Kloetinge snel klaar met Unitas PZC Boufrahi is de gevierde man bij Vlissingen Arnemuiden sneuvelt van elf meter Driebanders zijn] koppositie kwijt De Meeuwen krijgt deksel op de neus Eredivisie basketbal naar twaalf clubs Hoofdklasser heeft in bekerduel met tweedeklasser géén moeite met winnen uitslagen Seedorf is transfervrij woensdag 17 maart 2004 door Bauke Boersma KLOETINGE - Zo moeizaam als het in de competitie gaat, zo voortvarend wandelt Kloetinge door het bekertoernooi. In de vijfde ronde was de met acuut degradatiegevaar bedreigde hoofdklasser gisteravond snel klaar met zondag-tweedeklas ser Unitas'30. Na een 4-0-rust- stand werd het uiteindelijk 4-1. „De tweede helft was niet echt best meer, maar het belangrijk ste is dat we hebben gewon nen", sprak Kloetinge-trainer Dolf Roks na afloop van de wed strijd op het Wesselopark zijn te vredenheid uit over de prestatie van zijn ploeg. „Al was het maar met 1-0 geweest, we wil den per se de volgende ronde ha len. En dat is gelukt." Maar de oefenmeester had naast het resultaat meer reden om ver heugd te zijn. De tegenstander betrof weliswaar slechts een tweedeklasser, maar dat Kloe tinge met een comfortabele 4-0-voorsprong ging rusten, had de ploeg grotendeels aan zich zelf te danken. De hoofdklasser was gretig, fel en combineerde bij tijd en wijle opvallend vlot op de steppe die voor voetbal veld moet doorgaan. Kunstgras „We hadden veel liever op het kunstgras gespeeld, maar dat wilde Unitas niet. Jammer", zei Roks. „Maar ondanks het be droevend slechte veld speelden we in de eerste helft bij vlagen heel goed. Ik zag de jongens van avond dingen doen, die ze in de competitie helaas niet durven." De passie van de thuisclub, die op het hoofdveld niet over een lichtinstallatie beschikt, leidde al na zes minuten tot de ope ningstreffer. Pieter de Graaff was de complete verdediging yan de ploeg uit Etten-Leur te snel af, maar op het moment dat hij wilde uithalen, trok Jeroen Timmers de spits naar de grond. Hoe fel de protesten van de Bra banders ook, scheidsrechter Sardjoe kon niet anders dan de bal op de stip leggen. Johan de Goederen klaarde het klusje. Negen minuten later was het wel zo'n beetje gedaan met de wedstrijd. Pieter de Graaff dreigde in het strafschopgebied veel te ver uit te wijken, maar knalde de bal vanuit een moeilij ke hoek en via de onderkant van de lat toch nog binnen: 2-0. De Brabanders lieten Kloetin- ge-doelman Jaap Pijnenburg on dertussen werkloos toekijken, ook omdat de thuisclub de za ken verdedigend goed op orde had. Het wachten was dan ook vooral op meer Zeeuwse treffers en die kwamen er in de laatste tien minuten voor rust. Eerst raakte Pieter de Munnik de bal op prachtige wijze voor dat Unitas-doelman Edwin Hul- terman een hoekschop kon pluk ken. Niet veel later ging de Bra bantse doelman nog gruwelijker in de fout. Hij nam alle tijd na een terugspeelbal, maar voelde zich kennelijk zo veilig dat hij de toesluipende Emiel Dorst over het hoofd zag. De midden velder kaapte de bal van Hulter- mans voet, kapte een keer en schoot het leer onbedaarlijk hard tegen de touwen. Wie er in de tweede helft vervol gens eens goed voor ging zitten, kwam bedrogen uit. De spelers van Unitas hadden in de rust klaarblijkelijk met