PZC Geef mij maar echt gras Pinguïns bij nacht, dolfijnen overdag Kansen verkeken voor Van der Spil Kampioenen bekend in biljartcompetitie 21 Meningen verdeeld over voetbal op kunstgras Arendskerke wint van Veere Driebanders Korenbeurs ontsnappen uitslagen agenda Van de Broeke kiest voor Hoek GOES Jerocn van fil' Broelle "li me! ingaiiR van komend Sen voor hoofdklasser Hoek. pe iï-jarige Axelaar maakt de „slap van zaterdag-tweede- tosff Terncuzense Boys en is Ie negende nieuwe speler voor Hoek -nde Broeke stond ook in de langstelling van Kloetinge en V4lde lang voordat hij een de late keuze maakte „Ik wil Üg hogerop en daar heb ik verschillende mensen over soroken". zei Jeroen van de Vjeke gisteren. „De kans be au dat Kloetinge degradeert het verschil tussen de hoofd- Gse en de eerste klasse is be- salijk groot Daarom heb ik 'ze Hoek gekozen. Of het een ;«e keuze is. zal ik pas na vol- jetd seizoen kunnen zeggen iade Broeke staat al enige tijd ylenspel vanwege de ziekte sa Pfeiffer, maar hoopt dit sei- jen nog wei voor Temeuzense gsste spelen. „Hel gaat steeds as beter. Ik hoop dat we de na- mpeutie halen, zodat ik nog zgpaar duels mee kan spelen Guido de Beule blijft bij Morres HULST-Guido de Beule blijft minstens nog één seizoen trai- Krvanhet eerste mannenteam na Morres Hulst. De club en de denmeester werden het enkele iiden geleden eens over een veime verbintenis. 3a: De Beule voor Morres be- - uden blijft, is in Hulst met op- ,.:hting begroet. Niet voor niets nk 'mister Morres' Jo Ever- at enkele weken geleden van sa dein drama indien De Beu- -aar elders zou verkassen ïsnt de belangstelling voor de acesvolle oefenmeester reikte M buiten de provinciegrenzen Uiteindelijk besloot De Beule de soop door te hakken en in Silst te blijven. „Hier weet ik vat ik heb. elders moet ik dat aginaar afwachten." De Beule tekent voor één sei nen. „Dat doe ik elk jaar. Daar :t beslist niet de gedachte ach- xrdat ik aan het einde van vol gend seizoen weg wil." wb woensdag 24 maart 2004 door Jan Dagevos GOES - Het amateurvoetbal krijgt volgend seizoen een nieu we dimensie. Vanaf 1 juli 2004 mogen ook de standaardteams van de verenigingen de competi tiewedstrijden op kunstgrasvel den afwerken. De afgelastingen behoren daar mee tot het verleden. Op de met rubber ingestrooide velden kan altijd worden gevoetbald, in weer en wind. Een rondje langs de velden levert vooralsnog ver deelde reacties op. Voor de een is kunstgras een zegen, voor de ander een ramp. Arjan Human, spits bij Hoek: ..Ik heb er met Hoek tegen Hera cles op gespeeld en ik vond het dus helemaal niks. Het was moeilijk trappen en passen Oké, hel balletje rolde wel lek ker, maar het was een totaal an der gevoel dan op het veld. Ik voelde me ook geremd bij sli dings." ,,In de winter is het lekker om eens naar kunstgras uit te wij ken, zeker als de velden onbe speelbaar zijn, maar ik zou het een ramp vinden als ik elke week competitie op kunstgras zou moeten spelen. De geur van echt gras, daar gaat het om Dolf Roks, trainer van hoofd klasser Kloetinge: ..We hebben gisteravond toevallig op kunst gras getraind, omdat ons gewo ne trainingsveld heel erg slecht is Op het kunstgrasveld rolt de bal lekker en je kunt er heerlijk combineren. Het is goed voor het vertrouwen, maar je merkt wel dat je lichaam er aan moet wennen. De ondergrond is wat harder. Ik heb zelf nu wat last van mijn onderrug. Ik weet wel dat je er