pzc Toch nieuwbouw kinderopvang PZC Jongeren krijgen werkstraf voor vernielen van woning Thoolse grachten weer verbonden PvdA peilt mening Goesenaren over verkeersproblemen II Minderheid raad Kapelle deelt ongenoegen tennisvereniging Situatie Drieweg leeft aandacht ran de provincie portjongeren resenteren zich agenda Sprinter Miljonair. Méér comfort voor minder geld. Kat mishandeld in Heinkenszand Verkeerscontrole: 74 bekeuringen Boete voor drankrijder uit Waarde Vrouw gewond bij aanrijding Accu's gestulen Kidswear De tiieuux collectie is binnen BOUWMAN woensdag 17 maart 2004 UPELLE - I)e kinderopvang Kapelle krijgt toch nieuw- pnr aan de Vroonlandsevveg. Ut gemeenteraad stemde daar ktcravond, na een stevige dis- ^ie, in meerderheid mee in. Df drie oppositiepartijen (SGP, en ChristenUnie) waren «en. jPiKENSZAND - De onveili- iverkeerssituatie bij de krui- gvan de Drieweg met Clara's kd in Heinkenszand heeft de indacht van de provincie. Met ie mededeling van commissaris an de koningin W. van Gelder Best J. Postmus het gisteren a, Ze had hem even daar- ;1741 handtekeningen over- indigd. bstmus overhandigde de krab- aan het eind van het werk- ezoek dat de commissaris en gedeputeerden gisteren aan orsele brachten. De Drieweg ;am daarbij nadrukkelijk aan ■orde. Het gezelschap heeft de juatie ter hoogte van Clara's Sc met eigen ogen bekeken, fetmus wil dat de provincie rkeersremmende maatregelen ■ent. Het liefst een rotonde en cas een plateau i Gelder zei dat het probleem t aandacht heeft, maar dat de rincie niet alle wensen kan weren. Zo zouden maatrege- op het kruispunt weieens innen betekenen dat een fiets- agover de Sloeweg financieel ihaalbaar wordt. „Waar kie- de mensen dan voor?", Dsg Van Gelder zich af. Burge- eester Gelok wist het wel. lan kiezen ze absoluut voor atregelen bij de Drieweg, ir maken veel meer fietsers ruik van." KUININGEN - De zogeheten loznext-teams in de gemeen- Beimerswaal presenteren thvanavond in Ons Dorpshuis Kruiningcn. noznext, onderdeel van het Eedtesportproject van de ge- eente, stimuleert jongeren in ortverenigingen om activitei- binnen en buiten hun club ite zetten. xr Reimerswaalse verenigin- kennen inmiddels zo'n gymnastiekvereniging farta, korfbalvereniging Vol- irding, badmintonvereniging kandia Smashers en gymnas- cveremging VZOS. bijeenkomst in Ons Dorps- s in Kruiningen begint om •30 uur. REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 rax: 0113-315669 Email: redgoes@pzc.nl Rolt Bosboom hflrid Huibers M eke van der Jagt freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes T®': (0113)315500 (0113)315669 -mail: redactie pzc. n I 'nternet wpzc.nl E-mail: web@pzc.nl Oogklachten: °eo°-023123l ^maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; ^terdags tot 12.00 uur Aan het parkeerterrein bij de sporthal komt een gebouw dat het kinderdagverblijf, de peuter speelzaal en de buitenschoolse opvang onder één dak brengt. Die zijn nu nog verspreid over meerdere locaties in Kapelle. Tennisvereniging Kapelle, die naast de locatie haar terrein heeft, verzet zich hevig tegen de plannen. De nieuwbouw komt precies op de plek waarvan de gemeente in 1992 heeft toege zegd dat daar een zesde tennis baan komt, als het ledenaantal van de club daartoe aanleiding geeft. De vereniging vindt bovendien dat de kinderopvang en de ten- nisactiviteiten niet goed te com bineren zijn, dat het perceel te klein is voor het pand dat er moet komen, dat alternatieven onvoldoende zijn onderzocht en dat zij onvoldoende bij de voor bereiding van de plannen is be trokken. Verantwoordelijk wethouder J. Herselman kreeg veel kritiek van de raad over de wijze waar op hij de tennisvereniging heeft geïnformeerd. Hij trok het boete kleed aan. „De communicatie is niet correct verlopen. Ik heb daarvoor al mijn excuses aange boden aan de vereniging." De kritiek kwam met name van C. Vleugel van Gemeentebelang. Desondanks ging de partij, die sinds kort in het college is verte genwoordigd, toch akkoord met de nieuwbouw. Wel eiste Vleu gel de toezegging dat de gemeen te volop meewerkt aan een zes de baan, als