Cnuit wethouder in Reimerswaalvan hetze,fde bedri->f ictie VVD voor K'eg rond Mannee 11 Delta spuit grote drinkwaterleidingen schoon CU verbaasd over advies sluitingstijden Recreatieverkeer via Aardebolleweg kan dorp ontlasten Jongeren even in de huid van een burgemeester [,P en CDA verkiezen huidige fractievoorzitter boven De Koster en Louwrink Lagere offerte brug Werkstraffen voor uitlokking Koud :ld Nobelgate [reserves BEVELANDEN-THOLEN zaterdag 27 maart 2004 Paardekam UflNGEN - Als de leden i« Partij van de Arbeid er- akkoord gaan, wordt Kees g uit Hansweert de nieuwe jaader van Reimers waal. •oCDA verkiezen hem bo- jiaienlid Marjan de Koster ajdslid Joke Louwrink. Rthouderspost is vacant jMartien van Overloop (Be- s Belangen Reimerswaal) er een maand geleden mee stop te. De onderhandelingen tussen SGP, CDA en BBR liepen stuk, omdat de laatste eisen op tafel legde die voor de anderen niet acceptabel waren. SGP en CDA gingen op zoek naar een nieuwe partner. Na gesprekken met alle partijen spraken ze een lichte voorkeur uit voor de PvdA. Drie leden van die partij stelden zich kandidaat voor de wethou derszetel: fractievoorzitter Kees Knuit, zijn fractiegenoot Joke Louwrink en oud-gemeente- raadslid Marjan de Koster, die momenteel voor de PvdA in Pro vinciale Staten zit. Acceptabel SGP en CDA kozen voor Knuit. „Alle kandidaten waren voor ons acceptabel", benadrukt SGP-fractievoorzitter A. van Stee. „Maar er moest nu een maal iemand worden gekozen. De jarenlange ervaring die Knuit heeft en de prettige ma nier waarop we al die tijd met el kaar zijn omgegaan, hebben de doorslag gegeven. Wij denken dat hij een stabiele factor in het college kan zijn." De leden van de PvdA moeten zich nog uitspreken over deelna me aan de coalitie en de aanstel ling van Knuit als wethouder. Dat gebeurt op 8 april. Geruch ten als zou het bestuur van de partij Marjan de Koster liever als wethouder zien, worden door voorzitter Johan van Vel- zen ontkend. „Wij hebben geen voorkeur. Laat de leden maar kiezen." Als Knuit wethouder wordt, neemt Chris Schoof uit Yerseke zijn plaats in de ge meenteraad over. Portefeuille Het is nog niet duidelijk welke portefeuille Knuit krijgt, maar de posten openbare werken, mi lieu en economische zaken lig gen voor de hand. Marti en van Overloop deed ruimtelijke orde ning, de post die doorgaans als het belangrijkst wordt gezien, maar die wordt overgenomen door SGP-wethouder Bliek. Het lijkt daarom logisch dat Knuit diens portefeuille overneemt. Daarin zitten naast openbare werken, milieu en economische zaken ook de kleinere posten middenstandszaken, visserij, ge meentewerken, openbaar groen en verkeer. Het is mogelijk dat met die kleine posten nog wat wordt geschoven. door Rob Paardekam 's-HEERENHOEK - De lage of ferte voor een tijdelijke fiets brug over de Sloeweg bij 's-Hee- renhoek die de Statenfractie van de Partij van de Arbeid de ze week presenteerde, blijkt van een bedrijf te komen waar ook de provincie prijs opvroeg. Die offerte viel stukken hoger uit. De komst van een fietsbrug leek af te ketsen toen het dagelijks provinciebestuur onlangs liet weten dat het om een investe ring van zeker 400.000 euro gaat. De Statenfractie van de PvdA legde zich daar niet bij neer en vroeg een offerte aan bij Janson Bridging in Aalst. Die liet weten een brug te kunnen realiseren voor ongeveer 140.000 euro. De PvdA stuurde de offerte naar het provinciehuis, waar de verbazing groot was. Janson Bridging is namelijk één van de bedrijven die ook voor de pro vincie een offerte opmaakte. Die viel vele malen hoger uit. „Dat lijkt opmerkelijk", zegt ge deputeerde T. Poppelaars. „Maar het ligt er natuurlijk maar net aan wat je vraagt aan zo'n bedrijf. Onze vraag en die van de PvdA kan grote verschil len vertonen. Ik laat het uitzoe ken door mijn ambtenaren." Poppelaars zegt de actie van de PvdA best te waarderen. „We hikten allemaal enorm aan te gen dat bedrag van vier ton. Als we voor het bedrag dat in de nieuwe offerte staat ook een goe de brug kunnen bouwen, is de komst daarvan wellicht een stuk aantrekkelijker." door Rob Paardekam