Geef mij maar echt gras Pinguïns bij nacht, dolfijnen overdag Hermus zet een nieuwe koers uit bij Terneuzen SBC is zeker van titel Van de Broeke kiest voor Hoek Guido de Beule blijft bij Morres ,21 Meningen verdeeld over voetbal op kunstgras uitslagen «,£S - Jeroen van de liroekc «til mei ingang van komend eliota voor hoofdklasser llock. [)f 22-jarige Axelaar maakl de «ersïap van zaterdag-lwccde- Hasstr Temeuzense Boys en is k negende nieuwe speler voor Hoek. Van de Broeke stond ook in de belangstelling van Kloetinge en tafelde lang voordat hij een de cline keuze maakte. „Ik wal mag hogerop en daar heb ik gtt verschillende mensen over Oproken", zei Jeroen van de jwke gisteren. „De kans be gat dat Kloetinge degradeert K het verschil tussen de hoofd ig en de eerste klasse ts be- 'toeriijk groot. Daarom heb ik „xi Hoek gekozen. Of hel een pxdekeuze is. zal ik pas na vol- («c setzoen kunnen zeggen Van de Broeke staat al enige tijd buitenspel vanwege de ziekte nn Pfeiffer, maar hoopt dit sei nen nog wel voor Temeuzense Bots te spelen. „Het gaat steeds ni beter. Ik hoop dat we de na- competitie halen, zodat ik nog Mi paar duels mee kan spelen HULST-Guido de Beule blijft minstens nog één seizoen trai ner van het eerste mannenteam van Morres Hulst. De club en de oefenmeester werden het enkele jagen geleden eens over een meuwe verbintenis. Dai De Beule voor Morres be houden blijft, is in Hulst met op luchting begroet. Niet voor niets sprak mister Morres' Jo Ever- art enkele weken geleden van m klein drama indien De Beu le naar elders zou verkassen. Want de belangstelling voor de succesvolle oefenmeester reikte lot buiten de provinciegrenzen pêjndelijk besloot De Beule de |faoop door te hakken en in Holst te blijven. „Hier weet ik nat ik heb, elders moet ik dat sogmaar afwachten." De Beule tekent voor één sei- ioen. „Dat doe ik elk jaar. Daar ct beslist niet de gedachte ach ter dat ik aan het einde van vol gendseizoen weg wil." door Karei Pleunis TERNEUZEN - Anton Hermus. interim-voorzitter van de voet balclub Terneuzen, heeft zich niet gestoord aan de kritiek van de spelers op de nieuwe beleids visie van het bestuur. Sterker nog: hij vindt het zelfs goed dat de groep niet alles over zich heen laat komen. „Het is goed dat voetballers een mening heb ben en die ook uitdragen", vindt hij. „Dat leidt tot een gezonde discussie." De reactie van Hermus, die Ed dy Dobbeleir vorige week is op gevolgd. is opmerkelijk. Mike But, de aanvoerder van het eer ste elftal, haalde zondag na de wedstrijd tegen Internos stevig uit naar de nieuwe visie en de in terim-voorzitter. But zei niet te weten wat de ver eniging nu eigenlijk wil. „Orga nisatorisch is er hier helemaal niets. Er zijn afspraken ge maakt die helemaal niet worden nagekomen", aldus But. En Hermus zou zich, volgens But, hebben laten ontvallen dat hij met de club niet hoger wil dan de tweede klasse. Kortom: Terneuzen zou een stap terug willen doen. Anton Hermus heeft inmiddels duidelijk gemaakt dat hij in de toekomst zo veel mogelijk eigen mensen in het eerste elftal wil zien spelen Dat levert, behalve meer binding met de supporters, ook een aardige cent