in de huidige tijd niet meer onderuit kunt, maar het blijft kunstgras. Het is toch een beetje surrogaat. Geef mij maar het echte grasveldje, kort ge maaid en lekker vlak. Dat blijft het mooiste." ..We hebben vanaf volgend sei zoen de keuze, maar ik weet niet of wij er veel gebruik van zullen maken. De vraag is of je er voor deel uit kunt halen. Je zult ook moeten kijken wat voor groep je hebt, dus of je veel fysiek sterke gasten hebt of dat je juist veel techneuten in de ploeg hebt. Ik vraag me trouwens af of een technicus wel zo in het voordeel is op een kunstgrasveld. In mijn ogen is een technicus beter af op een slecht veld. Als zo iemand op een slecht veld de bal moet controleren, heeft hij dat eerder voor elkaar dan een wat minder begaafde voetballer." Jaco van der Schee, doelman van Zierikzee: „Ik heb nog wei nig ervaring met kunstgras, maar als ik de verhalen zo om me heen hoor, lijkt het me alle maal niet zo prettig, zeker niet voor een keeper. Bij het duiken ontstaan toch nogal eens wat schaafwonden. Ons veld is een drama, dus wat dat betreft zou een kunstgrasveld wel welkom zijn, maar geef mij toch maar ge woon gras. Daar kun je lekker op doorglijden als keeper." Mare de Kunder, oefenmeester van Zaamslag: „We hebben nu twee keer op kunstgras ge speeld, in Kloetinge en Middel burg en ik vond het niet ver keerd. Natuurlijk gaat er niks boven echt gras, maar er was heel goed op te voetballen. Van mijn spelers heb ik ook met al te veel wanklanken gehoord. Ja, er was er eentje die wat schaafwon den had. maar dat is iemand die heel veel slidings maakt." „Wat mij betreft wordt er in Zaam slag heel snel een kunstgrasveld aangelegd. Wij zitten met be perkte ruimte, Ik heb begrepen dat zo'n kunstgrasveld 450.000 euro kost. De gemeente hikt nog al tegen die kosten aan, maal ais ik hoor dat dat nieuwe sport park in de gemeente Terneuzen 25 miljoen euro kost, dan kan er toch wel 450.000 euro af voor een kunstgrasveldje in Zaam slag." „Het zou een uitkomst zijn. We zouden altijd onder per fecte omstandigheden kunnen trainen en spelen." John Bentschap Knook, verdedi ger bij Kloetinge: „Als we bij Kloetinge de wedstrijden op kunstgras gaan spelen of er veel op gaan trainen, stop ik ermee. Dat heb ik ook tegen de trainer gezegd. Het is leuk om bij slecht weer een keer uit te wijken naar kunstgras, maar niet elke week. Ik krijg last van mijn rug als ik er veel op moet spelen of trai nen, al heeft dat misschien ook met de leeftijd te maken. „Ik ben er geen fan van. Voor mij is de charme van het voetbal len ook dat je af en toe eens een hobbel in het veld tegenkomt of dat het veld lekker nat is. Na tuurlijk loop je het risico dat het een keer wordt afgelast, maar dat is niet zo erg. Dan heb je ook eens een weekendje rust. Nee, laat die hockeyers nu maar op kunstgras spelen, wij blijven wel op echt gras voetballen." Vanaf volgend seizoen mogen ook amateurvoetballers hun wedstrijden op kunstgras afwerken. foto Ruben Oreel door Edward Oranje GRONINGEN - Judoka Jessica van der Spil heeft van bonds coach Marjolein van Unen geen uitnodiging gekregen voor het laatste A-toernooi in Tallinn. Van Unen heeft haar vertrou wen bij de zwaargewichten gege ven aan Van der Spils concur rente Fran^oisc Harteveld. „Ik baal verschrikkelijk dat ik dat laatste toernooi niet mag ju doën", reageerde Van der Spil. „Hierdoor zijn namelijk ook de kansen op de Europese kam pioenschappen