Hondo bekroont een dolle finale Stilte voor de storm bij Kosten PZC Jurist raadt Ian Thorpe beroep aan Bijna 300 deelnemers open ZK taekwondo Cambuur haalt de bezem door selectie <22 Duitse sprinter kan zonder Zabel ook zelf winnen in Zottegem uitslagen Willeboordse in onzekerheid Didier Martel is al weer weg bij Helmond Sport Progressie van Kosten United ontbindt contract Barthez woensdag 31 maart 2004 door Frits Bakker ZOTTEGEM - Het zijn de dagen van de koude oorlog op de Vlaamse wegen. De kopstukken voor de Ronde van Vlaanderen rijden volgens traditie deze week de Driedaagse van de Pan ne, maar niet om te winnen. De rittenwedstrijd, die gisteren van de kust naar Zottegem ging, staat vooral in het teken van de hoogmis die zondag door het Belgische land trekt. Michael Boogerd laat zich daar helemaal niet zien, de topfavorieten Jo- han Museeuw, Peter van Pete- gem en Frank Vandenbroucke doen er alleen ritme op voor de koers van alle koersen. De Duitse sprinter Danilo Hon do won gisteren in Zottegem de eerste rit in een sprint met Ba den Cooke en George Hincapie. Ze maakten deel uit van een kop groep van twintig man, die zich in de laatste heuvelzone had af gescheiden van het peloton. Twee Nederlanders eindigden in de toptien: Leon van Bon werd vijfde, Gerben Löwik ze vende. De jonge Belg Frederik Willems was de animator van de eerste nt, met een lange vlucht tot in de plaatselijke ronden. Danilo Hondo mag in een sprint eindelijk voor eigen kansen gaan. Voor Telekom moest de snelle Duitser het voorwerk doen voor Erik Zabel, die de rol van onbetwiste kopman had. Met zijn overgang naar Gerols- teiner heeft Hondo nu een eigen status. Dat hij zelf ook kan win nen, liet hij eerder al zien. Drie jaar terug was hij ook de snelste in de openingsrit van de Drie daagse van de Panne, gisteren herhaalde hij dat kunstje. Op weg naar Zottegem, over pit tige klimmen als de Leberg en de Berendries, viel het peloton in twee stukken uiteen. Twintig renners, een mengeling van sprinters en klassementsren ners, stortten zich in een dolle fi nale. Steffen Wesemann, van Te lekom, waagde zich op het einde nog in een solovlucht. Hij werd kort voor de streep voorbijgere den door het sprintersgilde. De beslissende ontsnapping maakte de rest van het veld op slag kansloos voor de eindzege. De Driedaagse vervolgt van daag met een rit tussen Zotte gem en Koksijde, morgen ein digt de koers met een korte och- tendrit en een tijdrit over ruim dertien kilometer in de middagu ren. Die slotdag kostte Bart Vos kamp vorig jaar de zege omdat Rabobank na een breuk in het peloton keihard op kop reed. Voskamp werd door die jacht uit de leiderstrui gereden. De Belgen voeren in de aanloop naai- zondag ook zo'n schimmen spel op. Johan Museeuw liet zich in zijn eigen streek nog wel af en toe vooraan zien, onder meer om een vluchtpoging van zijn Hongaarse ploeggenoot Bod- rogi af te schermen. De Lotto's van Peter van Petegem zijn ge start zonder de ambitie om te winnen. En Frank Vanden broucke trok voor de start in een Belgische sportkrant zijn grote mond nog maar eens open: „Oei, oei, wat ben ik