z LENTE I ZOMER 12004 u UI IA Max Mara. De grote modeshows in Milaan en Parijs zetten nog altijd de toon voor de nieuwe modetrends. Ver voordat het grote publiek gewend is aan een nieuwe ontwikkeling, kleur of snit is het al te zien op de I catwalk. Fotograaf Jeroen Snijders was bij de shows van belangrijke modehuizen en ontwerpers. John Richmond. John Richmond. Vivienne Westwood. Yves Saint Laurent. Versace. Q S ft De symboliek is deze zomer alleen weggelegd voor gothicfans en an dere doemdenkers. Dus geen kruizen, maar bloemen, insecten en an dere flora en fauna. Na alle rampspoed in de wereld is een beetje vro lijkheid nooit weg. De zomersieraden zijn daarom sprookjesachtig en vol kleur. Op het zoetsappige af. Daarnaast zien we de megakralen van felgekleurd plastic en grote bijpassende oorringen overal. De lol van het piercen is er een beetje vanaf, of het moet zijn dat de doorboor de tepel van Janet Jackson nu ineens een enorme hype veroorzaakt. Zwartgelakte nagels, zwartgestif- te lippen en zwartgepoederde oogleden. Niet meer doen. Voor wie het nog niet heeft begrepen: kleur is het credo deze zomer. Ook voor de make up. We zien veel bleke pasteltinten en fifties- kleurtjes. Maar de grootste trend is toch goud woensdag 17 maart Hans Koningstein uit Vlissingen. 47 jaar.' Technisch- onderwijsassistent Scheldemond. Kleding: Goudkleurige broek, halflange leren jas, Mexx-shirt en Puma schoenen. foto Mechteld Jansen Danielle van der Velde uit Burgh-Haamstede. 18 jaar. Zwembad- medewerkster. Kleding: Ribfluwelen jasje, halflange jeans, kort gebloemd truitje en halfhoge Dr Martensschoenen. foto Mechteld Jansen Voor hoor geen zwart. Danielle van der Velde vindt dat te standaard. ,,lk hou van felle kleuren. Opvallende kleding zie ik ook wel zitten. Je zult mij nooit zien lo pen in van die grote truien en slobber- broeken Daar hou ik echt niet van. Weet je wat ik ook lelijk vind? Die strak ke, zwarte broeken met een omslag on deraan de pijp, en dan van die punt schoenen erbij. Of die korte Schots gerui te rokjes. Nee, dat is echt niks." De Schouwse zwembadmedewerkster vindt kleding belangrijk. ,,lk loop niet in alles. Ik hou van strakke shirtjes en vest jes. Ik besteed eigenlijk altijd veel aan dacht aan mijn uiterlijk Zeker als ik uit ga. Dan trek ik ook meer gedurfde kleren aan dan nu. En dan ben ik ook veel lan ger bezig met make-up." „Wat ik nu draag, heb ik snel even aan getrokken omdat ik met mijn broertje schoenen moest ophalen. Maar ik heb meestal wel een wijde broek aan." Glim lachend: „Dan kan ik mijn kont verber gen. Bovendien zit het gewoon lekker. Ik neb nu een truitje aan dat een stuk van mijn buik bloot laat. Dat heb ik als het koud is meestal niet aan hoor. Maar hef moest nu allemaal even snel, dus ik heb dit gauw uit de kast gepakt." In haar navel heeft ze een dubbele pier cing; een zilver knopje en een bor deauxrode steen. ,,Als ik uitga doe ik wel eens een lichtgevende in. Dat is een leuk gezicht in de disco Verder heeft Danielle een piercing in haar onderlip. Haar jasje is van lichtgroen ribfluweel met accenten van wit kunstbont op de grote kraag en in de voering. De halfho ge wijnrode Dr Martensschoenen heb ben een kleurige 'schildering' van een vrouwengezicht aan de zijkant ,,Dat vind ik leuk, net even wat anders Ze laat haar handen zien „Meestal heb ik van die hele lange gekleurde kunstna gels, maar die zijn er nu af. Ik heb nu al leen gekleurde nagelranden, maar die lange nagels vind ik wel mooi." Aan één van haar nagels heeft Danielle ook een zilverkleurige nagelpiercing. ,,lk vind het leuk om eens wat anders te doen. Ook met mijn haar. Er zit nu al leen maar een kleurtje in, maar ik heb ook dreads gehad. Die hadden verschil lende kleuren. Het mag allemaal wel een beetje kleurig en anders." Hij houdt van anders dan anders. Hans Koningstein heeft zo zijn eigen favoriete kledingzaak in Vlissingen, maar van daag shopt hij in Goes. Even wat an ders. Voor hem is kleding heel belangrijk. Hij zal nooit blindelings iets uit de kast halen en dat aantrekken. „,lk ben bewust met mijn kleding bezig, maar ik loop niet ach ter de mode aan. Ik zoek naar dingen die ik zelf mooi vind en die me lekker zit ten. Ik kijk altijd wel naar kleding. Als ik iets moois zie en ze hebben het in mijn maat, dan koop ik het. Ik wil er altijd leuk en een beetje gekleed uitzien. Ik zal bijvoorbeeld nooit in zo'n afgezakte gab berbroek lopen. Daar voel ik me niet lek ker in. Net zoals sporfkleding, van die joggingbroeken en dergelijke, die zou ik ook nooit aantrekken." ,„lk ben heel veel met mijn kleding bezig en heb meestal wel iets aparts aan. Ik zie er het liefst een beetje schokkend uit. Maar ook in mijn uiterlijk kan ik ver gaan. Soms doe ik opeens iets heel an ders met mijn haar." Hij pakt een porte feuille en laat een portretfotootje van zichzelf zien, waarop hij felblond haar Annemarie Zevenbergen heeft. Superkort geknipt. Op dit moment heeft hij gewoon bruin haar, maar dat kon ieder moment weer veranderen ,,!k heb mijn haar ook wel blauw gehad. Ik vind het wel leuk om af en toe iets heel anders te doen." Hans heeft nu een bril met zwart montuur op.„Thuis heb ik nog een stuk of vijf bril len. De bril die ik nu op heb, past bij mijn kleding, maar ik heb er bijvoor beeld ook één van titanium en één met blauwe glazen." Op school - Hans is technisch-onderwijs- assistent op de Vlissingse scholenge meenschap Scheldemond - kijken ze niet meer op van het uiterlijk van de Vlissin- aer. ,,Ach, ze zijn er wel aan gewend. Ik krijg niet veel commentaar. Ik wil er uit zien zoals ik zelf wil. De broek die ik nu aan heb, vind ik gewoon mooi. Hij heeft iets van de gordijnstof en het oude be hang bij mijn oma vroeger.'' Hans draagt een goudkleurige broek met gro te paisley-motieven. ,,lk draag nu Pu- ma-schoenen." Grinnikend: ,,Die heb ik gekocht omdat ik in een Ford Puma rijd." Burberry.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33