Windspecialist naar Technopark 0 PZC Mensen moeten mét elkaar werken Z-Vlaanderen moet circuits crossers houden 13 yieuwe impuls voor werkgelegenheid in gemeente Sluis [DA-fractie i Biervliet nformatie over iet Werk n Bijstand agenda Miljonair worden? Koop een Sprinter. Opheldering over mestverwerker Boete voor vernielen ruit Extra subsidie oud papier te duur Inbraak in café Hulst Voorlichting over lymfoedeem en borstkanker woensdag 24 maart 2004 inévan Stee jHOONDIJKE - Emergya irmd Technologies (EWT) uil geveld verhuist nog dit jaar .yr industrieterrein Techno- ark Zeeland (TPZ) in Schoon- ,te a|s de gemeenteraad van en de provincie ieder ak- yrd *aan met de verstrekking een achtergestelde lening 200.000 euro aan het wind- pbinebedrijf. Isiomst van EWT zou de werk- irid op het Technopark pYLIET - In het kader van sloernee langs de verschillen- r temen bezoekt de Terneuzen- r CDA-fractie vandaag Bier- iet. jffoners en vertegenwoordi- esvan verenigingen en organi ses kunnen vTagen en wensen ter en voor Biervliet kwijt. De ijeenkomst begint om 19.30 in het Oude Raedhuys in :<rvliet dalve de voltallige negenkop- fractie zijn ook de wethou- A. van Waes en C. de al-Marcusseerbij. (Advertentie) l'LST - De nieuwe Wet Werk Bijstand verandert binnen- 1 Het Cliëntenplatform So il* Zekerheid verzorgt daar- i dinsdag 30 maart een infor- itiemiddag. nieuwe wet komt in de «a's van de algemene bij- edswet. Tijdens de informa- Euddag, die om 14.00 uur be lt in het gemeentehuis in •it. wordt uitgelegd hoe de owe Wet Werk en Bijstand er- gaat zien. De bijeenkomst tir. iwee uur. Behalve uitleg er ruimte om vragen te stellen ftereageren op de uitleg. Cliën- eplatform Hulst raadt ïeder- adie gebruik moet maken van iSociale Dienst aan de infor- I atlemiddag bij te wonen. en in de regio een belangrijke impuls geven. In beginsel wordt dit jaar uitgegaan van vijftien vaste arbeidsplaatsen en vijfen twintig banen bij toeleveran ciers. Tot 2006 zou dit aantal te zamen oplopen tot 110. In latere jaren wordt rekening gehouden met bijna driehonderd nieuwe arbeidsplaatsen. Voor de Sluisse wethouder van economische zaken R. Leentfaar staat het nagenoeg vast dat EWT naar Schoondijke komt. „Het zou een enorme opwaarde ring van het Technopark beteke- i 'JATTHAUS PASSION OH SEBASTIAN BACH HOLLAND BOYS CHOIR iSERLANDS BACH COLLEGIUM OBERT LUTS (Evangelist) ENK V HEIJNSBERGEN (Christus) METER JAN LEUSINK (Dirigent) €35,-(4 voor€ 120,-) via pro 5600435 INFO: 0118-623650 nieuwe-muziek.n' nen, omdat er hoogwaardige ba nen bij komen in een sector die aan de vooravond staat van een stormachtige groei", verklaart Leentfaar. Hij wijst op de eerste grote order die EWT inmiddels in de wacht heeft gesleept. Het gaat om de levering van twintig windturbines aan India ter waarde van ruim acht miljoen euro. Krediet Bij een positief besluit van de ge meenteraad (donderdag aan staande) en de provincie ver strekt een regionale bank een krediet van 1,6 miljoen euro. Daardoor heeft EWT de finan ciering van een doorstart rond. EWT is de opvolger van Lager- wey Windturbine dat eind 2003 failliet ging. G. van der Sluys is namens Business Creation (ge specialiseerd in het nieuw leven inblazen van slecht lopende be drijven) betrokken bij de door start. Volgens hem waren onder meer de overmatige aandacht voor technologie-ontwikkeling, een slechte doorvertaling daar van naar de productielijnen en slecht projectmanagement de oorzaak van het recente faillise- ment. Evenals Leentfaar heeft hij er mede dankzij het op poten zetten van een nieuwe manage mentstructuur alle vertrouwen in dat EWT nu wel overleeft. „Dit mede gelet op de vooraan staande rol die Zeeland op het gebied van windturbines speelt", aldus Van der Sluys. De laatste jaren werden diverse onderdelen van turbines van La- gerwey geproduceerd en geas sembleerd door Wind- en Water