KRUININGEN - Burgemeester en wethouders van Reimerswaal hebben alle raadsleden een brief gestuurd, waarin ze adviseren om het voorstel van de Christe nunie om weer sluitingstijden voor de horeca in te voeren, af te wijzen. De ChristenUnie is hier niet over te spreken. De ChristenUnie dient dinsdag tijdens de gemeenteraadsverga dering een initiatiefvoorstel in. Mede naar aanleiding van de problemen bij café Kaplan in Yerseke wil de partij weer slui tingstijden invoeren. Alle cafés zouden in de nacht van zaterdag op zondag voortaan om twee uur moeten sluiten. Het college geeft tijdens de raadsvergadering wel vaker haar mening over een initiatief voorstel, maar het is ongebruike lijk dat ze raadsleden vooraf per brief oproept een voorstel af te wijzen. Burgemeester en wet houders schrijven dat verplichte sluitingstijden wel eens tot pro blemen in het openbaar vervoer kunnen leiden, omdat ook cafés in omliggende gemeenten om twee uur sluiten. Verder denken ze dat de verplichte sluitingstijd niet is te handhaven. Slechte argumenten Fractievoorzitter A. Jumelet van de ChristenUnie vindt dat slechte argumenten. Over het minderheidsstandpunt van wet houder J. Bliek (SGP) is hij al helemaal niet te spreken. Die wil net als zijn mede-collegele den geen verplichte sluitings tijd, maar als die er dan toch komt, zou het uit principieel oogpunt 24.00 uur moeten zijn. „Dat is een wel heel merkwaar dig standpunt", aldus Jumelet. door Rolf Bosboom WOLPHAARTSDIJK - De lang verwachte rondweg om Wol- phaartsdijk komt er niet. Wel wordt gekeken of de Aardebolle weg beter geschikt kan worden gemaakt voor recreatieverkeer. De discussie over een rondweg, een wens die al decennialang leeft, laait regelmatig op maar de kans dat die er ook daadwer kelijk komt, wordt bepaald niet groter. De gemeente Goes is in elk geval niet in staat zo'n weg alleen te financieren. Dat maakt het noodzakelijk dat andere wegbeheerders, in dit geval de provincie en waterschap Zeeuw se Eilanden, meebetalen. De partijen hebben onlangs op nieuw rond de tafel gezeten. In dat overleg hebben de provincie en het waterschap de gemeente duidelijk gemaakt dat zij van hen niets hoeft te verwachten. „Ze zien er niets in", vertaalt wethouder M. 't Hart vrij. Het gemeentebestuur heeft wel met de provincie en het water schap afgesproken te kijken naar een alternatieve oplossing. Daarbij wordt het recreatiever keer vanaf de Deltaweg over de Aardebolleweg richting Muiden- weg geleid en gaat dus niet meer door het dorp heen. Om de veiligheid van de fietsers op de Aardebolleweg te kunnen garanderen, moet er dan wel een oplossing komen, zoals de aanleg van een fietspad. Het wa terschap werkt het idee uit. De projectontwikkelaars Fraan- je en Pro Konsult zijn vorig jaar met het plan gekomen een rond weg aan de zuidkant van het dorp aan te leggen. In ruil voor hun medewerking zouden de be drijven dan enkele tientallen huizen in Wolphaartsdijk mo gen bouwen. De dorpsvereniging heeft dat plan inmiddels naar eigen zeg gen 'voorlopig in de ijskast ge zet'. De gemeente voelt er weinig voor de haalbaarheid van diver se denkbare tracés te onderzoe ken als vooraf al duidelijk dat een rondweg financieel niet haalbaar is. Vanuit de gemeenteraad is er de ze week op aangedrongen toch in gesprek te blijven met de ont wikkelaars. Wethouder 't Hart voelt daar weinig voor. „Met de kennis die we nu hebben, heeft dat geen zin." MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter veroordeel de gisteren een 21-jarige man uit Goes en een twintigjarige vrouw uit Hansweert voor uit lokking tot werkstraffen van dertig uur. De junks hadden 9 augustus vo rig jaar in Goes een minder be gaafde vrouw onder druk gezet om 150 euro van haar vader te stelen. De actie van het tweetal diende om hun verslaving te bekosti gen. zeeuwse almanak Moesten ze het nu wel of niet doen, de raad van de gemeen te Sluis? Wel of niet instem men met de invoering van be taald parkeren in Oostburg? Neen, zo oordeelde één van de raadsleden. Hij was vorige week zaterdag nog in de Een- hoomstad geweest en conclu deerde dat zijn bolide ook