HWP laat SMB ontsnappen Enige Zeeuwse zege voor Gresnigt Vasseur nog niet helemaal zeker van eindoverwinning in zwemloopcircuit Schakers Middelburg moeten op hun tellen passen na gelijkspel 21 an Koeveringe legeviert in tratenloop wee keer ;oud voor aekvvondoka's Sasse schakers verspelen 4-1-voorsprong \larc de Reuver valt uit ijdens tweede WK-race Rentmeester tweede in Huijbergen Bolkenbaas naar LOS-fmale Titel voor De Zwaan/De Marco Persoonlijk record Provoost Tim Dees wint in Zottegem Peng nog aan kop maandag 29 maart 2004 Boorgaers oldoet aan erwachting flEUWVLIET - Mandy Boor- pers beantwoordde tijdens de ïessuurwedstrijd in Nieuw st aan de hooggespannen ver richtingen. het Paardensportcentrum y;euwvliet, waar Boorgaers als •stnictrice de scepter zwaait. ,/irde ze onder het spiedend <4 van heel wat van haar leer den Just Kidding in de klasse /met 184 punten naar het nnje erelint. •de klasse Z1 eiste Miranda >ns met Melton de overwin- -gop na een spannende strijd, ^amazone van de Zwinruiters ïsfmet haar 192 punten haar i.'bgenote Joany Gobijn met Üiakel vier puntjes voor. „Joa- >n ik zijn aan elkaar ge- gd. Enkele weken geleden igde ik net achter haar. Nu het mijn beurt om te win- j de klasse Ml pakte de Koe- rachtse Carmen van Veen met öiivi de winst. Zij bleef de N'ieuwvlietse Margretha Vink alRomira slechts één puntje rgor. Ondanks de nederlaag ïonde Margretha Vink zich kh uiterst tevreden. „Het is lêtRomira pas mijn vijfde wed- jn]d op dit niveau en heb nu al winstpunten. Ze begint de ïfeningen nu goed door te krij- en ik kan alles nu vrij :;oeiend aan elkaar rijden. We *óben duidelijk de stijgende •bepakken Dat heeft mij een isd gevoel. En de plaats waar eindig vind dan niet zo be- sgrijk. Die overwinning die onter nog wel." ie vertraging door de werk- ümheden aan de tunnel had- a op Beatrijs Rijken kennelijk invloed. Getuige de 168 uarmee de Serooskerkse ama- me zich met Odessa in de klas- M2 de beste toonde. Enigs- js ook verrassend, want Ra id Bergs leek met Tramona in srste instantie aan het langste lid te trekken. Door wat span- ng het echter tegen het inde van de proef even mis, vaardoor de combinatie uit sint Jansteen genoegen moest Mien met de derde stek. IEENBERGEN - Veteraan ires van Koeveringe uit Krab- xndijke heeft in Steenbergen •n overwinning behaald in een ikilometer lange stratenloop. de mannen H40 was hij in tijd van 55 minuten en 13 se- aden de sterkste voor Cor de age (Scorpio) die ruim twee nnuten achterstand had. Van ioevering finishte op de derde iaats overall onder meer achter Sas de Graaf (Thor) die vorig 'rek de 10 kilometer in VI issin- Sn won. üNDHOVEN - De Nederlandse «gst op de Dutch Open Tae- iwondo in Eindhoven was dit •rekeinde twee keer goud, twee arer zilver en drie keer brons. hrjolijn Abbink won gisteren ij de vrouwen in de klasse tot door Koen de Vries SAS VAN GENT - Er is nog hoop voor de schakers van Het Witte Paard in de Meesterklas se, maar het tiental uit Sas van Gent had er zaterdag eigenlijk op gerekend zich uit de degrada tiezone te spelen. De ploeg speel de in eigen huis teleurstellend gelijk (5-5) tegen mededegrada- tiekandidaat SMB uit Nijmegen en zal de laatste twee wedstrij den optimaal moeten presteren om het verblijf in de hoogste klasse van Nederland te verlen gen. De Sasse ploeg heeft net als SMB en Zuckertort Amstelveen