op voor de club, omdat er in dat geval veel minder reiskosten moeten wor den betaald. Op de rail „Geef ons drie jaar om de zaken weer goed op de rails te zetten", aldus Hermus. ..We hebben ta lentvolle A-junioren, die moe ten kansen krijgen, die moeten we binnen de club zien te hou den en zien in te passen. De zelf opgeleide spelers mogen best be langrijk worden gemaakt, in elk geval belangrijker dan ze ge weest zijn. Er zou een soort voor- rangsrecht moeten komen." But liet doorschemeren dat hij bang is dat een dergelijk beleid zal leiden tot verlaging van het niveau. „Ik ben gekomen toen Terneuzen nog derde klasse speelde en heb het helpen opbou wen. Dat wordt straks in twee jaar kapotgemaakt", zei de aan voerder. Hei-mus bestrijdt dat, maar is wel helder als het gaat over het aantrekken van versterkingen van buitenaf. „Dat doen we al leen als we het echt niet in de ei gen vereniging kunnen vinden." In dat verband wil de inte rim-voorzitter ook een verschui ving in de geldstromen binnen de vereniging. Percentages wil of kan hij niet geven, maar in de toekomst zou hij graag naar een fifty-fifty-basis willen. Dat bete kent: minder voor het eerste elf tal en meer voor het tweede elf tal en de jeugd. Meer prioriteit dus voor alles wat na de hoofd macht komt. „Ik heb daar met enkele sponsors al over gespro ken. Dat idee wordt opgepikt." Tegenvallers Over de hoogte van de budget ten wil Hei-mus geen uitspraken doen. „Maar zo slecht ziet dat er allemaal niet uit. Ook dit jaar valt het allemaal nog wel mee, maar we hebben te maken met wat tegenvallers." Buiten alle financiële perikelen om heeft Hermus trouwens nog wel een uitspraak die de spelers van het eerste elftal zich mogen aantrekken. „Kijk maar eens naar hoeveel vrijwilligers de tent draaiende houden bij Ter neuzen. Mensen die behoudens een feestavondje helemaal niets krijgen. Dan denk ik wel eens dat je als voetballer wel heel erg in de waten wordt gelegd voor een paar keer trainen en het spe len van een wedstrijd. En dan is er bij Terneuzen nog niet eens sprake van enorme uitwassen." woensdag 24 maart 2004 door Jan Dagevos GOES - Het amateurvoetbal krijgt volgend seizoen een nieu we dimensie. Vanaf 1 juli 2004 mogen ook de standaardteams van de verenigingen de competi tiewedstrijden op kunstgrasvel den afwerken. De afgelastingen behoren daar mee tot het verleden. Op de met rubber ingestrooide velden kan altijd worden gevoetbald, in weer en wind. Een rondje langs de velden levert vooralsnog ver deelde reacties op. Voor de een is kunstgras een zegen, voor de ander een ramp. Arjan Human, spits bij Hoek: „Ik heb er met Hoek tegen Hera cles op gespeeld en ik vond het dus helemaal niks. Het was moeilijk trappen en passen Oké, het balletje rolde wel lek ker, maar het was een totaal an der gevoel dan op het veld. Ik voelde me ook geremd bij sli dings." ,,In de winter is het lekker om eens naar kunstgras uit te wij ken, zeker als de velden onbe speelbaar zijn, maar ik zou het een ramp vinden als ik elke week competitie op kunstgras zou moeten spelen. De geur van echt gras, daar gaat het om." Dolf Roks, trainer van hoofd klasser Kloetinge: ,,We