Technology in Schoondijke. La- gerwey was begin 2000 ook een van de initiatiefnemers voor het oprichten van de Beheers BV op het Technopark. Volgens TPZ-directeur P. Pro voost mikt het Technopark nog steeds op minstens driehonderd hoogwaardige arbeidsplaatsen. Met de komst van EWT lijkt dat doel binnen zes jaar te worden bereikt. Ook moet het een plek worden waar op grote schaal on derzoek wordt gedaan, waar in novatieve producten worden ontwikkeld en waar veel nieuwe ideeën worden geboren. REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 *530 AC terneuzen "el: 0115-645769 Pax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Ccnny van Gremberghe bief) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Erits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 wjab hulst lel: 10114)372776 Pax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 postbus 31 ^cO AA goes 10113)315500 fa 10113)315669 'nail: redactie@pzc.nl "ternet pzc.nl I-mail'web@pzc.nl ^orgklachten: ■04231231 maandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; ««dagstot 12.00 uur Scheidend directeur welzijnsstichting hamert op investeren in kwaliteit leefbaarheid door René Hoonhorst TERNEUZEN - Hij hoopt niet dat zijn bange vermoeden be waarheid wordt. Maar Joost Snelders betwijfelt of de ge meenteraad van Terneuzen ge noeg doordrongen is van de noodzaak om te investeren in mensen die de kwaliteit van de leefbaarheid opkrikken. Medewerkers van de Stichting Welzijn Terneuzen (SWT) zijn bij uitstek geschikte specialis ten voor het verhogen van de leefbaarheid, vindt de pas ge pensioneerde SWT-directeur Snelders. Ze brengen een keur aan deskundigen bij elkaar uit bijvoorbeeld het onderwijs, maatschappelijk werk, gezond heids-, jeugd- en ouderenzorg. Door die mensen met elkaar in contact te brengen, vervolgont- moetingen en evaluatiebijeen komsten te arrangeren zorgen welzijnswerkei's ervoor dat nie mand (jong of oud) buiten de boot hoeft te vallen. Daarmee dragen ze bij aan een optimale sociale cohesie. In een tijd waarin het fenomeen brede school ook in Terneuzen snel terrein wint, kunnen gespeciali seerde netwerkers meer dan ooit vruchtbaar werk verrich ten. Snelders (60) ging twee weken geleden onverwachts met pen sioen. Niet omdat hij niet lan ger betrokken is bij het wel en wee van 'zijn' stichting, maar omdat vervroegde uittreding op dit moment aantrekkelijker is dan ze in de komende jaren waarschijnlijk zal zijn De toe komst van de Stichting Welzijn Terneuzen is daarnaast allesbe halve zeker De gemeenteraads leden besluiten vóór het zomer reces of ze vasthouden aan het inkrimpen van het jaarlijkse subsidiebedrag of ingaan op de wens het takenpakket geleide lijk aan flink uit te breiden. Geitenwollensokken Dat het subsidiebedrag ter dis cussie staat, vindt Snelders geen probleem. Het belang van een organisatie ligt niet in het instandhouden van de instel ling, maar in het werk dat ze uitvoert. En er is niks mis mee - 'integendeel, het is juist nood zakelijk' - om het belang en de doelstellingen van dat werk re gelmatig tegen het licht te hou den. Want hij is niet blijven ste ken in het 'geitenwollensokken- tijdperk' van de jaren zeventig, de tijd dat hij de overstap van het onderwijs naar het welzijns werk maakte. Snelders vindt Joost Snelders, gepensioneerd directeur van de Stichting Welzijn Terneuzen, ziet de medewerkers van die organisatie als bij uitstek geschikt om de leefbaarheid te verhogen, foto Camile Schelstraete het niet meer dan logisch dat het opbouwwerk uit die tijd een heel ander gezicht heeft ge kregen. „We maakten mensen vaak afhankelijk van de aange boden voorzieningen, terwijl we moeten uitgaan van de ei gen kwaliteiten en eigen verant woordelijkheden van mensen. Welzijnswerkers moeten niet sturen en bevoogden, maar be geleiden en stimuleren." De ge boren en getogen Amsterdam