59 50 50 Je draait voor het publiek Alle talent begint klein PZC SINGLE ALBUM 29 HooiïKoorts en KiekViRuS Oprechte liedjes Simpele discodeuntjes Eenvoudig maar raak Bekwame songsmeden Meiden van K3 maken film 1 Marco Borsato Do Voorbij (1) 2 Usher Ft Lil'Jon&Ludac Yeah (26) jpinand Woesthoti Oreamer/Gussïe s Song (2) 4 3t Stuck On You (4) 5Treble Ramaganana (3) jjaraelia Superstar (5) TAnastacia Left Outside Alone (-) 8Gary Jules Mad World (7) j The Black Eyed Peas Hey Ma ma (20) lOKim-Lian Hey Boy! (6) UIdols I've Got The Music... (17) 12 Re-Union Without You (22) 13 Marco Borsato Afscheid Ne- -en Bestaat Niet (8) 113 Doors Down Here... (24) 1JS.E.R.D. She Wants... (23) It Special D. Home Alone (13) i; Britney Spears Toxic (10) 18 George Michael Amazing (9) 19 Frans Bauer Heb Je Even (11) 20 Nelly Furtado Powerless (Say Ahat You Want) (14) 21 Bas En Joel Too Jangerous/Celeste (-) 22 Boogie Pimps Somebody To Lo- 1(19) 23Aventura Obsesion (15) 21 Kurt Nilsen She's So High (16) 25 Hilary Duff Come Clean (12) 26 Leki Breakin' Out (38) 21 Kylie Minogue Red Blooded Woman (21) 28Trijntje Oosterhuis Don't Say That You Love Me (30) 29The Black Eyed Peas Shut Up II8) 30Evanescence My Immortal (27) 31 Dj Kicken Mc Q Ain't No Par ty .(34) 32Danzel Pump It Up (35) 33 Alain Clark Heerlijk (25) 31 Julian Thomas My Friend (36) 35 Chipz Cowboy (28) 36 Will Young Leave Right Now -13' 51 Gebroeders Ko Tringeling (31) 38 Kelis Milkshake (29) 39No Doubt It's My Life (33) 19Dewi Amazing (32) HJamai Wango Tango (37) !2Soulvation Deeper (46) 13 Ultrabeat Feelin' fine (40) HBubba Sparxxx Deliverance (44) 15 2 Play So Confused (48) !6Lmc Vs. U2 Take Me To The Clouds Above (-) II Hind Weak (39) 18 Nelly Furtado Try (-) 19 Bon Jovi It's My Life 2003 (41) 50 Marco V Vs. Jens Loops En Things Relooped (-) woensdag 24 maart 2004 lN'orah Jones Feels Like Home (1) 2 George Michael Patience (5) JBoudewijn De Groot Het Eiland h De Verte (2) I Joss Stone Soul Sessions (6) 3 Evanescence Fallen (4) 6Ch!Pz The Adventures... (3) TThe Black Eyed Peas Elephunk sN'orah Jones Come Away... (9) 9Trijntje Oosterhuis Strange fruit (10) 10 Dido Life For Rent (7) II No Doubt The Singles... (11) 12 Nelly Furtado Folklore (17) 13 K3 5 Jaar - Hun Grootste Hits! (-) 14 Alicia Keys The Diary... (12) 15 Bon Jovi This Left Feels Right - Greatest (13) 18 Usher Confessions (-) 11 Guns 'N Roses Greatest Hits (-) 18 Chris De Burgh The Road to freedom (24) lOSugababes Three (22) 20Robbie Williams Live... (16) 21 Seal Seal IV (15) 22 Simply Red Home (14) 23 Hilary Duff Metamorphosis •37) 2| Britney Spears In The Zone (19) 25 Outkast Speakerboxxx (21) 28 Sarah Mclachlan Afterglow 23' 2i Charly Lownoise Mental Speeddty(l8) 28 Joe And Then... (39) 29Franz Ferdinand Franz Ferdi- Wd (29) 30 Hind Around The World (20) 31 Eric Clapton Me And Mr Johnson (-) 32 Dse Delange Here I Am (26) 33 Eros Ramazzotti 9 (25) 31 Bief Omarm (34) 35 Frans Bauer Dicht Bij Jou (28) 38 Pink Try This (35) 3ïColdplay A Rush Of Blood... (33) 38 Red Hot Chili Peppers Grea- !«t Hits And Videos (32) 39Ilse Delange Clean Up (27) lOAventura We Broke... (46) ['Beth Hart Leave The Light... (-) Gary Jules Trading Snakeoil For Woötickets (36) 13 Trijntje Oosterhuis Trijntje Gosterhuis (38) JJ Erans Bauer 'N Ons Geluk (30) h Lionel Richie Just For You (-) 8 Shania Twain Upl (42) •StingSacred Love(40) Novastar Another Lonely Soul I5 Robbie Williams Escapology (-) Beyonce Dangerously In Love Sander Tissink alias dj Tiss: „Ik denk dat ik toch al gauw zo'n 3500 euro aan mijn hobby heb besteed." foto Willem Mieras Sander Tissink doet vrij dag mee aan de dj-con test van de talentenjacht Hooi!Koorts in de Westkap- pelse discotheek De Hooizol der. De twintigjarige Kapel- lenaar is nog maar een aan tal jaren bezig met zijn hob by, maar heeft inmiddels op