hebben gisteravond toevallig op kunst gras getraind, omdat ons gewo ne trainingsveld heel erg slecht is. Op het kunstgrasveld rolt de bal lekker en je kunt er heerlijk combineren. Het is goed voor het vertrouwen, maar je merkt wel dat je lichaam er aan moet wennen. De ondergrond is wat harder. Ik heb zelf nu wat last van mijn onderrug. Ik weet wel dat je er in de huidige tijd met meer onderuit kunt. maar het blijft kunstgras. Het is toch een beetje surrogaat. Geef mij maar het echte grasveldje, kort ge maaid en lekker vlak. Dat blijft het mooiste." „We hebben vanaf volgend sei zoen de keuze, maar ik weet niet of wij er veel gebruik van zullen maken. De vraag is of je er voor deel uit kunt halen. Je zult ook moeten kijken wat voor groep je hebt, dus of je veel fysiek sterke gasten hebt of dat je juist veel techneuten in de ploeg hebt Ik vraag me trouwens af of een technicus wel zo in het voordeel is op een kunstgrasveld. In mijn ogen is een technicus beter af op een slecht veld. Als zo iemand op een slecht veld de bal moet controleren, heeft hij dat eerder voor elkaar dan een wat minder begaafde voetballer." Jaco van der Schee, doelman van Zierikzee: „Ik heb nog wei nig ervaring met kunstgras, maar als ik de verhalen zo om me heen hoor, lijkt het me alle maal niet zo prettig, zeker met voor een keeper. Bij het duiken ontstaan toch nogal eens wat schaafwonden. Ons veld is een drama, dus wat dat betreft zou een kunstgrasveld wel welkom zijn, maar geef mij toch maar ge woon gras. Daar kun je lekker op doorglijden als keeper." Mare de Kunder, oefenmeester van Zaamslag: „We hebben nu twee keer op kunstgras ge speeld. in Kloetinge en Middel burg en ik vond het niet ver keerd. Natuurlijk gaat er niks boven echt gras. maar er was heel goed op te voetballen. Van mijn spelers heb ik ook niet al te veel wanklanken gehoord. Ja, er was er eentje die wat schaafwon den had, maar dat is iemand die heel veel slidings maakt." „Wat mij betreft wordt er in Zaam slag heel snel een kunstgrasveld aangelegd. Wij zitten met be perkte ruimte Ik heb begrepen dat zo'n kunstgrasveld 450.000 euro kost. De gemeente hikt nog al tegen die kosten aan, maar als ik hoor dat dat nieuwe sport park in de gemeente Terneuzen 25 miljoen euro kost, dan kan er toch wel 450.000 euro af voor een kunstgrasveldje in Zaam slag." „Het zou een uitkomst zijn. We zouden altijd onder per fecte omstandigheden kunnen trainen en spelen." John Bentschap Knook, verdedi ger bij Kloetinge: „Als we bij Kloetinge de wedstrijden op kunstgras gaan spelen of er veel op gaan trainen, stop ik ermee. Dat heb ik ook tegen de trainer gezegd. Het is leuk om bij slecht weer een keer uit te wijken naar kunstgras, maar niet elke week Ik krijg last van mijn rug als ik er veel op moet spelen of trai nen, al heeft dat misschien ook met de leeftijd te maken. „Ik ben er geen fan van. Voor mij is de charme van het voetbal len ook dat je af en toe eens een hobbel in het veld tegenkomt of dat het veld lekker nat is. Na tuurlijk loop je het risico dat het een keer wordt afgelast, maar dat is niet zo erg. Dan heb je ook eens een weekendje rust. Nee. laat die hockeyers nu maar op kunstgras spelen, wij blijven wel op echt gras voetballen Vanaf volgend seizoen mogen ook amateurvoetballers hun wedstrijden op kunstgras afwerken. foto Ruben Oreel Teamcompetitie Zeeuws-vlaamse bond. Driebanden. B1-klasse: BV Reynaert 1-Den Ouden Arend 1 4-3. De Kastanje 1-HGL/KOT 5-2, Den Ouden Arend 2 SBC 1 4-3, BV Dow 1-SBC 2 1-6. 