Aanpak kruising Bossenburg mag Autisme PZC Maak er een Kleintje van. Bestrating bij stadskantoor kost extra geld Bekendmaking Buurtonderzoek in Hansweert Waterschap vraagt landelijke discussie aanpak muskusrat leven in een wereld die je niet begrijpt pA 4Cf wl4 Provincie geeft groen licht Drankrit komt vrouw op boete te staan Dief de cel in Vertelmiddag in Zeeuwse Bibliotheek Ga spierziekte A.I.S. te lijf. BEZORGERS M/V Kia Carens Help Charlotte 0 - door Ab van der Sluis MIDDELBURG - B en W van Vlissingen hoeven geen geluids wal aan te leggen ter hoogte van de Wilhelmina Druckerlaan in de wijk Rosenburg. Gedeputeer de Staten van Zeeland besloten gisteren een verklaring van geen bezwaar af te geven. Zo'n ver klaring had de gemeente nodig om het kruispunt Bossenburgh- weg, Rosenburglaan en Bossen burg te reconstrueren. Door de aanleg van de S14 naar Koudekerke is het nodig het kruispunt bij de Rosenburglaan en Bossenburg aan te passen. MIDDELBURG - Een 44-jarige vrouw uit Vlissingen is gisteren door de Middelburgse politie rechter tot 400 euro boete en vier maanden voorwaardelijke rijontzegging veroordeeld. Zij werd 2 oktober vorig jaar bij een alcoholcontrole in Vlissin gen aangehouden. De blaastest mislukte en ook slaagde een arts er niet in om een bloedtest bij haar af te nemen. De laatste strohalm was een uri netest, maar ook die mislukte. De politie constateerde dat ver dachte onvast ter been was en bloeddoorlopen ogen had. Hoewel de blaastest niet was voltooid gaven twee metingen (680 en 710 microgram) een indi catie, maar het bleef volgens de politierechter giswerk. De vrouw, die tot dan toe een blanco strafblad had, zei in een café drie glazen wijn te hebben gedronken. De reconstructie houdt een ver breding van de Bossenburgh- weg in met een extra rijbaan voor het linksafslaande verkeer de wijken Rosenburg en Bossen- burgh in. De aanpassing moet leiden tot een verkeersveiliger kruispunt. Aan de kant van de wijk Bossen- burgh komt aan de Bossenburgh- weg een geluidswal. Aan de an dere kant ligt de Wilhelmina Druckerlaan. De woningen van deze bewoners grenzen met hun achtertuin aan de Bossenburgh- weg. Zij hadden de gemeente ge vraagd of ook ter hoogte van hun huizen een geluidswal kon komen. De bewoners verwach ten dat door de aanleg van de S14 de geluidsoverlast van au to's zal toenemen. Zij voelen zich gedwongen om op de eerste verdieping van dubbelglas te in stalleren. Al eerder kwam de gemeente Vlissingen de bewoners van de Wilhelmina Druckerlaan niet te gemoet. Bij de aanleg van de wijk Rosenburg was namelijk al bekend dat de S14 zou worden aangelegd. woensdag 24 maart 2004 Voor de aan d'ë Bossenburghweg gelegen panden zijn destijds al voorzieningen getroffen, waar onder een muur. De gemeente heeft de bewoners van de Wilhel mina Druckerlaan er ook op ge wezen dat een wettelijke nood zaak voor een geluidswerende voorziening ontbreekt. Om het kruispunt aan te passen is een verklaring van geen be zwaar nodig van de provincie Zeeland. GS hebben die giste ren verleend. De provincie vindt dat de gemeente Vlissingen het besluit voor de reconstructie van het kruispunt goed heeft on derbouwd. De bezwaren van de bewoners van de Wilhelmina Druckerlaan zijn afgewezen. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter veroordeel de gisteren een 36-jarige Amster dammer voor diefstal conform de eis tot vijf weken cel. De ver dachte nam op 18 januari dit jaar in Vlissingen een bestelwa gen weg. êiimÊÈÈ HANSWEERT - De politie is gisteren in Hans- weert een groot buurtonderzoek begonnen naar aanleiding van de gewelddadige overval op het echtpaar Poldferman. Het onderzoek richt zich op mensen die wonen langs mogelijke routes die de verdachten van het huis van de slachtof fers aan de Tramper naar de begraafplaats heb ben genomen. De politie hoopt getuigen te vin den om zo inzicht te krijgen in wat de verdach ten hebben gedaan in de uren na de overval. Die werd aan het begin van de nacht van zater dag op zondag gepleegd, terwijl de daders pas om halt tien de volgende ochtend in de kraag werden gevat. Vermoed wordt dat ze zich uren schuil hebben gehouden bij de begraafplaats. De drie verdachten, vermoedelijk Roemenen, leggen daar echter tegenstrijdige verklaringen over af. Het onderzoek richt zich ondertussen ook op cafés in Hansweert en omgeving. De ver dachten zeggen dat ze voor de overval in een ca fé zijn geweest, maar weten niet waar. De tach tigjarige Leen Polderman ligt met hoofdwon den in een ziekenhuis in Rotterdam. foto Dirk-Jan Gjeltema door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het is nog niet duide lijk of het Stationsgebied in Middelburg afgebouwd kan worden met het geld dat daarvoor beschikbaar is. Er is in ieder ge val extra geld nodig voor de inrichting van het gebied direct ten oosten van het stadskantoor. Dat was niet in de begro ting opgenomen. Het college van B en W wilde de inrich ting betalen met geld dat gereserveerd is voor de langzaamverkeersbrug. De ge meenteraad is daar niet blij mee, bleek maandagavond. Verantwoordelijk wet houder H. Kool probeerde het uit te leg gen: het gebied moet nog worden inge richt, omdat, anders dan eerst was be dacht, de brug niet direct naast het stads kantoor komt. Een deel van het geld voor de brug was bedoeld om de omgeving in te richten. De brug is opgeschoven richting Ar- nestein en valt nu onder de tweede fase van het Stationsgebied. Voor die tweede fase is de grens precies langs de muur van het stadskantoor gelegd. Ook dat stuitte op veel onbegrip van raadsleden. „Het is erg onlogisch om ergens de grens te leggen waar het geld op is", aldus H. van Klinken (SGP). De gemeenteraad nam het voorstel van de SGP over om de inrichting te betalen uit de post onvoor zien. Paar ton De inrichting van de omgeving kost 'een paar ton', aldus Kool. Het exacte bedrag wil ze niet noemen, omdat het werk nog moet worden aanbesteed. In het potje voor onvoorziene uitgaven zit nog vier miljoen. De financiële risico's die aan het project kleven zijn ongeveer net zo groot. Zo moet rekening gehouden worden met extra kosten voor archeologie en onder zoek naar explosieven en loopt er nog een conflict tussen de gemeente en de aannemer over de kosten van een inge storte damwand. Inmiddels is wel be kend dat de gemeente geen subsidie van het Rijk krijgt voor het bouwen van het fietstunneltje. Dat levert een tegenvaller op van ruim een miljoen euro. Verder moet de gemeenteraad nog beslissen over de inlichting van het gebied tussen het watei'schaps- en het stadskantoor. Vol gens Kool is er nu alleen geld voor een so bere inlichting. „Als de raad een mooie inrichting wil, is meer geld nodig." door Rolf Bosboom GOES - Er moet een 'fundamen tele discussie' komen over de be strijding van muskusratten. Daarbij kan ook worden ge dacht aan een proef waarbij de bestrijding in een gebied, bij voorbeeld Sint Philipsland, wordt gestaakt. Dat is de opvatting van water schap Zeeuwse Eilanden, dat na mens de provincie de bestrij ding van muskusratten in