Overleg over plaats bungalette PZC Maurits terug in IJzendijke Lang en gezond teven, dat wil iedereen" Visserij museum is met 12.000 bezoekers een echte trekker ,14 Gemeente Terneuzen hoopt op oplossing voor ruime stacaravan Braakman Indisch zijn in Nederland Schutters kunnen weer terecht in hun oude café FAMILIEBERICHTEN t Laat ons goede werk niet stoppen na uw dood 99 Diabetes Fonds zaterdag 27 maart 2004 door René Hoonhorst HOEK - De illegaal gebouwde dubbele stacaravan op Vakan tie-Eiland De Braakman moet elders op het recreatiecentrum een mooie plek krijgen. De ge meente Terneuzen hoopt zo een voor alle partijen acceptabele oplossing te vinden voor de op last van de Raad van State te verwijderen bungalette, zoals het luxueuze verblijfschalet wordt genoemd. Burgemeester en wethouders hebben de eigenaar van het re creatiecentrum en de eigenaar van de bungalette woensdag 7 april uitgenodigd voor overleg. De Raad van State bepaalde bijna twee maanden geleden dat de caravan bij de huidige plek aan de rand van de kreek weg moet, omdat de bungalette zon der bouwvergunning is neerge zet. Twee bungaloweigenaars die op het illegale bouwsel uitke ken, haalden uiteindelijk hun ge lijk voor de rechter. Eigenaar J. Degreef zit al sinds de eerste bezwaren tegen zijn bungalette met de kwestie in de maag. Hij wilde een boomsingel aanplanten om bezwaren tegen MIDDELBURG - De Indische Vereniging Koempoelan Zee land houdt vrijdag 2 april een thema-avond over het 'Indisch zijn in Nederland' De avond be gint om 19.30 uur in wijkcen trum Het Palet in Middel burg-zuid. Sonya Brouwer-Brouwer uit Middelburg houdt een inleiding over het onderwerp. Zij zal met name spreken over de eerste en tweede generatie. De eerste ge neratie maakte de Japanse bezet ting en de bersiap mee. Zij heb ben nog verhalen over het Ne- derlands-Indië en koesteren dierbare herinneringen. het uitzicht weg te nemen. Hij heeft immer benadrukt er door de familie Van den Bosch, eige naar van het Vakantie-Eiland, nooit op te zijn gewezen dat zijn eigendom niet in het geldende bestemmingsplan paste. De eigenaren van De Braakman gingen er vanuit dat zij hun be drijf tot en met het perceel waar op de bungalette staat, mochten uitbreiden. Een bouwvergun ning zou ook niet nodig zijn. De rechter oordeelde echter anders en stelde tevens vast dat legali satie niet aan de orde is. Het Terneuzense college liet al eerder weten de gerechtelijke uitspraken uit te voeren. B en W dreigen echter niet direct met bestuursdwang, maar willen in goed overleg naar een andere lo catie voor de bungalette zoeken. Degreef heeft eerder laten we ten niet in te zijn voor een ande re plek, omdat hij de bungalette juist kocht voor de rust en het 'unieke' uitzicht over de kreek. Hij wil het luxueuze chalet te rugverkopen aan de exploitan ten van het recreatiecentrum. Geen deal Advocaat A. de Brouwer van de twee bezwaarmakende omwo nenden ontkent dat zijn cliënten bereid zouden zijn tot een deal. Het gerucht dat zij alsnog ak koord gaan met de bungalette als de familie Van den Bosch aan enkele door hen te stellen ei sen voldoet, is 'volkomen uit de lucht gegrepen'. „Mijn cliënten procederen natuurlijk geen ja ren om vervolgens als ze van de rechter gelijk krijgen hun be zwaren in te trekken. Ik zal na mens hen er nog eens bij de ge meente op aandringen dat de bungalette vóór 1 mei is afgebro ken of verplaatst. Op 1 mei be gint het seizoen dat mensen per manent in hun bungalow of sta caravan mogen verblijven en dan wordt het snel drukker op De Braakman. Hijskranen of an der groot materieel kunnen dus het beste vóór die tijd worden in gezet", betoogt De Brouwer. Guido