Zomerpak is een blijvertje PZC o Kleur, streepjes, prints en sportinvloeden. Dat zijn de belangrijkste trends in de mannen mode deze zomer. Comfortabele 'judobroek' (Drykorn). woensdag 17 maart nor Machteld Leistra het nou het rugnummer is je favoriete voetballer, het oofd van Che Guevara, Bob torley of James Dean, een ab- rcct kunstwerk, een anarchis- ken, een honden- of katten- een groot logo, een bloem een gekke tekst. Overal dui- deze zomer kleurige T-shirts met de meest absurde flora fauna erop. Het T-shirt is so wieso een hot item. Nauw aan- ind met korte mouwtjes, als tortief rugbymodel met lange ouwen die opgestroopt mo- worden, mouwloos a la ja- tachtig, of als poloshirt, nog f ^ames Dean-look met jeans I (Gsus Sindustries) zo'n klassieker die helemaal hip is. De vintagetrend is gelukkig ook bij de heren op zijn retour. Het hoeft allemaal niet meer versle ten, verwassen en vervaagd te zijn. Dat zie je het duidelijkst bij de jeans. Die worden weer don kerder en donkerder en expres gemaakte vlekken en slijtplek ken minder en minder. Hier en daar zien we nog een scheur en een rafelrand, maar daar houdt het wel mee op. De kleuren zijn helder en fris en de kleding blijft intact. Het nonchalante dat de vintagetrend teweeg heeft ge bracht, blijft wel. Hemden mo gen ver openhangen en een beetje verkreukeld zijn. En je mag per ongeluk expres een knoopje overslaan zodat er - oeps - een stukje huid te zien is. De tailles blijven laag: de rand van slip of boxershort, met het merk er duidelijk op, mag er nog steeds bovenuit pie pen In het verlengde van het af lopende vintageverhaal zien we een hele natuurlij ke lijn opkomen. Katoe nen vesten die zelfge breid lijken, soepel en dun leer en suède, stoere canvas en de tails die aan werk kleding doen den ken: grote opge stikte zakken, ge reedschapslus sen, ringen en studs voor de stoere man nen onder ons. Een echte man houdt van com fortabele kleding. Hij wordt de ze zomer op zijn wenken be diend. Ronduit relaxed zijn de hippe wijde broeken met koord- sluiting in de taille die doen den ken aan pyjama's of judobroe ken, gemaakt van lichte, luchti- Veelkleurige strepen van Versace. ge stoffen. Het kruis hangt laag. Het woord retro kunnen we al bijna niet meer horen, maar ook de mannen gaan terug. Niet al leen naar de eeuwige jaren tachtig, maar ook richting jaren vijftig. De tijd van rebellen als Ja mes Dean en Marlon Brando en hun kledingstijl zet dan ook de toon. Sport is ook een blijvertje. Met de Olympische Spelen in aan tocht zien we veel sportieve de tails en kledingstukken. Felge kleurde accenten, veel rugby- en poloshirts, veel strepen, biezen, ritsen, gaas, capuchons en koordjes en veel vestjes die zo van een trainingspak ge plukt lijken te zijn. Voor de man die van een wat gekledere outfit houdt, is er goed nieuws. Het pak wordt almaar populairder en het lichte zomerpak is een blijvertje. Streepjes zijn in deze stijl superpopulair. Brede strepen, smalle stre pen. Alles mag. Nieuw zijn de verticale streep jes in verschillende kleu ren, in de modewereld multi-coloured striping genoemd. Ook klei ne bloemetjesdes sins zien we steeds vaker en hier en daar een ruitmo- tief. Supertren dy: een bloeme- tjeshemd onder een streepjes pak. De das sen zijn of smal of juist breed, de jasjes single breasted met smalle revers en de broeken hebben smal toelopende pijpen. Om vro lijk van te worden, zijn de Ha- waïprints die het vooral in de badmode goed doen. De mode voor de man wordt in ieder ge val steeds kleurrijker. Zelfs een uitgesproken vrouwelijke kleur als roze zien we hier en daar opduiken en verder zijn tur koois, geel, oranje en groen de tinten voor komende zomer. Carrie in Sex and the City zette de toon. Als het personage van Sarah-Jessica Parker in de komi sche serie in haar ondergoed te zien is, draagt ze steevast een grote witte mannenonderbroek mét gulp. Grote witte onder broek van Scapa Sports. Dat de slip lekker zit, wisten de man nen al lang (Sloggi) Susan Bax uit Goes 51 jaar Modeontwerpster Kleding: Rode jas en dito rok van wollen villt, zelfgemaakt. Rood koïtruitje en beige, platte suede laarzen. foto Mechteld Jansen Haar helderrode jas contrasteert fel met de grijze parkeermeter waar ze naast staat. De Goese Susan Bax is een opval lende verschijning op het parkeerterrein Haar felrode outfit kun je niet over het hoofd zien. En dat is ook wat ze wil, ze houdt van fel le kleuren en opvallende kleding.Susan maakt haar eigen