makkelijk dwars op drie par keerplaatsen had kunnen staan. Betaald parkeren? Ner gens voor nodig dus. „Maar weet je dan wel hoe koud het zaterdag was?", klonk het aan de andere kant van de raadstafel. „Mevrouw, het is winter", antwoordde hij gevat. Niet waar, wist een derde raadslid. „Het is voorjaar." IUSSINGEN - De gerneen- Vlissingen mag door- jan met de sloop van 220 ijken en complexen in het Üddengebied. ]at heeft de bestuursrech- gisteren besloten. De renting Belangenbeharti- 2? in Vlissingen tot sjOntwikkeling Stadsge- (Belvos) vocht de ^vergunning aan die maart was afgegeven. stichting vindt dat de seente te snel na afgifte a de sloopvergunning is «onnen met de sloop van appartementen in het üddengebied. te kan er nog zes eken bezwaar worden ge raakt tegen de sloopver- pming. bestuursrechter vroeg th tijdens de zitting af laarom de stichting de loop wil ophouden. „Het; desolaat gebied ge- iorden", zei hij. De be- aiursrechter motiveert ver enkele weken zijn uit braak. rijolf Bosboom - Er moet hoe dan ook lv«bindingsweg komen tus- Ringbaan-Oost en de Meeweg in Goes. De VVD in jtmeenteraad is gisteren een begonnen om dat voor el- L'te krijgen. WD heeft op ruim vijfdui- s adressen in de wijken ■'•Oost, Noordhoek en Goese -'enin Kloetinge en Katten- -een pamflet bezorgd. Dat de wijken die direct belang ten bij zo'n verbindingsweg. ffg heeft alles te maken te komst van de nieuwe Mannee, voorheen Noord en genoemd. Deze komt ten van Noordhoek. De ver- a|'ng is dat daar vanaf 2007 5worded gebouwd. Er is steeds sprake van geweest dat de nieuwe wijk een ontslui- tingsweg krijgt die loopt vanaf de scherpe bocht in de Ring baan-Oost (bij de Werflaan) in noordoostelijke richting naar de Manneeweg. Daardoor ontstaat meteen een rechtstreekse verbin ding tussen de Ringbaan en de Kattendijksedijk. De WD meen te weten dat het college van burgemeester en wet houders de aanleg van deze weg 'uit financiële overwegingen' wil schrappen. „Deze weg komt al vele jaren in allerlei gemeente lijke plannen voor", zegt fractie voorzitter S. Heijning. „Het is dus hoog tijd dat de politiek zijn belofte nakomt en dat de verbin ding wordt gerealiseerd." Als de weg er niet komt, bete kent het dat al het verkeer rich ting Mannee in de toekomst door Noordhoek moet rijden, met alle overlast van dien. Inwo ners van deze wijk hebben in het verleden op dit nadeel gewe zen. Volgens de WD wil het college hierover niet praten met het be stuur van de wijkvereniging. De liberalen vinden dat 'onbegrijpe lijk'. Drempels De verbindingsweg zou boven dien een aanzienlijke verbete ring betekenen van de bereik baarheid van het Goese Meer en Kattendijke. Dat verkeer moet nu gebruik maken van de Hout kade en de Goese Meerlaan, met haar vele drempels. Een andere route is die via de Manneeweg door Kloetinge. De historische kern van Kloetin ge en de Ring van Tervaten wor- dat er per se een verbindingsweg moet komen tussen de Ring- foto Willem Mieras De Goese WD-raadsfractie vindt haan-Oost en de Manneeweg. den ongeschikt geacht voor door- gaand verkeer. 1 De WD roept alle bewoners in j het gebied op hun mening ken- 1 baar te maken aan verkeerswet- 1 houder M. 't Hart of deel te ne men aan de verkeersenquête die diens partij, de PvdA, momen teel op haar website www.goes.- pvda.nl) houdt. Wethouder M. 't Hart toont zich hoogst verbaasd over de WD-actie: „Dit heeft niets met de werkelijkheid te maken." Er is volgens hem geen sprake van dat de verbindingsweg er niet dreigt te komen. In het Gemeentelijk Verkeers- en Vervoersplan, dat in voorbe reiding is, is de weg wel degelijk opgenomen. Sloop huizen üddengebied nag doorgaan pIKZEE - De kosten voor fensanering en archeolo- (4 onderzoek aan de Korte Rlstraat in Zierikzee wor- jsgrotendeels gedekt uit de re- «ontvvikkelingsbedrijf. eiieeft de Schouwen-Duive- Me gemeenteraad deze week pen. Alles bij elkaar moest gevonden worden voor iiedragvan circa 700.000 eu- pwestie rond het onderzoek p de Korte Nobelstraat, dat .duurder uitviel dan ver beidde enkele weken gele- t tot het opstappen van de wethouders van Schou- [•Duiveland. (Advertentie) Thoolse scholieren maken zich vrolijk over de inzendingen in het HALT-project 'Als ik burgemeester was...'