Eindelijk fietspaden in polders ■fl Een grote mond. Dit keer vragen we iets heel speciaals van u. Kamerlid Geluk: al het water zien als 'kunstwater' Kanker betekent lang niet altijd het einde Nieuw in Haamstede en in Goes Vishandel J. C. Snepvangers B.V. Osteo Combi: Eindelijk een botopbouwer die ook uw gewrichten soepel houdt! 5,- KORTING de badmeesters Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsielijn! Plannen landinrichtingsproject Schouwen-Oost deze zomer in uitvoering Familiebericht ten verse en gebakken vis Locatie Weststraat 13, Haamstede iedere vrijdag van 09.00 - 17.30 uur iedere zaterdag van 09.00 - 17.30 uur Locatie Steenebrug, Goes -iedere dinsdag van 09.00 - 16.00 uur iedere woensdag van 09.00 - 16.00 uur wie een zwembad wil moet in zee, maar met wie? m 0900-821 2411 Om dinsdag 16 maart 2004 door Piet Kleemans SERSOOSKERKE - Landinrich tingsproject Schouwen-Oost staat voorlopig in het teken van werken aan de weg. Nog deze zo mer begint de aanleg van ver schillende fietspaden en gaan liefst elf kruispunten in de pol der op de schop. Vier kruispunten in de Midden- schouwse polder worden voor zien van 'spleetogen', druppel vormige verhogingen midden op het kruispunt. De overige zeven krijgen een verhoogd kruisings- vlak. Het verwerven van gronden no dig voor de aanleg van de lang verbeide fietspaden langs Zwaardweg en Elkerzeeseweg - Weer lekkende koelkast in verzorgingstehuis MIDDELBURG - Voor dc twee- de keer in anderhalve week heeft de stadsgewestelijke brandweer Vlissingen/ Middel burg een lekkende koelkast moe ten verwijderen uit ver zorgingstehuis Buitenrust aan de Buitenruststraat in Middel- burg. Bij de politie kwam gisteravond rond kwart voor acht een mel ding binnen van een ara- moniaklucht. Uit onderzoek bleek dat een koelkastje had ge lekt. Verplegend personeel bracht de bewoners naar de re creatieruimte. De brandweer heeft de koelkast meegenomen en de ruimte in het verzorging stehuis geventileerd. Op 5 maart deed zich eenzelfde incident voor. Het management van Buiten rust beloofde toen alle koel kasten te zullen controleren. Bij het verzorgingstehuis was gisteravond laat niemand be reikbaar voor een reactie. een druk gebruikte schoolfiets- route richting Zierikzee - is vol gens R. de Jonge van de Dienst Landelijk Gebied (DLG) een heel eind rond. Alles bij elkaar gaat het hierbij om bijna zes kilometer fietspad. Op termijn wordt een fietspad van dik zeven kilometer aange legd tussen den Osse en de Dam- menweg. Ook op het programma staan de aansluiting van de Ringdijk op de rotonde Heuvelsweg-Delings- dijk en de aanleg van de nodige kilometers natuurvriendelijke oevers. De DLG wil de zuidzijde van de waterloop van Den Osse naar Serooskerke aanpakken en de oostzijde van de waterloop tus sen de Taaijersweg en de Tellers- weg. De gronden die daarvoor nodig zijn wil de DLG verwer ven door middel van korting. Dat houdt in dat de gronden door de gezamenlijke grondeige naren worden afgestaan. Dat ge beurt in verhouding tot de tota le waarde aan grond die de eige naren voor de landinrichting hebben ingebracht. Geduld Voor wat betreft de inrichting van deelgebied II dient de DLG, zegt De Jonge, nog enig geduld te oefenen. Er wordt nog druk onderhan deld met grondeigenaren. Voor lopig kan er sowieso niets gebeu ren in deelgebied II vanwege het broedseizoen, dat nog tot 1 juni duurt.Voor wat betreft de wette lijke herverkaveling van gron den - en daarmee het plan van toedeling - is ondergebracht in de tweede uitvoeringsmodule van landinrichtingsproject Schouwen-Oost. Bij het opstel len van het plan van toedeling wordt door de landinrichtings commissie als uitgangspunt ge hanteerd dat huiskavels niet zonder toestemming van eige naar danwel pachter worden uit geruild. Ruilplan