Studie naar geluidsbuffers PZC PZC Vrouw gewond bij ongeval op Nieuwe Vlissingseweg Ja ik wil Leerlingen wandelen voor Afrikaans waterproject Problemen voor Inter Scaldes na verlies kort geding bl5 Raad Borsele stuurt Goes brief over tracé Sloespoorlijn Hengstenshow in stal Schore Open dag bij serviceflats Optimisme over alternatieven voor schermen getemperd Oud-katholieken bijeen in Goes Open tuin in 's-Gravenpolder Arneville agenda Opknapbeurt kazerne Borsels presidium blijft overeind Geluidsapparatuur gestolen Voorronde biertappen Vlissingen Tachtigjarige vrouw aangereden vd e\a9er vrijdag 2 april 2004 Hoor Inarid Huibers HEINKENSZAND - De gemeen teraad van Goes kan een brief te gemoet zien, ondertekend door alle Borselse raadsfracties waar in de Goese raad wordt ge vraagd het beroep tegen het tra- cébesluit voor het Sloespoor in te trekken. In de brief wordt nog eens bena drukt dat de Bevelanden zich naar buiten toe zoveel mogelijk gezamenlijk zouden moeten pre senteren. De Borselse brief kwam gistera vond tijdens de raadsvergade ring in Heinkenszand overigens niet zonder slag of stoot tot stand. Aan de brief zoals die was inge bracht door R. Boekholt (WD) werd eerst een alinea toege voegd door de PvdA-fractie. Ver volgens hielden zowel de frac ties van de Lokale Partij Borse le als GroenLinks een betoog over de tracékeuze. Het besluit zoals het er nu ligt voorziet in een tracé door de Quarlespol- der; beide fracties zien het nieu we goederenspoor liever langs de Sloeweg lopen. Verantwoordelijk wethouder, M. Vermue, wees de beide frac ties er echter op dat aan de tra cékeuze een lange procedure vooraf is gegaan. Kiest de ge meente Borsele nu ineens voor een ander tracé, dan is er vol gens de wethouder een hele gro te kans dat het project helemaal wordt afgeblazen en het spoor blijft liggen waar het nu ligt. Er is de gemeente Borsele veel aan gelegen om het Sloespoor dat nu dicht langs Heinkens zand loopt, te verplaatsen. De raad is bang dat als het beroep van de gemeente Goes doel treft, het voor het Sloespoor be schikbare Rijksgeld ergens an ders in het land zal worden inge zet. De colleges van burgemeester en wethouders van de gemeen ten Goes en Borsele praten dins dag verder over het tracébesluit voor het Sloespoor. SCHORE - Stal Hexagon in Schore houdt vanavond een hengstenshow. Vanaf 19.30 uur worden de drie goedgekeurde hengsten van de stal (Rubiquil, Radetzky en I Louisville) aan het publiek ge presenteerd. Ook een aantal na komelingen van Rubiquil is te bewonderen. GOES - De serviceflats De Scha- i kei en De Horst in Goes houden c morgen open dag. Belangstellenden kunnen tussen 11.00 en 16.00 uur rondkijken i en enkele woningen bezichti- i gen. Ook is het mogelijk met hui- i» dige bewoners te praten. redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Rob Paardekam KAPELLE - Geluidsschermen zijn niet heilig als het gaat om het verminderen van geluids overlast door goederentreinen. Er zijn alternatieven. Toch werd aan omwonenden van het spoor gisteren meegedeeld dat ze daar niet te veel van moeten verwach ten. Er zitten ook een hoop ha ken en ogen aan. Pro Rail en de provincie Zee land hielden gisteren in Kapelle een informatieavond om de mo gelijke alternatieven toe te lich ten. De komende maanden wor den deze onderzocht. Aanlei ding hiervoor zijn de klachten van gemeenten en omwonenden, die vinden dat er in de Planbe schrijving Zeeuwse Lijn veel te veel wordt uitgegaan van uitslui tend geluidsschermen. Gedeputeerde H. van Waveren en J. van Willigenburg van Pro Rail hielden nadrukkelijk een slag om de arm. „Heb nu niet de verwachting dat we straks geen schermen meer nodig hebben", sprak die laatste. „Er zijn moge lijkheden, maar die hebben be perkingen." Het langzamer laten rijden van treinen bijvoorbeeld. Dat ver mindert de overlast, maar het ge luid dat er is, is wel langer hoor baar. Verder zijn spoorwegover gangen langer afgesloten en kan langzaam