FC Twente bestormt de Kuip PZC Hopen op slechte dag van FC Utrecht Henk Habraken op recordjacht Bettini eindwinnaar Tirreno-Adriatico I Trainer Villafuerte verdacht van diefstal De Bruijn heeft twee kansen op Sport Oscar Bekerfinalist na strafschoppen in heerlijk potje tegen NAC 17 Marmeren buste Marco Pantani Verlies Sluiter in Indian Wells Clijsters vier weken op non-actief Forse boete voor Panucci Baggio stopt aan einde seizoen Jaarprijs weer voor Tiger Woods imman deelt ste plaats Stage Vasjoek bij Excelsior iUtMAAB - D® politie van Alk- heelt trainer Marc de Wit ander anderen Irampoline- nteers Alan Villafuerte en Jdfea Lenders aangehouden. (I nordt ervan verdacht dat J«n tumtoestel. een spring- J,,d van de Nederlandse gym- Inlitkunie (KNGU) heeft gesto- venolgens aan een turn- dubheeft doorverkucht Dt trainer van de Alkmaarse woensdag 17 maart 2004 vereniging Victory Nederland is in verzekerde bewaring gesteld en daarom niet met Villafuerte en Lenders meegereisd naar Athene, waar olympische test wedstrijden plaatshebben. De turnbond heeft Lennart Villa fuerte, de broer van Alan, nu meegestuurd. Villafuerte en Lenders zijn geno mineerd voor de Olympische Spelen. Vorig jaar juli ontdekten mede werkers van het bondscentrum in Beekbergen de diefstal. Een gloednieuw springtoestel, de Pe- gases, was verdwenen. Nieuw prijs: plusminus 3000 euro. De turnbond deed aangifte bij de politie in Apeldoorn, maar die gaf na twee weken het speuren naar een dader op ..Wij vonden dat onbevredigend", zei voorzit ter Frans Koffrie van de KNGU gisteren. „Handel in zo'n paard kon eigenlijk alleen maar bin nen de tumsport hebben plaats gevonden. Vandaar dat we aan de hand van het serienummer zelf zijn gaan speuren en het toe stel nog vonden ook. De bewus te tumclub had het voor 1500 eu ro gekocht van de trainer van Villafuerte." De KNGU gaf de informatie door aan de politie in Alkmaar met het verzoek het onderzoek naar de diefstal te heropenen. ..Dat was kennelijk voor de politie meteen aanlei ding om de trainer aan te hou den", aldus Koffrie. Voorzitter Piet Bet van Victory Nederland meldde gisteren dat de politie maandagmorgen de turnhal in Alkmaar binnenviel en behalve De Wit ook zijn assistent-trai ner Mika Kamphuis heeft meege nomen naar het bureau. Het Openbaar Ministerie van Alkmaar liet weten dat het on derzoek naar de handel in de ge stolen Pegases nog gaande is en beide trainers nog altijd vastzit ten. ANP ENSCHEDE - Enschede en om- jircken mag zich weer opmaken wr een volksverhuizing naar Kuip- Na een heerlijk voetbal- nondje. inclusief verlenging en Irafschoppen. versloegen de flf fukkers na 2-2 in de reguliere speeltijd vanaf de elfmeterstip NAC. dat het grootste deel van t wedstrijd de betere ploeg m geweest. '"k ok in 2001 reisde oostelijk Ne- •land naar de Kuip, waarbij ia tpassant het record 'fans mee- B unen' werd gebroken met zo'n j.000 aanhangers. :iia c Twente en NAC leefden de bijs oorbije weken alleen nog voor e halve eindstrijd, zo leek het fi. Al die samengebalde passie energie kwam gisteren tot lm cploffing in het Arkestadion 1de teams waren gisteren lang nelkaar gewaagd. Veel kan- i werden in de eerste helft it gecreëerd maar vervelend het nooit. Bovendien viel er wonderschone treffer, voor AC. De aalgladde Diba gaf snaf rechts een prachtige pass 'ks iet buitenkant links en de bal >1 zomaar achter de verdedi- :g van Twente. Boukhari lakte bekwaam af: 0-1 3~, k thuisploeg kende daarna een slechte periode. De Twent- it ^aanvallers waren niet handig om ook maar iets af te BorJï'.ngen, NAC kreeg mogelijk- sien om te