Debat over raadspresidium PZC PZC Statenlid De Koster kandidaat-wethouder voor Reimerswaal B en W pleiten voor onderzoek vervuilde grond Nieuwdorp Actiegroep blij met pauze bomenkap b 15 Ierse muziek agenda Bergmuzikanten Rockconcert Vergadering Wereldwinkel Dubbelconcert Ereplaats voor Michiel de Ruyter Auto over de kop bij Tholen Automobilist krijgt rijverbod Stroomstoring door lasbreuk Oud-raadslid Van Donk overleden Vijftig boetes bij bromfietscontrole Veerse Meer nog eens vijf jaar van het waterschap ft donderdag 25 maart 2004 Concert De Echo Borselse raad praat weer over toekomst overlegorgaan _,n:i«iT\'»nORP-Muziek- „LHELMISADORP - Muziek- «mzing De Echo Wilhelmina- ^pgeeft zaterdag een uitvoe- programma wordt af- üSld met een optreden van Westkappels Kwartet. Het Siert begint om 20.00 uur in jgWiihelminahuis in Wilhelmi- cadorp- Familiebingo «ES - De wijkvereniging rtaö-Oost houdt zaterdagavond „familiebingo. De aanvang is 19.30 uur in het wtjkcen- Fjz Jan Ligthart in Goes. Dansavond "■ÖiS - In buurthuis De Pit in Goes is zaterdag een dansavond •e vriendschap' voor paren en ^eenstaanden De avond be- om 20.00 uur. Filmmuziek ÏAARDE - Muziekvereniging faruit uit Waarde geeft zater- iigeen concet met filmmuziek. jworden stukken gespeeld uit #ns als The Lion King, Juras- jtPark, Evita en West Side Sto- Het optreden begint om 13.30 uur in het dorpshuis in Waarde. Lezing over streeksieraden SLOETINGE - Streeksieraden 'j -Zeeland is het onderwerp van j «lezing van Sina en Wim Mol t rorgen in dorpshuis Amicitia in a juoe'inge. De lezing volgt op de 5 vergadering van de Heem- j trdige Kring De Bevelanden. p, 3e avond begint om 19.30 uur. 1H0LE.N' - De stichting Uit op x Holen presenteert zaterdag een «eert van het Zeeuwse trio No ij Frontiers. üj spelen Ierse luistermuziek tan onder anderen Mary Black b Sinead Lohan. Het optreden begint om 20.15 uur in gemeen- jj schapscentrum De Wellevaete iSint-Annaland, STREEKACTIVITEITEN redactie bevelanden/tholeim Stationspark 28 Postbus31 1460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Miekevan der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet "ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: «0&0231231 ^maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; Mterdagstot 12.00 uur door Ingrid Huibers HEINKENSZAND - De gemeen teraad van Borsele beslist ko mende week of er nog toekomst is voor het raadspresidium. Het functioneren van dat overlegor gaan is sinds begin dit jaar on derwerp van verhitte discussies. In een raadspresidium zijn naast de burgemeester en de griffier alle fractievoorzitters vertegenwoordigd. Het overleg orgaan stelt de voorlopige agen da voor de raadsvergaderingen vast, ziet erop toe dat de raad volgens de regels opereert, houdt toezicht op de griffie, be heert de financiën van de raad en zorgt voor de procedurele aansturing van de raad. Dat be tekent dat er wordt besloten wanneer hoorzittingen, brain stormsessies, werkbezoeken of informatie-avonden worden be- legd. Juist over dat laatste punt is one nigheid ontstaan tussen de ver schillende Borselse raadsfrac ties. De fractievoorzitters van de PvdA en GroenLinks, P. Vol- laard en C. Traas, stapte begin dit jaar uit het raadspresidium. omdat er volgens hen inhoude lijk over zaken werd gediscus sieerd, terwijl dat uitdrukkelijk niet de bedoeling is. Pogingen om de breuk te lijmen, draaiden half februari op niets uit. Daarom werd besloten dat bur gemeester J Gelok zou uitzoe ken op wat voor manier het raadspresidium eventueel wel zou kunnen functioneren. Het is aan de raad om vervolgens te be slissen of het raadspresidium in stand wordt gehouden. Profileren Het presidium, zo schrijft Gelok de raad, zou wellicht kunnen worden samengesteld uit raads leden. Die zouden in tegenstel ling tot de fractievoorzitters minder 'geneigd zijn om zich po litiek te profileren'. Ook zou ervoor gekozen kunnen worden om een agendacommis