Eddy Dobbeleir weer opgestapt PZC I Van Moorsel kiest Zeeland boven Italië Spelers Terneuzen trekken zich niets aan van perikelen 19 Vertrek voorzitter Terneuzen in nevelen gehuld Spurs heeft interesse in Van Bommel Broers De Boer hebben bod uit Qatar gekregen Rio Ferdinand mist EK voetbal Olympische ringen Armstrong niet in klassieker Milaan-Sanremo Tung in Duits F3-kampioenschap Aachen mag niet naar Kerkrade Oranje oefent tegen Ierland Thomas weg bij SponsorLoterij Audina vierde op wereldranglijst vrijdag 19 maart 2004 Atnr Barry van der Hooft TERNEUZEN - Eddy Dobbe lt is opnieuw opgestapt als voorzitter van voetbalclub Ter neuzen. Dobbeleir legde zijn ta ken begin januari al neer na een verschil van inzicht met enkele mede-bestuursleden. Hij keerde twee dagen later terug, maar nu lijkt zijn afscheid definitief. EINDHOVEN - Tottenham Hotspur heeft bij PSV geïnfor meerd naar Mark van Bommel. De interesse is echter nog zeer prematuur. Van onderhandelin gen of een officieel bod is nog geen sprake. .Tottenham Hotspur heeft bij ons geïnformeerd of wij genegen zouden zijn om te praten over eer. eventuele transfer van Van Bommel", zei PSV-voorzitter Harry van Raaij gisteren. PSV keft bevestigend geantwoord a wacht nu af of de Engelsen :ok de volgende stap zetten. De geruchten over de belangstel- ïng van de Spurs voor de mid- daivelder doen al lang de ron- :e De namen werden bijvoor- beeld al met elkaar in verband gebracht toen PSV afgelopen zo- -er op White Hart Lane een oe- fenwedstrijd speelde tegen Tot tenham. Van Bommel, wiens contract bij PSV volgend jaar afloopt, staat roei afwijzend tegenover Totten ham als nieuwe werkgever. Hij noemt de club een 'sleeping giant'. „Ik heb op White Hart Lane gespeeld met Oranje en PSV. Het is een mooie club." Eerder deze week liet Van Bom mel doorschemeren dat hij bij zijn club is uitgekeken, net als keeper Ronald Waterreus. Maar hij zei dat niet hardop. GPD GLASGOW - De broers Frank en Ronald de Boer hebben een aanbod gekregen komend sei zoen in Qatar te komen voetbal len. De tweeling, actief bij het Schotse Glasgow Rangers, heeft nog geen beslissing genomen over de toekomst. •Het is altijd leuk zo'n aanbie- -ng te krijgen", aldus Frank de Boer op zijn website van Icons. .Ge weet echter nog niet wat ik volgend seizoen ga doen en ik zal niet voor het EK in Portugal zen beslissing nemen. Toen ik •oor de Rangers tekende heb ik se club gezegd dat ik een paar naanden voor ze wilde spelen er hopelijk ook op het EK. Ik wilde verder niet vooruitkijken en dat wil ik nog steeds niet." Aan het begin van dit seizoen seed de Qataarse club Al Ryaan frank de Boer ook al een voor stel. De verdediger gaf toen de voorkeur aan een overgang naar het Turkse Galatasaray. i-ind januari leverde hij zijn con tract in Turkije in en werd in Schotland herenigd met zijn broer Ronald. De verbintenissen van het tweetal lopen na dit sei zoen af. ANP LONDEN - Het beroep van Rio ■erdinand tegen zijn schorsing wegens doping is afgewezen, 'lei driekoppig panel van de En gelse voetbalbond FA heeft dat ?isteren bepaald. öe acht maanden uitsluiting de voetballer van Manches- - United en het Engelse elftal Jg gehandhaafd Hij mist -erdoor het EK in Portugal, 'erdinand kreeg een schorsing opgelegd nadat hij vorig jaar september had geweigerd een Oopwgcontrole af te leggen. De •°r.!roleurs meldden zich voor J®1 bij een training van ^Chester United op de -iimngsaccommodatie Carring- 'rdinand leverde 36 uur later een plas in, maar