en de Olympi sche Spelen verkeken." Ook mag Van der Spil niet mee naar de trainingsstage in Brazi lië. Die stage is bedoeld als voor bereiding op het EK. Het eerst volgende toernooi, waar Van der Spil aan mag meedoen, is de Britsh open, een zwaar B-toer nooi. Motiveren „Ik zie tegen die tijd wel of ik mezelf daarvoor kan motiveren, het gaat tenslotte nergens meer om. Eerst wil ik mijn rust ne men om te kunnen herstellen van de afgelopen zware periode. Eventjes geen judo, maar ande re leuke dingen doen", aldus de studente fysiotherapie. Ondanks de teleurstelling heeft Van der Spil toch een goed ge- S HEER ARENDSKERKE - Zaterdag tweedeklasser 's-Heer Arendskerke won gisteravond een oefenwedstrijd tegen Veere: 4-0. Frank Davidse opende al na vijf minuten de score en was na twintig minuten weer succesvol. Walter de Kok bepaalde de rust stand op 3-0, daarna legde Frank Goedegebuure de ein- stand vast. Veere, dat met enke le invallers speelde, wist zich geen kans te scheppen. voel overgehouden aan haar op tredens in de zeven A-toer nooien. „Ik ben zeker vooruit gegaan in vergelijking met vorig jaar. En ik heb bewezen dat ik mee kan komen en goed kan judoën te gen de wereldtop. Maar op mooi en goed judo word je niet beoor deeld. Alleen winst en punten tellen bij topsport, daar word ik nu keihard mee geconfron teerd." GOES - Het driebandenteam van Korenbeurs/'t Kaait je ont snapte in Sint Wiilebrord ter nauwernood aan de derde neder laag op rij. Na een 4-0-achtcr- stand zorgden de kopmannen Kimmo Pankow en Jan West- dorp dat er alsnog een punt werd binnengehaald. Jean Louis Smulder zorgde bijna voor een sensatie. Bij een achterstand van 18-8 kwam hij met. een serie van zes, meteen ge volgd door drie in het kielzog van zijn tegenstander. Die rook onraad en finishte door de twee ontbrekende punten te maken. Frits van der Vliet had ook al een koude start en stond met 14-3 achter vooraleer de motor was warmgelopen. Ook hij j kwam nog sterk opzetten, maar kwam niet verder als 25-21 in 53 beurten. Na de pauze leek Jan Westdorp een ruime overwinning te boe ken. Het verzet van Heeren was ech ter taai. Toch ging de winst naar Westdorp: 23-25. Kimmo Pankow en De Hoon maakten er een opmerkelijk par tij van. Na 28 beurten wees het scorebord een magere 4-7 aan. Na een aantal nullen kwam Pan kow in zijn ritme. Hij maakte in 30 beurten de resterende 23 pun ten. De Hoon kwam niet verder dan 18. Zeeuwse zeilers combineren genieten en presteren tijdens Heineken Regatta op Sint Maarten Natuurlijk hebben ze genoten. Sint Maarten, dat staat voor uitbundige zon, parelwitte stranden, helblauwe :ie en lange, tropische nachten. Wie museed zich dan niet? Maar meer tog dan met de paradijselijke omstan digheden zijn de Zeeuwse zeilers van T«im Peak Performance ingenomen 'net de vierde plek die ze begin maart in het Caribisch. gebied haalden tij dens de Heineken Regatta. doorBauke Boersma GOES - Tja, hoe moet hij de opgedane ervaring nu exact in woorden uitdruk ken? Da's dus verrekte moeilijk zon der te vervallen in clichés als fantas tisch en geweldig. Bovendien, die ter men dekken de lading bij lange na niet. Want de deelname van zijn zeil- ploeg aan de Heineken Regatta op Sint Maarten was veel meer dan dat. Ach, eigenlijk hoeft de Roosendaler Bas van der Zanden (32), één van de •'■vee niet-Zeeuwen in het uit tien man «staande Team Peak Performance van schipper Ralph van den Berg, niets