Wijziging in fietspadenplan PZC PZC Voortbestaan ZOC hangt nog steeds aan zijden draadje Daders roofoverval vermoedelijk van Roemeense afkomst 11 agenda Waterschap zet schoolroute naar Krabbendijke nu bovenaan lijst Aanrijding in centrum Goes ING Bank introduceert het hypotheekonderhoud. ING I BANK Wegwerkzaamheden Oostkapelle Vernielingen aan rupskraan Tas met camera's gestolen Vrachtwagens opengebroken Nieuwe kleedkamers op sportpark Zakkenroller Zesde route Kunstkwartier in Zierikzee ZIERIKZEE - De stichting Kunstkwartier Zierikzee houdt zaterdag 27 maart haar zesde kunstroute. Naast de twintig vaste adressen kunnen belang stellenden het werk zien van drie gastkunstenaars. Petra van Velzen laat in haar eigen atelier aan de fisstraat 17 haar foto- en «bdesignwerk zien. Jannie Kort-Catshoek laat beelden in paverpol zien op deBanninklaan 8. Op andermans locatie (bij Si! van Mil aan de Rozema rijnstraat 14-16) is Yvon Lievense met gemengde •tchmeken van de partij ge durende de zesde kunstrou te. Danielle Orelio demon streert hoe ze haar beelden in keramiek opbouwt. Dat doet ze tussen 14.00 en 16.00 uur in kattengalerie Alexandra aan de Lange Nobelstraat 15. Rijnhard Schregardus is tij delijk gevestigd op de loca tie Sint Domusstraat 20. \1aggen geven aan waar de deelnemers zitten, Deze adressen zijn geopend van 11.00 tot 17.00 uur. SWEEKACTIVITEITEN redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a '♦300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111 -454647 Fax. 0111-454657 Email: redzzee@pzc.nl Harcel Modde (chef) RietKleemans AS Pankow Esme Soesman Helita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^AAGOES Tel; (0113)315500 Pax: (0113)315669 P-mail: redactie@pzc.nl internet pzc.nl P-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge torende de openingstijden; a'erdags tot 12.00 uur dinsdag 23 maart 2004 door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Ei landen gooit zijn plannen met fietspaden om. De aanleg van een fietsweg bij de Westelijke Parallelweg bij Krabbendijke, wordt nu als het dringendst ge- Het waterschap werkt sinds 2001 aan de verbetering van de infrastructuur voor fietsers en bromfietsers. Daarvoor is tot 2011 een totaalbedrag van ruim 6.8 miljoen euro uitgetrokken. Welke dingen daarmee moeten gebeuren is in 2001 vastgelegd in een lijst met dertien projec ten. Daarbij is gekeken naar haalbaarheid, voorbereidings tijd en de mogelijkheid van sub sidies of bijdragen van derden, veelal de betrokken gemeente. Drie van de dertien projecten zijn inmiddels gerealiseerd: het fietspad 'Mol-Tol' bij Colijns- plaat, het vrijliggende fietspad langs de Hogelandseweg bij Big- gekerke en het vrijliggende fiets pad langs de Kattendijksedijk (gedeelte Kattendijke-Wemel- dinge). Planologie De lijst is sinds 2001 twee keer aangepast, zij het niet ingrij pend Het waterschap wil nu echter de lijst helemaal om gooien door alle mogelijke pro jecten ook te beoordelen op an dere zaken, zoals planologie. maatschappelijk en bestuurlijk draagvlak en de invloed op de verkeersveiligheid. Daardoor ontstaat een totaal an dere situatie. Drie projecten blij ven op de lijst staan omdat ze al in voorbereiding zijn; de vrijlig gende fietspaden langs de Kat tendijksedijk (gedeelte Katten- dijke-Goes), de Bredeweg bij Sirjansland en de Dienkweg tus sen Kwadendamme en Oudelan- de. Van de andere projecten op de lijst verdwijnen de meeste. Alleen de