenlijke verzet tegen de parkeer-euro voor het transferium als voorbeelden van situaties waar samenwer king voordeel zou kunnen bieden. ZIERIKZEE - Een onbekende automobilist is donderda gochtend rond half elf doorgereden nadat hij een veertien jarige fietser in Zierikzee aangereden heeft. De jongen is gevallen, waardoor zijn fiets is beschadigd. De fietser fietste over de Beddeweeg. Toen hij de Zévenge tij straat wilde oversteken naar de Minderbroederstraat, werd hij door de voor hem van links komende auto aange reden. Deze wagen reed over de Zevengetijdstraat. GOES - Een tachtigjarige vrouw uit Goes is gistermiddag rond vijf uur in haar woonplaats aangereden door een per sonenauto. De vrouw fietste over de Valckeslotlaan en kreeg op de kruising met de Beatrixlaan en de Bergweg geen voor rang van een afslaande personenauto, die bestuurd werd door een 39-jarige plaatsgenoot. De vrouw kwam hier door in botsing met de auto en viel. Ze is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. ZAAMSLAG - Een 21-jarige motorrijder uit de gemeente Terneuzen is gistermiddag gewond geraakt bij een ver keersongeval in Zaamslag. Een 36-jarige Belgische vrachtwagenchauffeur stond rond vijf uur te wachten op cle Rijksweg N61 om de Ko ning Willem III-weg in te rijden. Toen hij een gaatje zag in het verkeer, trok hij op, maar zag hierbij de motorrij der over het hoofd. De motorrijder liet zich van zijn motor vallen, waarna de motor tegen de personenauto van een 53-jarige man uit Hulst gleed. De motorrijder zelf gleed tegen het achter wiel van de vrachtwagen. Het slachtoffer werd met beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis. door Ali Pankow RENESSE - Ontdekhoeken, speelhoekjes en een gevarieerde bijenexpositie zijn het komend seizoen nieuwe elementen bij Ecoscope in Renesse. Het recrea tief milieucentrum gaat zater dag 10 april open voor het nieu we seizoen en op tweede paas dag, maandag 12 april, is er van 11.00 tot 17.00 uur open huis. De jongste bezoekers kunnen die dag paashazen knutselen en eieren zoeken. De nieuwe ontdekhoeken zijn mede dankzij een bijdrage uit het Provinciale Milieufonds tot stand gekomen. In vijf hoeken kunnen de bezoekers nu spelen derwijs van alles te weten ko men over natuur en milieu. Voor de allerkleinsten is er nu ook een speelhoek met knuffeldie ren ingericht. Verder zijn er hoe ken waar men kunstmatige duin vorming kan laten plaatsvin den. Ook is er een hoek waar on- der^oekjes met microben kun nen worden verricht. De tuinen rondom het centrum geven een gevarieerd beeld van de natuur met vlindertuin, vee drinkput en diverse vogelbosjes. Ook vinden de bezoekers hier al lerlei elementen uit heden en verleden van het landschap van Schouwen-Duiveland zoals el- zenmeten, een vliedberg en hoog- stamfruitbomen. Het doepad met rugzak, het bij enpad en het ganzenpad zijn de routes voor een ontdektocht door de natuur. Achter het vo- gelscherm kunnen met een verre kijker ongestoord de vogels wor den bekeken. In de tentoonstellingsruimte is bij het begin van het seizoen een expositie rond de honingbij te zien. In samenwerking met de bijenvereniging wil Ecoscope de ze presentatie voor de zomer nog verder uitbreiden. Daartoe wordt een grote blokhut op het terrein geplaatst met daarin le vende bijenkolonies. Belangstel lenden kunnen de ijverige dier tjes door een glazen wand aan het werk zien. Met enige regel maat zullen de imkers over hun werk vertellen en iets over het le ven van de bij. Tenslotte is er een tweede pro ject over duurzame energie be