Tennispark Dos beter ingericht PZC Afscheid van Dorpsraad Grijpskerke Project stimuleert arbeidsongeschikten 13 DTV-voorzitter Van der Meer zegt raad Veere gedag kandelaars boos over afsluiten vaste wandelroute Nollebos Rijverbod voor automobilist Boetes bij gordelcontrole Auto op blokken Aanrijding met vrachtauto NPO-centrum niet in Yerseke [anifestatie in ost-Souburg Miljonair worden? Koop een Sprinter. Voorwaardelijk voor vernieling Hobbydag in Oost-Souburg agenda woensdag 24 maart 2004 HOMBURG - Rommert van der fer|65). fractievoorzitter van npartij Dorpsbelangen en Toc- risme Veere, stapt perl meruit r. «emeenteraarl. Hij heeft Hit Jm bevestigd. Vandaag Ut hij zijn ontslag aan de burgemeester aan. pereden voor zijn vertrek wil >jj pas vandaag toelichten. Wim Bartels, tweede op de lijst van DTV, volgt hem waarschijn lijk op. Van der Meer was van 1978 tot 1990 raadslid in de toenmalige gemeente Mariekerke voor Ge meentebelang. In 1996, kort voor de komst van de grote ge meente Veere, stelde hij zich verkiesbaar voor de gecombi neerde ouderenpartij AOV/ Unie 55+. Hij zei bij de presen tatie van die partij te willen werken aan de leefbaarheid en veiligheid op Walcheren. Hij wilde het openbaar vervoer op het platteland verbeteren, het winkelbestand in de kleine ker nen in stand houden en ervoor zorgen dat er genoeg woningen gebouwd werden voor jonge ren. Bij de verkiezingen in maart 2002 werd hij opnieuw gekozen voor de gemeenteraad van Veere. Deze keer werd hij fractievoor zitter van de gloednieuwe par tij Dorpsbelangen en Toerisme Veere. De reden daarvoor was dat hi] los van een landelijke politieke partij wilde opereren Net als voorheen bleef hij zich sterk maken voor het openbaar vervoer en de woningmarkt voor jongeren. Maar hij boorde ook een nieuw thema aan: het toerisme. Veel inwoners van Veere verdie nen hun geld met toerisme. Dat moet gestimuleerd worden, vindt hij. Keer op keer probeer de hij de sluitingstijden van de Veerse strandpaviljoens te ver ruimen tot twee uur 's nachts omdat de naastgelegen pavil joens op Vlissings grondgebied ook dan pas sluiten. Deze ver ruiming heeft hij echter niet voor elkaar gekregen De strandtenten mogen wel twaalf keer per jaar langer open blij ven dan middernacht. USSINGEN - De tennisvel- n \an sportpark Dos achter Nollestrand in Vlissingen jifn lang geleden al afgc- ,jrd door de Koninklijke Ne- Irfandse Lawn Tennisbond. leen buitje bleven de plassen Btnlang op de banen staan. t hel terras, de entree en de richting van het sportpark roegen om een opknapbeurt. In ik maanden tijd is het sport- fk gerenoveerd. jtennisvereniging is meer dan preien over de renovatie Sin tegenstelling tot een aan- reguliere wandelaars. Ze zijn óolgen over de herinrichting pc het sportpark. Een wandel- cdat door het park liep. is af torn met een groot hekwerk, r park is daardoor een een- *i geworden, maar het wan- ipadloopt dood. $aneente Vlissingen had al b het pad opgenomen in een rarkeerde wandelroute door t.N'ollebos. K-sr de route sneed het sport- s a tweeën", verklaart G. rtens. lid van de onderhouds- ïissie van Dos. Dos is het een zinvolle atregel. tiliger Igens Wittens kan het park raks in een handomdraai her- ich worden afgesloten en is het er in alle opzichten veiliger op geworden. De laatste jaren namen toeristen weieens een douche na een dagje strand en vaker werden ongewenste gas ten aangetroffen. Wittens ver wacht dat tennissers die kleine kinderen meenemen zich veili ger zullen voelen op het sport park. „De kinderen kunnen niet meer gemakkelijk van het park af." Wittens kan wel begrijpen