Mid den- en Noord-Zeeland uit voert. De ratten kunnen met hun gegraaf grote schade aan richten aan oevers en gewassen. De bestrijding is een lastige zaak: als in de ene regio het aan tal vangsten afneemt, neemt dat elders juist vaak weer toe. Zeeuwse Eilanden voldoet mo menteel niet aan de landelijke vangstnorm van één rat per vier gewerkte manuren. Aangezien de rat zich driftig voortplant, dreigt daardoor het gevaar dat het probleem uit de hand loopt en dat de ontstane schade de be- strijdingskosten gaat overtref fen. Extra mankracht Om aan de landelijke norm te voldoen, wil het waterschap tij delijk twee extra bestrijders aan trekken. Die worden ingezet in de meest besmette gebieden. In een later stadium zouden er nog twee mensen bij kunnen komen. Het dagelijks bestuur van Zeeuwse Eilanden wil dat er lan delijk eens goed wordt nage dacht hoe het verder moet met de aanpak van de muskusrat. Het ziet wel wat in een proef waarbij de bestrijders tijdelijk een gebied helemaal met rust la ten, om te zien hoe het rattenbe- stand zich dan ontwikkelt. Wat het waterschap betreft zou een dergelijk experiment op Sint Philipsland kunnen worden ge houden. Zeeuwse Eilanden wil ook hel derheid hebben over de finan- ciële bijdrage van de Kt aan de muskusrattenbéstó ding. Hoewel de totale km zijn gestegen tot pak,™ miljoen euro per jaar,is kj" deel van de provincie jm, van 65 procent naar 50 pr,™ vooral doordat het watenj steeds meer mensen heelt rï ten aanstellen. Over de financiële bijdn» loopt al enige tijd een discus» die tot nu toe voor het ,-ile schap geen resultaat heelt had. De provincie wil eerst het overleg met andere pB0, cies aan de orde stellen date,, het algemeen veel geld aan i muskusrattenbestrijding tïj uitgegeven, maar dal resulta achterblijft. Begin volgende week pratend» gelijks bestuurder J Hoekni van Zeeuwse Eilanden enged?. puteerde M. Kramer opnij over de provinciale bijdrage. MIDDELBURG - De Middd burgse schrijfster Yet Maast» telt vanmiddag in de Zeeus* i Bibliotheek over haar bod, Door het oog van de n middag is bedoeld voor kinde ren in de leeftijd vanaf acil I jaar. Yet Maas vertelt op jeugdafdeling van de biblio theek om 14.30 uur. Met Door het oog van de na& maakt Yet Maas haar debuut Het boek gaat over de twaalf ge Jochem. Zijn moeder ism Moeder maakt een geheia toversoep en stuur Jochem en» uit om druppels drakenbloed kopen. Tijdens zijn tocht maakt I chem allerlei avonturen n Het boek is volgens de Zeeui Bibliotheek een aanrader vi alle fans van Harry Potter. Wet verontreiniging oppervlaktewateren Ontwerpbesluit inzake het voornemen om verleende vergunningen aan Broomchemie B.V. te Terneuzen, Atofina Vlissingen B.V. en AKZO Nobel Resins B.V. te Bergen op Zoom ambtshalve te wijzigen met betrekking tot de rapportageverplichting De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Er bestaat he^vpornemen om de bij de volgende beschikkingen verleende vergun ningen ambtshalve te wijzigen: - de bij beschikking d.d, 29 januari 1996, met nummer WM 303 verleende vergunning aan Broomchemie B.V. te Terneuzen; - de bij beschikking d.d. 7 juni 1990, met nummer RFR 6046 verleende vergunning aan Atofina Vlissingen B.V.; - de bij beschikking d.d. 29 juli 1991, met nummer SBB 8221 verleende vergunning aan Atofina Vlissingen B.V.; - de bij beschikking d.d. 25 augustus 1998, met nummer WM 7366 verleende vergun ning aan AKZO Nobel Resins B.V. te Bergen op Zoom. De reden voor ambtshalve wijziging betreft de huidige verplichting tot rapportage van