'ZC fieuwbouw dorp vraagt geduld «sks» Een te zware bolus is niet boluswaardig PSD-kaarten voor Brazilië Zeeuwse bolus trekt 't land in I 89,95 €99,95 Vijf nieuwe leden Raad van Toezicht ziekenhuis benoemd r0ieente richt alle energie op drie locaties in 's-Heer Arendskerke E I psi 24 uur per dag bellen voor één voordelig tarief? Dat kan. Met T-Mobile PrePaid. T- -Mobile* Jeugd wil langer blijven in cafés Sint-Annaland Joüé DIESEL zeeuwse almanak Functietitel BEVELANDEN-THOLEN woensdag 17 maart 2004 fl,Rnlf Bosboom ^ARENDSKERKE - Er I alles aan gedaan om wo- «uouw in 's-Heer Arendsker- oogelijk te maken, maar dat allesbehalve eenvoudig, de inwoners, die al jaren penen om nieuwe huizen, Hrdt dan ook vooral geduld ge- ugd. Stichting Overlegorgaan geer Arendskerke heeft vorig november de gemeente g middels een boze brief la- c weten dat wat haar betreft -ast vol is. Vele jaren wordt ai gepleit voor woningbouw he'. dorp, maar tot nu toe dat niets concreets opgele- een schriftelijke reactie laat [gemeentebestuur weten dat [hem 'menens is wanneer het om bouwmogelijkheden in geer Arendskerke'. Het blijkt (er buitengewoon lastig te i om een goede bouwlocatie dnden. college van B en W wil op paarden wedden, die naar mening het kansrijkst zijn. ilocatie is de omgeving Dee- aat, waar vooral de bedrijfs- selseen nieuwe invulling zou- t kunnen krijgen. Ontwikke- gdoor de gemeente is echter '.haalbaar. Zij is daarom af- ikehjk van initiatieven van rfen. Het overleg met de eige- rea is inmiddels in gang ge- rcheologische aarde nreede plek waar de gemeen- ich voor inzet, is het gebied de Landweg. Plannen voor woonwijk daar ketsten eer- af vanwege de archeologi- waarde van het terrein, menteel wordt gekeken of iuw daar toch niet mo- ijk is. De Rijksdienst voor dheidkundig Bodemonder- k voert deze maand een sleu- ionderzoek uit. Het duurt I wangsom voor Haan accu's 1 wc IES - Garage en Bergingsbe- i 1 1 .i 1 1 ira net hoofd. Bij meerdere cj nog zeker anderhalf jaar voor dat duidelijk is of het, in archeo logisch opzicht, mogelijk is daar toch te bouwen. Vervolgens is overleg met de ontwikkelaar en de provincie nodig. Het gemeentebestuur houdt ook rekening met toekomstplannen van zorgcentrum Poelwijck. Daar zouden bouwmogelijkhe den uit voort kunnen komen. Op dit moment is echter nog ondui delijk hoe de plannen van Poel wijck er concreet uit gaan zien. Andere mogelijke bouwlocaties wil de gemeente niet meer onder zoeken. Dat zou waarschijnlijk alleen maar verspilling van tijd en moeite zijn, zo luidt het argu ment. Bovendien worden dan verwachtingen gewekt die niet waar kunnen worden gemaakt. Alle energie kan daarom beter worden gericht op de drie moge lijkheden die in beeld zijn. De gemeenteraad had juist aange drongen ook naar andere plek ken te kijken, zoals uitbreiding 'over de dijk' aan de westkant van het dorp (Poldersedijk). Met name SGP/ChristenUnie ziet daar mogelijkheden en heeft de vergelijking met Heinkenszand getrokken, waar momenteel volop over de dijk wordt ge bouwd. B en W vinden dat die vergelijking niet op gaat. De groei van 's-Heer Arendskerke is veel geringer, waardoor het ontwikkelen van buitendijkse plannen financieel vrijwel on haalbaar is. Verzoeken De gemeente ontvangt regelma tig verzoeken van particulieren om een huis te bouwen op vrijko mende plaatsen in het dorp. Der- Deskundigen beoordelen alle inzendingen natuurlijk op smaak, maar ook op gewicht, rij Dees scoorde op alle onderdelen goed. olume, malsheid, korst- en kruimeleigenschappen en model. De inzending van bakke- foto Willem Mieras controles bleek dat fe en defecte accu's werden geslagen op houten pallets of de vloer. moeten worden bewaard vloeistofdichte bakken, die stand zijn tegen het aanwezi- elektrolyt. Als de garage niet Eentwee weken over een der- üjkebak beschikt, legt de pro- sie een dwangsom op van ieuro per dag, met een maxi- Qvan 5000 euro. !