bh VING! LE ZEEUWSE COURANT (artelpolitie onderzoekt bergers Tientallen doden en gewonden bij aanslag op hotel in Bagdad )nderzoek Madrid beslissende fase PZC SPECIALE AANBIEDING Ook installateurs maakten afspraken Bleijenberg bij Multraship, SmitSvitzer Wijsmuller en Mammoet Van Oord Genieten van de voorjaarszon HR" DUBBELGLAS (advertentie) VACATURES Bent u de toofd binnendienst waar Schoonmaakbedrijf naar zoekt? Kijk zaterdag in de en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures (Advertentie) nukteautoonder de €4500,- WAUT0STURM.NL KRANT VOOR ZEELANO Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 Lente exit Eersinog wat zon. maar vanmiddag en Matige wind, ruimend naar Maxima 14 15 graden. jng no. 66 18 maart 2004 nummer 1,20 internet www.pzc.nl U rijdt nu al een automaat voor slechts 495,- meerprijs -PT CRUISER AUTOMAAT 'i De Laatste! €24.090.- Touring Edition zwart ■HB Roodgelokt verlangen van Rossetti CADZAND-BAD - Het kwik steeg gisteren tot bijna twintig graden. Reden voor jong en oud om er op uit te trekken en van het voorjaarszonnetje te genieten, zoals langs het strand in Cadzand-Bad, op de dijk in Breskens of met de camper langs de Oesterdam. foto's Ronald den Dekker en Willem Mieras door Peet Vogels I)EN HAAG - Menig koper van een nieuwbouwhuis op een Vi- nex-locatie heeft hoogstwaar schijnlijk te veel betaald. Bij de aanleg van rioleringen, kabels en leidingen hebben installatie bedrijven onderling illegale af spraken gemaakt, zo blijkt uit de schaduwboekhouding van in stallatiebedrijf Baas. De installatiebedrijven maakten gebruik van een toerbeurtsys teem zonder medeweten van de opdrachtgever. Iedereen kwam een keer aan de beurt om de klus te krijgen. Door de werkaf spraken hoefden de installa teurs hun werk niet voor de scherpste prijs aan te bieden. In de boekhouding van Baas. waarvan een kopie in handen is van NRC Handelsblad, staan aanwijzingen over drie Vinex-lo- caties bij Den Haag en Zoeter- meer Kamerlid en voorzitter van de parlementaire enquête commissie naar de bouwfraude, Marijke Vos, denkt dat het geen op zich staande incidenten zijn. Voor Vos staat het vast dat de hele branche, en vrijwel alle be drijven, hebben meegedaan aan de fraude. Vos zegt over aanwij zingen te beschikken dat de bouwfraude zich ook uitstrekte tot de in de woningen aange- brachte watermeters. Die wor den uiteindelijk betaald door de huiseigenaar. Maarook voor de rioleringen, leidingen en kabels betaalt de huiseigenaar, ook al wordt de klus uitbesteed door de gemeente. Bij de verhoren van de enquête commissie bleek al dat de instal latiebedrijven zich schuldig maakten aan bouwfraude. De commissieleden waren er boven dien al van overtuigd dat de fraude ook plaatsvond op Vi- nex-locaties Bewijzen daarvoor waren tot op heden niet voor handen. GPD (Advertentie) Notear mij voor eon proel abonnement van 5 weken voor 14.50 711688"555530 ment De aerate twee weken ontvang ik de krent gratia Deerne wil ik betalon: O per maand mat automati sche incasso 19,45) O per kwartaal mot automa tischo incasso 56.60) O per iaar met automatische incasso (€217.00) Stuur óeie bon naar PZC. aldelmg le*erstervtce Antwoordnummer 713 *460 WB Goes I post/egel met nodig) ct bel gratis 0800 0 231 231 flrWnut Bareman EBN'EUZEN - De Neder- D(k mededingingsautori- ji(N'Ma) heeft een reeks rallen gedaan bij ber- pbedrijven. Dat gebeur- ibij de kantoren van ber- gsbedrijven Smit Inter- tjonale. Svitzer YVijsmul- i Mammoet Van Oord in I randstad en bij het iep. en bergingsbedrijf