Rechtszaak over Aldi in Sint-Maartensdijk Waterschap stopt met bomenkap PZC Skatebaan Waarde kan veel goedkoper Agressieve Goesenaar acht maanden cel in Politierechter poogt einde te maken aan gewelddadige soap b 13 bezwaarmakers hopen op intrekken bouwvergunning uterpe geeft jbileumconcert ijeenkomst van motoractiegroep pKrabbendijke Met z'n allen aan de kangoeroeproef Wegbeheer blijft bij waterschap Gevangenisstraf voor drankrijder Auto belandt in sloot Kruispunt A58 dicht voor opname Open dag bij Ons Genoegen Expositie van geweven stoffen Open repetities jongerenkoor Matthanja Goes zaterdag 20 maart 2004 «Fraek Janssen ^-MAARTENSDIJK - Moet ten Aldi komen in Sint-Maar- ïsdijk? De gemeente Tholen Oidl van wel, veel bewoners en uiteraard de initiatiefne- 5de familie Schot - ook. Ü'ar er zijn ook tegenstanders i een Aldi aan de Sportlaan. vochten hun geschil met de jeente gisteren voor de recht en Middelburg uit. bezwaarmakers zijn het be- ijf Weggemans Metaalbewer- en Profielbeplating (dat de plek ligt waar de dis- ■anter zou moeten komen), iddenstandsveremging Smal ende Kamer van Koophan- (KvK). De eerste ziet de jst van een Aldi niet zo zit- - omdat hij bang is voor een oe toestroom van klanten. En Krdat Weggemans nogal veel c- en afvoer heeft, zouden de K bednjven elkaar wel eens jee weg kunnen liggen. Boven ga liggen er uitbreidingsplan- ivoor het bedrijf, die door de NT-MAARTENSDIJK - Mu ivereniging Euterpe uit Él-Maartensdijk viert van- haar veertigjarige bestaan een voorjaarsconcert, jubileumoptreden staat r de laatste keer onder lei- l van dirigent Peter de jcij.die na twaalf jaar opstapt gens verhuizing. iraf 20,00 uur komen de sa- aspeelgroep, het jeugdorkest de fanfare één voor één aan het gemeenschapscen- cm Haestinge in Sint-Maar- Esdijk. ABBENDUKE - De Motorrij- R Actie Groep (MAG) komt idaag bijeen in Krabbendij- 15.00 uur spijkert de band raider een MAG-bordje aan auur van eetcafé De Krab, wijze van erkenning als mo- riendelijk café. Om 16.00 5 er voor het café een stunt met motoren Surrender edt als afsluiting enkele num- vertegenwoordiger van het ■lelijk bestuur van MAG is mwezig om uitleg te geven de lopende acties van de wp. MAG voert actie tegen toronveilige en -onvnendelij- htuaties. REDACTIE bevelanden/tholen S'ationspark 28 Postbus31 «60 AA GOES Tel: 0113-315670 fix: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom ■"grid Huibers Wieke van der Jagt ,reek Janssen 5«> Paardekam de Vries (sport) ^NTRALE REDACTIE i'Jtionspark 28 53«tHJS3l «60 AA GOES '*'0113)315500 ^10113)315669 "toil: redactie@pzc.nl "TERNET pzc.nl :fl*ail: web@pzc.nl ^Orgklachten: #04231231 maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; ^dagstot 12.00 uur Aldi zouden kunnen worden ge dwarsboomd. De winkeliers in Sint-Maartens dijk zien graag een supermarkt komen in hun dorp, maar dan wel in het centrum. De locatie aan de Sportlaan ligt daar hon derden meters vandaan en de middenstanders zijn bang dat Aldi-klanten uit andere dorpen het centrum links laten voor de overige boodschappen. Periferie De KvK, tenslotte, is niet blij met de plannen omdat ze nog niet zo lang geleden een plan ontwikkelde met de gemeente, waarin stond dat er geen super markt in de periferie van het dorp zou mogen worden ge bouwd. De gemeenteraad van Tholen vindt een Aldi op die plek wel een goed idee, omdat in het cen trum eigenlijk te weinig plaats is voor zo'n grote winkel. Er zou den dan panden moeten worden gesloopt voor het creëren van winkelruimte of parkeerplek ken en dat komt het kleinschali ge karakter van het dorpje niet ten goede. Een groep bewoners van Sint- Maartensdijk, verenigd