mer constateert zelf dat hij nog steeds een onderwijzer is, een man die steeds op zoek is om competenties en interesses van mensen op elkaar af te stem men. Welzijnswerkers moeten ver banden aanbrengen. In de visie van Snelders moeten mensen met tegen elkaar werken, maar ook niet voor elkaar. „Mensen moeten vooral mét elkaar wer ken, samen zaken opzetten en dingen voor elkaar krijgen. Sa men verantwoordelijkheden dragen, zodat ieder ook aan spreekbaar is op het gezamen lijke resultaat." Als Snelders te rugkijkt op zijn loopbaan over heerst een gevoel van tevreden heid. „Als kleine organisatie hebben we toch behoorlijk ge presteerd. Hoewel ik ook con stateer dat het tot nu toe he laas te weinig structurele affec ten heeft gehad." De oud-directeur verheelt niet dat de SWT ook af en toe ste ken heeft laten vallen. Het diep tepunt voor hem was een frau dezaak midden jaren negentig. Een medewerker bleek door creatief boekhouden zo'n 60.000 euro te hebben ont vreemd. „Het was voor mij vooral een persoonlijk drama dat iemand die je zo goed dacht te kennen zo over de schreef ging. Maar natuurlijk heb ik mezelf ook kwalijk geno men dat we geen controlesys teem kenden dat de fraude had voorkomen. Vooral ook omdat die affaire het eind van de Stichting Welzijn had kunnen zijn. De organisatie is nu een stuk zakelijker dan tien jaar te rug." Aanslag Als boegbeeld van de welzijns stichting waren Snelders en zijn gezin in 1994 doelwit van een aanslag. Net als bij een plaatselijk politicus en de voor zitter van de afdeling van Vluchtelingenwerk Nederland werd een brandbom door de brievenbus geworpen, omdat het driemanschap zich voor stander toonde van de multicul turele samenleving en opriep tot verdraagzaamheid. De da ders van de aanslagen zijn nooit gepakt, maar Snelders heeft er zich niet door laten af schrikken. Bij het vluchtelingenwerk was hij met direct betrokken. De Stichting Welzijn verleende slechts faciliteiten. Snelders is wel met hart en ziel verbonden aan Omroep Terneuzen. Toen de Stichting Lokale Omroep Terneuzen ter ziele ging, was hij jaren de enige die zich sterk maakte voor een herstart van de lokale radiozender. „Lokale radio is het medium om vele doelgroepen te bereiken en al lerlei belangen in beeld te krij gen. Wat dat betreft, vind ik een lokale zender prima bij een welzijnsstichting passen. De ra dio gaat me ook zo aan het hart dat ik me daar - als ze me wil len houden - voorlopig nog wel bestuurlijk voor wil blijven in zetten." Het bestuur van de Stichting Welzijn Terneuzen verwacht nog ruim een week nodig te hebben voor de presentatie van een interim-opvolger In de week voor Pasen, de precieze datum moet nog worden vastge steld, is een afscheidsreceptie voor Snelders voorzien. (Advertentie) Merccdes-Benz. Méér dan transport alleen. t Sprinter Miljonair. •Sprimshift automatische 6-versnellingsbak •Zilver metallic lak •Carbonlook dashboard •Elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels •Elektrisch bedlenbare voorportierruiten •Warmtewerend glas met bandfilter •Houten vloer in laadruimte •Miljonairs badge •Gratis Driving Safety rij vaardigheidstraining U rijdt al een Sprinter Miljonair vanaf 21.195,-* Mercedes-Benz Alléén i cm. Sprinter gesloten bestelwagen. Kijk snel op www mmedes-beni.nl Wijzigingen voorbehouden Into 0080017777 777 STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13 30 uur. Bridge en koersbal; De Halle, 14.00 uur Gezellige middag; Axel; Trefpunt, 13 00 uur: Kaarten en biljarten: Jeugdcen trum, 19.00 uur. Doe avond voor jeugd vanaf 10 jaar; Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur- KBarten; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO soos. kaarten, sjoelen en biljarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 14.00 uur KBO handwerken; 14.45 uur: Gym nastiek; HEIKANT 't Heike, 13.15 uur. Biljar ten. pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Dames gymclub; HENGSTDIJK - De Schuur, 9.