Eeweg bij Tho- len-stad en de Stoofweg bij Sint-Annaland staan er nog op. Belangrijkste nieuwkomer is de Westelijke Parallelweg bij Krab bendijke, waar voor 290.000 eu ro een fietsweg zou moeten ko men. Deze is van belang om te zorgen voor een veilige fietsrou te voor scholieren tussen Yerse- ke en het Calvijn College in Krabbendijke. Kosten Op de lijst staat nu ook een fiets weg bij de Zandweg bij Zierik zee. De kosten daarvan worden op 720.000 euro geraamd Op Walcheren moeten twee fiets paden worden verbreed: langs de Grijpskerkseweg-Oostkapel- seweg (1,1 miljoen euro) en langs de Pekelingseweg-Lood- holseweg (1,3 miljoen euro). Een fietsweg bij de Schotsmanweg nabij Kamperland (150.000 eu ro) sluit nu de rij. De lijst ligt niet voorgoed vast. Het is de be doeling deze een keer per jaar te actualiseren. De huidige projec ten blijven erop staan, maar er kunnen nieuwe bij komen, bij voorbeeld als er een financiële bijdrage van derden komt. Projecten die van de lijst zijn ge haald, zijn fietswegen of -paden bij de Nieuwe Kraaijertsedijk bij Lewedorp, Weelweg-Kak- kersweelweg bij Kerkwerve, Stoofweg-Korenweg bij Lewe dorp, Koningin Emmaweg bij Vrouwenpolder, de Schoorsezee- dijk bij Kapelle, de Parallel weg-Zuid bij De Banjaard op Noord-Beveland en de Munnik- weg bij Oostkapelle. De verande ringen worden dinsdag 6 april voorgelegd aan het algemeen be stuur van het waterschap. JURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis De sru-ss. 19.30 uur: Openbare dorps- ■iKsvergadering met aansluitend om 333 uur inloopavond over openbaar SERIKZEE - MFC, 19.30 uur: bijeen- e-stHCC, hobbyclub computergebrui- (Advertentie) Inlijstwerk? Lijstenmakerij Gijzel Voor bedrijf en particulier Bit/flingsesinial 102A. 4421 BV Kapelle Td. 0113-342383. fax 0113-340044 GOES - Op de Van de Spiegel straat in Goes heeft gistermid- iageen aanrijding plaatsgevon- ien tussen een scooter en een personenauto. De 40-jarige automobiliste uit Goes reed over de Van de Spie- alstraat in de richting van het «Éum. Tussen een verkeers- ssimer bleef ze met lage snel- achter een groep fietsers rij- fcn die, over de strook langs cïe terkeersremmer. in dezelfde rating reed. Toen ze de ver- hersremmer bijna uit was reed, a tegenovergestelde richting, *n 25-jarige scootterrijder uit Goes de verkeersremmer in. De i'Jtomobiliste botste frontaal te- de scooter. De 25-jarige oan kwam hierdoor ten val. Hij liepschaafwonden op. J. Meerdink van het Zierikzee Ondernemers Collectief ontvouwde gisteravond zijn plannen voor een nieuwe, succesvolle ondernemersclub. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De toekomst van het Zierikzee Ondernemers Col lectief is nog lang niet veiligge steld. Ondanks een smeekbede van de waarnemend voorzitter B. Noomen heeft zich geen en kel nieuw bestuurslid gemeld. Half april is de allesbeslissende vergadering, als op dat moment nog steeds geen bestuursleden zijn opgestaan valt het doek de finitief. Het voltallige bestuur trad gis teravond, zoals aangekondigd, af. Onvrede over gebrek aan me dewerking bij de leden en een - in de ogen van het bestuur - lak se houding van de ondernemers gaven de doorslag om het bijltje er bij neer te gooien. Alleen bestuurslid J. Meerdink ziet er nog heil in en hij wil een ultieme poging doen om het ZOC nieuw leven in te blazen. Gisteravond ontvouwde hij zijn plannen voor een succesvolle on dernemersclub onder de titel vi sie en