Terneuzen steunt plan windpark PZC LEES DE PZC Rechter neemt de tijd voor beslissing in zaak Checkpoint Toonbeeld begint reeks workshops WËRËD.® Financieel risico afgedekt <14 Man gewond bij ongeval Retranchement Familieberichten <Z> zaterdag 20 maart 2004 door EugèneVerstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen willen meewerken aan een ver snelde ruimtelijke procedure om de bouw van 22 windmolens in de Koegorspolder mogelijk te maken. Het college eist wel dat WinWind bv, het bedrijf dat het windmolenpark wil realiseren, verantwoordelijk is voor even tuele kosten aan processen en planschade. Dit wordt geregeld in een zoge naamde 'vaststellingsovereen komst'. WinWind en een stedenbouw kundig adviesbureau werken op dit moment aan de afronding van de ruimtelijke onderbou wing, die nodig is voor de ver- Hoogwerker voor brandweer HULST - De nieuwe hoog werker van de gemeentelij ke vrijwillige brandweer Hulst wordt vandaag offici eel in gebruik genomen. De wagen vervangt de der tig jaar oude ladderwagen van de brandweer. Met de nieuwe hoogwerker kan de brandweer reddingen uit voeren en blussen op grote hoogte (maximaal 25 me ter) en op moeilijk bereik bare plaatsen. Met de aan koop was 450.000 euro ge moeid. snelde bestemmingsplanwijzi- ging (artikel 19-procedure). Naar verwachting wordt het plan van WinWind begin april vier weken ter inzage gelegd voor inspraak. Hierna worden het verzoek en de ruimtelijke on derbouwing ter inzage gelegd en kunnen er bezwaren worden in gediend. Voor alle procedures doorlopen zijn, is er volgens wethouder A. van Waes wel een jaar verstre ken. Er moet nog een verklaring van geen bezwaar bij de provin cie worden aangevraagd en ver volgens moeten Burgemeester en Wethouders van Terneuzen vrijstelling van het bestem mingsplan verlenen. Van Waes: „We denken dat we over een jaar de bouwvergunning kun nen afgeven. Maar als er veel be zwaren komen, kan het wel lan ger duren." De Stichting Houdt Woonomge ving Koegorspolder Leefbaar heeft al vaak aangekondigd te blijven volharden in de bezwa ren tegen de komst van de wind turbines op een steenworp af stand van het gehucht Schapen bout en in de nabijheid van Sluiskil, Magrette en Spui. De omwonenden vrezen voor ge luidsoverlast, slagschaduwhin- der, verkeershinder en storing van communicatieapparatuur. Gesterkt door een rechterlijke uitspraak in Leeuwarden heeft de stichting al gedreigd met mil joenenclaims als de gemeente groen licht geeft voor het wind molenplan. Maar door het afslui ten van de zogenoemde 'vaststel lingsovereenkomst' heeft de ge meente zich tegen dat soort fi nanciële risico's ingedekt. RETRANCHEMENT - Een 28-jarige auto mobilist uit de gemeente Sluis is gistermid dag gewond geraakt bij een eenzijdig'onge val. Hij is rond kwart voor vier door nog onbe kende oorzaak op de Braamdijk in Retran chement met zijn auto in de sloot terechtge komen. De brandweer moest de man uit het voertuig bevrijden. Hij is met inwendige ver wondingen met de ambulance overgebracht naar het academisch ziekenhuis St. Jan in Brugge. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Binnenkort start er een groot aantal projec ten en workshops bij het insti tuut Toonbeeld in Terneuzen. Zo begint vandaag het project 'Sibelius', een muzieknotatiepro gramma. Het muzieknotatiepro gramma 'Sibelius' is het best verkochte programma ter we reld. De sterke punten zijn de ge bruiksvriendelijkheid die Sibe lius tot het snelste muzieknota tieprogramma maakt, de goede weergave en de lay-outbehande- ling. Het project beslaat vier les sen van 2 uur en wordt gegeven door Johan Boudry. Maandag begint het project 'alle maal indiaan' voor kinderen van 8 tot 10 jaar. In dit project wordt in 8 lessen vorm gegeven aan het leven van de Indianen. Er wordt getekend, geschilderd, gewerkt met papier maché en er wordt een regendansgedicht ge maakt. Met het maken van een heuse totempaal, een hoofdtooi en het schilderen van een décor wordt het leven van de Indianen op speelse wijze nagebootst. Het project wordt afgesloten met een expositie. Docente is Lysandre Begijn. Eveneens maandag start de cur sus 'muziek en computer' gege ven door Mare Verschelden. Computers kunnen ook funge ren als muziekinstrumenten. Er kunnen zowel synthetische als akoestisch gemodelleerde gelui den voortgebracht worden. Daarnaast kan een computer een goed hulpmiddel zijn in het componeren en arrangeren van muziek. De cursisten leren de grondbeginselen van het muziek- programa Logic Audio. Naast deze projecten starten er binnenkort ook cursussen pot- tendraaien, architectuur, caba ret, videomontage en zeefdruk. door René Hoonhorst MIDDELBURG - Volgende week dinsdag is duidelijk of de gemeente Terneuzen en de eige naars van koffieshop Check point de tussen hen gesloten ont eigeningsovereenkomst open baar moeten maken. Bezwaar- makende omwonenden hebben bij de Middelburgse rechter een beroep gedaan op de Wet Open baarheid van Bestuur (WOB). Voorzieningenrechter G. van Unnik velt 23 maart een oordeel over de 'zeer complexe zaak'. Na een aanvankelijke weigering toonde de gemeente zich begin deze maand bereid de gegevens in de overeenkomst te overleg gen. Slechts twee punten uit het contract zouden belangen van Checkpoint of derden zodanig kunnen schaden dat ze vertrou welijk zouden blijven, meende het college. Advocaat W. Suijkerbuijk stel de namens Checkpoint dat de overeenkomst pas openbaar ge maakt kan worden als de nieu we vestiging van de koffieshop in gebruik is, vooral om haar concurrentiepositie niet te on dergraven. Bovendien stellen sommige leveranciers en finan cieel betrokkenen openbaarma king niet op prijs. De gemeente heeft slechts reke ning te houden met de WOB en die bepaalt dat de onteigenende overheid verplicht is 'publieke lijk rekening en verantwoording af te leggen over haar hande len', meende een ambtenaar juri dische zaken. Van belang Advocaat J. Wouters benadruk te dat het voor omwonenden en overige inwoners van Terneuzen van belang is om te weten hoe groot de koffieshop en het bijbe horende café worden. Daar naast hebben de burgers er recht op om te weten wat de ont eigening van het vroegere café de gemeenschap kostte en welke bedragen er eventueel nog men voor de verhuizing o{*- schadevergoeding voor hei taal afblazen van de locatie Suijkerbuik liet weten dat geen enkel spoedeisend beta voor het nu openbaar malie van gegevens is. Hij stelde J er pas planschade is als het nf. we horecapand er staat. Dec' derhandelingspositie van Cfc point zou, ook voor het ac tueel exploiteren van een tn$. de vestiging als Terneuzendr* gedoogshops zou toesta; enorm verslechteren. „Als g©! vens eenmaal openbaar tz kan een rechter dat via een roepsprocedure met meer to* draaien. De eis hoort du hier te worden behandeld, ma- in een beroepsprocedure fe gronde", stelde de raadsman van Checkpoint. Een beroep op de WOB kan wc; een heleboel gegevens wel. mee- de juridisch beleidsmedewer-v M. Haartsen en Wouters hame- de nog eens