üllraship in Terneuzen. •vier ondernemingen hebben gisteren bevestigd, mededingingsautoriteit on- zoekt de aanbesteding van Opruimingen en bergingen het water vanaf 1999 tot nu ij kijken in het bijzonder prijsafspraken", zei een a-woordvoerster gisteren, ierlandse en Belgische ber- p'oedrijven werkten de afge- e jaren nauw samen bij ber gen (Pelican 1, Tricolor) en irakkenruiming in het kader deverdiepingsvverken op de terschelde. feede Kamer gens woordvoerster J. Mui van Multraship doet de NMa kartelpolitie) onderzoek r aanleiding van vragen in Tweede Kamer over toe- cht rond de berging van de i Eurolink. 163 meter lange Nederland schip zonk in januari vorig jaar na een botsing met een Zweeds vrachtschip. Het wrak ligt 70 kilometer ten noorden van Terschelling en bevindt zich 17 meter onder water. Diverse bergers, onder wie Multraship, dienden destijds een offerte in voor de berging, maar de opgege ven prijzen lagen beduidend ho ger dan het bedrag waarop het ministerie van Verkeer en Water staat had gerekend. Uiteindelijk werd besloten het wrak niet te ruimen. Bij de invallen werkte de kartel politie nauw samen met specia listen van de Europese Commis sie. De onderzoeken van beide instanties staan, volgens de NMa-woordvoerster, echter los van elkaar. De Europese Com missie onderzoekt of bergingsbe drijven een kartel hebben ge vormd op de Europese markt voor sleepdiensten. Mogelijk hadden opdrachtgevers te wei nig vrije keuze bij het slepen van schepen. De mededingings autoriteit onderzoekt de aanbe steding van wrakopruimingen en bergingen op het water vanaf 1999 tot nu toe. Een zegsman van Svitzer Wijsmuller zei giste renmiddag dat de controleurs van de NMa nog op het bedrijf aanwezig waren. Ook bij Smit werd de administratie gisteren nog doorgelicht. Bij Multraship waren de onderzoekers alleen dinsdag (kort) op bezoek. Zeeuws Orkest met vader en dochter Japanse kunst over Arnemuiden De Japanse kunstenares Ta- koko Hamano heeft een project gewijd aan Arne muiden. Ze koos voor een dorp omdat ze tot haar zevende zelf in een vissers dorp in haar ge boorteland woonde. jl /i FC Utrecht weer in bekerfinale FC Utrecht heeft net als in 2003 en 2002 de finale van de Amstel Cup gehaald. Vanaf de strafschopstip (4-3 voor Utrecht) werd de halve finale tegen Sparta beslist. Na 90 minuten stond het 2-2, na de verlen- 4 ging 3-3. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buiten land: 5; economie: 7; radio en televisie: 9; zeeland: 13, 14, 15, 17 en 19; sport: 20 en 21; kunst: 23, 24 en 25; uit: 27, 28 en 29. Henk van den Boom RCEL0NA - Het onderzoek h de daders van de aansla- lafgelopen donderdag in Ma- is in een beslissende fase. beide Spaanse minister van inlandse Zaken Angel Ace- Bpstermiddag. wilde hij niet kwijt omdat toderzoeksrechter radiostilte 'l Inlast in verband met de van het onderzoek, «nissionaire minister maak- tegelijk pakket veilig- ■«Daatregelen bekend van- P Tiet blijvende gevaar voor "Kisme'. Er komt extra bewa- i op die plaatsen waar veel bij elkaar zijn, zoals op tions, vliegvelden en winkel- 'Ira. De maatregelen komen |tns Acebes overeen met die e.'n andere Europese lan- genomen. Kteftoeksrechter Baltasar «tón die het onderzoek leidt, «besloten om de dinsdag in and aangehouden Alge- 'angcr vast te houden. De oie illegaal in Spanje ver- een zwervend bestaan had eerder gedreigd met massamoord in Madrid en ^me in station Atocha. een ■«driegetroffen stations. De Spaanse politie is ook op zoek naar twintig Marokkanen. Ze heeft de