"ollege Ben W wil burgerpanel Recreatieboerderij De Stelle blijft «sa Waterschap begint met aanleg stuw Serooskerke Vijf nieuwe leden Raad van Toezicht ziekenhuis benoemd PSD-kaarten voor goed doel [ctieplan moet communicatie tussen gemeente en eilanders verbeteren BOS DUIN 24 uur per dag bellen voor één voordelig tarief? Dat kan. Met T-Mobile PrePaid. €99,95 T -Mobile- Zonnemaire veertig meter groter zeeuwse almanak Functietitel waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844- 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND tfj-Deactie die klas 3b van [are Ballot College in Goes 1, om oude PSD-kaarten in omtltn. loopt redelijk ge oord lot gisteren hadden de woensdag 17 maart 2004 •Sag» 66 kaarten ontvan- oir na de opheffing van de lósten is er nog een groot aantal waardekaarten met een ongebruikt saldo in omloop. De ze konden tot begin deze week nog" worden ingeleverd. Daar voor werd per kaart wel vijf eu ro aan administratiekosten bere kend. Leerlinge Rowan Hoondert van het Buys Ballot College kwam onlangs op het idee om zo veel mogelijk kaarten in te zamelen en in te leveren. De opbrengst is bestemd voor kansarme kinde ren in Brazilië. Samen met de andere leerlingen uit de klas pro beert Rowan mensen te bewe gen hun oude kaarten op te stu ren naar de school. „Die oproe pen zijn niet zonder resultaat ge bleven", zegt Rowan. „We heb ben nu 66 kaarten binnen. De komende dagen hopen we er nog veel meer te krijgen." Hoe veel tegoed er nog op de kaarten staat, is niet in alle ge vallen bekend. „Maar er zitten in elk geval kaarten bij met twintig en zelfs met veertig eu ro." Vrijdag worden de kaarten inge wisseld, met het dringende ver zoek de administratiekosten niet volledig in rekening te brengen. Rowan: „We hopen dat ze minder dan vijf euro of hele maal niets rekenen." De opbrengst wordt gestort op een nog te openen rekening. Het geld wordt waarschijnlijk ver volgens overgemaakt naar Uni cef. Die organisatie zorgt ervoor dat het ten goede komt aan de Braziliaanse kinderen. PifttKleemans HKZEE - De gemeente awen-Duiveland over- it het instellen van een bur- panel als hulpmiddel om de anunicatie tussen gemeente burger te verbeteren. Dat ilin het Actieplan Communi- jebrekkige communicatie is veelgehoorde klacht op puwen-Duiveland. Door de jentelijke herindeling van is de kloof tussen bestuur- en burger groter geworden de onderlinge communicatie anders en beter moet dateerde het Schouwen-Dui- indse college van burgemees- wethouders al bij het op- a van de begroting voor „Meer dan voorheen het was, zal ook de gemeente- overheid zich communica- inspanmngen moeten ge- sten om de relatie met de 305 intact en zuiver te hou- jedachte werd verder uitge- h met als voorlopig eindre- i3i het Actieplan Communi- Daarin wordt zowel aan terne als externe communi- aandacht besteed leien Ween betere band met de in- ers van Schouwen-Duive- ite kweken moet de gemeen- zo wordt gesteld in het Ac- ian Communicatie voortdu- (Advertentie) 'PEN HUIS 20 maart Duinweg 82 Oostkapelle tel. 0118-583110 www.hotelbosenduin.nl ZSC'62 krijgt subsidie voor accommodaties SCHARENDIJKE - Sport- wreniging ZSC'62 uit Scharendijke krijgt van de raecnte Schouwen-Duive- md 11.175 euro subsidie. De club heeft met vrijwilli- de kantine opgeknapt ade bestuurskamer uitge- - Weid. gebouwen zijn eigen- dom van de gemeente, maar vooruitlopend op de privatisering van de spor- laccomodaties heeft de ver ding zelf de handen uit de mouwen gestoken. De Zwaluwen Stormvogels Combinatie uit Scharendij- koesterde al lang de vens om de gebouwen aan ^passen aan de eisen van tijd. De verbouwing *dt 34.000 euro gekost. C® deel daarvan is be- öald met de prijs van de "Mo, die de club heeft ge- "onnen. Het initiatief van •dub om het gebouw zelf te knappen wordt door k gemeente zeer gewaar werd en daarom heeft het allege van b en w besloten deel van de kosten voor rf lening te nemen, wk sportvereniging DFS WBurgh-Haamstede heeft ttn de gemeente 25.000 eu ro subsidie gekregen voor ander meer de inrichting V5n de nieuwe