een flink aantal podia ge staan. „Je doet het niet voor jezelf, je doet het voor het publiek. Anders kan je net zo goed in je kamer gaan draaien." Het moet ergens in 2000 zijn geweest. Sander Tissink -hoorde op Radio 3 FM de jaar mix van de eveneens uit Kapelle afkomstige dj Sandstorm. San- der en zijn broer besloten de be kende plaatsgenoot een mailtje te sturen. En met succes. „Hij gaf ons twee draaitafels en zei: 'Misschien kunnen jullie hier mee beginnen'." Met de gift van de twee draaita fels kende de carrière van San- der een vliegende start Hij ver anderde zijn naam in dj Tis en begon dansplaten te verzame len. Daarnaast werd ook zijn ap paratuur steeds professioneler. „Ik heb een zomer gewerkt om twee draaitafels te kopen. En nog een zomer om een mengpa neel aan te schaffen." Ook regel de hij een eigen website (www.djtis.tk) waarin hij de laatste ditjes en datjes over zich zelf vermeldde Ondertussen werd hij steeds meer gevraagd. Zo draaide hij bijvoorbeeld in de Goese disco theek El Toro. „Het is altijd erg moeilijk om in erin te komen. Ik mocht in de vroege uurtjes draaien, iets waarmee ik veel er varing heb opgedaan.Ook trad hij al eens op tijdens de jeugd soos in het centrum Westkapelle Herrijst. Zijn stijl omschrijft hijzelf als trance en hardstyle. De eerste variant is wat melodieuzer en - vrolijker, met veel synthesi zer-klanken, de tweede vorm is wat steviger en harder. Zijn idolen zijn dan ook het Duitse duo Cosmic Gate; zij hou den ook wel van het wat stevi ger werk. Bijbaan Ondertussen is Sander ook druk met voetbal en werken. Hij trapt een balletje mee bij de voetbalclub van Kapelle - zowel op het veld als indoor. Boven dien heeft hij een bijbaan als me dewerker van Prisma. En dat is hard nodig ook. „Het is een dure hobby. Als je kijkt naar de platen, die kosten al gauw een tientje per stuk. En die platenspelers erbij Ik denk dat ik toch al gauw zo'n 3500 eu ro aan mijn hobby heb besteed." Hoewel hobby... eigenlijk zou hij er best zijn werk van willen maken. Maar toch laat hij ook zijn stu die bedrijfseconomie aan de Ho geschool Zeeland niet verslof fen. En laat het nu juist deze week hartstikke druk zijn In de aan loop naar het optreden vrijdag in de Hooizolder, maakt Sander vooral veel toetsen en opdrach ten. Ron Magnée De talentenjacht Hooi!- Koorts besteedt komen de vrijdag in een extra editie aandacht aan jonge dj's in Zeeland. Plaats van hande ling is discotheek De Hooizol der in Westkapelle. De avond duurt van acht tot twaalf uur. Uit het totale aantal aanmel dingen zijn vijf dj's geselec teerd voor de wedstrijd. Dit zijn dj Tis, Joeri Versluis, dj Secret Mind, dj Bendrick en Didier Ferin. De stijlen zijn zeer divers: van latin-house via trance-hardstyle tot pro gressive. De jury beoordeelt de deelnemers onder meer op originaliteit, interactie met het publiek en presentatie Voor de winnaar zijn draai uren in een discotheek en op een evenement gereserveerd. De Zeeuwse talentenjachten HooiïKoorts (in De Plooizol- der in Westkappele) en Kiek ViRuS (in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek, voorheen in Kiekiens in die plaats) zijn bedoeld voor jongeren van 14 tot en met 24 jaar. Op 8 april (Westkapelle) en 23 april ('s-Heerenhoek) worden de finales in de categorieën mu ziek en dans gehouden. Meer informatie vind je op: www.dehooizolder.nl en www jongerenraadborsele.nl Made in Zeeland zijn ze alle maal. De veertien talent volle, ambitieuze jongeren in het nieuwe boekje met die titel. Vijf dames en negen heren, van 14 tot 22 jaar. De provincie Zee land krijgt het boekje vandaag aangeboden tijdens de werkcon ferentie Jeugdparticipatie in Middelburg. Van het geschetste talent wor den de bestuurders vast blij. Maar niet van de boodschap die de jongeren hebben voor hen. Op drie na willen ze allemaal weg uit Zeeland. De 