Vlissingen moet zich vernieuwen Fataal ongeluk grootste angst elke leidster Gimbréie zeeuwse almanak Golf PAASAANBIEDING Collectie UsAtWS Loopklos werd Goese peutertje noodlottig Middelburgse bedroefd om gekaapte viooltjes Vier jaar cel voor overvaller tankstations Niet meer brommen over Jaagpad Club van meedenkende burgers9 bied rapport aan Vlissingen - De gemeente Vlissingen moet zich op econo- tnisch gebied vernieuwen. Een Speciale projectgroep, onder lei ding van gedeputeerde g. de pok (Economische Zaken) moet proberen Vlissingen-oost het Centrum te maken van 'omge keerde chemie', het verwerken Van reststoffen tot voor herge bruik geschikte jnaterialen. Een fender idee is het herstel van de bootverbinding met Engeland ;n het maken van een terminal >ij de oude veerhaven voor ^oordzee-cruises. Dat staat in iet concept-masterplan 'Brui- lend Vlissingen' van de Stich ting Vlissingen 2010. Gedepu teerde De Kok nam gisteravond bet eerste exemplaar in ont vangst. Elftal Serooskerke naar finale schoolvoetbal Weer illegalen opgepakt BrasseriemenuJ Warhammer' Dubelaar 30 april BL0F Zaterdag 3 april op de Markt te Middelburg vanaf 10.00 KidsFantasy met vele attracties, een draaimolen, schmink, ballonclowns, een dierenparade en een suikerspinuitdeelactie en om 16.00 een optreden van Chipz (bekend van Nr 1 hits Cowboy en Chipz in Black) Voor meer info www.kidsfantasy.nl 0118-63 54 43 www.vitaevent.nl Eindelijk zou het er dan van komen. De eerste golfles voor die Middelburger op de Goese Golf. Het regende druppels zo groot als golfballen en de in structeur leek het dan ook ver standiger thuis te blijven. Daar stond hij dan moeder ziel alleen mistroostig naar de Tee te staren. Het feit dat de golfclubs tegen- j woordig ook al massaal tegen afbraakprijzen bij de Duitse buurtsuper te krijgen zijn stemde hem al evenmin vro lijk. Weer een elitesport ten grave gedragen. Misschien dat hij de woody nog uit kan proberen op een van zijn collega's. Die had het weinig opmonterende com mentaar: „Golf dat is toch een combinatie van hockey en tuinieren. Een sport voor bil jarters die niet kunnen buk ken. 100% LINNEN - KLEUREN: ZWART/MARINE/ECRU BLAZERS 2 MODELLEN NU VOOR 99,95 ROKKEN NU VOOR 79,95 PANTALONS NU VOOR 75.-- WALCHEREN jt-PHINE CO. PL LAND - STROKE - GERRY WEBER 1/ maae WALSTRAAT 199 VLISINGEN donderdag 1 april 2004 (Advertentie) door Inqrid Huibers GOES - Grote verslagenheid overheerst woensdagochtend in de naast de Peuterspeelzaal de Polderrakkertjes gelegen wijkin- f o winkel. Een moeder met een baby in de wandelwagen en een peuter aan de hand komt huilend het ge bouw binnen. „Ik ben me rot geschrokken", zegt ze. „En ik wil heel graag weten wat er precies gebeurd is." Dat kunnen de aanwezige medewerkers van Stichting Kin- door Inqrid Huibers GOES - Het 2,5 jaar oude meis je dat dinsdagmiddag om het le ven kwam na een tragisch onge val in peuterspeelzaal de Polder rakkertjes in Goes, heeft zich zelf vermoedelijk verhangen. Het slachtoffertje is hoogstwaar schijnlijk met een loopklos om haar nek van de glijbaan af ge gaan. Een loopklos is een blokje met daaraan een lange lus touw. De klos is vermoedelijk aan de bo venkant van de glijbaan blijven haken, waardoor het meisje zich zelf heeft verhangen. „De glijbaan heeft bovendien een opstaande rand die onge veer 25 centimeter hoog is", zegt politiewoordvoerder A. Don. „Het meisje is op haar rug terecht gekomen en is zo blijven liggen. Er was wel toezicht in de speelzaal, maar door de opstaan de rand van de glijbaan konden de leidsters het meisje niet zien liggen." Toen de leidsters door kregen dat er een ongeluk was gebeurd, is er direct groot alarm gesla gen. Zowel de leidsters als het medisch team van een traumahe likopter hebben geprobeerd het meisje te reanimeren. Het slacht offertje werd overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis, waar ze is overleden. De politie