missie. Hoofdpunten zijn een betere communicatie tussen ondernemers en met het gemeen tebestuur, vertrouwen winnen van de achterban, opstellen van een evenementenagenda voor het hele jaar en in het bestuur moeten portefeuillehouders ko men die de belangen van de ver schillende groepen binnen de ZOC behartigen maar ook naar buiten treden bij bijvoorbeeld de gemeente of het FOS. „Zierikzee staat aan de voora vond van een geweldige ontwik keling", zegt Meerdink. „Het ei land gaat groeien en dan zou Zierikzee zonder een onderne mersclub zitten, dat kan niet Hij schets een somber beeld. Zie rikzee wordt een stad waar alle ondernemers op zichzelf zijn aangewezen. Of, zoals een van de aanwezigen het verwoordde: „Dan hebben we geen winkelac ties meer en dan brand de kerst verlichting niet meer tijdens de feestdagen." Het is een ambiti eus plan, waarin veel aandacht wordt gevraagd voor communi catie, want daar schort het vol gens Meerdink vooral aan. „De saamhorigheid is ver te zoeken en het negatievisme viert hoog tij. Van de 240 ondernemers in Zierikzee zijn er slechts 104 lid van het ZOC. Neem een voor beeld aan Burgh-Haamstede. Daar zijn van de 82 winkeliers 65 lid van de ondernemers- knng." Hij wil dat de ondernemersclub in Zierikzee een sterke organisa tie wordt, geleid door een oud-ondernemer. Een actief wer vingsbeleid moet meer mensen overtuigen van het nut van een lidmaatschap. Een van de aan wezigen merkte daarbij op dat het verstandig is om duidelijk te maken dat het lidmaatschap van ZOC voordelen heeft. Die zijn er nu niet, omdat niet-leden gewoon meeliften op de activitei- foto Marijke Folkertsma ten van de leden. Meerdink pleit te ook voor het aanstellen van een binnenstandsmanager. Deze manager fungeert als interme diair tussen ondernemers, ge meentebestuur en andere be langhebbenden. „Deze persoon moet vooral de communicatie tussen de verschillende groepen optimaliseren. Een plan van de horeca moet ook bekend worden bij de gemeente en bij de andere ondernemers. Daarbij gaat het over alles van de binnenstad, dus ook over de straat en de paaltjes." Hij kreeg gisteravond bij de ruim twintig aanwezigen de handen op elkaar voor zijn reddingsplan. „Het is een mooi plan", was een reactie. Alleen meldde niemand zich spontaan aan voor het bestuur. Op 19 april vergadert het ZOC voor de laatste keer. Dan wordt duidelijk of de club wordt opge heven of dat er toch nog nieuwe bestuursleden gevonden zijn. (Advertentie) Een goede hypotheek gaat mee met de tijd. Dat klinkt logisch. En bij de ING Bank is dat ook zo. Want met hel gratis Hypotheckonderhoud heeft u altijd een hypotheek die helemaal up to date is met de laatste ontwikkelingen. Waardoor u veel geld kunt besparen. Profiteren van overwaarde. Fiscale wijzigingen kunnen direct van invloed zijn op uw hypotheek. Tijdens het Hypotheckonderhoud laten wij zien hoe u ook in de huidige wetgeving nog profiteert van uw overwaarde. Lagere maandlasten. Met de huidige lage rente hoort u veel over het oversluiten van uw hypotheek. Maar wat levert dat nou écht op en wat kost het? Tijdens het Hypotheek- onderdeel van ING onderhoud wordt dat meteen duidelijk. U ziet snel en zonder omwegen hoeveel uw maandlasten naar beneden kunnen. Eerlijk en oprecht. Eventuele boeterentes en andere kosten worden niet verzwegen. Geen zorgen over hypotheeklasten. De huidige economische situatie kan aanleiding geven tot onzekerheid. Of u bijvoorbeeld de