Eindelijk basisplaats Makaay Donkere wolken boven profhonkbal Amerika Van der Meyde baalt van Internazionale Amerikanen overklassen concurrentie Athene heeft budget al fors overschreden 23 Messure Van Nistelrooij maakt weg vrij voor aanvaller Bayern Hiddink accepteert berisping Tilburg ziet ie ware Van Persie Duut gaat Gullit assisteren Heracles haalt Hoogma binnen Straffen voor Lazio en AS Roma Den Bakker in alle klassiekers Logische selectie Davis Cup Nederlaag voor Oranje onder 19 Op zoek naar eerf^an^j PZC Kleintjes woensdag 31 maart 2004 lannnze sportredactie yOORDWIJK - Andy van der jlevde wil weg bij Inter Milaan. [Ie vleugelaanvaller, die afgelo pen zomer voor zeven miljoen (lir0 werd gekocht van Ajax, tomt bij zijn huidige club nau welijks aan spelen toe. „Het le un in Italië is prachtig, maar fjar ben ik niet voor gekomen." j de winterstop sprak Van der jleyde al informeel met Ajax over een mogelijke terugkeer. De tijd was echter te kort (inter nationale transferdeadline) om een al dan niet tijdelijke over gang concreet te maken. Een rentree bij Ajax heeft hij nog al tijd niet uit zijn hoofd gezet. Al lijkt dat financieel een onhaalba re kaart voor de Amsterdamse club. „Maar ik wil best wat geld inleveren", zei de speler giste ren in Noordwijk. Vrijdag hebben de voetballer en diens zaakwaarnemer Chiel Dekker een gesprek met tech nisch directeur Branca van In- ter. „Ondanks het feit dat ik bijna nooit speel was een ver trek voor Inter tot dusver onbe spreekbaar. Maar zo verder gaan is zinloos. Ik wil voetbal len." Spelen in de Serie A was een droom voor Van der Meyde. Toen de kans zich in juli voor deed om een lucratief contract te tekenen bij een van de groot ste clubs in Italië, stapte hij snel over zijn aanvankelijke twijfels heen. „Maar ik weet nu wat het is. De Serie A is niet mijn compe titie. Als ik speel sta ik vaker in mijn eigen strafschopgebied dan in dat van de tegenstander. Mijn positie, links of rechts op de vleugel, bestaat in Italië niet. Ik ren meer achter de tegenstan der aan dan achter een bal." PSV heeft inmiddels zijn oog la ten vallen op Van der Meyde als mogelijke versterking voor ko mend seizoen. „Interesse van PSV zal hij serieus overwegen", zei zijn zaakwaarnemer Chiel Dekker gisteren. Van der Meyde zou bij PSV in aanmerking komen voor de twee vleugelposities. Arjen Rob ben vertrekt na dit seizoen naar Chelsea. Dennis Rommedahl am bieert een transfer naar een an dere club en hoopt in de komen de maanden, mogelijk via een goed EK, belangstelling af te dwingen. GPD •jor Jaap van Essen KATWIJK - Roy Makaay start tanavond voor het eerst sinds ■II maanden weer eens in de ba- is van Oranje. Met dank natuur- •jk aan de blessures van Pa- aick Kluivert en Ruud van Nis- ïlrooij. De spits van Barcelona .peelt komend weekeinde naar itnvachting voor het eerst sinds jaanden weer eens bij zijn club u maakt daarom geen deel uit de Oranje-selectie. De aan- ialsleider van Manchester Uni ted kampt met een knie-blessu re en trainde gisteren niet mee. Vanochtend pas valt de beslis sing of Van Nistelrooij even tueel wel als wisselspeler inzet baar is tegen de Fransen. Het zelfde geldt voor Wilfred Bou- ma. „We moeten het nog even goed bespreken met de spelers zelf, maar we nemen in deze fa se van de competitie geen enkel risico met eventuele blessures", merkte