Festivals vissen in zelfde vijver PZC Hulst probeert toerist te lokken INGlèi)BANK Vrijwillige thuishulp voorziet in behoefte 11 Kloosterzande en Sas op zelfde data Nanish Shontie in Graanbeurs Forten uit de moeten beter Staats-Spaanse linie tot hun recht komen ING Bank introduceert HET H Y PO IT IEI KONDKR II OU I Meer partners voor centrumplan Overvallers mogelijk Roemenen Inbraak in bewegingscentrum Afdeling beheer naar Middelburg Werk aan weg Hulst-Westdorpe dinsdag 23 maart 2004 Raymond de Frel SAS VAN GENT - De popfesti vals Kloosterpop in Kloosterzan- dt en Dance Rock Around The Bridge in Sas van Gent lo pen grote kans elkaar in de wie len te rijden. Beide evenemen ten «orden dit jaar gehouden vrijdag 11 en zaterdag 12 juni. Allesbehalve handig, geven de organisatoren van de festivals :oe. Temeer omdat op zaterdag grotendeels wordt gemikt op eenzelfde, op rock georiënteerd oubliek. Waar in Kloosterzande Rockband Kane speelt, sluit in Sas de midden jaren negentig populaire Amerikaanse band Dog Eat Dog het festival af. Dance Rock Around The Bridge stonden aanvankelijk een weekeinde later gepland, maar de organisatie schoof met de data vanwege een EK-wed strijd van het Nederlands elftal, dat dan in Portugal is. „Op inter net zag ik dat Kloosterpop twee AXEL - Vertegenwoordigers van Nanish Shontie, een Ameri kaanse leefgemeenschap geba seerd op de tradities van Indi aanse volkeren, doen vanavond Axel aan. In De Graanbeurs vertellen Ma la Spotted Eagle Pope en zijn echtgenote Sky Young Sparrow Pope hoe het met het healingcen- irum in Oregon gaat - een doel waarvoor ze geld inzamelen. Na nish Shontie wil de cultuur van inheemse volkeren van Noord- Amerika laten herleven De bij eenkomst begint om 19.30 uur. agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: ïolkdansen. 13.30 uur: Biljarten en joke- ren: De Halle, 13.30 uur: Aerobics; 14.00 .jr Kaarten en biljarten; 14.45 uur: toersbal: Trefpunt, 10.00 uur: Knutsel- bijeenkomst; 13.00 uur: Kaarten, biljar ten en sjoelen; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café «Troubadour, 14,00 uur: Kaarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.15 oir Jokeren, HOEK Oe bovenhoek, 9.30 uur: Gym- wstiek; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en handwerken, HULST - De Lieve, 9.30 uur: Volksdan sen en computeren; 13.00 uur: Biljarten; ■330 uur: Kaarten bieden en jokeren; '9.30 uur Stijldansen; Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 .jr Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; NIEUW-NAMEN - Café Sint Cecilia. 20.00 uur: Kaarten, OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobics; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 uur Kantklossen voor de jeugd en tim- merclub voor jongens en meisjes vanaf par, 19.30 uur: Houtbewerken voor •dwassenen; redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 Email; redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 fax: (0113)315669 E mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; öterdagstot 12.00 uur opties openhield voor een defini tieve datum. Wij moesten snel handelen en kozen voor 11 en 12 juni. Toen dat bekend werd, kreeg ik al snel een telefoontje van Frank de Kort van Klooster pop met de vraag 'wat doen jul lie nu?' Dit is inderdaad niet handig, maar anderzijds wordt het steeds moeilijker om een weekend in te plannen waarin weinig tot niets wordt georgani seerd. Vorig jaar kregen we bij voorbeeld eenzelfde verwijt van het festival Anywave in Zierik- zee", aldus Rock Around The Bridge-organisator