drie punten uit zeven duels ver zameld. Twee van de drie ploe gen moeten degraderen. Bij ge lijk eindigen geven de bordpun- ten de doorslag en die hebben Zuckertort en HWP (beiden 31,5) momenteel het meest. Daar staat tegenover dat de ploeg uit Amstelveen verreweg het zwaarste programma heeft. Het zag er zaterdag lange tijd naar uit dat er na afloop van het degradatieduel geen ingewikkel de rekensommen gemaakt hoef den te worden. Na drieënhalf uur spelen stonden de Zeeuws- Vlamingen met 4-1 voor en leek een overwinning op SMB (Strijdt Met Beleid) een kwestie van tijd. Aan de overblijvende borden liepen de zaken echter steeds slechter en uiteindelijk mocht HWP nog het meest tevre den zijn met de 5-5. HWP trad op volle oorlogsterkte aan had en zich op papier zelfs verstekt door de in topvorm ver kerende tweedeteam-speler Tom Piceu op te stellen ten kos te van Vlissinger Hans Groffen. Na een snelle remise van Johan Goormachtigh tegen invaller Bram van den Berg liet HWP's jongeling Bart Michiels weer zien een groot talent te zijn. In de vorige competitiewedstrijd te gen HSG versloeg hij bijna Neer- lands hoop Daniël Stellwagen en nu speelde hij al snel Fitrege- rald Krudde van het bord. Ver volgens verraste Tom Piceu An ton van Rijn en na remise van Eddy van Beers tegen SMB's kopman Willy Hendriks kwam HWP op een riante 4-1-voor sprong door een zege van Groot meester Paul Motwani op Vin cent Deegens. Optimisme Volgens de berekeningen die Hans Groffen en Johan Goor machtigh op een kladpapiertje gemaakt hadden, stevende hun ploeg op een 6-4- of 5,5-4,5-ze- ge af. Gaandeweg de middag eb de het optimisme echter hele maal weg. Helmut Cardon liet in het middenspel tegen Hans Klip kansen liggen en de hevig nagelbijtende Steven Geirnaert verknoeide in tijdnood een voor delige stelling tegen Joost Re- tero. Aan het eerste bord zag Koen Leenhouts zijn stelling te gen Dharma Tjiam steeds hope lozer worden, zodat er een virtu ele 4-4 op het scorebord stond. Alles hing af van de duels Gun- ter Deleijn-Jochem Aubel en Kees Nieuwelink-Sebastiaan van Esch. De HWP'ers vestig den hun hoop op Deleijn, maar keken met vrees naar het bord van Nieuwelink, die ondanks drie vers bezorgde banaantjes steeds verder in problemen kwam. Deleijn leek zeker van zijn zaak. „Ik heb hem bij zijn kloten", vertrouwde hij enkele medespelers toe toen de klok het zesde speeluur naderde. En inderdaad, de Belg stond een kwaliteit voor, maar moest nauwkeurig manoeuvreren om de winst te bereiken. En dat is niet altijd zijn sterkste wapen. Hij laat zich nogal eens door zijn emoties meevoeren. Terwijl Nieuwelink op zijn tandvlees af wikkelde naar remise, kreeg De leijn volgens de kenners vier keer de kans zijn ploeg de zege te bezorgen. Hij miste in een eindspel van toren met een pion tegen paard met een pion steeds de juiste voortzetting en moest tenslotte in remise berusten. „We leven nog", klonk het na af loop quasi opgewekt. Iedereen had vooraf gehoopt te kunnen zeggen dat er een goede stap ge zet was richting behoud in de Meesterklasse. HWP-SMB 5-5: Koen Leen- houts-Dharma Tjiam OH, Paul Motwani-Vincent Deegens 1-0, Helmut Cardon-Hans Klip 0-1, Bart Michiels-Fitregerald Krudde 1-0, Steven Geirnaert-Joost Retero 0-1, Tom Piceu-Anton van Rijn 1-0, Johan Goormachtigh-Bram van den Berg remise, Kees Nieuwe link-Sebastiaan van