op een aantal ti harde publiekrechtelijke bea. gen'. Rechter Van Unnik wees alles er nog eens op dat belangen hele maal geen rol spelen bij de Wet Openbaarheid van Bestu; maar dat het puur om het open baar maken van publiekrechte lijke overeenkomsten g hij niet aan belangenai hoeft te doen, wil Van Uraj waarschijnlijk nog eens op zijn gemak overdenken of Check point al dan niet terecht een be roep doet op een aantal uitzcc- deringsgronden van de ÏÏOï Want de voorzieningenrechte gaf zichzelf 4,5 dag de tijd-a plaats van de gebruikelijke of twee dagen - om een sing te nemen. Volgende week donderdag |2S to maart) staan de partijen wede- om tegenover elkaar. De zwaarmakende omwonende vragen de voorziemngenreci'z dan om de pas verleende (twee de, aangepaste) bouwvergus ning opnieuw te schorsen. Zie Met droefheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van ons charterlid ANNEKE HOMMEN Wij zullen haar missen. Soroptimist international, club Zeeuws-Vlaanderen TT Se i jd EXECUTIE-VEILING (krachtens artikel 3:268 Burgerlijk Wetboek) Mrs. Seijdlitz, Loof en Segers notarissen te 4532 BB Terneuzen. Claushof 2 (Postbus 20 te 4530 AA Terneuzen) telefoon: 0115-617977, fax; 0115- 630216 (e-mail: j loof@notarissen-terneuzen.nl), zijn voornemens om op donderdag 22 april 2004 om 14.00 uur in Café Du Commerce Markt 2. 4531 EP Terneuzen, in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning te verkopen Het huis met tuin en pad, staande en gelegen te 4537 PA Terneuzen, Tramstraat 5, kada straal bekend gemeente Terneuzen, sectie M nummer 2171, groot een are tien centiaren. De veiling geschiedt met toepassing van de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AWE) (Voorzover daarvan bij de bijzondere veiling- voorwaarden niet wordt afgeweken). Aanvaarding Na betaling van koopsom en kosten. Betaling Een bedrag van 10% van de koopsom binnen acht dagen na gunning. De koopsom uiterlijk 6 weken na de gunning. Onderhandse biedingen Bij een aan de veilingnotaris gericht schrijven kan tot 14 dagen voor de dag van de veiling derhalve tot en met 7 april 2004 onderhands worden geboden. Bieders Deze dienen zich té legitimeren en een bewijs van financiële gegoedheid aan te bieden. Bezichtiging In overleg met bovengenoemd notariskantoor. De veilingvoorwaarden Met bijbehorende informatie zullen uiterlijk 8 dagen voor, alsmede op de verkoopdag, ter inzage liggen bij genoemd notariskantoor, alwaar verdere inlichtingen terzake worden verstrekt door mr. J.P Loof. De Here is mijn herder Psalm 25 Na een liefdevolle verzorging in Zorgcentrum 'De Vurssche' is rustig ingeslapen onze lieve moeder en oma CORNELIA BINK weduwe van lohannes Willemsen ♦25 juni 1919 t 19 maart 2004 Kinderen kleinkinderen en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Van Gistellelaan 54.4571 EL Axel De crematieplechtigheid, waarvoor u wordt uitgeno digd, zal plaatsvinden op dinsdag 23 maart om 15.00 uur in het crematorium te Terneuzen. Bellamystraat 28c. Na afloop van de plechtigheid kunt u de familie ont moeten in de koffiekamer van het crematorium. Gelegenheid om afscheid te nemen op dinsdag 23 maart van 14.00 - 14.50 uur in het mortuarium op begraafplaats 'Westerzicht' aan de Westsingel te -Axel. Notaris Mr. B.J.J. Beltman Openbare Executoriale verkoop op 23 april 2004 bij inzet en afslag in één zitting om 14.00 uur. in café De Kroon, Kleine Bagijnestraat 38 te Hulst. (ex artikel 3:268 en 3:254 Burgerlijk Wetboek) Ten overstaan van Mr. B.J.J. Beltman, notaris te