't Bierwinkeltje-BV Reynaert 2 7-0, Den Ouden Arend 1-De Kastanje 1 2-5. Stand i SBC 17-76. 2. De Kastanje 1 18-76, 3. SBC 2 17-64, 4. 't Bierwinkeltje 1 17-60. 5. BV Dow 1 17-58. B2-klasse: De Kastanje 2-WBC 1 2-5. S8C 3-Den Ouden Arend 3 5-2, WBC 2-La Luna Ros sa 4-3. ENZK-TMW 2-5 Stand: 1. TMW 16-68. 2. CBC 1 15-60, 3. SBC 3 15-57, 4 WBC 2 15-57, 5. WBC 1 15-56. Libre. C1-klasse: BV Reynaert 3-HBC/De Troubadour 2 2-5. BW BC De Lovenhoek 2-5. Hof van Eede 1-HBC. De Troubadour 1 3-4. Stand:1 HBC/De Troubadour 1 18-72, 2. De Kastanje 3 16-70. 3 Hof van Eede 1 16-63, 4 HBC/De Troubadour 2 17-60, 5 ByV 1 16-53. C2-klasse: ABC-De Kastanje 5 2-5, De Kastanje 5-SBC 4 0-7, De Kastan je 4-NASA/Ed Horemans 0-7, SBC 4-ABC 7-0 Stand: 1 SBC 4 15-74, 2. NASA/Ed Horemans 15-50, 3. De Kastan je 4 14-48, 4. ABC 15-48, 5. De Kastanje 5 15-44 5 C3-klasse: Hof van Eede 2-De Kastanje 6 2-5 Stand: 1. BV Groe de 16-80, 2 De Kastanje 6 16-79, 3. DOS 16-60, 4. CBC 2 16-50, 5. JBH 16-48. Westdorpe Poolbiljarten district Kanaalzone Eerste divisie: De Tuk ker-High Aces 27-12, Beterdak/De Kroon-Dino's 28-13, ZV All Stars- Your Service! 26-8, De President-ZVS 24-13. Stand: 1 De Tukker 19-480, 2 Beterdak/De Kroon 19-449, 3. High Aces 19-430, 4. ZV All Stars 19-425, 5. Your Service! 19-323 Tweede divisie: Team X-Poolfools 10-21, Absolully Fabulous-Whatever 15-16, Ducktales-Chicks with Sticks 14-21. Het Hoeckhuys-Pooligans 15-16. Stand: 1 Pooligans 17-314, 2. Chicks with Sticks 17-293, 3. Poolfools 17-288. Schaak Grenstoernooi in Oostburg. Zesde ronde: Kees Nieuwelink-Valére de Buck 1-0, Gert van Rij-Herman van de Wynkele 1-0, Simon Provoost-Chris Lanckriet 1-0. Theo de Putter-Philip Lem- mens 0-1, Dennis van Vliet-Pairick Moens 10, Adrie den Hamer-Henk de Ridder 1-0, Jakob Buijsse-Dirk Welvaert 1-0, Nick Dubbeldam-Hendrik de Wit 1-0, Cor Provoost-Stijn Descamps 0-1. Ab van Hoeve-Roger van den Berghe 1-0. Manuel Colsen-Erik Bolleman 0-1, Jan Verbrugge-Bart Audenaert 0-1, Marc van Vooren-Johan Arendse 1-0. Gerard de Winter-Cees Groenewoud '■■j-'/i. Jan van de Linde-Luis Picos 0-1, Edgard Himschoot-Walter Cardon 0-1. Ronald Facchin-Piet Leenhouts V5-16, Luc Haers-Marc Victor VS-Vi, Mare Roes- beke-Patrick Claeys 0-1, Frans Rot- tiers-Guy Allaer Vj-'A Jan Damen-Jan van Hove Vr-Vj, Jean-Pierre Verspor- ten-Arjen Steijaert 0-1, Joop Bas- ting-Bjorn Meirpoel 1-0, Marc van Hijf te-Aris den Hollander Vj-V», Frederik Dhuyvetter-Jan van Kouwenberg 1-0, Henk Nieuwenhout-Koen Dhuyvetter 0-1 Stand: 1. Kees Nieuwelink (HWP Sas van Gent) 5% punten, 2. Gert van Rij (HWP) 5, 3. Simon Provoost (SVWZV Oostburg) 5. 