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur. Bridge drive; 13 30 uur: Biljarten, kaarten en koersbal; 19.30 uur: Bridge: HULST De Lieve. 9.30 uur: Compute ren; 13.00 uur; biljarten en computeren; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT De Lange Akkers. 13.30 uur: Kaarten; LAMSWAARDE De Luifel. 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; NIEUW - NAMEN Cafe St.Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 11.00 uur; Yoga voor ouderen; 13.30 uur. Koersbal en kaarten; OOSTBURG Tienercentrum Time Out. 13.00-17.00 uur: Soos voor tieners vanaf 12 ja ar; MIDDELBURG - Kunst Ecoservice hoeft geen milieuef fectrapport op te stellen voor de voorgenomen grootschali ge opslag en bewerking van meststoffen in de Koegorspol- der in Terneuzen. Het Oostburgse bedrijf heeft naast de bestaande locaties behoefte aan een nieuwe locatie waar dergelijke activiteiten plaatsvinden. Dat antwoorden Gedeputeerde Staten naar aanleiding van vragen door Statenlid M. Wiersma (GroenLinks). Vol gens GS komen de verschillende milieucomponenten in voldoende mate in de milieuvergunningsprocedure aan bod. Ook de ruimtelijke onderbouwing voor de beoorde ling van het verzoek van Kunst is volgens het college van GS niet van belang. Dit ondanks het feit dat het bestem mingsplan geen opslag en bewerking van meststoffen toe staat. Gedeputeerde Staten vinden verder dat zij de ge meente Terneuzen door hun stellingname niet voor de voe ten lopen. Aangezien de gemeente het perceel in de Koe- gorspolder heeft toegewezen, houdt zij zelf rekening met de planologische inpassing. De provincie is van plan Kunst Ecosercive een milieuvergunning te verlenen als er geen milieuhygiënische bezwaren bestaan. MIDDELBURG - Een twintigjarige man uit Hulst is giste ren in Middelburg voor vernielzucht veroordeeld tot 200 euro boete. De politierechter vond bewezen dat de Hul stenaar 5 juli vorig jaar in een dronken bui de ruiten van een plaatselijk café had ingegooid. TERNEUZEN - Elke extra cent subsidie op een kilo oud papier kost de gemeente Terneuzen jaarlijks zo'n 36.000 euro. Daarmee is geen rekening gehouden in de toch al niet zo florissante gemeentebegroting. Burgemeester en wethouders antwoorden dat op vragen van PvdA-raads- lid R. de Meyer. B en W wijzen er op dat alle huishoudens vorig jaar een blauwe minicontainer voor papier hebben gekregen. De verenigingen halen het papier op, de gemeente stelt daar voor een inzamelvoertuig met chauffeur beschikbaar. „Het mes snijdt aan twee kanten; het milieubelang is er mee gediend en het heeft geleid tot een aanzienlijke verho ging van de inkomsten bij de verenigingen en kerkelijke instellingen uit de inzameling van oud papier", stellen B en W. Daarnaast merken zij op dat het bedrag van 4.1 cent per kilo dat de verenigingen krijgen, een nettobedrag is. De gemeenten Sluis en Hulst geven 7 cent subsidie, maar daarvan moeten de verenigingen ook zelf de inza- melkosten betalen Als het oud papier meer geld op brengt. gaat de helft daarvan naar de verenigingen, boven op de subsidie. De andere helft komt ten goede aan de bur gers, als beloning voor de afvalscheiding. HULST - Tussen maandagavond zes uur en dinsdagoch tend kwart over negen is er ingebroken in een cafe dan cing in Hulst. Uit het pand werd niets gestolen. Wel werd de toegang geforceerd; het schadebedrag is nog onbe kend. PAAL Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden. PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 10.00 uur: Yoga, 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie beren; SAS VAN GENT De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten, De Speye, 9.30-10.00 uur. SAV aerobic voor 55+; 10 00-11.00 uur: SAV gymnastiek voor 55+, 15.30 uur1 Grutmoole volksdansen