dat reguliere wandelaars vreemd op keken, toen er een hek werd ge plaatst. „Er kan ten slotte al meer dan veertig jaar over dit pad worden gelopen." Alternatief De gemeente reageert dat ze toe stemming heeft gegeven voor de aanpassing omdat er een alterna tieve wandelroute is. „Het is bo vendien een recreatief wandelge bied, dus mag er van wande laars ook verwacht worden dat ze doorstappen en niet moppe ren over een kleine omweg", zegt A. Riemens van de gemeen te Vlissingen. „Ze hoeven boven dien niet over de verharde weg te lopen." Vanaf 1992 wordt er met enige regelmaat aan het sportpark van Dos gewerkt. „Het ene jaar knapten we de kantine op, het andere jaar de kleedkamers. Vo rig jaar hebben we de verlich ting aangelegd." De verlichting kostte de vereni ging ongeveer 20.000 euro. „Van de gemeente hebben we voor de ze laatste klus 41.000 euro subsi die gekregen en de rest. zo n 80.000 euro, hebben we zelf bij gelegd. Het moest eens gebeu ren, uitstel was niet meer moge lijk." De laatste opknapbeurt is de kroon op het werk. „We moe ten het nu de eerste jaren kalm aandoen. Voor een club met iets meer dan 550 leden is het een be hoorlijke investering geweest." Op 4 april wordt het sportpark feestelijke heropend met onder andere demonstraties en clinics van toptennisser Jacco Eltingh Na de herinrichting van sportpark Dos zal het eenvoudig af te sluiten zijn voor onbevoegden en meer een eenheid vormen dan voorheen, toen een pad het park in tweeën sneed. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Een 41-jarige automobilist uit Breda heeft in de nacht van maandag op dinsdag een rijverbod van drie uur gekregen voor rijden onder invloed. De man werd kort na middernacht aangehouden in de Koren bloemlaan in Vlissingen. De politie zag hem rijden in te gengestelde richting. Bij controle bleek dat de man meer dan anderhalf maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. MIDDELBURG - Bij controles op het dragen van de auto gordel heeft de politie gisterochtend acht boetes uitge deeld. In totaal werden honderdzestig bestuurders gecon troleerd. De gordelcontroles vonden plaats tussen 9.00 en 10.00 uur op de Looierssingel in Middelburg en tussen 1015 en 11.15 uur op de Vlissingse President Roosevelt- laan. HEINKENSZAND - Van een personenauto op de Schou- wersweg in Heinkenszand werden tussen zaterdagmid dag en maandagochtend vier wielen met lichtmetalen vel gen gestolen. De auto werd daarna op blokken gezet. De schade bedraagt honderden euro's 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Een 31-jarige vracht wagenchauffeur uit de gemeente Goes was gisterochtend betrokken bij een aanrijding op de kruising van de Nieu- wedijk en Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen. Het is niet zeker of hij door het oranje licht reed of dat het al rood was, toen hij de kruising over reed en botste met een bestelauto, die wel door groen reed. De 27-jarige bestuurder van de bestelauto raakte bekneld en werd door de brandweer uit zijn voertuig gehaald. Hij werd met beenletsel per ambulance naar het ziekenhuis overge bracht, maar kon dit na behandeling weer verlaten. De kruising is anderhalf uur lang afgesloten geweest. Beide voertuigen en een verkeersbord raakten bij de aanrijding beschadigd. YERSEKE - Yerseke is nog lang niet in beeld als vesti gingsplaats voor het bezoekerscentrum voor het Natio naal Park Oosterse helde. Dat antwoorden burgemeester en wethouders van Rei- merswaal op vragen van het CDA en de ChristenUnie. Die partijen maken zich al enige tijd hard voor een bezoe kerscentrum in het mosseldorp Volgens