4. Philip Lemmens (Belgie) 4Vj, 5. Valére de Buck (Belgie) 4'/, 6. Adrie den Hamer (HWP) 4'/?, 7. Dennis van Vliet (België) 4Vi, 8. Herman van de Wynkele (België) 4, 9 Nick Dubbeldam (HWP) 4, 10. Jakob Buijsse (België) 4. oaasEJtHOT Lucky Day 3361: 1-4-6-12-13-23-29 31-32-33-36 40-48-54-59-62-71-73-75-77 (onder voorbehoud). Empuriabrava. Catalaanse Week. Tweede etappe, Lloret de Mar - Em puriabrava: 1 Beat Zberg (Zwi) 160 km in 4.21.31. 2. Vandenbroucke (Bel). 3. Martin (Spa), 4. Valverde (Spa), 5. Garzelli (Ita). 6 Cancellara (Zwi), 7. Juf re (Spa), 8. Karpets (Rus), 9. luttenber ger (Oos), 10 Mayo (Spa), 12. leiphei- mer (VSt), 32. Lou 1.09, 43. Veneberg 4.13, 58. Ullrich <Dui)6.42. 63. Mutsaars 11.07,107. De Groot 17.55,122. Dekker. Klassement: 1 Beat Zberg 8 48.37, 2 Canvellara. 3. Martin, 4. Valverde. 5. Vandenbroucke. 6. Jufre, 7. Garzelli. 8. Gil (Spa). 9. Aitor Osa (Spa), Leiphei- mer 0.37, 31. lotz 1.09, 47 Veneberg 12.28, 61. De Groot 17.55, 63. Dekker. 67. Muisaars 19.22, 73. Ullrich 23.17, Dordrecht. Wielerwedstrijd, resulta ten WV Zeeuws-Vlaanderen. Cat. 5: 4 Brian van Goethem (Sluiskil); 14 Ar jen Martens (Koewacht) Cat. 7: 14. Lo renzo Cardon (Sas van Gent). door Peter Snelders SLUISKIL - Het driebanden team van SBC uit Sluiskil is op één wedstrijd van het einde van de competitie in Zeeuws-Vlaan deren al zeker van de titel. Louis Dallinga. Frits Bakker en Jack de Maat, die in het handi- capsysteein ook nog de meeste caramboles moeten spelen, zijn onbereikbaar voor de concurren tie en mogen zich de nieuwe kampioen van de ZVB noemen. Het Sluiskilse drietal speelt mor gen nog een thuiswedstrijd te gen Dow. De uitslag van die par tij is niet meer van belang. Het team van Kastanje 1, dat op de tweede plaats staat in de BI-klasse, heeft de kansen op de titel al verspeeld. De Kastanje, dat met Jo d'Hoog- he. Jo Boogaert en Karei van Meelen wel lid is van de KNVB. heeft recht om deel te nemen aan de gewestelijke voorronde van Zuid-Nederland. In de B2-klasse driebanden vero verde TMW uit Sluis het kam pioenschap. Patrick Vasseur, Theo Tas, Johan Tanghe, Jan de Jonge en Aart Vasseur sloegen een onoverbrugbare kloof met de naaste achtervolger CBC uit Clinge. Anders ligt de situatie in de Cl-klasse libre. Daarin is de strijd nog open. De Kastanje 3 heeft wel veruit de beste uit gangspositie. Superieur was het vijftal Leen de Koning, Benny Dev. Ed Tols-f ma. Louis de Winter en Ham.' Hamelijnck in de C2-klasse. Door een sterke eindsprint (vier overwinningen op rij met 7-0) werd dat team met een straat lengte voorsprong kampioen. De titelstrijd in de C3-klasse gaat tussen BV Groede en De Kastanje 6. De beslissing valt op de laatste speeldag. Zeeuwse zeilers combineren genieten en presteren tijdens Heineken Regatta op Sint Maarten \uurlijk hebben ze genoten. Sint Maarten, dat staat voor uitbundige zon, parelwitte stranden, helblamve zee en lange, tropische nachten. Wie amuseert zich dan niet? Maar meer nog dan met de paradijselijke omstan digheden zijn de Zeeuwse zeilers van Team Peak Performance ingenomen met de vierde plek die ze begin maart in het Caribisch gebied haalden tij dens de Heineken Regatta. doorBauke Boersma GOES - Tja, hoe moet hij de opgedane ervaring nu exact in woorden uitdruk ken? Da's dus verrekte moeilijk zon der tc vervallen in clichés als fantas tisch en