rijden niet altijd in verband met de dienstregeling van het reizigersvervoer. Het is dan ook vooral een maatregel die soelaas biedt voor de nachte lijke uren. Buitenland Een ander alternatief is het in voeren van geluidsarme treinen, waar veelvuldig mee wordt geëx perimenteerd. Het probleem daarmee is echter dat het gros van de goederentreinen die in ons land rijden, uit het buiten land komt. Zulke maatregelen moeten dus in Europees ver band genomen worden en dat kost veel tijd. Andere mogelijke alternatieven zijn zogeheten raildempers, ge- luidsdempende materialen die aan de spoorstaaf worden be vestigd en het vervangen van houten door betonnen dwars liggers. Dat laatste gebeurt ove rigens al veelvuldig in Neder land. „Toch zouden we kunnen proberen dat voor deze regio te versnellen", zei Van Willigen burg. Veel omwonenden lieten giste ren weten zich ook heel veel zor gen te maken over trillingen. Maar deskundige M. van de Bo- vekamp van AEA Technology liet weten dat daar minder te gen te doen is dan geluidsover last. Zijn bedrijf voert van 6 tot en met 8 april tussen 17.30 en 1.30 uur metingen uit om de overlast door trillingen in beeld te krijgen. Er wordt gemeten aan de Parallelweg in Goes, de Spoorlaan en de Watervliet in Kxabbendijke en de Stations straat en de Oude Veiling in Ka pelle. Nog voor de zomer presenteert Pro Rail zijn bevindingen over de trillingen en de alternatieven voor geluidsschermen plus de eventuele nieuwe maatregelen die daaruit voortvloeien aan de omwonenden. Leerlingen van de Prinses Beatrixschool op pad voor het goede doel. door Rolf Bosboom YERSEKE - Zo'n vijftig leerlingen van de Prinses Beatrixschool in Yerseke maakten gisterochtend een wandeltocht met een rugzak die zes liter water bevat te. Het ging om een sponsorloop ten bate van een waterproject in Afrika. De leer lingen brachten op deze manier ongeveer 900 euro bij elkaar. De Beatrixschool was dit jaar de enige Zeeuwse deelnemer aan een landelijke sponsorloop, die de Stichting Aqua for All voor de tweede keer op touw had ge zet. Deze stichting, opgericht door de Ne derlandse drink- en afvalwatersector, streeft ernaar de water- en sanitaire voor zieningen in de Derde Wereld te verbete ren. Door de kinderen water te laten dra gen krijgen ze, zo is de gedachte, een ge voel van de waterproblematiek in veel ar me landen. De leerlingen konden zich, per kilometer en per liter water, laten sponsoren door familie en bekenden. Op die manier werd, op 23 plaatsen in het land, geld bijeengebracht voor twee waterprojecten in Afrika. In totaal bracht de actie dit jaar 30.000 euro op. Communicatiestoornis De sponsorloop had eigenlijk al op 19 maart moeten worden gehouden, maar de Yersekse school kreeg door een com- foto Willem Mieras municatiestoornis het verzoek tot deelna me pas op het laatste moment door. Daar door was het te kort dag om nog iets voor de oorspronkelijke datum te organiseren. Gisteren gingen de kinderen alsnog op pad. Commissaris van de koningin W. van Gelder, tevens voorzitter van Aqua for All, wandelde ook een deel van de tocht mee. De route die de leerlingen liepen was uit gezet door een van de leerkrachten en leidde hen door de Yerseke Moer. GOES - De oud-katholieke ge meenschap in Zeeland houdt morgenochtend een kerkdienst in de Maria Magdalenakerk in Goes. Voorganger is pastoor K. Ho- man. De dienst begint om 10.30 uur. 