Esch remise, Gunter Deleijn-Jochem Aubel re mise. Danny van Poppel, zoon van oud-prof Jean-Paul van Poppel, zegeviert in de categorie drie. In de sprint nogwel. foto Wim Kooyman *nnis Bekkers was afgelopen sterdag in het Indoorsportcen- 'ün de beste in de klasse tot 67 doAJVP door Wim de Vos SLUISKIL - Alex Gresnigt uit Kapelle zorgde gistermiddag in Sluiskil voor een complete ver rassing door als winnaar te voorschijn te komen in de twee de serie in zijn categorie van het landelijk jeugdtoernooi wielrennen. Bij het ingaan van de laatste ronde demarreerde Gresnigt en de jonge Zeeuwse coureur behield zijn kleine voorsprong tot de aankomst vast. De overwinning van Gresnigt betekende gisteren de enige die een lid van de Zeeuwse wieler verenigingen in Sluiskil behaal de. „Dat is natuurlijk een mooi resultaat. Bovendien betekent het dat we met de jeugdoplei ding bij Middelkamp op dit mo ment goed bezig zijn. Er is mo menteel een behoorlijke belang stelling bij de Zeeuwse wieler- jeugd. Vooral bij Middelkamp loopt het behoorlijk maar ook Zeeuws-Vlaanderen is goed be zig. Dit is nodig ook want om de wielersport in Zeeland in stand te houden zal er voorna melijk vanuit de jeugd aanvul ling moeten komen", aldus de voorzitter van de jeugdafdeling van de zrtc Theo Middelkamp, Bert van Gils. Jeugdopleiding De Vlissinger verwees daarbij naar renners als Johnny Hoo- gerland en Richard Slabbe- koorn die zijn voortgekomen uit de jeugdopleiding van Theo Middelkamp en zich inmiddels mogen rekenen tot de nationa le subtoppers bij de beloften van de nationale wielersport. „Daarom zijn deze wedstrijden in eigen regio zo belangrijk voor de jeugdleden van de Zeeuwse wielerclubs. Wellicht trekken dergelijke toernooien nog meer belangstellenden voor de jeugd van de Zeeuwse wielerclubs aan. Het zou de toe komst van de Zeeuwse wieler sport veilig kunnen stellen", dacht Van Gils. Alex Gresnigt zorgde dus voor een positieve verrassing in Sluiskil. Bijna de gehele wed strijd was de coureur uit Kapel le uiterst actief en al vroeg pro beerde hij al een beslissing te forceren. Die aanvallende im pulsen van Gresnigt werden echter steeds teniet gedaan en tot het ingaan van de laatste ronde bleef de groep intact. Toen probeerde Gresnigt het nog één keer en omdat de overi ge deelnemers vooral naar el kaar zaten te kijken, kon de Zeeuw de kleine voorsprong vast houden tot aan de streep. De meeste indruk maakte gis termiddag in het zonnige Sluis kil echter Barrv Markus. In ca tegorie vijf slaagde de renner van Ahoy uit Rotterdam er in om al zijn concurrenten op een volle ronde achterstand te rij den. JELLPUIG - Mare de Reuver Wt gisteren slechte zaken ge- in de tweede wedstrijd loor het wereldkampioenschap Worcross. De Amstelvener jjfl in de tweede manche van de Jtote Prijs van Spanje in Bell- 'ai? uit met een kapotte motor 13liet daarmee kostbare punten whet WK liggen. *iuk bij een ongeluk was dat voornaamste concurrent in *MX2-klasse (125cc 2-takt en fJcc 4-takt), Ben Townley uit '^w-Zeeland, ook het einde ödê tweede manche niet haal- I •Zuid-Afrikaan Tyla Rattray fleerde van de pech van De ^ver en Townley. De achttien de KTM-crosser won dank- een tweede plek in de eerste •ïflche en een derde in de twee- *zijn eerste Grote Prijs. De ;nt Stephen Sword nam de lei ding in het WK-klassement. De Reuver zakte hierin naar