15-jarige acteur en theatermaker Roald Jansen legt in zijn oordeel een dikke vinger op een hele zere plek: Er is in Zeeland op cultu reel gebied te weinig aanbod, vindt hij. „Dat heeft meer te ma ken met het provinciebeleid (geld) dan met het beschikbare talent in Zeeland. Alle talent be gint klein, maar de provincie vergeet dat vaak." De jongeren maakten Made in Zeeland zelf. Scoop zorgde voor een bedoeling, een deadline, een budget, een drukker en een vormgevingsbedrijf en trok zich vervolgens terug. „Dat toont maar aan dat je zo'n project pro bleemloos aan jongeren kunt overlaten Het was er perfect op tijd", zegt Leontien Poppe van Scoop. 'Oudere jongere' Paskal Jakob- sen mijmert in het voorwoord van het boekje over zijn prille begin. „Niets is onmogelijk", stelt hij. En. „Een beetje bluf fen helpt ook." Kunstbende-winnares 1998 Marlv Huibregtse en muzikant/ student-grafisch vormgever Ha- mid Sallali fotografeerden voor Made in Zeeland. Hamid heeft Zeeland eigenlijk al achter zich gelaten voor de verlokkingen van de Randstad en droomt zelfs van emigratie. Middelburger Arjen Stam (18) kan in Andes-stad Cusco, Peru, momenteel niet verder weg van Zeeland zijn. Arjen is er vrijwil liger in een jongensweeshuis. Hij oordeelt mild over toekomst mogelijkheden in zijn thuispro- vincie, maar die zijn niet voor hèm. De Zeeuwse einder is hem niet ver genoeg. De 17-jarige saxofonist Jasper van Damme wil 'sowieso' uit Zeeland weg. „Zeeland is muzi kaal gezien geen hoofdstad." De op één na bekendste Zeeuw in het boekje is Roel Felius, de 15-jarige Goesenaar die het eer ste Nationale Junior Songfesti val won. Hij wil naar het Neder landse Hollywood, Hilversum, dichtbij de studio's waarin hij wil schitteren De broers Daniël en Fabian Stuit werken als televisiema kers voor Zeelandnet TV, maar lonken naar landelijke roem en een baan in Rotterdam- Rijn mond. Zelfs collega-politici laten de Zeeuwse bestuurders in de steek. Het 18-jarige WD-lid in de gemeente Reimerswaal Ar jen Mosselman laat een Zeeuw se toekomst afhangen van zijn baan en de Zierikzeese Astrid Bracke (20), medeoprichter van DWARS Zeeland, de Zeeuwse jongerenafdeling van Groen- Links, voelt zich 'beter op haar gemak in een grote stad'. Ze zijn er wel, die hun ont plooiing vinden in Zeeland. Zo als de eerste minderjarige ondernemer met de handelingsbevoegdhe- den van een meerderjarige, Ro- rik van Welij (18). Zijn bedrijf bouwt websites en blijft pro bleemloos Zeeuws. En interna tionaal succesvol G-atlete Ma rianne Verdonck (17) vindt Zee land ideaal als sportieve thuis basis. Maar jongeren als zij zijn schaars. Schaarser blijkbaar dan Zeeuws talent. Claudia Sondervan Made in Zeeland: Jonge Zeeuw en over hun talenten, dromen en successen. Het boekje is verkrijg baar bij Scoop en De Drukkerij in Middelburg. Flip Kowlier, rapper van 't Hof van Commerce, maakte twee jaar geleden een liedjes plaat en werd plots door velen omarmd. Ocharme ik was dan ook een verrassend debuut. Flip Kowlier speelde losjes met stij len, schudde de gevatte en per soonlijke West-Vlaamse teksten moeiteloos uit zijn mouw en maakte kleine sympathieke pop liedjes. Opvolger In de fik gaat op dezelfde voet verder en is al net zo'n eerlijke plaat met wor tels in country, hoempa, reggae en pure pop Alleen is de verras sing eraf. Bovendien is In de fik wat min der intiem dan Ocharme ik. De verhaaltjes over een stel dat een huis koopt ('Angelo en Angeli- que') en een rock-'n-roller met smetvrees ('Smetvrjis') zijn net teveel bedacht Toch blijft Kow lier een bijzondere liedjesschrij ver. Hij is op zijn best in echt persoonlijke nummers als 'Over mie (te geroaken)', 'Geef mie een glas' en vooral uitschieter 'Bjistje in min uoft', met mooie achtergrondzang van Geike Aer- naert (Hooverphonic). Dan ci teert Kowlier met veel gevoel voor