te zeggen. De glinstering die het 'öde gesprek niet uit zijn ogen ver dwijnt. zegt immers meer dan genoeg. •Het is al met al een onvergetelijke er varing", zo probeert Van der Zanden zijn gevoel toch maar in taal uit te drukken. En hij kan daarbij rekenen np instemmend geknik van zijn Goese teamgenoten Jeroen Boer en Paul Hui- bregtse en schipper Ralph van den Berg uit Kloetinge. „Zowel het sportie ve gedeelte als onze belevenissen bui ten de wedstrijden om. Ik had het voor geen goud willen missen." Enorme wind Ook al was het overdag hard werken geblazen tijdens één van de vele, maar veruit de grpofste zeilregatta in het Ca- nbisch gebied. „Het was deze keer des te moeilijker omdat er elke dag een «orme wind stond", zegt Paul Hui- bregtse (33), die met Team Peak Per formance voor de derde keer deelnam Wn de zeilrace op Sint Maarten en dit <eer ondermeer de Oranje-prinsen Maurits en Bernard in het deelnemers veld aantrof. •Aan de andere kant was dat ook wel 'voordeel voor ons. Wij hebben «ch het nodige lef. we bluffen graag terwijl heel wat andere deelnemers al de start enkele honderden meters ter de rest bleven. Bang als ze wa- «nom met die harde wind tussen het Wrang te varen en daardoor brokken «maken." Het verklaart mede waarom het team van schipper Ralph van den Berg in de bareboat II-klasse (zeiljachten van 52.5 voet zonder spinaker) met de vier de plaats haar veruit hoogste klasse ring in drie jaar tijd behaalde. Maar daarnaast raakt het ook steeds beter op elkaar ingespeeld. „Ze luisteren tijdens de race allemaal goed naar mij", glimlacht Van den Berg (34), commandant van de beman ning die elkaar in de loop der jaren in de kroeg, via het hockey of zelfs al op de kleuterschool leerde kennen. „Is ook belangrijk. Er kan maar één kapi tein zijn, anders wordt het een jan boel. Dat hebben we op Sint Maarten aan sommige anderen gezien. Dan den ken ze dat ze de wijsheid in pacht heb ben en dan wordt het uiteindelijk hele maal niks." Neemt niet weg, zegt Van den Berg, dat er in de toekomst nog wel degelijk voldoende winst valt te halen uit on dermeer de communicatie aan boord. Dat moet ook wel. Want nu Team Peak Performance dit jaar heeft mo gen snuffelen aan het erepodium, wil de ploeg er bij de volgende editie bo venop staan. Liefst op het hoogste tree tje „We kunnen die winst ondermeer be halen door vooraf in Nederland nog meer met elkaar te oefenen", legt de schipper uit. „Maar vooral ook door nog wat eerder richting Sint Maarten te vertrekken." Huurboot Zodat de ploeg langer kan wennen aan de omstandigheden op het Cari bisch eiland. En vooral aan de onbe kende boot waarmee de race wordt ge zeild. „Het is voor de meeste deelne mers te kostbaar een eigen boot mee te nemen naar de regatta", weet Jeroen Boer (32). „Daarom zeilt bijna ieder een op een huurboot. Zo'n beetje alle huurboten in het gebied van Miami tot Venezuela worden ingeschakeld." Daarbij is het vaak afwachten welke teams de beste boten krijgen. Al is er van willekeur geen sprake, bezweren de vier leden van Team Peak Perfor mance. Want zoals in alle sporten, geldt ook voor het zeilen de beste ploe gen krijgen doorgaans het beste mate riaal. Wat dat betreft deden de Zeeuwse zei lers dit jaar goede zaken Boer: „Met een vierde plaats val je wel op. Dus is de kans behoorlijk groot dat we vol gend jaar de boot bij wijze van spre ken voor het uitkiezen hebben. Want al die verhuurbedrijven