De veldkavels binnen het na tuurgebied worden via een plan van tijdelijk gebruik vrijge maakt. Ten behoeve van dat ruil plan wordt een lijst van recht hebbenden opgesteld. Deze zomer wordt langs de Zwaardweg bij Kerkwerve een fietspad aangelegd. Het verwerven van de gronden langs de weg voor de aanleg van het volle gang. fietspad is momenteel in foto Dirk-Jan Gjeltema door Rinus Antonisse BIEZELINGE - Het water in Ne derland dient als 'kunstwater' aangemerkt te worden. De Twee de Kamer moet zich daar sterk voor maken en ervoor zorgen dat dit uitgangspunt wordt bij de inpassing van de Europese Kaderrichtlijn Water. VVD-Tweede-Kamerlid J. Ge luk betoogde dat gisteren op een politieke avond van de Jongeren- raad van de Coöperatieve Zuide lijke Aan- en Verkoop vereni ging en het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt in Biezelinge. Hij beklemtoonde dat de gevol gen van de kaderrichtlijn niet te licht opgevat mogen worden. Geluk wees op de wijze waarop aanvankelijk met de Europese Vogel- en Habitatrichtlijnen om gesprongen is: iedereen dacht dat het met de eisen niet zo'n vaart zou lopen. In de praktijk blijkt dat anders uit te pakken. „Alles wat we doen moet ge toetst worden aan deze richtlij nen. Er moet bijvoorbeeld ook gekeken worden of de dwarsge- streepte schildpadkikker geen gevaar loopt. Het gaat allemaal heel erg ver." Het Kamerlid zei dat Nederland langzaam een beetje wakker wordt. „Ook in Brussel groeit het besef dat de Vogel- en Habi tatrichtlijnen wel erg veel te ver tellen hebben." Volgens hem moet Nederland bij de inpassing van de nieuwe Kaderrichtlijn Water ervoor waken dat het de zelfde kant uitgaat. De sigaar Tegen die achtergrond pleitte hij voor een 'laag ambitieni veau' bij het uitvoeren van de richtlijn. „De Tweede Kamer moet de regering duidelijk ma ken dat we zeker niet verder wil len gaan dan Europa aangeeft. Zo moeten we in Nederland be slist niet de normering 'natuur lijk water' toepassen. Als (ki- beurt, dan zijn we echt dec gaar." Geluk herinnerde eraan dat^ sloten in ons land gegraven?? en dus 'kunstwater' zijn. we hebben ook nog eens te^ ken met zoute kwel. Dat i* een negatieve invloed opöebv liteit van het water." De WD'er riep de boeren i zich nadrukkelijk te bent®* met de nieuwe nota Ruimtej minister Dekker van VROMfe nenkort uitgeeft. Daarin provincies en gemeenten^ bevoegdheden, ook voor dei;, richting van het platteland.jj boeren moeten er bovenop ten om een vinger in de pane krijgen." Vertraging Geluk was het oneens met j linkse oppositie die voor de os Ruimte een inspraakrondes „Het is dodelijk als je dat gir doen. Alles loopt tenminsteg jaar vertraging op. De provi cies en gemeenten zitten springen om aan de slag tegag, Ze willen weten waar zeaan'a zijn." Het Kamerlid gingkorti op de liberalisering van j Pachtwet, waar hij een voorsts der van is. „Als je de paebta vrijlaat, dan worden boereng. dwongen grond te kopen, te zorgt voor gigantische fb ciële problemen." Geluk toonde zich bezorgd w de groeiende overlast van ois winterende ganzen. „Hetdiè uit de hand te lopen. Wevanp nu 1,5 miljoen ganzen openfe nen enkele jaren komen erg miljoen bij. Het kost ons nat 4,3 miljoen euro, mogelijk me dan we over hebben voor deh deropvang." Hij merkte op het beheer van natuurgebied onvoldoende is afgestemd opi opvang van ganzen. „De gete den zijn vaak te ruig en degs zen gaan dan naar het lands? de boeren." Ons bereikte het droeve bericht dat C.H.VAN DE LINDE oud-.burgemeester van Bruinisse op 85-jarige leeftijd is overleden. De heer C.H. van de Linde trad in september 1948 in dienst als gemeentesecretaris van de toenmalige ge meente Bruinisse. Deze functie vervulde hij tot me dio 1959, toen hij benoemd werd tot burgemeester van het vissersdorp. Tot