Metsers kijkt toe bij het plaatsen van het beeld van prins Maurits op de Markt van IJzendijke. foto Peter Nicolai door Wilma Valk BRESKENS - De opening van de seizoententoonstelling van het visserijmuseum in Breskens bleek achteraf een aaneenscha keling van verrassingen. „Zand nader bekeken" samengesteld door Alice Krull laat deze zo mer zand in al zijn facetten naast de prachtige vaste collec tie met maquettes, visserssche pen, haaientandcn en fossielen, van het museum zien. Voorzitter Joop de Rechter van de Stichting Visserij museum Breskens begroette de aanwezi gen. Hij bedankte vooral de vrij willigers van het museum, dat volgens de Rechter een echte trekker in de regio is met ruim 12.000 bezoekers per jaar. Samen met. secretaris Jenny Focke ging de voorzitter nader in op de geschiedenis van het museum door middel van vele fo to's terwijl Jenny haar verhaal vertelde in de vorm van een ge dicht met een heel speciaal re frein, dat alle bezoekers konden meezingen: „we gaan er weer flink tegenaan!" was de laatste zin. De verrassing was groot toen Enk Kruijter, oud Bressiaan- der, namens accountantskaip toor Schipper Adhanco een bedrag van 750 euro mocht over handigen. Suus Fenijn van de WV. gevestigd in het museum maakte de volgende verrassim gen bekend: een eigen website van het museum onder www vis- serijmuseumbreskens.nl en een groot aantal speciale boottocht ten vanuit de haven in samen werking met het museum door. MS „Stad Terneuzen" m de weekenden deze zomer. Uiteindelijk mocht wethouder Leen Kamphuis de tentoonstel ling openen door een loep uit een emmer zand te toveren- „Zand, wat is daar nou aan' Maar zand is helemaal met zo gewoon, het is een wereld op zich. Publieksvriendelijk en re-' gelmatig vernieuwd, het vissenj- museum is in meerdere opzich ten een levendig en vitaal mu seum en een toegevoegde waar de voor ons toeristisch aanbod Het museum is geopend op woensdag en zaterdag tussen 10 en 12 en van 14 tot 17 uur, J zondag van 14 tot 17 uur. In de maanden juli en auguw is het museum dagelijks geo pend. door Ronald Verstraten IJZENDIJKE - Vierhonderd jaar na dato heeft Maurits giste ren IJzendijke voor de tweede keer veroverd. De prins van Oranje, een van de grootste krijgsheren van zijn tijd. heeft een plekje gekregen op de Markt, die ooit als exercitieter rein diende voor zijn manschap pen. Gegoten in brons, met een glim lach die het midden houdt tus sen triomf en lichte spot, wacht de veldheer nu op de voltooiing van het door Guido Metsers ont worpen kunstwerk. Over enkele weken komt er namelijk een schaakbord voor zijn neus, waar op 32 miniaturen getuigen van zijn heldendaden. „Het wordt een heel stripverhaal van de veldtocht van Maurits", vertel de Metsers gisteren, terwijl hij toezag op de plaatsing van zijn beeld. Metsers, oorspronkelijk uit Hulst afkomstig en tegenwoor dig woonachtig in Zoutelande, 'heeft bijna een jaar aan het beeld gewerkt. „Ik heb een hele zomer met hem doorgebracht. Op het laatst was ik hem wel een beetje beu", gaf hij lachend toe. Hij had de opdracht, een ge zamenlijk initiatief van de ge meente Sluis, het Streekmu seum en de Dorpsraad IJzendij ke, echter met veel plezier uitge voerd. „Ik heb er mijn fantasie op los gelaten. Maar ik wilde het uiterlijk natuurlijk laten kloppen met de historische con text. Daar is heel wat studie aan voorafgegaan. Neem nu zijn har nas. Dat was in die tijd high-tech, net als een astronau- tenpak van tegenwoordig." Aan het schaakbord wordt nog ge werkt door bronsgieter Dirk de Groeve uit Merelbeke. „Een van besten in zijn vak in de lage lan den", geeft Metsers hoog van hem op. Ze werkten in het verle den dan ook