Dick Advocaat op. „We moeten nu ook aan de clubbelan gen denken." Afgaande op de laatste training speelt Oranje vanavond in een opstelling die op vele plaatsen afwijkt van de formatie waar mee een maand geleden van de Verenigde Staten werd gewon nen. Jaap Stam, Bouma, Wesley Sneijder, Van Nistelrooij en Ar jen Robben ontbreken bij de eer ste elf. Johnny Heitinga houdt zijn basisplaats, maar is nu cen trale verdediger in plaats van rechtsback. Het systeem blijft wel gehandhaafd. Advocaat stelt vier verdedigers op (Mario Melchiot, Phillip Cocu, John Heitinga en Boudewijn Zenden) en heeft twee controlerende mid denvelders, Edgar Davids en Mark van Bommel. Aan de zij kanten moeten Mare Overmars en Andy van der Meijde voor de aanvallende impulsen zorgen, terwijl Rafael van der Vaart ach ter spits Roy Makaay speelt. Opvallend is dat Wesley Sneij der in de basis plaats heeft moe ten maken voor Mark van Bom mel. Juist nu Sneijder en Van der Vaart bij Ajax eindelijk eens bewijzen dat ze wel samen kunnen spelen, haalt Advocaat ze bij Oranje weer uit elkaar. In de trainingspartijtjes van gis teren deed Michael Reiziger niet mee. Uit voorzorg, stelde Advo caat. „Michael kan spelen." Hoe dan ook blijkt het geen overbodi ge luxe te zijn geweest om 22 spelers op te roepen, onder wie tien verdedigers. Met Reiziger erbij heeft de bondscoach waar schijnlijk nog maar zeventien man over. Vermoedelijke opstelling: Van der Sar; Melchiot, Heitinga, Cocu, Zen den; Van der Meijde, Van Bommel, Davids, Overmars; Van der Vaart, Makaay. GPD EINDHOVEN - Trainer Guus liddink is akkoord gegaan met <n berisping van de KNVB en aag de volgende competitiewed- irijd van PSV weer plaatsne men op de bank. liddink kreeg zondag in de met •1 verloren uitwedstrijd tegen ïillem II van scheidsrechter ïiedemeijer de rode kaart voor ajn gedrag langs de lijn. De aanklager van de KNVB ;eed hem met de berisping een èikkingsvoorstel. Hiddink ac- ;epteert het standje en mag zo- :oende zaterdag zijn ploeg lei- xn in de uitwedstrijd bij RKC Vaalwijk. ANP IILBURG - Het resultaat van 'ong Oranje tegen Jong Frank rijk (1-1) was meer dan redelijk, naar ieders ogen waren natuur- "ijk gericht op die ene man, Ro- van Persie. Hij liet zich gis- ivond in zijn ware gedaante bij vlagen briljant, maar >ok nog ver van huis. lor Pot, de coach van Jong die Van Persie (en ande- everzakers onder voorganger (oevermans) vorig jaar nog aalhard buiten de selectie aeld na ettelijke wanprestaties, fas gisteravond positief over de eyenoord-speler, die 'ter prik- tot captain was be- oemd. Hij heeft hard gewerkt en hij indt het ook hartstikke leuk bij ong Oranje. En hij had een machtige actie bij die goal. En aj maakte bijna de winnende phet einde." te goal was het beschrijven raard. Het begon op links met «n aanval die Willem II-back rank van Mosselveld ineens wzag van een briljant tintje, toor met een steekballetje Van 'orsie aan te spelen. Die speelde -ch met een magnifieke bewe- teg vrij, namelijk door de bal ader zijn linkerschoen van- aan te trekken. Met rechts uit een ging niet in de drukte, zo- 2t Huntelaar werd ingescha ald. Ook die kon niet schieten, ;nter hem Nicky Hofs wel. En Als een kanonskogel vloog 'bal het kruis in: 1-0 na 19 mi- ■Jten. laarmee was het Oranje-ver- ^1 wel verteld. Frankrijk, met a weergaloze Mourad Meghni ÏC Bologna), was