}een inburgering voor oudkomers gemeente PZC Üfl Een te zware bolus is niet boluswaardig Oosterland moet van gemeente groener en fleuriger worden Zeeuwse bolus trekt 't land in Schouwen-Duiveland krijgt afdeling SP ,11 Purschuim in uitlaat auto Kat mishandeld in Heinkenszand Verkeerscontrole: 74 bekeuringen Aanrijding in Poortvliet Loket Kloosterzande goed bezocht Sint-Annalandse jeugd wil langer in kroeg blijven Kidswear 0rek aan deelnemers en menskracht lini-instuif Zierikzee woensdag 17 maart 2004 ZIERIKZEE - Op het Park ter Mosselboomgaard in Zie- rikzee is dinsdag tussen 8.00 uur en 16.00 uur de uitlaat van een auto volgespoten met purschuim. Zowel de dader als het motief is niet bekend. HEINKENSZAND - In de omgeving van de Sperwerhof in Heinkenszand is zaterdag een kat zwaar mishandeld. De eigenaar deed gisteren aangifte bij de politie. De kat kwam zaterdag thuis met een verlamd achterlijf. Een die renarts constateerde dat het beestje een heupfractuur en een gescheurde onderkaak heeft. Die verwondingen kun nen onmogelijk door een ongelukje ontstaan. De politie gaat er vanuit dat iemand de kat meerdere malen hard ge schopt heeft. GOES - Op Noord- en Zuidbeveland is gisteren is tussen acht uur 's ochtends en vijf uur 's middags een grote ver keerscontrole gehouden waarbij in totaal 897 voertuigen werden gecontroleerd en 74 maal proces-verbaal werd op gemaakt. 's Ochtends werd gecontroleerd op Noord-Beve land, aan het eind van de ochtend in Goes en 's middags werd de controle verplaatst naar Kapelle en in de omge ving van Krabbendijke en Yerseke. Er werden onder ande re 46 boetes uitgeschreven voor het niet di agen van de au togordel. en 22 maal werden automobilisten genoteerd voor te hard rijden. POORTVLIET - Een auto, met daarin een moeder en haar 19 maanden oude dochtertje, was maandagochtend be trokken bij een botsing in Poortvliet. De moeder, een 30-jarige inwoonster van de gemeente Tholen, verzuimde op de rotonde tussen de Paasdijkweg en de Engelaarsdijk voorrang te verlenen aan een andere automobiliste, die al op de rotonde reed. Door de aanrijding reed de auto van de Thoolse nog enkele tientallen meters door in de rich ting van Sint-Annaland. Ze raakte in haar auto bekneld, maar kon met behulp van ambulancepersoneel uit het voertuig komen. Het dochtertje bleef ongedeerd, de moe der werd met onbekend letsel overgebracht naar zieken huis Lievensberg in Bergen op Zoom. Beide voertuigen raakten beschadigd. HULST - De loketten van de gemeentehuizen in Hulst en Kloosterzande zijn vorig jaar door ruim 26.500 mensen be zocht. Hiervan kwam 77 procent aan een van de loketten in het stadskantoor in Hulst en 23 procent in het gemeen tekantoor in Kloosterzande. Het team Bevolking krijgt de meeste klanten aan de balie. Ruim 74 procent sprak met een van de medewerkers van Bevolking. Ook dit jaar wordt bijgehouden hoeveel klanten zich aan welk loket op welk moment melden. De gemeente wil het aanbod op het gebied van dienstverlening zo veel mogelijk afstem men op de vraag. door Piet Kleemans OOSTERLAND - Oosterland kan een stuk groener en fleuri ger. Dat vindt althans de ge meente Schouwen-Duiveland. Het centrum en de plaatsen waar je het dorp binnenkomt kunnen best een groene opkik ker gebruiken. De gemeente Scohuwen-Duive- land wil groen-actieplannen gaan maken voor alle kernen. Want elke kern, zo heeft de erva ring geleerd, is weer anders van karakter en van groenstructuur. De groene structuur van Ooster land is, zegt M. de Jong van het door gemeente ingehuurde inge nieursbureau Oranjewoud, wat onduidelijk „Er is niet zo heel veel groen en er zijn behoorlijk wat kale plek ken. Oosterland is ook een dorp zonder een echt duidelijk groen centrum. Heel anders dan dor pen als bijvoorbeeld Noord- gouwe en Dreischor. Daar heb je heel duidelijk een