PZC Milan rekent af met Deportivo Nederlands turnen is terug bij af PZC Selinger vrijwel zeker bondscoach van volleybalsters Vitesse stevent weer op fors verlies af Ster van Walcheren krijgt een primeur Driebanders zijn klaar voor stunt 19 Italianen staan na 4-1-zege met één been in halve finale Champions League FC Porto ook langs Lyon Paolo Maldini Europees recordhouder Reinerink komt zwaar ten val Zberg wint in Catalaanse Week Van Basten jaar langer bij Ajax Van Persie in selectie Jong Oranje Denen durven niet naar Algerije 0800 - 0231 231 (GRATIS) woensdag 24 maart 2004 jflLAAN - Be kampioen van Europa heeft sinds gisteren een «rhtig uitzicht op dc halve II- Jk van de Champions League. Aanvankelijk aarzelend, maar jjBindelijk toch overtuigend re- inde AC Milan in San Siro af w) Deportivo la Coruna: 4-1. OPORTO - FC Porto bezorgde nchzelf gisteravond met een Ld-zege op Olympique Lyon goede uitgangspositie om de fclve finale van de Champions League te halen. De Portugezen, in de vorige ron- if nog de verrassende winnaar ia de tweestrijd met Manchester United, namen vlak voor de pau- k de leiding door een doelpunt van Deco. Carvalho maakte na rust in de 71e minuut de tweede treffer. FC Porto (Por) - Olympique Lyon |Fra) 2-0 (1-0). 44. Deco 1-0, 71. ümlho 2-0 Scheidsrechter: Hau- je (Noo) Gele kaartValente. Bo- 'ziawa, Femandes (FC Porto), Ma- ijja, Muller (Lyon). FC Porto: Baia, Ferreira, Erna- ad Carvalho en Valente, Costin- e 178 Bosingwa), Maniche, Ale- -yjev (82. Femandes) en Deco; Al ien (58. Jankauskas) en Mc- tetky. Olympique Lyon: Coupet; Deflan- cn (73. RéveillèreEdmilson, Killer en Malouda. Diarra, Es- ia. Juninho (46. Dhorasoo) en tiou; Luyindula en Eiber. champions league ♦woensdag Kwartfinales: Seal Madrid-AS Monaco Oielsea-Arsenal Zo'n voorsprong gaan de mees ters van de gesloten verdediging over twee weken in Spanje niet meer weggeven. Zo mondde ook het duel met De- portive la Coruna uit in een feest voor het rood-zwarte deel van Milaan, het zoveelste. Al maandenlang wanen de Mi- lan-fans zich in de zevende he mel. Want op de verrassende Champions League-zege van vo rig seizoen laat AC Milan een in drukwekkend seizoen volgen. De ploeg van Carlo Ancelotti trekt met een overweldigende overtuigingskracht door de Se rie A. Van de laatste dertien competitieduels won Milan er twaalf, één keer werd het gelijk. De concurrentie kan dat machts vertoon al lang niet meer bijbe nen en staat een straatlengte achter. Ook in Europa voelen de Italia nen de wind nog steeds nadruk kelijk in de rug. Milan rekende in de vorige ronde simpel af met Sparta Praag en het lot bepaal de dat de Italianen mede-favo rieten Real Madrid en Arsenal MILAAN - Met zijn optreden in het Champions Leagueduel met Deportivo la Coruna heeft AC Milan-verdediger Paolo Maldini gisteren een record verbroken. Het was het 130e Europese op treden van Maldini, waarmee hij nu één Europese wedstrijd voorstaat op Frank de Boer, tot voor kort recordhouder. Paolo Maldini debuteerde op het internationale podium in 1985, toen hij in de strijd om de Uefa Cup met Milan verloor van Auxerre. De 35-jarige verdedi ger is ook recordinternational van zijn land met 126 inter lands. ANP in elk geval niet voor de finale kunnen treffen. In de halve fina le wacht de winnaar van de dub bele ontmoeting tussen FC Por to en Olympique Lyon. Euforie In het land van de superlatieven staat zoveel sportieve voorspoed garant voor extreme gekte. Vol gens de Italiaanse pers is mo menteel niets of niemand beter dan het AC Milan van trainer Carlo Ancelotti. De spelers groep voelt zich niet verplicht de euforie in te dammen. Claren ce Seedorf liet optekenen dat Mi lan in zijn optiek alleen nog