maandlasten nog wel kunt betalen als u werkloos of arbeidsongeschikt wordt. Tijdens het Hypotheckonderhoud kijken we ook hier naar. Want met een eenvoudige aanpassing op uw hypotheek bevrijdt u zich van deze zorgen. Veilig inspelen op beursveranderingen. Kunt u met uw hypotheek adequaat reageren op schommelingen in de economie? Met een ING Bank hypotheek kan dit wel u kiest tussen sparen en beleggen of een combinatie daarvan. En omdat uw inleg gegarandeerd is, speelt u veilig in op veranderingen op de beurs. Een hypotheek veroudert sneller dan u denkt. Ga daarom naar de ING Bank voor het Hypothcekonderhoud. Dan weet u zeker dat u een hypotheek heeft die helemaal past bij deze tijd. En blijft passen Bel 0800 - 7012 voor een afspraak met de ING Bank of ga naar uw tussenpersoon. OOSTKAPELLE - In opdracht van de gemeente Veere wordt maandag 29 maart begonnen met graaf- en straat werkzaamheden in de M. F. Visserstraat en de J. de Pourckstraat in Oostkapelle. Het werk wordt in twee fasen uitgevoerd. Van 29 maart tot en met 7 mei gaat de M. F. Visserstraat op de schop. Daarna volgt de J. de Pourckstraat tot en met 11 juni. In beide straten worden de fundering en de bestrating verbe terd. In de J. de Pourckstraat komen ook verkeersgelei ders. Tijdens de werkzaamheden zijn de woningen in bei de straten geruime tijd niet of moeilijk te bereiken. De D. Jansestraat blijft tijdens de eerste fase bereikbaar via de J. de Pourckstraat en tijdens het tweede deel van de werk zaamheden via de M. F. Visserstraat. De parkeervakken in de J. de Pourckstraat worden gebruikt als depot voor het opslaan van stenen. VLISSINGEN - Onbekenden hebben tussen vrijdagmid dag half vijf en gisterochtend half acht vernielingen aan gericht aan een rupskraan in de Chopinlaan in Vlissin- gen Van de kraan werden spiegels, ruitenwissers, werklampen en de antenne afgebroken. De rits van het zeil dat over de kraan gespannen was. werd ook vermeld. Het zeil werd later in een sloot teruggevonden. Het scha debedrag is onbekend. VLISSINGEN - Uit een horecabedrijf op de Nieuwendijk is zondagochtend vroeg een tas met camera's en brillen ge stolen. De eigenaar had de tas per ongeluk laten liggen. Later bleek hij verdwenen te zijn. VLISSINGEN - Op de Handelsweg in Vlissingen zijn afge lopen weekeinde drie vrachtauto's opengebroken. De na vigatiesystemen zijn meegenomen. De vrachtwagens raak ten bij de inbraak beschadigd. DOMBURG - B en W van de gemeente Veere willen iets meer dan 117.000 euro uittrekken voor de bouw van twee nieuwe kleedkamers op het sportpark aan de Biggekerk- sestraat in Koudekerke. De gemeente Veere wil graag dat het sportpark in Koude kerke voldoet aan de eisen van NOCNSF. Vorig jaar zijn de bestaande zes kleedkamers gerenoveerd. Om volledig aan de eisen van de sportkoepel te kunnen voldoen, moe ten aan de zes huidige kleedkamers twee nieuwe ge bouwd worden. Volgens sporttechnische normen van NOCNSF is een ac commodatie met acht kleedkamers noodzakelijk. Het voetbalcomplex wordt nu gebruikt door Voetbal Combi natie Koudekerke met 265 leden, verdeeld over zestien teams.Het is de bedoeling dat de bouw van de kleedka mers in juni van dit jaar begint. door Ingrid Huibers HANSWEERT - De drie man nen die zondagochtend werden aangehouden in verband met de roofoverval in Hansweert zijn vermoedelijk van Roemeense af komst. De politie sluit niet èit dat er meer mensen bij de over val betrokken zijn. De