willen natuur lijk naam maken. Ze zijn er bij gebaat dat hun boot zo hoog mogelijk ein- digt." Maar of het tot een vierde deelname komt? Waarschijnlijk wel. Want als het moet. zeggen de vier zeilers in koor. wordt de trip wederom uit eigen zak betaald. Maar veel liever dan dat bindt het team nu eindelijk eens een sponsor aan zich. Huishoudbudget „Daar wordt het zo langzamerhand wel eens tijd voor", meent schipper Van den Berg, die net als de andere drie zeilers geen bedragen wil noe men, maar wel verklapt dat het huis houdbudget van de teamleden na het retourtje Sint Maarten zeker geen tweede vakantie in een jaar toelaat. „We gaan daar de komende tijd ook hard aan werken." Ook omdat de zeilers de smaak goed te pakken hebben en van plan zijn an dere werelddelen aan te doen. De re gatta in mei in Kroatië komt nog wat te vroeg, maar deelname aan de Kings Cup in november in Thailand is een se rieuze optie. Tot die tijd moet het tiental het doen met de herinnering aan Sint Maarten. Maar dat is, getuige de immer twinke lende ogen van Bas van der Zanden, al lesbehalve een straf. Ik heb geno ten", deelt de Roosendaler nog maar eens ten overvloede mee. „Wat je daar tijdens het zeilen allemaal ziet. joh. Grote schildpadden, pijlstaartroggen, dolfijnen die uit nieuwsgierigheid een tijdje meezwemmen met de boot en dan weer afbuigen om hun koers te vervolgen." Pinguïns En de nachten op Sint Maarten waren niet minder interessant. „Elke avond was er feest", vertelt Van der Zanden, wiens ploeg tijdens de Regatta werd 'aangekleed' door de kledingsponsor, het Zweedse Peak Performance. „Daarin deden we ook steeds vooraan mee. We liepen er in onze pakken ge likt bij, waren net tien pinguïns als we achter elkaar de polonaise liepen. Het werd altijd laat, maar de ploegen die vroeg op bed gingen en dachten dat wij de volgende dag een flinke kater zouden hebben, hadden pech. De mees ten zagen tijdens de race alleen de ach terkant van onze boot." Team Peak Performance: Ralph van den Berg (34, Kloetinge), Jeroen Boer (32, Goes). Bas van der Zanden (32, Roosendaal). Eric Suurland (39. Krab- bendijke). Paul Huibregtse (33, Goes), Ronald Felius (29, Goes), Bram Boer (27, Goes), Han Roode (29, Goes), Bart Agerbeek (33. Jakarta Indonesië), Niels Meijer (27, Goes) Na de vierde plaats in de Heineken Regatta op Sint Maarten willen de Zeeuwse zeilers van Team Peak Performance in november meedoen aan de Kings Cup in Thailand. foto Team Peak Performance New York. NBA. Philadelphia 76ers-Dallas Mavericks 107-98, Indiana Pacers-Chicago Bulls 101-77. New York Knicks-Atlanta Hawks 96-84, Denver Nuggets-LA Clippers 102-80, Houston Rockets-Portland Trailblazers 93-85 (na verlenging). Bcachvolleybal Kaapstad. Zuid-Afrika Open. Kwali ficatie, eerste ronde: Mulder/ De (Ned) - Lester.' Chya (ZAf) 2-0, Backer' Boersma (Ned) - Mussa/ Vasquez (Ven) 2-0. Veertiende indoorwedstrijd Middel burg. B-poule: 1 Cafetaria t Frietuus. 2. F1 Palace. 3. Mili's Fashion, 4. Sport- punt Café. 5. No Name, 6. Ram AD Ra cing, 7 Antoco 1, 8 Antoco 2 Stand: 1. 't Frietuus 109, 2 Ram AD Racing 10. 3. F1 Palace 71,4 Mili's Fashion 67, 5. No Name 67, t Monaco. Amber blind- en rapidtoer- nooi. Vierde ronde (tussen haakjes blind en rapid): Sjirov (Spa) - Ivan- tsjoek (Oek) 0,5-1,5 (1/2-1/2 0-1), Leko (Hon) - Gelfand (Isr) 1,5-0,5 (1-0 1/2-1/2), Morozevitsj (Rus) - Kramnik (Rus) 1-1 (1/2-1/2 1/2-1/2), Barejev (Rus) - Topalov (Bul) 0,5-1,5 (1/2-1/2 0-1), Val- lejo (Spa) - Svidler (Rus) 1,5-0,5 (1/2-1/2 1-0), Van Wely (Ned) - Anand (Ina) 0,5-1,5(1/2-1/2 0-1). Stand: 1/3 Anand, Kramnik, Leko 5,5 punten, 4. Barejev 5, 5/6. Morozevitsj, Svidler 4.5,7/9. Ivantsjoek, Sjirov, Topa lov 4, 10. Van Wely 3. 