PZC Nieuw leven voor fietswrakken Debruijne Eigen bijdrage is slagboom tussen patiënt en hulp Bouw arrestantenblok Torentijd van start ARENSMAN {Reumafonds Rommelmarkt weekenddiensten Tien jaar concerten van Surrender op video Inwoner Renesse wacht al ruim twee jaar op afhandeling bouwvergunning FAMILIEBERICHTEN vrijdag 19 maart 2004 Hoera, eindelijk trouwen mijn papa, GERR1E VAN DEN HOEK mijn mama, VERA HOUMES vandaag om 15.00 uur in Slot Moermond te Renesse. Robin van den Hoek Ons adres blijft Bootsweg 1 4321 SR Kerkwerve UITVAARTZORG M. de Bruijne Op Schouwen-Duiveland dag en nacht bereikbaar voor dienstverlening en persoonlijke zorg rondom de uitvaart. Werckendetstraat 4 Postbus 189 4300 AD Zierikzee Telefoon 0111 45 07 17 E-niail info@debruijneuitvaartzorg.nl 1 Internet www.dcbruijneuitvaartzorg.nl Atngedolrn bij de SVV (Slichting Voorzorg Uitvurt) gaat vaak niet meer als je reuma Met reuma willen je gewrichten vaak niet wat jij wilt. 1 op de 10 mensen heeft daar last van, van kleuter tot oudere. Voor hen is er het Reumafonds. uitvaartverzorging Voorheen de Jonge en Uijl VOOR UITVAARTVERZORGING OP GEHEEL SCHOUWEN-DUIVELAND TELEFOON 0111-412877 door Claudia Sondervan KLOETINGE - Een eigen bijdra ge laat een slagboom neer tus sen psychiatrische patiënt en noodzakelijke zorg. Invoering er van belemmert het functioneren van chronische psychiatrische patiënten in de maatschappij en leidt tot vereenzaming en nieu we opnamen in klinieken. l)ie vrees uiten patiëntenplatform Het Klaverblad en instelling voor geestelijke gezondheids zorg Emergis. Zij schrijven dat in een gezamen lijke brief aan de Zeeuwse Twee de-Kamerleden, gedeputeerde Van Heukelom van volksgezond heid, de Zeeuwse wethouders voor volksgezondheid en Zorg kantoor Zeeland. Klaverblad en Emergis willen de maatregel ter discussie stellen tijdens de werk conferentie 'Vermaatschappelij king in de GGZ" op 11 mei in Middelburg. Voor psychiatrische thuishulp en bezoek aan een dagactivitei tencentrum wordt per 1 juli 11,80 euro per uur of dagdeel ge rekend. Emergis en Klaverblad vernachten dat de eigen bijdra ge voor veel gebruikers van deze ggz-voorzieningen te hoog is. Veel chronische patiënten leven van een minimaal inkoa^. Daardoor kunnen zij niet betalen dan het minimum zestien euro per vier weken 1* is niet veel, maar barrière* noeg om hulp te weigeren.,^ zen Emergis en Klaverbl* Door hun ziekte\unnenpa% ten niet verantwoord genoeg baten en kosten van hulp afo gen De verwachte opbreng wegen niet op tegen de kos& van het innen van de eigen bi drage, stellen Emergis en Klaverblad. Het Centraal kt, nistratiekantoor (CAK) ii bijdragen, de ggz-insteh; moet de gegevens aanlen» De administratieve druk i®. men platform en instuw 'enorm'. „En dat voor een peri^ de van anderhalf jaar". Daan; worden belangrijke delen va de ggz-hulp uit de AWBZ de standaardzorgverzek overgeheveld. WISSENKERKE - Peutenpft. zaal Peuterleut in Wissenke® houdt zaterdag een rommel markt. De markt wordt gehouden i: Wilhelminastraat 5 en dun van 9.00 tot 12.00 uur zaterdag 20 en zondag 21 maart 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. var 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18,1 (0111412906, geopend za. 09.00-123 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-123 uur en 18.00-18.30 uur, Wijkverpleging Allévo Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Dun- land voor spoedgevallen bereikbaar^ telefoon 412180. Spoedgevallen sptw uur gezelschapsdieren zaterdag 13 00-13.30 uur, Grevelingenstraatlï; 'fj Zierikzee. Fietsen die op het station in Goes door dc eigenaar aan hun lot worden overgelaten, eindigen niet langer als oud ijzer, maar worden voor taan gebruikt als grondstof voor nieuwe rijwielen. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - I)e fietswrakken die re gelmatig worden opgeruimd uit de stalling bij het NS-station in Goes, krijgen een nieuw leven. Onderdelen van de geruimde exemplaren kunnen worden ge bruikt om er nieuwe fietsen van te maken. Sinds enkele jaren houden poli tie en stadswachten eens per door Ron Maqnée GRIJPSKERKE - Tien jaar lang bezoekt de Zeeuwse rockgroep Surrender traditiegetrouw Grijpskerke voor een spetterend Koninginnedagconcert. De orga nisatoren van het jaarlijkse fes tijn hebben het beeldmateriaal van alle concerten - en nog veel meer - bij elkaar gebracht. Van het materiaal wordt een video gemaakt met de veelzeggende ti tel: Surrender trugkickc. Halverwege de jaren negentig kwam een groepje Grijpskerken- aren op het idee om de mateloos populaire rockband Surrender kwartaal een opruimactie bij het station, zodat er meer ruim te ontstaat om fietsen te stallen. Alle 'fietswrakken', gemiddeld ruim tweehonderd per jaar, wor den afgevoerd. Als de eigenaar zich na bepaal de tijd niet heeft gemeld, wor den de fietsen naar het oud ijzer afgevoerd, wat de gemeente vijf- lig euro per exemplaar oplevert. Het Albeda College in Rotter dam heeft zich nu echter als be naar het dorp te halen. Zo rond Koninginnedag kon het dorp nog wel wat extra vertier gebrui ken. vonden ze. Bovendien stond er rond die dagen al een tent waarin de Oranjevereni ging van Grijpskerke de Konin ginnedagactiviteiten organiseer de. Eén van de organisatoren van het eerste uur belde de Brabant se tentenboer en vroeg of dc tent nog wat langer kon blijven staan. En dat gebeurde, gratis. langstellende gemeld. Dit regio naal opleidingencentrum is be trokken bij het project 'Scho ling zonder drempels', dat gede tineerden tijdens hun gevangen schap voorbereidt op een terug keer in de samenleving. Herstel Een van de scholingsvormen is het herstel van fietsen. De deel nemers gebruiken onderdelen van oude fietsen om 'nieuwe' Met de kostenloze tent kon het concert van Surrender door gaan. Vanaf dat moment kwam de boerenrockband, die Hein- kenszand als thuisbasis heeft, elk jaar naar Grijpskerke om de boel op stelten te zetten. De sa menwerking met de Oranjevere niging werd geïntensiveerd en steevast werd grote tent ge deeld. Van de diverse concerten zijn in de loop der jaren veel films ge maakt. Daarnaast beschikten de exemplaren te maken De ge meente Goes is bereid daaraan mee te werken. Voor haar zijn er geen kosten aan verbonden, want het Albeda College komt de wrakken zelf ophalen. Bovendien worden, indien de ge- ïneente dit wenst, de nieuwe rij wielen ook weer afgeleverd in Goes, zodat deze kunnen wor den gebruikt als dienstfiets of worden weggegeven aan men sen die een fiets nodig hebben. leden van het organiserend comi té over een grote hoeveelheid beeldmateriaal. Zo kwam pre sentator Danny Rook al eens naar het Zeeuwse om een con cert van Surrender te registre ren. En Marjon van Iwaarden zong al eens mee met de rock groep op het Abdijplein in Mid delburg. De filmvertoning en het concert van Surrender staat dit jaar op 24 april gepland. Rond 20.00 uur zal de film worden vertoond die ongeveer een uur duurt. Dan is het tijd voor het voorprogram ma: Over the Edge, die rock- covers speelt. Daarna betreedt Surrender het podium Met droefheid geven wij u kennis dat rustig in haar slaap is overleden onze lieve moeder en oma IANNA JOHANNA DE IONGE-VAN DRIEL sinds 11 augustus 1994 weduwe van Cornells de |onge Bruinisse, t Zierikzee, 4 mei 1929 18 maart 2004 Rotterdam: Annc-Marie en Reijer Iris Michiel Merel Zierikzee, Zorgcentrum "De Wieken" Correspondentieadres: Anne-Marie de Jonge Ogier van Cralingenpark 106. 3065 BC Rotterdam. Een korte samenkomst zal worden gehouden dins dag 25 maart om 15.45 uur in de Zaal de Korenaer van Zorgcentrum "De Wieken". Hoge Molenstraat 15 te Zierikzee. waarna aansluitend om 14.50 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene be graafplaats te Zierikzee. Indien u deze plechtigheid wenst bij te wonen wordt u verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemde Zaal. door Marcel Modde NOORDWELLE - G. Willemse uit Renesse heeft de gemeente Schouwen-Duiveland bij de Raad van State aangeklaagd we gens 'onbehoorlijk bestuur'. De eigenaar van adviesbureau Se cond Opinion wacht al ruim twee jaar tevergeefs op afhande ling van een bouwvergunning. Omdat de huur van zijn huidige woning afloopt, dreigt hij in de knel te komen. Willemse is eigenaar van een ka- wel in Noordwelle. Op de grond rust een tuinbestemming. De cember 2001 vroeg hij de ge meente toestemming er een huis te mogen bouwen. Tot op de dag van vandaag heeft Willemse daarover geen uitsluitsel gekre gen, hoewel hem bij meerdere gelegenheden te verstaan is gege ven dat met voortvarendheid aan inwilliging van zijn verzoek werd gewerkt. Met het gedwon gen vertrek van vier wethouders en de schorsing