onder de naam De Doordrammers, heeft al zo'n negenduizend hand tekeningen ingezameld vóór de komst van een Aldi. Er is veel vraag op het eiland naar een gro te supermarkt en volgens de be woners zou een Aldi in Sint-Maartensdijk een goede uit komst bieden De bezwaarmakers hopen met de rechtszaak te bereiken dat de gemeente de bouwvergunning voor een Aldi aan de Sportlaan moet intrekken. De rechter doet over zes weken schriftelijk uit spraak over de zaak. door Rob Paardekam WAARDE - De nieuw aan te leggen skatebaan aan de Schaarweg in Waarde kan veel goedkoper dan aanvanke lijk gedacht. Het ambtelijke apparaat van de gemeente Reimerswaal heeft het plan nog eens onder de loep geno men en concludeert dat 25.000 euro bespaard kan worden. In november 2003 stemden B en W van Reimerswaal in met de komst van een door de jeugd zo vurig gewenste skate baan. Kosten: ruim 70.000 eu ro. Dat vond de gemeente raad te gortig, omdat ook in andere kernen op termijn een skatebaan moet komen. Het college kreeg de opdracht naar goedkopere alternatie ven te zoeken. Veel geld zou bespaard kun nen worden door een halfpipe te plaatsen in plaats van een funbox en een quartramp. De jongeren zijn daar echter op tegen Voor sommigen biedt een halfpipe te weinig uitda ging, terwijl anderen er niet op durven. Daarom blijft het college bij haar keuze voor een funbox en een quartramp De winst wordt nu behaald door de op pervlakte te verkleinen van 500 naar 250 vierkante meter. De skatebaan kost nu nog zo'n 44.000 euro. Het onder werp komt aan de orde in de raadsvergadering dinsdag 30 maart om 19.30 uur in het ge meentehuis in Kruiningen. Leerlingen van het Goese Sint Willibrordcollege vergelijken de resultaten van de Europese Kangoeroewedstrijd. door Rob Paardekam GOES - Ruim honderd leerlingen van het Sint Willibrordcollege in Goes deden gisteren mee aan de Europese Kangoeroe wedstrijd. Dat is serieuzer dan het klinkt. Het gaat om een wiskundeproef die op scholen in 28 landen wordt uitge voerd. De wedstrijd, waar scholieren van de brugklas tot de vijfde klas aan meede den, beoogt kinderen op een speelse ma nier met het vak te laten kennismaken. foto Willem Mieras Ook leerlingen zonder wiskundeknobbel kunnen meedoen. Natuurlijk doken de deelnemers na de proef massaal bij el kaar om hun oplossingen te vergelijken. door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Ei landen stopt voorlopig met het kappen van bomen. Het komt daarmee tegemoet aan de maat schappelijke weerstand tegen de kaalslag op een groot aantal plaatsen in Midden- en Noord-Zeeland. Het waterschap kwam in 1998 met een Groenstructuurplan, be doeld om de wegbeplanting in grijpend te verbeteren. Voor naamste aanleiding was het ho ge percentage zieke iepen en door bacterievuur aangetaste meidoornhagen. De uitvoering van het 'Deltaplan voor het Zeeuwse landschap' zou onge veer twintig jaar gaan duren en twintig miljoen euro kosten. De uitgebreide inspraakronde van het Groenstructuurplan le verde nauwelijks kritiek op. Toen het waterschap daadwer kelijk met het rooien begon, ont stond er echter massaal verzet, met name op Walcheren. Ook de gemeente Veere en later de pro vincie keerden zich tegen het be leid van Zeeuwse Eilanden. Weerstand De maatschappelijke weerstand is voor het waterschap aanlei ding geweest tot bezinning. Be sloten is de koers te wijzigen. „Het waterschap wil met het groenstructuurplan juist investe ren in de toekomst én een groe nere en gezondere beplanting", zo staat in een voorstel aan het algemeen bestuur. „Dit streven staat helaas in de schaduw van alle kritiek die op het beleid wordt