®aar J. van Mourik: „Ik ga zeker aanvechten. Ik heb al 4 een vloeistofdichte bak, er als ik een accu uit een tchtwagen haal, dan leg ik teerst even weg op een pallet. worden ze heus wel in nplastic bak gelegd. De con fers komen zomaar binnen in en geven met de tijd om aop te ruimen." door Rob Paardekam NIEUWDORP - De ideale bolus weegt tachtig gram. Iets minder mag, maar meer niet. Zo kwam het dat een aantal bolussen gis teren, tijdens het Zeeuws kam pioenschap bolusbakken, al bij voorbaat werd uitgesloten. De jury was onverbiddelijk. Zo wo gen de zes bolussen op schaaltje nummer 34 samen 482 gram. Dat was 2 gram te veel en dus volgde diskwalificatie. 38 bakkers uit heel Zeeland brachten hun bolussen gisteren naar partycentrum Landlust in Nieuwdorp. Twee juryleden van Zeelandia bakkerijgrondstoffen en twee oud-bakkers kregen ze per zes op schaaltjes geserveerd. Behalve gewicht keurden de vier juryleden de bolussen op on- (Advertentie) Ga er maar lekker voor zitten als je belt met T-Mobile PrePaid. Want darmee kun je 24 uur per dag profiteren van één voordelig tarief. Bijvoorbeeld met de Motorola C450 of de SonyEricsson T230. Heel aantrekkelijke telefoons, voor een aantrekkelijke prijs. Je beltegoed °P*aarderen kan bij T-Mobile trouwens al vanaf 10,-. Ga dus «"el naar de dealer, of bestel eenvoudig op www.t-mobile.nl. Belminuten worden relax-minuten. der meer volume, smaak, mals heid, korst- en kruimeigenschap- pen, model en afwerking. De vier juryleden gingen uiterst nauwkeurig te werk, want de wedstrijd is een serieuze zaak. Er werd gewogen, gekeken, gero ken, geknepen en geproefd. Di verse kwalificaties vlogen over de tafel. De ene bolus was te groot voor zijn gewicht; de ande re juist weer te klein. „Ik merk dat veel bolussen een beetje taai zijn", merkte Rob van Dillen op, terwijl mede-jurylid Rinus Raas er een nieuwe term tegenaan gooide. „Nee, deze is zeker niet boluswaardig", verzuchtte hij Bij schaaltje 44 - uiteraard wis ten de juryleden niet van welke bakker de bolussen waren - ont stond een kleine discussie tus sen de juryleden. Oud-bakker Jo Basting uit Goes wilde de lek kernij het cijfer zeven voor de smaak geven, maar Henk Walra ven onderbrak hem. „Hier zit een typische nasmaak aan", zei hij. Basting proefde nog een stukje en kwam na enig aarze len tot dezelfde conclusie. „Je hebt gelijk, we maken er een zes van." Na twee uur wikken en wegen kwam de jury tot haar eindcon clusie: het niveau was over de hele linie zeer behoorlijk, maar bakkerij Dees uit Zaamslag had het beste werk geleverd. De bo lussen van Dees scoorden op al le punten goed en kregen 123 van de maximaal haalbare 128 punten. De bakkers die wat min- door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Bakkersketen Bliek uit Middel burg gaat Zeeuwse bolussen verkopen aan de win kelketens Albert Heijn en Bakker Bart. Jaarlijks verwacht het bedrijf meer dan twee miljoen bolus sen af te kunnen zetten. Door de opdrachten kun nen vijf extra mensen aan de slag bij Bliek op de afdelingen verpakking en productie. De bolussen komen te liggen in de schappen van de circa 700 AH-supermarkten in Nederland en 130 vestigingen van Bakker Bart. Er is een jaar aan voorbereidingen vooraf gegaan om de op dracht voor Albert Heijn binnen te halen. „Er zijn talloze proefmonsters tussen Zeeland en Zaan dam uitgewisseld", aldus Bliek. Motorola C450 [j SonyEricsson T230 (ind C 10.-beltegoed") SSfc-' (ind. 10, beltegoed*) twVwtaarb<i: Ki|kshop Media Markt Scheer Foppen Tell Me- t for telecom For a better world tor you. door Rolf Bosboom GOES - De actie die klas 3b van het Buys Ballot College in Goes voert om oude PSD-kaarten in te zamelen, loopt redelijk ge smeerd. Gisteren hadden de leer lingen al 66 kaarten ontvangen. Een jaar na de opheffing van de veerdiensten is er nog een groot aantal waardekaarten met een ongebruikt saldo in omloop. De ze konden tot begin deze week nog worden ingeleverd. Dat kostte per kaart wel vijf euro aan administratiekosten. Leerlinge Rowan Hoondert van het Buys Ballot College kwam onlangs op het idee om zo veel mogelijk kaarten in te zamelen en in te leveren. De opbrengst is bestemd voor kansarme kinde ren in Brazilië. De klas probeert