geweldig. Bovendien, die ter men dekken de lading bij lange na niet. Want de deelname van zijn zeil- ploeg aan de Heineken Regatta op Sint Maarten was veel meer dan dat. Ach, eigenlijk hoeft de Roosendaler Bas van der Zanden (32), één van de twee met-Zeeuwen in het uit tien man bestaande Team Peak Performance •an schipper Ralph van den Berg, mets te zeggen. De glinstering die het hele gesprek met uit zijn ogen ver dwijnt. zegt immers meer dan genoeg. -Het is al met al een onvergetelijke er varing zo probeert Van der Zanden 2]n gevoel toch maar in taal uit te drukken. En hij kan daarbij rekenen 9 instemmend gekmk van zijn Goese teamgenoten Jeroen Boer en Paul Hui- bregtse en schipper Ralph van den &rg uit Kloetinge. „Zowel het sportie ve gedeelte als onze belevenissen bui ten de wedstrijden om. Ik had het voor geen goud willen missen." Enorme wind Ook al was het overdag hard werken geblazen tijdens één van de vele, maar veruit de grootste zeilregatta in het Ca ribisch gebied. „Het was deze keer des te moeilijker omdat er elke dag een enorme wind stond", zegt Paul Hui- bregtse (33), die met Team Peak Per formance voor de derde keer deelnam aan de zeilrace op Sint Maarten en dit ■•teer ondermeer de Oranje-prinsen -'laurits en Bernard in het deelnemers veld aantrof. -Aan de andere kant was dat ook wel ^en voordeel voor ons. Wij hebben ^och het nodige lef, we bluffen graag, lerwijl heel wat andere deelnemers al °ij de start enkele honderden meters achter de rest bleven. Bang als ze wa- •*n om met die harde wind tussen het gedrang te varen en daardoor brokken temaken." Het verklaart mede waarom het team van schipper Ralph van den Berg in de bareboat Il-klasse (zeiljachten van 52,5 voet zonder spinaker) met de vier de plaats haar veruit hoogste klasse ring in drie jaar tijd behaalde. Maar daarnaast raakt het ook steeds beter op elkaar ingespeeld. „Ze luisteren tijdens de race allemaal goed naar mij", glimlacht Van den Berg (34), commandant van de beman ning die elkaar in de loop der jaren in de kroeg, via het hockey of zelfs al op de kleuterschool leerde kennen. „Is ook belangrijk. Er kan maar één kapi tein zijn, anders wordt het een jan boel. Dat hebben we op Sint Maarten aan sommige anderen gezien. Dan den ken ze dat ze de wijsheid in pacht heb ben en dan wordt het uiteindelijk hele maal niks." Neemt niet weg, zegt Van den Berg, dat er in de toekomst nog wel degelijk voldoende winst valt te halen uit on dermeer de communicatie aan boord. Dat moet ook wel. Want nu Team Peak Performance dit jaar heeft mo gen snuffelen aan het erepodium, wil de ploeg er bij de volgende editie bo venop staan. Liefst op het hoogste tree tje. „We kunnen die winst ondermeer be halen door vooraf in Nederland nog meer met elkaar te oefenen", legt de schipper uit. „Maar vooral ook door nog wat eerder richting Sint Maarten te vertrekken." Huurboot Zodat de ploeg langer kan wennen aan de omstandigheden op het Cari bisch eiland. En vooral aan de onbe kende boot waarmee de race wordt ge zeild „Het is voor de meeste deelne mers te kostbaar een eigen boot mee te nemen naar de regatta", weet Jeroen Boer (32). „Daarom zeilt bijna