van ambtenaren Van de betrokken afdeling ruim te en milieu in verband met de affaire Korte Nobelstraat, vreest hij dat het allemaal niet sneller zal gaan. Onbehoorlijk Reden waarom hij deze week een klacht heeft ingediend bij de Raad van State, zo maakte hij gisteren bekend in het maan delijkse raadsledenspreekuur. Willemse vindt dat er sprake is van 'onbehoorlijk bestuur'. De Staatsraad wordt gevraagd een Oordeel te geven op het uitblij ven van een beslissing door bur gemeester en wethouders. Daar naast ligt het verzoek tot een voorlopige beschikking, op ba sis waarvan Willemse alvast met de bouw kan beginnen, vooruitlopend op de formele be sluitvorming. „Ik heb de afgelopen 2,5 jaar wel honderd keer met verschil lende mensen van de gemeente gesproken, maar er wordt ge woon niks gedaan. Ik kan niet MIDDELBURG - Op de binnen plaats van penitentiaire inrich ting Torentijd in Middelburg wordt een nieuw arrestanten- blok gebouwd. Een uniek pro ject, vinden politie en justitie. Nergens in Nederland werken politie en gevangeniswezen zo nauw samen. Gisteren metsel den korpsbeheerder K. Schou- wenaar en directeur P. van der Sande van het gevangeniswezen de eerste steen in de muur. De 24 cellen voor arrestanten ko men op het terrein van de gevan genis. Het lijkt een logisch idee, maar dat is niet zo, blijkt uit de reacties. „We zijn toevallig twee organisaties die mensen opslui ten", aldus politiewoordvperder J. van Mourick. „Maar we val len onder verschillende ministe ries." De politie valt onder Bin nenlandse Zaken, Torentijd valt onder justitie. Het is een gedenkwaardige dag, merkte Van der Sande op. „Dit samenwerkingsverband mag ge zien worden als primeur voor justitieel Nederland." Ook hij vindt het eigenlijk voor de hand liggen dat gevangenissen nauw samen werken met de politie, „Laat de politie de boeven van gen, en laat het gevangeniswe zen de boeven huisvesten en ver zorgen Beide organisaties kun nen zich dan maximaal bezig houden met hun eigen core-bus- siness. Het initiatief komt eigenlijk voort uit bittere noodzaak. In 1995 werden de cellen bij de Zeeuwse politiebureaus afge- Politiemensen nemen een kijkje in het nieuwe arrestantencomplex. foto Lex de Meester keurd. Omdat het niet efficiënt is om arrestanten verspreid door Zeeland in te sluiten, werd besloten tot de nieuwbouw. In de tussentijd werden arrestan ten in Torentijd opgevangen Daar huurt de politie 24 cellen. De arrestanten worden ver zorgd door gevangenisperso neel. „Dat scheelt ons 25 men sen", aldus Van Mourick „Die kunnen wij op straat inzetten." Als het nieuwe complex in sep tember klaar is, komen in Toren tijd weer cellen beschikbaar. De verzorging van een gevange ne is anders dan die van een ar restant. Arrestanten mogen geen bezoek ontvangen, ze wer ken niet en ze worden niet ge lucht. Ze zitten tijdelijk in hech tenis. De inrichting van het ge bouw is dan ook sober. Het nieu we complex krijgt een eigen in gang, met een eigen poort in de muur. Voor de bouwers was het een bij zondere ervaring. „Iedereen wordt gecontroleerd", vertelt een medewerker van het aanne mersbedrijf. „Voor de nieuwe in gang moesten we een gat in de gevangennismuur zagen. Dat was wel bijzonder om te doen. De gevangenen reageerden in ie der geval enthousiast." Op het bouwterrein is bewaking aanwe zig, de werknemers komen nooit in aanraking met de mensen die vast zitten. langer wachten, ik wil niet lan ger wachten!" Zijn bouwkavel ligt tussen de bestaande bebou wing, een zogeheten inbrei- dingslocatie. Omdat het bouw programma van de provincie in Noordwelle nieuwbouw van zes woningen toestaat, geldt geen belemmering, aldus Wilemse. Voor in totaal drie ka vels zijn concrete plannen, waarvan de andere twee uit breiding betreft. Ook de dorps raad staat inmiddels achter zijn plannen, zegt Willemse. „Ik heb alle nodige vooronder zoeken en voorbereidingen ge daan. Het plan voldoet aan alle eisen. Ik vraag niks geks. Ik wil gewoon beginnen met bouwen! Dit zijn toch geen normale ter mijnen meer." De huurtermijn van zijn huidige woning in Renesse loopt april volgend jaar af. Bij het aangaan van de overeenkomst was des tijds met de eigenaar van dat huis afgesproken dat hij vanaf die datum er zelf weer zijn in trek in zal nemen. door Nadia Berkelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 40