CDA wil Dokbrug terug Nieuwe buren in Alhambra PZC Voormalig frietkot wordt dokterspost .13 Stantykoor l'eere viert ierste lustrum Vragen over restauratie Middelburgs monument ontactavond ver genealogie iaritieme ijeenkomst iVlissingen Werkstraf voor uitlokking Nobelgate gedekt uit reserves Toelichting straatnamen nodig Klussen moeten in streek blijven Rommelmarkt en fancy-fair redactie walcheren fcitenruststraat 18 Postbus 8070 -i30 EB middelburg T:i-0118-493000 [sx: 0118-493009 wnail: redwalch@pzc.nl Ativan der Sluis (chef) Miriam van den Broek "on Magnée toen de Vries (sport) centrale redactie ^onspark 28 *60AA goes Tel-(0113)315500 ^10113)315669 -■mail: redactie@pzc.nl "tern et "wv.pzc.nl '■mail: web@pzc.nl ^oxgklachten: ®00-0231231 maandag t/m vrijdag ge jende de openingstijden; ags tot 12.00 uur zaterdag 27 maart 2004 mtu - Het shantykoor Het wseScheepstuig viert komen- .week uitbundig zijn vijfjarig ieiaan. Het koor is op 31 maart opgericht. ^Zeeuwse zeemanskoor staat jy leiding van Emilia Ta- jjsi-U. Zij heeft in vijfjaar ;Hei Veeree Scheepstuig op "iwg niveau weten te breng- f-jet een repertoire van inter vale zeemansliederen, me- jieelsin drie- en vierstemmi- isemvoering. .^t kader van het jubileum glketkoor zijn eerste CD uit peilt. De plaat heet Hoist m! wat zoveel wil zeggen als fsdezeilen'. Aan de CD verle- gzeszangsolisten en twee mu- B b medewerking. De officiële [gentatie voor genodigden n nHoist away! vindt plaats op ,ij imaart 2004, vanaf 17.00 uur jj café-restaurant De Waterher- rfaan de Polredijk te Veere. •e ©aan voorafgaand is er 's alends tussen 11.00 en 12.00 steen live-optreden van Het «se Scheepstuig voor Om- aZeeland-radio. iltrdag 17 april 2004 om 19.30 ris de presentatie van de CD k het grote publiek in de f-kerk te Veere. Daarbij Pt nog extra medewerking j. ,:-.r.d door het dames-bar- j popkoor Sea Sound Singers door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De CDA-frac- tie in de gemeenteraad van Mid delburg wil weten wanneer de Dokbrug weer wordt terugge plaatst op zijn oude, vertrouwde stekje. De brug verbindt de Kin derdijk met de Maisbaai. Vorig jaar december werd het gevaar te voor een grondige opknap beurt weggehaald. Volgens het CDA-raadslid P. Castenmiller was afgesproken dat de brug op 1 april weer klaar zou zijn, maar hij betwij felt of die datum gehaald wordt. De Dokbrug, die dateert uit 1876, bestaat uit twee helften. In de zomer van 2002 besloot de gemeente Middelburg het monu ment af te sluiten voor zwaar verkeer. Alleen fietsers en voet gangers mochten er overheen. Uit onderzoek bleek dat de sta len liggers onder de brug ver roest waren. Constructiebedrijf Hillebrand uit Middelburg moest die vervangen. Voor de restauratie trok de gemeente raad één miljoen euro uit. „Van de ambtelijke dienst heb ik begrepen dat de brug op 1 april weer terug moest zijn", zegt Castenmiller, „maar dat is het al bijna. Ook zouden de kaai muren nog aangepast moeten worden, maar ik zie totaal geen werkzaamheden. Klachten Het CDA-raadslid heeft bij amb tenaren geprobeerd te achterha len, wanneer de restauratie klaar zou zijn. „Maar iedereen blijft daar heel erg vaag over. Door schriftelijke vragen te stel len moet nu maar eens duidelijk worden wat er gaat gebeuren. Volgens Castenmiller heeft het weghalen van de Dokbrug tot klachten geleid in de directe om geving. Bedrijven lijden econo mische schade, aldus het raads lid. Ook wijst hij erop dat