goed." Maar daarmee imponeert hij vooral de Belgische supporters, niet de concurrentie. Drie renners in de kopgroep van gisteren kregen door de vlucht uitzicht op de eindzege, omdat het grote peloton op 41 secon den werd gereden. Mare Wau- ters (Rabobank), Fabian Cancel- lara (Fassa Bortolo) en George Hincapie (US Postal) zullen het in de tijdrit van morgen mogen uitvechten. Hondo dicht zich zelf ook wel kansen toe, maar heeft in een ritje tegen de klok nog zelden iets moois laten zien. Superknecht De coup op het eind van de rit kwam vooral Wauters wel goed uit. De Belg, die bekend staat als superknecht, rijdt zondag in dienst van zijn kopmannen Boo gerd, Dekker en Freire. Hij zal de onverwachte kans om te schitteren in De Panne met twee handen aangrijpen. Adrie van Hou welingen, de ploegleider: „We gokten op drie man voor het klassement: Hunter, Bartko en Wauters. Vanaf nu kunnen we dus alles op één man zetten." Mare Wauters is een van de Bel gen die in de driedaagse moraal op wil doen voor zondag. „Het is belangrijk om heel te blijven in deze ronde", zei hij gisteren voor de start. „En om de vorm zo aan te scherpen, dat ik zon dag de kopmannen van de ploeg tot in de finale kan brengen." Die strategie moet hij nu iets bij stellen. „We krijgen nog twee rit ten. Als ik die goed doorkom, zal ik in dat tijdritje volle bak moeten rijden." De twee hardrijders, die morgen ook een gooi naar de zege zullen doen, zijn omringd door sterke ploegen. Fabian Cancellara reed naar Zottegem indrukwekkend sterk voorin, George Hincapie is altijd goed op de Vlaamse we- SYDNEY - De Australische advocaat John de Mestre heeft zwemmer Ian Thorpe gisteren geadviseerd beroep aan te tekenen tegen zijn uitsluiting op de 400 vrij bij de olympische kwalificatiewedstrijden in Sydney. Het nationale idool werd in de series gediskwalifi ceerd wegens een valse start en kan daardoor in Athene zijn titel niet verdedigen. De Mestre is van mening dat er, ondanks de interna tionale zwemregels, in juridische zin geen sprake is geweest van een echte start. Thorpe viel van het blok in het water. „Was hij ook uit de strijd genomen als hij achterover was gevallen? Hij kan de rechter ervan overtuigen dat het geen start was, dat er ook geen startschot is gevallen. Daarna kan Thorpe bij de Australische zwembond appelleren tegen de gang van zaken en met recht volhouden dat hij geen eerlijke kans heeft gekregen aan de olympische selectievoorwaarden te voldoen. Mogelijk dat hem dan een swim-off wordt gegund om uit te wijzen wie werkelijk de besten zijn op de 400 vrij." ANP/AFP foto Tim Wimborne/Reuters gen. Twee andere uitblinkers uit de openingsrit waren de Hon gaar Bodrogi met een korte solo en de nog vrij onbekende Ryder Hesjedal. De jonge Canadees, die vorig jaar tweede werd op het NK mountainbike, maakt voor US Postal een opzienbaren de entree in het wegwielrennen. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Wie aan taek wondo doet, moet voor wedstrij den vaak de provincie uit. De meeste toernooien worden bui ten Zeeland gehouden. Zater dag wordt er gebroken met die traditie. Taekwondoclub Middel burg houdt onder bezielende lei ding van Nanne Boonstra het open Zeeuws kampioenschap taekwondo in Middelburg. „Om de sport goed te begrijpen, moet je de beoefenaars aan het werk zien", zegt Boonstra. „Het is nog altijd een beetje onbeken de sport. Daarom organiseren we dit toernooi. Zo krijgt de ach terban de kans om kennis te ma ken met taekwondo. Het is het enige toernooi in Zeeland." Zo'n 290 deelnemers komen za terdag in sporthal de Kruitmo- len in Middelburg in actie, 's Morgens is het de beurt aan de jongste jeugd (vanaf 8 jaar), 's middags treden de junioren en senioren in het strijdperk. Taek wondoclub Middelburg is met Kanshebbers voor de eindzege zijn onder anderen Jesse van der Mel en Mano Don. De laat ste won onlangs een jeugdtoer- nooi in Helmond. Boonstra: .Ei genlijk is het lastig om namen te noemen. Resultaten uit het verle den zijn bij taekwondo geen ga rantie voor nieuw succes." Boonstra heeft het toernooi sa men met veertig vrijwilligers op gezet. Op de dag zelf is hij weer organisator af en treedt hij op als coach. Speciale gast zater dag is Otty Henriquez, die acht jaar geleden naar Curasao is geë migreerd. De vroegere trainer van Boonstra komt op uitnodi ging van taekwondoclub Middel burg, die zaterdag het 20-jarig bestaan viert, naar Nederland. Het toernooi in sporthal de Kruitmolen begint zaterdag om 10.00 en duurt tot 18.00 uur Daarna is er een gezamenlijke maaltijd en feestavond. Wethou der Kool van de gemeente Mid delburg opent het evenement. van onze sportredactie LEEUWARDEN - Eerstedivisio- nist Cambuur Leeuwarden neemt afscheid van veertien van de 26 voetballers. Ook de uit Goes afkomstige Rody Hoegee en Lionel Lord uit Vlissingen mogen naar een andere club. Van zeven spelers was bekend dat ze weg moesten, de afgelo pen dagen kwamen er zeven bij. Profclubs moeten voor 1 april de ontslagaanvragen indienen. Cambuur wil voor volgend sei zoen naar een selectie van twin tig spelers. De volgende spelers van Cam buur kunnen - naast doelman Hoegee en de aan FC Dordrecht verhuurde Lord - op zoek naar een nieuwe werkgever: Ties Hei dens. Rocky Siberie, Zabih Ete- madi, Danny van Husen, Henry Bakker, Klaas Schotanus, Mar- tijn Gootjes, Harvey Bischop en Angelo Martha. In de winter stop verdwenen al derde doel man Frans Koornberg, Hakim Chatouani en Martin van der I Meulen. Voor Lionel Lord kwam het nieuws niet als een verrassing, j „Het was al lang duidelijk dat ik niet terug zou keren bij Cam- j buur", zei Lord gisteren. De aan valler werd in januari verhuurd aan FC Dordrecht en wil best bij die club blijven. Lord: „Maar ik weet nog niet wat Dor drecht wil. Het is dus nogondui- j delijk waar ik volgend seizoen voetbal." GPD GOES - Judoka Elisabeth Wille boordse verkeert nog altijd in onzekerheid of ze aan de Eu ropese kampioenschappen, me dio mei in Boekarest, mag mee doen. De technische commissie van de judobond vergaderde gisteren over de nationale selectie voor het EK, maar besliste nog niet of Willeboordse of haar concur rente Daniëlle Vriezema naar Boekarest mag afreizen. Daardoor moet de uit Middel burg afkomstige Willeboordse, die