Sociaal-economisch beleid op de rails PZC PZC Knienedam is mini-maatschappij Banjaardstrand zit zonder reddingsploeg 11 Uitvoeringsplan voor acht projecten joesenaar nishandeld Rampreünie naar Pian Castagnaio ING Bank introduceert het hypotheekonderhoud. ING BANK Aangifte tegen agent Lewedorp Dronken automobiliste moet zitten Bouw restaurant Oranjeplaat mag Rijverbod voor Souburgse Deel Plasseweg afgesloten agenda Onthulling ontwerp voor watersnoodmonument dinsdag 16 maart 2004 toorEsmeSoesman MöKZEE - Welke bedrijvig- beid is waar op Schouwen-Dui- ,f|and gewenst, welke bedrijfs matige activiteiten mogen van- uithuis worden beoefend en wei- te trends leven er bij consument bedrijfsleven? Op deze en an dere vragen moet de komende ja ren middels acht projecten ant ioord worden gegeven. Teza- jen zijn ze bepalend voor het „cjaal-economisch beleid van de gemeente. Bi t jaar al worden diverse pro- jcten ter hand genomen. Dat jdt onder meer voor het formu- len van een visie op bedrijven- sremen. Welke bedrijven wil ■c gemeente Schouwen-Duive- üd aantrekken en op welk be- njventerrein hoort welk type (drijvigheid thuis? Er moet dui- elijk zicht komen op de al aan- ezige bedrijven en duidelijke euzes worden gemaakt over ge- enste bedrijvigheid. Ook de literia die aan bedrijven per be- ijventeirein gesteld worden weten eenduidig zijn. üdere zaken die dit jaar nog erder worden uitgewerkt zijn enduidig gronduitgiftebeleid 1 een betere communicatie enting bedrijfsleven en bur- Behaalde successen van de ippnte Schouwen-Duiveland trden vaak, is de achterliggen- t gedachte, niet gebruikt om t; eigen imago te verbeteren, —middels zijn er ook al een reetal projecten in gang gezet, E weten recreatie en toerisme Barbeidsmarktbeleid. 'at dat laatste betreft wordt ge reefd naar afstemming tussen jaag en aanbod op de arbeids- arkt en afstemming tussen al- betrokken partijen, tan de werkgelegenheid in de JOES - Een 15-jarige jongen Goes is gistermiddag in zijn iwnplaats slachtoffer gewor- kn van openlijke geweldple- Bg. Ie jongen fietste rond half drie s hoogte van de ophaalbrug de Oostsingel toen hij werd (gewacht en tegengehouden or een groepje van zeven jon as in de leeftijd van zestien l achttien jaar. én van hen bedreigde de Goese- lar met - vermoedelijk - een es en probeerde op hem in te eken. De jongen zag kans dit ontwijken en werd vervolgens zijn nek geslagen, waardoor i viel. Het groepje jongens achtte weg toen er een auto inkwam. De mishandeling is nnoedelijk het gevolg van een nflict enkele weken terug. redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 *300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PfetKleemans Ali Pankow kme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 **60 AA goes Te|: (0113)315500 (0113)315669 F-mail: redactie@pzc.nl ■nternet *ww.pzc.nl F-mail: web@pzc.nl ^orgklachten: &&-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge torende de openingstijden; Werdagstot 12.00 uur toeristische sector wordt via het beleidsplan Schouwen-Duive land kiest voor toerisme verder gewerkt. In 2005 komen de ove rige projecten die deel uitmaken van het sociaal-economisch be leid van de gemeente aan bod. Zo moeten er duidelijke criteria komen voor werk aan huis. Enerzijds om te voorkomen dat de leefbaarheid van woonwij ken wordt aangetast, anderzijds om te voorkomen dat gewenste ontwikkelingen worden gefrus treerd door gebrek aan regelge ving. Ook de aanbevelingen die deel uitmaken van het land bouwontwikkelingsplan zijn in projectvorm gegoten In de eer ste helft van volgend jaar moe ten zij op haalbaarheid - en de mogelijkheid tot opname in be leidsstukken en bestemmings plannen - worden onderzocht. Trends Tot slot maakt monitoring deel uit van de plannen. Er moet in formatie worden verzameld over trends onder consumenten en bedrijven, maar ook de effec tiviteit van maatregelen en be leid en van bijvoorbeeld deelna me aan SEPAZ zal worden be studeerd. Het grootste deel van het werk wordt door eigen amb tenaren verricht. Voor een ge deelte zal extern advies en on derzoek en extra