Jan Vinke. Vanwege de verplaatsing van het Sasse festival zagen de orga nisatoren van de Graaf Jansfees ten in Westdorpe zich genood zaakt hun evenement een week te vervroegen. Ook de mensen van Kloosterpop hebben nog een poging onderno men om het programma aan te passen. „Maar een week eerder was voor Kane geen optie. De fout ligt bij Rock Around The Bridge, zij hebben hun evene ment verschoven. Of dat verstan dig is, betwijfel ik", reageert Christel de Kort. Scherm „Je kan misschien beter een groot televisiescherm neerzet ten, een voetbalwedstrijd duurt immers maar anderhalf uur. En als ik het programma van Rock Around The Bridge vergelijk met dat van Kloosterpop, zou ik het niet hebben gedaan. Wij heb ben in drie weken al zeshonderd reserveringen binnen Ik hoop dat we er allebei het beste van maken. Op vrijdag hebben zij met Dance Around The Bridge in ieder geval een ander publiek dan wij, maar de zaterdag zul len we moeten afwachten." Vinke heeft niet zoveel vrees voor concurrentie. „Wij vertrou- SAS VAN GENT De Speye, 14.00 uur: SAV koersbal, sjoelen, kaarten en hand vaardigheden; De Roselaer, 13.30 uur; Kleding maken, 15.30 uur: Crea- en technika 10 club voor jeugd van 9 tot 12 jaar; 19 00 uur: Quilten; SLUISKIL Het Meulengat, 13 30 uur: Kaarten en biljarten heren; 13.30 uur: Bingo, SINT JANSTEEN - De Warande, 19.30 uur: FNV belastingservice; TERNEUZEN De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, soos en biljarten; 19.00 uur; Stijldansen en linedance; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga, 13.30 uur: Biljarten; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE Concordia, 13.00 uur. koersbal; ZAAMSLAG Dorpshuis, 9.30 uur Gymnastiek; 13.00 uur. Kaarten en bil jarten; 14.00 uur: Sjoelen. wen op onze goede naam. Boven dien denk ik dat Kane en ons programma toch andere mensen trekken. Bij Kane denk ik meer aan zestien- tot twintigjarigen, terwijl wij meer op een echt fes- tivalpubliek mikken." Op Dance Around The Bridge treden dj Dana, 100% Isis, dj Tommy Pulse. Floorcontrol en dj Sen op. Op Kloosterpop staan dan de bands Rover, Pillars, Lip stick en Dexter op de planken. Een dag later verzorgt Zep Zupi- ler in Kloosterzande het voor programma van Kane. Het volle dige zaterdagprogramma voor Rock Around The Bridge is nog niet bekend. In ieder geval zijn er optredens van Dog Eat Dog, Zomik en Janez Detd. door René Hoonhorst ZUIDDORPE - Staatsbosbe heer wil de cultuurhistorische waarde van de forten Sint Ja cob, Sint Jozef en Sint Levi- nus beter tot zijn recht laten komen. De bos- en natuurbe heerder nodigt inwoners van de voormalige gemeente Axel en geïnteresseerden in krijgs- monumenten uit zelf ideeën aan te dragen. Tijdens een bijeenkomst in ca fé 't Gemeentehuis in Zuiddor- pe (dinsdag 6 april) kunnen be woners uit de streek laten we ten in hoeverre de restanten van de forten volgens hen op geknapt en toegankelijk ge maakt moeten worden. Staatsbosbeheer wil van be langstellenden horen op welke wijze de dienst de fortrestan ten, onderdeel van de Staats-Spaanse linies, moet be heren om er een belangrijker recreatieve voorziening van te maken. De opwaardering van het trio fortificaties - die in de polders tussen Axel. Koe wacht en Zuiddorpe liggen - past in provinciale plannen voor herstel van de Staats-Spaanse linies in Zeeuws-Vlaanderen. GS wil len de forten zodanig zicht baar maken dat de fortenroute op de werelderfgoedlijst van Unesco wordt opgenomen. Het IJzendijkse streekmu seum, dat voor de zomer tot Mauritsmuseum wordt omge bouwd, moet