Controle op paardenstallen PZC w!5 I A^M Linden in kerktuin Serooskerke vernield Gewonde bij botsing op Nieuwe Viissingseweg Celstraf geëist voor valse documenten en belastingfraude Bekeuringen bij gordelcontrole Buitenboordmotor gestolen Tas gestolen in café Nieuwendijk Voorronde biertappen Vlissingen Problemen voor Inter Scaldes weekenddiensten agenda fêl Officier eist therapie voor stalker B en W Veere gaan optreden tegen illegale bouwwerken Boekenmarkt Rommelmarkt T de \a<30( vrijdag 2 april 2004 OOST-SOUBURG - Bij een controle op het dragen van au togordels heeft de politie gisterenmiddag op de Bermwee in Oost-Souburg zestien bekeuringen uitgedeeld. Eén au tomobilist kreeg een boete, omdat hij zijn mislichten aan had. Ook schreef de politie een proces-verbaal uit, omdal kind op de achterbank geen gordel om had. VEERE - Van een zeilboot, die lag afgemeerd in de jacht haven Oostwatering in Veere, is tussen woensdagmiddag half zes en gisterenmiddag half twee een buitenboordmo tor gestolen. Het gaat om een Yamaha, type 6 pk. De mo tor heeft een waarde van enkele honderden euro's. VLISSINGEN - In de nacht van woensdag op donderdag is een 28-jarige Vlissingse bestolen van haar tas. De vrouw was in een horecagelegenheid aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Ze had haar tas op een tafeltje gelegd. In de tas zaten waardepapieren, sleutels, toiletartikelen, een mobiele telefoon en enkele honderden euro's. VLISSINGEN - Danielle van Sabben van café-restauran1 De Oranjeboom uit 's-Heer Hendrikskinderen heeft giste ren de regiowedstrijd biertappen in Vlissingen gewonnen Tweede werd Joost van Damme van hotel Aiïon uit Vlis singen, gevolgd door Jaco Duvekot van Panneke uit Mid delburg. Vierde werd Dennis Mijnsbergen van De Oranje boom. Op de vijfde plaats eindigde Marcel Hoogestekei van De Hooizolder uit Westkapelle.Zij gaan allemaal door naar de provinciale kampioenschappen biertapper op dinsdag 6 april in De Oranjeboom te 's-Heer Hendrik skinderen. De beste drie van die kampioenschappen gaar door naar de landelijke finale in december. KRUININGEN - Inter Scaldes verkeert in grote proble men nu de rechter in Den Bosch de eigenaren ongelijk heeft gegeven in een zaak die ze hadden aangespannen te gen een tussenpersoon. Die heeft volgens Claudia Brevet verzuimd het restaurant op een goede manier aan te mel den bij de nieuwe verzekeraar, zodat er geen uitbetaling plaatsvindt. Op advies van hun tussenpersoon stapten Jannis en Clau dia Brevet begin september over naar een nieuwe verzeke ringsmaatschappij, niet wetende dat hun twee-ster ren-restaurant amper een week later zou afbranden. De schade bedroeg zo'n 2,5 miljoen euro, maar toen het punt je bij paaltje kwam, weigerde de nieuwe verzekeraar te betalen. De Brevets en hun advocaten gaan in hoger beroep. Ze wilden op 8 mei hun zaak heropenen, maar zullen dal plan wellicht moeten herzien. Ze hebben een overbrug gingskrediet van 600.000 euro nodig en proberen dat de komende weken bij elkaar te krijgen door tijdelijke inves teerders te zoeken. zaterdag 3 en zondag 4 april 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur en in het weekend Huisartsengroep stad Middelburg Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag:S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 644301. zondagiA.R. Angkotta, Kinderdijk 50, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-ma. 8.00 uur W Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118)581271. Tandartsen A. E. B. Schotel, Korte Geere 27, Middel burg, tel. 624169. Spreekuur 11-12 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Klompe, tel. (0118)471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 616761. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: J. Oostenbrug, Oude Domburgseweg 33-a, Oostkapelle, tel. (0118) 581443. Spreekuur 11-12 en 17-18 uur, Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke i Hele weekend bereikbaar: 0118 628288. Apotheken Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, Vlis singen, tel. (0118)412066. 