B en W is Neeltje Jans nog altijd de voorkeurslocatie. Ook nu gebleken is dat een bezoekerscentrum in de reservepijler van de stormvloedkering niet mogelijk is. ..Pas wanneer ook een afgeslankt bezoekerscentrum op Neeltje Jans onmogelijk blijkt, komen alternatieve locaties, waaronder Yerseke, in beeld", aldus het college. CDA en CU zijn hier niet blij mee en willen het onderwerp volgende week dinsdag mid dels interpellatie aan de orde stellen tijdens de raadsver gadering. ST-SOUBURG - Creativi- tscentrum 't Allergaartje zaterdag een hobbymani- üliein brasserie De Karolin- iburcht in Oost-Souburg. srse auteurs geven in totaal foen tot twintig demonstra- en workshops, 't Allergaar- introduceert onder meer nieuwste 3D-pakketten, modellen en hobbymateria- De manifestatie begint om uur en eindigt om 16.00 innen binnenkort de cur- ssenkaarten maken. Deze cur- zijn er iedere woensdag izaterdag van 10.00 tot 12.30 en van 13.00 uur tot 16.00 in de cursusruimte. Deelne- tre dienen zich hiervoor van voren op te geven. REDACTIE WALCHEREN fotenruststraat 18 Rostbus 8070 *333 EB MIDDELBURG 0118-493000 fa- 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc nl to van der Sluis (chef) tedia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek RwiMagnée toen de Vries (sport) centrale redactie S'Jüonspark 28 Postbus 31 «60 AA goes fa 10113)315500 fa <0113)315669 E-mail: redactie pzc.nl •iternet -pzc.nl E-mail: web® pzc.nl faorgklachten: *00-0231231 maand; ^ende de lag t/m vrijdag ge- ®»dags tot 12.00 openingstijden; door Miriam van den Broek GRIJPSKERKE - Wim Bartels en Klaas Sengers uit Grijpsker ke vonden een paar jaar geleden dat de belangen van het dorp eens goed behartigd moesten worden. Ze riepen in januari 2001 de dorpsraad in het leven. Na 3,5 jaar leggen ze hun func tie van voorzitter en secretaris neer. Dat ze opstappen, heeft niets met de dorpsraad zelf te maken. Bartels wordt waarschijnlijk raadslid voor de partij Dorpsbe langen en Toerisme Veere en vindt dat de twee functies niet te combineren zijn. Sengers ver trekt omdat er voldoende nieu we bestuursleden zijn en er dus ruimte is om weg te gaan. Het idee om een dorpsraad op te richten had Bartels al in 1996 „Dit was toen nog de gemeente Mariekerke. De afstand tussen de gemeente en de inwoners be gon in die tijd groter te worden Maar de toenmalige burgemees ter vond een dorpsraad niet no dig, dus daar bleef het bij." Een paar jaar na de oprichting van de gemeente Veere ontstond opnieuw behoefte aan een dorps raad „We kregen het gevoel dat er vanuit de gemeente weinig aandacht was voor het binnen land van Walcheren. Vóór de herindeling zagen de dorpen van Mariekerke er goed uit. De bestrating werd goed onderhou den en het openbaar groen zag er goed uit. Na de komst van de gemeente Veere werd dat min der." De dorpsraad probeerde dat tij te keren en soms werd daarbij een succesje geboekt „Wij wa ren de eerste dorpsraad in de ge meente die een dorpsschouw or ganiseerde, Samen met de wet houder Openbare Werken zijn we door Grijpskerke gelopen en konden we aangeven wat verbe terd moest worden. Kort daarop zijn enkele slechte plekken in de bestrating gerepareerd." Een ander succes is de komst van de Jongeren Ontmoetings Plaats (JOP) op het veld langs de Hondegemsweg. „Jongeren hielden zich altijd op voor het dorpshuis. Daar zorgden ze voor veel overlast. Sinds de komst van de JOP is dat minder." In twee zaken heeft de dorps raad nog weinig vooruitgang Klaas Sengers (links) en Wim Bartels leggen na 3,5 jaar hun functie als respectievelijk secretaris en voorzitter van de Dorpsraad