heeft gistermiddag in de peuterspeelzaal het ongeluk gereconstrueerd in het bijzijn van de twee leidsters die dins dagmiddag in de peuterspeel zaal aanwezig waren. Het Nederlands Forensisch Insti tuut in Rijswijk zal vandaag een gerechtelijke sectie verrichten op het slachtoffertje om te on derzoeken of het verhaal dat uit de reconstructie naar voren is gekomen, past bij de sporen op het lichaam. Aan de hand van de resultaten van de sectie zal het openbaar ministerie zich beraden op even tuele stappen tegen de twee be trokken leidsters. In de wijkinfowinkel aan de Kuyperlaan, die in hetzelfde ge bouw gevestigd is als de peuter speelzaal, werden gisteren de he le dag ouders opgevangen. Medewerkers van Slachtoffer hulp, het Maatschappelijk Werk en Ithaka, de afdeling jeugdpsy chiatrie van Emergis, stonden de geschokte ouders en kinde ren bij. Ook vandaag en morgen kunnen ouders en kinderen tussen 's och tends negen en 's middags vier uur voor een gesprek in de wijk infowinkel terecht. Er ligt een condoleanceregister klaar waarin ouders en buurtbe woners hun verdriet en medele ven met de ouders van het slachtoffertje kwijt kunnen. CAPRI-PANTALONS NU VOOR 69,95 LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Kinderen tekenen het condoleanceregister in de naast de peuterspeelzaal de Polderrakkertjes gelegen wijkinfowinkel. foto Willem Mieras door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ze wordt er een beetje verdrietig van. Ans Puttenstein uit Middelburg heeft maandag nieuwe viooltjes geplant in een lapje grond vlak bij haar huis in de Statenlaan. Een dag later was er al één plantje weg. Gisteren verdwe nen er nog een stuk of zes. „De hele wijk vond het leuk", zegt Puttenstein. „Het staat zo ontzettend gezellig." Ze doet mee aan het project van de ge meente waarbij mensen een boomspiegel, het stukje grond rond een stam, kunnen adopte ren. Het project is bedoeld om de straten een beetje op te fleu ren. Dat mensen planten uit de tuin stelen, vindt ze ook erg, maar dat ze nu ook al plantjes meene men die bedoeld zijn voor de buurt, vindt ze ronduit droevig. Ze wil het er niet bij laten zitten en is van plan om net zo lang te posten tot ze weet wie de dader Ze begrijpt niet wat de daders bezielt. „Viooltjes kosten maar een kwartje per stuk. Het gaat me ook niet om het geld, maar om het idee." Volgens Hans Vergeer van de gemeente is er nog niet eerder melding ge maakt van het leegroven van boomspiegels. Het adoptieplan is ingesteld nadat een overijveri ge gemeentelijke groenbeheer- der de jonge aanplant van een bewoner aan de Veerseweg doodspoot. Die onderhield op ei gen initiatief de boomspiegel voor zijn deur. De gemeente zelf heeft wel va ker met plantendieven te ma ken, vertelt Harm ten Klooster van groenbeheer. „Vooral in de herfst, als we skimmia planten. Het komt zelfs voor dat de bloembollen uit de grond wor den gestolen. Maar meestal ver dwijnt hooguit een paar pro cent. We hebben nu natuurlijk die plantenbakken op het water. Dat is ideaal, want daar komen ze niet bij. Ook de bakken langs de doorgaande wegen zijn vaak moeilijk te bereiken." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 22-jarige Vlissinger veroor deeld tot vier jaar cel voor het plegen van twee gewapende overvallen op tankstations. Daarnaast kreeg hijeen half jaar gevangenisstraf extra opgelegd, omdat hij de overvallen pleegde terwijl hij nog in zijn proeftijd zat voor een ander misdrijf. Aan de slachtoffers moet hij 4518 eu ro schade vergoeden. De man overviel samen met een mededader op 22 november vo rig jaar een medewerkster van het Esso-tankstation aan de Sloeweg in Vlissingen. Hij zette een pistool tegen haar hoofd en dwong haar geld en tele foonkaarten af te geven. Bijna identiek was twee weken later op 6 december de overval op het Shell-tankstation aan de Staten laan in Middelburg. Alleen de buit was beduidend minder. Op