MCI1LE ZEEUWSE COURANT )e Vries mogelijk 'terreurpaus' PZC I Aanslag heeft mogelijk effect op verkiezingen in Taiwan BEI Voor de leukste LENTE-UITJES Reizen ud-minister ontkent kandidatuur hoge EU-ambtenarenpost roonprins cht aangepast twas nodig Pantani stierf aan overdosis cocaïne ga je naar het Reizenkatem I Reizen I Daar moetje naar toe. Idylle in cottage-dorp verstoord A. j-\ Servië woest over geweld in Kosovo Rustig middagje op Goese Markt Misstap voor Heerenveen 14° ZW8 jtormachtig jen met regen, vooral vanmiddag het flink. Krachtige tot stormachtige Westenwind. Maxima rond 14 graden tóe jaargang no. 68 lerdag 20 maart 2004 |nummer€ 1,70 Je vindt de auto die je zoekt bij AUTO VERMEULEN Kijk op www.autovernieulen.nl of kom langs Auto Vermeulen Pearyweg 6 Goes t: 0113 56 18 12 internet: www.pzc.nl USSEL - PvdA-Twee- ïamerlid Klaas de Vries rdt genoemd als mogeli j - 'terrorisme-coördinator' Dde Europese Unie. id-minister van Binnen- pe Zaken zou een van de r of vijf kandidaten voor de Ktie zijn, en de enige Neder- er De beslissing wordt voi ce week in Brussel ver st. Volgens minister van Bin- iandse Zaken Remkes moet «ieuwe hoge ambtenaar in Et brengen waar het in de sa- urerking tussen de lidstaten (t gebied van terrorismebe- jcir.g aan schort. Hij zal 'het ïge duw- en trek werk' moe- wrrichten om de zaak op gte brengen. Europese ministers van Justi- en Binnenlandse Zaken wer- i het gisteren eens over de (Advertentie) aanstelling van zo'n nieuwe functionaris. Deze hoge ambte naar, die in Brussel al een 'terro- rismepaus' wordt genoemd, moet een einde maken aan de si tuatie waarin buitenlandse in lichtingendiensten, diplomaten, politiediensten en justitieappa raten langs elkaar werken. „We zoeken een stevige mijnheer of mevrouw die goed thuis is in Eu ropa en in de nationale politiek en die het vertrouwen geniet van de regeringsleiders", zei Remkes. Volgens de bewinds man heeft Nederland 'geen offi- lonzeredactie binnenland HAAG - Prins Wil- -Alexander pleit voor een ithlige voortzetting van stu- sinhet Westen, en in Neder- din het bijzonder, naar gene- 4e modificatie van land- wgewassen. sdoel moet zijn om gewassen scheppen die resistenter zijn bziekten en die in brak wa ltonnen groeien. Alleen zo is Idreigend tekort aan zoet wa- wofife landbouw te compen- |Q en kan een dreigend ge- s aan voedsel voor een Bende wereldbe vol king wor- Jïoorkomen 1 zegt prins Willem-Alexan- a een vraaggesprek met de isocieerde Pers Diensten if), waarbij de PZC is aange- itwikkelingslanden I onderkent dat er wellicht diende gevaren aan codificeerde gewassen kun- 1 zitten Maar een dergelijke Êtmag het onderzoek niet af wen, vindt hij. „Ontwikke lden moeten de kans krij- tals ze dat willen, om derge- ogewassen in te zetten, Dat dient dat wij hier het onder- 4 moeten doen en ervoor «ten zorgen dat de gewassen schikbaar zijn." oproep tot krachtig on- is een goede zaak", rea- Jt C. Noome van Advanta uit Kapelle op de oproep prins Willem-Alexander, ^ta was lange tijd in Neder- I koploper bij het onderzoek «genetische modificatie van «bonwgewassen, maar heeft worwat de Europese markt op een laag pitje gezet Wkelvoorziening Be onderstreept het belang genetische modificatie als "ge aan de voedselvoorzie- I Daarbij hoort volgens hem onderzoek naar planten die gestand zijn tegen droogte f®i]en in brak water. Hij is ®et de opmerkingen van de 5 is goed dat dit soort men- «je veel status hebben, daar ft;']ke uitspraken over GPD Pagina 4: Nederland is veiliger dan ooit President Chen Shui-bian kijkt direct na de schietpartij naar zijn getroffen maagstreek. Naast hem vice-president Annette Lu. die geraakt werd in haar knie. foto RTR van onze redactie buitenland TAIPEI - President Chen Shui-bian en vice-president An nette Lu zijn gisteren gewond geraakt toen de open auto waar in zij zaten werd beschoten. Zij voerden campagne voor de presidentsverkiezingen van van daag. Chen liep een schamp schot op in de maagstreek en Annette Lu's knie werd geraakt. De twee gewonden verschenen later op de dag op televisie om de bevolking te laten weten dat het goed met hen ging. Chen (advertentie) VACATURES Op zoek naar werk? Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX 1e katern pagina 6 nep de Taiwanezen op kalm te blijven. Hij verzekerde dat de nationale veiligheid niet in ge vaar was. Rivaal De Nederlandse waarnemer Cees Bremmer, die namens de Europese Unie het verloop van de verkiezingen volgt, bezocht kort na de aanslag het kantoor van Chens Democratische Pro gressieve Partij (DPP). Volgens hem kan de schietpartij gevolgen hebben voor de uit slag, ten gunste van de presi dent en de vice-president. Chen ijvert voor een tweede ambtstermijn van vier jaar. Zijn (Advertentie) enige rivaal bij de verkiezingen is Lien Chan van de nationalisti sche Kuomintang. Tijdens de verkiezingen zullen vandaag twintigduizend agenten op de been zijn. De Taiwanese autori teiten hebben direct na de aan slag de beveiliging van de partij kantoren en overheidsdiensten fors opgevoerd. Het leger is in hoogste staat van paraatheid ge bracht. Verontschuldigingen