personeel beno digd zijn. Vanaf 2005 is hier jaarlijks een budget van 40.000 euro voor nodig. De projecten zijn de concrete uitkomst van de in medio 2002 opgestelde nota Sociaal-Econo misch Beleid Schouwen-Duive land. Deze nota had enerzijds tot doel bestaand beleid tot een samenhangend geheel te sme den en anderzijds handvat te zijn in het uitzetten van de koers voor de toekomst. Eerder al hebben gemeenteraad en So ciaal Economische Raad (SER) zich over de projecten uitgespro ken. De nu in een uitvoerings plan gegoten onderdelen komen aan bod tijdens de gemeente raadsvergadering van donder dag 25 maart. door Piet Kleemans BRUINISSE - Ze gaan terug naar Pian Castagnaio, het dorp waar ze 51 jaar geleden bij mochten komen van de verschrikkingen van de wa tersnoodramp die Zuid-West Nederland trof. Zo'n twintig kinderen van toen gaan - sa men met hun levensgezel - be gin mei voor vijftien dagen naar het Italiaanse dorp. Het plan werd eind 2002 gebo ren en vorig jaar mei tijdens een reünie in Bruinisse van oud-Pian Castagnaio-gangers enthousiast ontvangen. Er kwamen negentig mensen op af, uit alle delen van de we reld. Want de rampslachtof fertjes werden volwassen en zwermden uit naar België, Duitsland en Canada. Voor initiatiefneemster Willy de Waal uit Bruinisse was het dan ook een hele tour om de kinderen van toen op te spo ren. De Waal kreeg hulp van haar medereisgenoot van toen oud-Bruenaar Bart de Ruiter. Het duo hing uren aan de telefoon, schreef brief na brief en stukje bij beetje werd het spoor terug gevonden. De rest ging eigenlijk vanzelf De reacties bij het weerzien van de lotgenoten van des tijds waren enthousiast. Her inneringen aan het dorp Pian Castagnaio, maar ook aan Flo rence waar de bleekneusjes uit Zuid-West Nederland een bezoek aan brachten. Ook bleek bij velen de herinnering aan de voor de kinderen bij zonder indrukwekkende om geving van de vulkaan Monte Amiata. De positieve reacties op het plan voor de reis naar Pian Castagnaio deed De Waal be sluiten het plan verder uit te werken en opnieuw resulteer de dat in vele brieven en tele foontjes. De schoonheidssalon van Knienedam. De leerlingen/bewoners verdienen hun knienejetten met hun werkzaamheden waarmee ze in hun levensbehoefte kunnen voorzien in de maatschappij-voor-een-week op de Zierikzeese school. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - Verkiezingen, een krant en een centrum waar van alles is te doen. De Johan Louis de Jongeschool in Zierik- zee is tot en met woensdag omge toverd in het stadje Knienedam. Met knienejetten in hun porte monnee banen kinderen - en ouders - zich een weg in deze mi ni-samenleving. Keuzes maken, budgetten be heren, verantwoordelijkheid dragen én samenwerken. Het zijn stuk voor stuk zaken die aan bod komen in deze maat- schappij-voor-een-week. Leer kracht K. Soeters bracht dit con cept jaren geleden al eens tot uit voer in Brouwershaven. Het on- derwijsteam van de Zierikzeese school raakte eveneens ent housiast, schetst directeur C. van Damme. Het school project is donderdag gestart De hele school is omgetoverd tot kinderstad. Dat begon vorige week met verkiezingen van bur gemeester en wethouders. Alle kinderen konden zich kandi daat stellen. Er werden goede doelen (zoals dieren) bepaald, leuzen gemaakt, spandoeken ge produceerd en uiteindelijk moest er ook gestemd worden. Janneke Maris uit groep 8 kwam als burgemeester van Knienedam uit de bus. De overi ge deelnemers kregen wethou der- en raadsledenfuncties toe gewezen. Budget De inwoners van Knienedam worden deze dagen voor meer keuzes gesteld. Elke groep heeft een budget van 750 knienejetten tot z'n beschikking gekregen waarmee in een tot warenhuis gebombardeerd klaslokaal inko pen kunnen worden gedaan. In het warenhuis zijn materia len te koop waarmee de leerlin gen winkeltjes kunnen inrich ten. Vervolgens kunnen ze daar met de Knienedamse biljeteen heid als consument aan de slag. Er valt te kiezen tussen onder meer beautysalon, bioscoop en fitnesscentrum Maar ook de Knienedamse bank verleent de voor bankinstellingen gebruike