kleedka mers. (Advertentie) rend 'aandacht trekken, prikke len, goodwill kweken en - soms - gedoseerd relativeren. In hoeverre de gemeente daarin slaagt, is ter beoordeling aan eerdergenoemd burgerpanel. „We werken tenslotte voor het publiek." De gemeente ziet een logische re latie tussen het burgerpanel een het inmiddels ingevoerde bur gerjaarverslag waarin de burg meester verslag doet over het functioneren van het gemeente bestuur. Voor wat betreft verbetering van de interne communicatie wordt onder meer gepleit voor het bijhouden van afdelingslog boeken. Verder wordt het idee geopperd om op verschillende afdelingen een webredacteur te benoemen die namens de afdeling in kwes tie een bijdrage levert aan de in houd van de gemeentelijke web site. Vóór snelle en eenduidige com municatie met raadsleden kan via een zogeheten raadsweb ge zorgd worden. Dit alles dient te worden gecoördineerd en onder steund door de afdeling commu nicatie van de gemeente. Om een 'communicatiebewuste cultuur' te stimuleren wordt ge pleit voor een basistraining com municatiemanagement en een mediatrianing voor collegele den. Beleidsmedewerkers wordt een training publieksgericht schrij ven aanbevolen en baliemede werkers wacht een balie- en ge- sprekstraining. Han en Wilma van Achterberg zetten samen met hun zoon Bert en dochter Suzanne hun schouders onder De Stelle. door Ali Pankow OUWERKERK - Recreatieboerderij De Stelle in de polder bij Ouwerkerk blijft behouden. Dit complex van de familie Kuyper staat sinds de zomer van 2003 te koop. De nieuwe eigenaren worden Han en Wilma van Achterberg uit Oosterland. Zij zetten het gevarieerde programma aan dagactiviteiten voort en willen dat in de loop van de tijd verder uitbreiden. Boerderij De Stelle heeft zich de afgelo pen jaren ontwikkeld tot een sprekend voorbeeld van een zogeheten Vitaal Plat teland-project. Dat wil zeggen dat van de traditionele agrarische bedrijfsvoe ring is overgeschakeld naar plattelands activiteiten voor dagtoeristen. Bezoekers kunnen er in de fruitgaard zelf aard beien, frambozen, bessen en bramen plukken. In de boerderijkeuken kunnen ze hun oogst desgewenst zelf tot jam ver werken. Verder is er een kinderboerderij met schapen en binnenkort natuurlijk lammetjes, kippen en hanen, een geit en een konijn. Met regelmaat worden er rondleidingen met toelichting langs de beesten gegeven en belangstellenden kunnen mee met de voerroute. Verder is er voor de kinderen een maisdoolhof en een strohol. Omdat De Stelle voor passanten een pri ma pleisterplaats biedt, wil het echtpaar Van Achterberg het terras aanzienlijk uit breiden. Ook de winkel met streekpro ducten en de recreatiezaal krijgen een hernieuwde inrichting Naast de bestaande arrangementen voor kinderfeestjes willen de nieuwe eigena ren dit bedrijfsonderdeel uitbouwen met de mogelijkheid voor (thema)feesten, par tijen, jubilea en zalenverhuur voor verga deringen. Appelgebak „Het is allemaal begonnen met een kopje koffie en een stukje appelgebak bij een recreatieboerderijtje in Ouddorp", ver telt Wilma van Achterberg. Zij kwam daar tijdens een fietstochtje met haar man een keer terecht en besefte dat ze zelf ook wel zoiets zou willen: gastvrouw zijn van een dagtoeristisch bedrijf op het platteland. Korte tijd daarna sloeg die vonk weer over. De Stelle werd te koop gezet. Wil ma stalde hier al geruime tijd haar paard en dacht 'Zullen wij dan maar?' Nou woonden zij en haar gezin wil aardig lan delijk in Oosterland, maar hun werk was verre van agrarisch. Wilma bouwde een mooie loopbaan op in management, per soneel en organisatie en Han werkt al ja ren bij containerbedrijf ECT Dan is het kopen van een boerderij met vier hectare grond best een hele stap. Toch zetten zij hun droom om in daad en openen zij op 1 mei officieel als nieuwe eigenaren De Stelle voor het nieuwe sei zoen Han behoudt wel zijn vaste baan, maar voor Wilma betekent het een volle dige omschakeling. Voormalig eigenaar Wim Kuyper sr. en zijn zoon Piet blijven als adviseurs bij de door Marcel Modde SEROOSKERKE - Waterschap Zeeuwse Eilanden is bij het Schouwse Serooskerke begon nen met de bouw van de groot ste stuw in zijn beheersgebied. Het gaat om twee kleppen van ieder vijf meter, waarmee beter kan worden ingespeeld op plot selinge wateroverlast danwel aanhoudende droogte. De stuw geldt als één van de laatste uit de reeks maatregelen van het waterschap naar aanlei ding van de extreme waterover last in 1998. Als gevolg van hevi ge regenval kwamen dat najaar vele wegen, woningen en akkers blank te staan. Door twee stuwkleppen aan te brengen in de brede watergang bij de Dammenweg, wordt het hogere (westelijke) en lagere (oostelijke) deel van Schouwen als het ware in tweeën gedeeld, aldus woordvoerster S. Minne- boo. Zo kan het water in het goed tienduizend hectare grote gebied straks gedoseerd worden afgevoerd naar de betreffende gemalen aan de Oosterschelde De werkzaamheden bij de stuw in Serooskerke zijn in volle gang. of Grevelingen. Met een optima ler peilbeheer wordt voorkomen dat bij overvloedige regenval het lagere deel overspoelt raakt. Anderzijds kan de stuw in droge periodes worden gebruikt om de grondwaterstand in westelijk Schouwen op niveau te houden. foto Dirk-Jan Gjeltema Volgens Minneboo heeft die aan pak geen nadelig effect op het project tegen de hoge grondwa terstand in het duingebied. Voor door Rolf Bosboom GOES - De Oosterscheldezieken- huizen hebben een nieuwe Raad van Toezicht en Advies. De oude Raad van Toezicht besloot vorige maand, onder grote druk, op te stappen naar aanleiding van de bestuurscrisis in het zie kenhuis. Die crisis ontstond rond de wer ving van een nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur (alge meen directeur). Daarover brak een conflict uit tussen het twee de directielid S. Schuitevoerder en de Raad van Toezicht, die de leden van de Raad van Bestuur benoemt. Schuitevoerder werd op non-actief gezet en ontslag aangezegd. De Raad van Toe zicht werd echter tot de orde ge roepen door de Raad voor Maat schappelijke Rekening en Ver antwoording (RMRV), het hoog ste bestuurlijk orgaan binnen het ziekenhuis. De RMRV heeft maandagavond ingestemd met de benoeming van vijf nieuwe leden van de Raad van Toezicht. Het zijn tandarts E. Heijers-Bakker uit Kortgene, notaris P. Frantzen uit Goes. T Buis uit Noordgou- we (directeur van de NV Wester- scheldetunnel), H. van Koeverin- ge uit Middelburg (directeur van Roompot Recreatie Beheer) en L. van Muiswinkel uit Noord- gouwe. tot vorig jaar hoogleraar openbare financiën aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en te vens oud-voorzitter van de Raad van Toezicht van het zie kenhuis in Hilversum. Na het opstappen van de oude Raad van Toezicht was al M. Bie- rens benoemd als lid. Hij heeft zich de afgelopen tijd bezigge houden met de voorselectie van nieuwe kandidaten. Om snel tot een nieuwe raad te komen, is niet gekozen voor het plaatsen van een advertentie. De kandidaten zijn beoordeeld door een selectiecommissie, die naast Bierens bestond uit de RMRV-leden J. van Felius en A. Vleer, voorzitter F. van Em- pel van de Medische Stafvereni ging en C. Tanis en M. Ebbers namens de ondernemingsraad. Zowel de voordracht van de commissie als de benoeming van de kandidaten door de RMRV was unaniem Van de oude Raad van Toezicht zijn de drie voornaamste leden (voorzitter E. Geluk, R. Drees- man en G. de Bruijn) al vertrok ken. De drie anderen (de huidi ge voorzitter B. Bouwmeester. S. van 't Westeinde en W. de Bruijne-Wiskerke) doen dat ui terlijk 1 juni. maar mogelijk al op 14 april, als de nieuwe Raad van Toezicht voor het eerst bij eenkomt. Zorgvuldig De nieuwe Raad van Toezicht gaat zich in eerste instantie be zighouden met de vorming van een nieuwe, tweehoofdige Raad van Bestuur. Volgens R. van der Meulen. interim-voorzitter van de Raad van Bestuur, wordt vooral ingezet op een zorgvuldi ge procedure en niet zo zeer op een snelle gang van zaken. Van der Meulen wordt zelf volgende maand opgevolgd door een nieu we tijdelijke directeur, A. van Alphen. Die volgt momenteel een