maar beter kan worden. Real Madrid, straks in Gelsenkirchen de gedroomde tegenstander, is gewaarschuwd. Zoals zo vaak bleek zoveel lof de perfecte voedingsbodem voor gemakzucht, want aanvankelijk leek Milan de eerste kwartfinale tegen 'Depor' nauwelijks se rieus te nemen. Terwijl de Italia nen ongeïnspireerd over het veld flaneerden, kopte de uit Uruguay afkomstige Walter Pan- diani al in de zesde minuut de openingstreffer achter Mi lan-keeper Dida. En als de Span jaarden daarna iets doortasten der waren geweest, hadden ze een stunt binnen handbereik ge kregen AC Milan nam een halfuurtje de tijd om naar zijn ritme te zoe ken, maar toen het dat eenmaal gevonden had, brak de Spaanse defensie aan alle kanten in stuk ken. Tussen de 44e en 53e mi nuut scoorde de thuisploeg vier goals om zich vervolgens niet al te druk meer te maken. Twee van de vier treffers kwa men van de voet van Ricardo Izecson Santos, voetbalnaam Kaka Milan nam de jonge Brazi liaan - volgende maand wordt hij 22 - in de zomer voor 8,5 mil joen euro over van Sao Paulo. Achteraf lijkt dat transferbe drag bespottelijk laag, want Kaka ontwikkelt zich sensatio neel. Het nieuwe wonderkind koppelt een sublieme techniek aan een on-Braziliaanse werk lust. Kakó heeft de longen om veel meters te maken en de her sens om voortdurend op de juis te plek op te duiken. De inbreng van de Braziliaan geeft AC Mi lan de mogelijkheid om aanval lender en meer sprankelend te spelen dan vorig seizoen, toen het toch vooral vertrouwde op zijn degelijkheid. Clarence Seedorf bewees giste ren weer eens dat het shirt van zijn club hem veel lekkerder zit dan het Oranje-tenue. Strooi end met intelligente passes maakte de Nederlander duide lijk waarom men het in Italië vreemd vindt, dat Seedorf in de nationale ploeg altijd en eeuwig ter discussie staat. De oud-Aja- cied is samen met Andrea Pirlo dé vormgever van de aanvalspa- tronen van de Europacup-hou der. Diezelfde Pirlo behoorde tot de Italiaanse doelpuntenma kers. Acht minuten na rust krul de hij een vrije trap in het doel van José Molina: 4-1. De reste rende Milan-treffer kwam van de voet van de Oekraïense sluip moordenaar Andrei Sjevtsjen- ko. De aanvaller was vrijwel on zichtbaar, maar met een briljan te actie luidde hij kort na de pauze het definitieve verval van Deportivo la Coruna in. AC Milan (Ita) - Deportivo la Coruna (Spa) 4-1 (1-1). 11. Pandia- ni 0-1, 45. Kaka 1-1, 46. Sjevtsjen- ko 2-1,49 Kaka 3-1, 53. Pirlo 4-1. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Gele kaartCostacurla (AC Milan), Sca- lom (Deportivo la Coruna) AC Milan: DidaCafu, Costacurta, Maldini en Pancaro (73. Sergin- ho); Gattuso, Pirlo. Seedorf en Kaka, Sjevtsjenko (84. Tomasson) en Inzaghi (79. Ambrosini). Deportivo ia Coruna: MolinaSca- loni, Naybet, Andrade en Capdevi- la; Sergio (81. Pablo), Mauro Silva, Duscher (66. Fran) en Luque (83 Tristan); Valeron en Pandiani. GPD an onze sportredactie WOERDEN - Avital Selinger wrdt vrijwel zeker de nieuwe iondscoach van het Nederlands nouwen volleybalteam. Hij be slist echter pas na afloop van bet seizoen met zijn Spaanse dub Tenerife, het team waar- loor ook de aanvoerder van Oranje, Ingrid Visser, speelt. Dat heeft de voormalig interna tional aan Pro Volley, de stich ting die verantwoordelijk is voor de nationale volleybal teams, laten weten. Beide par tijen spraken maandag en giste renmet elkaar. Overeenkomst Toon van der Burgt, technisch 'irecteur van de topvolleybal- stichting, is optimistisch. „Wat Pro Volley betreft staat niets w officiële overeenkomst met Avital Selinger nog in de weg." Zondag nog won de 45-jarige Se- -germet zijn huidige vrouwen team, het Spaanse Tenerife, de Ünale van de Champions