lijke diensten. En er is een heuse Knienedams Dagblad dat ver slag doet van de activiteiten op school.Dirk-Jan Verboom (10), één van de redacteuren van het dagblad, gaat zelfs de straat op om stukjes voor z'n krant te ver zamelen. Het enthousiasme is groot, bevestigt Van Dam me Dat zal woensdagavond uit eindelijk uitmonden in een be zoek van de ouders aan Kniene dam. Zij kunnen voor een euro knienejetten inslaan en zich dan mengen met de bevolking van het Zierikzeese kinderstadje. (Advertentie) Een goede hypotheek gaat mee met de tijd. Dat klinkt logisch. En bij de ING Bank is dal ook zo. Want met het gratis Hypotheekondcrhoud heeft u altijd een hypotheek die helemaal up to date is met de laatste ontwikkelingen. Waardoor u veel geld kunt besparen. Profiteren van overwaarde. Fiscale wijzigingen kunnen direct van invloed zijn op uw hypotheek. Tijdens het Hypotheekondcrhoud laten wij zien hoc u ook in de huidige wetgeving nog profiteert van uw overwaarde. Lagere maandlasten. Met de huidige lage rente hoort u veel over het oversluitcn van uw hypotheek. Maar wat levert dal nou écht op en wat kost het? Tijdens het Hypotheek- onderdeel van ING - - onderhoud wordt dat meteen duidelijk. L' ziet snel en zonder omwegen hoeveel uw maandlasten naar beneden kunnen. Eerlijk en oprecht. Eventuele boeterentes cn andere kosten worden niet verzwegen. Geen zorgen over hypotheeklasten. De huidige economische situatie kan aanleiding geven tot onzekerheid Of u bijvoorbeeld de maandlasten nog wel kunt betalen als u werkloos of arbeidsongeschikt wordt. Tijdens het Hypotheekondcrhoud kijken we ook hier naur. Want met een eenvoudige aanpassing op uw hypotheek bevrijdt u zich van deze zorgen. Veilig inspelen op beursveranderingen. Kunt u met uw hypotheek adequaat reageren op schommelingen in dc economie? Met een ING Bank hypotheek kan dit wel: u kiest tussen sparen en beleggen of een combinatie daarvan. En omdat uw inleg gegarandeerd is. speelt u veilig in op veranderingen op dc beurs. Een hypotheek veroudert sneller dan u denkt. Ga daarom naar de ING Bank voor het Hypotheekondcrhoud. Dan weet u zeker dat u een hypotheek heeft die helemaal past bij deze tijd. En blijft passen. Bel 0800 - 7012 voor een afspraak met de ING Bank of ga naar uw tussenpersoon. LEWEDORP - Een inwoonster van Lewedorp heeft bij de politie aangifte gedaan, nadat een politieman haar zeven jarige dochter wat al te hardhandig zou hebben aange pakt. Het meisje was op straat met een stuiterbal aan het spelen toen de auto van de agent, die in de buurt woont, werd geraakt. Die kwam daarop naar buiten en pakte het meisje stevig bij de arm vast. Volgens dc moeder zou de man zijn ordehandhavende taak, ook buiten werktijd, wat al te serieus opvatten. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 26-jarige vrouw uit Biervliet voor dronken rijden conform de eis tot twee weken cel, tien maanden rijontzegging en 216 euro boete. In de strafmaat werd ook meegenomen dat de drankrijdster op 6 juni vo rig jaar in Axel zonder rijbewijs reed. Volgens officier van justitie, R. Jeuken, had de verdachte zich helemaal vol laten lopen voordat ze in de auto stapte. Vervolgens had ze voor de nodige blikschade gezorgd alvorens ze kon worden aangehouden door de politie. Uit de blaastest volgde een score van 945 microgram, ruim vier keer zo veel alcohol als is toegestaan. MIDDELBURG - De eigenaar van restaurant Oranje plaat in Amemuiden mag doorgaan met zijn verbouwing. De leden van de Coöperatieve jachthaven Oranjeplaat wa ren afgelopen week naar de rechter gestapt om de uitbrei ding tegen te houden. De Middelburgse voorzieningen- rechter besloot gisteren dat er geen reden is om de bouw nu stil te leggen. Overigens is eigenaar L. Nijman alleen begonnen met de verbouwing van zijn restaurant. Na het zomerseizoen wil hij beginnen met de bouw van kamers en appartementen op het restaurant. De commissie be zwaar- en beroepschriften van de gemeente Middelburg moet nog een oordeel geven over de zaak. De leden van de jachthaven, die pal naast het restaurant ligt, vinden de uitbreiding