. door Rob Paardekam THOLEN - Als de Thoolse jeugd burge meester was, zou het een stuk veiliger zijn op het eiland. Althans, dat zou je denken na het zien van hun werkstukken over veiligheid die gisteren werden gepre senteerd in gemeenschapscentrum Meul- vliet in Tholen-stad. Twee middelbare scholen en zeventien basisscholen uit de gemeente Tholen de den mee aan het HALT-project 'Als ik burgemeester was dan...'. Ze gingen de straat op om foto's te maken van onveili ge situaties en mochten zich creatief uit leven op het onderwerp. De kinderen maakten tekeningen, fotocollages, ma quettes en allerlei andere bouwwerken. Die werden gisteren gepresenteerd in Meulvliet. Enkele onderwerpen die vaak naar voren kwamen, zijn onoverzichtelij ke kruispunten, hangjeugd, te snel rijden de automobilisten en het ontbreken van een fietspad tussen Sint-Maartensdijk en Stavenisse, waar al lang om wordt geroe pen. De scholieren van het Calvijn College maakten over dat laatste een mooi werk stuk. Op een groot stuk karton plakten ze de plattegronden van de twee dorpen om daartussen hun eigen fietspad te teke nen. De enigszins cynische tekst eronder foto Willem Mieras spreekt voor zich. Het fietspad is bijna klaar. In 2050. Als het dan zover is, kun je je kleinkinderen zien genieten van dat heerlijke fietspad waarop jij zo lang hebt gewacht, maar dat er tijdens jouw jeugd nooit is gekomen. Om ervoor te zorgen dat hun veiligheidsboodschap tot ver bui ten Tholen reikt, lieten de scholieren gis teren ballonnen op. Daaraan hingen ze grote kaarten met hun visie op het onder werp. door Ben Jansen GOES - Klanten van nutsbe drijf Delta op de Bevelanden moeten er in de week van 29 maart tot en met 2 april reke ning mee houden dat bruin wa ter uit de kraan kan komen. In die week worden drie grote drinkwatertransportleidingen schoongemaakt. Dat gebeurt door met hoge snel heid water door de leiding te persen om aanslag en bezinksel te verwijderen. Hierbij komen deeltjes ijzer en mangaan los die het water een bruine kleur ge ven. De kwaliteit van het water is niet in het geding. Bruin wa ter is niet schadelijk voor de ge zondheid en kan in het huishou den gewoon gebruikt worden. Wel is het raadzaam te wachten met het wassen van wasgoed tot de leiding weer kleurloos water geeft. De ijzer- en mangaandeeltjes zit ten altijd al in kleine hoeveelhe den in het water en zetten zich af op de binnenzijde van de lei dingen. Bij grote verschillen in stroomsnelheid of verandering van de richting waarin het wa ter stroomt, kunnen deze afzet tingen losraken. Bacteriologisch is het water van dezelfde kwali teit, maar het heeft dan tijdelijk een bruine kleur. De leidingen die gereinigd wor den, zijn drie grote transportlei dingen vanaf de pompstations Halsteren, Huijbergen en Oss- endrecht tot en met het Schel- de-Rijnkanaal. Deze hebben een doorsnede van 600, 700 en 900 millimeter. Na de zinkers onder het Schelde-Rijnkanaal wordt een tijdelijke verbinding aange legd die uitkomt in het spuika- naal; het kanaal parallel aan het Schelde-Rijnkanaal. Wanneer de ene leiding in verband met het spuien wordt afgesloten, zul len de andere twee het water transport blijven verzorgen waardoor er tijdens de werk zaamheden wel water uit de kraan blijft komen. De werk zaamheden vinden zoveel moge lijk 's nachts plaats, omdat dan de waterbehoefte lager is dan overdag. Zinkers De toevoerleidingen kruisen het Schelde-Rijnkanaal door mid del van zinkers. Met name in de ze diepe gedeelten van die zin kers heeft zich bezinksel verza meld. Dat moet van tijd tot tijd worden verwijderd. Ook in de week van 5 tot en met 9 april vinden nog spuiwerk- zaamheden plaats aan de derde, laatste transportleiding. Inwo ners van de gemeenten ten wes ten van het Kanaal door Zuid-Beveland krijgen dan hun water toegevoerd door de inmid dels schoongemaakte transport leidingen. Mogelijk kan in de gemeente Reimerswaal dan nog bruin wa ter optreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 51