de vier de plaats. De motorcross in Bellpuig leek de 21-jarige De Reuver op het lijf geschreven. Door aanhou dende regen was het doorgaans harde kleiparkoers veranderd in een vette smurrie met diepe spo ren. Inhalen en hard crossen was nauwelijks mogelijk' het kwam aan op netjes en tech nisch rijden. In de MXl-klasse (250cc 2-takt en 450cc 4-takt) toonde zeven voudig wereldkampioen Stefan Everts weer zijn ouderwetse klasse. De Belg won beide man ches en daarmee zijn 73e Grote Prijs. Hij leek geen enkele hinder meer te ondervinden van de rib. die hij twee weken terug kneus de bij een cross in Mons. Inten sieve lasertherapie had de pijn doen verdwijnen. Everts nam te vens de leiding over in het WK-klassement. ANP door Sjaak Sinke OOSTBURG - Met het behalen van zijn vierde zege in Oostburg en de derde zege voor het zwem loopcircuit 2004 heeft Remy Vas seur uit Vlissingen zich aan de kop van de het tussenklasse- ment genesteld. Toch is nog niet zeker of Vasseur na de finale op Tweede Paasdag in Kapelle zijn eindoverwinning van vorig jaar kan prolongeren. Wanneer de Belg Dennis de Vriendt in Kapelle de sterkste is, komen hij en Vasseur op pre cies hetzelfde puntenaantal uit van 2390. In dat geval telt de laatste confrontatie en is de eindoverwinning voor De Vriendt. Gaat de overwinning in Kapelle naar Vasseur dan is hij de eindoverwinnaar. Theoretisch zou Vasseur de fina le in Kapelle over kunnen slaan en dit geval telt de overwinning van Vasseur op De Vriendt in Hoogerheide en is de eindover winning toch ook voor de Vlis singer. In Oostburg zwom Vassuer op de 1000 meter naar een tijd van 12 minuten en 55 seconden op de voet gevolgd door Leon Ja- cobse (Vlissingen). Met een voor sprong van meer dan een mi nuut op de achtervolgers begon nen de trainingsmaten aan de 10 kilometer lopen in het zono vergoten Oostburg. Na de eerste ronde van 5 kilometer liepen Vasseur en Jacobse nog steeds gelijk op, maar in de afsluitende ronde gaf Vasseur gas en Jacob se was gezien. Met een tijd van 51 minuten en 3 seconden was Vasseur precies een minuut uit gelopen op Jacobse die veteraan Pieter van Hal (Bergen op Zoom) in de slotfase nog angstig dicht zag naderen. Pieter van Vaardegem (Westkapelle) had voldoende aan een vierde plaats om zich op de tweede plaats van het tussenklassement te neste len. Bij de vrouwen had Terèse van Lare (Sluis) geen tegenstand van betekenis. Wel werd ze bij het zwemmen diverse keren ge dubbeld door topzwemster Rian- ne Verplanke (Breskens) die een duo vormde met Steven van de Veirre. Dubbel Negen minuten na zijn overwin ning stond Vasseur alweer aan de start voor de 500 meter zwem men en 5 kilometer lopen. In de laatste honderd meter zag het er naar uit dat hij een 'dubbel' zou halen, maar in de eindsprint was Gerbert van den Biggelaar HUIJBERGEN - Wielrenner Niek Rentmeester is gisteren tweede geworden in een criterium in Huijbergen. De zeventienjarige Goesenaar werd in de eindsprint ver slagen door zijn medevluchter Cornells van Ooijen. Rent meester was vier rondes voor het einde naar Van Ooijen, die al eerder uit het 117 man tellende peloton was wegge reden, toegesprongen. Renners Rick Lugtenburg en Peter Tol, beiden van Middelkamp, kwamen in de laatste ronde ten val. VOEREND AAL - Hilda Bolkenbaas van gymnastiekvere niging Atlas uit Heinkenszand heeft de Finale LOS van de