Lea pt •*•2 het laatste competitieduel tomend weekeinde, volgen de "«eken daarop de play-offs in Spanje, iets waarop Selinger ach voorlopig wil concentreren. -Met het clubbestuur heb ik af spreken dat wat ik ook be- >uit. zij het als eerste van me ®len horen. Ik wil dan ook «rat rustig mijn seizoen hier af- aaken, pas dan zal ik besluiten of ik op het voorstel van Pro Vol ley inga." Succes jer, die zelf in het verleden «spelverdeler in Oranje speel de, ziet het wel zitten, zoveel is wel duidelijk. „Ik zou willen bij dragen aan iets dat ik als speler heb mogen meemaken. Dat ge voel van succes, van slagen, zou ik dan graag voor de spelers groep, de organisatie en het Ne derlandse volk terughalen." GPD Gabriëlla Wammes stopt met turnen. Een aanlegstoomis in de rug loeerhoudt haar er van het toptumen voort te zetten. Daar mee is van de ploeg die de afgelo pen jaren naam maakte niets meer over. Het Nederlands tur nen is terug bij af. door Herman Wissink PAPENDAL - Joop Alberda van sportkoepel NOCNSF noem de Nederland deze week een turnland tussen twee Olympi sche Spelen door. Met het stop pen van Gabriëlla Wammes, gis teren, is er van de ploeg die Jan en alleman verbaasde tijdens de WK niemand meer over en is het vaderlandse turnen terug bij af. Op het WK in Gent keek ieder een zich de ogen uit bij de brug- oefening van Renske Endel, werd de nationale ploeg vijfde. Er stond een mooi rijtje. Naast Renske Endel, Verona van de Leur, Rikst Valentijn, Monique Nuyten en Gabriëlla Wammes. Vijf meiden die, met Fieke Wil- lems, iedereen die het turnen volgt, deed opveren. Turnen was plots een oer-Hollandse sport. Maar hoe anders is het inmid dels. Eerder deze week liet Vero na van de Leur weten niet fit ge noeg te zijn om zich te kwalifice ren voor de Olympische Spelen. Na het met een zestiende plaats zo teleurstellend verlopen WK in Anaheim vorig jaar haakte de voormalig Nederlands kampioe ne Monique Nuyten af. De Goe- se was gepasseerd door bonds coach Frank Louter voor de WK en kon de motivatie niet meer opbrengen door te gaan. Geplaagd En de Zeeuwse was niet de laat ste. In oktober vorig jaar volgde Rikst Valentijn. Twee jaar lang werd de Friezin geplaagd door blessures: hamstring, lies. een bacteriële infectie, weer een lies blessure en vervolgens haar rug. Renske Endel volgde. Zilver op de WK in Gent, zilver op de EK in Patras, maar door bonds coach Louter voor de WK in Anaheim vorig jaar aan de kant gezet. Vorige maand kwam het bericht dat veterane Fieke Willems haar turnpakje aan de wilgen hing. En deze week dan de afzegging voor Verona van de Leur en het definitief stoppen van Wammes. En niet te vergeten dat bonds coach Frank Louter werd afgere kend op de tegenvallende presta ties op het jongste WK en geen bondscoach meer is. En dat allemaal met een Euro pees kampioenschap in eigen land voor de deur. Een dikke twintigduizend kaarten zijn er al verkocht voor het evenement waarin eind april in de RAI in Amsterdam Oranje zou moeten schitteren. Suzanne Harmes is de enige die misschien nog wat kan laten zien. En natuurlijk zijn er nog Laura van Leeuwen, Mavra Kroonen en Shalina Groenveld. Maar de voorbereiding van de vijftienjarige Groenveld liep vo rige week ook een stevige deuk op toen haar trainer van Victory uit Alkmaar wegens diefstal en brandstichting werd opgepakt door de politie. Eendagsvlieg Brugspecialiste Van Leeuwen heeft tijdens de WK de inmid dels respectabele leeftijd van achttien jaar bereikt. Het lijkt erop dat de liefhebbers het in de RAI zullen moeten hebben van de traditionele turnnaties als Roemenië en Rusland. Want Ne derland is een eendagsvlieg ge bleken. GPD Ook Gabrielle Wammes zet een punt achter haar