Het hoofd van het Nationale Vei ligheidsbureau Tsai Chao-ming heeft gisteren de president en de vice-president zijn verontschul digingen aangeboden. Hij nam de volledige verantwoordelijk heid op zich voor de gaten in de beveiliging. Over de daders van de schietpar tij is nog niets bekend. De poli tie heeft op de plaats van het misdrijf twee gebruikte kogels gevonden. Er zouden zeker twee schoten zijn afgevuurd, waar schijnlijk met twee verschillen de wapens. Voor de gouden tip die tot de aanhouding van de schutters leidt, heeft de politie een belo ning van omgerekend circa 75.000 euro uitgeloofd. AFP/RTR/DPA ciële kandidaat'. Premier Bal kenende wilde tijdens zijn weke lijkse persconferentie niet in gaan op vragen over een mogelij ke kandidatuur van De Vries. De PvdA'er zelf zei verbaasd te zijn over het feit dat zijn naam wordt genoemd. „Ik weet van niets." De benoeming is nu allereerst een zaak van EU-buitenland- coördinator Solana, omdat die de directe baas van de terreur- bestrijdingscoördinator wordt. De Europese regeringsleiders, die volgende week in Brussel bij een zijn, zullen de keuze van So lana moeten bekrachtigen. Inlichtingendienst Met de benoeming van de coördi nator is het idee van een Europe se inlichtingendienst die lijkt op de Amerikaanse CIA. van de baan. Duitsland, Groot-Brittan- nië en Frankrijk voelen mets voor voor zo'n agentschap, dat zou moeten opereren op basis van gegevens van de nationale inlichtingen- en veiligheidsdien sten. „We moeten gebruik ma ken van de middelen die we heb ben en geen nieuwe optuigen", zei de Duitse minister van Bin nenlandse Zaken Schilly. De Franse minister Sarkozy wil dat de inlichtingendiensten van de vijf grootste EU-landen het voortouw nemen in de samen werking tegen het terrorisme. GPD pagina 3: premier roept op tot grotere waakzaamheid pagina 4: Europese solidariteit pagina 5: Pakistan doodt Al Qaeda-leden ROME - De Italiaanse wieler- held Marco Pantani is overleden aan een overdosis cocaïne. Dat is de conclusie van lijkschouwer Giuseppe Fortuni op basis van de autopsie, die werd uitge voerd nadat de wielrenner op 14 februari dood was aangetroffen in een appartement in Rimini. Nog niet bekend is of Pantani die overdosis bewust nam en dus zelfmoord pleegde. Pantani is overleden aan vocht- opeenhoping in hersenen en lon gen. Fortuni voegt daar nu aan toe dat een 'acute vergiftiging door cocaïne' aan zijn overlij den ten grondslag ligt. Nadat zijn lijk was gevonden was de eerste conclusie dat de renner die in 1998 de Tour de France als de Giro won zelf moord had gepleegd. Briefjes in zijn appartement gaven aan dat hij zwaar depressief was en zich miskend voelde door schorsin gen wegens dopinggebruik. De 34-jarige Pantani kreeg een enorme mentale klap toen hij een jaar later wegens veronder steld dopinggebruik uit de Itali aanse wielerronde werd geno men. De onderzoeksrechter zoekt nog steeds naar een man die volgens ooggetuigen op de dag van Pan tini's dood in diens appartement op bezoek was. GPD PARTNERS 01 18 - 616617 (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant DEVON - De bewoners van het Engelse dorp Gittisham zijn verbijsterd over het plotse besluit van de landeigenaar om hun huurhuizen te verkopen. Richard Marker, die het landgoed en de 27 idylli sche woningen erfde, liet deze week in een brief weten het huurcontract op te zeggen. foto AP Oost-Zeeuws-Vlaanderen, streek van heren, vrouwen en boeren Woekeren met loze ruimtes Op zoek naar beversporen en ijsvogels In Belgrado zijn gisteren cir ca tienduizend mensen de straat op gegaan om te age ren tegen het Albanese ge weld in de Servische pro vincie Kosovo. Een hoge Navo-comman- dant repte van 'etnische zuive ringen'. In tegenstelling tot eerdere vrijdagmiddagen is het gister middag rustig gebleven op de Goese Markt Het regende en de politie te mountain-bike was duidelijk aanwezig om raddraaiers meteen in de kraag te kunnen grijpen. Er waren wel veel nieuwsgierigen aanwezig, maar vechtpar tijen bleven uit Burgemeester Van der Zaag was tevreden: „Het gaat prima. Ik ben blij met «a *g het slechte weer. Heerenveen heeft in de eae- divisie kostbare punten la ten liggen. De Friezen, die in het laatste jaar van Fop- pe de Haan als trainer naar de topdrie van de ranglijst lonken, speelden in een te leurstellende wedstrijd met 0-0 gelijk bij FC Gronin gen. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buiten land: 5; economie: 7; radio en televisie: 8 en 9; zeeland: 11, 12, 13, 15 en 17; sport: 18, 19 en 20; auto: 21 en 23; reportage: 21, 22, 23, 25 en 27; wonen: W1, W3 en W5; reizen: W9, W11 en W13. (Advertentie) KRANT VOOR ZEELAND Neem nu een 5 proefabonnement Vijf weken voor 14.50 SM CZ Noleer mij voor een proef abonnement van 5 weken voor 14.50 O Noteer mij voor een abonne ment. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wit ik betalen. D per maand met automati sche incasso 19.45) CD per kwartaal met automa tische incasso 56.60) per |aar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel grans: 0800 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1