Goedkoop soms duurkoop PZC KOBTIN6 VIA WWW. REI SCO Ontdek THÜRINCEN Zomers OOSTENRIJK met deze prijzen móet je wel reizen. COMOMEER per auto KRAS ÏEZEi www.kras.nl 073-5999999 ft Ontdek ANDORRA W13 Geuren en kleuren in de bollenstreek Naar de Grebbeberg zaterdag 20 maart 2004 'Vijf dagen Edinburgh vanaf 210 euro, Transsiberië Express vanaf 227 euro en een ontdekkingsreis door ongerept Afrika vanaf 595 euro'. Wie wil er niet weg voor dergelijke prijzen? In de praktijk schuilen er vele adders onder het gras. De Keukenhof is elk voorjaar een lust voor het oog, dit jaar alweer voor de 55e keer. Miljoenen tulpen en andere bolbloemen staan dan in het 32 hectare grote park in volle bloei. En het zijn echt niet alleen Japanners en andere buiten landse toeristen die zich aan de kleurenpracht vergapen, ook Nederlanders gaan er graag op bezoek. Alleen zijn die meestal wel zo verstan dig iets later in het seizoen te komen, als zich meer planten boven de grond vertonen. Elk jaar zijn er diverse randactiviteiten. Een greep daaruit: 25 maart-20 mei Volop kunst, di verse uiteenlopende kunstprojecten zowel in de paviljoens en in het park: 25 maart-20 mei Hoedententoonstelling. met hoeden uit de ja ren vijftig en zestig (alle bezoekers met hoed worden 12 april in de bloemen gezet!); 25 maart-20 mei Lentefietstocht van Noordwijk naar Lisse; 11 en 12 april, 24 april en 9 mei Vroe ge vogels, park open vanaf zes uur 's ochtends: 16-18 april Zomerbollenweekend, de zomerbol staat centraal; 30 april, 1 en 2 mei Oranjemarkt. Gedurende de hele periode zijn er diverse bloe- menshows en work shops voor groepen. Verdeeld over het park is een expositie van ruim tachtig bron- zen beelden ingericht. De Keukenhof schenkt de laatste ja ren bewust meer aandacht aan kunst. Annema- rie Gerards van de Keukenhof: 'Wij willen niet alleen de schijnwerpers op de Nederlandse sier teeltsector richten, maar ook aandacht vragen voor kunst en cultuur. Keukenhof wil een eve nement op het raakvlak van cultuur en natuur zijn.' De Keukenhof is dit jaar geopend van 25 maart tot i en met 20 mei, dagelijks van 8.00-19.30 uur (kassa open tot 18.00 uur). Entree volwassenen 12 euro, par- keren 4 euro. De route naar de Keukenhof is in Lisse en omgeving overal met verwijsborden aangegeven. Tijdens het seizoen is de Keukenhof vanaf Station Lei den Centraal direct met bus 54 (Keukenhof Express) bereikbaar. Meer informatie, tel. 0252-46 55 55, www.keukenhof.nl OoorMONIQUE LEIJSER T "Terzorgde vakanties vallen al- I tijd duurder uit dan in de reis- 1 brochures staat vermeld. Ne- V derlandse reisorganisaties ibben de irritante gewoonte om de issommen zoveel mogelijk uit te kle- nDat betekent dat met name lucht- ivenbelastingen, reserveringskosten tallerlei prijstoeslagen, zoals milieu- en. weekeindtoeslagen en toe- stenbelasting zelden in de reissom orden doorberekend. Niets nieuws iderde zon. Maar met de advertentie lijzen maken sommige reisorganisa- ts het wel erg bont. lantrekkelijke anbiedingen, naar kom je er >ok voor weg? bpulair zijn de zogenaamde vanaf-prij- tn.Ze hangen op kleurrijke posters in e etalages van de reisbureaus en ook inde advertenties in de zaterdagkran ten kom je ze volop tegen. Het informa- tegehalte in deze advertenties is laag, ook de prijzen. Het is verleidelijk in te gaan op zo'n goedkope reis- Janbieding, maar bereidt u voor op een teleurstelling. In de praktijk bent u aan zienlijk duurder uit dan de aanbie- dingsprijs en dan zijn de extra toesla an en belastingen nog niet meegere- iend. Afhankelijk van de reisorganisatie zijn ie entrees, de vluchten en soms zelfs ie overnachtingen niet inbegrepen in vanaf-prijs. Een kleine rekensom VA» t ■S e ie.?