gonnen. Het bestaat uit speel- en leerobjecten waarbij verschil lende vormen van duurzame energie in beeld worden ge bracht, zoals zonne-energie, windenergie en waterkracht. Ecoscope is in de maanden mei en juni geopend op de woensdagmid dag en in het weekend van 11.00 tot 17.00 uur. Tijdens de mei- en de zomervakantie kunnen de be zoekers hier dagelijks terecht. Advertentie vrijdag 2 april 2004 Hoor Piet Kleemans SEROOSKERKE - De verwer ving van gronden in Schou wen-Oost gaat nog niet van een leien dakje. De onderhandelin gen met grondeigenaren binnen het landinrichtingsgebied kos ten veel tijd en de wijziging van de landinrichtingswet heeft voor enkele maanden vertraging gezorgd bij de kavelruil. is in de regel extra grond langs de weg in kwestie nodig. Iedere grondbezitter die in het kader daarvan aan ruilverkaveling meedoet, wordt gekort op de door hem ingebrachte grond. Dat wordt dan vervolgens weer gecompenseerd met geld of grond elders. De stukjes grond die de korting oplevert, worden gebruikt voor openbare doelein den als de aanleg van fietspa den. Dat kan alleen via een zoge heten begrenzingenplan en dat moet dan weer opgenomen zijn in een 'uitvoeringsmodule'. De verwachting is dat het dagelijks provinciebestuur van Zeeland dit jaar nog de tweede uitvoe ringsmodule vast zal stellen. Wie vervolgens welke gronden krijgt, wordt vastgelegd in een Plan van Toedeling. De gebieds- commissie voor Schouwen-Oost hoopt dat plan nog voor het ein de van het jaar vast te kunnen stellen. Bij het opstellen van het plan van toedeling wordt gepro beerd zoveel mogelijk rekening te houden met wat de deelne mers willen. Op speciale 'wenszittingen' kun nen grondeigenaren aangeven welke percelen voor hen qua lig ging, vorm en bereikbaarheid in teressant zijn. De landinrich tingscommissie bekijkt dan ver volgens samen met het kadaster in hoeverre aan de wensen tege moet gekomen kan worden. De gebiedscommissie gaat er vanuit dat de wenszittingen in juni dit jaar kunnen worden ge houden. Aan de bijbehorende spelregels wordt nog een specia le informatieavond besteed. Wanneer deze wordt gehouden is nog niet bekend. Totdat exact bekend is wie welke grond mag gebruiken, wordt uitgegaan van een Plan Tijdelijk Gebruik. Zon plan heeft steeds een looptijd van een jaar. Het Plan Tijdelijk Gebruik voor 2004 wordt bin nenkort ter inzage gelegd. Het Bureau Beheer Landbouw gronden (BBL) heeft reeds con tact gehad met gebruikers die de gronden tijdelijk in gebruik hebben. ZIERIKZEE - Hoeveel flauwe grappen er gisteren op 1 april ook gemaakt mogen zijn, met de voorspelling van mooi lenteweer bleek in elk geval niet de draak te zijn gesto ken. Uit de wind en in de zon was het op een terrasje in Zierikzee uitstekend toeven. Het vooruitzicht dat het tijdens het weekend allemaal weer vepl minder wordt, met kans op buien en lagere temperaturen, gaf het aangenaam verpozen een extra dimensie. foto Marijke Folkertsma en het mag op iedere plek! Indien u wilt trouwen op een door u zelf uitgekozen lokatie dan kan dat in Middelburg. Hotel Arneville Catering kan u daarbij helpen door u uw partycatering en vele andere zaken uit handen te nemen. Gemeente Bedankt voor dit besluit! Voor informatie belt u 0118 638456 kArneville Buitenruststraat 22. Middelburg www.hotelarneviile.nl De ex-wethouders (vlnr) J. van Felius, G. van de Velde-de Wilde, l scheid. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het geweeklaag onder de bevolking over de be stuurscrisis op Schouwen-Dui veland laait deze week weer extra op door de afscheidsrecep tie die woensdagmiddag ter gele genheid van het vertrek van de vier wethouders, G. van de Vel- zaterdag 3 en zondag 4 april 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12 30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111 Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uurgezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. de-de Wilde, L. Geluk-Poort- vliet, J. van Felius en G. van der Salm, werd gehouden. „Er is geen enkele reden voor een feest je", luidt de algemene reactie tij dens die bijeenkomst. „Ik vind het verschrikkelijk om hier naar toe te gaan", zegt di recteur J, de Looff-de Wilde van de Stichting Welzijn Ouderen (SWO). „Ik doe dit werk vijf jaar en Gert-Jan van der Salm is nu de vierde wethouder van wie ik afscheid moet nemen." Eerder al zag De Looff-de Wil de de afgelopen jaren de wel zijnswethouders Pia Berret- voets-Ringelberg, Daan van dei- Wekken en Aad van der Wou den vertrekken. „Daar ga ik nu maar niet toe, hoor", was de eerste reactie van de SWO-direeteur op de aankon diging van de afscheidsreceptie voor de nu opgestapte wethou ders. Toch stond ze woensdag middag met een geschenk in haar handen in de lange rij wachtenden om specifiek Van der Salm het allerbeste toe te Geluk-Poortvliet en G. van der Sahn namen gisteren officieel af- foto Dirk-Jan Gjeltema wensen. De Looft' besloot uitein delijk toch naar de receptie te gaan op basis van de goede rela tie tussen het SWO en het ge meentebestuur. Die overweging geldt voor de meeste mensen. Even was er de aarzeling omdat een openbare afscheidsreceptie in dit geval nogal navrant lijkt. Bij nader in zien hebben veel inwoners er toch behoefte aan de vertrekken de wethouders persoonlijk de hand te schudden. „Die talrijke mensen hier zijn geen ramptoeristen, maar stuk voor stuk inwoners die grote be trokkenheid tonen met de wet houders en waardering hebben voor het werk dat zij de afgelo pen jaren voor de gemeente heb ben verricht", benadrukt burge meester Asselbergs. Directeur Ph. van Doorne van woning bouwcorporatie Zeeuwland vindt de afscheidsreceptie be slist gepast. „Als organisatie wil je toch fat soenlijk afscheid kunnen ne men. Uiteindelijk is er geen con flict in de relatie tussen Zeeuw- land en de wethouders." Van Doome betreurt overigens wel het voortduren van de bestuurs crisis. Volgens hem vergt het veel tijd en energie om nieuwe bestuurders weer goed geïnfor meerd te krijgen. „En dan is het op Schouwen-Duiveland toch zo dat je wel weet wie je hebt, maar niet wie je krijgt. Je moet als Zeeuwland maar weer af wachten of een nieuwe wethou der dezelfde betrokkenheid met sociale woningbouw zal tonen", aldus Van Doorne. „Ik ben hier vooral om mijn par- tijcollega een hart onder de riem te steken. Ik vind dat zij haar werk hier uitstekend heeft gedaan.", zegt oud-VVD-wet houder J. van Dijk-Sturm uit Middelburg. Volgens haar is dit een aanzienlijk moeilijker af scheid dan wanneer je vanwege de verkiezingsuitslag als wet houder moet vertrekken. „Dat is nou eenmaal part of the game. Maar het blijft natuurlijk moei lijk als je gewend bent zestig a zeventig uur per week te wer ken en dat dan ineens stopt." (Advertentie) (Advertentie) modern living easy living *%259RI t: JE Bij de Jonge Hoek van Dljke ontdekt u de mooiste en gezelligste eethoeken. Tijdelijk ontvangt u nu de 6e stoel gratis! Een reden te meer langs te komen! Schouwersweg 7 (Ind.terr. Noordzak) www.binnenuit.nl Vrijdagavond is onze vaste koopavond!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41