Debat in commissies Veere stopt Fietsen door Vlissingen loont de moeite Leerlingen Klimopschool krijgen feestmaal 11 Café 't Schuttershof blijft gewoon open Drankrijder krijgt voordeel van twijfel Collegevoorstellen alleen nog technisch-inhoudelijk behandeld eertienjarige overleden Aanrijding zeeuwse almanak Piano WALCHEREN woensdag 24 maart 2004 POKBURG - Het is afgelopen jkI het politieke debat in de flnunissicvergadering van de ge ënte Veere. De fractievoorzit- M die samen het presidium iormen. hebben onlangs afge broken voorstellen van B en W jj^n technisch-inhoudelijk te „handelen. Het voor of tegen ,(,,(1 in het vervolg beperkt tot j, maandelijkse raadsvergade ring. 5nds de invoering van het dua- isne in de lokale politiek zijn ée! oude gebruiken aan veran- émg onderhevig Tot voor ïvaren de commissies met 3e bedoeld voor het college af te tasten of het kon reke- •aop een meerderheid in de ge- oeenteraad. Van een stevig, poli- akdebat was in de raadsverga dering nauwelijks sprake meer. partijen herhaalden hun eerder gnomen standpunt. Verras sen bleven (vaak) uit. bde evaluatienota over dualis- -p 'Dualisme ook in Veere uit i steigers' hebben de fractie- ncrzitters afgesproken op een andere manier inhoud te geven aar. de commissievergaderin- F l'itgangspunt van het voorstel ide politiek-bestuurlijke afwe eg te maken tijdens de raads- mrgadering. Gevolg daarvan is dat de voorstellen van B en W in Kt vervolg alleen nog maar Klinisch behandeld worden. Standpunten innemen behoort het verleden. Zomerhuisjes Set iedere fi-actie houdt zich éar overigens aan. Tijdens een rergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening maandag- tvond over het wel of niet toe staan van zomerhuisjes in tui- n bij particulieren namen de fracties van de ChristenUnie, de TiD en de SGP wel degelijk een 'i standpunt in, ondanks EOTTERDAM - De veertienjari ge Tom Notenboom uit Rilland, ie maandagavond rond kwart ever zes zwaargewond raakte kj het helpen snoeien van een >m aan de Valckenisseweg in Djn woonplaats, is dezelfde irond laat in het Dijkzigtzieken- his in Rotterdam aan zijn ver kondingen overleden. vermanende woorden van com missievoorzitter K Huiszoon (ook WD) om de discussie te be perken tot vragen aan de verant woordelijk wethouder. SGP-fractievoorzitter K. Hou- mes zegt zich achteraf te scha men voor manier waarop maan dagavond werd gediscussieerd. „Er lagen bij de discussie over de zomerhuisjes drie punten: de regeling afschaffen, in de hele gemeenten zomerhuisjes toe staan of de bestaande regeling handhaven. Als je kiest voor één van die drie punten, kan het col lege dat verder uitwerken. Zo veel vragen stellen aan een wet houder is gewoon volstrekte on zin Dat kun je toch ook aan een ambtenaar vragen? Ik schaamde me blauw. Het was een chaoti sche bijeenkomst." Met het in werking treden van het duale stelsel adviseert een commissie niet langer aan het college van B en W, maar aan de gemeenteraad. Eén van de uit gangspunten van het dualisme is om de politiek te verlevendi gen en het debat terug te breng en op de plek waar het hoort, na melijk in de gemeenteraadsver gadering. Andere manier Dat vereist een andere manier van denken in de gemeente Veere. Het is niet langer de be doeling dat de verantwoordelijk wethouder zijn voorstel gaat ver dedigen, maar juist dat hij infor matieve vragen beantwoordt. Wel is het de bedoeling dat tij dens een commissievergadering een gedachtenwisseling plaats vindt en dat er geluisterd wordt naar insprekers. Voorstellen zijn in het vervolg rijp of niet rijp voor behande ling in de gemeenteraad. In het laatste geval moet een commis- Kim Boone, leerling Zorg en Welzijn op Nehalennia, helpt Davey van Dee van de Klimopschool met koken. door Ron Maqnée OOST-SOUBURG - In Oost- Souburg heeft zich gistermor gen rond 11.15 uur een aanrij ding voorgedaan tussen twee personenauto's. len 67-jarige automobilist uit 'ftet-Souburg, die over de J.D.P ïSmitstraat reed, verleende op 3e kruising met de Henn Du- atstraat geen voorrang aan een 26-jarige automobiliste uit te-Souburg. De vrouw en :*ar inzittende, een 28-jarige