Grijps kerke neer. foto Lex de Meester kunnen boeken. Dat zijn de komst van de nieuwe wijk Nim- merdor en de verbetering van het dorpshuis. Op het terrein Nimmerdor moeten 65 wonin gen komen. In 1996 werd hier toe besloten. Maar tot nu toe is er nog geen steen gemetseld. „We hebben verschillende keren bij de gemeente geprobeerd een tijdsbalk voor Nimmerdor te (Advertentie) Mrrcedcs-Ben*. Méér <lan transpor! alleen Sprinter Miljonair. •Sprintshift automatische Ó-versnellingsbak •Zilver metallic lak •Carbonlook dashboard Elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels Elektrisch bedlenbore voorportierrulten •Warmtewerend glas met handfllter •Houien vloer in laadruimte Miljonairsbadge •Gratis Driving Safety rijvaardiKheidstraining U rijdt al een Sprinter Miljonair vanaf 21.195,-* krijgen zodat de inwoners pre cies weten wanneer we wat kun nen verwachten. Helaas krijgen we dat maar niet voor elkaar. Het ziet er nu naar uit dat dit jaar de eerste spade de grond in gaat. Maar eerst zien, dan gelo ven." Doordat het bouwplan niet op schiet, vertrekken er mensen uit het dorp. menen de bestuursle den. ..Die mensen hadden best naar Nimmerdor wilien gaan, maar hadden geen idee hoe lang ze daarop nog moesten wach ten." Voorzieningen Door het vertrek van jonge ge zinnen uit het dorp, gaat ook de leefbaarheid achteruit, stellen Sengers en Bartels. „Mensen gaan het dorp uit en dan vertrek ken de bakker, de slager en de kruidenier. En doordat er min der voorzieningen zijn, komen er ook minder nieuwe mensen. Zo raakt het dorp in een vicieu ze cirkel." (Advertentie) Mercedes-Benz Alléén l.(m Sprinter gnlotan bestelwagen, kijk snel np www nwrcndes-benr.nl Wijzigingen voorbehouden. Info00800-17 777 777 MATTHAUS PASSION JOH. SEBASTIAN BACH HOLLAND BOYS CHOIR ROBERT LUTS (Evangelist) HENK V HEIJNSBERGEN (Christus) PIETER JAN LEUSINK (Dirigent) I Kaarten 35,- (4 voor 120,-) via giro 5600435 INFO: 0118-623650 Iwww.nieuwe-muziek.n Sinds jaar en dag wil het dorp ook een goed dorpshuis. Het dorpshuis houdt momenteel het midden tussen een gymzaal en een dorpshuis Als gymzaal is die niet perfect. De sportvereni gingen kunnen er hun spullen niet goed opslaan. Als dorpshuis is de zaal evenmin praktisch Er kan niet eens een toneelvereni ging optreden. „De reactie van de gemeente is: ga je maar naar een verenigingsgebouw in een ander dorp", vertelt Sengers „Als we zo beginnen, wordt Grijpskerke helemaal een dood se kern." Vertrouwen Toch zien de twee aftredende be stuursleden de toekomst met ver trouwen tegemoet. „We hebben hele goede opvolgers gevon den", zegt Bartels. De verkie zing voor de nieuwe bestuursle den wordt 29 maart gehouden tijdens de openbare jaarvergade ring van de dorpsraad. De verga dering begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 41-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad voor een vernieling veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van 450 euro. De man gooide op 19 januari dit jaar in Middelburg na een fikse ruzie met zijn vriendin een kleu rentelevisie, een stereotoren, een computer en een beeld scherm in haar woning om De schade zei hij te hebben gedeeld met zijn partner, met wie hij weer een goede verstandhou ding heeft. OOST-SOUBURG - In de Bras serie de Karolingenburcht aan de Vlissingsestraat in Oost-Sou burg wordt zaterdag 27 maart een hobby-manifestatie gehou den. De auteurs B. Lurvink en M. van Belzen presenteren hun nieuwste boekjes. Ook kunnen er workshops worden gevolgd en activiteiten gedemonstreerd De bijeenkomst begint om 10.30 en duurt tot 16 00 uur. door Ron