al vaker samen, bij voorbeeld voor het beeld van de sluiswachter in Cadzand. Het beeld van Maurits past ener zijds in de valorisatieplannen van de gemeente, maar is tegelij kertijd toegespitst op de viering van het Mauritsjaar. Op 15 mei komt er een grote Mauritsmani- festatie, in IJzendijke, maar ook in andere West Zeeuws-Vlaam- se dorpen. Met de inname van IJ zendijke in 1604 begon immers de herovering van West Zeeuws-Vlaanderen op de Span jaarden. LAMSWAARDE - Schuttersver eniging De Vrede kan in haar lo catie café de Vier Jaargetijden de boog weer spannen. Het hore- capand heeft na een sluiting van enkele maanden nieuwe uitba ters: Bas en Fré Wissink uit Westdorpe. Deze twee cafébazen maken na de brand van hun zaak de Gra vin in Westdorpe een doorstart in de Vier Jaargetijden. Voor de plaatselijke schuttersmaatschap- pij komt de openstelling net op tijd. In het weekeinde van zater dag 24 en zondag 25 april viert; de club met twee jubileumsehie*t tingen namelijk haar 75-jarig be*! i11 staan. Door de sluiting van de! Vier Jaargetijden dreigde het ju bileumfeest in het water te val- len. Om alvast een beetje in de stenw ming te komen wordt zondag 28} maart in de Vier Jaargetijden al' een wedstrijd gehouden. De schieting op de liggende wip be-lj gint om 14.30 uur. De Vier Jaar- getijden opent zaterdag 17 april s officieel de deur met een live-op-: treden van de Bulldoze band. We moeten nu voorgoed afscheid nemen van onze vriend RAFFIE We wensen de familie veel sterkte toe. Jürgen, Jos, Arno, Hans Geschokt zijn wij door het overlijden van onze mede werker RAPHAEL VAN HOECKE Wij verliezen in hem een persoon die zeer gedreven en bereid was om jonge vaklieden naar de top te be geleiden. Dankbaar zijn wij voor hetgeen hij voor ons in zijn bijna veertigjarig dienstverband heeft betekend. Ons medeleven gaat uit naar zijn naaste familieleden en wensen hun sterkte toe om dit verlies te dragen. Namens de Directie van Machinefabriek "Sas van Gent" b.v. Peteren Annita van Hoomaert Rudy van de Vijver Hoewel we ons bewust waren van zijn ernstige ziek te, zijn we verslagen en verbijsterd door het overlij den van onze collega RAF VAN HOECKE Raf is zeer nauw betrokken geweest bij onze oplei ding tot lasser en de laswedstrijden. We zullen zijn gedrevenheid en enthousiasme heel erg missen. Jij was onze Vakkanjer! Wij wensen de familie heel veel sterkte toe. Je maatjes van het werk, Francois, Martijn, Benjamin en Leslie De verslagenheid onder ons is groot na het overlijden van onze zeer gewaardeerde collega RAF VAN HOECKE Hij blijft in onze herinnering als een behulpzame, vakkundige en fijne collega. We zullen hem missen. Wij wensen de familie veel sterkte toe met dit verlies. Namens alle collega's Machinefabriek "Sas van Gent" b.v. Montage "Sas van Gent" b.v. Verspaning "Sas van Gent" b.v. Op woensdagavond, 24 maart 2004, is onze zeer gewaardeerde medewerker RAPHAEL VAN HOECKE overleden. Wegens de begrafenis is ons bedrijf gesloten op maandag 29 maart 2004. In uiterste gevallen is ons kantoor bereikbaar op het algemene nummer 0115 451415. Wij vragen u om begrip. Namens de Directie van Machinefabriek "Sas van Gent" b.v. Montage "Sas van Gent" b.v. Verspaning "Sas van Gent" b.v. We betreuren met ons allen het verlies van ons ge waardeerd clublid RAF VAN HOECKE We wensen de familie alle sterkte toe. Bestuur en leden van biljartclub OBK Ik zie een poort wijd open staan waardoor het licht komt stromen, een poort waar 'k vrijlijk in mag gaan om vrede te bekomen. Op 91-jarige leeftijd is in het verpleeghuis "Ter Schorre" te Terneuzen rustig ingeslapen onze bemin de zuster, schoonzuster, tante en nicht MATHILDE CORNELIA MICHIELSEN Uit aller naam: De familie Michielsen 4581 RR Vogelwaarde, 25 maart 2004 Groot Cambrondijk 19 De uitvaartdienst zal plaatshebben op woensdag 51 maart 2004 om 10.50 uur in de parochiekerk van de H. Gerardus Majella te Terhole, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden op het R.K.