van het restaurant te groot schalig. Bovendien vrezen ze dat de verbouwing toekom stige ontwikkelingen van de jachthaven in de weg staan. MIDDELBURG - Een 40-jarige automobiliste uit Oost-Souburg heeft in de nacht van zondag op maandag een een proces-verbaal en een rijverbod van twee uur ge kregen voor rijden onder invloed. De vrouw werd rond half twee aangehouden op de Schroeweg in Middelburg. WAARDE - Het waterschap verkoopt een deel van de Plasseweg aan een agrariër en daarom wordt het stuk bin nenkort afgesloten voor het verkeer. Het betreft veertig meter weg in de doodlopende tak van de Plasseweg tegen over de Boterdijk, dus het doorgaande verkeer zal er geen last van hebben. Het verzoek tot koop kwam van de agra riër zelf. door Ingrid Huibers KAMPERLAND - Bezoekers van het Banjaardstrand nabij Kamperland kunnen deze zo mer hoogstwaarschijnlijk niet meer bewaakt te water. De Stichting Strandexploitatie Walcheren (SSW), die voorgaan de jaren een reddingsbrigade le verde, heeft de gemeente Noord-Beveland laten weten dat zij het 'organisatorisch' niet meer rond krijgt om het Ban jaardstrand van reddingswer kers te voorzien. De raadscommissie van de ge meente Noord-Beveland praat donderdag over de strandbewa- king op het Banjaardstrand. De kans dat de gemeente zelf een reddingsbrigade in het leven roept, lijkt klein, omdat dat veel geld kost. De gemeente beschikt bijvoorbeeld niet over een red dingsboot of een jetski en ook niet over gekwalificeerde red dingswerkers. Bovendien moet worden voldaan aan de Arbo-ei- sen voor reddingsbrigades. De gemeente heeft zich inmid dels wel gemeld bij Reddingsbri gades Nederland in IJmuiden. Daar is een oproep gedaan aan reddingsbrigades - in bezit van eigen materieel - om de zomer op het Banjaardstrand te komen doorbrengen. Gegadigden heb ben zich nog niet gemeld. Verder is het mogelijk om eigen strandwachten in te huren en het reddingswerk op het water uit te besteden aan de reddings brigades uit Vrouwenpolder en Goes. Omdat ook daar een flink prijskaartje aan hangt, zou de gemeenteraad ook kunnen be sluiten om borden te plaatsen met daarop de tekst: 'Onbe waakt. Zwemmen op eigen risi co'. Dat betekent dat de Algeme ne Plaatselijke Verordening moet worden aangepast, waar mee het verboden wordt om met opblaasboten, luchtbedden of surfplanken het water op te gaan. Dat verbod moet vervol gens duidelijk op informatiebor den op het strand worden aange geven. Risico Om ervoor te zorgen dat de plaatselijke verordening wordt nageleefd, zouden vier strand wachten moeten worden inge huurd. Moet er onverhoopt toch iemand uit het water worden op gevist, dan zal er een beroep worden gedaan op de reddings brigade uit Vrouwenpolder. Daarbij loopt Noord-Beveland wel het risico dat de brigade uit Vrouwenpolder op het eigen strand bezig is en dus niet te hulp kan schieten. De gemeente heeft ook Roompot Recreatie gevraagd om mee te betalen aan de bewaking van het strand, waar heel veel bezoe kers komen die op één van de Roompotparken of de camping verblijven, maar dat is het be drijf vooralsnog niet van plan. De raadscommissie vergadert donderdag vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis in Wissenker- ke. De beslissing valt eind deze maand. STREEKACTIVITEITEN DREISCHOR Dorpshuis. 20 00 uur vergadering dorpsraad. OOSTERLAND Dorpshuis De Ooster hof. 19.30 uur: Inloopavond over het openbaar groen; WOLPHAARTSDIJK - De Vere niging Dorpsgemeenschap Wol- phaartsdijk onthult zaterdag het ontwerp voor het waters noodmonument dat in het dorp komt. Bewoners en oud-inwoners heb ben tien ontwerpen voor het kunstwerk aangeleverd. Deze zijn tentoongesteld, waarna de dorpsgenoten hun voorkeur ken baar hebben gemaakt. Op basis daarvan zijn drie ontwerpen ge selecteerd. De werkgroep Kunst in Openbare Ruimte van de ge meente Goes heeft vervolgens het uiteindelijke ontwerp geko zen. Het idee voor een monument ontstond vorig jaar februari, toen werd herdacht dat het vijf tig jaar geleden was dat de wa tersnoodramp gebeurde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31