counteren. De om- iting mekeer was na een uur spelen te danken aan de nieuwe knuffel beer van Tukkerland: Blaise N'kufo. De Zwitser bleef aanvankelijk aan de kant wegens een ham stringblessure, na zestig minu ten bracht René Vandereyken hem toch in. Er gebeurde gelijk iets met de thuisploeg. Het zelf vertrouwen kwam terug en dat vertaalde zich binnen negentien minuten in twee treffers. Eerste kopte Niemeyer raak, daarna werkte N'Kufo de bal zelf ach ter Babos. Het was gelijk ook de laatste actie van de Zwitserse exoot, die bij het maken van de 2-1 weer geblesseerd raakte. Vandereyken kon niet anders dan hem weer wisselen. Dat was dodelijk voor FC Twen te, dat zich voorin gelijk weer geen raad wist. NAC kreeg de overhand, het wachten was op de gelijkmaker. Die kwam twee minuten voor het einde, Collen gaf het beslissende tikje na een scrimmage: 2-2. NAC was ook in de verlengingen de betere ploeg, maar een reeks kansen werd met afgerond. En zo draaide het in Enschede dus uit op strafschoppen. De loterij werd gewonnen door FC Twen te, omdat de NAC-spelers See- dorf (what's in a name) en Bouk hari misten, terwijl van Twente niemand faalde. FC Twente-NAC Breda 2-2 (0-1). FC Twente wint na strafschoppen. 35. Boukhari 0-1, 69. Niemeyer 1-1, 76. N'Kufo 2-1, 88. Collen 2-2. Scheidsrechter Wegereef. Toe schouwers: 13.500. Gele kaart: Zo mer (FC Twente), Petö, Collen (NAC Breda) FC Twente: Paamve, Van der Weer den, Pothuizen (79. Ouedraogo), Grujic (60. N'Kufo, 79. Polakj en Zomer; Niemeyer, Cziommer, Heu- hach en Gakhokidze; Ramzi en Christensen. NAC Breda: Babos; Collen, Pen- ders. Schenning (78. Seedorf) en Gudelj, Slot, Petó en Engelaar: Di ba (68. Elmander), Buussaboun en Boukhari. GPD NAC-aanvaller Anouar Diba (rechts) duelleert met Georgi Gakhokidze van FC Twente. foto Vincent Jannink/ANP CUNEO - Italië blijft Marco Pantani postuum eren. Nog voor de Giro d'Italia begint, staat er op de top van de 2500 meter hoge berg Fauniera een marmeren buste van de wielrenner die vorige maand dood werd gevonden op een hotelkamer in Rimini. Het was in 1994 op deze col dat Pantani voor het eerst furore maakte als klimmer. De 'pi raat' won in die Ronde van Italië twee bergetappes. Vier jaar later zou hij de Giro en de Tour winnen. ANP/AFP INDIAN WELLS - Voor de Nederlandse tennissers is het eerste toernooi uit de Masters Series verleden tijd. Rae- mon Sluiter werd in de derde ronde van het toernooi in In dian Wells uitgeschakeld. De Rotterdammer verloor in drie sets van de als dertiende geplaatste Fransman Sébas- tien Grosjean, 7-6 (4) 4-6 4-6. Sluiter vertrok in goed ge zelschap. want ook Lleyton Hewitt haalde de laatste zes tien niet De Australiër, tweevoudig titelverdediger in In dian Wells, ging onderuit tegen de Argentijn Chela: 3-6 6-4 1-6. ANP BRUSSEL - Kim Clijsters heeft een pees in haar linker hand gescheurd. Dat heeft de Belgische tennisster giste ren in Brussel bekendgemaakt. Ze verwacht over vier we ken haar rentree te kunnen maken. Clijsters moet tien da gen een manchet om haar pols dragen. ANP ROME Voetbalclub AS Roma heeft Christian Panucci een boete opgelegd van 120.000 euro, eenderde van zijn maandsalaris. Panucci begon zondag in de wedstrijd te gen Reggina (0-0) op de bank. Bij het begin van de tweede helft vroeg trainer Capello de 30-jarige international aan de warming-up te beginnen. De verdediger weigerde daar aan te voldoen. ANP/DP A MILAAN - De Italiaanse topvoetballer Roberto Baggio stopt aan het einde van het voetbalseizoen. Hij is dan 37 jaar. Zondag maakte hij als spits van Brescia zijn 200e doelpunt in de Serie A. Baggio