24-uursdienst spoedeisende recep ten): Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. Thuiszorg Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en verpleegartikelen, tel. 0118-684000. Advertentie STREEKACTIVITEITEN DOMBURG Schuttershof, 16.30 uur: Jazzgym vanaf 8 jaar; GRIJPSKERKE Trapveld/JOP, 19.00 - 20.30 uur. Bezoek jongerenbus; MIDDELBURG - Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-21.00 uur: Boekverkoop; Ontmoetingscentrum Griffioen, 19.00 - 23.00 uur: Inloopavond voor jongeren met onder meer tafelvoetbal en darts; Palet, 19.30 uur: Thema-avond over In disch zijn in Nederland; Palet, 13.30 uur: Dansmiddag voor se nioren; VLISSINGEN Coosje Buskenslraat/ Scheldeplein, 8.00 - 16.00 uur: Markt; VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, 19.45 uur' Toneelvereniging Le- ringhe ende Vermaeck speelt Het be gon met Eva; WESTKAPELLE - Herrijst, 19.30 uur: Uitvoering Westkappels Koor. Genieten komt van Binnenuit. wESêêê H w de Jonge Hoek van Dijke modern living easy living door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie J. Groen eiste woensdag in Middelburg een celstraf van vier maanden tegen een 41-jari- ge Oostkapellenaar die zou heb ben geprobeerd met een valse werknemersverklaring een hypo theek los te krijgen. De verdachte zou ook in vijf jaar voor 90.000 euro aan belas tingen hebben ontdoken. Van de derde aanklacht, oplichting, moest de man volgens Groen worden vrijgesproken. Tegen een 58-jarige inwoner van Valkenburg werd drie maan den cel geëist. Uit de bewijsstuk- REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur dnor Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan wil dat een 39-jarige stalker uit Vlissingen wordt opgenomen in een psy- chiatrische kliniek. De behande ling zou een jaar moeten duren. De officier vroeg gisteren de rechtbank in Middelburg ook de man te ontslaan van rechtsver volging. De verdachte had vorig jaar in Vlissingen een wouw belaagd door haar op straat hinderlijk te volgen. Ook stuurde hij naar haar werk een foto. een kaart met uitnodiging, lekkernijen en geld. „Ik ben erg gesteld op die vrouw. Ik vind haar leuk. Het is niet mijn bedoeling geweest om haar bang te maken", zei hij. Het slachtoffer diende een scha- declaim in van 1500 euro. De man, geboren in Iran, ver- blijft sinds 1999 in Nederland, maar voelt zich eenzaam. Het 1 rapport van de psychiater rept over een intelligente man, die symptonen heeft van schizofre- nie. Zijn conclusie is dat de man j ontoerekeningsvatbaar is en be- handeld moet worden. Een psy- choloog die de man ook heeft on- derzocht, kwam niet tot een con- i clusie. j De officier wees op de gevolgen voor het slachtoffer, die nergens heeif durfde te gaan uit angst voor een confrontatie met haar belager. Vorig jaar december werd de stalker aangehouden 'l door de politie, nadat hij eerder was gewaarschuwd. Raadsman D. Olie concludeerde dat zijn cliënt geen strafbare fei- ten heeft gepleegd. „Hij heeft avances richting het slachtoffer -! gemaakt, maar meer is er niet ge beurd." De verdachte zit al 81 dagen gedetineerd. Hoewel hij zichzelf niet ziek vindt, stemde I hij gisteren in met een schorsing i van de voorlopige hechtenis, zo- dat hij vandaag (voorlopig) kan worden opgenomen in de psy chiatrische kliniek Emergis. Uitspraak op 14 april. J. Passenier van het kerkbestuur bij een van de beschadigde linden. In de stam zijn gaten geboord en de boom is met zuur ingespoten. foto Lex de Meester door Ron Magnée SEROOSKERKE - Onbekenden hebben drie bomen vernield in de tuin bij de Johanneskerk in Serooskerke. Het kerkbestuur heeft aangifte gedaan bij de poli tie. Ook de gemeente Veere stelt een onderzoek in naar de vernie- ling. Deze week verrichtten leden van het kerkbestuur en vrijwilli gers opruimwerkzaamheden in de tuin van de Johanneskerk in Serooskerke. Bij één van de bo men aangekomen, een Tilia cor- data, beter bekend als een linde, werd een opmerkelijke vondst gedaan. In de boom was hele maal onder aan de stam een gat te zien - twaalf centimeter diep en met een doorsnede van één centimeter. Het gat was, getuige de verse houtsnippers, met een professionele boor gemaakt. ..Ik heb meteen aangifte gedaan bij de politie", vertelt J. Passen ier van het kerkbestuur. Uit na der onderzoek bleek dat het niet bij één boom was gebleven. Ook twee andere bomen waren be schadigd. Passenier vermoedt dat de bomen vervolgens met een zuur zijn ingespoten, zodat de bomen op termijn het loodje Wanneer de daders