- 529# :N.nl •rt» ff- 3601 Y.H- busa Exf'ffl SGR; nl leert dat een advertentieprijs van Amfi bie Treks 'Ontdekkingstochten onge rept Afrika vanaf 595 euro' uiteindelijk neerkomt op ruim 1900 euro per per soon. Bij navraag blijkt de advertentie prijs exclusief de vliegreis, de overnach tingen en de entrees voor de wildpar ken te zijn. Ook de advertentie 'Transsiberië Ex press vanaf 227 euro' van Trans-Sput- nik blijkt gebakken lucht te zijn. De prijs betreft alleen de treinreis: de vluchten naar Moskou en terug vanaf de Mongoolse hoofdstad Ulan-Bator zijn niet inbegrepen. Prijzen vergelijken Op het oog goedkope reizen kunnen in werkelijkheid veel hoger uitvallen dan die van de ogenschijnlijk duurdere con current. Het is daarom zinvol om de netto-prijzen van verschillende reisor ganisaties te vergelijken. Wie er zelf niet uitkomt, kan hiervoor terecht bij een reisbureau. Ook is er een aantal si tes waar prijzen van verschillende reis organisaties worden vergeleken: deze sites beschikken echter niet over het complete reisaanbod. Het komt ook voor dat de advertentie prijs wel overeenkomt met de werkelij ke prijs. Informeer in dat geval goed naar de details van de reis, zoals naar de ligging en de kwaliteit van de ver- blijfsaccommodatie, de reisduur, de vertrekdata en mogelijke voorwaar den. Bij een goedkope aanbieding ligt het hotel vaak ver buiten het centrum, is het juist een heel eenvoudig onderko men en geldt de prijs alleen voor een bepaalde vertrekdatum of bij boeking van meer dan twee personen. Met de advertentieprijs van bijvoorbeeld DFDS Seaways '5-Daagse CityCruise Thomas Cook (ADVERTENTIE) Posters op de ramen van het reisbureau moeten klanten naar binnen lokken. Foto GPD Edinburgh vanaf 210 euro' is niets mis. Het addertje zit in de kwaliteit van de reis. Wat u namelijk niet leest in de ad vertentie. is dat de trip uit drie reisda gen bestaat, u slechts op beperkte data kunt boeken en u niet in een hotel over nacht maar op de universiteitscampus verblijft, op een klein half uur lopen van het centrum. Om teleurstellingen te voorkomen, is het verstandig altijd extra reisgegevens op te vragen bij de betreffende reisorga nisaties of hiernaar te informeren bij een reisbureau. Informatie over prijzen voor vakanties, vlieg tickets en dergelijke is ook te vinden op vele websites, waaronder www.waarheenwaarvoor.nl. www.vlieqwinkel.nl, www.ebook- ers.nl. en www.cheaptickets.nl. Prachtige iomeraanbieding naar A-<;tprren Best Westem in lena Spotgoedkope 5-/6-/7-/8-daagse autoreizen Duitsland Aankomstdata: diverse data van 3/4 t/m 31/10 4-Sterren voordeelaanbieding! KRAS Stervakanties heeft een supervoordeli ge autospecial samengesteld naar één van de mooiste gebieden van Duitsland, Thüringen, met verblijf in het 4-sterren Best Westem Hotel in Jena. U kunt al een 5-daagse verblijf boeken voor de ongekend lage prijs vanaf slechts 69! (6 dagen vanaf 82, 7 dagen vanaf 99, 8 dagen vanaf 115). En bij deze prijzen is het dagelijks ontbijtbuffet ook nog eens inbegrepen! Echt een ongekende actie voor zo'n prachtige hotel in één van de mooiste streken van Duitsland Het hotel, dat beschikt over o.a. een restaurant, Biergarten en sauna, is een uitstekend uitgangspunt voor bezoeken aan steden als Dresden, met het bekende Zwinger en de Fürstenzug, Leipzig, Weimar, Naumberg, de prachtige Saalfelder-Feeëngrotten en Erfurt, met de bekende Dom, Rathaus en de Peterskirche. Stuk voor stuk steden met een rijke historie en vele bezienswaardigheden. Wilt u ook Thüringen ontdekken? Reageer dan snel, want er zijn slechts enkele kamers per week beschikbaar voor deze spectacu laire prijzen. Inclusief: 4/5/6/7 nachten verblijf in Best Westem Jena, hotel verzorging op basis van logies en ontbijt. Exclusief: vervoer, toeristenbelasting, reserveringskosten, reis- en