turncarrière. foto Toussaint Kluiters/ANP (Advertentie) ARNHEM - Vitesse stevent opnieuw af op •joi fors verlies. De Arnhemse eredivisie- - "b denkt dit seizoen uit te komen op een °t v'an 2 miljoen euro. [°fns directeur Paul van der Kraan is er er net lopende seizoen geen reden voor pa- maar heeft de club 'nog flink wat hob- ff nemen' om ook voor volgend jaar de •Sttnciëlesituatie op orde te krijgen. Agelopen jaar voerde de club onder leiding van Theo Mommers (nu directeur van NAC Breda) een forse sanering door. „Op jaarba sis heeft hij ongeveer 4 miljoen euro bezui nigd", aldus Van der Kraan. Dat bleek ech ter niet genoeg om uit de rode cijfers te ko men. Van der Kraan wil nu proberen de wedstrijdkosten terug te brengen. Die bedra gen bij Vitesse 3,6 miljoen euro, ruim dertig procent van de totale begroting. Mommers probeerde in het halfjaar dat hij in dienst was van Vitesse ook te snoeien in de spelerssalarissen. „Er is niet veel van te rechtgekomen. Slechts één speler heeft een nieuwe verlaagde aanbieding getekend en dat is Amoah." De club wil de selectie het liefst intact houden. Toch is de verkoop van enkele spelers niet uitgesloten. „Als er zich kansen voordoen op de transfermarkt zul len we die zeker aangrijpen. Maar we willen ons wel maximaal inspannen om de spelers groep op het niveau te krijgen waar wij vin den dat Vitesse hoort. En dat is niet in de de gradatiezone ANP GENK - Wielrenner Rik Reinerink is zwaar ten val geko men tijdens een training ter voorbereiding op Dwars door Vlaanderen van vandaag. De dertigjarige Tukker uit de Chocolade Jacques-ploeg werd voor behandeling afge voerd naar het ziekenhuis te Genk. Reinerink brak bij zijn val zijn schouderblad en liep ver wondingen op aan zijn gezicht. Ploegleider Johan Capiot noemde de val een 'lelijke streep door de rekening'. Hij vreest dat Reinerink zeker drie weken niet op zijn fiets kan zitten. Dit betekent dat hij de voorjaarsklassiekers op zijn buik kan schrijven. GPD EMPURIABRAVA - De Zwitser Beat Zberg heeft giste ren de tweede etappe van de Catalaanse Week gewonnen. De rit over 160 kilometer ging van Lloret de Mar naar Em- puriabrava. Dankzij zijn zege werd Zberg, die afgelopen winter van Rabobank naar Gerolsteiner verhuisde, de nieuwe leider in de vijfdaagse rittenkoers. Zberg klopte in de sprint de Belg Frank Vandenbroucke en de Spanjaard Miguel An gel Martin. ANP/AFP AMSTERDAM - Marco van Basten heeft zijn contract bij Ajax met één jaar verlengd. De voormalige topspeler blijft onder dezelfde voorwaarden als dit seizoen verbon den aan de Amsterdamse club en zal volgend seizoen op nieuw samen met John van 't Schip fungeren als trainer van Jong Ajax. „Ik wil nog een jaar door om me te bekwa men in het trainersvak", zei de voormalig topvoetbalier gisteren in NOS-programma Langs de Lijn. Na volgend seizoen staat Van Basten in principe open voor een ande re baan. „Dan ben ik twee jaar trainer en misschien klaar voor een andere uitdaging. Maar ik wil daar niet op voor uit lopen." ANP ZEIST - Robin van Persie is door bondscoach Cor Pot op geroepen voor de vriendschappelijke interland van Jong Oranje tegen Frankrijk. Jong Oranje speelt volgende week dinsdag in het Willem Il-stadion tegen zijn Franse leeftijdsgenoten. Van Persie, die bij Feyenoord momen teel geen basisplaats heeft, maakte ook deel uit van de se lectie die een maand geleden tegen de Verenigde Staten oefende. ANP KOPENHAGEN - Het Deense Daviscup-team durft niet te tennissen in Algerije De ploeg is bang voor terreurac ties in het Noord-Afrikaanse land, meldde de televisiezen der DR1 gisteren. De Deense tennisbond heeft het duel in en met Algerije, dat begin april stond gepland, inmiddels afgezegd. Indien