touw uit Oost-Souburg, zijn onderzoek overgebracht ^ar het ziekenhuis. MIDDELBURG - Kinderen van de Klim opschool uit Middelburg kregen gisteren wel een heel bijzondere middagmaaltijd voorgeschoteld: een feestelijke etentje, klaargemaakt door de VMBÓ-leerlingen van Nehalennia uit Middelburg. Daarbij werden meteen de fijne kneepjes van het vak overgedragen. De vierde klas van de VMBO-afdeling Zorg en Welzijn van Nehalennia (leerlin gen van vijftien tot en met zeventien jaar) verzorgde gisteren een heuse feest maaltijd voor kinderen van de Klimop school (kinderen van tien tot en met der tien jaar). Op het menu stonden hambur gers met frietjes, komkommersalade, zelf gemaakte appelmoes en ijs met vruchten toe. De leerlingen van de Klimopschool - een instelling voor kinderen die moeilijk le ren - waren 's ochtends vroeg naar Neha lennia gekomen. Niet alleen om het feest maal op te peuzelen, maar ook om ter loops de kneepjes van het vak te leren. Daarvoor werden de leerlingen van Neha lennia en de Klimopschool aan elkaar ge koppeld. Kookles Zo legde Kim van Nehalennia alles over koken uit aan Davy van de Klimopschol. En Nathalie bracht Esmeralde allerlei weetjes bij over het bereiden van een maaltijd. De leerlingen zorgden voor een geanimeerde bedoening in de keuken van het klaslokaal. Met het feestmaal willen de initiatiefne mers meer begrip kweken voor kinderen met een verstandelijke handicap. Docen te L. Beekman van Nehalennia legt uit dat er in de klas nogal wat misverstan den over kinderen met een handicap be stonden. „Ze reageerden heel vreemd en dachten dat die kinderen agressief zou den zijn. Er leefde veel onbegrip." En dat terwijl de Nehelennia-leerlingen in het beroepsleven vaak een 'begeleiden de rol' krijgen, legt Beekman uit. „Het zijn leerlingen van de afdeling Zorg en Welzijn, dus die werken later in bejaar dentehuizen of bijvoorbeeld als klasse-as- foto Ruben Oreel sistenten. Dan is het belangrijk om be grip te hebben voor mensen met een ver standelijke handicap." Voorbereiding Overigens begonnen de leerlingen niet blanco aan de opdracht. Al weken lang hadden ze zich voorbereid op de maal tijd. „Koken begint altijd met het maken van een stappenplan", legt Beekman uit. „En iedereen heeft daarbij zijn eigen taak." Voor de Nehalennia-leerlingen was het meteen de laatste praktijkles. Vanaf eind van deze maand lopen de leer lingen stage in diverse instellingen voor zorg en welzijn. Na de stage wordt de op leiding afgesloten met de praktijkexa- coorAb van der Sluis JUSSINGEN - Het loont om de Hissingse burgemeester en de "er wethouders rechtstreeks te ronfronteren met problemen, wt bleek gisteren tijdens de rietstoeht van het voltallige col- *?f door Rosenburg, Lamme- ^burg en Bossenburgh. Na sn briefwisseling van zeven Wr krijgen de bewoners van de tona HIamanlaan eindelijk een tordje om hondenbezitters erop k wijzen dat ze hun viervoeter Jift pal voor de deur moeten uit wen. ^woonster Ina Rijnberg is de ■osdenpoepoverlast al jaren bezit een appartement e begane grond. Haar terras aan een grasveld, een fa kete plek om honden uit te la- p "Vooral in de zomer moet ik pi terras schoonmaken", zegt W afwachting van de komst p net fietsende college. „De pden schijten overal en ner- ps. Ze laten ze gewoon los Galopen." vereniging van eigenaren - k a sinfis 1997 tevergeefs «bij de gemeente met het ver- P een verbodsbordje neer te pn. Het probleem van over- »an zo vrij simpel verhol- worden. Tussen de drie ap partementencomplexen en de woningen aan de Josine Reu- linglaan is ook een groenstrook te vinden en daar staat wel een bordje. „We hebben brieven geschre ven, maar het heeft met gehol pen", zegt Rijnberg. „Ik snap best dat mensen hun hond moe ten uitlaten, maar laat ze dat dan doen op het grasveldje hier vlakbij." Het bewuste grasveldje, pal naast het terrein van garage Murre, ligt er onverzorgd bij. Wethouder L. Poppe-de Looff kent het probleem van de hon- denpoepoverlast. Met een bord je alleen is het probleem niet op gelost. Ook controle op naleving van het verbod is nodig. „Dat kost zeker vier tot zes formatie plaatsen. Maar, we