sie in het leven te roepen voor de lopende zaken. Daarnaast houdt het presidium, dat in deze variant nog maar een keer of vier per jaar bijeen hoeft te ko men, het functioneren van de raad in de gaten. Het presidium moet eveneens richting geven aan de bestuurlijke vernieuwing en controleren of het raadspun- tenprogramma voldoende aan bod komt. Tot slot zou het nog steeds denk baar kunnen zijn dat het presi dium in zijn huidige vorm blijft bestaan, eventueel bijgestaan door een stuurgroep bestuurlij ke vernieuwing. Voordeel daar van is dat in zo'n stuurgroep be halve raadsleden ook vertegen woordigers van het college en de ambtelijke organisatie zijn vertegenwoordigd. Het probleem van inhoudelijke discussies in het raadspresi dium speelt overigens niet al leen in de gemeente Borsele. Zo besloot de gemeenteraad van Noord-Beveland begin dit jaar om zijn agendacommissie, verge lijkbaar met het Borselse presi dium, op te doeken. Daarvoor in de plaats is er nu weer een (ouderwetse) raadscommissie in het leven geroepen. De Borselse raad vergadert don derdag 1 april over de toekomst van het raadspresidium. Dat ge beurt in de raadzaal 't Hof Ste- nevate in Heinkenszand. Die bij eenkomst begint om 19.30 uur. SOES - Wijkinfowinkel Goese Polder, vOO 12.00 uur: Inloopspreekuur voor ogen en advies over voeding en ge- rtheid; UNSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: fenctensoos, (APELLE - Complex Groenewoud, >rabad, 9.00 - 10,00 uur: Sport en 55-plussers; 12.00 - 13.00 uur: Be en voor carapatiënten; iBBENDIJKE Nieulande/Ter fcet, 14.00 -16.00 uur: Verkoopmiddag Welfare Nederlandse Rode Kruis: IHOLEN Industrieterrein Welgelegen, Vgieweg 17, 9.00 - 11.30 uur: Ver re tweedehands baby-/kinder-/vol- essenenkleding en speelgoed, EMELDINGE - Dorpshuis De Wemel, iMuun Sociëteit en sjoelen. GOES - De Bergmuzikanten, lp mand van bewoners van Hui- ,üDen Berg in Goes, geven vrij- ageen concert in buurthuis De es h. Het optreden begint om M J9.30 uur. Het Veerse Meer levert flink wat geld op onder het beheer van waterschap Zeeuwse Eilanden, met name door de inkomsten uit parkeergelden. foto Willem Mieras door Freek Janssen GOES - Het waterschap Zeeuw se Eilanden (YVZE) mag nog min stens vijf jaar doorgaan met het beheer en onderhoud van objec ten aan en in het Veerse Meer. In 1999 nam het die taak over van het recreatieschap Veerse Meer; inmiddels hebben de be trokken gemeenten, de provin cie en het waterschap zelf beslo ten om het convenant tot 2008 te verlengen. Dat is op zich niet verwonder lijk. want het Veerse Meer boert goed onder het beheer van het waterschap. Uit de jaarlijkse evaluatie van het waterschap blijkt dat het boekjaar 2003 is afgesloten met een winst van ruim 170.000 euro. Inkomsten Een belangrijke rol daarin speelt de forse toename van in komsten uit parkeergelden: 80.000 euro meer dan in 2002. De stijging was mede te danken aan het mooie weer van de afge lopen zomer. Het innen van de gelden is een taak van het water schap Met dat laatste kan het schap nog een flinke inhaalslag maken: van de ruim 1300 nahef fingsaanslagen die in 2003 zijn verstuurd, is zo'n 34 procent met geïnd. Het overgrote deel daarvan komt voor rekening van houders van een buiten lands kenteken (met name uit Duitsland en België). Dit jaar wordt gebruik gemaakt van een systeem waarbij de adresgege vens van de niet-betalers kun nen worden achterhaald, zodat de opbrengsten uit parkeergel den in 2004 mogelijk nog hoger uitkomen. door Maurits Sep en Rob Paardekam KRUININGEN - PvdA-Staten- lid M. de Koster uit Rilland is kandidaat voor de vrije wethou- derspost in de gemeente Rei merswaal. Zij is door haar par tij benaderd. De PvdA wil niet zeggen wie de twee andere gega digden zijn. De Koster (54) was twee jaar ge leden bij de gemeenteraadsver kiezingen ook al in beeld voor een wethouderszetel, maar de PvdA kwam toen niet in het col lege. Vorig jaar stelde zij zich kandidaat