de internationale tennisfederatie het ver zoek om de wedstrijd naar neutraal terrein te verplaatsen afwijst, legt Denemarken zich neer bij een reglementaire nederlaag. ANP/DPA Deportivo-verdediger Nourradinc Naybet (rechts) probeert met een tackle AC Milan-spits Andrei Sjevtsjenko de bal te ontfutselen. foto Matteo Bazzi/EPA door Frits Bakker KOUDEKERKS - De Ster van Walcheren, een driedaag se wielerwedstrijd voor vrou wen, is met ingang van dit jaar ingedeeld in de topcom- petitie. De organisatie van de Zeeuwse wedstrijd is daar door verzekerd van een topbe- zetting. De bekendste vrou wen die aan de start komen zijn Leontien van Moorsel. Mirjam Melchers en Hanka Kupfernagel. De wedstrijd wordt gereden van donderdag 17 tot en met zaterdag 19 juni Behalve door Walcheren rijdt het pelo ton ook door delen van Noord-Beveland en Schou- wen-Duiveland. Het aantal ploegen dat de Ster van Wal cheren zal rijden, is nog niet bekend. De Nederlandse in breng komt onder andere van Farm Frites/Hartol met Leon tien Zijlaard-van Moorsel en Mirjam Melchers als bekend ste rensters. Ook het Therme Ski ncare-team is met een ster ke ploeg aan het nieuwe sei zoen begonnen. De opvallend ste renster is schaatster Rena- te Groenewold, die dit jaar wereldkampioene allround is geworden. Trade Team Bik, onder super visie van de Zeeuwse ploeglei der Rinus Verboom, heeft in Daniëlie Bekkering, de winna res van de open. Nederlandse kampioenschappen schaatsen op de Weissensee in Oosten rijk, een belangrijke troef. De buitenlandse ploegen komen onder meer uit België (met de sterke Redant-ploeg van Hei di van de Vijver), Duitsland en Engeland. Het Belgische Vlaanderen T-Interim heeft Hanka Kupfernagel, de win nares van de edities 1999 en 2000, in de gelederen. De organisatie is al volop be zig met de uitzetting van een selectief parkoers Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen door Joop van den Oudenhoven EGMOND AAN ZEE - De drie banders van Delta/Ockenburgh hebben het eerste doel voor dit biljartseizoen gehaald. Het top- team uit Goes gaat vandaag van start in de nationale bekerfinale in Egmond aan Zee. Daarmee schaart Ockenburgh zich onder de topteams uit de eredivisie. Delta/Ockenburgh ging het jaar in met twee ambities: het berei ken van de play-offs in de regu liere competitie en een plaats in de nationale bekerfinaJe. Voor de play-offs ligt de ploeg nog al tijd op koers. De bekerfinale is al gehaald In dat toernooi wordt vanaf vandaag gestreden voor een plaats in de halve fina le. De weg naar die laatste vier zal zwaar zijn. Teamleider Ray mond Nicodem over de kansen: „Ik ga ervan uit dat Twentevisie alles wint, maar voor ons wordt het vooral beslist in de wed strijd tegen Service Pack/'t Tap- perijke. Dat wordt de sleutel wedstrijd in deze poule. Als we naar de resultaten in de competi tie kijken dit seizoen, worden we ook niet veel wijzer. Twee keer hebben we gelijkgespeeld tegen dit team. Het zal wel weer kantje boord worden." Jean-Paul de Bruijn uit Hulst is er veel aan gelegen om nu ook met het team door te breken. Op persoonlijk vlak is dat dit sei zoen wel gebeurd. De Bruijn staat na zijn voortreffelijke op treden in de Grand Prix van 01- denzaal op de tweede plaats op de ranking. Vanmiddag speelt Ockenburgh zijn eerste wedstrijd tegen Servi ce Pack/'t Tapperijke, morgen staat de wedstrijd tegen Twente visie op het programma, de laat ste poulewedstrijd is vrijdag te gen Tonny Freriks. De strijd om de goed gevulde prijzenpot (totaal 30.000 euro) in Hotel Zuiderduin. waar de voltallige internationale top is neergestreken, wordt zaterdag afgesloten met de halve en hele finales.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19