-kerkhof aldaar. Samenkomst voor aanvang van de uitvaartdienst in de parochiekerk. Afscheid nemen van Mathilde is mogelijk dinsdag van 18.00-18.45 uur in het uitvaartcentrum, van der Maelstedeweg 102b te Hulst. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de parochiekerk te Terhole. Zij die door onvoorziene omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven dit bericht als zodanig te beschouwen. Verdrietig zijn wij dat na een kortstondige ziekte in verpleeghuis "de Stelle"van ons is heengegaan, onze zorgzame vader, schoonvader, groot- en overgroot vader HUIB LEGRAND weduwnaar van Coby Manneke 4 november 1914 t 25 maart 2004 Terneuzen: Bram Legrand Tini Legrand-Scheerens Hubert en Irene, Maaike, Marjolein en Marcel Oostburg: Kees Legrand Carla Legrand-de Wandel Guy en Isabel Philippe en Milena Correspondentieadres Burchtstraat 14,4501 BJ Oostburg De crematieplechtigheid zal in besloten kring plaats vinden. HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT.. Al vanaf €2,50 per maand helpt u Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden. Tel 071-5769476 of www.amref.nl AMREF FLYING DOCTORS Sei (Supporting Af ri ca Elk afscheid betekent de geboorte van een herinnering Bedroefd geven wij u kennis dat onverwacht uit ons midden is weggenomen MARIA MAGDALENA HAMELINK-BAKKER weduwe van Jan Hamelink 5-5-1916 t 25-3-2004 Namens de familie: Axel: Corrie en Piet Dieleman- de Regt Rijswijk: Nel en Rob van der Bijl- Hamelink Axel: Irma Riemens-Wijngaerd Oosterstraat 68-44 4571 GP Axel Correspondentieadres: Van Middelhovenstraat 614571 AB Axel. De crematieplechtigheid, waarvoor u wordt uitgeno digd, zal plaatsvinden op dinsdag 30 maart om 11.00 uur in het crematorium te Terneuzen, Bellamystraat 28c. Na afloop van de plechtigheid kunt u elkaar ontmoe ten in de koffiekamer van het crematorium. Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij in haar leven voor ons heeft gedaan en betekend, maar tevens dankbaar dat haar een verder lijden bespaard is ge bleven, geven wij u kennis dat voorzien van de H. Sa cramenten is overleden mijn geliefde- vrouw, onze zorgzame zuster, schoonzuster en tante HELENA STEPHANIA MARIA TAS echtgenote van René Clement Dierikx in de leeftijd van 76 jaar. Oostburg: R. C. Dierikx Familie Tas Familie Dierikx Oostburg, 25 maart 2004 Ledelplein 18, kamer 407 4501 BN Oostburg Mijn vrouw is opgebaard in het Mortuarium van het Antonius ziekenhuis te Oostburg. Gelegenheid lot afscheid nemen zondag 28 maart van 19.00- 19.45 uur. De uitvaartdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op dinsdag 30 maart om 10.30 uur in de Parochiekerk van de H. Eligius te Oost burg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de R. K. begraafplaats aldaar. Onze dank gaat uit naar het personeel van "De Burghtvoor de goede zorgen aan haar bewezen. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Goede doelen werken samen aan een jedereen |<an de wereld betere wereld Laat de wereld daarom gQeds na|at(,n iets goeds na en neem een goed doel op in uw testament. Bel voor meer informatie: 0900 - NALATEN dat is 0900 - 6252836 (20 ct/mnt) neem een goed doel op in jubilerend Diabetes Fonds plaatst uw gezondheid centraal Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar. Geen reden voor een feestje, want diabetes bestaat nog steeds. Helaas neemt het probleem jaarlijks toe, onze jubileumwens luidt daarom: de groei van het aantal diabe tespatiënten moet vanaf nu afnemen. Helpt u ons daarbij? Lees a.u.b. hieronder onze informatie en tips. Dan hebt u een goede kans om diabetes te voorkomen als u nog geen dia betes hebt; extra jaren langer te leven,-als u (onwetend) al diabetespatiënt bent. Tip: check uw kans op diabe tes. Dat kan via www.langzal jeleven.nl. Deelnemers maken kans op een jubileumverras sing! U vindt daar info over dia betes en praktische Leef-Lan- ger-Adviezen. Al 850.000 mensen met diabetes in Nederland Het Diabetes Fonds benadrukt in haar jubileumjaar dat diabe tes ongemerkt is uitgegroeid tot een ware volksziekte. De levensverwachting van velen wordt door diabetes ernstig bedreigd. Wereldwijd zijn er al 1 77 miljoen patiënten. Neder land telt minstens 850.000 mensen met diabetes; daarvan weten ruim 400.000 zelfs niet dat zij diabetes hebben. In ons jubileumjaar willen wij graag ook die onbekende diabeten opsporen, ledereen kan daar om gratis zijn gezondheid tes ten via www.langzaljeleven.nl. Help ons de onderschatting van diabetes in Nederland te bestrijden. Een stille epidemie "Nederland wordt steeds dik ker", door ongezonde eetge woonten en onvoldoende li chaamsbeweging. Diabetes is - met overgewicht als een be langrijke oorzaak - een stille epi demie geworden. Diabetes treft 1 op de 20 Nederlanders en de verwachting is dat het aantal mensen met diabetes in 2020 met 35,7% is toegenomen. Jaarlijks komen er minstens 65.000 diabetici bij. De oor zaak voor de snelle stijging is een combinatie van vergrijzing, overgewicht, ongezonde voe ding en te weinig beweging. Diabetes komt ook op steeds jongere leeftijd voor. Trof je vroeger meestal type 2 diabe tes aan bij mensen ouder dan 50 jaar, tegenwoordig zien we dat het al gewoon is geworden onder veertig- en dertig jari gen. Er zijn zelfs tieners met type 2 diabetes. Diabetes: sluipmoordenaar Gemiddeld wordt diabetes pas na 7 jaar ontdekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe groter de kans op complicaties als hart- en vaatziekten, nieraan doeningen, aantasting van het gezichtsvermogen, erectie stoornissen en been- en voe tamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uitein delijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Tip: Laat u bij twijfel testen door uw huisarts. Met één druppeltje bloed stelt de huis arts vast of u diabetes heeft. Een Nationaal Diabetes Preventie Onderzoek Waarom krijgt de ene persoon met overgewicht wel diabetes en de ander niet? Wanneer we dit weten kan wellicht de grote toename van mensen met type 2 diabetes stoppen. Daarom starten we een groot Nationaal Diabetes Preventie Onderzoek waarin 4000 Nederlanders mi nimaal 5 jaar worden gevolgd door wetenschappers. Hier voor, net als voor andere onderzoeken, is veel geld no dig. Wij hopen dat u daaraan een jubileumbijdrage kunt leveren. Help diabetes de wereld uit Het Diabetes Fonds heeft uw J hulp nodig. Alleen dan kunnen we: onderzoek blijven uitvoeren j om meer te leren over dia- i betes werken aan preventie en ge nezing van deze zeer ern stige ziekte het steeds groter wordend aantal mensen met diabetes stoppen het aantal onbekende diabe ten drastisch verminderen ledereen kan diabetes krijgen, daarom gaat diabetes ons alle- maal aan. Een gift aan het Diabetes Fonds is écht een investering in de gezondheid van uzelf. Helpt u? Diabetes moet de we reld uit! m Tel. 033-46 22 055 Stationsplein 139, 3818 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl Geef aan diabetes en geef om jezelf GifO 5 766 ItBI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 68