het aantal leden fors gaat groeien Herselman zegde dat toe. Volgens hem is daar, hoewel de vereniging dat betwijfelt, op het huidige tennis- terrein voldoende ruimte voor. R. Lambeck (PvdA) vond dat er oneigenlijke argumenten zijn ge bruikt om voor de voorgestelde locatie te kiezen. De hele voorbe reiding betitelde hij als 'haast werk'. „Dit is geen goede loca tie. Er zijn ook veel fouten ge maakt. Daar krijgen we proble men mee." Hij verwacht dat als de vereniging een bezwaarproce dure begint, de gemeente in het ongelijk wordt gesteld. L. Kosten (SGP) zei te hechten aan betrouwbaar gemeentebe stuur. De gebrekkige communci- catie en het niet nakomen van de toezegging uit 1992 getuigen daar volgens hem niet van. Dat Gemeentebelang toch instemde ondanks alle kritiek, verbaasde hem zeer. Ook de collegepartijen WD en CDA vonden dat vooral het over leg met de vereniging 'geen schoonheidsprijs' verdient, maar voor hen was dat geen re den om de nieuwbouw te blokke ren. Voor P. Arkenbout (WD) speelde daarbij ook een rol dat de kinderopvang zelf zegt zich te kunnen vinden in de locatie. De nieuwbouw wordt mede be taald door een bijdrage van twee ton uit een landelijke sti muleringsregeling. Die subsidie is nog niet honderd procent ze ker. Herselman: „Hoe langer het duurt voordat we kunnen begin nen met bouwen, hoe onzeker der die bijdrage wordt." door Freek Janssen THOLEN - Zo'n zeventig jaar nadat ze werd gedempt, gaat de Vest in Tholen weer open. Vorige week werden de eer ste palen geheid voor een duiker die de twee gedeeltes (de Noord- en Midden- vest) met elkaar moet verbinden. Eind deze maand gaat het water weer stro men. In de jaren 30 dempte men de Vest, ver moedelijk om werkgelegenheid te schep pen. Op de plek van het gedempte ge deelte lag tot voor kort een trapveldje. Eind vorige maand begonnen de graaf werkzaamheden op de Molenvlietse- straat. Het nieuwe stukje straat over de Vest krijgt de vorm van een brug met relin gen. De bomen langs het water worden gekapt en een gedeelte van de oude wal hersteld. „Het geheel wordt zo veel mo gelijk in de oorspronkelijke staat her steld", aldus een woordvoerster van de gemeente. Op de wal komt een kanon te staan en een boom ter gelegenheid van de geboorte van prinses Amalia. Omdat er een peilverschil van ongeveer vijftig centimeter ontstaat, brengt de ge meente een stuw aan. Hierop wordt een voetgangersbrug aangelegd, zodat het voetpad aan het einde van het gedemp te stuk gehandhaaft blijft. De verbinding wordt niet alleen vanuit een historisch oogpunt aangelegd. Het zorgt ook voor een verbetering van de waterkwaliteit. Er wordt een extra ber ging gecreëerd voor overtollig regenwa ter, dat nu in de Noordvest terecht komt. Ook wordt de afvoer van de Noordvest verbeterd. In de oude situa tie kon het water in de Noordvest nau welijks weg, maar binnenkort stroomt het water via de Middenvest weer naar het Schelde-Rijnkanaal. Medio mei moeten alle werkzaamheden afgerond zijn. foto Willem Mieras door Aector Dooms MIDDELBURG - Politierechter B. Doorewaard Boekhout verge leek gisteren in Middelburg de vernielzucht van vier jonge Goe- senaren met een helse kruis tocht. Een van de verdachten, een twintigjarige Goesenaar, had 11 januari dit jaar zijn kom panen opgehitst om de ruiten van de ouderlijke woning van een leeftijdsgenoot - met wie hij ruzie had - in te gooien. Behalve de ruiten beschadigde het trio ook een rolluik en een deur. Verder sneuvelde er een tuinkabouter. De twintigjarige Goesenaar keek zelf van afstand toe. De politierechter veroordeelde de Goesenaren (21, 20 en twee van 18 jaar) tot dertig uur werk straf. Veel waarde hechtte de po litierechter aan het betalen van het schadebedrag, dat hij op dui zend euro bepaalde. Doore waard Boekhout liet op zitting zijn ergernis blijken. „Het was een exercitie, zoals jullie onder invloed van drank en wiet rich ting Goes-Noord zijn getrok ken. Jullie zijn te hard van sta pel gelopen. En waarom'' Die mensen hebben niemand iets misdaan." Aanstichter Ook officier van justitie J. Groen vond het gedrag van het Goese kwartet