bleef in 'Crtreding. Hij liet zijn straf in -uan mgaan met de hoop dat beroep zou worden vrijge- Wken en aan het EK en het •l0t van de Engelse competitie kunnen meedoen schorsing van FErdinand- MP/RTR sePtemb>er 2004. De reden van zijn vertrek was gisteren nog met duidelijk, me de doordat Dobbeleir niet be reikbaar was voor commentaar. Volgens manager Fons Baart heeft het met zijn gezondheid te maken, maar interim-voorzitter Anton Hermus houdt de optie open dat het met het beleid van de club te maken heeft. Dobbeleir was ruim zes jaar voorzitter van de zondag eersteklasser. Onder zijn be wind promoveerde de club van uit de derde klasse in één ruk naar de hoofdklasse. Afgelopen seizoen degradeerde Terneuzen en staken geruchten de kop weer op over zware financiële problemen bij de club. Begin februari maakte Dobbeleir bekend dat Terneuzen fors moest bezuinigen, wilde de vere niging weer financieel gezond worden. Interim-voorzitter Evenals bij de eerste keer dat Dobbeleir besloot op te stappen, is Anton Hermus ook nu weer aangesteld als interim-voorzit ter. Hermus, die zei veel respect voor het werk van Dobbeleir te hebben, was verrast door het op stappen van de voorzitter en be treurt zijn vertrek. „Ik heb hem nog niet gesproken en snap het daarom nog niet helemaal", ver telde Hermus. „Ik vind dat we el kaar door dik en dun moeten steunen, want we zijn bezig met de ommekeer. Op 20 april staat er een algemene ledenvergade ring gepland en dan wilden we Eddy Dobbeleir uitleg geven over wat er de laat ste maanden is gebeurd. Ik denk dat er ook een beleidsaspect aan de basis van zijn vertrek ligt." Volgens Hermus zijn er overdui delijk twee groepen binnen de vereniging. „Op dit moment zijn er krachten binnen Terneuzen die willen remmen en krachten die gas willen geven. Ik hoor bij de eerste groep, Eddy bij de tweede. Maar als je gas wilt ge ven, hoort daar ook een finan cieel plaatje bij. We hebben net een nieuw beleidsplan geschre ven en daar heeft Eddy ook nog zijn bijdrage aan gehad. Woens dagavond hebben we het plan voorgelegd aan de stichting en de businessclub en daar is in stemmend op gereageerd. Daar door kunnen we weer verder." Volgens Hermus moet plezier voorop staan binnen de voetbal vereniging Terneuzen. „We moe ten ervoor zorgen dat de finan ciële basis snel gezond wordt En op termijn willen we dat het eerste elftal voor zo'n zeventig procent uit zelf opgeleide spe lers bestaat. Ik heb het altijd be treurd dat er zoveel onbekenden in het eerste speelden en zoveel eigen jongens bij andere clubs." Terneuzen moet nu op zoek naar een nieuwe voorzitter. Her mus benadrukt dat hij met per se die functie hoeft te bekleden. „Ik werk in België en verblijf en kele dagen per week in het bui tenland. Als ik voorzitter zou worden, moeten de mensen goed beseffen dat ik een goed bestuur rond me nodig heb. Door mijn werk zou ik eigenlijk slechts vooral kunnen delegeren. Want het besturen van een voetbal club is bijna hetzelfde als het runnen van een bedrijf." WÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊ ATHENE - De handen van de Ameri kaanse turner Alexander Artemev test ten gisteren de olympische ringen in Athene. Artemev was één van de vele proefperso nen bij olympische testwedstrijden in Athene. De olympische hal. waarin over vijf maanden behalve geturnd ook gebas ketbald zal worden, lijkt klaar voor ge bruik. Dat is nodig ook, want een re cordaantal van 202 landen doet in augus tus mee aan de