technisch der ate superieur dat Nederland at veel anders kon dan tegen- ouden en hopen dat het snel «art over negen zou worden, titer toen een minuut na de Ne- •-rlandse goal de gelijkmaker het bord stond: klutsgoal aadière na een corner: 1-1 at was, al met al, een echte Persie-wedstrijd. Prachtige 'aaltjes van balcontrole, maar ok: niet in de bal komen, zoge nd goeie passes geven waar ploeggenoot niks mee kan en aar zelden direct spel met het jbehorende loopwerk. Opval- •nd was toch ook dat Van Per- e> spelend op zijn favoriete ummer 1 O-positie, de conditie '•or anderhalf uur voetbal leek fmissen. GPD De Amerikaanse Serena Williams slaat een harde return in haar kwartfinalepartij tegen haar landgenote Jill Craybas. Williams bleek veel te sterk voor Craybas: 6-0 6-1. foto Gregory Shamus/RTR van onze sportredactie MIAMI - De Amerikaanse toptennissers hebben gisteren moeiteloos de volgende ronde van het Masters tennistoernooi van Key Biscayne bereikt. Andre Agas si had 52 minuten nodig om de Wit-Rus Mirnyi van de baan te meppen (6-2 6-2), waarna landgenoot Andy Roddick - na een iets langere 'werkdag' - de Zweed Björkman versloeg: 6-4 3-6 6-3. Ook bij de vrouwen domineren de Ame rikaanse speelsters. Serena Williams plaatste zich overtuigend als eerste voor de halve finales door een 6-0 6-1-zege op haar landgenote Jill Cray bas. Haar zus Venus, als eerste ge plaatst, bereikte de kwartfinales door een zege op de Italiaanse tennisster Schiavone: 6-1 6-3. ANP door René Banierink ENSCHEDE - Boven de deze week beginnende Amerikaanse profhonkbalcompetitie hangen een paar donkere wolken: die van aanzwellende kritiek op het in veler ogen lakse beleid ten aanzien van doping. Zelfs presi dent Bush bemoeit zich er al mee. En dat is zelfs voor Neder land van belang. De openingswedstrijd van het Amerikaanse honkbalseizoen werd gisteren gespeeld buiten de landsgrenzen, in het even eens honkbalmaffe Japan. De opnieuw met extra sterren als Alex Rodriguez en Gary Shef field volgepakte New York Yan kees leden er een gevoelige 8-3- nederlaag tegen de modale Tam pa Bay Devil Rays. Maar ook daar in Japan, waar de overkoepelende organisatie van Major League Baseball (MLB) vooral mooi weer speel de, kwam het woord doping ter tafel. Was het niet opvallend dat de eerste honkman van de Yankees, Jason Giambi, veel smaller en minder gespierd oog de dan vorig jaar? De ene com- mentator wees gisteren op het dieet dat Giambi was gaan vol gen. De andere commentator was voorzichtiger en maakte op subtiele wijze een overgang naar de discussie over spierbun dels en de vraag of die wel op rechtmatige wijze waren verkre gen: de discussie over doping dus. Dat het onderwerp aan de orde komt, is voor Nederland ook van belang. MLB heeft plannen om volgend jaar maart, als op warmer voor het profseizoen, de eerste editie te houden van de World Cup, een tegenhanger van het WK dat in hetzelfde jaar door Nederland wordt geor ganiseerd. Aan die World Cup zouden top- landen als de VS, Cuba, Domini caanse Republiek en Japan met hun beste spelers meedoen. Iets waar het WK en zelfs de Olympi sche Spelen niet op hoeven te re kenen, aangezien die evenemen ten midden in het Amerikaanse prof seizoen vallen. Maar de Amerikanen hebben een probleem: een topland als Cuba heeft al laten weten niet deel te zullen nemen wanneer er