annuleringsverzekering, Vraag uitgebreide reisbe schrijving HZ 94.685 er week Slechte 10 kamers oer m beschikbaar! vol=vol! .T Heerlijke 8-daagse autoreizen naar Tirol Aankomstdata: vrijwel iedere zaterdag 24/4 t/m 30/10 Op veler verzoek organiseert KRAS Stervakanties ook deze zomer de uiterst populaire 8-daagse autoreizen naar Tirol, Oostenrijk. U verblijft in het uiterst gezellige 3-sterren Hotel Schwarzer Adler in Pfaffenhofen, gelegen tussen Innsbruck en Imst U kunt deze reis al boeken vanaf slechts 119! En dit is inclusief dagelijks ontbijt. Het hotel beschikt over een restaurant, bar, twee stubes en buitenzwembad. Uw kamer is voorzien van bad of douche, toilet en telefoon. Vanuit het hotel kunt u heerlijke uitstapjes maken zoals naar het prachtige Brixental en het Kaisergebergte met leuke plaatsjes als Westen- dorf en St. Johann. Ook een aanrader is een mooie tocht naar de Achensee met een bezoek aan het gezellige vakantieplaatsje Pertisau. Het Italiaanse win kelstadje Vipiteno mag zeker niet ontbreken, evenals Innsbruck, de hoofdstad van Tirol. De Wildschönau is één van de mooiste natuurgebieden van Oos tenrijk, waar u prachtige wandelingen kunt maken door de Kundler Klamm. En onze laatste suggestie is natuurlijk het Zillertal en het mondaine Seefeld Inclusief: 7 nachten verblijf in Hotel Schwarzer Adler in 2-persoonskamer, ver zorging op basis van logies en ontbijt. Exclusief: ven/oer, toeristenbelasting, reserveringskosten, reis- en annuleringsverzekering. Vraag uitgebreide reisbe schrijving HZ 93.649 Tips De Grebbeberg bij Arnhem is het doel van een slagveld- wcursie. die op 24 april vordt gehouden. De tour ^nt om 10.30 uur met «n rondleiding door het Le- srmuseum in Delft. Daar in gaan de deelnemers per to isar de Grebbeberg, •torond 18.00 uur terug te krcn in Delft. Deelname ^si 30 euro, opgave vooraf rta tel. 015-2150549. ^informatie: 3ügdggermuseum nl kt nouveau in Nancy tony herdenkt dit jaar de 100e sterfdag van glaskunstenaar, ^amist, dichter en meubelontwerper Emile Gallé. Deze veelzij- artiest leverde eind 19e eeuw als oprichter en leider van de ^ole de Nancy een belangrijke bijdrage aan de opkomst van de li nouveau. Hij beïnvloedde vele collega's, tot ver buiten de Fran- j55landsgrenzen. In het Musée de l'Ecole de Nancy is van 12 mei 15 augustus een uitgebreide expositie over Gallé te zien. Te- ZIJR e tal van lezingen, conferenties en demonstraties. Meer -~°nnatie: Office du Tourisme de Nancy, Place Stanislas. BP 810, Nancy Cédex, www.ot-nancv.fr. Watermuseum opent deuren Nederland is een waterland. Daarom is het helemaal niet zo vreemd dat er een heus Watermuseum komt. Op 22 maart gaat het open, bij en vooral onder de oude Begijnenmolen in Park Sonsbeek te Arnhem. Het museum is grotendeels ondergronds. Alles draait er om zoet water, klimaatinvloeden en waterbeheer. Dat klinkt saaier dan het is, want het Watermuseum is interac tief en biedt jong en oud de mogelijkheid zelf proeven te verrich ten of zich te vermaken in de waterspeelplaats. Er zijn drie hoofd thema's: Water en natuur. Water in Nederland en Water in de wereld, en daarnaast wisselexposities. Het Watermuseum aan de Zijpendaalseweg is geopend dinsdag tot en met zondag van 9.30-17.30 uur. Meer informatie: tel. 026-44 52 548. www.watermuseum.nl. Reis in vijf clicks In dierentuinen worden donkere winterverblijven verruild voor zonnige buitenruimtes. En wat nog leuker is, het wemelt er van de pas geboren dieren. Neem de baby chimpansee Wakili in Ar ris. Terwijl zijn moeder hem vlooit haalt hij de nodige apenstre ken uit. In de Overloon Zoo zijn de dierenverzorgers onlangs ver rast door de geboorte van niet één maar twee ringstaartmaki-aap- jes. Het Noorder Dierenpark in Emmen heeft een baby van 2 