de komende ja ren de roem zingen van de Zeeuws-Vlaamse forten. Van die militaire bolwerken zijn restanten in het landschap te rug te vinden van Heille tot Nieuw-Namen. De drie forten die de komende tijd beter uit de verf moeten komen, zijn overigens al een stuk beter te herkennen dan vijftien jaar terug. In de jaren negentig lieten de voormalige gemeente Axel en Staatsbosbe heer al een fietspad langs de forten aanleggen. ANWB-bor- den leggen fietsers en wande laars uit hoe de verdedigings- sterkten er tijdens de Tachtig jarige Oorlog bij lagen. Vorm Maar Staatsbosbeheer wil van streekbewoners en vertegen woordigers van instanties uit de omgeving weten of ze nog wensen hebben over onder meer de landschappelijke vorm en de 'beleefbaarheid' van Sint Jacob, Sint Jozef en Sint Levinus. De voormalige bosbeheersin- stantie, die zich steeds meer ontpopt als recreatievoorzie ner, wil van mensen ook graag horen of ze bij de verdere plan ontwikkeling betrokken wil len blijven. De bijeenkomst in café 't Ge meentehuis op het centrale Dorpsplein van het boekweit dorp begint dinsdag 6 april om 19.30 uur. (Advertentie) Inlijstwerk? Lijstenmakerij Gijzel Voor bedrijf en particulier Biozëlingscslruat I02A.4421 BV Kapellc Tel 0113-342383. fax OU3-340044 door Frank van Cooten HULST - Onder de noemer 'In Hulst is altijd wat te doen' heeft het bezoekersmanagement in Hulst de komende maanden tal van activiteiten op stapel staan. Van een vestingarrangement tot aan theatervoorstellingen op het Molen bolwerk en varen op de buitenvest. Bezoekersmanager Monique de Bruijn en voorzitter Jan van Puyvelde van de gelijknamige stichting willen Hulst aantrek kelijker maken voor bezoekers. De gemeente Hulst constateerde in een onlangs uitgebracht toe ristisch rapport dat de tijd van rustig achterover leunen al lang voorbij is. De toerist komt niet alleen meer naar Hulst omdat de winkels op zondag open zijn. Het bezoekersmanagement pro moot meerdaagse vesting- en plattelandsarrangementen om zowel de stad als het omringen de Land van Hulst in de schijn werpers te zetten. Daarnaast moeten talloze activi teiten de komende maanden mensen naar Hulst lokken. Van af Pasen varen er bootjes op de buitenvest, mensen kunnen dit voorjaar per fiets of huifkar langs de vlas- en tulpenvelden trekken en het Molenbolwerk is een aantal keren het podium voor theater- en muziekgezel schappen. Horecaexploitanten van het Cor nells de Vosplein, de Vismarkt en de Grote Markt zetten negen evenementen op poten om het uitgaansleven nieuw leven in te blazen. De cafés van het Comelis de Vos- (Advertentie) Een goede hypotheek gaat mee met de tijd Dat klinkt logisch. En bij de ING Bank is dat ook zo. Want met het gratis Hypothcekonderhoud heeft u altijd een hypotheek die helemaal up to date is met de laatste ontwikkelingen Waardoor u veel geld kunt besparen Profiteren van overwaarde. Fiscale wijzigingen kunnen direct van invloed zijn op uw hypotheek. Tijdens het Hypothcekonderhoud laten wij zien hoe u ook in de huidige wetgeving nog profiteert van uw overwaarde. Lagere maandlasten. Met de huidige lage rente hoort u veel over het oversluiten van uw hypotheek. Maar wat levert dat nou écht op cn wat kost het? Tijdens het Hypotheek- onderdeel van INO ikL onderhoud wordt dat meteen duidelijk U ziet snel en zonder omwegen hoeveel uw maandlasten naar beneden kunnen. Eerlijk en oprecht. Eventuele boeterentes en andere kosten worden niet verzwegen. Geen zorgen over hypotheeklasten. De huidige economische situatie kan aanleiding geven tot onzekerheid. Of