mensen te bewegen hun oude kaarten op te sturen naar de school. Rowan: „We hebben nu 66 kaarten binnen. De komende dagen hopen we er nog veel meer te krijgen." Hoe veel tegoed er nog op de kaarten staat, is niet in alle ge vallen bekend. „Maar er zitten in elk geval kaarten bij met twintig en zelfs met veertig eu ro." Vrijdag worden de kaarten inge wisseld, met het dringende ver zoek de administratiekosten te drukken. De uiteindelijk op brengst wordt waarschijnlijk gelijke plannen zijn echter vaak lastig te uit te voeren, doordat omwonenden doorgaans in het geweer komen. De woningbouwmogelijkheden in 's-Heer Arendskerke komen maandag 22 maart aan de orde in de Goese raadscommissie grondgebied. De openbare bij eenkomst wordt gehouden in het stadhuis in Goes en begint om 19.30 uur. der goed scoorden, kregen indi vidueel advies mee van de vakju ry, want uiteindelijk moeten ze er wat van kunnen leren. „Zo ho pen we dat het niveau volgend jaar weer hoger ligt", aldus Wal- Bliek zegt voorzichtig te zijn met de belangstel ling van andere supermarktketens in Nederland. „Het is niet de bedoeling dat het een stuntproduct wordt. Want dat zou ten koste kunnen gaan van de kwaliteit en uiteindelijk van onze naam." Toch meldt hij dat gesprekken gaande zijn met buitenlandse ketens Zo zijn de eerste contacten gelegd met het Franse concern Carrefour. Dat heeft in Europa en de Verenigde Staten 1400 su permarkten in handen. Maar meer wil Bliek daar nog niet over zeggen. Aardig detail is dat de bolussen van bakker Bliek gisteren bij de verkiezingen voor de beste bolus op de tweede plaats eindigden. Bliek: „Wij heb ben een bolus ingeleverd die direct van de produc tielijn is afgenomen. Daarmee de tweede plaats be reiken vind ik niet slecht." door Rolf Bosboom GOES - I)e Oosterscheldezicken- huizen hebben een nieuwe Raad van Toezicht en Advies. De oude Raad van Toezicht besloot vorige maand, onder grote druk, op te stappen naar aanleiding van de bestuurscrisis in het zie kenhuis. Die crisis ontstond rond de wer ving van een nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur (alge meen directeur). Daarover brak een conflict uit tussen het twee de directielid S. Schuitevoerder en de Raad van Toezicht, die de leden van de Raad van Bestuur benoemt. Schuitevoerder werd op non-actief gezet en ontslag aangezegd. De Raad van Toe zicht werd echter tot de orde ge roepen door de Raad voor Maat schappelijke Rekening en Ver antwoording (RMRV), het hoog ste bestuurlijk orgaan binnen het ziekenhuis. De RMRV-heeft maandagavond ingestemd met de benoeming van vijf nieuwe leden van de Raad van Toezicht. Het zijn tandarts E. Heijers-Bakker uit Kortgene, notaris P. Frantzen uit Goes, T. Buis uit Noordgou- we (directeur van de NV Wester- scheldetunnel). H. van Koeverin- ge uit Middelburg (directeur van Roompot Recreatie Beheer) en L. van Muiswinkel uit Noord- gouwe, tot vorig jaar hoogleraar openbare financiën aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en te vens oud-voorzitter van de Raad van Toezicht van het zie kenhuis in Hilversum. Na het opstappen van de oude Raad van Toezicht was al M. Bie- rens benoemd als lid. Hij heeft zich de afgelopen tijd bezigge houden met de voorselectie van nieuwe kandidaten. Om snel tot een nieuwe raad te komen, is niet gekozen voor het plaatsen van een advertentie. De kandidaten zijn beoordeeld door een selectiecommissie. Zo wel de voordracht van de com missie als de benoeming van de kandidaten door de RMRV was unaniem. Van de oude Raad van Toezicht zijn de drie voornaamste leden (voorzitter E. Geluk, R. Drees- man en G. de Bruijn) al vertrok ken. De drie anderen (de huidi ge voorzitter B. Bouwmeester, S. van 't Westeinde en W. de Bruijne-Wiskerke) doen dat ui terlijk 1 juni, maar mogelijk al op 14 april, als de nieuwe Raad van Toezicht voor het eerst bij eenkomt. Uiteindelijk zal de raad uit maximaal zeven leden bestaan. De Patiëntenraad kan nog een lid voordragen, maar beraadt zich nog. Zorgvuldig De nieuwe Raad van Toezicht gaat zich in eerste instantie be