willen de be woners best tegemoetkomen door hier een bordje neer te zet ten." Ondoenlijk In de wijk Lammerenburg wordt het college opnieuw ge confronteerd met (een gebrek aan) hondenuitlaatplaatsen. Een bewoner van de Rietkraag was juist hartstikke blij dat op het grasveld naast zijn huis een verbodsbordje was geplaatst. Kortgeleden heeft de gemeente het om voor hem onverklaarba re reden weggehaald. Wethou der P. van der Maden grapt dat het college maar wat verbods bordjes had moeten meenemen om ze her en der te plaatsen tij dens de fietstocht. Zo makkelijk werkt het niet in Vlissingen. Een ambtenaar wijst het college erop dat het ondoenlijk is om overal in de gemeente bordjes neer te zetten. Het probleem van de Rietkraag wordt opgete kend in het verslag van de fiets tocht In Bossenburgh bezoekt het col lege basisschool De Wissel en worden enkele gesprekken ge voerd met ouders. Bij het stads gewestelijke zwembad worden B en W geconfronteerd met het feit dat de voorziening slecht te bereiken is met de fiets. Ook dat wordt opgenomen in het ver slag. In wijkcentrum Het Bolwerk blijft de belangstelling van de wijkbewoners wat achter. „De volgende keer, als we naar Paau- wenburg gaan, moeten we op een later tijdstip in gesprek gaan met de bevolking", zegt woordvoerder R. de Witte van de gemeente. „Het bezoek aan het wijkcentrum was iets te vroeg in de middag." De volgen de keer wil het college tussen 17 en 19 uur met de bewoners van Paauwenburg praten. sie onderbouwen, waarom een voorstel nog niet behandeld kan worden door de gemeenteraad. Daarna beslist het presidium of het aangepaste voorstel op de raadsagenda wordt gezet of dat het nog een keer besproken moet worden door een commis sie. „We zitten nog in een leer proces", vergoelijkt Houmes. De gemeenteraad van Veere gaat een half jaar bekijken of de nieuwe werkwijze bevalt. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De eigenaar van Café 't Schuttershof in Mid delburg is niet van plan om plaats te maken voor een nieuw jongerencentrum. De gemeente heeft een begerig oog laten val len op het pand in het Schutters hofcomplex. Het rommelt in het Schutters hofcomplex. „Ik hoorde via via dat de gemeente een jongeren centrum in The Nighttrain wil de beginnen", zegt Paul Rooden- burg. „Ik las in de krant dat het pand eigenlijk te klein was en dat ze het Schuttershof erbij wil len trekken. Ik heb zelf contact met de gemeente gezocht." Hij betwijfelt of de gemeente op dit moment voldoende geld heeft om de plannen uit te voeren. Daarnaast hebben Roodenburgs buren van café Rooie Oortjes uit breidingsplannen. Wanneer het filmtheater vertrekt, willen ze in die zaal een poppodium begin nen. Vorige maand heeft de Mid delburgse politiek uitgebreid ge discussieerd over het verstrek ken van een nachtvergunning voor de zaak. Burgemeester K. Schouwenaar weigert die te ge ven. Cinema Roodenburg ziet niet in wat het nieuwe podium toe zou voegen aan het aanbod. In Café 't Schut tershof zijn nu al elke zondag middag concerten. De enige re den dat er niet vaker optredens zijn, is het filmtheater. Zelf had hij ook wel ideeën voor dat pand. „Ik zat al lang te wachten tot de cinema naar een andere lo catie zou vertrekken. Nu moe ten we rekening houden met het geluid als er een film draait." Met het theater zijn afspraken gemaakt over het geluid. Dat is soms lastig, vooral als een con cert een beetje uitloopt. Bovendien zou Roodenburg de zaal er zelf graag bij willen heb ben „Ik zou daar graag een café beginnen. Het is een perfect pand, je hoeft er niets aan te doen. je hoeft het alleen maar in te richten." In het café kan dan ook op andere avonden muziek worden geprogrammeerd. „Ik zou bijvoorbeeld op donderdaga vond wel iets akoestisch willen doen." Om poppodium Blauwe Ruis te realiseren, moet er een door gang gebouwd worden naar de filmzaal Die loopt dwars door de toegang naar Roodenburgs café Hij is niet van plan om daar aan mee te werken. „Ze zijn ervan uitgegaan dat de gemeente me hier uit zou kopen. Nu zit ieder een met zijn vingers tussen de deur, behalve ik. Ik blijf gewoon zitten." Theatercafé Zijn café