u bijvoorbeeld de maandlasten nog wel kunt betalen als u werkloos of arbeidsongeschikt wordt. Tijdens het Hypothcekonderhoud kijken wc ook hier naar. Want niet een eenvoudige aanpassing op uw hypotheek bevrijdt u zich van deze zorgen. Veilig inspelen op beursveranderingen. Kunt u met uw hypotheek adequaat reageren op schommelingen in de economie? Met een ING Bank hypotheek kan dit wel: u kiest tussen sparen en beleggen of een combinatie daarvan. En omdat uw inleg gegarandeerd is. speelt u veilig in op veranderingen op de beurs. Een hypotheek veroudert sneller dan u denkt. Ga daarom naar de ING Bank voor hel Hypotheckonderhoud, Dan weet u zeker dat u een hypotheek heeft die helemaal past bij deze tijd. En blijft passen. Bel OBGO - 7012 voor een afspraak met de ING Bank of ga naar uw tussenpersoon. HULST - De reconstructie van het noord-westelijk deel van de Hulster binnenstad wordt wellicht de verantwoor delijkheid van meerdere partijen, in plaats van slechts één projectontwikkelaar. Wethouder B. Pauwels wil zo mogelijk de goede punten uit meerdere ingediende initia tieven bundelen. Het dagelijks bestuur van Hulst en het ambtelijk appa raat werken hard aan het centrumplan. Pauwels wil pas over enkele maanden de conceptplannen presenteren. Het afgelopen jaar hebben meerdere projectontwikkelaars aangegeven plannen voor het gebied te hebben. Ook Woonstichting Hulst wil graag aan de slag in de Bierkaai straat Pauwels: „Het zou prima zijn als we onderdelen van deze plannen kunnen bundelen tot een visie waar we allemaal tevreden over kunnen zijn. Het initiatief van de Woonstichting is positief omdat voorheen in het centrum plan de Bierkaaistraat grotendeels onaangeroerd bleef." Volgens Pauwels is het mogelijk dat het uiteindelijke cen trumplan in fases wordt uitgevoerd. HANSWEERT - De drie mannen die zondagochtend wer den aangehouden in verband met de roofoverval in Hans- weert zijn vermoedelijk van Roemeense afkomst. De poli tie sluit niet uit dat er meer mensen bij de overval betrok ken zijn. De toestand van het slachtoffer, de tachtigjarige Leen Polderman, is nog altijd kritiek. Polderman en zijn vrouw werden zaterdagnacht in hun woning aan de rand van het dorp, opgeschrikt door drie mannen. Het echtpaar werd vastgebonden en Leen Polder man werd zwaar mishandeld. De mannen maakten een nog onbekend bedrag, sieraden en kleding buit. Politie woordvoerder A. Don zei gistermiddag nog niet te weten of de verdachten gericht Poldermans huis uitgekozen heb ben. De verhoren leverden tot nog toe weinig op. Don: „We hebben net een Roemeense tolk laten komen, omdat we vermoeden dat de verdachten Roemeens zijn, maar erg mededeelzaam op dat punt zijn ze niet." SLUISKIL - Bij bewegingscentrum Slender You aan de Middenstraat in Sluiskil is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. De inbrekers forceerden de voor deur en doorspitten de aanwezige kasten. Ze maakten een geldbedrag van honderden euro's buit. TERNEUZEN - Het regiokantoor Terneuzen van de afde ling Infrastructuur en Beheer van de provincie wordt defi nitief opgedoekt. Op dit moment zijn er regiokantoren in Terneuzen, Goes, Zierikzee en Vlissingen Een onder zoeksbureau heeft geadviseerd de regiokantoren centraal te huisvesten. De keuze is gevallen op Middelburg. Omdat het huurcontract voor het kantoor in Terneuzen nog ze ven jaar loopt is nog overwogen om de regio's in Terneu zen te huisvesten. Dit kan volgens GS echter niet in het bestaande kantoor. Bij een verhuizing naar Middelburg gaat het om vijf voltijds banen. Het