bin nenkort het watersportseizoen gaat beginnen. „Straks moeten de mensen die een bootje heb ben bij het VOC-gebouw. een stuk omlopen om bij het toilet te komen. Ik vind dat er nu maar eens duidelijkheid moet ko men." Castenmiller wil van het college weten of de datum van 1 april nog een vast gegeven is. Mocht daarop een ontkennend ant woord volgen, dan wil het raads lid weten wanneer de Dokbrug dan wel wordt teruggeplaatst Betrokkenen Ook vraagt hij B en W of er met de direct betrokkenen, zoals wa tersportvereniging De Arne, be drijven en de bewonersvereni- ging in het Maisbaaigebied, wel overlegd wordt over de voort gang van de restauratie. JSSINGEN - In wijkcentrum fBolwerk aan de Linderleijer- inVlissingen wordt donder- 1 april van 20.00 tot 22.00 ceen bijeenkomst gehouden jj ^stamboomonderzoek. sceze avond kunnen mensen üj «nieuwsgierig zijn naar genea- vragen kwijt aan des- niiigen. Ook mensen die al et stamboomonderzoek bezig worden met raad en daad staan. De bijeenkomsten orden elke eerste donderdag mde maand gehouden'. IESINGEN - Lekko, de inter- ale vereniging van belang- iden voor de sleepvaart, «dt zaterdag 3 april haar jaar tje maritieme bijeenkomst in ^centrum Open Hof aan de bander Gogelweg in Vlissin- Btraal tijdens de bijeenkomst ut de maritieme ruilbeurs, «bbyisten kunnen foto's, gege- ssen andere maritieme artike- intilen of verkopen, ikois aanwezig met een Mari ale Shop, waar clubartikelen idoor rederijen beschikbaar pillen te koop worden aangebo- t bijeenkomst begint om 11 ien duurt tot 16 uur. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Nieuwe buren ontmoeten elkaar bij de informa tiedag van het appartementen complex Alhambra in Vlissin- gen. Handen worden geschud. De ontwikkelaar, Proverko uit Goes, wil de 26 appartementen voor de zomer opleveren. „Na dertig jaar kom ik terug naar mijn geboortegrond", zegt Jan Jelle Visser. „Ik zou willen dat we hier morgen al konden in trekken." De familie Visser woont vanaf eind vorig jaar in een vakantie huisje op Walcheren. Hun huis in Goes hadden ze verkocht, in de verwachting snel te kunnen verhuizen naar hun nieuwe wo ning aan de Coosje Busken- straat in Vlissingen. „We gingen er vanuit dat we in maart de vloer konden leggen en de gor dijnen konden ophangen." Ze le ven in een vakantiehuisje, met alleen wat 'crisisspullen' in de buurt. „De meeste spullen heb ben we opgeslagen in een contai ner. We kijken uit naar het mo ment dat we alle dozen uit kun nen pakken", zegt Conny Visser. Jan Jelle Visser is opgegroeid aan de Vlissingse boulevard en bracht zijn jeugd in Vlissingen door. „Daarna heb ik op veel plaatsen in Nederland gewoond. Maar ik wilde terugkomen naar Vlissingen. Die zee blijft trek ken." Het appartement is groter en royaler dan de voorstelling die (advertentie) Conny ervan gemaakt had. „Het valt niet mee om een platte grond of bouwtekening goed te lezen. Dat was het enige wat we hadden. De afmetingen, de lich tinval, alles wordt pas duidelijk als je er bent. Dan gaat de wo ning voor je leven." Vanuit hun appartement op de eerste verdie ping zien ze bij hoog water nog net de schepen voorbij komen. „We hebben zeezicht. Dat had den we niet verwacht." Op de bovenste verdieping, in een van de twee penthouses, is het uitzicht over het centrum en het water van Vlissingen adem benemend, vinden de toekomsti ge bewoners. „We zitten op een boulevard-toplocatie", zeggen ze. Het werk aan het apparte mentencomplex