Magnée VLISSINGEN - Voor arbeidson geschikten die niet meer gemoti veerd zijn om nog te proberen aan een baan te komen, gloort er hoop. Binnenkort begint in Vlissingen een bewegingspro gramma. speciaal ontworpen voor deze groep. Intensief bewegen, het stimule ren van talenten en oefenen in het schrijven van een sollicitatie brief. Het zijn allemaal factoren die mensen die aan de zijlijn van de arbeidsmarkt staan, hel pen om weer aan de bak te ko men. Binnenkort begint in Vlis singen een programma voor ar beidsongeschikten dat al deze in grediënten in één cursus combi neert. De resultaten elders van dit pro gramma, Beweging Richting Werk van de Enschedese firma Ergo Control, zijn hoopgevend „Tegenwoordig wordt het réinte- gratiewerk allemaal uitbesteed. Doorgaans is er sprake van een plaatsingspercentage van zo'n veertig procent. Met ons pro gramma halen we een kwart meer rendement, dus dan komt het percentage op zo'n vijftig procent", vertelt directeur J Plat van Ergo Control De cursus Beweging Richting Werk kent twee bestanddelen allereerst wordt er intensief, groepsgewijs gesport gedurende oen periode van twaalf weken Daarnaast krijgen de deelne mers een programma aangereikt waarbij ze hun eigen kwalitei ten analyseren en zich kunnen richten op de arbeidsmarkt. Het is vooral van belang dat de motivatie geprikkeld wordt, legt directeur Plat uit. „Vaak zijn het mensen die al langere tijd arbeidsongeschikt zijn. Die hebben zich vaak alleen gericht op hun medische situatie en be rusten daarin." Artrose Plat noemt het voorbeeld van ie mand die door artrose niet lan ger dan een minuut op z'n benen kon staan, maar zich toch aan meldde voor de cursus. „We ga ven hem een stoel, zodat hij mee kon doen met basketballen. Als de bal in zijn gebied kwam, mocht hij drie pogingen doen om te scoren. Op een gegeven moment zei hij: „Ik heb die stoel niet nodig"." Het programma dat binnenkort in Vlissingen begint, duurt in to taal twaalf weken. Van iedere deelnemer wordt verwacht dat hij drie keer per week de bijeen komsten volgt die zo'n drie tot vier uur duren. Voor aanvang van de cursus wordt een intake afgenomen en worden (condi tie-Resten uitgevoerd. Het sport programma speelt zich zowel binnen (sporthal Baskensburg, het Vrijburgbad), als buiten af. Bekend Het bedrijf Ergo Control is ove rigens in het Vlissingse geen on bekende: twee jaar geleden lan ceerde de firma al een program ma met als doel bijstandsgerech tigden te activeren. Voor het project komt iedereen die een WAO-, Wajong of WAZ-uitkering krijgt van het UWV. in aanmerking. Voorwaar de is wel dat hij nog niet in een integratieproject van het UWV zit. Meer informatie is te vinden op de website www ergocon- trol.nl. De cursus begint op 28 april Ook in Breda wordt het programma aangeboden, vanaf 23 april. STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE Dorpsplein. 19.00- 21.30 uur; Bezoek jongerenbus; DOMBURG Schuttershof, 9.00 uur' Gym voor ouderen: MIDDELBURG Zeeuwse Bibliotheek, 14.30 uur: Vertelmiddag door schrijfster Yet Baas; Kinderboerderij Klepperhoeve, 13.30- 15.30 uur: Jonge dieren-programma; OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, 13.00 uur: Verwonderwereld, activiteit voor kinderen vanaf 4 jaar; RITTHEM Ons Dorpsleven, 19.30- 20.30 uur. Inloopavond nieuwbouw die renasiel en hondenvereniging aan Vis- odeweg. VEERE Het Akkoord, Oudestraat, 13.30-16.00: Bejaardensoos; (Advertentie) \ana\nnd hij Omroep Zeeland T\ Tol rusl komen in een beschemde n SCOOP Omroep Zeeland info: www.zyrgpflrlaaUwland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13