uitvoerend buiten werk krijgt nog steeds invulling in het regiogebied. Mensen komen niet meer naar Hulst enkel omdat de winkels op zondag open zijn, weten Monique de Bruijn en Jan van Puyvelde van het bezoekersmanagement. foto Camile Schelstraete plein hebben al een après-ski- party achter de rug. Op 17 april is het plein gewijd aan de 'Ne ver Dies party' en op 27 mei staat de 'Pre Summer party' op het programma. Hulst Reynaertstad houdt dit jaar voor de tweede keer Konin ginnenacht op de Grote Markt met optredens van diverse arties ten, onder wie de Belgische deel neemster aan het Eurovisie Son gfestival Sandy Boets Een dag later houdt carnavals vereniging De Vossen het mee- zingfestival 'Hulst Zingt'. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Het vrijwilli gerswerk in de hulp- en zorgsec tor in Zeeuws-Vlaanderen zal met een dubbele vergrijzing van de beschikbare vrijwilligers te maken krijgen. Dat stelt voorzitter E. Gala- ma-Rommerts van de Stichting Centraal Meldpunt Vrijwillige Thuishulp Groot-Temeuzen in het jaarverslag over 2003. Het zijn vooral ouderen die zich aan melden als vrijwilliger, en die oudere vrijwilligers worden ook steeds ouder. Desondanks is het Meldpunt er tot nu in geslaagd om voldoende medewerkers te vinden. Vorig jaar meldden zich twaalf nieu we medewerkers en verlieten vijf vrijwilligers het Meldpunt. Dat bracht het aantal begin dit jaar op 44 vrijwilligers en dus viel er een lichte groei te consta teren. De belangrijkste taak van het Meldpunt is verwijzen naar een organisatie die adequate hulp kan bieden. Toen het Meldpunt in 1998 van start ging. waren er nog mensen die twijfelden aan de noodzaak van zo'n telefoni sche hulporganisatie. „Vijftien jaar later, met een vergrijzende samenleving, zal niemand meer de noodzaak aanvechten van dit vrijwilligerswerk in de thuis hulp", aldus Galama-Rom- merts. Bij het Meldpunt zijn vijf och tenden per week twee vrijwilli gers aanwezig om hulpvragers telefonisch te woord te staan. Vorig jaar kwamen er 585 tele foontjes binnen, waarvan 472 met daadwerkelijke hulpvra gen. De meeste hulpvragen be troffen allerlei klusjes, zoals huishoudelijke karweitjes, klei ne reparaties, lichte tuinklusjes en hulp bij formulieren invul len. Ook was er veel vraag om gezelschap en aandacht. Andere hulpvragen betroffen vervoer en begeleiding en het verstrekken van informatie. Volgens het Meldpunt was vorig jaar goed te merken dat de con tacten met de andere hulporga nisaties verbeterd zijn. „Men weet beter van elkaar wat men kan. waardoor de hulpvragen nu meer bij de gespecialieerde organisaties terecht komen", al dus het jaarverslag. „Daardoor lijkt het aantal hulpvragen ver minderd, maar dat komt door de efficiëntere werkwijze en het minder zelf afhandelen van lang lopende hulpvragen." HULST - Een deel van de N258, de weg tussen Westdorpe en Hulst, wordt verbeterd. Het gaat om het deel tussen de Derde Verkorting en de Hoge- weg. De werkzaamheden zijn ge pland van 29 maart tot 3 april. Er komen nieuwe asfaltlagen. Tussen de aansluiting Plattedijk en Hogeweg wordt de wegmar kering gewijzigd. Tijdens het karwei wordt de hoofdrijbaan tussen de Derde Verkorting en de Hogeweg afgesloten. Het ver keer wordt, (via borden) omge leid via de N60. N61 en de Trac- taatweg. Rijden op parallelwe gen is alleen toegestaan voor (brom)fietsers, landbouwver- keer, bussen en aanwonenden. (Advertentie) www.europatuin.nl Paaskrans Prachtige decoratie voor aan de voordeur of binnen op tafel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35