vier maal per jaar om te zetten in één maal per jaar, Terinzagelegging De aanvraag, alsmede de ontwerp beschikking en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 25 maart 2004 tot en met 21 april 2004 ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koe straat 30 te Middelburg, op werkdagen van 9.Q0 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur (kamer 3.05); 2. van Broomchemie B.V. bij: Gemeente Terneuzen, Stadhuis, leverdieping, Oostelijk Bolwerk 4, 4531 GS Terneuzen, op werkdagen van 9.00 uur tot 15.00 uur en op donderdag van 19.00 uur tot 22.00 uur na voorafgaande telefonische afspraak (tel. 0115 - 64 22 64): Ministerie van Verkeer en Waterstaat 3. van Atofina Vlissingen B.V. bij: Gemeente Vlissingen, Afdeling publiekszaken, Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werk dagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 13 .30 uur tot 15.00 uur. Na voorafgaande telefonische afspraak (0118 - 48 71 57) kunnen de stukken ook op woensdag avond van 17.15 uur tot 20.15 uur inge zien worden; 4. van AKZO Nobel Resins B.V.: in de lees kamer van het stadskantoor van de Gemeente-Bergen op Zoom, Jacob Obrechtlaan 4, elke werkdag van maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 15.00 uur, alsmede bij de brandweerkazerne, Wester singel 50 te Bergen op Zoom (op vrijdag avond van 18.00 uur tot 21.00 uur). Bedenkingen Eenieder kan tot en met 22 april 2004 schriftelijk bedenkingen inbrengen bij de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswater staat in de directie Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die bedenkingen inbrengt, kan gelijk tijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien u telefonisch (0118 - 68 64 28) bij voorkeur vóór 15 april 2004 daarom verzoekt, zal op een nog nader te bepalen tijdstip de gelegenheid worden geboden om over het ontwerp van gedachten te wisselen. Tijdens deze bijeenkomst, waarvoor de aanvrager wordt uitgenodigd, wordt u in de gelegen heid gesteld mondelinge bedenkingen in te brengen. Middelburg, 24 maart 2004. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur, drs. J.H.G. Jacobs Rijkswaterstaat Giro 100 000 t.n.v, A.I.S. Centrum-Amsterdam in samenwerking met het Prinses Beatrix Fonds KRANT VOOR ZEELAND In Koudekerke zoeken wij middagroute Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Gratis regenpak Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 51 11 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken. De minimumleeftijd is 18 jaar. Uw eigen stijl en karakter De nieuwe Kia Carens tijdelijk vanaf 16.995,- Kia Terneuzen Auto Vermeulen Mr. F.J. Haarmanweg 4 Pearyweg 6 Terneuzen Goes Tel. 0115-622722 Tel. 0113-561812 Gehandicapt of chronisch ziek? Of hef nu gaal om juridische ondersleuning, belasting- teruggave. uilkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je rechten! Word ook lid van ANGO! Met ANGO kom je tot je recht! Postbus 850. 3800 AW Amorsloort Tel (033)465 43 43 wwwangonl Geef wat van uw tijd Geef 90 minuten van uw tijd. Collecteer in de week van 10-15 mei voor Charlotte en al die andere kinderen met astma. Bet (033) 434 12 95 of mail Geef kinderen met astma meer lucht Autisme is een ernstige handicap. De NVA maakt zich sterk voor mensen met autisme. Steun daarom de NVA, Bilthoven: giro 479 Tel. 0900-AUTISME (0900-288 47 63) 0,25 p/min. Nederlandse Vereniging voor Autisme www.autisme-nva.nl Grote schoon maak? Uw koopjes op internet én in de krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14