voor het lijsttrekker schap bij de verkiezingen voor Provinciale Staten. Ze verloor echter van G. de Kok, die nu ge deputeerde is. De Koster, die als secretaresse werkt in Bergen op Zoom, is bezig aan haar derde periode als Statenlid. De Koster bevestigt dat ze is ge beld door haar partij voor de va cature van wethouder. „Maar misschien gaat het helemaal niet door", nuanceert ze haar kandidatuur. Wie de andere ge gadigden zijn, zegt ze niet te we ten. Naar verluidt zijn de PvdA- raadsleden C. Knuit en D. Louw- POORTVLIET - De Zeeuws-Bra bantse hardrockband ONYX geeft morgen vrijdag een con cert in 't Centrum in Poortvliet. Het optreden begint om 21.00 uur. rink de andere twee kandi daat-wethouders, al wil fractie voorzitter Knuit dat niet bevesti gen. Knuit: „Als Marjan de Kos ter haar kandidatuur al bekend wil maken, moet ze dat doen, maar ik doe er geen uitspraken over Dat hebben we met onze onderhandelingspartners afge sproken." Volgens Knuit bepa len de leden van de PvdA tij dens een extra vergadering uit eindelijk wie hun wethouder wordt. Hij denkt dat alledrie de kandidaten acceptabel zijn voor SGP en CDA. THOLEN - De Wereldwinkel Tholen houdt morgenhaar twaalfde jaarvergadering. Inte rim-voorzitter Matjo van Liere presenteert het jaarverslag en en de eerste financiële resulta ten van het nieuwe pand. De ver gadering begint om 20.00 uur in de Kerkstraat 28 in Tholen. KORTGENE - De Zeeuwse Koorschool en het rooms-katho- lieke Herenkoor Sint Cecilia tre den morgen samen op in de Her vormde Kerk in Kortgene. De uitvoering maakt deel uit van de festiviteiten rondom het 125-jarige bestaan van de Kort- geense Koninklijke Muziekvere niging Eendracht Maakt Macht, dat dit jaar wordt gevierd. Aan vang half acht VLISSINGEN - De buste van Michiel de Ruyter. die jarenlang op een onopvallende plaats stond in het stadhuis van Vlissingen. krijgt over enkele maanden in het gerenoveerde stadhuis een ere plaats. Bouwvakkers takelden hem gisteren al naar zijn toekomstige positie, vlakbij de overkapte publieksbalie. foto Ruben Oreel THOLEN - Een 22-jarige automobilist uit de gemeente Tholen sloeg in de nacht van dinsdag op woensdag met zijn auto over de kop. Hij reed over de Reimerswaalseweg in de richting van Tholen. Omdat hij moest uitwijken voor iets wat de weg overstak, verloor hij de macht over het stuur en kwam hij in de berm terecht. Hij reed een paar meter door de strui ken en kwam net voor de watergang op de kop tot stil stand. De bestuurder raakte niet gewond. BROUWERSHAVEN - Een 47-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland kreeg dinsdagavond laat een rijverbod van vijf uur opgelegd. De man werd aangehouden op de markt in Brouwersha ven. Uit de blaastest bleek dat hij ruim twee maal de toe gestane hoeveelheid alcohol had gedronken. ZIERIKZEE - De stroomstoring dinsdagavond in Dreischor, Schuddebeurs en in de wijk Malta in Zierikzee is veroorzaakt door een zogeheten mof-defect. Volgens woordvoerder J. Nelemans van Delta Nuts komt dat neer op een breuk van een las in de energiekabel. Door het de fect ontstond kortsluiting en viel er vervolgens een scha kelaar in een schakelkast uit. Dreischor, Schuddebeurs en de wijk Malta zaten van 20.40 uur tot 22.15 uur zonder stroom. ZIERIKZEE - Oud-CDA-raadslid Pieter van Donk in de voormalige gemeente Duiveland is op 67-jarige leeftijd overleden. Van Donk was enige tijd voorzitter van de kies vereniging van het CDA. Vervolgens was hij van 1994 tot 1997 fractievoorzitter van de eenmansfractie in de Duive- landse gemeenteraad. Bij de verkiezingen voor de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland heeft hij nog als lijstdu wer gefunctioneerd, echter zonder de intentie zijn politie ke loopbaan daadwerkelijk voort te zetten Van Donk heeft voorafgaand aan de gemeentelijke herin deling er krachtig voor gepleit het belang van de kleine kernen niet uit het oog te verliezen ten behoeve van de