Actie tegen bouw vakantiehuisjes PZC Kanker betekent lang niet altijd het einde FNV denkt ook na overleg nog aan actie op voetveer 1 ■r i»/ G. van boven Ginkgo Combi: Verbetert het geheugen en concentratievermogen Dorpsraad Vrouwenpolder verzet zich tegen plan De Zandput Benzinedief Waterschap gooit plan voor fietspaden om Nieuw centrum voor Griffioen Tas weg stijlvolle keukens met enorm veel klasse té M/V Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsielijn! Meer geestelijke energie door het extract uit de Ginkgo Biloba boom! wl2 dinsdag 23 maart 2004 door Ab van der Sluis DOMBURG - De Dorpsraad Vrouwenpolder is tegen de bouw van 47 vakantiehuisjes op camping De Zandput in het dorp. Voor het plan is een bouw vergunning aangevraagd bij de gemeente Veere. Volgens voorzit ter Erik Joziasse van de dorps raad betekent de bouw van de huisjes een 'verstening' in de duinen. Hij zei dat gisteravond tegen de commissie Ruimtelijke Ordening van de gemeente Veere. De gemeente moet de bouw van de huisjes waarschijnlijk toe staan. De huisjes staan ingete kend in een (verouderd) bestem mingsplan. Wethouder J. Boste laar zei dat de gemeente ver plicht is om de bouwvergunning binnen een bepaalde termijn te verlenen. Roompot Recreatie Beheer, eige naar van De Zandput, stelt dat op de camping vroeger ook huis jes hebben gestaan. Die zijn gro tendeels gesloopt. De nieuwe huisjes komen op de zelfde plek, op dezelfde funde ring. In een interview met de PZC zei Roompotdirecteur H. van Koeveringe vorige maand dat 'eigenlijk alleen maar aan groot onderhoud wordt gedaan.' De Dorpsraad Vrouwenpolder houdt er een andere mening op na. „Het is een never ending sto- MIDDELBURG - Een 53-jarige man uit de gemeente Middel burg is gistermiddag aangehou den. Hij had zijn auto een uur eerder voor enkele tientallen eu ro's met benzine gevuld bij een tankstation aan de Rijksweg A58, bij 's-Heer Arendskerke. ry", aldus Joziasse. Aanvanke lijk wilde Roompot de caravans en tenten vervangen door vier honderd vakantieappartemen ten. Dat plan ging vorig jaar niet door. Roompot zag af van de bebouwing. Ook de bouw van 47 houten vakantiehuisjes past niet bij de schaal van Vrou wenpolder, meent Joziasse, „Het betekent weer een aantas ting van het landschap, waar door het kleinschalige karakter, de rust en ruimte en de natuur waarden in de omgeving van Vrouwenpolder negatief zullen worden beïnvloed." De Dorps raad is ook bang dat met de bouw van de vakantiehuisjes het seizoen op camping De Zandput verlengd wordt. Dat be tekent volgens de voorzitter nog meer auto's en nog meer toeris- ten.Hij wees de commissie op het bestaan van de nota Walche ren 2000+. Daarin is afgespro ken dat het noorden van Walche ren bestemd moet blijven voor rust en ruimte en dat de vertier zoekende toerist alle ruimte ge boden wordt in het zuidwesten van Walcheren. „Wij hebben geen probleem met het handha ven van de huidige kampeer plaatsen in de duinen", aldus Jo ziasse. De commissie Ruimtelijke Orde ning sprak zich gisteravond niet uit over de plannen van Room pot. De leden willen dat de bouwaanvraag in een later sta dium nog eens besproken wordt. T. Polderman (PvdA Groen- Links) vroeg zich af of de uit breiding in de toekomst verder gaat dan de 47 huisjes die nu ter discussie staan. Ook vond zij dat als de bouwvergunning ver leend is, B en W van Veere de be volking van Vrouwenpolder goed moeten uitleggen, waarom de bouw niet tegengehouden kon worden. - liniiiiïiiiiiiiiii Volgens de Dorpsraad Vrouwenpolder betekent de voorgenomen uitbreiding van camping De Zandput weer een aantasting van het land schap. foto Ruben Oreel door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Ei landen gooit zijn plannen met fietspaden om. Het waterschap heeft in 2001 een lijst met dertien projecten opgesteld voor de verbetering van de infrastructuur voor fiet sers en bromfietsers. Het waterschap wil echter de lijst helemaal omgooien omdat de projecten nu ook worden be oordeeld op zaken als planolo gie, maatschappelijk