introductieprogramma. De vraag is nog of Schuitevoer der deel blijft uitmaken van de Raad van Bestuur. De kanton rechter stuurde de partijen vori ge week. bij de behandeling van het ontslagverzoek, naar de on derhandelingstafel. Eerst moet in overleg met de Raad van Toe zicht worden bekeken of zijn te rugkeer mogelijk is. Is dat niet het geval, dan wordt er gepraat over een passende financiële re geling. Als de partijen niet bin nen enkele weken tot een over eenkomst komen, hakt de kan tonrechter de knoop door. (Advertentie) foto Dirk-Jan Gjeltema Stelle betrokken en tijdens het seizoen ook bij het dagelijks uitvoerend werk. Het echtpaar Van Achterberg kiest er be wust voor gebruik te blijven maken van die jarenlange ervaring. Vooral ook de toewijding van Kuyper sr. voor de bees ten op de kinderboerderij achten zij on misbaar. Enthousiast Wilma prijst zich gelukkig dat ook hun zoon Ben (17) en hun dochter Suzanne (14) enthousiast zijn over deze uitdaging die ze uiteraard als gezin aangaan. Voor hen ligt er uiteraard in het toeristensei- zoen ook wel een taak te wachten bij De Stelle. Volgens Wilma heeft de familie Kuyper de mogelijkheden en vergunningen voor bedrijfsomschakeling lange tijd moeten bevechten. Ze is blij dat ze nu eindelijk de vruchten kan plukken van de moge lijkheden die de regelingen voor de zoge heten Nieuwe Economische Dragers (NED) haar gezin nu biedt. Ga er maar lekker voor zitten als je belt met T-Mobile PrePaid. Want daarmee kun je 24 uur per dag profiteren van één voordelig tarief. Bijvoorbeeld met de Motorola C45b of de SonyEricsson T230. Heel aantrekkelijke telefoons, voor een aantrekkelijke prijs. Je beltegoed opwaarderen kan bij T-Mobile trouwens al vanaf 10,-^ Ga dus snel naar de dealer, of bestel eenvoudig op www.t-mobile.nl. Belminuten worden relax-minuten. Motorola C450 89,95 SonyEricsson T230 (ind- 10, britegord*) o.a. verkrijgbaar bij: Kijkshop Media Markt Scheer Foppen Tell Me* flor telecom For a better world for von. dat probleem is in samenwer king met de provincie een apar te oplossing bedacht, waarmee rekening wordt gehouden, zegt de woordvoerster van het water schap. Nabij de stuw worden ook nog natuurvriendelijke oevers aangelegd voor extra ber ging van water, als buffer in dro ge perioden. In het gebied rond om komen verder nog een aan tal kleinere stuwen voor verbete ring van het waterbeheer. Eer der werd al de capaciteit van de gemalen Prommelsluis (Ooster schelde) en Den Osse (Grevelin gen) vergroot. Vorige week is er een tijdelijke omleiding gemaakt langs de wa tergang bij de Dammenweg, ter hoogte van de plek waar de twee stuwkleppen rond half mei worden geplaatst. Die omlei ding garandeert een constante afvoer van het water tijdens de werkzaamheden. De stuw is naar verwachting be gin juni klaar voor gebruik. Het project, dat wordt uitgevoerd door een gespecialiseerd aanne mingsbedrijf uit Werkendam, omvat een investering van 270.000 euro. ZIERIKZEE - De kern Zonne maire wordt iets groter. De ge meente gaat de grens van de be bouwde kom bij de Oostweg veertig meter in oostelijke rich ting opschuiven. Dit is nodig omdat daar een bergbezinkriool wordt aange legd, die gedeeltelijk op het grondgebied van Waterschap Zeeuwse eilanden ligt. Voor het beheer en onderhoud is dat te lastig en daarom is de gemeente met het waterschap overeengekomen dat voor de grond geen geld in rekening wordt gebracht. Pascaüe uit Vlissingen houdt met haar drieënhalf jaren een scherp oog op de toestand in haar wereld. Ze kent inmid dels al een heleboel mensen die, zo weet zij, een hoofdrol of bijrolletje spelen in haar le ven. Dat zij ook de randfigu ren de nodige aandacht schenkt, bleek onlangs maar weer eens. Ze signaleerde zo'n margi naal bekende en wist hem ook direct te plaatsen. En wel als het hoofd van de school van haar broer, Guyon. Maar in de wereld van Pascalle heeft zo'n man wel een veel mooiere functieti tel. „Hè", riep ze. „Da's Guyon z'n burgemeester!" EAGER BEAVER r .^^rVieciing/sch oenen Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47