LEKKAGE^ Laatste tuinkeuring in Dreischor NOOIT tMEER^ PZC IP Sirjansland blijft in gesprek met hervormde kerk Zorgcentrum vervangt koelkasten A 1 FLEXl FLYING DOCTORS Ons Genoegen Informatie borstvoeding Modeshow in verpleeghuis Initiatief heeft volgens tuincommissie beste tijd gehad, open tuinenweekend blijft FAMILIEBERICHTEN Plaats uw familie berichten in de PZC HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT... woensdag 17 maart 2004 Flexibekleding: specialisten in het verwerken van kunststof dakfolie. 100% onderhoudsvrij, flexibel materiaal dat alle weersomstandigheden trotseert op nieuwe én bestaande daken van woningen, bedrijven.caravans en fabriekscomplexen. Bel 0111 652300 voor zorgeloos wonen en werken onder Flexibekleding met 15 jaar garantie! De Roterij 4 Burgh-Haamstede bekleding Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. Al vanaf €2,50 per maand helpt u Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro8829 in Leiden. Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl Selfsupporting Africa door Harmen van der Werf kerkleiding wil daar nieta SIRJANSLAND - De Neder landse Hervormde gemeente in Sirjansland die moeite heeft met het samengaan van drie ker ken in de Protestantse Kerk in Nederland (PKN), blijft in ge sprek met het bestuur van de Ne derlandse Hervormde Kerk. Predikant J. Joppe van de ge meente waar orthodoxe Gerefor meerde Bonders uit heel Schou- wen-Duiveland komen, heeft het gevoel dat de leiding van de Hervormde Kerk bereid is een oplossing te zoeken. Vorige week deed de synode van de kerk, het algemeen bestuur, nog een handreiking door bezwaar de gemeenten de kans te geven 'een status van bijzondere aard' aan te nemen. Na vijf jaar wordt die geëvalueerd. Te veelvormig In behoudende Hervormde krin gen is dit voorstel met overal met instemming begroet. Her vormde gemeenten kunnen zich dan wel lokaal onderscheiden, stellen critici, maar ze zijn straks toch gebonden aan de PKN die in hun ogen te veelvor mig is. „Het gesprek met de kerkleiding zal met name over die relatie met de PKN gaan", al dus Joppe. Ruim vijftig bezwaarde gemeen ten, waaronder Poortvliet en de Maartenskerk in Sint-Maartens dijk, hebben inmiddels de gang naar de rechter gemaakt. Hun inzet is als Hervormde gemeen ten te blijven voortbestaan. De KAPELLE - Muziekvereniging Ons Genoegen uit Kapelle houdt zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur open huis in het club gebouw aan de Dijkwelseweg. Belangstellenden kunnen zich laten informeren over de vereni ging en instrumenten proberen. wa |en (lub De «ia weten. Zij stelt dat de Her de Kerk niet verdwijnt zich verenigt met de Gej meerde Kerken en lisch-Lutherse Kerk indi Kerkleden die hun I schap niet opzeggen, g^, automatisch over naara we kerk „Dat die rechtszaak al laatste synode is aangek^ is slecht gevallen", weetij Zijn gemeente is buiten die gebleven. De PKN begint] eel 1 mei. ZIERIKZEE - De borstvod organisatie LEL geeft vauSftk weer een infonnatiebijeua s in lokaal zes van het Mg)t| y\( tioneel Centrum in Zierik» Zoals gebruikelijk wordttrj deze avond weer een theclj Ook BP handeld dat verwant is Seri borstvoeding, moederschj baby's. Het voorkomeni sen van mogelijke probfoj het geven van borstva staat dit keer centraal Ver*w: er alle ruimte voor het van vragen en het uitwist fel van ervaringen. De bijeen! begint om 20.00 uur, at] Be:c ZIERIKZEE - In verplq Cornelia in Zierikzee i jA woensdagochtend 24 maat modeshow gehouden, cliënten van het verpleeg iel medewerkers en leden yi managementteam treden q bij zelf op als mannequa ie dressmen. De modeshow» om 10.00 uur en duurt toü 11.30 uur. Vanaf 13.00 uuri verkoop van de geshowde dingstukken. NIERSTICHTING IE k Dankbaar herinneren we ons PIETERNELLA |OHANNA VERHOEFF op 13 maart 2004 ontslapen in haar Heer en Heiland v, op 91 -jarige leeftijd. Jarenlang is zij aan onze scholen verbonden geweest als vakleerkracht handwerken. We wensen haar bejaarde zusters Gods nabijheid toe bij het verwerken van dit verlies. Schoolcommissies, schoolteams, ouders en leerlingen van School met de Bijbel "De Schouw" te Brouwershaven. Christelijke Basisschool Samuël te Kerkwerve. STICHTING ||^|jRENESSE VERGADERING BESTUUR Datum, Tijdstip en Plaats: Maandag 22 maart 2004 om 19.30 uur in het kantoor aan de Jan van Renesseweg 25 te Renesse. AGENDA 1 Opening 2. Notulen 3. Ingekomen Stukken Mededelingen 4. Verzoeken om bijdragen, a. door de Stichting Festiviteiten 650 jaar Oosterland voor de viering van 650 jaar Oosterland; b. door de Witte van Haemstede voor een vitrinekast in dorpshuis De Schutse voor het tentoonstellen van oude vaandels; 5. Overdracht erfpachtrecht De Kure 19 6. Verbouwplannen Bremweg 7 en Oosterenbanweg 22 te Renesse 7. Voorkomende Zaken 8. Rondvraag 9. Sluiting R. Erenst, voorzitter De vergadering is openbaar. Internet: www.stichtingrenesse.nl weetuhetalvanelkaar.nl door Ron Magnée MIDDELBURG - Alle bewoners