vallend was dat de overvallen op zaterdagmorgen vroeg wer den gepleegd. Officier van justi tie R. Rammeloo had zes jaar ge vangenisstraf geëist. De recht bank vond aan de ene kant de overvallen een zware vorm van criminaliteit, die traumatise rend zijn voor de slachtoffers. Aan de andere kant werd er in het vonnis rekening gehouden met het feit dat de Vlissinger ge makkelijk te beïnvloeden is. MIDDELBURG - Bromfietsers mogen binnenkort niet meer over het Jaagpad tussen Middel burg en Vlissingen rijden. Vol gens de provincie gebeuren er te vaak ongelukken. Bromfietsers die van Vlissingen naar Middel burg willen, moeten voortaan over de parallelweg van de Nieu we Vlissingseweg. Tegen de maatregel kan bij de provincie bezwaar worden gemaakt. poor Ab van der Sluis Gissingen 2010 bestaat uit onge- reer veertig Vlissingers, die roor een groot deel hun sporen lebben verdiend in het bedrijfs- ïven of in het openbaar be tuur. Medio jaren negentig £\vam de club voor het eerst bij ïlkaar. Aanleiding waren gelui- jen dat de werkgelegenheid in aet gevaar kwam. )e Scheldewerf leed forse verlie- en en de kerncentrale in Borsse- b dreigde gesloten te worden. Het toen nog 'Strategisch Over- ,eg Vlissingen' geheten gezel- ichap wilde voorkomen dat Vlis- lingen economisch gezien zou Verpieteren en sloeg de handen been. Dat resulteerde in een iantal visies om het toerisme en iet wonen in Vlissingen te verbe uren. Werkgelegenheid Je stichting vindt dat Vlissin- jen nu toe is aan een nieuwe im- luls. De zojuist aangekochte ter- jeinen van de Schelde en de Jlannen om bij de Hogeschool jeeland een Kenniswerf in te 'lichten bieden aanknopingspun- jen om de stad verder te ontwik kelen. De werkgelegenheid moet waar nodig versterkt wor den. Vlissingen 2010 doet een aantal aanbevelingen om het econo misch beleid te versterken. Een projectgroep moet nieuwe be drijven naar Vlissingen halen. „In Vlissingen-oost", zegt voor zitter Jaap Ventevogel, „gaat het heel goed met de logistiek, maar de industrie blijft een pro bleem. Nieuwe vestigingen heb ben zich sinds de jaren zeventig niet meer voorgedaan. Een task- force industrie-ontwikkeling, een echte knokploeg die er te genaan gaat en niet te veel praat, maar juist gewoon aan de slag gaat, moet nieuwe vestigin gen naar Vlissingen halen." Door van Vlissingen-oost het Noord west-Europese centrum voor 'omgekeerde chemie' te ma ken is een groot aantal banen op hbo-niveau nodig. In samenwerking tussen overhe den en de Hogeschool Zeeland bepleit Vlissingen 2010 de op richting van een Innovatiewerk plaats, die de al bestaande acti viteiten op het gebied van wa ter, veiligheid en bouw verder uitbreidt. Binnen nu en een jaar moet er een congres komen om de mogelijkheden te bespreken, aldus vice-voorzitter Astrid Koolwijk. Jachthaven In de Vlissingse binnenhaven is volgens de stichting plek voor een jachthaven met enkele hon derden vaste ligplaatsen voor de zeegaande watersport. Het wa ter in het KSG-terrein kan een aanlegplaats bieden voor pas santen in de watersport, maar bijzondere zeilschepen (De Een dracht) en de bruine vloot zou den er ook een plekje moeten kunnen vinden. Aan de centrum kant van het voormalige bouw- dok is plek voor functies met een toeristische bestemming, die het hele jaar rond geëxploi teerd kunnen worden, zoals een overdekte markt. Verder bieden de oude fabrieks hallen ruimte voor een congres hal met -hotel in de directe omgeving, een vlakke vloerthea ter en een Maritiem Publieks Centrum dat informatie ver strekt over de nationale en inter nationale maritieme ontwikke lingen. Op het gebied van wonen in Vlis singen komt de stichting met het idee om in de nabijheid van de sportboulevard op Vrijburg een volwaardige golfbaan te ont wikkelen, inclusief bungalows voor permanente of recreatieve bewoning. VLISSINGEN - In de nacht van iinsdag op woensdag zijn op de jVesterhavenweg in Vlissingen leven mannen opgepakt. De innen zaten verstopt in trai- prs en verbleven illegaal in ons and. Ze zijn overgedragen aan je vreemdelingenpolitie. Begin it jaar werden ook al groepjes legalen aangetroffen. Ze probe- ïn in Vlissingen de boot naar Ingeland te nemen. 