EC rom tikt Hulst op de vingers 'ek over trouwfeest verkoop restaurant 11 Politiek wil debat over sporttarieven Teleurstelling over uitblijven derde veld AVC Aardenburg LPF wil praten zonder wethouders Ambtenaren mesten bureaus uit (ineente voert wettelijke taken niet goed uit en heeft grote achterstanden Telefoon weg zeeuwse almanak Piano mk eertienjarige verleden Diefstal uit bedrijf in Axel ZEEUWS-VLAANDEREN woensdag 24 maart 2004 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De fracties van GroenLinks en de VVD in Ter- neuzen willen de forse verho ging van de huurtarieven voor overdekte sportaccommodaties aan de orde stellen in de eerst volgende commissievergade ring. Aanleiding is de noodkreet die verschillende verenigingen naar de gemeenteraad hebben laten uitgaan. Na Gymnastievereni- ging Thor uit Sas van Gent voor spelt nu ook volleybalvereni ging De Sterre uit Zuiddorpe zwaar in de problemen te ko men als de tarief verhoging door gaat Op dit moment betalen vereni gingen 6,50 euro per uur voor het huren van overdekte sport- ruimte, maar per 1 augustus wordt dat 10,50 euro per uur. Voor de Sterre betekent dat een verhoging van de uitgaven met 2500 euro per seizoen. De club zegt voornamelijk te steunen op de de inzet van leden en vrijwilligers, „Financieel zijn we afhankelijk van donateurs en sponsors", aldus De Sterre. „Helaas loopt het aantal spon sors drastisch terug op dit mo ment, Door het organiseren van extra activiteiten proberen we tussendoor de kas te spekken." Gebreken Met steun van de gemeente heeft de club enkele jaren gele den een eigen clubgebouw neer gezet naast de gymzaal in het dorp. De inkomsten daarvan le veren extra winst op voor de ver eniging. De gymzaal vertoont al lerlei gebreken, maar de club heeft begrepen dat de gemeente daar voorlopig weinig aan wil doen. Alleen daarom al vindt de club de voorgenomen tariefver hoging 'niet reèel en onaan vaardbaar'. Volgens De Sterre zou de verho ging het voortbestaan van de vereniging ernstig in gevaar kun nen brengen. Omdat de club vooral veel jeugdleden heeft, is een verhoging van de contribu tie geen optie, zo wordt gesteld. In schriftelijke vragen aan bur gemeester en wethouders vraagt P. Clijsen (GroenLinks) zich af of de gemeente via de huurver hoging wellicht de forse investe ringen in de sportaccommoda ties wil terug halen. „Of is er een andere eventueel aanvaard bare reden om een en ander al dus te doen?" GroenLinks kan zich voorstel len dat een verhoging nodig kan zijn voor een redelijke verhou ding tussen kostendekking en subsidieverlening. In dat geval pleit Clijsen voor een gefaseerde verhoging. „Het moet ons in ziens niet zo zijn dat de fondsen werving die met veel inzet door de sportclubs wordt gedaan, door dit soort maatregelen tever geefs zal blijken te zijn", stelt hij. Ook vraagt GroenLinks bijzon dere aandacht voor de clubs die met veel jeugdleden werken. „Te denken val aan een compen satie op basis van het percenta ge jeugdleden dat een vereni ging telt. Sportbeoefening voor jongeren is immers van onschat bare maatschappelijke waarde, zo vinden wij." Clijsen wil de kwestie rond de tarieven bespreken in de com missie Samenleving van april. Ook de WD-fractie, die afgelo pen weekend ook al schriftelijke vragen stelde, wil het onder werp op de agenda, liet fractie voorzitter W. Broekhuysen gis ten weten. VLISSINGEN - Een veertienja rige jongen uit Viissingen is gis termiddag tussen vier uur en kwart voor zes op een middelba re school in zijn woonplaats be stolen van zijn mobiele telefoon. De telefoon werd tijdens het sporten uit zijn jas in de kleed ruimte gehaald. door René van Stee AARDENBURG - Voetbalver eniging AVC Aardenburg is zwaar teleurgesteld over het schrappen van de aanleg van een derde voetbalveld aan de Heerendreef. In het gemeente lijk investeringsplan 2004 was hiervoor 181.600 euro opgeno-' men. Van dit geld wordt nu bijna 31.000 euro besteed aan het opknappen van het voetbal veld van VV Cadzand. Penningmeester W. Du Bois van de AVC zet grote vraagtekens bij deze handelwijze. De aanleg van het derde veld is geschrapt omdat de AVC volgens de ge meente Sluis met twee velden (waaronder een trainingsveld) kan volstaan. Zij baseert zich hierbij op KNVB-normen. Vol gens Du Bois is die veronderstel ling gebaseerd op een hardnek