Zomerspelen. Het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) heeft dat gisteren bekendgemaakt. Vier jaar ge leden in Sydney maakten 199 landen hun opwachting. Sinds die Spelen keerde Af ghanistan terug en traden Kiribati en Oost Timor toe tot de olympische fami lie. Oost Timor deed in 2000 al mee on der de olympische vlag. Bij de eerste moderne Spelen in 1896 in Athene waren indertijd sporters uit veer tien landen actief. foto Yannis Behrakis/ANP door Frits Bakker OUD-VOSSEMEER - Het is maar dat ze het weten in Oud-Vossemeer. Leontien van Moorsel is niet aangemeld voor het criterium dat morgen wordt verreden, maar ze komt wel. „Dat is mooi nieuws voor ons", zei Frans Hommel, secretaris van het wielercomité in Oud-Vossemeer, die er tot gister avond vanuit ging dat het boeg beeld van het nationale dames- wielrennen in de klassieker Mil- aan-Sanremo zou starten. De ploeg van Leontien van Moorsel, Farm Frites-Hartol, heeft die plannen gewijzigd Ploegwoordvoerder Ardie den Hoed „Leontien is bezig aan haar laatste jaar en kiest in de aanloop naar de Olympische Spelen in Athene haar eigen wedstrijden uit. Ze rijdt Milaan-Sanremo liever niet en komt dus naar Oud-Vosse- meer." Mirjam Melchers, Anous- ka van der Zee en Suzanne de Goede staan wel aan de start van de Italiaanse klassieker „En Leontien is natuurlijk al tijd welkom", reageerde Frans Hommel blij verrast. „We had den er eerlijk gezegd niet meer op gerekend, maar dat was vo rig jaar ook. Toen kwam ze op de dag van de wedstrijd ineens opdagen." De Ronde van Oud-Vossemeer, die aan de 56e editie toe is. kan die sportieve injectie wel gebrui ken. Frans Hommel: ..De voorin schrijving is, vooral bij de elites, nog niet groot. We hebben vijf tig vrouwen tot nu toe en 35 eli terenners. Meestal klaart de lucht op de dag van de koers wel weer op Vorig jaar hadden we 89 renners, het drukste crite rium van Zeeland." De openingswedstrijd van de Zeeuwse criteriums dankt zijn reputatie aan de goedgevulde prijzenpot. Frans Hommel, voor het derde jaar secretaris: „We zijn maar een klein dorp en dus afhankelijk van de giften van de plaatselijke winkeliers. Maar we hebben elk jaar veel premies, daardoor is het aan trekkelijk om bij ons te komen rijden." Het peloton met amateurs A opent de wielerdag morgen om 11.30 uur, voor een wedstrijd over zestig kilometer. De be kendste renners: John Ak kermans, Michel Cerneus, Peter Heeren, Andy van Loon en de Zeeuwen Tjitte van de Buijs, Jos Celie, Hugo Gravestein, Erwin de Dreu en Maurice Minnaar. De elite-vrouwen gaan om 13.15 uur van start en rijden ook zes tig kilometer. Behalve Leontien van Moorsel gaan onder ande ren Sissy van Alebeek, Vera Koe- dooder, Inge Klep, Sandra Rom- bauts en de Belgen Heidi van de Vijver en Evy van Damme (zus van Ajax-speler Jelle van Dam- Leontien van Moorsel verkiest morgen de Ronde van Oud-Vossemeer boven de klassieker Milaan-San- Remo. foto Mechteld Jansen me) van start. De elites en belof ten rijden tachtig kilometer. Wilfried Bastiaanse is een oude bekende in Oud-Vossemeer. Ful- co van Gullik was vorig jaar tweede achter Tom Cordes, Jo hn Leijs is een erkend prijsrij- der en onder de voorinschrijvers zijn de Zeeuwen Piet Fase (Oud-Vossemeer), Patrick de Grave (Kapelle), Michel Rom- mers (Kruiningen) en Vincent Villerius (Middelburg). De start is om 15.00 uur. HARELBEKE - Lance Arm strong doet morgen toch niet mee aan Milaan-Sanremo, de openingswedstrijd van de we reldbeker wielrennen. De vijfvoudig Tour-winnaar had aanvankelijk