elkaar afge sproken niet langer als schiet schijf te willen fungeren en groe ven zich nog verder in. En de wissels bij Kloetinge. dat in de beginopstelling al enkele basis krachten miste vanwege lichte blessures, kwamen het kijkspel ook al niet ten goede. Brille Het enige moment van brille kwam uiteindelijk van de Bra banders, die verder vooral uit blonken in (onterecht) commen taar op de leiding. Acht minu ten voor tijd liftte Diego Serna Neira de bal fraai over Jaap Pij nenburg voor de eretreffer: 4-1. Daarmee is Kloetinge één ronde verwijderd van het eindtoemooi in mei, waarin acht clubs zullen strijden om de titel bekerwin naar van het district Zuid I De volgende tegenstander van de hoofdklasser komt uit het duel tussen ASWH en Sprundel dat morgen wordt gespeeld. „Het is lekker dat we in de vol gende ronde zitten én goed voor de jongens dat we weer eens heb ben gewonnen", stelde Roks. „Ik hoop dat dat in de competi tie ook snel weer gebeurt." Kloelinge-Unitas'30 4-1 (4-0). 6. Johan de Goederen 1-0 (straf schop), 15. Pieter de Graaff 2-0, 34. Pieter de Munnik 3-0, 40. Emiel Dorst 4-0, 82. Diego Serna Neira. Scheidsrechter: A. Sardjoe (Vlissingen) Gele kaart: Johan de Goederen (Kloetinge), Jeroen Tim mers, Diego Serna Neira (Uni tas'30). Aantal toeschouwers: 90. Kloetinge: Jaap Pijnenburg; Rien de Bruine, Jean Philip Becht, Er- win van der Woerclt (73. Pim Bruins), Pieter de Munnik; Johan de Goederen (73. Serge Quinten), Emiel Dorst (67 Daan Esser), Wou ter Labrujère, Is'tvan Bakx, Pieter de Graaff, Ronald Zuijdwegt. COVS huldigt scheidsrechters VLISSINGEN - Tijdens de algemene ledenvergade ring van de COVS (scheids- rechtersvereniging) afde ling Walcheren worden ko mende maandag vier arbi ters in het zonnetje gezet. Ze wordemgehuldigd van wege hun lange staat van dienst. Het zijn Jos Jobse, Jan Maranus, Piet Matthijs- se en Jan van der Velde. De eerste drie zijn 25 jaar lid, Van der Velde is dat al veer tig jaar. Nasser Gashi van Vlissingen (links) is op zoek naar een medespeler. Rillandia-middenvelder Michiel van Trijen (rechts) kijkt geconcentreerd naar de bal. foto Ruben Oreel door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Vlissingen-doel- man Mohammed El Bekkaoui schreeuwde het zo'n acht minu ten voor tijd over het veld: „Jon gens, één keertje scoren en we zijn klaar!" En hij had het nog niet gezegd of invaller Khaled Boufrahi volgde Zijn raad op: door Rudy Booqert ZOUTELANDE - Aanval na aanval golfde over de helft van Dongen. Maar telkens zat er wel een been, een hoofd of een ander lichaamsdeel tussen een schot van De Meeuwen en een doel punt. In blessuretijd frommelde Dongen-spits Peter de Been uit het niets de 0-1 op het bord. Vijf seconden later floot scheidsrech ter Nefs af. Zelden zal een nederlaag zo on verdiend zijn geweest als die van De Meeuwen gisteravond in de vijfde ronde van de districts beker. Maar toch was dat het eindresultaat. Niet De Meeu wen, maar Dongen speelt in de zesde ronde tegen hoofdklasser Hoek, dat al eerder via Papen- drecht een ronde verder kwam. De duels tussen De Meeuwen en Dongen lijken een patent te heb ben op een onverwacht einde. Zo'n dertig jaar geleden, in de gloriejaren van De Meeuwen, ge beurde het ook al eens... op het strand. In