kig misverstand. „Op basis van ons ledental hebben we volgens dezelfde normen behoefte aan bijna 1,3 voetbalveld, exclusief tramingsstrook. In de praktijk komt dit neer op een extra veld. Op het moment is het echt niet te doen. Ons tweede veld kan nauwelijks meer worden be speeld, omdat daarop intensief wordt getraind." Wethouder L. Wille van accom- modatiebeheer heeft toegezegd dat hij de trainingsfaciliteiten van de AVC wil verbeteren. Het gaat hierbij om het opknappen van het veld achter de schietver eniging aan de overkant van de Heerendreef. Vorig seizoen werd hier als gevolg van ruimte gebrek ook getraind door de le den van de AVC. Aangezien dit veld in een slechte staat ver keert, kan hiervan dit seizoen geen gebruik worden gemaakt. Du Bois noemt de realisatie van extra trainingsfaciliteiten niet meer dan een tijdelijke oplos sing. Wille verklaart dat de AVC - behoudens af en toe een piek op drukke zaterdagen - ge noeg heeft aan twee speelvel den. „En dan niet alleen op ba sis van normen die de KNVB stelt, maar ook gezien de te voor ziene ontwikkeling van het le dental. Daarom denk ik dat de problemen dankzij de snelle rea lisatie van nieuwe trainingsfaci liteiten voor lange termijn zijn opgelost." Wille heeft wel be grip voor de teleurstelling van de AVC. „Er wordt inderdaad al tien jaar lang iets beloofd. Daar om wil ik zo snel mogelijk iets voor de club doen. Wat mij be treft is alles voor het begin van het nieuwe seizoen rond." Het zou een onfortuinlijke dag worden voor die Terneu- zenaar. Weliswaar begon het allemaal met een vrolijke mu zikale noot. Zijn vrouw had voor een 'prikje' een oude pia no gekocht. Driehonderd euro had ze er voor betaald. Hoofdschud dend had hij naar het muziek instrument staan kijken in de wetenschap dat niemand bij hem thuis het pianospel mach tig is. Daarna sloeg het noodlot toe. Hij haalde een collega op voor een bezoek aan een voet balwedstrijd van Hoek in Katwijk. Onderweg werd het voertuig staande gehouden door een politieman. Hij zat namelijk met handjes achter het stuur te bellen en, zo bleek bij een nadere inspectie, geen van beiden droeg een au togordel. Daar was geen ont komen aan. De handhaver van de wet trok zijn boekje en ging aan het schrijven. „Hoeveel zou dat gaan kos ten?", vroeg de Temeuzenaar op bedrukte toon aan zijn col lega. Die vatte, de situatie op merkelijk vrolijk op. Zijn ant woord; „Ongeveer een halve piano. Op dat mobieltje rustte toch al geen zegen. Tot overmaat van ramp verloor hij het appa raat in Katwijk. g'Marco Hamelink KL - Hei nieuws kwam als donderslag bij heldere he- d voor Adrie de Kraker en dlif Riemens uit Axel. Het dlreedt vrijdag in het huwe- en had aansluitend een re- Jlie en etentje in restaurant 'Kraag in Zaamslag gepland. 1 via vernamen ze gisteren Kraag morgen door de ^'ingdienst openbaar wordt Kocht. festiviteiten aan de »nse Kreek dus voor het "aande bruidspaar, terwijl •*atie nog wel zo zorgvuldig suitgekozen „Het was er al- 3 ?oed en bovendien rustig - wn mooi uitzicht over de •■-rs Precies wat we wil- aldus De Kraker. de jaarwisseling werd de -•'aak gemaakt; ook werd een menu samengesteld. „De afgelo pen tijd hoorden we wel geruch ten dat het niet goed ging, maar we zijn er de laatste weken een aantal malen langsgereden en er waren steeds feesten. We dach ten dus dat het wel goed zat", vertelt De Kraker. Dat het niet goed zat bleek gistermorgen. De eigenaar van De Kraag kampt al enige maanden met een belas tingschuld en de belastingdienst kondigde aan over te gaan tot executieverkoop. „Een collega op mijn werk atten deerde me er op dat dit in de krant stond. Ik voelde me letter lijk in de kraag gepikt", zegt de Kraker. Van de eigenaar had het Axelse stel nog niets gehoord en dus ging De Kraker zelf poolshoogte nemen bij de horecagelegen heid. „Toen ik binnenkwam zag ik enkel bedrukte gezichten. Wie het waren weet ik niet, maar mijn gezicht ging ook niet vrolijk staan toen ze vertelden dat de locatie niet beschikbaar was voor aanstaande vrijdag." Inmiddels sloeg ook bij Riemens lichte paniek toe. „Je weet niet wat je moet doen. Alle kaarten zijn al gedrukt en verstuurd en bovendien is het moeilijk om op zo'n korte tijd een andere loca tie te vinden. Ook ben ik boos op de eigenaar van De Kraag omdat hij helemaal niets heeft laten