van zorgcentrum Buitenrust in Middelburg krijgen een nieuw koelkastje op de ka mer. De maatregel is genomen nadat voor de derde maal een koelkastje voor problemen zorgde. Maandagavond lekte weer één van de kleine koelkastjes ammoniak in de ka mer van een bewoner. Op 5 maart deed zich eenzelfde incident voor. En vorig jaar brak er zelfs brand uit in een soort gelijk model in het verzorgingshuis. Het lekkende koelkastje werd maandag avond door een medewerker ontdekt, vertelt P. de Boevere, directeur Zorg van Zorgstroom waar Buitenrust onder valt. Een verzorgster serveerde koffie en rook een vreemde lucht. Snel werd de bewoner in veiligheid gebracht. Ook andere bewoners werden uit voorzorg geëvacueerd. De brandweer zuiverde de lucht met een grote ventilator Het koelkastje is een type dat vaker in verzorgingstehuizen wordt gebruikt. Het is een tafelmodel, met één deur en een klein vriesvakje. De modellen zijn van verschillende merken. „De koel kastjes worden alleen gebruikt om een fles limonade of een reep chocola koud te houden", aldus de Boevere. Na de eerste lekkage, begin maart, liet zorg centrum Buitenrust de koelkastjes door de leverancier nakijken. „Het idee was dat er te weinig werd ontdooid. Daar om zijn er bij alle koelkasten tijdklok ken geplaatst, opdat ze periodiek ont dooid wordenMaar deze aanpak bleek maandagavond met de goede. Een tweede lekkage in anderhalve week vindt de directie te gortig. „De mensen worden er onrustig van. Ter wijl we juist willen dat mensen hier op een plezierige manier hun dagen door brengen en geen risico lopen." De 24 be woners krijgen nieuwe koelappara tuur. Totdat de nieuwe koelkastjes gele verd worden, moeten ze het doen met de koelkasten die op de gang staan. Daarnaast kunnen de bewoners ge bruik maken van een centrale koeling. Verse tuinkruiden Keuze uit rozemarijn, lavendel en tijm. Potmaat 14 cm. NATIONALE POSTCODE LOTERIJ! door Esme Soesman DREISCHOR - Ze hebben het vier jaar met heel veel plezier ge daan. Nu de groei er uit is, vin den de leden van de tuincommis sie in Dreischor het echter tijd om met de voortuinenkeuring te stoppen. Gisteravond werden de laatste prijzen uitgereikt tijdens de dorpsraadvergadering van Dreischor. Vier keer per jaar struinen Adrie Snijders, Jos Catsman, Saskia Hundersmarck en Matty Wesdorp door het dorp. Eén keer met kerst en verder medio april, juli en oktober. Zij laten kritische blikken over voortui nen, stoepen en kerstversierin gen gaan. En kennen punten toe op basis van een aantal criteria. Zo wordt gekeken of tuin of stoep een passend geheel vor men met het huis. Het onder houd wordt bezien en er is aan dacht voor de sierwaarde (wat bloeit er) op het moment van keuring. Een leuke klus, weet 'jurylid' van het eerste uur Matty Wes dorp. Maar ook een initiatief dat z'n beste tijd inmiddels heeft gehad. Toen de voortuinen- keuring vier jaar geleden - in het jaar van deelname aan de na tionale Entente Florale - in het leven werd geroepen, was het streven dorpsbewoners meer aandacht aan hun tuinen te la ten besteden om Dreischor nóg mooier te maken. De groei is er echter inmiddels uit, constateert Wesdorp Na de eerste twee jaar is het deelne mersaantal onveranderd geble ven. De stimulans is weg, al blijft de tocht langs al die voor tuinen en stoepen best boeien. Maar de voortuinencommissie weet de weg langs de bijzondere stekjes inmiddels blindelings te vinden. En wat er op Dreischor is, blijft - stelt Wesdorp. Tuinliefhebbers verzorgen hun boeltje toch wel, of er nu wel of niet een prijs mee te winnen is. Wat wel blijft is het open tuinen weekend, dat dit jaar plaats vindt op 19 en 20 juni. Tien tui nen, waaronder drie nieuwe dit jaar, worden opgesteld voor pu bliek. Ook basisschool de Klim op levert met de schooltuintjes een bijdrage. Feestversiering Daarnaast timmeren dorpsbewo ners op het gebied van feestver siering aan de weg. Een paar be woners van de Bogerdweg probe ren aanwonenden te bewegen mee te doen aan de gezamenlij ke aanschaf van vlaggetjes bij wijze van Koninginnedagversie ring. Gepoogd wordt 520 meter aan vlaggen op te hangen. Wes dorp: „Wie weet prikkelt dat ook anderen weer. Er gebeurt dus nog altijd wel wat." Tijdens de gisteravond gehou den prijsuitreiking werden in de categorie voortuinen familie Klaasse van de Welleweg 11, fa milie Braai van de Stoofweg 4 en mevrouw Wijntjes van de NIERDONOR JA/NEE Ring/D. Ockersestraat in het zonnetje gezet. In de categorie stoepen waren familie Verkruys- se uit de Zuidstraat 3, de heer van Maanen van de Ring 23 en familie Klippel van de Ring 22 prijswinnaars. De kerstkeurings- prijzen gingen naar de familie van Oeveren van de Bogerdweg 46, familie Lameijn van de West straat 10 en mevrouw van Nieu- wenhuijzen van de Ring 18. De tuin van de familie Braai van de Stoofweg 4 werd tweede in de categorie voortuinen. foto Dirk-Jan Gjeltema www.europatuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 50