verdedigde eerder de kleu ren van Fiorentina, Juventus, AC Milan, Bologna en Inter en hij was Italiaans international. ANP/DPA ORLANDO - Tiger Woods krijgt opnieuw de Mark McCo- mack Award. Deze prijs wordt jaarlijks toegekend aan de golfspeler die de meeste weken aan de kop van de wereld ranglijst staat. De 28-jarige Amerikaan stond in 2003 alle weken op de hoogste positie. Hij heeft de prijs alle jaren gewonnen sinds de instelling in 1998. Woods stond maan dag voor de 240e week op rij bovenaan. Hij heeft de vori ge recordhouder ruim overtroffen. De Australiër Greg Norman stond ooit 96 weken achtereen bovenaan. ANP IJAVIK - Jan Timman is eerste geworden in het [toernooi van Reykjavik. 52-jarige Amsterdammer it zijn totaal op 6,5 punten in de negende en laatste lie met zwart Michal Krasen- te verslaan. Pool, die een iets hogere o-rating heeft dan Timman, IJ if na 63 zetten op. Timman slt de eerste plaats met zeven nderen, onder wie de Russische ivoriet Aleksej Drejev. De Is- diër Sergej Erenburg kan ïf. nog bij de groep winnaars tand |Kegen. ANP Vennemars en Smit wederom ;enomineerd is DEN HAAG - Erben Wenne- vant Mark Tuitert en Carl Ver- «ijen zijn genomineerd voor de W Schenk Award, de prijs oor de beste schaatser van het w Bij de vrouwen strijden «nate Groenewold, Marianne Timmer en Gretha Smit om de ofki,<3 fdbegeerde titel schaatsster van jrfr jaar. "fnnemars won vorig jaar de *ard en mag hem daarom nu hting ®eiken aan de winnaar van C utrefl ^at gebeurt vandaag in leerdam. Tuitert werd dit Europees kampioen all- tond. Verheijen won de 10 kilo- Werbij de WK afstanden, uit. winnares in 2003, won zil- f °p de 5 km en 3 km bij de afstanden en heeft dit jaar pte concurrentie van wereld- 'ioene allround Groene- '°-a en wereldkampioene Phnt Timmer. ANP J^TERDAM - Fcyenoord laat Oekraïense international Vla- •lav Vasjoek deze week stage "P^bij Excelsior. k-9-jarige centrumverdediger Jgt in Kralingen de kans een «®tract te verdienen. ^joek speelde voor Dinamo I» ongeveer veertig Cham- League-duels Tot voor kwam Vasjoek uit voor MoskouBij die club hij zich vrij. Hij speelde ^interlands voor Oekraïne. door Wietse Dijkstra ROTTERDAM - Trainer Alfons Groenendijk kan niet vaak ge noeg zeggen dat de competitie veel belangrijker is. Sparta moet dit seizoen immers promo veren. Maar de voetballer in hem weet als geen ander hoe de halve finale van de Amstel Cup, vandaag tegen zijn oude club FC Utrecht, de aandacht van dat ultieme doel op een prettige manier kan afleiden. Groenendijk was Sparta-speler toen de club in 1996 voor het laatst een groot succes boekte door ten koste van Feyenoord (1-0, Dennis de Nooijer) de be kerfinale te bereiken. „Ik zie Dennis die bal nóg binnenschie ten." Dennis de Nooijer is morgen weer van de partij, net als doel man Frank Kooiman en Nico Ja- link die samen met Groenendijk tegenwoordig assistent is van hoofdcoach Mike Snoei Nie mand die de reünisten van '96 hoeft uit te leggen wat er tegen FC Utrecht op het spel staat. „Wedstrijden die om een prijs gaan, vergeet je niet", zegt Groe nendijk, die meer dan 500 offi ciële duels in het betaalde voet bal achter zijn naam heeft staan. De legendarische Sparta-Feye- noord uit '96 staat in zijn topvijf van meest dierbare herinner ingen uit zijn loopbaan. Niet in de laatste plaats vanwege de enorme ontlading na de beslis sende goal in de verlenging, die aan het duel meteen een einde maakte. „Dat is het mooie van sudden death", aldus Groenen dijk. „Heel het Kasteel ging uit zijn dak We speelden ook heel goed en wonnen verdiend. Feye noord kwam met een verlenging