toegezegd in dienst te zullen rijden van de in uitstekende vorm verkerende sprinter Max van Heeswijk en zijn landgenoot George Hinca- pie. maar heeft op het laatste moment afgezien van een start in de Pnmavera. Volgens ploegleider Dirk Demol van US Postal acht Armstrong de wedstrijd niet noodzakelijk in zijn voorbereiding op de Ron de van Frankrijk, die hij voor de zesde maal wil winnen. De lei ding van de formatie had al ne gen renners aangewezen voor het geval Armstrong op het laat ste moment wilde afhaken. Zijn eerstvolgende wedstrijd is nu het Criterium International eind maart. ANP/AFP RIJSWIJK - De Nederlandse autocoureur Ho-Pin Tung rijdt komend seizoen voor het VAR Racing Team in het Duitse Formule 3-kampioenschap. Het 21-jarige talent uit Velp, van Chinese komaf, vestigde vorig seizoen de aandacht op zich met de Aziatische titel in de Formule BWM. Dat leverde hem een testrit op in de F1-bolide van Williams op het circuit van Jerez. Het Duitse F3-seizoen begint op 25 april op de Hockenheimring. AKEN - Alemannia Aachen mag komend seizoen voor het toernooi om de Uefa Cup niet uitwijken naar het sta dion van Roda JC in Kerkrade, twaalf kilometer verder op. De Europese voetbalbond geeft alleen toestemming in een ander land te spelen als er sprake is van serieuze drei ging van aanslagen, zoals vorig jaar in Turkije en Israël het geval was. Alemannia's eigen accommodatie Tivoli is afgekeurd voor internationaal voetbal wegens de gebrek kige veiligheidsvoorzieningen. De club uit de tweede Bun- desliga haalde woensdag de eindstrijd van de Duitse be ker. Titelkandidaat Werder Bremen is daarin de tegen stander. ANP/SID ZEIST - Het Nederlands elftal speelt op zaterdag 5 juni tegen Ierland. De wedstrijd wordt gespeeld in de Amster dam Arena en begint om half negen 's avonds. Aanvanke lijk stond een oefenduel met Zuid-Afrika op het program ma, maar dat stuitte op organisatorische problemen in verband met een WK-kwalificatiewedstrijd van Zuid-Afrika tegen de Kaapverdische Eilanden. Heeren veen-doelman Hans Vonk is teruggekeerd in de Zuid-Afri kaanse voetbalselectie, voor de vriendschappelijke wed strijd tegen Australië op 30 maart in Londen. GPD/ANP AMSTERDAM - Annamarie Thomas schaatst vanaf ko mend seizoen met meer bij de SponsorLoterijschaats- ploeg De ploegleiding wil haar aflopende contract niet meer verlengen. De schaatsster zet haar loopbaan elders voort, ze ambieert deelname aan de Olympische Spelen van Turijn in 2006. Volgens het management van de 32-jarige Thomas is er al belangstelling van potentiële sponsors. De Friezin richt zich voor Turijn op de 1000 en 1500 meter. ANP RIJSWIJK - Mia Audina is op de wereldranglijst badmin ton gestegen van de vijfde naar de vierde positie. De voor malige Indonesische speelster dankt die progressie aan haar prestaties in de recente toernooien in Basel (Zwit sers Open) en Birmingham (All England). In Basel haalde Audina de finale, in Birmingham was de halve eindstrijd het eindstation. Karina de Wit moest een plaats toegeven (van 18 naar 19), Judith Meulendijks daalde van plek 21 naar 25. Bij de mannen boekte Dicky Palyama bescheiden progressie: van 26 naar 25. ANP de gelijkmaker. De teruggelegde voorzet van de behendige Maruchen Zimmerman werd door Van Drongelen achter Van der Veen geschoten: 1-1. Vijf minuten later stond Terneu zen weer op voorsprong. Rechts back Andy Vereertbrugghen, die een heel sterke wedstrijd speelde, kopte een strakke cor ner van Matei Buijsse aan de tweede paal