kleding Niet vreemd, als je bedenkt dat ze modeontwerpster is De |as die ze draagt, heeft ze zelf ge maakt van een wollen vilt. De naden vor men een opvallend detail in het ontwerp. ,,lk heb een kartelschaar gebruikt om het vilt te knippen, de zig-zag lijn die door het knippen ontstaat, heb ik duidelijk in het zicnt gelaten. Dat geeft die jas net iets extra's Daar hou ik van. Het moet niet allemaal doorsnee en standaard. Dat is mijn stijl niet. Je zult mij nooit zien in een joggingpak of iets heel gewoons." ,,lk ben gek op sprankelende kleuren, maar ook zwart vind ik heel mooi. Voor mij is het belangrijk dat ik alles in dezelf de kleur heb. Ik heb nu een rode outfit aan. Maar dan is ook alles rood." Ze laat haar overslagrok zien en het koïtrui tje. Allemaal in dezelfde tint. „Alleen mijn laarzen zijn nu een andere kleur." Lachend: „Dat komt omdat m'n rode laar zen nu bij de schoenmaker zijn." „Ik hou niet zo van kortlopende trends Je zult mii nooit zien in een kort truitje en een strakke heupbroek. Kleding is voor mij iets om mee te spelen. Dat doe ik door te experimenteren met vorm en mo- teriaal. Ik wil er graag goed uitzien. Als ik in de spiegel kijk, wil ik tevreden zijn met mezelf, ik wil er gewoon geinig uit zien." „Het leuke van het huidige modebeeld vind ik de kleuren, zeker voor komend seizoen Er is al genoeg grijze saaiheid." Bij haar jas heeft Susan een bijpassend mofje gemaakt van funfur „In het mofje stop ik allerlei spullen. Mijn autosleutels, bankpasjes enzo. Ik heb daarvoor spe ciaal zakjes gemaakt aan de binnen kant." Susan laat de binnenkant van haar jas zien. ,,Kijk, als ik het heb over spelen met kleding bedoel ik dit ook. De voe ring is het 'grapje' van deze jas. Ik heb er verschillende felle kleuren voor ge bruikt. Van roze naar oranje." Pascoal Domingos uit Middelburg 14 jaar. Scheldemond-scholier Kleding: ruim, wit sweatshirt en joggingbroek met sportschoenen. foto Mechteld Jansen Ondanks de kou draagt hij geen jas. Dat 'hoort niet'. Tenminste, niet voor hem. Net als veel van zijn vrienden loopt Pas coal Domingos in weer en wind zonder jas Een grote trui of een sweatjack met capuchon zijn genoeg Sommige jongens dragen nog wel een jas met een capuchon met langs de ran den langharig kunstbont, maar voor Pas coal is zijn trui genoeg. Hij heeft zo zijn eigen ideeën over kle ding en zijn uiterlijk. Hij besteedt er be hoorlijk wat geld aan. „Per maand zo'n honderd tot honderdtwintig euro denk ik. Ik bestel veel van mijn kleren in Amerika. Mijn broer heeft daar een vriendin en zij regelt dat voor me." De Scheldemond-scholier ziet zichelf als een rapper „Dat is mijn stijl. Mijn kleren moeten lekker groot zijn. Zoals deze trui en deze broek." Hij is nu gekleed in een gebroken witte combinatie Alles van een lekkere sweatstof. Rap is dan wel zijn stijl, maar hij zit niet in een bandje. Hij voetbalt graag en zit verder 'gewoon op school'. Wit in de winter is voor hem geen pro bleem Ik hou van wit en van Telle kleu ren zoals geel." Zijn kapsel is gemaakt door zijn zus. De tientallen dunne vlecht jes hebben aan het uiteinde een transpa- rante melkwitte kroal. „Mijn zus is er orv geveer twee uur mee bezig geweest om het in te vlechten. Ik laat het zitten tot het gaat pluizen of vies wordt. Maar het blijft er lang inzitten. Het is ook makke lijk. Je kunt het gewoon wassen. Geen probleem." Het liefst draagt Pascoal een pak. Een pak?? „Niet zo'n opa-pak man. Ik bedoel een broek en een trui van dezelfde stof. Als het maar lekker zit en lekker groot is, vind ik het goed. Het moet gewoon ruim voelen. Niet te strak." Een soort trainings pak is zijn 'ding' dus. Hij woont nu anderhalf jaar in Middel burg Pascoal is afkomstig uit Angola. ,,Koud hier? Nee, daar heo ik geen last van. Ik vind het hier wel lekker." „En er is veel meer aan kleding te vinden dan in Angola. Het is hier allemaal leu ker. Ik kijk hier veel in winkels en als ik iets moois zie, dan koop ik het ook." Annemarie Zevenbergen U Fris gestreept overhemd met wijde broek en slippers (WE). De string die de afgelopen seizoen tot het po pulairste ondergoed behoorde, is op zijn re tour. Zo'n dun stukje stof tussen de billen is toch minder comfortabel gebleken dan een lek kere grote heupslip die gebaseerd is op het mo del dat de man al jarenlang weet te waarde ren. Bovendien zijn jurken en rokken erg in de mode en daar hoef je echt geen string onder te dragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29