al goed weg. Ed de Goey hield ze nog lang in de race. Alles was eigenlijk bijzonder aan die avond. Het was ook het laatste jaar dat er bij Sparta iets te vie ren viel." De finale tegen PSV (5-2 ver lies) werd een teleurstelling. „Te veel jongens hadden last van nervositeit", verklaart Groenen dijk. ..Als team schoten we te kort. Het was ook een nadeel dat we in de competitie twee keer van PSV hadden gewon nen. Zij lieten zich niet nog een keerverrassen." Pech had hij ook met zijn twee andere bekerfinales Groenen dijk verloor met FC Den Haag (1987) van Ajax en met Roda JC (1988) van PSV. „In beide geval len waren we er heel dicht bij," baalt hij. Als bankzitter van Ajax was er tegen Heerenveen wel een winnaarsmedaüle voor hem weggelegd. En met de Am sterdammers veroverde Groe nendijk in '92 als invaller in de finale tegen Torino de Uefa Cup. Hij voelt zich een bevoor recht mens. Groenendijk „Ik had verwacht mijn carrière bij Sparta te beëindigen, maar op mijn 34e belde FC Utrecht me nog. In mijn laatste jaar haal den we Europees voetbal. Ik heb een mooie loopbaan gehad en daar ben ik dankbaar voor. Ik word moe van al die mensen die roepen dat de voetballerij 'hun wereld niet is'. Dat is tegenwoor dig mode. Nou, mijn wereld is het wel, Ik voel me er op mijn ge mak." Spelersbegeleider De veelzijdige ex-prof houdt van de verschillende facetten van het voetbal. Groenendijk schrijft columns voor het maand blad Johan, is spelersbegeleider namens Sport Promotion, trai ner van Jong Sparta (samen met Nico Jalink) en assistent-coach bij de hoofdmacht van de Kas teelclub. In die laatste hoedanig heid probeert hij de spelers met hun beide benen op de grond te houden. Het succes lonkt, de club is nog op twee fronten ac tief, maar Sparta kan net zo makkelijk aan het einde van de rit met lege handen staan, weet Groenendijk „De beker is een leuk extraatje, maar ik word lie ver kampioen", zegt hij. „Promo veren is voor de club veel belang rijker." Voor de halve finale van van daag hoeft niemand de spelers van Sparta te vertellen waar het om gaat. Groenendijk: ..Ik kijk er naar uit Dat we tegen Utrecht spelen maakt het voor mij dubbel bijzonder. Wat er ge beurt als we winnen? Daar durf ik eerlijk gezegd nog niet aan te denken. FC Utrecht is normaal gesproken toch wel een paar treetjes hoger. Maar Sparta kan de beker winnen, waarom niet? FC Utrecht is op een slechte dag ook maar een gewoon ploegje." GPD door Ton Rooms DEN BOSCH - Series van ho ven de twintig zijn nog altijd een zeldzaamheid in het driehan den. De 54-jarige Henk Habra ken uit Sint-Oedenrode, die irt de competitie uitkomt voor Delta/Ockenhurgh uit Goes, le verde dus maandagavond in 01- denzaal een topprestatie. Hij tikte in zijn partij tegen Tom Beesterboer een serie van 23 bij elkaar en vestigde daar mee een nationaal record voor Grand Prix wedstrijden. Het oude record, van negentien ca ramboles, stond op naam van Dick Jaspers. Serie van 23, niet gek voor een man op leeftijd. „Ik train natuurlijk niet voor niets iedere dag. En ik mag dan laatst gezegd hebben dat het hei lige moeten er wat af is, mijn eergevoel is niet weg." Oldenzaal is ver weg. Er waren toch wel getuigen? „Er zat een mannetje of twintig te kijken. Leuk was dat m'n oude teammaats Wim van Crom- voirt en Anno de Kleine aan de kant zaten. Daardoor was het ook wel relaxed." Hoe bedoel je? „Nou, Wimke moest wat latei- spelen en met hem komt altijd Jan Slaats uit Waalwijk mee, een trouwe biljartfan Op een ge geven moment, ik geloof bij het dertiende punt. riep hij: Henkj als je deze maakt dan ga ik ap plaudisseren. Ik