groen hart." De gemeente wil meer en beter groen in Oosterland. En dan niet alleen in het hart - het ge bied rond Markt en Sint Joost- meet - maar ook bij de in- en uit valswegen. De poorten van Oos terland als het ware. Aankleden De gemeente wil de entrees van het dorp bij Hofweg/Lange Ach terweg, Molenweg en Hofweg/ Oud Heiligweg aankleden met groen. Groen dat kan variëren van fleurige bloembakken tot laagblijvende sierheesters. Uitgangpunt voor de gemeente en Oranjewoud is een zeer hoge kwaliteit langs de hoofdwegen. In de woongebieden mag de kwaliteit iets minder zijn. Be langrijk is daarbij, zegt districts hoofd Oost van de gemeentelij ke afdeling openbare werken A. Verschoor dat heel goed geke ken wordt naar de onderhouds- vriendelijkheid van het groen. De inwoners van Schou wen-Duiveland mogen meepra ten over het toekomstig groen in hun kern. Dat kan tijdens in loopavonden. Gisteravond werd de eerste in een reeks van inloopavonden ge houden. De belangstelling was bijzonder matig. Dinsdag 23 maart mogen de in woners van Burgh-Haamstcde hun zegje doen over het groen in hun dorp. De inloopavond daar 1 begint om 20.30 uur. Daarna volgen Brouwershaven (31 maart), Dreischor (6 april), Sirjansland (13 apri^) en Seroos- kerke (20 april). Deze inloop avonden beginnen alle om 19.30 STAVENISSE - Als het aan de Jongerenraad Tholen (Joth) ligt, worden de sluitingstijden van de horeca in Sint-Annaland op zaterdagavond verruimd. Maar vooralsnog zijn de christelijke partijen in de gemeenteraad te gen. De laatste tijd veroorzaken café bezoekers in Sint-Annaland vaak overlast, als ze zaterdag nacht om twee uur naar huis gaan. De eigenaars van Café Ha venzicht in Sint-Annaland kwa men pasgeleden met een voor stel voor een proefperiode met een verruiming van de sluitings tijden. Ze stelden voor de deuren om twee uur te sluiten voor nieuwe bezoekers, maar klanten die al binnen zijn pas om half vier naar huis te sturen. Op die ma nier zouden de cafégangers wat meer gespreid naar huis gaan. De christelijke partijen in de raad (SGP, CDA en Christen- Unie) stemden het voorstel vori ge week weg. De jongeren van Joth hebben de ze week een advies uitgebracht aan de raad om de proefperiode toch in te stellen. J. de Man van Café Havenzicht is blij met de steun: „De christelijke partijen zijn tegen omdat ze bang zijn dat de sluitingstijden voor de he le gemeente op de schop moe ten. Maar volgens mij willen lang niet alle cafés langer open zijn." Het advies van de jongerenraad is overgebracht aan het college van burgemeester en wethou ders. Die hoeft er in principe niets mee te doen, omdat de raad een adviserende rol heeft. Gaastra Mare O'Polo McGregor Bengh Timbertand Bcllcrose RivcrWoods De nieuwe collectie is binnen BOUWMAN ZOUTELANDE (nu 2x zo groot!) Ook op zondag open Langstraat I 3. Zoutclandc Tel. (UI 18) 566003 Vanavond bij Omroep Zeeland TV "Dankzij families first is Kevin weer een sociaal kind geworden" SCOOP Omroep Zeeland Info: www.zorgportaalzeeland.nl door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Bakkerske ten Bliek uit Middelburg gaat Zeeuwse bolussen verkopen aan de winkelketens Albert Heijn en Bakker Bart. Jaar lijks verwacht het bedrijf meer dan twee miljoen bolus sen af te kunnen zetten. Door de opdrachten kunnen vijf extra mensen aan de slag bij Bliek op de afdelingen verpak king en productie. De bolussen komen te liggen in de schappen van de circa 700 AH-supermarkten in Ne derland en 130 vestigingen van Bakker Bart. Er is een jaar aan voorbereidingen vooraf gegaan om de op dracht voor Albert Heijn bin nen te halen. „Er zijn talloze proefmonsters tussen Zee land en Zaandam uitgewis seld". aldus Bliek. Bliek zegt voorzichtig te zijn met de belangstelling van an dere supermarktketens in Ne derland. „Het is niet de bedoe ling dat het