de koude wintermaan den was zand het beste alterna tief om een wedstrijdje op te spe len. Het einde kwam destijds niet door een doelpunt, maar door de opkomende vloed. Vol gens de overlevering werd het duel voortijdig afgefloten, toen de rechtsbuiten van Dongen tot z'n knieën in het water stond. Gisteravond ging De Meeuwen echter kopje onder. Daar zag het zeker in de tweede helft niet naar uit. De aanvallen van De Meeuwen volgden elkaar in hoog tempo op, maar in de laat ste fase (scoren) bleef de kop- lopr in de derde klasse in gebre ke. Dongen was het hele duel al leen dreigend met vrije trappen en schoten uit de tweede lijn. Maar daarin had doelman Dan ny de Vries goed het oog. Het Zoutelandse gevaar kwam met name van de snelle en bal- vaardige linkermiddenvelder Michiel Brouwer. In de eerste helft kreeg hij al twee kansen. Beide schoten van zijn schoen eindigden in dc handen van Don- gen-doelman Danilo Verus. In de tweede helft was hij met zijn rushes een plaag aan de linker kant, maar zijn voorzetten kwam telkens net niet aan. Ook de acties van de ijverige aanvaller Jan-Pieter de Vries strandden telkens in het zicht van de haven Het was wachten op een goal van De Meeuwen, maar die kwam maar niet. Toen iedereen zich opmaakte voor de strafschoppen, brak Thomas van de Rijken door de De Meeu wen-defensie en legde de bal klaar voor spits Peter de Been. Met een knullig schotje opende hij de score voor Dongen. Vrij wel direct na de aftrap floot Nefs voor het einde van de wed strijd. De Meeuwen bleef zonder winst in de maand maart. In de competitie gingen GPC en Bruse Boys het Dongen voor. Dat is een slecht teken voor de topper over twee weken tegen SKNWK. De Meeuwen-Dongen 0-1 (0-0). 90(+2). Peter de Been 0-1. Scheids rechter: P.M. Nefs (Bergen op Zoom). Gele kaart: Alkan Uzun (Dongen). Toeschouwers: 200. 1-0 in de 86e minuut. Over hoe vierdeklasser Vlissingen in de strijd om de districtsbekcr weer een op papier betere ploeg ver sloeg. Eerder dit bekerseizoen werkte Vlissingen, de belangrijkste titel kandidaat in de vierde klasse A van het zondagvoetbal, zich al langs de derdeklassers Zierikzee en Patrijzen. Nu was Rillandia, toch een goede middenmoter in de eerste klasse zaterdag, aan de beurt om over de knie te gaan. Vanaf de eerste minuut was Vlis singen beter dan Rillandia. De thuisploeg straalde meer uit dat het wilde winnen. Er werd feller gestreden, de duels werden fana tieker aangegaan (en uit de meeste ervan kwam een Vlissin- ger als sterkste uit de bus) en de passing was verzorgder. Niet vreemd dus dat het elftal van Ruud Pennings ook meer kan sen kreeg. Al in de zevende minuut was Abubakar Kourouman dicht bij de 1-0. Middenvelder Tim van de Vlies zette uit een vrije trap voor op Roepesh Bhagola, die de bal met het hoofd aflegde op Kourouman. Kourouman schoot nipt over. Vlissingen treurde met lang om de gemiste kans. De fanatieke thuisploeg, die zeer attractief voetbal speelde, bleef vol op de aanval gaan en kreeg na een halfuur weer een aantal kansjes. Roepesh Bhago la, Ngefu Sambi, Abubakar Kou rouman en Nasser Gashi kon den om beurten op het doel van Rillandia vuren, maar misten allen. En Rillandia had alsmaar geen antwoord klaar. Hoogstandjes Trainer Ruud Pennings keek te vreden