me ter hoog en 100 kilo zwaar, Twiga de giraffe. En in Ouwehands Dierenpark lijkt het alsof jonge tijgers net zo lief zijn als katten, maar wacht maar tot het voedertijd is. Een dagje dierentuin is dus leuk. Eén probleem: hoe krijg je de kinderen weer mee naar huis? www.overloonzoo.nl:www.noorderdierenpark.nl; www.ouwehand.nl;www.wisselzoo.nl en www.artis.nl. êf, Schitterende 8-daagse autoreizen Italië Aankomstdata: vrijwel iedere zaterdag van 24/4 t/m 30/10 Heerlijk genieten aan het Italiaanse Comomeer! KRAS Stervakanties heeft een unieke 8-daagse autoreis naar dit prachtige meer voor u geselecteerd. Het gaat hier om een all inclusive reis, waarbij u verblijft in het sfeervolle Hotel Britannia Excelsior in Griante-Cadenabbia. Dit pittoreske plaatje heeft een gezellig haven tje en een wandelpromenade. Ook is er een aangelegd strandje aan het meer, waar u heerlijk kunt zonnen of een verfrissende duik in het meer kunt nemen. Van Cadenabbia kunt u per boot naar o.a. het schilderachtige Bellagio met haar bekende wijnkelders en Como met de grote kapitale villa's. Ook het nabijgelegen Meer van Lugano met als belangrijkste plaats Lugano is een bezoek meer dan waard. Wij noemen ook nog Locamo en natuurlijk het shoppersparadijs Milaan Bovendien bevelen wij het beroemde Lago Maggiore aan met haar vele eiland jes, waaronder Isola Bella. En geloof het of niet u kunt al boeken vanaf slechts 249! De all-indusive verzorging bestaat uit een heerlijk ontbijt-, lunch- en dinerfouffet en bovendien zijn alle niet-alcoholische en lokale alcoholische dran ken gratis (op de door de hotelier vastgestelde tijden) Boek snel, want vot=vol! Inclusief: 8 dagen/7nachten verblijf in Hotel Britannia Excelsior op basis van all inclusive. Exclusief: vervoer, reserveringskosten, toenstenbelasting, reis- en annu- lenngsverzekering. Vraag uitgebreide reisbeschnjving HZ 93.678 Vertrekdata: vrijwel iedere zaterdag van 3/4 t/m 30/10 Met KRAS Stervakanties voordelig naar Andorra! Ook dit zomerseizoen kunt u bij ons weer boeken voor een schitterende en spotgoedkope 8-/15-daagse autoreis naar deze ministaat op de grens tussen Spanje en Frankrijk. Voor de voordelige prijs vanaf slechts 169 verblijft in het 4-sterren Hotel El Serrat in het bergdorpje Ordino o.b.v. halfpension, d.w.z. inclusief dagelijks ontbijt- en dinerbuffet In het hotel kunt u ook nog eens gratis gebruik maken van de whirlpool en de sauna In Andorra, gelegen midden in de Pyreneeën, kunt u heerlijke wandelingen maken door de prachtige natuur met haar hoge bergtop pen. Maar er is meer. Vanuit het hotel kunt u een bezoek brengen aan enkele van de karakteristieke bergdorpjes zoals Pal of Canillo, het oudste dorp van Andorra. En wat dacht u van het stuwmeer Lac d'Engolasters de indrukwek kende Vall de Nuria, ook wel de droomvallei genoemd, of de hoofdstad Andorra La Vella? Natuurlijk mag de bruisende stad Barcelona niet ontbreken tijdens uw verblijf in Andorra. Als u dan ook nog bedenkt dat Andorra gemiddeld 300 zonnige dagen per jaar kent, dan kan uw vakantie eigenlijk niet meer stuk! Inclusief: 8 dagen/7 nachten verblijf in 4-sterren hotel in 2-persoonskamer o.b.v. halfpension. Exclusief: vervoer, evt toeristenbelasting, reserveringskosten, reis- en annuleringsverzekering. Vraag uitgebreide reisbeschrijving HZ 94.691 rïfcie.0 INFORMATIE. REISBESCHRIJVINGEN EN BOEKINGEN: ...met deze prijzen móet je wel reizen...1' of kom nui ons reisbureau in: Alkmaar. Alphen a/d Rijn. Amersfoort Amsterdam. Apeldoorn. Arnhem. Bum. Breda. Delft Den Bosch. Den Haaf. Eindhoven. Haarlem, heererrveen. Hengelo Hoorn. Leeuwarden. Nijmegen. Rotterdam. Steenwijk. Tilburg. Utrecht Henk). Zwolle Prachtige 8-/15-daagse autoreizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41