namen en foto's van de gezochten gekregen van de Marokkaanse veiligheidsdien sten. De twee landen werken zeer nauw samen in dit onder zoek. Jamal Zougam, de belang rijkste verdachte, zou ook be trokken zijn geweest bij de aan slag vorig jaar mei in het Marok kaanse Casablanca, waarbij 41 mensen omkwamen. Springstof De springstof die bij de aansla gen in Madrid werd gebruikt, is pas vorige maand gemaakt in de kruitfabriek UEE in Burgos in het noorden van Spanje. De poli tie heeft het onderzoek uitge breid naar mijnen en bouwplaat sen waar springstoffen worden gebruikt. De terroristen hebben honderd kilo nodig gehad voor de dertien bommen. Over het aantal doden bestaat nog onze kerheid. Officieel wordt 201 aan gehouden, maar directeur van het anatomisch laboratorium Carmen Baladia zei gisteren dat autopsie is gepleegd op 194 li chamen 'en meer zijn er niet'. Volgens de politie zijn er meer meldingen binnengekomen van verdwenen personen dan dat er lijken zijn aangetroffen. GPD Die staan bovendien redelijk dicht bij elkaar in een streng be waakt stadsdeel dat de 'groene zone' wordt genoemd. Sinds de Amerikaanse invasie in Irak een jaar geleden, verzet ten tegenstanders zich met aan slagen tegen de bezetting Ho tels in Bagdad waren al herhaal delijk doelwit. De coalitietroe pen in Irak zijn juist gisteren be gonnen aan Operatie IJzeren Be loftegericht tegen verzetshaar- den in Bagdad. De Amerikaanse regering zal zich niet van de wijs laten brengen door de grote aanslag Volgens woordvoerder Scott McClellan van het Witte Huis zullen de VS hun taak af maken om een democratie te ves tigen in het Arabische land. „We zullen het werk volbrengen ten behoeve van het Iraakse volk", verzekerde hij. ANP (Advertentie) Super isolerend! Glashandel MELIESTE Vakkundige montage Uvmgstoneweg 20, GOES. Tel (0113) 227854 j van onze redactie buitenland BAGDAD - Door een verwoes tende aanslag gisteravond op een hotel met Iraakse en buiten landse gasten in de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn zeker 28 doden gevallen. bewakers en politieagenten op elkaar Amerikaanse soldaten en de Iraakse politie sloten de omge ving rond het getroffen gebied af. Het hotel Mount Lebanon ligt in een zakencentrum In de buurt staat het hotel Palestine waarin veel buitenlandse journa listen verblijven. Waarnemers zeiden dat het kleine hotel moge lijk als doelwit is uitgekozen om dat de bewaking er aanmerke lijk minder streng is dan bij gro tere hotels en panden van het tij delijke bestuur van het land. Volgens ooggetuigen is het vier verdiepingen tellende gebouw grotendeels met de grond gelijk gemaakt. Een woordvoerder van de Amerikaanse strijdkrach ten zei dat het om een autobom ging van zo'n 450 kilo. Het hotel Mount Lebanon bood onder meer onderdak aan werk nemers van een Amerikaans tele communicatiebedrijf. De politie meldde kort na de aanslag al 've le, vele' slachtoffers. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zitten er geen Nederlandei's bij. In totaal vielen ongeveer veertig gewon den Na de ontploffing sloegen vlammen metershoog uit het ho tel. Verscheidene lijken zijn uit het puin van de hotellobby gebor gen. Op televisiebeelden waren bloedende en verwarde mensen te zien. Veel mensen zouden nog onder de puinhopen liggen. In de chaos na de explosie schoten Een brandweerman is bezig met het blussen van de brand die door de bomaanslag op hotel Mount Lebanon in het centrum van Bagdad ontstond. foto Ammar Awad/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1