is ooit begonnen als theatercafé, voor een wat ouder publiek dat rustig een glas wil de drinken. Toen de swingavon den werden geïntroduceerd, ver anderde het karakter van de zaak. Nu wordt er elke vrijdag en zaterdagavond gedanst. Die avonden zijn een groot succes. „Mensen komen echt van heinde en verre. Ik krijg mensen uit Tholen en zelfs uit België. Er is in de wijde omtrek niet zo'n zaak als deze.' Roodenburg vindt het gek dat de gemeente een café met een doelgroep van 2500 mensen in wil ruilen voor een jongerencen trum waar 'misschien honderd jongeren' op af komen. „Ik ben bang dat als Middelburg niet uit kijkt, de voorsprong die de afge lopen acht jaar is opgebouwd, weer teniet wordt gedaan. Mid delburg is qua diversiteit een he le fijne stad. De gemeente moet beseffen dat als Café 't Schut tershof zou verdwijnen, ik niet alleen mijn werk kwijt ben, maar dat er nog een man of vijf tien op straat staat en Middel burg een attractie kwijtraakt. Ik word regelmatig door klanten aangesproken die bang zijn dat we dicht gaan. Maar 't Schut tershof blijft gewoon open." door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter B. Doore- waard Boekhout heeft gisteren een 32-jarige man uit de Zeeuw se hoofdstad voor dronken rij den 400 euro boete en vier maan den voorwaardelijke rijontzeg- ging opgelegd. De Middelburger belandde dp 25 oktober vorig jaar in zijn woonplaats met zijn auto in dè sloot toen hij op een zijweggetje van de Veerseweg uit de bocht vloog. Hij liet zijn auto achter en ging- naar huis. Daar had hij nog een stevige borrel gedronken tegen de schrik. Zijn vriendin had hem later naar de plaats van het ongeval gereden. Daar was inmiddels de politie gearriveerd. Uit de blaastest die hem werd afgenomen, kwam een score van 770 microgram. Na een herberekening werd het alcoholpercentage vastgesteld op 680 microgram, wat ruim dne keer zo veel als is toege staan. Van dat gehalte ging ook offi cier van justitie G. Oosterveld uit. Zij eiste duizend euro boete en zeven maanden voorwaarde lijke rijontzegging. De politierechter hield er reke ning mee dat het alcoholpercen tage lager was geweest. „We zul len het nooit precies weten. Uw vriendin heeft wel verklaard dat u na het ongeval een flinke scheut cognac heeft gedron ken." De verdachte erkende ook voor de autorit enkele likeurtjes te hebben genuttigd. Daarmee hield de politierechter rekening in de uitspraak. Advertentie Kunsthandel Karin I-mens stopt in Middelburg! OPHEFFINGSUITVERKOOP lÉËfc Mooie collectie schilderijen en zeefdrukken KARIN ERNENS De laatste twee dagen!!! ROUAANSE KAAI 27 Hoge kortingen! MIDDELBURG Donderdag 25 maart 10.00-21.00 uur Vrijdag 26 maart 10.00-18.00 uur TEL 06-S4986622 wwwkarin-emens nl Ina Rijnberg (in scootmobiel) bespreekt het probleem van de hondenpoep in haar wijk met burgemees ter A. van Dok-van Weele (1) en wethouder L. Poppe-de Looff, tijdens het bezoek dat het Vlissingse col lege bracht aan de wijken Rosenburg, Lammerenburg en Bossenburgh. foto Ruben Oreel Het zou een onfortuinlijke dag worden voor die Temeu- zenaar. Weliswaar begon het allemaal met een vrolijke mu zikale noot. Zijn vrouw had voor een 'prikje' een oude pia no gekocht. Driehonderd euro had ze er voor betaald. Hoofdschud dend had hij naar het muziek instrument staan kijken in de wetenschap dat niemand bij hem thuis het pianospel mach tig was. Daarna sloeg het noodlot toe. Hij haalde een collega op voor een bezoek aan een voet balwedstrijd van Hoek in Katwijk. Onderweg werd het voertuig staande gehouden door een politieman. Hij zat namelijk, met handjes, achter het stuur te bellen en, zo bleek bij een nadere inspectie, geen van beiden droeg een au togordel. Daar was geen ont komen aan. De handhaver van de wet trok zijn boekje en ging aan het schrijven. „Hoeveel zou dat gaan kos ten?" vroeg de Temeuzenaar op bedrukte toon aan zijn col lega. Die vatte de situatie op merkelijk vrolijk op. Zijn ant woord; „Ongeveer een halve piano. Op dat mobieltje rustte toch al geen zegen. Tot overmaat van ramp verloor hij het appa raat in Katwijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11