weten. Zo ga je niet met mensen om Als hij het gewoon had gezegd, was er mets aan de hand geweest. Jammer, maar dan zoeken we wel wat anders Dit is echter minderwaardig", aldus Riemens. Positief Toch blijft het aanstaande bruidspaar goed gemutst. „We trouwen hoe dan ook. Zelfs als het stadhuis afbrandt. We kun nen dan altijd nog uitwijken naar de watertoren of de mo len", aldus De Kraker. „Als het op de dag zelf bekend was ge worden was het pas echt een ramp geweest. Dan sta je daar voor een gesloten deur. Wat moet je dan? Nu hebben we ge lukkig nog even respijt en kun nen we er een streep onder zet ten. We moeten onze dag er niet door laten verpesten. Gisteravond vond het bruids paar alsnog een oplossing. De re ceptie is verplaatst naar restau rant Zomerlust in Axel (Advertentie) "löndel Karin Emens stopt in Middelburg! TT* WHEFFINGSU1TVERKOOP collectie schilderijen en zeefdrukken KARIN ERNENS lplaatste twee dagen!!! Hoge kortingen! ROUAANSE KAAI 27 MIDDELBURG 25 maan IO.OO-2 UK) uur TH: 06-54986622 L ,i"'- 26 maan 10.00-18.00 uur www.kann-cmem.nl ^oiiavan Doorsselaer [LST - gemeente Hulst urt tekort op het gebied van Lïen. milieu en ruimtelijke lening. Er is sprake van aan- jbjke achterstanden die eer- nullen toe- dan afnemen, •concludeert de Vrom-Inspec- meen rapport naar aanlei- - van een onderzoek in de ge- rtie. Hulst heeft de inspectie ««plan van aanpak doen toe- oen om het tij te keren. echt op de uitvoering van 'iromwet- en regelgeving be- bij de Vrom-Inspectie. In lember heeft de inspectie een •ioek in Hulst uitgevoerd. Bgemeente krijgt een keer in ze: jaar bezoek van deze Het onderzoek heeft als t te bekijken of de gemeente sn adequaat niveau uitvoe- geeft aan haar Vrom-taken ie stimuleren verbeteringen r te brengen. Waar tekortko men in de uitvoering van het kd worden geconstateerd, de gemeente maatregelen ren om aan het wettelijke ni- i te voldoen. Het rapport t aanleiding van het onder- sis nu gepresenteerd. ^spectie is positief over de ^er waarop de gemeente het ïlopen jaar heeft gewerkt het verbeteren van haar ei- dunctioneren. iverschillende andere terrei- CTERDAM - De veertienjari- loo Notenboom uit Rilland, maandagavond rond kwart i zes zwaargewond raakte tet helpen snoeien van een Mn aan de Valckenisseweg in i woonplaats, is dezelfde od laat in het Dijkzigt zie- auis in Rotterdam aan zijn vondingen overleden. AXEL - Tussen maandaga- md kwart over zes en gis- ïrochtend acht uur is er in- sbroken in een bedrijf aan ie Meekrap weg in Axel. IV. het bedrijf werden een bestelauto (witte Merce des-Benz 208d Sprinter eet kenteken W-TR-05), communicatieapparatuur, snoep en gereedschappen net nog onbekende waarde veggenomen. De toegang '■et het bedrijf werd gefor ceerd Het totale schadebe- Vag is nog onbekend Nellie Riemens en Adrie de Kraker uit Axel hadden het menu voor hun trouwfeest met etentje al maan den geleden samengesteld, maar opeens kregen ze bij toeval te horen dat restaurant De Kraag een dag voor hun huwelijk openbaar wordt verkocht. foto Peter Nicolai door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De Temeuzense wethouders moeten voorlopig de commissievergaderingen niet meer bijwonen. Dat is volgens LPF-raadslid C. Freeke nodig om het dualisme meer gestalte te geven. Want vol gens hem gaat het niet goed met het dualisme in Tenreuzen. „De oorzaak daarvan is gelegen in het feit dat de raadscommis sies door de betrokken wethou der - een enkele keer door de burgemeester - worden gedomi- nieerd", schrijft Freeke. „In plaats van dat de raadsleden met elkaar van gedachten wisse len praten ze stuk voor stuk met de wethouder." Voorlopig geen wethouders bij de commissievergaderingen is volgens Freeke de oplossing. „Dan moeten we wel met elkaar optrekken en standpunten bepa len. En komen we er niet uit, dan kunnen we altijd nog de wethouder er bij halen." Van een krachtdadige gemeente raad is volgens Freeke al hele maal geen sprake. „Hier van het zelfde laken een pak. We discus siëren nauwelijks met elkaar. We lopen onvolwassen aan de leiband van de burgervader en moeder college. Volgens Freeke is hier de oplos sing dat de plaatsvervangend voorzitter van de raad voortaan de raadsvergadering leidt. nen scoort Hulst echter minder. Zo zijn er flinke achterstanden bij bijvoorbeeld het uitvoeren van milieutaken, het