toe. Hij genoot van de technische hoogstandjes van Ngefu Sambi en Rodi Uranie. Zij draaiden de middenvelders van Rillandia een paar keer hele maal dol. Pennings hield het dan ook bij wat opbouwend commen taar en wees zijn spelers af en toe op wat positiefoutjes. Rillan- dia-coach Paul van Buuren er gerde zich daarentegen groen en geel aan zijn elftal. ..Loop nou eens niet- zo te wandelen! Sluit nou eens aa-aan!" Rillandia was dan wel gehavend door het ont breken van tal van spelers, maar dat was volgens Van Buuren geen excuus om zo te spelen te gen een vierdeklasser. Pas in de 35e minuut kregen de gasten hun eerste kans. Verdedi ger Rick Heijmans, die even aan de aandacht van Sambi was ont snapt, schoot van net buiten het strafschopgebied over het doel van Mohammed El Bekkaoui. Even later moest de geroutineer de doelman, die in de reguliere competitie nog maar vijf keer hoefde te grabbelen, redden op een kopbal van de verdediger. En net voor rust haalde hij een inzet van André Voogd van de lijn. Na rust zakte Vlissingen wat in. De thuisploeg ging nog wel onverminderd voor de winst, maar ondertussen liet het door Jan Dagevos MIDDELBURG - Twintig minu ten voor het einde blies Arne muiden gisteravond de beker wedstrijd tegen Halsteren nieuw leven in. De zater dag-tweedeklasser maakte in een tijdsbestek van tien minu ten een 2-0-achtersland onge daan en dwong een strafschop- penserie af. Een stunt bleef uit eindelijk uit. De Brabantse zon dag-eersteklasser bleek over de langste adem te beschikken. „We hadden het nooit meer zo ver mogen laten komen", zei spits Ad Gladdines van Halste ren naderhand. De 36-jarige aanvaller, die op verzoek van trainer Frans Vermeulen is te ruggekeerd bij het eerste elftal, sloeg daarmee de spijker op zijn kop. Halsteren was in het eerste uur heer en meester en had weinig te duchten van Arnemuiden. „Het was genieten", zei Gladdi nes. De Brabantse equipe was tech nisch beter en had meer stoot kracht. Dat resulteerde in de 20e minuut al in een 1-0-voor- sprong. De Amemuiden-verdedi- gers Peter Bil en Jos Poortvliet tastten mis, waarna Gladdines zijn faam als schutter kon waar maken. De voormalig speler van onder meer Veere en Hoek schoot beheerst raak. Arnemuiden kon er niet veel te genover stellen. De ploeg van trainer Wim Davidse werkte hard. maar kon weinig uitrich ten. Als verzachtende omstan digheid kon worden aangevoerd dat de formatie negen spelers om uiteenlopende redenen (bles sures en werk) moest missen. En toen Halsteren in de 40e minuut via Boris Knebel op 0-2 kwam, leek de wedstrijd al helemaal ge speeld. Het was maar schijn, zo bleek na de pauze. Wim Davidse be sloot zo rond de 60e minuut ver se krachten in het veld te gooien. Hij liet Ronnie Moer dijk, Werner van Belzen en Ma rio de Nooijer invallen. Die laat ste bleek met zijn snelheid een plaag voor de verdedigers van Halsteren In de 70e minuut ging De Nooijer goed door en schoot prachtig raak. De vele supporters, die naar Middel burg waren afgereisd (de wed strijd werd op het veld van Zee- landia Middelburg gespeeld om dat Arnemuiden niet over een lichtinstallatie rond het hoofd veld beschikt), gingen nog maar eens goed achter hun ploeg staan Vernietigend Tien minuten later konden de fans andermaal