september 1969 vervulde hij dit ambt, daarna zette hij zijn bestuurlijke loop baan voort als burgemeester van Nieuwerkerk aan den IJssel. We wensen zijn familie veel sterkte toe bij het ver werken van dit verlies. Het gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland, mr. J.J.P.M. Asselbergs, burgemeester, drs. ir. |.W. de Vos, MPA, gemeentesecretaris. Telefoon 0111-658070 Fax 0111-658071 Logische combinatie voor je bewegingsapparaat: Calcium én Glucosamine Wat goed voor de botten is, moet ook goed voor de gewrichten zijn. Dat is de filo sofie die achter de ontwikkeling van Osteo Combi schuilgaat. Osteo Combi zorgt naast de opbouw van botten ook voor het behoud van kraakbeen tussen de gewrichten. Dit komt door de combinatie van Calcium en Glucosamine die in het tablet verwerkt zijn. Hierdoor blijft u soepel in beweging, ook als u ouder wordt. Ondersteunt het behoud van sterke botten en soepele gewrichten Is goed voor de opbouw van botten en kraakbeen Verhoogt de opname van kalk in de botten Goed voor de smering van gewrichten Beschermt tegen ouderdomsverschijnselen Met o.a. de volgende dagdoseringen: glucosamine 1 500 mg, calcium 800 mg, magnesium 300 mg, vitamine K1 80 meg, vitamine D3 5 mcg. 9STRC) •V- www.osteocombi.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een 60 tabletten verpakking Osteo Combi van voor 19,95 Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6; Zierikzee: DA D'Attance Kik, Appelmarkt 24; Burgh-Haamstede: DA Drogisterij Kik, Ring l 5 zwembaden whirlpools sauna's stoombaden burgh-haamstede telefoon 0111 651056 www.debadmeesters.com KW F Kankerbestrijding is ini949 opgerichtop initiatiefvan Koningin Wilhelmina. Sindsdien strijden we voor minder kanker, meer kans op genezing en een betere kwaliteit van leven vooralle kankerpatiënten en hun dierbaren. Overal waar we kun nen, gaat KWF Kankerbestrijding actief de strijd aan tegen kanker. Door wetenschappelijk kanker onderzoek mogelijk te maken. Door het aanmoedigen van een gezonde leefstijl en goede voorlichting te geven. Door ons inte zetten vooralle kankerpatiënten en voor de bestrij ding van alle soorten kanker. KWF Kankerbestrijding is ervoor iedereen die met kankerte maken krijgt. Ookals kankerwei heteinde betekent. Helpt u mee? Eén op de drie mensen in Nederland zal ooit kanker krijgen. Anderen maken het van dichtbij mee. Alleen samen kunnen we kanker bestrijden. KWF Hulp-en informatielijn 0800 - o 22 66 22 (gratis) KWF Geverslijn 0900 - 2020041 (o,oi p/min) Giften kunt u overmaken op giro 26000, of doneer direct via onze site: www.kwfkanker- (0; bestrijding.nl -k- qr (10 cent per minuut) advies en voorlichting een informatief gesprek brochures en boekjes De epilepsielijn is een samenwerkingsverband tussen het Nationaal Epilepsie Fonds en de patiën tenvereniging Epilepsie Vereniging Nederland j Nationaal Epilepsie Fonds Een op de tien mensen heeft last van luchtwegklachten zo als astma en C0PD (chroni sche bronchitis en longemfy seem). Het Astma Fonds zet zich in voor deze mensen. Op het gebied van collectieve be langenbehartiging wil het Ast ma Fonds meer doen. Daar toe wordt een een landelijk netwerk van 27 regioraden gevormd. Hiervoor zoeken wij belangenbehartigers met ver bale kwaliteiten. De functie Het gaat erom dat u op be stuurlijk niveau de juiste men sen weet te overtuigen om maatregelen te nemen in het belang van mensen met interesse? Meer weten? luchtwegklachten. Bijvoor- Voor meer informatie kuntu beeld door speciaal aandacht terecht op www astmafonds.nl te vragen voor de problema- of bellen naar (033) 4341277. tlek van mensen met astma of C0PD bü zorgverzekeraars of door bij gemeenten aan te dringen op rookvrije taxi's, etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 32