zighouden met de vorming van een nieuwe, tweehoofdige Raad van Bestuur. Volgens R. van der Meulen, interim-voorzitter van de Raad van Bestuur, wordt vooral ingezet op een zorgvuldi ge procedure en niet zo zeer op een snelle gang van zaken. Van der Meulen wordt zelf volgende maand opgevolgd door een nieu we tijdelijke directeur, A. van Alphen. Die volgt momenteel een introductieprogramma. De vraag is nog of Schuitevoer der deel blijft uitmaken van de Raad van Bestuur. De kanton rechter stuurde de partijen vori ge week, bij de behandeling van het ontslagverzoek, naar de on derhandelingstafel. Eerst moet in overleg met de Raad van Toe zicht worden bekeken of zijn te rugkeer mogelijk is. Is dat niet het geval, dan dient er te wor den gepraat over een passende financiële regeling. Als de par tijen niet binnen enkele weken tot een overeenkomst komen, hakt de kantonrechter de knoop door. overgemaakt naar Unicef Die organisatie zorgt ervoor dat het ten goede komt aan de Brazili aanse kinderen. door Freek Janssen STAVENISSE - Als hel aan de Jongerenraad Tholen (Joth) ligt, worden de sluitingstijden van de horeca in Sint-Annaland op zaterdagavond verruimd. Maar vooralsnog zijn de christelijke partijen in de gemeenteraad te gen. De laatste tijd veroorzaken café bezoekers in Sint-Annaland vaak overlast, als ze zaterdag nacht om twee uur naar huis gaan. De eigenaars van Café Ha venzicht in Sint-Annaland kwa men pasgeleden met een voor stel voor een proefperiode met een verruiming van de sluitings tijden. Ze stelden voor de deu ren om twee uur te sluiten voor nieuwe bezoekers, maar klanten die al binnen zijn pas om half vier naar huis te sturen Op die manier zouden de cafégangers wat meer gespreid naar huis gaan. De christelijke partijen in de raad (SGP, CDA en Christen- Unie) stemden het voorstel vori ge week weg. De jongeren van Joth hebben de ze week een advies uitgebracht aan de raad om de proefperiode toch in te stellen. J. de Man van Café Havenzicht is blij met de steun: „De christelijke partijen zijn tegen omdat ze bang zijn dat dc sluitingstijden voor de he le gemeente op de schop moe- Advertentie r. EAGER BEAVER Kinderkleding/schoenen Segeersstraat 26 Middelburg ten. Maar volgens mij willen lang niet alle cafés langer open zijn. Mijn man en ik willen wel eens gaan peilen hoe dat precies zit. Misschien werkt zo'n proef periode niet, maar als je het niet probeert, weet je het nooit." Het advies van de jongerenraad is overgebracht aan het college 1 van burgemeester en wethou ders. Die .hoeft er in principe niets mee te doen, omdat de raad een adviserende rol heeft. Als het college het advies wel ter harte neemt, gaat de gemeen teraad wellicht opnieuw stem men over een proefperiode. Soos Stavenisse Een ander besluit van de jonge renraad is de oprichting van een jeugdsoos in Stavenisse. Die wordt binnenkort geopend in de voormalige bibliotheek. Beleids medewerker jeugd van de ge meente Tholen M. van der Wee- Ie: „Op vrijdag- en zaterdaga vond komt er een inloop voor jongeren vanaf twaalf jaar. Ze kunnen er spelletjes doen. Het wordt geen disco, in verband met eventuele geluidsoverlast." Nu komen de jongeren in Stave nisse vaak bijeen in bushokjes. (Advertentie) BOS DUN HOTEL-CAFÉ-RKSTAIRANT OPEN HUIS 20 maart Duinweg 82 Oostkapelle tel. 01 18-5831 10 www.hotelbosenduin.nl Rowan (middenvoor) en haar klasgenoten tonen een deel van de binnengehaalde PSI)-kaartcn. foto Willem Mieras Pascalle uit Vlissmgen houdt met haar drieënhalf jaren een scherp oog op de toestand in haar wereld. Ze kent inmid dels al een heleboel mensen die. zo weet zij, een hoofdrol of bijrolletje spelen in haar le ven. Dat zij ook de randfigu ren de nodige aandacht schenkt, bleek onlangs maar weer eens. Ze signaleerde zo'n margi naal bekende en wist hem ook direct te plaatsen. En wel als het hoofd van de school van haar broer, Guyon. Maar in de wereld van Pascalle heeft zo'n man wel een veel mooiere functieti tel. „Hè", riep ze. „Da's Guyon z'n burgemeester!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43