juichen. De bal werd uit een vrije trap opzij ge legd naar Remy Meerman. De middenvelder haalde vernieti gend uit, de bal verdween laag in de hoek: 2-2. - Arnemuiden ging daarna nog voor de winst, maar zover kwam het niet. Penalty's moes ten bij die gelijke stand de be slissing brengen. In die serie leek in eerste instan- door Joop van den Oudenhoven RILLAND - Voor de tweede keer in vier dagen tijd verspeel den de leiders in de vierde divi sie van de landelijke competitie driebanden groot de volle winst. De twee punten voorsprong wer den verspeeld, na dat verlies moet Korenbeurs/'t Kaaitje zelfs een achterstand goedma ken op de ranglijst. Partyservi- ce.nl had een makkie aan het zwakke Slagerij André Billet: 6-2. Korenbeurs/'t Kaaitje-De Distel 2-6 In korte tijd is het team van Korenbeurs/'t Kaaitje de greep op de toppositie kwijt. Het ge mis van kopman Kimmo Pan- kow doet de ploeg geen goed Te gen De Distel behoorde een re mise nog wel tot de mogelijkhe den. De tegenstander uit Roosendaal had al drie keer op rij met 8-0 gewonnen en toont al weken een blakende vorm. Op de nederla gen die de Zeeuwen Jan West dorp en Piet Schrier opliepen was niets af te dingen. John Sim ons en Urbain Oppenbrouwer pakten uit met 0.857 en 0.806 moyenne. Voor de thuisspelers was dat te gortig. Jean Louis Smulder speelde een prima par tij tegen Knobel en kwam geen link moment in gevaar: 20-16 beurten. Piet Raas had m Uitdewillegen alle gelegoL één punt veilig te stellen t, zijn team, maar slaagde er*, in. In een zwaar verdedia duel vergat te scoren. Metü was de winst voor de ti der en daarmee de ned*6 een feit. Slagerij André Billet-Part^ ce.nl 2-6. De Schouwenart^ ken een goede fase in deccc# titie door. Weer werden punten toegevoegd aan h«L- taalna de gemakkelijke ze?s Zundert. Een plaats m dt -J M1 denmoot is de beloning. Sa de Visser en Ton van Beu;.--. kenden voor de pauze ai r Schalieboom en Jacobs. De; genstand was van een bede-i lijk niveau: 10-25 in 47 enS^ $0 in 51 beurten. Piet Koxkon,«; geslagen door een opkon» griep, niet in zijn spel k( verloor van André Billet 2i in 73 beurten. Jan Suykerbuyk moest net; vorige week vrijdag voor teamzege zorgen in de partij van de avond tegen fa schalckx. Na een gelijkopga de partij bleef de man uit fa kapelle zijn tegenstander voor. Met 26-30 in 53 beflj voor Suykerbuyk werd strijd in winst omgezet. sn achterin wat steekjes vallen. Daardoor kreeg Rillandia wat meer kansen, maar El Bekkaoui hoefde niet één keer een redding te verrichten. Alle schoten, hoe gevaarlijk ze ook waren, ging na melijk naast de palen. Ook Vlis singen was in de tweede helft wat minder gevaarlijk. Het claimde nog wel een strafschop toen het de omhaal van Rodi Uranie op de elleboog van André Voogd zag belanden, maar de scheidsrechter zag er geen opzet in. Vier minuten voor tijd kreeg de thuisploeg dan eindelijk de ver diende treffer. Jason Blommaert slalomde om een paar Rillan- dia-spelers heen en zette voor op Khaled Boufrahi. Die hoefde alleen nog maar zijn voet tegen de bal te zetten: 1-0 Vlissingen-Rillandia 1-0 (0-0). 