toestand van het slachtoffer, de tachtigja rige Leen Polderman, is nog al tijd kritiek. Polderman en zijn vrouw wer den zaterdagnacht in hun wo ning aan de Tramperweg, aan de rand van het dorp, opge schrikt door drie mannen. Het echtpaar werd vastgebonden en Leen Polderman werd zwaar mishandeld. De mannen maak ten een nog onbekend bedrag, sieraden en kleding buit. Nadat de vrouw van Polderman zich wist te bevrijden en de politie in schakelde werden alle uitvalswe gen afgezet. De treinen stopten niet meer op de stations Kruinin- gen-Yerseke en Kapelle-Bieze- linge. De mannen, 19, 20 en 21 jaar oud. konden zondagoch tend rond half tien worden aan gehouden in het poldergebied tussen Hansweert en Kapelle. In Hansweert is de roofoverval het gesprek van de dag. „We pra ten over niets anders", zegt Hans Renes, die achter een glaasje wijn in dorpshuis Kaj Munk aan de bar zit. Zijn theo rie; ,,De daders moeten heel ge richt naar Poldermans huis zijn gegaan. Als je zo'n huis, waar de buurhuizen best dicht op staan, eruit pikt, neem je toch een ze ker risico en dat doe je niet voor niks." Samen met Ad Linders en Hen- nie van Wezel, eveneens lid van de ouderensoos, schetst Renes een beeld van Polderman, eige naar van het gelijknamige sleep- en bergingsbedrijf. „Hij handelt in vanalles en nog wat", zegt Linders. „Containers, com pressoren. oude Oost-Duitse pa trouilleboten. Je mag aannemen dat hij altijd iets van cash in huis had." „Bovendien kwamen er figuren van allerlei pluimage bij Polder man over de vloer zegt Van Wezel. „De daders hebben mis schien ook wel eens rondge neusd in zijn loods." Even verderop in café 't Anker nemen ook kroegbaas Bert Ver- hart en één van zijn trouwe klan ten ('Mijn naam'' Dat is nergens voor nodig') de tijd om over de roofoverval te praten ..De rot tigheid komt steeds dichterbij", vindt Verhart. „Polderman had als handelaar zeker wel geld in huis Maar moet je dan overval len worden? Ik vind het een hele laffe daad." De eenzame klant aan de bar knikt. Hij kent Polderman al heel lang, heeft vroeger zelfs nog voor hem gewerkt. „Het is een keiharde zakenman, maar geen verkeerde vent. Maar dat er dan zoiets gebeurt. Dat is toch niet meer normaal." Om de hoek in café Zeelandia steken Lettie de Leeuw en Ar nold Eijke er nog maar eentje op. Beiden zijn geboren en geto gen in Hansweert en kennen Leen Polderman goed. „Er kwa men bij Polderman altijd veel mensen over de vloer", zegt De Leeuw. „Maar ja. dat moet toch kunnen?" Ze is 'best wel' ge schokt. Net als Eijke: „Zoiets verwacht je in een grote stad. maar toch niet in een klein dorp je als Hansweert?" Politiewoordvoerder A Don zei gistermiddag nog niet te weten of de verdachten gericht Polder mans huis uitgekozen hebben. De verhoren leverden tot nog toe weinig concreets op. Don: „Wc hebben net een Roemeense tolk laten komen, omdat we ver moeden dat de verdachten van Roemeense afkomst zijn, maar erg mededeelzaam op dat punt zijn ze niet." GOES - Een 34-jarige man uit Goes is gistermiddag in de Lan ge Kerkstraat in zijn woon plaats door een zakkenroller be stolen van zijn portemonnee. De man liep rond 13.00 uur door de Lange Kerkstraat toen hij werd aangestoten door een onbe kend persoon. Rond 13.05 uur ontdekte hij dat zijn portemonnee uit de achter zak van zijn broek was weggeno men. In de portemonnee zaten waar depapieren en honderden eu ro's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29