's-GRAVENPOLDER - Erica's flora en fauna in 's-Gravenpol der houdt morgen en zondag open huis. In de voorjaarstuin zijn dan on der meer duizenden bolgewas sen te zien. De tuin is beide da gen geopend van 13.00 tot 17.00 uur. (Advertentie) door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Bij een botsing tussen twee auto's op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen, ter hoogte van autorijschool Fred dy Wolf, is gisteravond een vrouw gewond geraakt. Zij is met botbreuken overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissin gen. Het kruispunt was door de enorme ravage lange tijd geblok keerd. De politie leidde het ver keer richting Vlissingen om via de parallelweg van de Nieuwe Vlissingseweg. Het ongeval ontstond iets voor negen uur. Een buurtbewoner, die in zijn garage aan het hob- byen was, hoorde een giganti sche klap. „Zo'n klap waarvan je denkt: dat is goed fout. Ik ben meteen naar buiten gerend en wat ik zag, zag er niet goed uit." De man vroeg zijn vrouw direct 112 te bellen. Zelf liep hij naar het vrouwelijke slachtoffer, dat al uit de vernielde auto was. Zij lag voorover op de kofferbak. De behulpzame buurman hielp de vrouw, die klaagde over pijn in haar schouder en been, naar het grasveld. Een ambulance heeft het slachtoffer vervolgens naar het ziekenhuis gebracht. De andere, mannelijke bestuur der bleef ongedeerd. De politie kon gisteravond laat nog niets zeggen over de perso nalia van de bestuurders en de aard van de verwondingen van de vrouw. De toedracht van het ongeluk is nog onduidelijk. De kruising Vrijburg werd door de politie afgezet om sporenon derzoek te kunnen doen. De stadsgewestelijke brandweer kwam ter plaatse, omdat één van de auto's benzine lekte. De politie is op zoek naar een groe ne Renault Clio, die achter één van de auto's reed. De bestuur der heeft de botsing mogelijk zien gebeuren. Hij of zij wordt verzocht contact op te nemen met de politie, en het mag op iedere plek! indien u wilt trouwen op een door u zelf uitgekozen lokatie dan kan dat in Middelburg. Hotel Arneville Catering kan u daarbij helpen door u uw partycatering en vele andere zaken uit handen te nemen. Gemeente Bedankt voor dit besluit! Voor informatie belt u 0118 638456 vmw.hotelarneville.nl WOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes trekt een klei ne 100.000 euro uit voor een opknapbeurt van de brand weerkazerne in Wolphaartsdijk. Aan het voormalige koetshuis is sinds de jaren zeventig nauwelijks meer iets gedaan, zodat er veel achterstallig onderhoud is. Ook vol doen sommige werkplekken niet meer aan de Arbo-eisen. HEINKENSZAND - Het Borselse raadspresdium (de ver gadering van fractievoorzitters) blijft in zijn huidige vorm bestaan. Een discussie over de samenstelling en de doelstellingen van het presidium leverde gisteravond tij- des de raadsvergadering in Heinkenszand weinig nieuwe gezichtspunten op. Eind vorig jaar stapten zowel fractie voorzitter P. Vollaard (PvdA) als C. Traas (GroenLinks) uit het raadspresidium omdat ze vonden dat er te veel po litiek werd bedreven, terwijl het orgaan in hoofdzaak al leen de agenda voor de raadsvergaderingen zou moeten vaststellen. Vollaard en Traas pleitten gisteravond voor een kleiner raadspresidium met een aantal strikt omschre ven taken. De overige raadsfracties bleven bij hun eerder verwoordde standpunt dat het presidium, waarin tot eind vorig jaar alle fractievoorzitters vertegenwoordigd wa ren, goed functioneert. Het presidium gaat voorlopig dus op de oude voet verder, overigens zonder de inbreng van Vollaard en Traas. GOES - Onbekenden hebben tussen dinsdag- en woens dagavond ingebroken in een schuur aan het Weidezicht in Goes. Er werd geluidsapparatuur met een waarde van ve le honderden euro's weggenomen. VLISSINGEN - Danielle van Sabben van café-restaurant De Oranjeboom uit 's-Heer Hendrikskinderen heeft giste ren de regio wedstrijd biertappen in Vlissingen gewonnen. Tweede werd Joost van Damme van hotel Arion uit Vlis singen, gevolgd door Jaco Duvekot van Panneke uit Mid delburg. Vierde werd Dennis Mijnsbergen van De Oranje boom. Op de vijfde plaats eindigde Marcel Hoogesteker van De Hooizolder uit Westkapelle. Zij gaan allemaal door naar de provinciale kampioenschappen biertappen op dinsdag 6 april in De Oranjeboom te 's-Heer Hendrik skinderen. De beste drie van die kampioenschappen gaan door naar de landelijke finale in december. GOES - Een tachtigjarige vrouw uit Goes is gistermiddag rond vijf uur in haar woonplaats aangereden door