11 Vallejo 2, 12. Gelfand 0.5. Lucky Day 3361: 1-4-6-12-13-23-29- 31-32-33-36-40-48-54-59-62-71-73-75-77 (onder voorbehoud). België. Competitie: Anderlecht Heusden-Zolder 6-0. Schotland. Competitie: Glasgow Ran gers - Dunferml. 4-1 2. Hutton 1-0, 11 Lövenkrands 2-0, 21. Tod 2-1, 26. Frank de Boer 3-128. Mols 4-1 Empuriabrava. Catalaanse Week. Tweede etappe, Lloret de Mar - Em puriabrava: 1 Beat Zberg (Zwi) 160 km m 4.21.31. 2. Vandenbroucke (Bel), 3. Martin (Spa), 4. Valverde (Spa). 5 Garzelli (lla), 6. Cancellara (Zwi). 7. Juf re (Spa), 8. Karpets (Rus), 9. Luttenber ger (Oos), 10 Mayo (Spa), 12 Leïphei- mer (VSt), 17. Rasmussen (Den). 32 Lotz 1.09, 43. Veneberg 4.13. 58. Ullrich (Dui) 6.42, 63. Mutsaars 11 07, 107. De Groot 17.55. 122. Dekker Klassement: 1 Beat Zberg 8.48.37. 2 Canvellara, 3. Martin. 4. Valverde, 5. Vandenbroucke. 6. Jufre, 7. Garzelli, 8. Gil (Spa). 9. Aitor Osa (Spa), 10 Conta- dor (Spa), 16. Rasmussen, 25, Leiphei- mer 0.37. 31. Lotz 1.09, 47. Veneberg 12.28. 61. De Groot 17.55, 63. Dekker, 67. Mutsaars 19.22, 73. Ullrich 23 17 Forges-les-Eaux. Ronde van Nor- mandië. Tweede etappe, Yvetot-For- ges-les-Eaux: 1. Markov (Rus) 153 km in 3.25.53, 2. Olivier (Fra), 3. Stojanov (Bul), 4. Rudnicki (Pol), 5. Marta (Por). Klassement: 1 Talabardon (Fra) 7.00.24, 2. Thomas Dekker (Ned) 0.02, 3. Wojtas (Pol) 0.07. woensdag Biljarten Nationale bekerfinale driebanden. Locatie: Hotel Zuiderduin, Egmond aan Zee Aanvang: 13.15 uur Micha libretoernooi, 2e ronde. Loca tie: Snackbar Micha, Wemeldinge. Aan- vang: 19.30 uur. Voetbal Deli XL Beloftecompetitie Poule D Vlissingen-'s-Heer Arendskerke Aan vang: 19 30 uur. door Joop van den Oudenhoven GOES - De meeste beslissingen in de biljartcompetitie voor teams van het district Walche ren/De Bevelanden zijn geval len. Alleen in de libre Cl-klasse is het laatste woord nog niet ge sproken. Daar wordt de strijd niet meer op de tafel met het groene laken beslecht, maar vanachter de ju rytafel. VEGABV 5 werd na hel beslissende duel met Winden burg 2 kampioen, maar het als tweede geëindigde Avontuur 2 tekende protest aan tegen het onreglementair spelen van die wedstrijd (te laat volgens de voorschriften). Het districtsbe- stuur achtte het protest terecht, de Oost-Souburgers kregen vier partijpunten in mindering, waardoor Avontuur de titel in de schoot kreeg geworpen. VEGABV ging op zijn beurt te gen dat besluit in beroep op grond van overmacht en dat be zwaar moet nog worden behan deld. In de BI-klasse van het drieban den is OBK 1 uit 's-Heerenhoek kampioen en het plaatste zich rechtstreeks voor de gewestelij ke kampioenschappen. In B2 versloeg 't Raedthuys 1 OBK 3 in een beslissende tweekamp - met 7-0 en 5-2 en is eveneens rechtstreeks geplaatst. OBK 3 krijgt nog een herkansing in de gewestelijke voorwedstrijden. In de Libre C2 bleek Delta net iets beter dan Kwadendamme en in de C3 won De Vier Linden 2 van de Sportvisser 3. In de C4-klasse veroverde het team van De Vier Linden 3 een plaats in de eindstrijd door tegen Del ta 4 thuis orde op zaken te stel len. In C5 werd VEGABV 8 kam pioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21