KNGU bereikt. Tijdens de districtswedstrijd die dit weekend in Voerendaal werd gehouden, behaalde ze de vierde plaats bij de senioren. Dit was voldoende voor een plaats in de finale, die op 15 mei in Opmeer is. GOES - De jonge tennissers Simon de Zwaan en Wesley de Marco hebben zaterdag in Goes de titel gepakt in de B-poule van het Dancemasters Janvier tenniscircuit. Op de laatste speeldag probeerden Jens de Koster en Theo van Hove het verschil van vier punten goed te maken, maar slaagden er niet in. De Koster en Van Hove versloe gen weliswaar Lennart Vinke en Redmar Hiemstra, maar De Zwaan en De Marco wonnen ook hun wedstrijd. Zij ga ven Robin Meerman en Dominic van de Elzelingen klop. In de C-poule was het net iets spannender. Daarin moes ten op de laatste speeldag nog de nummers één (Pieter Kijzer en Jelle Kies) en twee (Niek Hermus en Alexander van de Vrie) tegen elkaar en het onderling verschil was maar één punt. Na de twee enkelspelen was dat nog steeds zo. In het dubbelspel trokken Kijzer en Kies de winst naar zich toe en pakten dus de titel. HEERENVEEN - Schaatser Adriaan Provoost heeft zater dag tijdens de slotwedstrijd van het seizoen in Heeren veen (het Masters circuit) een persoonlijk record op de tien kilometer gereden. De Domburger kwam tot een tijd van 15.45,10 en was daarmee bijna een halve minuut snel ler dan ooit daarvoor. De uit Wolphaartsdijk afkomstige Maarten Janse jr sleu telde zaterdag eveneens aan zijn persoonlijke toptijden. Op de baan van Thialf klokte hij op de 3000 meter 4.19,98 (vijf seconden van oude pr af) en op de 5000 meter 7.38,63 (tien seconden van oude pr af). ZOTTEGEM - Wielrenner Tim Dees uit Tholen heeft de Pallieterprijs in Zottegem gewonnen. Hij won na 48 kilo meter de sprint van medevluchter Jaco Wagenaar uit Yer- seke, een clubgenoot van hem bij Middelkamp. De andere jeugdige renners van Middelkamp, Bart Maas (Hans- weert) Casper Oppeneer (Vlissingen) en Ko Blok (Wernel- dinge) finishten in het peloton. (Oud Gastel) net iets sneller. Bij de vrouwen was het zwemster Carmen de Ridder (Zuiddorpe) die haar voorsprong bij het zwemmen ook nog bij het lopen kon vasthouden om in 27 minu ten en 14 seconden als eerste de finish voor de ingang van sport centrum De Eenhoorn te passe ren. Daysy de Ridder (Zuiddor pe) werd tweede voor Nicole Constandse (Middelburg). Con- standse staat op de tweede plaats in de tussenstand achter Annet Joustra (Herkingen). Voor de organisatie van Triat lon Vereniging Oostburg was het een verrassing dat er een re cord aantal deelnemers van tach tig aan de start stond. Deze vere niging kent na een kommervol bestaan in ledenaantal een flin ke groei, waardoor er zelfs een extra zwemtraining per week moet worden gehouden. door Roeland Alders GOES - Middelburg moet ip de tweede klasse van de landelijke schaakcompetitie op zijn tellen passen. In de derby met Het Wit te Paard 2 kwamen de Walcher- naren niet verder dan 4-4. HWP Sas van Gent 2-Middel- burg 4-4: In een zeer spannende wedstrijd werden de matchpun- ten gedeeld. De Zeeuws-Vlamin gen begonnen sterk met als ge volg een overwinning van Ivo Timmermans op René Tiggel- man. De Sasse teamleider Mar- nix van der Zalm koos daarna voor een verkeerde voortzetting tegen 'Slava' Ikonnikov en werd daarna hard op de feiten ge drukt. Bij een 3,5-3,5-tussen- stand waren Ewoud van