geuit." „Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald", zegt dage lijks bestuurder A. van de Hoef Hij constateert dat het ongenoe gen over het groenbeleid het imago van het waterschap aan tast, met als gevolg bijvoorbeeld pleidooien om de organisatie op te heffen of in elk geval het weg- (advertentie) zaterdag 10 april 14.30 uur MATTHAUS PASSION JOH. SEBASTIAN BACH HOLLAND BOYS CHOIR NEDERLANDS BACH COLLEGIUM ROBERT LUTS (Evangelist) HENK V HEIJNSBERGEN (Christus) PIETER JAN LEUSINK (Dirigent) (Kaarten 35,- (4 voor 120,-) via giro 5600435 INFO: 0118-623650 lwww.nieuwe-muziek.nl beheer bij andere overheden on der te brengen. De uitvoering van het Groen structuurplan voor de eerste vijf jaar (1999-2004) is vastgelegd in een Groenbeheerplan De perio de van vijf jaar blijkt echter te kort te zijn. Na het rooien moet de grond een tot twee jaar braak- liggen Daarna is er drie jaar lang intensief onderhoud van de nieuwe beplanting nodig. Daardoor loopt de uitvoering van het eerste Groenbeheerplan door tot 2007/2008. Dan worden ook pas de resultaten van de in vesteringen duidelijk en heeft het waterschap meer zicht op de kosten van beheer en onder houd. Aanplanten Het is nu de bedoeling tot 2007/2008 in principe geen bo men meer te kappen. Een uitzon dering wordt gemaakt voor zie ke exemplaren en bomen die voor onveilige situaties zorgen vanwege bijvoorbeeld dode tak ken. Het aanplanten van nieuwe bomen gaat wel door. Dat ge beurt zo veel mogelijk volgens het programma, inclusief de nieuwe meidoorns. De komende tijd wil Zeeuwse Ei landen het totale groenbeleid 'heroverwegen'. „Dat doen we in overleg met alle relevante maatschappelijke partners, zo als de milieuclubs, gemeenten en provincie", zegt Van de Hoef. Dat het waterschap tot inkeer is gekomen, biedt ook duidelijk fi nanciële voordelen. Doordat het Groenstructuur plan in een lager tempo wordt uitgevoerd, liggen de kosten per jaar in elk geval aanzienlijk la ger. De bezinning op het totale plan kan tot verdere besparin gen leiden. De komende tijd wor den de financiële gevolgen ver- door Katja Loqtenberq DEN HAAG- Een 34-jarige man uit Goes is gisteren door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een celstraf van drie maan den voor een hele reeks bedrei gingen, vernielingen en geweld dadigheden. Ook moet hij eer der voorwaardelijk opgelegde straffen (in totaal vijf maanden) alsnog uitzitten. Ondanks de hardnekkige ont kenningen van de verdachte, achtte het hof alle feiten bewe zen en vonniste zij overeenkom stig de eis van het Openbaar Mi nisterie (OM). De man uit Goes moest twee we ken geleden voorkomen voor maar liefst elf feiten. Overmatig drankgebruik en een agressief karakter brachten hem keer op keer in de problemen. Zo stomp te hij twee jaar terug in april een vriendin tegen haar hoofd, terwijl ze met haar vriend bij hem op bezoek was. Later stoot te hij dezelfde vrouw met een el leboogstoot van haar barkruk in café Murphy's. Ze raakte ge wond. De vrouw had getuigen, maar de verdachte ontkende haar bewust te hebben mishan deld Volgens de vrouw was hij kwaad omdat hij het niet leuk vond dat haar vriend niet meer bij hem in huis woonde. Een paar weken later werden de rui ten van haar woning ingeslagen. De vrouw hoorde hem schreeu wen en één van haar bange zoons herkende zijn gezicht. Samoeraizwaard Een maand later liep het weder om uit de hand toen hij bij ande re vrienden bier aan het drinken was. Volgens de aangevers dreig de hij hen en hun zoontjes te ver moorden. Bovendien zou hij ver vaarlijk met hun samoerai zwaard hebben staan zwaaien en allerlei spullen hebben ver nield. In juli van dat jaar ging hij naar de pizzeria