maak dat punt,' maar hoorde niets. Dus ik roepi hé Jan, kom op. applaus." Nergens een varkentje onder dg tafel tijdens de serie. „Het was een heel mooie, degelij ke serie. Zonder ook maar één geluksbal. De misser was ook een moeilijke. Rood en de ande re witte lagen vast aan de band. Ik raakte hem niet lekker en wist meteen dat hij mis zou gaan. Maar: 23 is een aardige se rie, dacht ik zo." En een aardig centje? „De hoogste serie levert vierhon derd euro op en misschien komt daar nog wat bij voor de kortste partij. Want met de achttien beurten, die ik nodig had. heb ik die nu ook in handen." Je gaat nu voor de finale zeker? „Jawel, maar als alles volgens plan verloopt, speel ik in de kwartfinale tegen Dick Jaspers. En dat is niet gemakkelijk. Dus de kans is groot dat ik alleen voor de prijsuitreiking terug moet naar Oldenzaal." GPD De Italiaan Alessandro Petacchi komt als winnaar over de streep tijdens de laatste etappe van de Tirreno-Adriatico. De eindzege ging naar zijn landgenoot Paolo Bettini. foto Sandro Perozzi/AP wegsprinter van dit ogenblik, behaalde zijn tweede ritzege in 'Dwars door Italië'. De Duitser Erik Zabel eindigde als tweede, waarmee eens te meer werd bewezen dat zijn sprintkracht inboet. Toch behoort Zabel zaterdag tot de favorie ten in de openingsklassieker Milaan - Sanre- mo. In de Primavera is de eventuele sprint om de zege pas na 270 kilometer Zabel aast op zijn vijfde triomf na 1997, 1998, 2000 en 2001. ANP van onze sportredactie SAN BENEDETTO DEL TRONTO - De Ita liaanse profwiclrenner Paolo Bettini is eind winnaar geworden van de etappekoers Tirre- no - Adriatico. De winnaar van de wereldbe ker verdedigde in de 7e en laatste etappe zijn leidende positie in het algemeen klasse ment met succes. Dc slotrit over 162 kilometer leverde in een masssasprint een overwinning op voor zijn landgenoot Alessandro Petacchi. Beste Ne derlander in het eindklassement was Mi chael Boogerd op de zesde plaats op 22 se conden van de winnaar. De laatste etappe, met start en finish in de badplaats San Benedetto del Tronto. was niet geschikt voor de Raboploeg om de Spaanse kopman Oscar Freire nog te lance ren als eindwinnaar. Het parkoers was te vlak en de voorspelbare massasprint kwam er dan ook. Alessandro Petacchi, de beste LONDEN - Inge de Bruijn is twee keer genomineerd voor de Laureus Sports Award, ofwel de Sport Oscar. De zwemster kan de titel 'Wereldsportvrouw van het jaar' krijgen of de 'Wereld Comeback van het Jaar'. De Laureus Sports Awards worden op 10 mei in het Portugese Ksto- ril uitgereikt. Inge de Bruijn veroverde in 2003 bij de WK zwemmen in Barcelona twee titels: op de 50 meter vrije slag en 50 meter vlin derslag. Henin Voor de titel 'Sportvrouw' heeft zij concurrentie van de Bel gische tennisster Justine Henin. de Mozambikaanse atlete Maria Mutola, de Engelse atlete Paula Radcliffe, de Zweedse golfster Annika Sorenstam en de Ameri kaanse tennisster Serena Willi ams. Voor de comeback-prijs zijn naast Inge de Bruijn de Ameri kaanse golfer Fred Couples, de Zweedse ijshockeyer Peter Fors- berg, de Oostenrijkse skiër Her mann Maier, de Amerikaanse tennisster Martina Navratilova en de Italiaanse autocoureur Alessandro Zanardi genomi neerd. De Amerikaanse wielrenner Lance Armstrong, de Zwitserse tennisser Roger Federer. de Amerikaanse zwemmer Michael Phelps, de Italiaanse motorcou reur Valentino Rossi, de Duitse autocoureur Michael Schuma cher en de Britse rugbyer John ny Wilkinson zijn voorgeselec teerd voor de titel 'Wereldsport man van het Jaar.' ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 57