86. Khaled Boufrahi 1-0. Scheidsrech ter: Toorenaars. Gele Icaart: Jamal Bouzambou (Vlissingen), Hakim Dïdi (Rillandia). Aantal toeschou wers: 100 New York. NBA: Houston Rockets - Phoenix Suns 97-99. Golden State War riors - San Antonio Spurs 97-80, LA La- kers - Orlando Magic 113-110 nv. Tweede klasse A21: Luctor'88-Matis- se 3-7, Pubbles-ZVV/CV De Flora 12-4, Amigos de Post-SSV'65 3 4-5, FM Sra- nang 2-SSV65 1 5-5, In Axtion-Biezen- trappers 8-3. Eindstand: 1 FM Sra- nang 2 20-55, 2. In Axtion 20-54, 3. SSV'65 1 20-49, 4. Luctor'88 1 20-31, 5. Biezentrappers 1 20-27, 6. Amigos de Post 20-25, 7. Pubbles 20-25, 8. SSV'65 2 20-25, 9. Matisse 20-14, 10. SSV'65 3 20-13,11. ZVV/CV De Flora 20-7. Reykjavik. Reykjavik Open. Achtste ronde, voornaamste uitsla gen: Timman (Ned) - Erenburg (Isr) 1/2-1/2, Drejev (Rus) - Aronian (Dui) 1/2-1/2, Kornejev (Rus) - Sutovsky (Isr) 0-1, Hillarp Persson (Zwe) - Episjin (Rus) 0-1, Bu (Chn) - Markus (SMo) 1/2-1/2, Schmaltz (Dui) - Krasenkow (Pol) 0-1, Roanisjin (Oek) - Ehlvest (Est) 0-1, Rogers (Aus) - Miezis (Let) 1-0, Po- gorelov (Oek) - Nataf (Fra) 0-1, Zatons- kih (VSt) - Atalik (Bos) 0-1, Carlsen (Noo) -Stefansson (IJs) 0-1. Negende ronde: Episjin (Rus) - Drejev (Rus) 1/2-1/2, Aronian (Dui) - Sutovsky Isr) 1/2-1/2, Krasenkow (Pol) - Timman (Ned) 0-1, Nataf (Fra) - Bu Xiangzhi (Chn) 1-0, Atalik (Bos) - Ehlvest (Est) 0-1, Markus (Ser) - Rogers (Aus) 1-0, Erenburg (Isr) - Luther (Dui) 1/2-1/2. Eindstand: 1. Drejev (M-Buch. 43,5), Episjin (42,5), Sutovsky (41,5), Timman (41,0), Aronian (40,5), Nataf (37,0), Ehl vest (35,5), Markus (35,0) 6 1/2 punten, 9. Kornejev (Rus), Erenburg (Isr), Hillarp Persson (Zwe) 6. Lucky* Day^3355!^SvSl^S 31 -40-41-45-48-49-51-57-58-63-75-76-78 (onder voorbehoud) Indian Wells. Masters Series. Man nen, 2,3 miljoen euro. Derde ronde: Grosjean (Fra/13) - Sluiter (Ned) 6-7 6-4 6-4, Chela (Arg) - Hewitt (Aus/8) 6-3 4-6 0( ,d 6-1, Federer (Zwi/1) - Gonzalez 6-3 6-2, Roddick (VSt/3) - Safin (R* J 6-2, Coria (Arg/4) - Mirnyi (WIL 7, 7-5, Agassi (VSt/5) - Hrbaty (SM 6-4, Henman (Eng/9) - Corretja S 6-4 6-4, Fish (VSt) - Novak (Tsjlfi CO 6-4, Haas (Dui) - Costa (Spa) 7-63fi Joesjni (Rus) - Horna (Per) 7-66-2,Cj ri (Arg) - Nadal (Spa) 6-4 3-6 7-6,8i (VSt) - Gaudio (Arg) 3-6 6-2 6-3,Au (Aus) - Bjorkman (Zwe) 4-6 6i i Dent (VSt) - Lapentti (Ecu) 6-3 JL cudé (Fra) - Spadea (VSt) 3-6 6-47* Vrouwen, 1,7 miljoen euro. Dr ronde: Henin (Bel/1) - Marreio ii 6-1 6-2, Miskina (Rus/4) - Vento i 2-6 6-4 6-3, Martinez (Spa/11)-R mond (VSt) 6-4 7-5, Koetsnes (Rus/12) - Molik (Aus) 3-6 7-66-2,Sj> pova (Rus/16) - KaratanchevalBui 6-3 6-2, Frazier (VSt) - Sucha (SM 6-1, Strycova (Tsj) - Benesova lis.V3 2-1 opgave Benesova. Schett (0 Suarez (Arg/8) 6-3 6-4. Achtste finales: Davenport (V Shaughnessy (VSt) 6-1 6-3, 7 (Col/15)-Granville (VSt) 7-5 (Arg) - Irvin (VSt) 7-6 7-6. Beachvolleybal. Salvador. Open mannen, kwalificatie, de ronde: Mulder/De Kogel - Si Jankov 2-0 (21-15 21-19), Skarlu vik (Noo) - Backer/Boersma 18-21 17-15). Tirreno - Adriatico. Zevende we ste etappe, start en finish Sanki-. detto del Tronto: 1 Petacchi ir-'f" km 4.43.29, 2. Zabel (Dui), 3 Bibid (Ita), 4. Hondo (Dui), 5 Aug (Est),Hl(j notti (Ita), 7. Strazzer (Ita), 8 0 (WRu), 9. Freire (Spa), 10. Trent 48. Boogerd, 50. De Jongh, 67 5: 92. Mutsaars, 109. Knaven 0.11 Kroon 0.39. Eindklassement: 1. Be"' 33.47.06, 2. Freire (Spa) 0.05,31 (Dui) 0.11, 4. Astarloa (Spa) 0.1 O'Grady (Aus)0.21, 6. Boogerd"» 0.22, 7. Aldag (Dui) 0.26, 8 F.gr1 (Ita), 9. Vicioso (Spa) 0.27,10. Rod ez (Spa) 0.28, 64. Boven 11.11 Kroon 12.39, 74. Knaven 13.28.93 Jongh 22.46,104. Mutsaars 37.22. tie een heldenrol weggelegd voor Amemuiden-keeper Joan van Belzen. Hij stopte twee strafschoppen en kreeg de kans om bij een 3-3-stand het karwei definitief te klaren. De doelman zag zelf zijn strafschop echter gekeerd. Daarna moesten er om beurten penalty's worden genomen. Bij de achtste strafschop ging het mis, Peter Bil stuitte op keeper Niels Antens. Daarmee lag Arne muiden uit de bekerstrijd. Amemuiden-Halsteren 2-2 (0-2). 20. Ad Gladdines 0-1, 40 Boris Knebel 0-2, 70. Mario de Nooijer 1-2, 80. Remy Meerman 2-2. Straf- schoppenserie: 5-6. Voor Arnemui den schoten Jack de Smit, Remy Meerman, Jos Poortvliet. Patrick Siereveld, Ramon de Nooijer raak; Corjan Marijs, Joan ran Belzen en Peter Bil misten Scheidsrechter: Cees van de Linde (Wemeldinge). Gele kaarten: Remy Meerman, Ra mon de Nooijer, Patrick Siereveld, Jack de Smit en Michel Carol (allen Arnemuiden), Erik Lankers en Dennis van de Avert (beiden Halsteren). Aantal toeschouwers: 200. door William Pomp GRONINGEN - De eredivisie basketbal wordt volgend sei zoen zo goed als zeker uitge breid van tien naar twaalf clubs. Gebeurt dit inderdaad dan krijgt de provincie Fries land voor het eerst in de geschie denis een vereniging op het hoogste niveau. Vanavond gaat het licht voor Aris uit Leeuwarden zeer waar schijnlijk op groen tijdens de vergadering van de Federatie Eredivisie Basketbal (FEB). Het Friese Aris diende deze week een sluitende begroting in. De eis is dat de begroting een om vang heeft van ongeveer 280.000 euro, waarvan op dit moment in ieder geval 75 procent gedekt AMSTERDAM - Midden velder Stefano Seedorf mag aan het einde van het seizoen transfervrij vertrek ken bij Ajax. De koploper van de eredivi sie heeft besloten geen ge bruik te maken van de op tie in zijn contract tot ver lenging. Seedorf speelt momenteel op huurbasis voor NAC Breda. ANP moet zijn. Aan die ai wordt in het geval van An>* daan. Aris voert op dit momer.: ranglijst aan in de promotie? sie, mede dankzij een kema oud-spelers van Donar. Onlsa sloot ook Lamont Ranóci zich aan in Friesland. De Ai kaan vormde een paar s< geleden samen met LeroyWo ins in Groningen de Twin; wers, een insideduo dat alsi* sterk bekend stond in deereer sie. De Friese club is voos mens met een aanzienlijk fc van de huidige selectie verd»1 gaan Om de twaalfde pk van de eredivisie van 104 seizoen strijden Leiden s renveen. De kans dat Fnesi meteen twee eredivisie^ krijgt, lijkt op voorhand nie^ groot. Zakenman Jacob Pi* man was eerder geldscte- van de eredivisieclubs Doni'f Den Helder. Maar hij houdt# vooralsnog op de vlakte. J* drie of vier weken is er meer- delijkheid." Glorietijd De FEB heeft vooraten*» vertrouwen in het initiatief Leiden. „Leiden is van oü<# een zeer gerenommeerde met veel leden. De mees» daar achter het initiatief 2* komen uit de glorietijd nen het klappen van de r* Daar verwacht ik met- J Voor beide initiatieven ge»' voor 1 april een begroting - worden overlegd die aan teria van de FEB voldoet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 52