waar de MIDDELBURG - Het beheer van plattelandswegen moet een taak blijven van de waterschappen. Dat vindt een meerderheid van het provinciebestuur. De PvdA wil die taak overhevelen naar de provincie, maar krijgt daarvoor te weinig steun. Binnen de coalitie staat zij zelfs helemaal alleen. De andere collegepartijen CDA, WD en SGP zien geen enkele reden het wegbeheer bij de waterschappen weg te halen. Aanleiding voor de PvdA om hiervoor te pleiten is het kappen van meidoorns op Walcheren door het water schap Zeeuwse Eilanden. Daar kwam veel kritiek op. Wet telijk is het nu nog niet mogelijk om taken van het water schap over te hevelen naar de provincie. Gedeputeerde J. Suurmond heeft bovendien geen zin in een onderzoek naar het wegebeheer door de waterschappen, zoals de PvdA wil. Het is wat hem betreft niet nodig en bovendien zeer lastig. Gezien het gebrek aan voldoende steun, be raadt de PvdA zich of zij het initiatiefvoorstel zal intrek ken, veranderen of handhaven. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 26-jarige inwoner van Goes voor dronken rijden een jaar rijontzegging en 1700 euro boete opgelegd. De man kreeg ook twee weken gevangenisstraf, omdat hij nog in zijn proeftijd zat. De Goesenaar geraakte 12 augustus vorig jaar met een nieuwe bedrijfsauto van zijn werkgever op de Provinciale- weg bij Kloetinge van de weg. De verdachte moest wor den vervoerd naar het ziekenhuis, waar een bloedproef werd afgenomen. Uit de bloedtest kwam een score van 1,79 milligram, ruim drieënhalf keer zo veel alcohol als toegestaan. ARNEMUIDEN - Een 32-jarige automobilist uit Vlissin- gen is in de nacht van donderdag op vrijdag op de A58 bij Amemuiden van de weg geraakt De man reed omstreeks 01.00 uur in de richting van Vlissingen toen hij de macht over het stuur verloor. Hij reed de berm in, raakte een be wegwijzeringsbord en belandde vervolgens in een droge greppel waar hij over de kop sloeg. De bestuurder en een 22-jarige inzittende konden zelf uit de auto komen. Ze zijn ter plaatse door ambulancepersoneel behandeld voor nek- en rugklachten. De auto is totaal vernield. OOST-SOUBURG - Het kruispunt van de A58 bij de wa tertoren in Oost-Souburg is vandaag om half vier even af gesloten. Dan worden filmopnamen gemaakt voor de nieu we show 'Eurosong 58' van het koor A58. Daarin zingt het koor veertien nummers uit de historie van het Eurovi sie Songfestival Om de liedjes in te leiden, worden korte filmpjes vertoond. De filmpjes worden op of langs de A58 opgenomen. Vandaag worden opnamen gemaakt voor de film bij het lied 'Making your mind up' van Buck's Fizz. Daarmee won Groot Brittannië in 1981 het songfestival. De show van A58 is in april en mei te zien in Goes, Mid delburg en Bergen op Zoom. der in beeld gebracht. Het groen beleid van het waterschap wordt woensdag 24 maart, om 19 00 uur in het hoofdkantoor in Goes, besproken in de com missie waterkeringen en wegen Het eindoordeel is dinsdag 6 april aan de algemene vergade ring. Die komt om 19.30 uur bij een in De Wellevaete in Sint-An- naland. KAPELLE - Muziekvereniging Ons Genoegen uit Kapelle houdt zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur open huis. Belangstel lenden kunnen zich laten infor meren over de vereniging en in strumenten proberen Het club gebouw is te vinden aan de Dijk- welseweg. man werkte en siste hij 'ik maak je af'. Ook de buren van de man moes ten het ontgelden. Na een woor denwisseling gooide hij een vuil container door de ruit van de deur naar binnen. Twee kennissen van hem wer den doodsbang toen zij in hun caravan op een camping in Rei merswaal allerlei scheldkanon nades over zich heen De cara van werd vernield. De slachtof fers herkenden de stem van de verdachte. Het hof vond het zeer ernstig dat de man in zo'n korte periode zoveel mensen de stuipen op het lijf had gejaagd. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van Justitie J. Valente vond gisteren in Middelburg dat het maar eens afgelopen moet zijn met de soap in het Thoolse dorp. Politie rechter G. van Unnik zocht naar een compromis en wilde geen on derscheid maken in de straf voor de vier hoofdrolspelers uit Sint Annaland. Zo werd een 20-jarige man voor bedreiging met een mes en een mishandeling veroordeeld tot duizend boete voorwaardelijk. Een 18-jarige vrouw, haar 54-ja- rige vader en een 35-jarige ken nis kregen voor huisvredebreuk dezelfde voorwaardelijke boete opgelegd. Het incident speelde zich 22 sep tember vorig jaar in de woning van de twintigjarige af. Het had alles te maken met een stukgelo pen relatie met zijn achttienjari ge vriendin. Zij kwam voor haar spullen, die in de woning waren achtergebleven. Haar ex gaf haar geen toestemming die mee te nemen. „Want ik heb van haar nog geld tegoed", zei hij gisteren op de zitting Ze liet het er met bij zitten en onder het motto 'niet goed schiks, dan kwaadschiks' keer de ze later die dag samen met haar vader en de kennis terug naar de woning. Ze kroop door een raam en opende de voordeur om de twee mannen binnen te la ten. Een bed, een kast en andere spullen werden naar buiten ge sleept. De bewoner hield zich uit angst voor een confrontatie met een paar vrienden aanvan kelijk verscholen in de woonka- KAPELLE - In het gemeente huis van Kapelle is vanaf maan dag een expositie te zien van Ca- thrien de Leeuw van Wee- nen-Geuze. Zij weeft wandkleden en kle ding van natuurlijke materialen zoals wol, zijde, katoen en lin nen. De expositie, met de titel 'Geweven stof, stof tot naden ken, stof tot spreken' is te zien toten met 16 april. mer. Toen hij vervolgens toch met een mes in zijn hand naar buiten ging, ontstond er een be dreigende situatie. De problemen bleven daarna doorsudderen, omdat de vrouw aanspraak bleef maken op haar ^pullen. Dit leidde begin dit jaar opnieuw tot een aanvaring. Zij kwam weer lang£ voor haar spullen, maar haar ex weigerde weer mee te werken. Er ont stond voor de woning een vecht partij, waarbij de man haar sloeg en schopte. De officier eiste tegen het drie tal voor huisvredebreuk 2500 eu ro boete voorwaardelijk en te gen de twintigjarige man een week voorwaardelijke gevange nisstraf. Van Unnik legde de ver dachten de duizend euro boete voorwaardelijk op. Zowel de of ficier als de politierechter von den wel dat er zo snel mogelijk een oplossing moet komen GOES- Het Zeeuws Christelijk jongerenkoor Matthanja houdt op woensdag 24 en 31 maart open repetities in het Calvijn College te Goes. Het koor roept jongeren in de leeftijd van 15 tot 35 jaar op om mee te zingen op de nieuwe cd. Zowel nieuwkomers als oud-le den zijn van harte welkom om het koor te komen versterken. Onder leiding van de Thoolse musicus Peter Wildeman zijn de jongeren aan het oefenen voor hun derde album De begelei ding wordt gedaan door Martin Weststrate uit Krabbendijke die de repetities een sfeervol geheel geeft met zijn pijporgel. Matthanja is in 1997 opgericht door een groep enthousiaste jon geren. Het negentig man tellen de koor komt elke woensdaga vond bijeen om samen een muzi kaal geheel te vormen. De leden komen uit alle streken van Zee land om onderdeel van dit koor uit te maken. Op de repetitieavonden wordt er gezongen van acht uur tot kwart voor tien, inclusief een kwartiertje pauze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 57