leefbaarheid op het platteland. Van Donk is naast zijn politieke activiteiten jarenlang in tensief betrokken geweest bij de internationale jeugd wis selingen met de zustersteden Hatfield en Saint Hilaire. VLISSINGEN - Bij een controle op bromfietsers op de Paul Krugerstraat, de Prins Hendrikweg en de Nieuwe Vlissingseweg heeft de politie gisterochtend vijftig bekeu ringen uitgeschreven. Maar liefst vierentwintig gecontro leerde brommers waren opgevoerd. Drie ervan konden zo snel rijden, dat de politie ze in beslag nam. Verder waren er bekeuringen voor het rijden zonder helm en het niet be zitten van een bromfietscertificaat. Een automobilist kreeg een boete, omdat hij mobiel aan het bellen was. door Ingrid Huibers NIEUWDORP - Om woning bouw mogelijk te kunnen ma ken op het terrein van transport bedrijf Boot Buteijn in Nieuw dorp, is nader onderzoek naar de bodemverontreiniging nood zakelijk. Burgemeester en wet houders van de gemeente Borsé- le vragen de raad daaronj 25.000 euro beschikbaar te stel len. Om de voorbereidingen voor de noodzakelijke planologische pro cedures rondom het woning bouwproject te kunnen treffen, is volgens het dagelijks bestuur van de gemeente nog eens twin tigduizend euro nodig. De gemeente wil haast maken met het project, omdat de door de provincie toegezegde bijdra ge uit de pot stads- en dorpsver nieuwing maar tot 1 september is vastgezet. Om de provinciale bijdrage veilig te stellen dient in ieder geval duidelijk te zijn hoe ernstig de bodemverontreining van de beoogde bouwlocatie is en hoeveel geld er nodig is om het terrein te saneren. De eigenaars van het transport bedrijf hebben een eerste bodem onderzoek laten uitvoeren Daar uit bleek dat het terrein, waar in het verleden een gemeentelij ke vuilstortplaats lag, verontrei nigd is Het onderzoek is echter te globaal om een goede inschat ting te kunnen maken van de sa- neringskosten. B en W vinden het redelijk dat, om de vaart in het woningbouw project te houden, de gemeente meebetaalt aan het vervolgon derzoek naar de bodemvervui ling. De gemeepte krijgt haar geld bovendien weer terug als de provincie uiteindelijk besluit de bijdrage voor stads- en dorps vernieuwing uit te keren. Schaarste Het dagelijks gemeentebestuur en de raad zijn er erg op ge brand het woningbouwproject van de grond te krijgen, omdat in het dorp verder geen bouw grond beschikbaar is. Jonge Nieuwdorpers die op zichzelf willen gaan wonen, kunnen op dit moment in hun eigen dorp vrijwel nergens terecht. De raad beslist donderdag 1 april of er geld beschikbaar wordt gesteld voor het bodemon derzoek. Die bijeenkomst vindt plaats in de raadzaal 't Hof Ste- nevate in Heinkenszand en be gint 's avond om 19.30 uur. door Edith Ramakers MIDDELBURG - De Tuin van Zeeland wordt eindelijk ge hoord. Die reactie geeft de stich ting op het besluit van het water schap Zeeuwse Eilanden om tot 2007 met het kappen van bomen te stoppen. „De rigide uitvoering van het Groenstructuurplan van het schap was in 2001 de directe aanleiding van de oprichting van De Tuin van Zeeland", haalt V. Schepers van de Tuin van Zeeland aan. De stichting is er nog niet helemaal gerust op dat het waterschap minder ri goureus te werk zal gaan. In een notitie van het schap staat dat het 'omstreden 500 meter-be sluit om alle meidoorns te rooien binnen een straal van 500 meter rond een boomgaard', een van de bouwstenen is voor een nieuw structuurplan. „De Tuin wil dat het waterschap het meidoornbesluit intrekt." De stichting juicht toe dat het wa terschap wil overstappen van het klepelen naar het maaien. Klepelen is een grove onder- houdsmethode van het open baar groen, vaak ingegeven door bezuinigingsmaatregelen. Klepelen, stelt de stichting, leidt tot schade aan hagen. Zij verbindt daaraan de wens om het tijdstip van het snoeien te verschuiven van de winter en het voorjaar naar de nazomer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37