precies heb ben toegeslagen, is onbekend. Maar waarschijnlijk is dat niet lang geleden. „Toen we de ont dekking deden, zag het er nog vers uit", aldus Passenier. Schaduw Wie achter de vernielingen zit, is onbekend. Passenier wil niet speculeren over eventuele da ders die belang hebben bij het doodgaan van de bomen. In het verleden hebben omwonenden wel eens geklaagd over schaduw van de de bomen. Ook zijn er omwonenden geweest die bij de gemeente hebben geïnformeerd naar de mogelijkheid om één van de bomen te rooien, overi gens zonder resultaat. Maar Pas senier heeft 'geen enkel bewijs en ook geen reden' om ook maar iemand te verdenken. De bomen zijn zo'n halve eeuw oud. Na de inundatie van Wal cheren, in de jaren vijftig, zijn de bomen aangeplant. Onlangs zijn de bomen nog door een groep vrijwilligers gesnoeid. Overigens bevestigen het kerk bestuur, de gemeente Veere en een deskundige dat het gaat om vernieling van de bomen, en niet bijvoorbeeld onderhoud van de linden. De politie heeft de zaak inmid dels in onderzoek. Ook de ge meente Veere heeft de vernie ling op foto vastgelegd en stelt een onderzoek in. Volgens de woordvoerder van de gemeente zijn de betrokken ambtenaren verbaasd over de ac tie in Serooskerke. Vandaag zal de gemeente besluiten over ver volgstappen. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Bij een botsing tussen twee auto's op de Nieuwe Viissingseweg in Vlissingen, ter hoogte van autorij school Freddy Wolf, is gisteravond een vrouw gewond geraakt. Zij is met bot breuken overgebracht naar het zieken huis in Vlissingen. Het kruispunt was door de enorme ravage lange tijd geblok keerd. De politie leidde het verkeer rich ting Vlissingen om via de parallelweg van de Nieuwe Viissingseweg. Het ongeval ontstond iets voor negen uur. Een buurtbewoner, die in zijn gara ge aan het hobbyen was, hoorde een gi gantische klap. „Zo'n klap waarvan je denkt: dat is goed fout. Ik ben meteen naar buiten gerend en wat ik zag, zag er niet goed uit." De man vroeg zijn vrouw direct 112 te bellen. Zelf liep hij naar het vrouwelijke slachtoffer, dat al uit de vernielde auto was. Zij lag voorover gebogen over de kofferbak. De behulpzame buurman hielp de vrouw, die klaagde over pijn in haar schouder en been, naar het gras veld. Een ambulance heeft het slachtof fer vervolgens naar het ziekenhuis ge bracht. De andere, mannelijke bestuur der bleef ongedeerd. De politie kon gisteravond laat nog niets zeggen over de personalia van de bestuur ders en de aard van de verwondingen van de vrouw. De toedracht van het ongeluk is nog on duidelijk.De kruising Vrijburg werd door de politie afgezet om sporenonder zoek te kunnen doen. De stadsgewestelij ke brandweer kwam ter plaatse, omdat één van de auto's benzine lekte. Takelbe- drijf Kuzee uit Oost-Souburg heeft de to taal vernielde auto's weggesleept. De politie is op zoek naar een groene Renault Clio, die achter één van de au to's reed. De bestuurder heeft de botsing mogelijk zien gebeuren. Hij of zij wordt verzocht contact op te nemen met de poli tie. Het ongeval zorgde voor een ravage op het kruispunt Vrijburg. foto Ruben Oreel door Ab van der Sluis DOMBURG - Burgemeester en wethouders van Veere gaan gro te paardenstallen aanpakken in het buitengebied van Westkapel- le. Twaalf van de in totaal twin tig gebouwen voldoen niet aan de eisen. Eigenaren hebben tot 15 mei de tijd gekregen hun stal len te verkleinen of weg te ha len. Gebeurt dat niet, dan legt de gemeente Veere ze een dwangsom op. Kort voor de herindeling en pal daarna zijn veel paardenstallen gebouwd zonder de benodigde bouwvergunning of in afwijking van de verleende vergunning. In middels is de herindeling al een paar jaar een feit en nu vindt het college het tijd om streng op te treden. In het bestemmingsplan Buiten gebied is een regeling opgeno men om de historisch gegroeide situatie in het buitengebied van Westkapelle (gebied Oude Zand weg, Hogeweg, Noordweg en Pantegemsweg) juridisch moge lijk te maken. Het gaat om een zogeheten vrijstellingsbevoegd heid om bouwvergunningen te kunnen verlenen voor veestallen die niet bij een boerderij horen. Om voor de vrijstelling in aan merking te komen, mag een bij gebouwtje maximaal vijfentwin tig vierkante meter groot zijn en moet het