7-tallen groep 5/6 won het team van 't Klinket uit Koudekerke. Voor hen is het schoolvoetbal ten einde, omdat er geen finale is voor kinderen uit de vijfde en zesde groep. Voor de veertiende maal werd gisteren op sportpark Prelaat in Westkapelle het schoolvoetbal voor de Walcherse dorpen ge speeld. Maar liefst 45 teams de den mee. Zij brachten ruim vier honderd voetballertjes op het veld. „Het was een fantastische dag", zei secretaris A. Touten- hoofd van de organisatie. ,„Het weer was schitterend en dan heb je automatisch minder klachten." De wedstrijden wer den naar schatting bezocht door twee- tot drieduizend mensen. Ook het aantal blessures viel mee. De EHBO hoefde slechts drie keer in actie te komen voor kwetsuren. „Ik doe dit samen met Jan de Witte nu veertien jaar en kan me niet herinneren dat we ooit zo'n fantastische dag hebben gehad", aldus Tou- tenhoofd. Op woensdag 7 april is het de beurt aan de meisjes voor hun schoolvoetbaltoemooi. Dan ko men 347 voetballertjes in actie. foto Lex de Meester (advertentie) deropvang de Bevelanden, waar toe peuterspeelzaal de Polder rakkertjes behoort, haar nog niet vertellen, omdat het onder zoek naar de toedracht van het ongeluk nog in volle gang is. Maar de moeder wordt uitgeno digd om haar verdriet en angst te delen met andere ouders. In een aparte ruimte, goed afge schermd voor de pers en het pu bliek dat het condoléancere gister komt tekenen, zitten ouders en kinderen in een grote kring. Medewerkers van Slachtoffer hulp, het Maatschappelijke Werk en Emergis zorgen voor geestelijke bijstand. „Veel ouders van kinderen die dinsdagmiddag in de Polderrak kertjes waren, hebben nadat het ongeluk gebeurd was, in onze kerheid gezeten om welk kind het ging", zegt coördinator Mo nique Koppe van de Brede School die in de wijkinfowinkel aanwezig is om met de opvang van de ouders te helpen. Het on geluk gebeurde rond kwart voor drie. Om kwart over drie sluit de peuterspeelzaal en was er dus een hele groep ouders die hun kinderen kwam halen. Koppe: „De ouders konden niet naar binnen omdat het medisch team nog bezig was. De onzeker heid of het misschien om hun kind ging, heeft er bij veel ouders flink in gehakt. Tegelij kertijd vinden ze het verschrik kelijk voor de ouders van het slachtoffertje. Er is een ver schrikkelijk ongeluk gebeurd en daar is iedereen enorm door ge schokt." door Ab van der Sluis WESTKAPELLE - De Wegwijs uit Serooskerke mag meedoen aan de Zeeuwse finale school voetbal bij de elftallen. Ook een team van 7-tallen groep 7/8 van De Schute uit Biggekerke be reikte gisteren de finale. Bij de Esther Platschorre, medewerk ster van Stichting Kinderop vang de Bevelanden kan woens dagochtend nog altijd niet be grijpen dat zo'n ongeluk in de Polderrakkerktjes heeft kunnen plaatsvinden. „Op dit moment voelen alle leid sters op onze peuterspeelzalen en kinderdagverblijven de ver antwoordelijkheid van hun be roep loodzwaar op hun schou ders liggen", zegt ze. „Zo'n onge val is de grootste angst van iede re leidster." De peuterspeelzaal is in ieder ge val tot na de begrafenis van het slachtoffertje gesloten. Of en wanneer de speelzaal weer open gaat, kon woordvoerder Petra Elbertsen van Stichting Kinder opvang de Bevelanden gistera vond nog niet zeggen. demonstratie 15.00-16.30 uur kinderen 9-12 jaar met de schrijfster v.dru kkerumiddelbure.nl tortilla chips en chili con of sin carne en rijstepap €11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) reserveren: (0118) 886 866 (advertentie) zaterdag 3 april 9.00-17.00 uur kaartverkoop concert (niet telefonisch)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13