actualise ren van bestemmingsplannen en de afgifte van gebruiksvergun ningen. De kwaliteit van de ambtelijke uitvoering is over het algemeen wel voldoende, maar kan en moet op verschillende onderde len worden verbeterd. De dos siervorming is hier een voor beeld van, evenals het vastleg gen van werkzaamheden. Op het gebied van bouwen en brandveiligheid is er door de achterstand in de vergunning verlening sprake van vaak voor komende termijnoverschrijdin gen. Een planning of termijn waarbinnen de vergunningen moeten zijn verleend, ontbreekt. De inspectie merkt verder op dat Hulst niet beschikt over een wettelijk verplicht milieupro gramma Het programma is wel als actiepunt opgenomen, maar voor het jaar 2004 is geen tijdige start voor het programma ge maakt. De afgifte van milieuvergunnin gen verloopt niet zoals het zou moeten. Ongeveer eenderde van de vierhonderd vergunmngplich- tige inrichtingen heeft een ver gunning ouder dan tien jaar Een actualiseringsprogramma ontbreekt. De uitvoering van de taken op het gebied van ruimtelijke orde ning bevindt zich grotendeels op adequaat niveau De actuali sering van verouderde bestem mingsplannen is daarentegen een punt van zorg. Ook hier ontbreekt een tijdpad waarbinnen de bestemmings plannen moeten zijn aangepakt. De provincie streeft naar een al gehele actualisering in 2006, maar de inspectie vreest dat Hulst niet kan voldoen aan deze wens. Menskracht De inspectie wijt de reden dat Hulst op diverse terreinen fikse achterstanden heeft aan een ge brek aan menskracht Als hier niets aan wordt gedaan, zullen bestaande achterstanden niet worden ingelopen, maar zullen wellicht nieuwe ontstaan. Het is de inspectie wel opgeval len dat Hulst zo kort na de ge meentelijke herindeling niet de indruk wekt als gevolg van de re organisatie minder goed te func tioneren. Het verdient volgens de dienst waardering dat bin nen de gemeente de cultuur aan wezig is om kritisch te kijken naar het eigen functioneren De inspectie heeft de uitkom sten van het onderzoek bespro ken met de gemeente. Hulst heeft inmiddels een plan van aanpak overlegd en de inspectie vindt dat Hulst hiermee de juis te stappen zet voor het verbete ren van de situatie. De inspectie blijft de voortgang en uitvoering van het project volgen. Ambtenaren van de gemeente Hulst hielden gisteren een opruimdag; zo komt het archief op orde en bovendien is een nette werkomgeving beter voor de dienstverlening, zo luidde de gedachte. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer HULST - Bureaus worden uitgemest, kas ten geleegd, computers geschoond, dos siers gaan in dozen naar het archief en rondslingerende lege pennen, potlood stompjes en de vergeten mandarijn ach ter in de la worden weggegooid. De Huls ter ambtenaren hielden gisteren grote schoonmaak. Een schoon bureau, een fris se geest. De opruimdag heette het gisteren offici eel. Zowel in het stadskantoor in Hulst als in het gemeentekantoor in Klooster- zande werd de boel even goed onder han den genomen. De gemeentelijke dien sten, behalve het milieupark, waar de troep naar toe moest, waren de hele dag gesloten. De opruimdag had twee doelen; het ver volledigen van het gemeentelijke archief en het scheppen van een nette werkomge ving, wat de dienstverlening ten goede komt. Alle stukken die niet voor dringen de werkzaamheden nodig zijn, werden naar het archief gebracht en alle werk plekken en -ruimten ontdaan van dos siers, dozen, onbruikbaar werkmateriaal en rommel.. Via de zij-uitgang van het stadskantoor in Hulst werden zakken vol troep naar buiten gedragen en in vrachtwagens gela den. Bijna drie vrachtwagens konden met overbodige spullen en rotzooi wor den gevuld. In de gangen was het oppas sen niet over de dozen en de zakken te struikelen. Het was de tweede keer dat een dergelij ke opruimdag op de agenda stond. De vo rige keer, nog voor de gemeentelijke her indeling, werd het stadhuis van Hulst on der handen genomen. De grote schoonmaak werd gisteren ge coördineerd door gemeentesecretaris C. van der Lijcke. „Het was een succes, wat het nut van periodiek opruimen wel aan geeft Ook de ambtenaren zelf waren zeer tevreden. We gaan de opruimdag evalueren en bekijken of we er een jaar lijkse of tweejaarlijkse activiteit van gaan maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41