en bestuur lijk draagvlak en de invloed op de verkeersveiligheid. Volgens de nieuwe criteria moeten op Walcheren twee fietspaden wor den verbreed: langs de Grijps- kerkseweg-Oostkapelseweg (1,1 miljoen euro) en langs de Peke- lingseweg-Loodholseweg (1,3 miljoen euro). Verder is de aan leg van het fietspad langs de Ko ningin Emmaweg bij Vrouwen polder en de Munnikweg bij Oostkapelle van de lijst ge haald. De veranderingen worden dins dag 6 april voorgelegd aan het algemeen bestuur van het water schap. Het is de bedoeling de lijst een keer per jaar te actualiseren. door Jan Jansen VLISSINGEN - Het conflict tus sen de vakbond FNV Bondgeno ten en exploitant BBA van het fiets/voetveer Vlissingen-Bres- kens is nog niet uit de wereld. Een overleg leverde gistermor gen weliswaar enkele verbeterin gen op in de rechtspositierege ling van het personeel, maar die gaan de bond niet ver genoeg. In een reactie op het gesprek sloot bestuurder Brigitta Paas van FNV Bondgenoten gisteren zelfs niet uit dat in de zomer maanden acties volgen op de veerdienst. Nu wil ze dat nog niet, omdat dan vaste, Zeeuwse gebruikers van het veer de dupe worden. Zodra de toeristen in de meer derheid zijn, behoort een sta king volgens haar wel tot de mo gelijke actiewapens. Wadden Paas wil voor de bemanning van de fast ferry een beloning die vergelijkbaar is met die van het personeel op de Waddenveren. „Voor de oversteek van de Wes- terschelde gelden dezelfde zwa re eisen als op de Waddenzee. Daar is hooggekwalificeerd per soneel voor nodig, dat je goed moet betalen." Veel BBA'ers op het voetveer zouden nu worden afgescheept met 'een honger- loontje'. Namens BBA erkent hoofd P&O Frank Gerards dat de beloning een struikelblok blijft. „Er ligt een redelijk beloningspakket. We gaan nu niet dat hele loonge bouw overhoop halen. Op som mige eisen kunnen we echt niet ingaan." Volgens hem heeft Paas makke- lijk praten over de Wadden» ren. „Die reders daar hebi- een monopolie op bepaalde» bindingen, die kunnen 'm meer permitteren Bovendiaa de situatie van Westen*^ en Waddenveren niei éénonfe te vergelijken." Gerards verbaast zich oma actiedreiging. „Dat heeft vrouw Paas niet tegen ons zegd. Ze zou het eerst bespieS mgt haar achterban en dan geren. Nou ja, we how ta wei." U MIDDELBURG - Het mmi J ontmoetingscentrum Griffioen in de oude mavo aan de Olmen laan wordt vrijdag officieel geo- pend. Het centrum is ii middag van 13.30 tot 17.3(ienl p dere vrijdag 19.00 tot 23.00ujr is' geopend. Er zijn dan activity fc ten voor jongeren. Oudere wijk- n bewoners kunnen er elkaar ont moeten. Op de eerste avori houdt de PvclA-fractie een poli- tiek spreekuur in het mems centrum. De opening is om 20.00 uur,Ha jji politiekspreekuur begint {jj half uur later. VLISSINGEN -Uit een hm-1 bedrijf op de Nieuwendijk ii zondagochtend vroeg een ta met camera's en brillen gestc- len. De eigenaar had de tas ps ongeluk laten liggen. Lata bleek hij verdwenen te zijn. Mensen met kanker leven tegen woordig niet alleen langer, ook de kwaliteit van hun leven is verbeterd. Dankzij het wetenschappelijk onder zoek naar betere behandelingen is bijvoorbeeld de kans dat iemand met kanker de eerste vijf jaar overleeft, jaarlijks met een half procent geste gen. Momenteel betreft datal ruim 50 procent van de patiënten. Bij kin deren isdegemiddelde overlevings kans zelfs70 procent. Uiteraard zijn ergrote verschillen in overleving naar soort kankeren stadium bij ontdekking. En zeker is ook de kwali teit van leven vooruit gegaan. De diagnose kanker zet lang niet altijd een punt achter iemands leven. Betere behandelingen Inderdaad, de behandelingen tegen kanker zijn vaak fysiek en emotio neel bijzonder zwaar voor kankerpa tiënten, en hun dierbaren.Toch is de afgelopen jaren veel verbeterd. Bijvoorbeeld bij de strijd f"""1 ij selijkheid bij chemotherapie, uok is er meer aandacht voor de psychische gevolgen van kanker. Behalve gene zing isookdekwaliteitvanleven belangrijk hoe ondervindt de patiënt zo min mogelijk tijdelijke en