afgelopen weekeinde in de Estse hoofdstad Tallinn nog rechtstreekse plaatsing voor het EK miste omdat ze slechts vijf de in haar gewichtsklasse werd, wachten op uitsluitsel. Als Wille boordse niet mag meedoen aan het Europees kampioenschap in Boekarest, kan ze de Olympi sche Spelen van later dit jaar in Athene ook vergeten. Wanneer de judobond de kno pen doorhakt, is nog onbekend. HELMOND - Didier Martel is al weer vertrokken bij voetbal club Helmond Sport. De flam boyante Fransman worstelt met privé-problemen en verblijft mo menteel in Marseille. De linker aanvaller keert niet meer terug naar de eerstedivisionist uit het Brabantse Helmond. „Het heeft geen zin hem straks in de nacompetitie ineens weer op te stellen als zijn situatie ver beterd is", aldus directeur Ma rio Captein. Volgens Captein is onduidelijk met welke proble men Martel exact kampt. Hij meldde zich na de wedstrijd te gen Sparta, vorige week maan dag, ziek. Ook trainer Jan van Dijk weet niet wat er exact aan de hand is. „Hij schijnt motivatieproble men te hebben, maar dat heb ik van horen zeggen. Ik heb Martel niet meer gesproken na het duel met Sparta." Captein: „Die moti vatieproblemen zullen wel voort komen uit zijn privé-proble men." Martel koos net na de winter stop voor Helmond Sport nadat zijn contract met Vitesse in het najaar werd ontbonden. De aan valler kon niet imponeren in de ploeg van Van Dijk. GPD Over 135 dagen worden in Athe ne de 25e Olympische Zomerspe len geopend. Tal van sporters doen een gooi naar een olym pisch startbewijs. Ook in Zee land. De PZC volgt hen in de ra ce naar een ticket. Vandaag: zwemster Annabel Kosten uit Breskens. door Rudy Booqert AMERSFOORT - Annabel Kos ten doet het nu nog even rustig aan. De zwemster uit Breskens gunt haar spieren deze dagen hun welverdiende rust, maar vanaf morgen moeten ze explo deren. Met de Grand Prix in Am sterdam begint voor Kosten de maand van de waarheid. Op 18 april weet ze of ze opnieuw voor Nederland mee mag naar de Olympische Spelen. SPELEN Op die achttiende april, de laat ste dag van het Nederlands kam pioenschap in Amsterdam, wil de 26-jarige Annabel Kosten snel genoeg gezwommen hebben voor een plaatsje in de Neder landse estafetteploeg voor de 4x100 meter vrije slag op de Spe len in Athene. Na Sydney 2000 zouden het de tweede Olympi sche Spelen op rij worden voor Kosten. Maar met een rol zoals ze die destijds in Sydney vervul de, zou ze nu niet tevreden zijn. Toen was ze reserve en bleef ze reserve. De finale, die na een im ponerende inhaalrace van Inge de Bruijn een zilveren medaille opleverde, bekeek ze vanaf de tribune. „Ik ga nu voor een plaats bij de eerste vier zwem sters. Ik wil niet de onzekerheid hebben of ik wel of niet mag starten, zoals in Sydney. Natuur lijk zal ik minder blij zijn als ik als vijfde zwemster meega dan als vierde. Maar ik hoop dat ik dan een kans zal krijgen als se riezwemster." In vergelijking met vier jaar ge leden is Kosten ruim een halve seconde sneller geworden op de 100 meter vrije slag. Afgelopen weekeinde verbeterde ze haar persoonlijke toptijd bij de Swim Cup in Eindhoven