perceel waarop de paardenstal staat minimaal tweeduizend vierkante meter groot zijn. Het gebouwtje mag niet hoger zijn dan drie meter. Die vrijstelling geldt al sinds me- KOUDEKERKE - Het Blauwe hof in Koudekerke staat dit weekend in het teken van een grote boekenmarkt. Diverse gen res worden aangeboden. Ope ningstijden zijn zaterdag en zon dag van 11.00 tot 16.00 uur. Het Blauwe hof is gevestigd aan de Breeweg 11. dio jaren tachtig van de vorige eeuw in het Westkappelse bui tengebied. De oude gemeente Westkapelle had die regel in het leven geroepen om de aanwezig heid van kleine stalletjes in het buitengebied in goede banen te leiden. In feite ging het om een acceptatie van de destijds ge groeide situatie. Het toenmalige gemeentebestuur kwam tot de conclusie dat het tegengaan en verwijderen van de paardenstal len niet zou lukken. Bovendien had de gemeente Westkapelle wel enig begrip voor de behoef te onder de bevolking voor de stalletjes. In tegenstelling tot het overige buitengebied van de gemeente Veere staan er in het buitenge bied van Westkapelle relatief weinig boerderijen, zodat de vraag naar ruimte voor het hou den van een paar hobbypaarden groot is. In het overige buitenge bied van de gemeente Veere wor den de hobbypaarden over het algemeen gehouden bij boerde rijen. Beperkingen Het huidige gemeentebestuur van Veere wil opnieuw een rege ling opnemen in het bestem mingsplan Buitengebied, maar die nu beperken tot het houden van slechts één of twee hobby paarden, inclusief een overdek te opslag voor voedsel binnen de in de regeling opgenomen opper vlakte van 25 vierkante meter. Iemand die meer paarden wil houden en als gevolg daarvan meer eten moet opslaan, kan geen beroep doen op de vrijstel lingsregeling. De gemeente Veere vindt dat dan naar een an dere locatie gezocht moet wor den. Volgens wethouder J. Bostelaar (Ruimtelijke Ordening) is een aantal van de stallen uitge groeid tot gebouwen van wel 65 vierkante meter met overstek ken. „,Het is gewoon een kleine landbouwschuur geworden en dat was nooit de bedoeling van de regeling. Het is een rommelig geheel. We hebben de mensen in diverse vergaderingen gevraagd ze op te ruimen of ze te verklei nen, maar dat leidde tot niets. We kregen te horen dat je de paarden ook niet zomaar naar buiten kan sturen." Vorige week hebben de eigena ren een aanschrijving gekregen. Daartegen kunnen ze in beroep gaan. Een aantal stallen heeft ook geen vergunning. Volgens Bostelaar kunnen mensen die wel aanvragen, maar dan gelden vervolgens welstandseisen. ken bleek dat de Limburgse on dernemer de werknemersverkla ring en de loonstrook (juni 2000) aan de Oostkapellenaar had verstrekt. De kern van de strafzaak was de oplichting van een welgestelde vrouw. De 41-jarige verdachte kwam in contact met een 60-jari- ge man uit Roggel. Beiden had den geld nodig. Ze deden de vrouw in 2001 het voorstel een fors bedrag voor te schieten: het zou gaan om lucratieve handel, waar zij aanzienlijk beter van zou worden. „Ze hebben fantastische verha len verteld, maar ik kan niet be wijzen dat de vrouw met open ogen in een ongewis avontuur is gestapt. Het is een wreed ver haal, maar het zou best kunnen dat er geld is geleend met de be doeling het later terug te beta len. Oplichting gaat me dan te MIDDELBURG - De Nieuw Le ven Gemeente in Middelburg houdt zaterdag een rommel markt. Met de opbrengst biedt de kerk gemeenschap hulp aan minima in Middelburg. De verkoop aan Klein Vlaande ren 65 (naast het Rode-Kruisge- bouw) duurt van 10 tot 15 uur. ver", verklaarde de officier. De Oostkapellenaar gaf toe 160.000 euro van de vrouw te hebben ge kregen. „Ik had de indruk dat ze multi-miljonair was", stelde hij. De man zei het geld nodig te hebben voor de meerkosten van de woning. „Van de opbrengst uit de verkoop van de woning zou ik haar de lening terugbeta len", zei hij. Zover kwam het niet: er werd beslag gelegd op de woning. De rechtbank doet over twee we ken uitspraak. (Advertentie) Bij de Jonge Hoek van Dijke ontdekt u de mooiste en gezelligste eethoeken. Tijdelijk ontvangt u nu de 6e stoel gratis! Een reden te meer langs te komen! Schouwersweg 7 (Ind.terr. Noordzak) www.binnenult.nl Vrijdagavond is onze vaste koopavond!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 15