ieder een op een huurboot. Zo'n beetje alle huurboten in het gebied van Miami tot Venezuela worden ingeschakeld." Daarbij is het vaak afwachten welke teams de beste boten krijgen. Al is er van willekeur geen sprake, bezweren de vier leden van Team Peak Perfor mance. Want zoals in alle sporten, geldt ook voor het zeilen: de beste ploe gen krijgen doorgaans het beste mate riaal. Wat dat betreft deden de Zeeuwse zei lers dit jaar goede zaken. Boer: „Met een vierde plaats val je wel op. Dus is de kans behoorlijk groot dat we vol gend jaar de boot bij wijze van spre ken voor het uitkiezen hebben. Want al die verhuurbedrijven willen natuur lijk naam maken Ze zijn er bij gebaat dat hun boot zo hoog mogelijk ein digt." Maar of het tot een vierde deelname komt? Waarschijnlijk wel. Want als het moet, zeggen de vier zeilers in koor, wordt de trip wederom uit eigen zak betaald. Maar veel liever dan dat bindt het team nu eindelijk eens een sponsor aan zich. Huishoudbudget „Daar wordt het zo langzamerhand wel eens tijd voor", meent schipper Van den Berg, die net als de andere drie zeilers geen bedragen wil noe men, maar wel verklapt dat het huis houdbudget van de teamleden na het retourtje Sint Maarten zeker geen tweede vakantie in een jaar toelaat. „We gaan daar de komende tijd ook hard aan werken." Ook omdat de zeilers de smaak goed te pakken hebben en van plan zijn an dere werelddelen aan te doen. De re gatta in mei in Kroatië komt nog wat te vroeg, maar deelname aan de Kings Cup in november in Thailand is een se rieuze optie. Tot die tijd moet het tiental het doen met de herinnering aan Sint Maarten. Maar dat is. getuige de immer twinke lende ogen van Bas van der Zanden, al lesbehalve een straf. „Ik heb geno ten", deelt de Roosendaler nog maar eens ten overvloede mee. „Wat je daar tijdens het zeilen allemaal ziet, joh. Grote schildpadden, pijlstaartroggen, dolfijnen die uit nieuwsgierigheid een tijdje meezwemmen met de boot en dan weer afbuigen om hun koers te vervolgen." Pinguïns En de nachten op Sint Maarten waren niet minder interessant. „Elke avond was er feest", vertelt Van der Zanden, wiens ploeg tijdens de Regatta werd 'aangekleed' door de kledingsponsor, het Zweedse Peak Performance. „Daarin deden we ook steeds vooraan mee. We liepen er in onze pakken ge likt bij, waren net tien pinguïns als we achter elkaar de polonaise liepen. Het werd altijd laat, maar de ploegen die vroeg op bed gingen en dachten dat wij de volgende dag een flinke kater zouden hebben, hadden pech. De mees ten zagen tijdens de race alleen de ach terkant van onze boot." Team Peak Performance: Ralph van den Berg (34, Kloetinge), Jeroen Boer (32, Goes), Bas van der Zanden (32, Roosendaal), Eric Suurland (39, Krab- bendijke), Paul Huibregtse (33, Goes), Ronald Felius (29, Goes), Bram Boer (27, Goes), Han Roode (29, Goes), Bart Agerbeek (33, Jakarta Indonesië), Niels Meijer (27, Goes). Na de vierde plaats in de Heineken Regatta op Sint Maarten willen de Zeeuwse zeilers van Team Peak Performance in november meedoen aan de Kings Cup in Thailand. foto Team Peak Performance

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45