voor kinderen; 19.00 uur N-train en sce nery modelbouw; De Roselaer, 10.00 uur: Speksteen; 13.30 uur: Peuter -en kleuterdans; 13.30 uur; Hutsel frutsel middag voor 6 tot 12 jarigen; 18.30 uur. Yoga; SLUISKIL Het Meulengat, 10.00 uur SWOS zwemmen; 13.30 uur: SWOS zangkoor, kaarten, canasta; 13.30 uur: Kaarten; SPUI De Drie Gehughten, 20.00 uur Jaarvergadering; ST. JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Volksdan sen; 13 00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Schieting en koersbal; 13 30 en 15.00 uur: Kreatieve Vorming Kinderatelier; TERHOLE Dorpshuis. 13.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; TERNEUZEN De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen, 13.30 uur: Biljarten; 19 30 uur; optreden Happy Band; VOGELWAARDE Dorpscentrum. 14.30 uur Meer bewegen voor ouderen gymnastiek, 15.45 uur. Meer bewegen voor ouderen volksdansen; door Eugène Verstraeten AXEL - Gezien het grote aantal jeugdigen dat zich bezighoudt met motorcrossen en het enthou siasme waarmee ze dat doen, is een motorcrosscircuit een be langrijke voorziening. Gedeputeerde Staten stellen dat in een reactie op een brief van de vereniging Jeugd-MX-ZVL. Daarin werd vrees uitgesproken over de toekomst van het motor crossen in Zeeuws-Vlaanderen, met name voor de jeugdcrossers In de brief stelde Jeugd- MX-ZVL ook dat de geluidsas pecten van het motorcrossen worden overbelicht en wordt GS verzocht rekening te houden met de sportieve belangen van het motorcrossen. „Ook wij zien de sportieve be langen van de motorcrossers in Zeeuws-Vlaanderen en met na me voor de jeugd" stellen GS. „Het is belangrijk dat jeugdige crossers de gelegenheid hebben om relatief dicht bij huis hun sport te kunnen beoefenen." Klachten Daarnaast zorgt een aantal crossterreinen in de provincie volgens GS wel degelijk voor overlast voor de omgeving. Al leen al over het motorcrosster rein in Axel heeft de provincie vorig jaar 56 klachten ontvan gen. GS benadrukken dat er vanuit de provincie geen actie wordt ondernomen om het motorcros sen in Zeeuws-Vlaanderen on mogelijk te maken. Het crossterrein in Axel voldoet aan de voorschriften en er zijn geen plannen om de vergunning op korte termijn aan te scher pen. Voor het Finlandcircuit bij Sas van Gent is de gemeente Terneu zen de vergunningverlener. Het samenvoegen van het Sasse en Axelse crossterrein kan vol gens GS één van de mogelijkhe den zijn om te onderzoeken. Randvoorwaarde hierbij is vol gens het college de vraag of het mogelijk is één van de terreinen zo uit te breiden dat beide clubs daar kunnen crossen en de over last naar de omgeving vermin dert. „Dit zal niet eenvoudig zijn", voorspellen GS „Ook de medewerking van de beide cross clubs is hiervoor onmisbaar." Het idee van Jeugd-MX om de crossterreinen zeven dagen per weqk open te stellen, zien GS niet als oplossing. „Het zal op heel veel weerstand van omwo nenden stuiten." In Axel wil men wel graag het aantal dagen waarop gecrosst mag worden uitbreiden. GS be oordelen dat pas als er een aan vraag ligt. Zij melden ook nog dat het cross circuit in Vlissingen voorlopig open blijft. De crossclub moet in de toekomst wel verkassen, maar het is de bedoeling dat er een nieuw circuit komt in de ge meente Reimerswaal. BRESKENS - De West- Zeeuws-Vlaamse Afdeling van de Borstkankcrvereniging Ne derland (BVN) houdt morgen van 19.30 tot 21.30 uur een the ma-avond over lymfoedeem in De Uitkomst aan de Langeweg in Breskens. Belangstellenden krijgen van drie deskundigen uitleg en voor lichting over het ontstaan van lymfoedeem na een borstopera- tie, behandelingsmogelijkheden en een kennismaking met banda- gering en taping. (Advertentie) Vunavond bij Omroep Zeeland T\ Tot rust komen in een beschemde woonvorm SCOOP Omroep Zeeland Info: WWw./orgportaalzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43