tijdens dat toernooi niet getest wordt op doping volgens de olympische normen. Dat bete kent intensieve controles, ook onaangekondigd en buiten de wedstrijden om, met zware sanc ties. En dat nu is een praktijk die in het Amerikaanse honkbal (nog) verre van gebruikelijk is. Pas vorig jaar werd er heel voor zichtig en mondjesmaat op het gebruik van verboden stimule rende middelen gecontroleerd. Aan het eind van het jaar bleek dat desondanks tussen de vijf en zeven procent van de spelers po sitief was bevonden. Wie de zon daars waren en waarop ze ge pakt zijn werd volgens afspra ken in de CAO, afgedwongen door de machtige spelersvak bond, niet bekendgemaakt. Des ondanks zal er dit jaar meer ge controleerd worden en kunnen spelers ook bekendgemaakt en bestraft worden bij herhaalde vergrijpen. Steroïden Het lijkt niet meer dan logisch en onontkoombaar. De tekenen die wijzen op dopinggebruik zijn niet te negeren. Ex-spelers als Jose Canseco en Ken Camini- ti hebben vorig jaar toegegeven doping te hebben gebruikt. Greg Anderson, de persoonlijke krachttrainer van diverse atle ten en ook Barry Bonds, de man die meer honkballen uit de sta dions slaat dan igder ander, is opgepakt op verdenking van het ROTTERDAM - Henk Duut wordt bij Feyenoord de assis tent van de nieuwe hoofdtrainer Ruud Gullit. De veertig jarige oud-speler, die nu nog de Antilliaanse bondscoach Pim Verbeek terzijde staat, kreeg vorige week een aanbie ding van technisch manager Mark Wotte en had weinig bedenktijd nodig. „Ik weet, het is een cliché van jewelste, maar voor mij voelt dit toch een beetje als thuiskomen", zegt Duut in de Feyenoord-krant. Feyenoord heeft de technische staf daardoor nu rond. Eerder werd Zeljko Pe- trovic al aangetrokken als hulptrainer. ANP ALMELO - Heracles Almelo heeft voor het komende sei zoen Nico-Jan Hoogma vastgelegd. De 35-jarige verdedi ger komt transfervrij over van Hamburger SV en tekent een contract tot de zomer van 2005 bij de voetbalclub uit de eerste divisie. ANP ROME - De Italiaanse voetbalbond heeft Lazio en AS Ro ma gestraft voor de rellen die anderhalve week geleden hun onderlinge derby verstoorden. Lazio, dat thuis speel de, moet 51.000 euro betalen en AS Roma moet een thuis wedstrijd buiten het eigen stadion spelen. Bovendien moet ook die club een boete betalen, zij het een lage: 3000 euro. De wedstrijd werd afgebroken, nadat supporters in het stadion zich hadden misdragen. Aanleiding daarvoor was een gerucht dat een supporter buiten het stadion zou zijn doodgereden door een politievoertuig. Aan het begin van de tweede helft werd het duel gestaakt. De Italiaanse bond heeft bepaald dat het duel in zijn geheel moet wor den overgespeeld. ANP/SID/AFP RIJSWIJK - Maarten den Bakker is door de ploegleiding van Rabobank opgenomen in de selecties voor allevier de komende wereldbekerwedstrijden, te beginnen met de Ronde van Vlaanderen van aanstaande zondag. Den Bak ker, die ook al actief was in Milaan-Sanremo, rijdt zoals gebruikelijk de Amstel Gold Race en Luik-Bastena ken-Luik, maar voor het eerst sinds jaren dus ook Pa- rijs-Roubaix. In de ploeg die zondag de Ronde van Vlaan deren rijdt, zijn Michael Boogerd, Erik Dekker en Oscar Freire de kopmannen. De ploeg bestaat verder uit Kar- sten Kroon, Steven de Jongh, Roy Sentjens en de Belg Mare Wauters. Sentjens kreeg de voorkeur boven