liep het afgelo pen jaar een paar keer vertra ging op. Er werden bijvoorbeeld betonnen funderingspalen be steld, maar die hadden afwijkin gen. De palen gingen retour en de juiste maat werd vier weken later afgeleverd. Een paar weken nadat de eerste paal vorig jaar mei was gesla gen, ontdekten archeologen res tanten uit de zeventiende eeuw. De opdrachtgever moest werke loos toezien hoe archeologen een dikke maand lang de lagen minutieus uitplozen. Ook liet het startsein voor de bouw lang op zich wachten. De vergunningen waren binnen, maar Proverko had groen licht van het Rijk nodig. Alhambra valt binnen de zoge noemde risicocontour van de Westerschelde. De contour mar keert het gebied waarbinnen de kans op letsel bij een scheeps ramp groot wordt geacht. Uit MATTHAUS PASSION JOH. SEBASTIAN BACH HOLLAND BOYS CHOIR NEDERLANDS BACH COLLEGIUM ROBERT LUTS (Evangelist) HENK V HEIJNSBERGEN (Christus) PI ETER JAN LEUSINK (Dirigent) Kaarten 35,- (4 voor 120,-) giro 5600435 INFO: 0118-623650 www.n ieuwe-muziek MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 21-jarige man uit Goes en een twintig jarige vrouw uit Hansweert voor uitlokking tot werkstraf fen van dertig uur. De junks hadden op 9 augustus vorig jaar in Goes een minder begaafde vrouw onder druk gezet om 150 euro van haar vader te stelen. Dit alles om hun verslaving te be kostigen. ZIERIKZEE - De kosten voor bodemsanering en archeolo gisch onderzoek aan de Korte Nobelstraat in Zierikzee - de Nobelgatekwestie die vier Schouwse wethouders het politieke leven kostte - worden grotendeels gedekt uit de reserve ontwikkelingsbedrijf. Dat heeft de Schouwen-Duivelandse gemeenteraad deze week besloten. Alles bij elkaar moest dekking gevonden worden voor een bedrag van circa 700.000 euro. TERNEUZEN - Inwoners en bezoekers van Terneuzen moeten in de toekomst weer direct kunnen zien waar de straatnamen in de gemeente vandaan komen. Namen van straten zijn vaak niet direct voor elke bewoner of bezoe ker duidelijk en mensen weten niet meer of ze nu in de zeehelden-, de uitvinders- of de schrijversbuurt zijn. De ChristenUnie vindt dat het historisch besef juist makke lijk te stimuleren is door toelichtende onderschriften op de straatnaamborden te zetten. Op een aantal plaatsen zijn er van die borden. Maar op plekken waar de namen niet worden verklaard of waar de toelichting niet langer leesbaar is, moeten de borden bij vervanging worden voorzien van onderschriften. De ChristenUnie hoopt medestanders voor het idee te vin den tijdens de vergadering van de commissie Economie en Beheer van dinsdag 6 april. SLUIS - De Sluisse raadsleden W. Gijsel (WD-Gemeente- belangen) en S. Quaak (CDA) willen dat er vaker bedrij ven uit de streek worden ingeschakeld om werkzaamhe den voor de gemeente te verrichten. Dat bleek donderdag tijdens de raadsvergadering waar het voorstel werd be sproken over een krediet van ruim 20.000 euro voor de vervanging van twee voetgangersbruggen in het park El- derschans in Aardenburg. De opdracht is gegund aan Haasnoot Bruggenbouw in Katwijk. Verantwoordelijk wethouder L. Kamphuis zei dat het om gespecialiseerd werk gaat die de keuze van dit bedrijf rechtvaardigt. Quaak ontstak hierna bijna in woe de. „Dat is absolute flauwekul. Ieder zichzelf respecterend bedrijf in onze streek kan precies dezelfde kwaliteit leve ren. En misschien nog wel goedkoper ook. Als het zo moet, stem ik voortaan beslist tegen dergelijke voorstel len", aldus Quaak." De wethouder zegde vervolgens toe in het vervolg meer re kening te houden met de gevoelens die in de raad leven. Toekomstige bewoners van een appartement in Alhambra, het nieuwbouwcomplex aan de Vlissingse Coosje Buskenstraat, genieten alvast van het uitzicht tijdens de informa tiedag. foto Ruben Oreel veiligheidsoverwegingen moet daar volgens scherpe richtlijnen worden gebouwd. Ministeries moesten oordelen of er veilig ge woond kon worden op deze loca tie. Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu (Vrom) en Verkeer hadden circa anderhalf jaar nodig om het bouwplan goed te keuren. Op de plek van de oude cinema Alhambra verrijzen niet alleen 26 appartementen, er komt ook 300 vierkante meter bedrijfs ruimte beschikbaar. Vrijwilligers laden een schoolbord en andere spullen in het voorma lige frietkot, dat in Roemenië een nieuw leven krijgt als dokters- post. foto Lex de Meester illustratie Cor de Jonge door Miriam van den Broek VROUWENPOLDER - Het oude 'Frietuus' uit de Middel burgse wijk Dauwendaele krijgt een volstrekt nieuwe bestem ming. Het gebouwtje, dat jaren lang dienst deed als frietkot, wordt een dokterspost in Roeme- De eigenaar van 't Frietuus heeft de portakabin geschonken aan de vereniging Vrienden van Tinea. Die vertrek't zon dagnacht met twee vrachtwa gens vol hulpgoederen naar de gelijknamige Roemeense plaats. De vrachtwagens zijn geladen met kleding, voedsel en school- meubilair. Maar het pronkstuk is toch de portocabine. Bijna zes maanden hebben M. Kwekkeboom en de andere le den van Vrienden van Tinca ge werkt om het gebouwtje ge schikt te maken als artsenpost. „Er is altijd friet in gebakken, dus de portocabine zag er niet uit. Alles was vet en vuil. Dat hebben we er allemaal vanaf ge schrobd. Daarna zijn er tussen- schotten gemaakt, is de boel ge schilderd en behangen en heb ben we er vloerbedekking in ge- legd." Het gebouwtje van negen meter lang en drie meter breed lijkt in niets meer op een friettent. Het is een kantoortje met drie ruim tes geworden. „Eerst komen de mensen in een wachtruimte. Daarachter is een klein kantoortje waar de dokter zijn dossiers kan opbergen. Hele maal achterin is de behandelka mer met de behandelbank en de andere attributen te vinden." Het voormalige frietkot gaat niet naar Tinca zelf, maar naar een klein dorpje in de omgeving. „De mensen moesten soms tien kilometer lopen om naar de dok ter in Tinca te gaan", zegt M. de Bruijn van de vereniging. „Dat hoeft straks niet meer. De art sen uit Tinca zullen om beurten in dat dorpje spreekuur houden. Ook wordt het de werkplek van een wijkverpleegster." Dozen De portocabine werd gisteren ge vuld met dozen en schoolborden die ook mee moeten naar Roeme nië. Leden van de vereniging monte ren de medische post ter plaatse verder af. Kwekkeboom ver wacht dat het over twee weken in gebruik kan worden geno men. VLISSINGEN - In het schoolge bouw van de speciale basis school Het Springtij aan de Savorin Lohmanlaan in Vlissin gen wordt zaterdag 3 april een rommelmarkt en fancy-fair ge houden. Ouders en familieleden van leer lingen, buurtbewoners en ande re belangstellenden kunnen dan nader kennis maken met de school. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor reizen en schoolkampen. De markt duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Ook is er een spellenpar- cours en een rad van avontuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13