tot 56,30 se conden. Daarmee bleef ze in elk Tijdens het EK zwemmen korte baan in Dublin in december 2003 viert de Nederlandse vrouwenestafetteploeg de gouden medaille en het wereldrecord op de 4x50 meter vrije slag. De Zeeuwse Annabel Kosten (links) knuffelt Marleen Veldhuis, Chantal Groot (rechts) doet het zelfde met Hinkelien Schreuder. geval ruimschoots onder de olympische limiet voor estafette zwemsters (56,70). Dat het met de vorm wel goed zit, bewees Kosten ook op de 50 meter vrije slag. Daarop zwom ze een tijd van 25,65 seconden, waarmee ze onder de limiet voor het EK in Madrid (mei 2004) bleef. „Ik heb weliswaar weer iets van mijn tijd afgehaald, maar ik weet dat ik nog sneller zal moe ten gaan. Er zal nog een halve se conde af moeten", beseft ze. De strijd lijkt zich toe te spitsen op de vierde estafetteplaats. In ge de Bruijn en Marleen Veld huis zijn zekerheidjes Kosten denkt dat de kaarten voor Chan tal Groot ook goed liggen. Sa men met zwemsters als Hinke lien Schreuder, Inge Dekker en Wilma van Rijn is Kosten in de slag voor het vierde ticket. Kosten: „We zitten elkaar tij dens wedstrijden heus niet met argusogen te bekijken. Het gaat allemaal heel vriendschappe lijk. We zijn vriendinnen. De strijd brengt natuurlijk span ning met zich mee en je kijkt naar eikaars tijden, maar ik heb het zelf in de hand." De woor den van Kosten zijn gehuld in een dikke laag nuchterheid. Dag dromen over de Atheense Spe len doet ze bijvoorbeeld nog niet. Waarom zou ze? Ze is im mers nog niet eens zeker van haar plaats. Maar wat vind je ervan dat het olympische zwembad in Athene geen dak krijgt? „Daar maak ik me niet druk om. In een buitenbad kan je nadeel hebben van de natuurlijke ele menten, maar daarmee heeft ie dereen dan te maken. Het zal ef fect hebben op de tijden. Op het zwemmen van wereldrecords. Maar verder niet." Het wereldrecord dat je in de cember 2003 bij het EK in Du blin met de estafetteploeg zwom op de 4x50 meter vrije slag, zijn jullie vorige week kwijtgeraakt aan vier Amerikaanse vrouwen. „Ja, jammer. Maar je weet dat die kans erin zit. Maar ik hou me er niet zo mee bezig. We staan in elk geval nog steeds in de boeken." Wel een dak, geen dak. Wel een record, geen record. Annabel Kosten spaart haar energie lie ver voor in het water, dan dat ze die voor zaken buiten het bad ge bruikt. „Ik moet nu uitrusten voor de wedstrijden. Normaal train ik vijf uur per dag. Nu train ik maar één keer per dag, met een lage intensiteit. Verder doe ik niks. Ja, een beetje het foto Louisa Gouliamaki/EPA huishouden, een beetje lezen. Geen vette dingen eten, maar wel veel koolhydraten." En dan moet de vulkaan Kosten, die nog in ruste is, dit weekeinde in Amsterdam en twee weken later bij het NK opnieuw in Amster dam, tot uitbarsting komen. Op 18 april weet Annabel Kos ten of ze haar carrière in Athene mag afsluiten. AMERSFOORT - Annabel Kosten scherpte afgelopen weekeinde tijdens de Swim Cup in Eindhoven haar per soonlijke record op de 100 me ter vrije slag aan tot 56,30 se conden. De laatste zes jaar heeft de Bressiaanse zwemster zich zelf met ruim twee seconden