binnen. Zimmerman leek vervolgens een kwartier voor tijd te gaan profi teren van een glijpartij van Roel Alberti, maar nadat Van der Veen had gered, herstelde Alber- ti zich. De ingevallen verdediger kopte de rebound van Zimmer man van de lijn. In de slotfase voerde Internos, dat via Zimmerman ook nog de paal raakte, de druk iets meer op. Echt in de problemen kwam Terneuzen niet meer, waardoor de zesde ronde van het be kertoernooi werd bereikt. Daarin wacht de winnaar van het duel tussen Zigo (vierde klasse) en tweedeklasser Ros- sum. Meer druk „Ik had vooral in de tweede helft toch iets meer druk van In ternos verwacht", zei trainer Paul Telussa. „Dat bleef echter uit en dan kun je zien dat de jeugd bij ons progressie heeft ge maakt. Een aantal spelers is de afgelopen maanden behoorlijk gegroeid en het is daarom te ho pen dat deze ploeg bij elkaar kan blijven." Over het vertrek van Eddy Dobbeleir wilde Telus sa. die een innige band met de ex-voorzitter heeft, niet veel zeg gen. „Ik heb het vandaag ge hoord, maar houd me gewoon met de groep en het voetbal be zig. En verder zoeken ze het in de bestuurskamer maar uit." Terneuzen-Internos 2-1 (1-0). 20. Chinedu Chukwugbo 1-0 (straf schop), 52. Patrick van Drongelen 1-1, 57. Andy Vereertbrugghen 2-1. Scheidsrechter: P. van Loenen (Oost-Souburg). Aantal toeschou wers: 200. Terneuzen: Tonny van der Veen Andy Vereertbrugghen, Danny Ter Steege. Mamadouba Gueye, Erik-Jan Naudts; Malti Buijsse (83. Tim FaassenMaik de Wolf, Mike But, Ramazan Kesikbas (67. Roel AlbertxChinedu Chukwug- bo (46. Joost van der Steen) en Wil liams Benoit Moukoko door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Aan niets was gisteravond bij de spelers van Terneuzen te merken dat ze mid den in een roerig weekje zaten. Het opstappen van voorzitter Eddy Dobbeleir was het gesprek van de dag op sportpark De Vlie gende Hollander, maar de voet ballers van de zondag-eerste klasser trokken zich daar niets van aan. Na een goede eerste helft en een solide tweede be drijf, werd Internos in de vijfde ronde van het toernooi om de districtsbeker met 2-1 versla gen. Die overwinning was terecht, omdat Terneuzen bij vlagen heel goed voetbal liet zien. In de eerste 45 minuten ging de bal bij tijd en wijle snel van voet tot voet, maar het overwicht van de Zeeuws-Vlamingen bleef slechts beperkt tot één doelpunt. Na een handsbal van rechtsback Daniel Alonso mocht Chinedu Chukwugbo vanaf elf meter aanleggen. De Afrikaan schoot de strafschop koeltjes binnen: 1-0. Een vliegend schot van Rama zan Kesikbas werd daarna nog van de lijn gekopt en een knal van Chukwugbo miste het doel maar op enkele centimeters. Internos, de nummer twee van de eerste klasse, wist daar slechts één kans tegenover te stellen. De kopbal van spits Patrick van Drongelen ging echter van dichtbij over het doel van doelman Tonny van der Veen, die Erik de Koeijer ver ving. Enkel Chukwugbo keerde na rust niet meer terug op het veld. Nadat hij in de eerste helft na een half uur een tik op de enkel had ge kregen, bleef de topscorer van Terneuzen geblesseerd in de kleedkamer achter. De jeugdige Joost van der Steen was zijn ver vanger en ging samen met Willi ams Benoit Moukoko (die voor de geblesseerde Ronald van Slie- dregt speelde) de aanval vor men. In het eerste kwartier na rust was Terneuzen aanvallend ech ter niet meer zo dominant. Inter nos startte gedreven en dat re sulteerde al na zeven minuten in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19