detail uit eigen leven en ko men de oprechte liedjes vanzelf Maaike Borst Flip Kowlier: In de fik (Petrol/EMI), speelduur: 41.38. Merkwaardig, dat is het goe de woord. Merkwaardig dat George Michael opnieuw een plaat heeft uitgebracht bij Sony, de platenmaatschappij waartegen hij in 1993 nog een miljoenenproces aanspande Merkwaardig ook dat de Britse popster heeft aangekondigd zijn muziek voortaan weg te geven via internet. En merkwaardig dat hij na een jarenlange pauze met zo'n zwak album op de prop pen komt. Want Patience valt voor het grootste gedeelte zwaar tegen. De lichtvoetige disco-sin gle 'Amazing' gaf al een beetje aan in welke richting de voorma lige Wham-zanger zich tegen woordig beweegt. Ondanks de vaak maatschappijkritische tek sten worden de discodeuntjes op de plaat steeds simpeler, slechts af en toe onderbroken door een nummer met meer muzikale diepgang ('John Elvis Are Dead', 'My Mother Had A Brother'). Merkwaardig dat zo'n begenadigd zanger niet meer met zijn stem probeert te doen Martin Groenewold George Michael: Patience (So ny), speelduur: 70.21 min. Echt mooie liedjes hebben geen opsmuk nodig. Will Oldham weet het al jaren, en Cass McCombs, ooit gitarist bij Oldham, heeft veel van hem ge leerd. McCombs komt, net als Bright Eyes en langer geleden My Morning Jacket, met zo'n zeldzaam debuut dat onmiddel lijk ontroert. Niet dat A een overweldigende plaat is. Mc Combs slaat toe in de kleine din gen. Hij grossiert in simplisme. Songtitels als 'A comedian is so meone who tells jokes' en 'Gee1, it's good to be back home' verra den niet direct de hand van een literair genie, maar A zit vol met bijna terloops gebrachte me morabele zinnetjes als 'is it dying that terrifies you, or just being dead'. Ook muzikaal is A van een be drieglijke eenvoud. Alles in een traag en losjes tempo, met mini male omlijsting. De liedjes zijn introvert, vaak somber gestemd en onontkoom baar. McCombs vermijdt de bijna bombastische dramatiek van Bright Eyes maar raakt al even diep. Geen moeilijke wen dingen of grootse arrangemen ten, maar hartverscheurende liedjes van een nieuw en groot talent. Maaike Borst Cass McCombs: A (4AD/V2), speelduur: 46.55 (McCombs speelt 26/3 in Paradiso en 27/3 in Rotown met de Mountain Goats). Het heeft even geduurd, maar nu is Chutes Too Nar row van The Shins dan ook ein delijk in Nederland uit. In Ame rika is de band uit Albuquer que, New Mexico al een beschei den sensatie. Het viertal haalt voor platenlabel Sub Pop de bes te verkoopcijfers ooit en streeft daarbij zelfs Nirvana voorbij. The Shins lieten ook op het de buut Oh, Inverted World van drie jaar geleden al horen be kwame songsmeden te zijn. En het is verrassend hoe aansteke lijk de frisse popmelodieën wer ken. Sprankelende (akoestische) gitaartjes, een gezellig orgeltje en uitnodigende koortjes, het gaat er gemakkelijk in. Het is alsof de pakkende deunen van Weezer door Belle Sebastian worden uitgevoerd. Ouderwets kort, na iets meer dan een half uur is het gedaan met de pret. Maar zolang het duurt, stemt de pure, opgeruimde en tijdloze pop met de lente in zicht tot on gekende vrolijkheid. Begin april in Nederland voor twee optre dens (3/4 Paradiso, Amsterdam, 4/4 Vera, Groningen). Peter van der Heide The Shins: Chutes Too Narrow (Sub Pop/Konkurrent), speel duur 33:50 Marly Huibregtse foto uit Made in Zeeland De Vlaamse zanggroep K3 gaat een film opnemen. De film K3 en het magische medail lon komt dit najaar uit, moge lijk ook in de Nederlandse bio scopen. De productie is in han den van Studio 100 van Gert Verhulst, die vorig jaar al een film opnam met Kabouter Plop. Die bleek een succes, met 60.000 bezoekers in Vlaanderen en 120 000 verkochte dvd's en vi deo's. De studio maakt dit jaar ook een nieuwe Plop-film.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29