verbeterd op deze discipline. De progressie sinds 1994, toen Kosten haar eerste inter nationale wedstrijd voor Ne derland zwom, is nog groter. In het Franse Sarcelles kwam ze toen tot een tijd van 59,97 seconden. De ontwikkeling van Anna bel Kosten door de jaren heen op de 100 meter vrije slag ziet er als volgt uit: 1998-58,39 1999-57,20 2000-56,95 2001 -57,09 2003 - 56,54 2004 - 56,30 Choongju. Korean Open. Mannen, eerste ronde: Palyama (Ned)-Rafn (Den) 15-5 15-11. Vrouwen, eerste ronde: Jie (Ned)-Mann (Eng) 11-4 11-7, Seo Yoon Hee (ZKo)-De Wit (Ned) 9-11 11-4 11-2, Audina (Ned) bye, Meulen- dijks (Ned) bye. NBA: Miami -Chicago Bulls 105-96, At lanta-Memphis Grizzlies 133-136, New Jersey Nets-Boston 80-84, New York Knicks-Portland 92-91, Houston-Min nesota Timberwolves 88-94, San Anto nio Spurs-Cleveland Clippers 101-93, Phoenix Suns-Washington Wizards 101-95. Teamcompetitie Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. Driebanden. B1-klasse: t Bierwinkeltje-BV Reynaert 1 5-2, Den Ouden Arend 1-De Kastanje 1 3-4, BV Reynaert 2-SBC 2 0-7, HGL/KOT'86-Den Ouden Arend 2 4-3. Stand: 1. SBC 1 (kampioen) 17-76, 2. De Kastanje 1 18-75, 3. SBC 2 18-71, 4. 't Bierwinkeltje 18-65, 5. HGL/KOT'86 18-62, 6. Den Ouden Arend 1 18-59, 7. BV Dow 1 17-58, 8. BV Reynaert 2 18-56, 9. BV Rey naert 1 18-53, 10. Den Ouden Arend 2 18-48. B2-klasse, stand: 1TMW (kam pioen) 16-68, 2. CBC 1 15-60, 3. SBC 3 15-57, 4. WBC 2 15-57, 5. WBC 1 15-56, 6. De Kastanje 2 15-49, 7. La Luna Rossa 15-46, 8. ENZK 15-42. 9. Den Ouden Arend 3 15-41, Libre. C1-klasse: BC De Lovenhoek-De Kastanje 3 3-4, Hof van Eede 1-BVV 5-2. Stand: 1. De Kas tanje 3 17-74, 2. HBC/De Troubadour 1 18-72, 3. Hof van Eede 1 17-68, 4. HBC/De Troubadour 2 17-60. 5. BW 17-55, 6. BV Reynaert 3 17-47, 7. BC De Lovenhoek 17-41. C2-klasse, stand: 1. SBC 4 (kampioen) 15-74, 2. NASA/ED Horemans 15-50, 3. De Kastanje 4 14-48, 4. ABC 15-48, 5, De Kastanje 5 15-44, 5. BV Dow 2 14-44. C3-klasse: JBH-Hof van Eede 2 7-0, De Kastanje 6-BV Groede 5-2, DOS-CBC 2 2-5. Stand: 1. De Kastanje 6 17-84, 2. BV Groede 17-82, 3. DOS 17-62, 4. JBH 17-55, 5. CBC 2 17-55, 6. Concordia 17-42,7. Hof van Eede 2 18-40. Plovdiv. Olympisch kwalificatie toernooi, amateurs. Halfzwaar, eer ste ronde: Ismailov (Aze) wint met tien punten verschil van Roche (Ned). Middelburg. Zeeuws Indoor Kart- kampioenschap. A-poule, twaalfde race: 1. Van Gilst/Hogeweg; 2. RBK Ver huur; 3. Auto Sturm; 4. C1000/Klasse- noten; 5. Midlife Racing; 6. Veersedam Racing. Stand: 1. RBK Verhuur 102; 2 Auto Sturm 86; 3. Van Gilst/Hogeweg 86; 4. C1000/Klassenoten 77; 5. Risa 48. Dresden. EK vrouwen. Negende ron de: Peng (Ned)-Slavina (Rus) 0,5-0,5, Kostenjoek (Rus)-Danielian (Arm) 1-0, Stefanova (Bul)-Peptan (Roe) 1-0, Arak- hamia-Grant (Geo)-Zjoekova (Oek) 0-1, Bosboom-Lanchava (Ned)-Nill (Dui) 1-0, Tsjasovnikova (Rus)-Bensdorp (Ned) 1-0, Papadopoulou (Gri)-Muhren (Ned) 0-1, Ovod (Rus)-Hamelink (Ned) 1-0. Stand: 1 Peng 7,5, 2. Slavina, Ste fanova, Kostenjoek, Zjoekova 7, 6. Da- nielian, Foisor (Roe), Zielinska (Pol), So- cko (Pol), 19. o.a Bosboom-Lanchava 5,5, 32. o.a. Muhren 