beneden peil. „Er was ruzie met iemand. Hoe haal je het dan in je hoofd om bij zijn ouders de ruiten van de woning in te gooien?" De offi cier tilde het zwaarst aan de rol van de aanstichter en eiste te gen hem veertig uur werkstraf. Tegen zijn medeverdachten werd dertig uur taakstraf geëist. De verdediging ging in verweer tegen de schadeclaim, die in hun visie te hoog was. De da ders schaamden zich en betuig den hun spijt. De politierechter veroordeelde de vier tot dezelf de straffen onder het motto 'sa men uit, samen thuis'. (advertentie) Merceiies-Benz. Méér dan transport alleen. •Sprintshift automatische 6-wrsnellingsbak •Zilver metallic lak Carbon look dashboard •Elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels Elektrisch hedlenbare voorportierruiten •Warmtewerend glas met bandfiller •Mouten vloer in laadruimte Miljonalrsbadge Gratis Driving Safety rijvaardigheidstrafning U rijdt al een Sprinter Miljonair vanaf 21.195,-* Mercedes-Benz I STREEKACTIVITEITEN BIEZELINGE Waardekenstraat 47, 20.00 uur: Schrijfactiviteiten Amnesty International; GOES Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur- Demonstra tie oude ambachten; 15 00 uur: Poppen theater Sim Bolus speelt de voorstel ling 'Ei, ei, dit ben jij'; Kantine ZLM, 13.30 - 16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 14.00 uur; Uiteenlopende activi teiten voor alle WAO'ers; Bibliotheek, 14.00 uur; Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar. 20.00 uur: Liza van Smaibeek over haar boek 'Zadel pijn en ander damesleed HANSWEERT Kaj Munk. 1300 uur: Seniorensoos, HEINKENSZAND Scouting aan t Dijk ie. 9.30-15.00 uur: Kinderkledingbeurs; De Stengc. 13.30 15.30 uur: Sport- en spelinstuif: KAPELLE De Vroone. 13.30 uur Socie teit. damessocieteit. sjoelen; Sportgebouw Molenvate. 13.30 uur: Koersbal; Fruitteeltmuseum, 13.00 - 17.00 uur: Boomtoppers, op de fiets of te voet Door de bomen het bos zien en de top- bomen om je heen. KORTGENE Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE Peuterspeelzaal De Krukeltjes. 9.30 uur: Open dag; KRUININGEN - Ons Dorpshuis. 9.30 uur: Biljarten kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur; Koersbal voor 50-plussers; Sporthal 13.15 uur: Maak kennis met tennis; KWADENDAMME Berkenhof. Lange- weegje 10a, 10.00 - 17.00 uur: Vlinder tuin, Wandeltuinen met Orangerieplan ten en waterpartijen open voor publiek; OUD VOSSEMEER Vossenkuil. 14.00 uur: Koersballen Anbo; SCHORE Dorpshuis. 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN Wijkgebouw aan de Zoek weg. 14.00 - 16.00 uur: Jeugdsoos. VLAKE Sequoiahof. 10.00 - 18.00 uur Grote siertum geopend voor publiek; WAARDE Dorpshuis. 14.30 uur: Oude- renmiddag; WEMELDINGE Dorpscentrum De We- mel. 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur: Volksdansen; 18.30-20.30 uur: Kinderkle ding- en speelgoedbeurs; YERSEKE Verenigingsgebouw Gere formeerde gemeente, 13.30-16.30 uur: Voorjaarsverkoping door vrouwenvere niging Martha; HEINKENSZAND - In de omgeving van de Sperwerhof in Heinkenszand is zaterdag een kat zwaar mishandeld. De eigenaar deed gisteren aangifte bij de politie. De kat kwam zaterdag thuis met een verlamd achterlijf. Een dierenarts constateerde een heupfractuur en een ge scheurde onderkaak. Dergelijke verwondingen kan het dier onmogelijk door een ongelukje opgelopen hebben. De politie gaat er daarom vanuit dat iemand de kat meer dere malen hard geschopt heeft. GOES - Op Noord- en Zuidbeveland is gisteren is tussen acht uur 's ochtends en vijf uur 's middags een grote ver keerscontrole gehouden waarbij in totaal 897 voertuigen werden gecontroleerd en' 74 maal proces-verbaal werd op gemaakt. 