een stuntproduct wordt. Want dat zou ten kos te kunnen gaan van de kwali teit en uiteindelijk van onze naam." Toch meldt hij dat gesprek ken gaande zijn met buiten landse ketens. Zo zijn de eer ste contacten gelegd met het Franse concern Carrefour. Dat heeft in Europa en de Ver enigde Staten 1400 super markten in handen. Maar meer wil Bliek daar nog niet over zeggen. Aardig detail is dat de bolus sen van bakker Bliek gisteren bij de verkiezingen voor de beste bolus op de tweede plaats eindigden. Bliek: ..Wij hebben een bolus ingeleverd die direct van de productie lijn is afgenomen. Daarmee de tweede plaats bereiken vind ik niet slecht." jprFsme Soesman EBKZEE - De gemeente louwen-Duiveland ziet af g, het aanbieden van een in- reeringsprogramma aan oud- pjers. Invoering van dergelij- Irajecten voor deze doel- p blijkt in deze regio niet ilbaar. bens informatie die het mi- Serie van Justitie heeft ver- is uitvoering van de nersregeling voor een ge- e;e pas kostendekkend bij ufeetaame van minstens veer- cersonen. In het voorberei- êtraject dat door de gemeen- kiouwen-Duiveland is door- Ei, leek dat een haalbaar aan- Inmiddels blijkt dat niet zo tien gezakt. Verhuizing, werk- aanvaarding en instap in een al ternatief traject worden door de gemeente als redenen opgege ven voor het krimpen van de doelgroep. Er wordt op korte termijn ook geen groei van deze groep ver wacht. Daartegenover staat een sterke toename van het aantal inbur- geraars in het kader van de Wet Inburgering Nieuwkomers, waar medewerkers van de afde ling werk, inkomen en zorg hun werk aan hebben. Personele ruimte Bovendien zorgt onder meer de invoering van de Wet Werk en Bijstand voor het nog verder op souperen van personele ruimte. Ook kan de vraag worden ge steld, meldt een raadsbrief over dit onderwerp, wat de toege voegde waarde van oudkomers- trajecten is. Potentiële kandida ten ervoor zijn tenslotte al in an- derssoortige trajecten opgeno men. Door de oudkomerstrajecten te schrappen, moet de gemeente Schouwen-Duiveland 232.000 euro aan het Rijk terugbetalen. Bij het ministerie van Justitie wordt geprobeerd al gemaakte uitvoeringskosten alsnog te de clareren NOORDGOUWE - De initia tiefnemers tot oprichting van een afdeling Schouwen-Dui veland van de Socialistische Partij (SP) houden donderdag avond een oprichtingsverga dering in café Van der Weijde in Noordgouwe. De initiatiefnemers zijn Ad van Oorschot uit Noordgou we en Wim Timmermans uit Ouwerkerk. Tijdens de. oprichtingsbijeen komst zullen ook SP- regio voorzitter Trix de Roos, ge meenteraadslid voor de SP Wim Steketee uit Middelburg en SP-hoofdbestuurslid Han van Leeuwen aanwezig zijn. Schouwen-Duiveland telt op dit moment 36 leden van de SP. Voor de oprichting van een eigen afdeling binnen de ze gemeente is een minimum van vijftig leden vereist Indien dit aantal donderdag wordt bereikt en de SP Schou wen-Duiveland een feit wordt, hoopt de afdeling mee te kunnen doen aan de ge meenteraadsverkiezingen in 2006. Wim Timmermans wil daar bij als lijsttrekker optreden. De vergadering donderdaga vond begint om 20.00 uur. TREEKACTIVITEITEN ERIKZEE - Het CJV Samen rder Zierikzee houdt van- idag een mini-instuif in ge- iw De Driehoek voor kinde- van vier tot en met zes jaar. i-instuif biedt de klein- ieen middag vol spel, knutse len spelletjes. activiteiten zijn afgestemd ce jaargetijden of gedenkda- ini-instuif begint om 14.00 Deskundigen beoordelen alle inzendingen natuurlijk op smaak, maar ook op gewicht, volume, malsheid, korst- en kruimeleigenschappen en model. De inzending van bakke rij Dees uit Zaamslag scoorde op alle onderdelen goed. foto Willem Mieras REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a *300 AB ZIERIKZEE M 0111 -454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl door Rob Paardekam NIEUWDORP - De ideale bolus weegt tachtig gram. Iets minder mag, maar meer niet. Zo kwam het dat een aantal bolussen gis teren, tijdens het Zeeuws kam pioenschap bolusbakken, al bij voorbaat werd uitgesloten. De advertentie jury was onverbiddelijk. Zo wo gen de zes bolussen op schaaltje nummer 34 samen 482 gram. Dat was 2 gram te veel en dus volgde diskwalificatie. 