5, 63. o.a. Bens dorp 4,79. o.a. Hamelink 3,5. icfflWfwigHCT Lucky Day: 1-4-13-17-20-23-24-29-33- 35-38-44-54-55-56-62-65-68-71-77 (On der voorbehoud) Miami. Masters Series, 5,4 miljoen euro. Mannen, derde ronde: Roddick (VSt/2)-Bjorkman (Zwe/26) 6-4 3-6 6-3, Agassi (VSt/4)-Mirnyi (WRu) 6-2 6-2, Moya (Spa/5)-Hrbaty (Slw/27) 7-5 1-6 6-3, Srichaphan (Tha/9)-Monaco (Arg) 1-6 6-4 6-4, Spadea (VSt)-Stepanek (VSt) 6-3 2-6 7-6, Canas (Arg)-XavierMa- lisse (Bel) 6-4 2-6 6-3. Vierde ronde: Coria (Arg/3)-Benneteau (Fra) 7-6 2-6 7-5, Kiefer (Dui)-Grosjean (Fra/12) 64 6-2. Vrouwen, vierde ronde: Serena Williams (VSt/1)-Sjaparova (Rus'17)6-4 6-3, Venus Williams (VSt/2)—Schiavone (Ita) 6-1 6-3, Sprem (Krol-Koeznetsova (Rus/10) 3-6 7-5 6-4, Dementieva (Rus/5)-Dokic (SMo/12) 5-7 6-1 6-3, Da- milidou (Gri/25)-Golovin (Fra) 7-6 6-1, Dechy (Fra/21)-Dulko (Arg) 6-3 6-2. Kwartfinales: Serena Williams (VSt/1 )-Craybas (VSt) 6-0 6-1. Derde div. A jun: Koz Boys-Halsteren4-1, OJC-Wilhelmina 3-0, Terneuzen-Voab 2-1, ln- ternos-WSC 5-0, Zeelandia M-GJS B"~ pendrecht-BSC 0-3. internos 18-38 Wilhelmina 18-24 BSC 18- 36 Zeel. Midd. 17 23 OJC 16-31 WSC 18-21 Terneuzen 18-31 Koz, Boys 18-i9 Halsteren 19- 27 Vo3b 18-12 Pap'drecht 19-25 GJS 15-7 Derde div. B jun: DFC-Intemos 2-4, TSC-HW'24 0-2, WSC-OJC 3-1, Brabantia-Ter neuzen 1-0, RCS-Theole 5-2, ODC-Longa 1-2. DFC 17- 40 Longa 17-28 Internos 16-34 TSC 18-25 i WSC 17-32 Brabantia 18-191 OJC 17 - 32 HW'24 18-15 Theole 17-32 ODC 17-7 RCS 17- 29 Terneuzen 19- Tilburg. Oefeninterland. Jong Oran je- Jong Frankrijk 1-1 (1-1). 19-Hofs^' i 24. Aliavuere 1 -1Toeschouwers: 2900, Ramat. Oefeninterland. Israël-Litou- wen 2-1 (1-1). Zottegem. Driedaagse van De Pan ne. Eerste etappe, Middelkerke-Zot- tegem: 1. Hondo (Dui) 196 km m 5.16.10, 2. Cooke (Aus), 3. Hincapie (VSt), 4. Paolini (Ita), 5. Van Bon (Ned), 6. Clinger (VSt), 7. Löwik (Ned), 8. Ljun- gqvist (Zwe), 9. Flecha (Spa), 10. De Waele (Bel). 33. Van der Ven 041,44. De Jongh, 48. Sentjens, 50. Hiemstra, 64. Kroon, 72. Voskamp, 73. Van Vel- zen, 80. Hoffman, 84. Den Bakker 88 Vierhouten, 115. Van Dijk 5.33, m Koerts 147. Blijlevens 13.18, 151 Van der Wal 13.48, 152. Cornelissen, bil. Kemna, 174. Van Duimen 22 1t Alge meen klassement: 1. Hondo 5,1b. 2. Cooke 0.04, 3. Hincapie 0.06,4 Paoli ni 0.10, 5 Van Bon, 6. Clinger, 7. Lowik. 8. Ljungqvist, 9. Flecha, 10. Bernuca 23. Hiemstra 0.50, 35. Van der VenO.bi, 46. De Jongh. 50. Sentjens. 64. Kroon, 72. Voskamp, 73. Van Velzen. 80. Hoff man, 84. Den Bakker, 88. Vierhouten. 115. Van Dijk 5.43,136. Koerts 147.Wh levens 13.23, 151. Van der Wal 13.». 152. Cornelissen, 160. Kemna, 174. van Duimen 22.21. MANCHESTER - Manchester Untited heeft het contract met de Franse doelman Fabien Barthez ontbonden. De 32-jarige international had een overeenkomst tot niedio 2006. Barthez, die in 2000 voor een recordbedrag van 11 joen euro werd overgenoffl van Monaco, is momenteel uitge leend aan Olympique Marseille. Na de komst van de Amenkaan- se doelman Howard en de Carrol was hij derde keeper van United. ANP/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 48