een per sonenauto. De vrouw fietste over de Valckeslotlaan en kreeg op de kruising met de Beatrixlaan en de Bergweg geen voor rang van een afslaande personenauto, bestuurd door een 39-jarige plaatsgenoot. De vrouw kwam hierbij ten val. Ze is met onbekend letsel overgebracht naar het zieken huis. door Rob Paardekam KRUININGEN - Inter Scaldes verkeert in grote problemen nu de rechter in Den Bosch de eige naren, Jannis en Claudia Bre vet, ongelijk heeft gegeven in een zaak die ze hadden aange spannen tegen een tussenper soon. Die heeft volgens Claudia Brevet verzuimd het restaurant op de goede manier aan te mel den bij de nieuwe verzekeraar, zodat geen uitbetaling plaats vindt. Op advies van hun tussenper soon stapten Jannis en Claudia Brevet begin september over naar een nieuwe verzekerings maatschappij, niet wetende dat hun twee-sterren-restaurant am per een week later zou afbran den De schade bedroeg zo'n 2,5 miljoen euro, maar toen het puntje bij paaltje kwam, weiger de de nieuwe verzekeraar te be talen. Volgens Claudia Brevet heeft de tussenpersoon de oude verzeke ring op 28 augustus opgezegd om vervolgens de nieuwe verze kering aan te melden. Hij deelde Inter Scaldis mee dat per 1 sep tember voorlopige dekking zou worden verleend, maar tien da gen na de brand zei de nieuwe verzekeraar van geen voorlopi ge dekking af te weten. Inter Scaldis heeft de tussenper soon in het kort geding aanspra kelijk gesteld voor de fout. Hij heeft de voorlopige dekking vol gens de eigenaren niet schrifte lijk vastgelegd met de verzeke raar. 4 De tussenpersoon, die door de rechter werd verontschuldigd, heeft via zijn aansprakelijk heidsverzekering nog wel een renteloze lening van 500.000 eu ro aan Inter Scaldes verstrekt om een doorstart te kunnen ma ken, maar het hele bedrag hoeft zij dus niet op te hoesten. Uit het dossier van de tussenper soon blijkt dat de nieuwe verze keraar op 10 september, de dag van de brand, een nieuwe offer te met heel andere voorwaarden heeft opgestuurd. Met deze voor waarden zou Inter Scaldes vol gens de tegenpartij überhaupt geen aanspraak kunnen maken op een uitkering. De rechter heeft de voorwaarden zwaar la ten meewegen in zijn beoorde ling, maar Claudia Brevet stelt dat zij en haar man de nieuwe voorwaarden nooit hebben ont vangen. Overigens stelt zij dat Inter Scal des ook aan de nieuwe voor waarden voldoet. De Brevets en hun advocaten vinden de uitspraak van de rech ter daarom onbegrijpelijk en gaan in hoger beroep. Het ongeval zorgde voor een ravage op het kruispunt Vrijburg. foto Ruben Oreel STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé; GOES Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Bil jart voor ouderen, buurtwerk Goese Pol der; Zeelandhallen, 14.00-22.00 uur: Budgetmarkt; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE De Vroone, 13.30 uur: So ciëteit; Gebouw Biezelingsestraat 63, 20.00 uur: Openhuis Aquariumverem- ging De Vuurneon; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur Biljartclub senioren; Sporthal, 19.30-20.30 uur; Conditietrai ning bij Omni-Sport Reimerswaal; POORTVLIET - Dorpshuis t Oude Raed'uus, 20.15 uur. Theaterconcert van Theo Nijland; RILLAND Voormalige brandweerka zerne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers; Dorpshuis Luctor et Emergo. 19.30 uur- Muzikale feestavond door or kest Rillandia en OBS de Reigersberg; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit, YERSEKE Dreef en Kerkplein, 08.00-13.00 uur Weekmarkt, Zorgcentrum Vredelust, 13.30-16.30 uur: Paasmarkt. (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit. de Jonge Hoek van Dijke a modem living easy living _>i JE Bij de Jonge Hoek van Dijke ontdekt u de mooiste en gezelligste eethoeken. Tijdelijk ontvangt u nu de 6e stoel gratis! Een reden te meer langs te komen! Schouwersweg 7 (Ind.terr. Noordzak) www.binnenuit.nl Vrijdagavond is onze vaste koopavond!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33