38 bakkers uit heel Zeeland brachten hun bolussen gisteren naar partycentrum Landlust in Nieuwdorp. Twee juryleden van Zeelandia bakkerijgrondstoffen en twee oud-bakkers kregen ze per zes op schaaltjes geserveerd. Behalve op gewicht keurden de vier juryleden de bolussen op on der meer volume, smaak, mals heid, korst- en kruimeigenschap- pen, model en afwerking. De vier juryleden gingen uiterst nauwkeurig te werk, want de wedstrijd is een serieuze zaak. Er werd gewogen, gekeken, gero ken, geknepen en geproefd. Di verse kwalificaties vlogen over de tafel. De ene bolus was te groot voor zijn gewicht; de ande re juist weer te klein. „Ik merk dat veel bolussen een beetje taai zijn", merkte Rob van Dillen op, terwijl mede-jurylid Rinus Raas er een nieuwe term tegenaan gooide. „Nee, deze is zeker niet boluswaardig", verzuchtte hij. Bij schaaltje 44 - uiteraard wis ten de juryleden niet van welke bakker de bolussen waren - ont stond een kleine discussie tus sen de juryleden. Oud-bakker Jo Basting uit Goes wilde de lek kernij het cijfer zeven voor de smaak geven, maar Henk Walra ven onderbrak hem. Nasmaak „Hier zit een typische nasmaak aan", zei hij. Basting proefde nog een stukje en kwam na enig aarzelen tot dezelfde conclusie. „Je hebt gelijk, we maken er een zes van. "Na twee uur wikken en wegen kwam de jury tot haar eindconclusie: het niveau was (advertentie) Mercedes-Benz. Méér dan transport alleen. over de hele linie zeer behoor lijk, maar bakkerij Dees uit Zaamslag had het beste werk ge leverd. De bolussen van Dees scoorden op alle punten goed en kregen 123 van de maximaal haalbare 128 punten. De bak kers die wat minder goed scoor den, kregen individueel advies mee van de vakjury, want uitein delijk moeten ze er wat van kun nen leren. „Zo hopen we dat het niveau volgend jaar weer hoger ligt", aldus Walraven. advertentie potentiële doelgroep is, zo ek tijdens de aanbestedings- eedure, geslonken tot min- r dan tien personen. Overi- t§ is de gemeente daarbij in rste instantie uitgegaan van isomers met een uitkering en [vanmensen die jonge kinde- i opvoeden. Alleen door een Egewijze aanpak, was de re- Kring. is uitvoering van de Ikomersregeling binnen de staande formatie op het ge- Btehuis op te lossen. Daar- serd de prioriteit gelegd bij Ézoekenden. In beide geval- gaat het om mensen die al ij tijd in Nederland zijn, i; nog altijd de taal niet b beheersen. De oudkomer- sjecten bestaan dan ook vaak taalles gecombineerd met K, beroepsopleiding of een ais opvoedingsondersteu- irhuizing aantal oudkomers met een ;ering op Schouwen-Duive- d blijkt inmiddels onder de Marcel Modde (chef) fat Kleemans Ni Pankow kne Soesman ^ita Lanting fatty Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 *<60 AA goes Te|: (0113)315500 fac 10113)315669 fanail: redactie@pzc.nl 'NTERNET **w.pzc.nl E-mail- web@pzc.nl j^Ofgklachten: ■&0231231 ®P maandag t/m vrijdag ge- "^e de openingstijden; •Wags tot 12.00 uur U rijdt al een Sprinter Miljonair vanaf 21.195,-* Mercedes-Benz rr gesloten bedel* merteóevben/ nl Wiplglngrn voorbehouden Info 00800-17 777 777. •Sprinishift automatische 6-versnellingshak •Zilver metallic lak •Carhonlook dashboard •Elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels •Elektrisch bedienbare voorportierruiten •Warmtewerend glas met bandfilter Houten vloer In laadruimte Miljonairsbadge Gratis Driving Safety rijvnardigheidstraining

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 49