Hulst van: Het woonhuis met ondergrond, tuin en verdere aanhorigheden, plaatselijk bekend Nieuweweg 50 en 52 te Hulst, kadastraal bekend gemeente Hulst, sectie A, nummer 2645, groot 2 aren 7 centiaren. Voor rekening van de koper komen alle kosten, waar onder inzetpremie (1% van het hoogste bod bij inzet), publicatiekosten. zaalhuur, exploit- en royementskos- ten, eventuele procureurskosten en het notarieel hor- norarium (ook het verkopersgedeelte), alsmede de eventuele achterstallige lasten. De veilingvoorwaarden (AWE) en Bijzondere veiling voorwaarden) zijn vanaf 14 april 2004 ter inzage ten kantore van de notaris. Tot en met 28 april 2004 kan onderhands schriftelijk een bod worden uitgebracht ten kantore van de nota- Info: www.veilingnotaris.nl www.notarisbeltman.nl Notariskantoor Mr. B.J.J. Beltman. Grote Markt 1-3. Postbus 5. 4560 AA Hulst. Tel: 0114-312821 - Faxnummer: 0114-316759 (de heer N.A.M. Roelandt). Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledigheden kunnen geen rechten worden ontleend. Seijd EXECUTIE-VEILING (krachtens artikel 3:268 Burgerlijk Wetboek) Mr. Greoorius Wilhelminus Johannes Hendrikse nota ris te 4571 LA Axel, Stationsstraat 5, in collegiale samenwerking met J.P. Loof, notaris te 4532 BB Terneuzen, Claushof 2, zijn voornemens om op woensdag 21 april 2004 om 14.00 uur in Cultureel Centrum De Halle. Rooseveltlaan la. 4571 HT Axel. in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning te verkopen: de bungalow met verder aanbehoren, gara ge, erf en tuin, staande en gelegen te 4571 HP Axel, gemeente Terneuzen, Zuidsingel 12, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F nummer 1313, groot tien are drie centia re De veiling geschiedt met toepassing van de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AWE) (Voorzover daarvan bij de bijzondere veiling voorwaarden niet wordt afgeweken). Aanvaarding Na betaling van koopsom en kosten. Betaling Een bedrag van 10% van de koopsom binnen acht dagen na gunning. De koopsom uiterlijk 6 weken na de gunning. Onderhandse biedingen Bij een aan de veilingnotaris gericht schrijven kan tot 14 dagen voor de dag van de veiling derhalve tot en met 6 april 2004 onderhands worden geboden. Bieders Deze dienen zich te legitimeren en een bewijs van financiële gegoedheid aan te bieden. Bezichtiging In overleg met bovengenoemd notariskantoor. De veilingvoorwaarden Met bijbehorende informatie zullen uiterlijk 8 dagen voor, alsmede op de verkoopdag, ter inzage liggen bij genoemd notariskantoor. Nadere inlichtingen terzake worden verstrekt door mr. J.P. Loof, Claushof 2. 4532 BB Terneuzen, telefoon: 0115-617977. fax 0115-630216 (e-mailjloof@notarissen-terneuzennl) EEN GOED PL AN werkt over ln 45 IwiJtA ii Pion octief mot duurron projecten voor kinderen Wil ook helpt Bel 070 S49 SS SS of kijk op onze cite Foster Parents Ptan Nederland www.plan-nederland.nl Seijd Terneuzen Hulst VERKOOP BIJ INSCHRIJVING Mrs. Seijdlitz, Loof en Segers notarissen te 4532 BB Terneuzen, Claushof 2 (Postbus 20 te 4530 AA Terneuzen) telefoon: 0115-617977, fax: 0115- 630216 (e-mail: j.seijdlitz@notarissen-terneuzen.nl), zullen bij inschrijving verkopen: a. het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de 6' etage woning en berging op de 1* verdieping, plaatselijk bekend Churchilllaan 396 te 4532 MC Terneuzen, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie D nummer 1553 A13; b. de garage aan de Churchilllaan te Terneuzen, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie D nummer 1584, groot achttien centiare. Dit houdt in dat voormeld registergoed aan de hoogst biedende zal worden verkocht indien het geboden bedrag gelijk is aan, of hoger is dan het door de ver kopers vooraf vastgestelde minimale gunningsbedrag, dat bij een notaris is gedeponeerd. Aanvaarding direct na betaling koopsom en kosten, doch uiterlijk op 7 mei 2004. Inschrijving: de inschrijfbiljetten dienen uiterlijk op woensdag 7 april 2004 om stipt 12.00 uur op het notariskantoor te zijn ingeleverd, waarna de biljetten zullen worden geopend. De inschrijvers mogen hierbij aanwezig zijn. Wordt het minimale gunningsbedrag niet gehaald, kan tussen de 3 hoogste bieders nog een verkoop bij opbod plaatsvinden direct na de opening van de inschrijfbiletten. Bezichtiging: zaterdag 27 maart 2004 en zaterdag 3 april 2004 van 14.00 uur tot 16.00 uur. Algemene voorwaarden van verkoop bij open bare inschrijving Op deze inschrijving zijn van toepassing de algemene voorwaarden van verkoop bij openbare inschrijving van de Koninklijke Notariële Beroepsorganisatie, vast gelegd bij akte op 1 april 1977. Inlichtingen: Inschrijfformulieren, verkoopvoorwaarden en andere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij voormeld notariskan toor (mr. J.M.E. Seijdlitz) Gehandicapt of chronisch ziek? Of hef nu gaat om juridische ondersteuning, betasting- •.eruggave. uitkeringen, zorg en hulp. woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact Kom op voor je rechten! Word ook lid van ANGO! Met ANGO kom je tot je recht! 3800 AW Amersfoort Seijd OPENBARE EXECUTORIALE VERKOOP TE CLINGE Mr. A.W. Vroome notaris te Hulst is voornemens om op dinsdag 30 maart 2004 's-miö- dags om 15.00 uur in café 'De Ster' aan de Overdamstraat 7 te Hulst, ten verzoeke van de beslag leggers ingevolge het bepaalde in artikel 3:268 var. het Burgerlijk Wetboek, over te gaan tot opentëc executoriale verkoop in één zitting bij opbod en afe- ning van: het woonhuis met aanbehoren, erf en tuin, staande en gelegen aan de 's-Gravenstraat 17 te Clinge, kadastraal bekend gemeente Hulst sectie R nummer 451, groot 2 are 15 centiare Aanvaarding Het te veilen registergoed kan worden aanvaard, even tueel krachtens de grosse van het proces-verbaal van inzet en afslag, na betaling van de koopsom en koster. Betaling Kosten en overdrachtsbelasting uiterlijk de achtste dac na gunning De koopsom uiterlijk 12 mei 2004. Veilingvoorwaarden Op de veiling zijn van toepassing de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993. voor zover daarvan bij het proces-verbaal met is afge weken. De voorwaarden zullen uiterlijk 8 dagen voor. alsmea op de verkoopdag ter inzage liggen bij genoetrtf notaris. Gegadigden dienen zich op de veiling te legitimeren w desgewenst een verklaring van hun bankrelatie betreffende hun financiële gegoedheid te overleggen zowel voor wat betreft de betaling van de koopsom a* van de in artikel 9 lid 1 der Algemene Veilingvocr waarden genoemde kosten Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledigheden deze advertentie kunnen geen rechten worden ont leend. Bezichtiging In overleg met genoemde notaris. Voor verdere informatie wordt verwezen naar websk www.veilingnotaris.nl en kan men zich wenden tot 1* kantoor van genoemde notaris Mr. A.W. Vroon* (dhr. F.A.R. Josiassen), 's-Gravenhofplein 9 te Hui* (postbus 85, 4560 AB Hulst). Telefoon 0114-314355 Fax 0114-3162501 e-mail: notaris@vroome.knb.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 76