de Zuid-Afrikaan Robert Hunter. ANP AMERSFOORT - Captain Tjerk Bogtstra heeft voor de ontmoeting met Spanje in de kwartfinales van de Davis- cup als verwacht Sjeng Schalken, Raemon Sluiter, John van Lottum en Martin Verkerk opgeroepen. Van 9 tot en met 11 april tennist Nederland op Mallorca tegen de Spanjaarden. Captain Jordi Arrese heeft zijn keuze even eens gemaakt. Hij treedt aan met Juan Carlos Ferrero, Carlos Moya, Rafael Nadal en Tommy Robredo. ANP van onze sportredactie ATHENE - Athene heeft het budget voor de komende Olym pische Spelen al fors overschre den. Uit een regeringsrapport kwam gisteren een voorlopig be drag van 80 miljoen euro naar boven. Het totale budget van de Zomerspelen is 4,6 miljard euro. De grootste slokop is het veelbe sproken dak van het Olympisch stadion, dat nog lang niet af is. De constructie van glas en staal van de Spaanse architect Cala- trava kostte tot nog toe al 36 mil joen euro meer dan begroot. Plaatsvervangend minister van Cultuur Palli-Petralia heeft een onderzoek gelast naar de werke lijke kosten van alle olympische bouwprojecten in Athene. Ze liet al doorschemeren dat som mige accommodaties wellicht wat soberder zullen worden uit gevoerd. Ze zal vooralsnog niet tomen aan het dak van het Olympisch stadion. Athene is aan een spurt begon nen om alle sportaccommoda ties op tijd af te krijgen. Sinds de nieuwe regering van premier Karamanlis aan de macht is, worden alle zeilen bijgezet. De grootste vakbond van Grieken land ligt echter dwars. De GSEE kondigde gisteren een lan delijke staking aan. Om zijn ei sen voor meer loon en een korte re werkweek kracht bij te zet ten, wil de bond het werk in de Olympische bouwplaatsen 24 uur stilleggen. ANP HOLLABRUNN - Het Neder lands elftal voor spelers onder 19 jaar heeft gisteravond in de Oostenrijkse plaats Hollabrunn een oefenwedstrijd tegen Oos tenrijk verloren: 2-1. De Nederlandse treffer kwam op naam van Prince Rajcomar van Fortuna Sittard. De ploeg van bondscoach Ruud Gullit be reidt zich momenteel voor op het tweede EK-kwalificatietoer- nooi, in mei in Spanje. ANP (Advertentie) verstrekken van steroïden en an dere spierversterkers. Zelfs president Bush is zich er mee gaan bemoeien. Hij riep in januari in zijn State of the Union de Amerikaanse sportwe reld op om schoon schip te ma ken en niet langer het slechte voorbeeld te geven aan de jeugd. Vooralsnog wordt er koel tjes op gereageerd door MLB en zijn hoogste baas Bud Selig. Die verklaarde op een hoorzitting in de senaat vorige maand dat hij wel wil, maar dat de spelersvak bond dwars lag bij de CAO-on- derhandelingen in 2002. Om een staking te voorkomen, was hij akkoord gegaan met een 'milde' aanpak De baas van de spelers vakbond, Donald Fehr, kwam bij die gelegenheid al hakkelend niet verder dan dat hij zijn best ging doen binnen redelijke ter mijn de internationale richtlij nen te accepteren. Maar snel en van harte zal dat niet gaan, zoveel is wel duide lijk. Een drastische teruggang van het aantal homeruns zal pu bliek, tv en sponsors niet harder naar de stadions doen lopen. En dat voelen honkballers en clubs in de portemonnee. GPD Kijk op de advertentiepagina's Personeel op zaterdag. Ga naar www.pzc.nl Plaats zelf een advertentie op www.kleintjesmarkt.nl in de krant én op internet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23