's Ochtends werd gecontroleerd op Noord-Beve land. aan het eind van de ochtend in Goes en 's middags werd de controle verplaatst naar Kapelle en in de omge ving van Krabbendijke en Yerseke. Er werden onder ande re 46 boetes uitgeschreven voor het niet dragen van de au togordel, en 22 maal werden automobilisten genoteerd voor te hard rijden. MIDDELBURG - Een achttienjarige drankrijder uit Waarde zocht gisteren in Middelburg naar excuses. „Ik was met de auto van mijn moeder. Die wilde ik niet op de markt in Kruiningen achterlaten." Politierechter B. Door ewaard Boekhout snoerde de verdachte meteen de mond. „Als u zich zo lam zuipt dan moeten andere mensen in het verkeer u niet tegenkomen." De man bleek 18 januari dit jaar in Kruiningen, gezien het alcoholpercentage van 955 microgram, fors te hebben gedronken en werd hiervoor veroordeeld lot een half jaar rijontzegging en 1500 euro boete. Ook officier van justitie J. Groen reageerde fel. „U hebt nog maar net uw rijbewijs en u heeft bijna vijf keer zo veel alcohol gedronken als is toegestaan. Dat betekont dat u 25 keer zo gevaarlijk bent als u aan het verkeer deelneemt." De officier eiste de gebruikelijke tien maanden rijontzeg ging en 1000 euro boete. De politierechter kwam tie Bevel ander deels tegemoet in de rijontzegging, omdat hij in een busje van zijn werk rijdt. POORTVLIET - Een auto, met daarin een moeder en haar negentien maanden oude dochtertje, was maandagoch tend betrokken bij een botsing in Poortvliet. De moeder, een dertigjarige inwoonster van de gemeente Tholen, ver zuimde op de rotonde tussen de Paasdijkweg en de Engel- aarsdijk voorrang te verlenen aan een andere automobilis te, die al op de rotonde reed. Door de aanrijding reed de auto van de Thoolse nog enke le tientallen meters door in de richting van Sint-Anna- land. Ze raakte in haar auto bekneld, maar kon met be hulp van ambulancepersoneel uit het voertuig komen. Het dochtertje bleef ongedeerd, de moeder werd met onbe kend letsel overgebracht naar ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Beide voertuigen raakten beschadigd. door Rolf Bosboom GOES - Heeft Goes wel of geen verkeersproblemen? Op die A vraag probeert de PvdA-fractie in de gemeenteraad een ant woord te vinden door een pei ling te houden onder de inwo ners. Aanleiding is het Gemeentelijk Verkeers- en Vervoersplan (GWP), dat binnenkort aan de gemeenteraad wordt voorge legd. Dat plan moet een toe komstvisie bieden op de ver keerssituatie in de gemeente. De vele klachten over de opstop pingen in Goes worden niet al tijd gestaafd door feiten. Het bu reau Ligtermoet Louwerse, dat bij de voorbereiding van het Goese GWP is betrokken, con cludeerde vorig jaar dat het met het verkeer in Goes alleszins meevalt. De onderzoekers zien momenteel weinig echte knel punten en ook met de bereik baarheid van de binnenstad en de parkeermogelijkheden zou weinig mis zijn Als voorbereiding op de ver- keersdiscussie wil de PvdA de mening van de inwoners horen Daarvoor is op de website van de partij www.goes.pvda.nl een forum geopend. Ook is er een webpoll. Wie niet over inter net beschikt, kan schriftelijk zijn mening geven via antwoord nummer 717. 4460 VB Goes. Het is de tweede keer dat de fractie op deze manier de me ning van de Goesenaren peilt. Onlangs werd hetzelfde gedaan in de discussie rond de bouw van een woontoren in het Sta tionspark. Tientallen mensen ga ven hun mening op het forum. De webpoll leverde zo'n vijfhon derd stemmen op, in meerder heid negatief. De resultaten wer den vertekend doordat mensen aanvankelijk meer dan eens kon den stemmen. Dat is later tech nisch onmogelijk gemaakt. De uitkomst van de peiling was. ondanks de vele afwijzende reac ties op de woontoren, voor de Pv dA geen reden om niet in te stemmen met het plan. Als argu ment werd gebruikt dat het aan tal reacties onvoldoende was om van mening te veranderen. (advertentie) SINT-MAARTENSDIJK - Van een vrachtauto die geparkeerd stond aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee accu's weggenomen. Ook de afschermkap en de bevesti gingen zijn ontvreemd. De waar de van de gestolen goederen loopt in de honderden euro's. Nanavond bij Omroep Zeeland TV "Dank/ij families first is Kevin weer een soeiaa! kind geworden" SCOOP Omroep Zeeland Info: www.zorgporlaaizeelandnl Gaastra Mare O'Polo McGregor Bcngh Timbcrland Bcllcrosc RivcrWoods ZOUTELANDE (nu 2x zo groot!) Ook op zondag open Langstraat I 3, Zoutdande Tel. (0118) 566003

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45