blijvende gevolgen van de behande ling. KWF Kankerbestrijding KWF Kankerbestrijding is in 1949 opgericht op initiatief van Koningin Wilhelmina. Sindsdien strijden we voor minder kanker, meer kans op genezing en een betere kwaliteit van leven vooralle kankerpatiënten en hun dierbaren. Overal waarwe kunnen, gaat KWF Kankerbestrijding actief de strijd aan tegen kanker. Doorwetenschap- pelijk kankeronderzoek mogelijkte maken. Door het aanmoedigen van °°n no7nnHp loofstijl en goede voor- ncnting te geven. Door ons in te zet ten vooralle kankerpatiënten en voor de bestrijding van alle soorten kanker. KWF Kankerbestrijding is ervoor iedereen die met kanker te maken krijgt. Ook als kanker wel het einde betekent. Betrouwbare, onafhanke lijke informatie over kanker vindt u op onze website www. kwfkankerbe- strijding of bij onze professionele voorlichters van de gratis hulp - en i nformatiel ij n (0800-0226622). Onderzoek Wetenschappelijk onderzoek is de enige mogelijkheid om de vooruit zichten voor de patiënt met kanker daadwerkel ij k te verbeteren. Daarom gaat het meeste geld naar onderzoek. Helpt u mee» Eén op de drie mensen in Nederland zal ooit kanker krijgen. Anderen maken het van dichtbij mee. Kanker raakt ons dus allemaal. Alleen samen kunnen we kanker bestrijden. Doet u ook mee? KWF Hulp- en informatielijn 0800-022 66 22 (gratis) KWF Geverslij n 0900 - 2020041 (0,01 p/min) Giften kunt u overmaken op giro 26000, of doneer direct via onze site:www.kwfkankerbestrij- ding.nl JA! want elke keuken heeft een eigen stijl, een eigen karakter. En u zoekt een keuken die bij u past MAXI-line hoekkeuken met verantwoorde wertj hoogte en extra bergruimte. Incl. laden- en korven-kast, korf onder oven, multiplex werkblad met spoelbak en kraan, geïntegreerde afwasautomaat, oven, kookplaat, schouw en koelkast. 5999 Wij hebben ook de badkamer met bijbehorende badmeubel die bij u past. 54. Afbeeldingen kunnen afwijken. Prijs- en zetfouten onder voorbehoud. KRANT VOOR ZEELAND In Grijpskerke zoeken wij Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Gratis regenpak Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 51 11 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken. De minimumleeftijd is 15 jaar. 0900-8212411 (10 cent per minuut) •advies en voorlichting •een informatief gesprek 0 brochures en boekjes Nationaal Epilepsie Fonds &EVN Meer dan een miljoen mensen hebben moeite met lezen en schrijven. Doe er iets aan! Bel gratis voor informatie of voor een cursus dichtbij huis: 0800-0234444 ep I a n <3|) a lf apoi isor ïo* www.alfabetisering.nl Welkom bij de R.M.U in Vlissingen. In de Marnixkerk, Marnixplein 41, West-Souburg. Thema: Waarden en normen. Sprekers: Drs. L. A. van Bochove Dhr. W. Schalk Dhr. H. J. Tollenaar D.V. 24 maart 2004 om 19.30 uur. Ginkgo Combi® is een krachtige formule die op natuurlijke basis het hoofd ondersteunt. Het hoofdbestanddeel van Ginkgo Combi' is het extract van de bladeren van de Aziatische Ginkgo Biloba boom. De bladeren bevatten een bijzondere groep van bioflavonoïden, bloedvaten in het hoofd soepel en elastisch houden. Hierdoor wordt de doorbloeding gestimuleerd, zodat de weefsels goed van zuurstof en voedingsstoffen worden voorzien. Dit verbetert het geheugen, concentratievermogen en de reactiesnelheid. Ginkgo Combi® helpt scholieren om leerstof beter op te nemen, helpt bij intellectuele arbeid om de geest helder te houden en geeft ouderen meer vitaliteit en geestelijke veerkracht! Goed voor het geheugen en concentratievermogen Geeft meer geestelijke energie Geeft weerstand bij stress-situaties Bevat zeer krachtige dosering van het Ginkgo Biloba extract (7500 mg.) Verrijkt met o.a. vitamine B-complex, vitamine C, magnesium, taurine, zink en tyrosine q www.ginkgocombi.nl diedt Bij aankoop van 1 verpaklóng Ginkgo Combi 60 tabletten UW VOORDEEL Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 12' Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Oude Markt 18

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 12