Hecke en Harry Provoost nog bezig. In een rare partij waar Van Hecke zijn twee pionnen voordeel zag verdwijnen met als gevolg een pion achterstand, werd na veel gerommel een puntendeling overeengekomen. Gedetailleerd: 1. M. v.d. Zalm-V. Ikonnikov 0-1, 2. M. de Waal-J. de Wolf 1-0, 3.1. Timmermans-R. Tig- gelman 1-0, 4. B. de Bruycker-W.J. Pannekoek 1-0, 5. M. Lacrosse-T. Burgerhoff 0-1, 6. H. Provoost-E. van Hecke remise, 7. G. van Rij-H. Porte 0-1, 8. R. v.d. Wijnkele-B. Henderikse remise. HWP Sas van Gent 3-Charlois Europoort 4-4: Voor aanvang van de wedstrijd zouden de Zeeuws-Vlamingen voor het be haalde gelijkspel getekend heb ben. Achteraf had men gemeng de gevoelens. Frans Snijders en Johan de Zwart wonnen als eerst. Ettiene van Leeuwen wil de dat ook wel, maar zag in een zeer prettige stelling zijn vlag vallen. Henk de Ridder probeer de hetzelfde bij zijn tegenstan der te laten gebeuren, maar die won met nog twee seconden op de klok. Hierdoor kwam de 4-4-eindstand op het scorebord. Gedetailleerd: 1. H. v/d Wijnke- le-J. Leer remise. 2. E. van Leeu wen-C. de Wit 0-1, 3. A. Galle-G. Kamerman remise, 4 F Snij- ders-J. Canedo 1-0, 5. N. Dubbel dam-A. Kouwenhoven remise, 6. A. den Hamer-C. Vredenborg remi se, 7. H. de Ridder-A. Kamman 0-1, 8. J. de Zivart-G. Boer 1-0. Terneuzen-Souburg 3,5-4,5: In een spannend degradatieduel was Souburg de gelukkigste ploeg. Collin Boelhouwer en Koos Zomer hadden een over winning voor de Souburgers be haald, maar op de rest van de borden was het moeilijk. Al- bert-Jan Breukelman en Jaap Dekker trokken de stand daar na ook gelijk. Pim Uijtdewilli- gen tructe talent Jan Breukel man, waardoor Gosse Kammin- ga een verloren eindspel tegen Souburger Robin Bosters remise moest zien te houden. Bosters maakte het karwei netjes af, waardoor Terneuzen nu moet vrezen voor degradatie. Gedetailleerd: 1. J. Breukelman-P. Uijtdewilligen 0-1, 2. M. Freeke-J. Hekhuis 1-0, 3. C. Ghijsels-M. Boelhouwer remise, 4. G. Kammin- ga-R. Bosters 0-1, 5. W. Vlees- Icens-K. Zomer 0-1, 6. J. Dekker-R. Alders 1-0, 7. J. Dees-C. Boelhou- wer 0-1, 8. A.J. Breukelman-C. Boogaard 1-0. S. Landau Axel-DSC Delft 2 2-6: Door de geflatteerde neder laag tegen het Delftse team mo gen de Axelaren het volgend sei zoen weer proberen op Zeeuws niveau. Martijn de Clerck en Ru- di de Hulster werden regelmatig aan de kant gezet. Erik Bolle- man en invaller Ronald Janssen stonden beter. Beide zagen de winst niet en moesten zelfs nog berusten in een nederlaag. Meer dan vier remises werden niet be haald, waardoor een geflatteer de maar wel terechte zege voor het Delftse achttal het gevolg was. Gedetailleerd: 1. P. Kalisvaart-A. Beltz remise, 2. D. van Vliet-K. v/d Meer remise, 3. M. de Cler- ck-P. de Bas 0-1, 4. T. de Putter-A Bosma remise, 5. R. de Hulster-J. op den Kelder 0-1, 6. E. Bolle- man-J W. Weenink 0-1, 7. R. Jans- sens-H. Tamerus 0-1, 8. W. Sin ke-A. Wiersma remise. DRESDEN - Zhaoqin Peng staat ook na de achtste ronde van het Europees kampioen schap schaken voor vrouwen in Dresden nog bovenaan. Giste ren speelde de Nederlandse van Chinese komaf weliswaar remi se tegen de Bulgaarse Stefano- va, maar haar koppositie kwam met in gevaar. De 35-jarige Rot terdamse won zaterdag in de ze vende ronde van naaste belager Arakhamia uit Georgië. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21