Vlissinger strijdt tegen puntdak PZC PZC Kamerlid Geluk: al het water zien als 'kunstwater' Bioboer dupe van onkruid in natuurgebied II Dwangverpleging geëist tegen verkrachter Bouwplan buurman ontneemt schilder zeezicht en daglicht ING Bank introduceert het HyPOTHEEKONDERHOUD. ING BANK Bouw restaurant Oranjeplaat mag Dronken automobiliste moet zitten Sjoelers Middelburg in de prijzen Ontwerp watersnoodmonument Vergadering dorpsraad Zorginstellingen houden open dag agenda DFSHAAG-Togen een 20-jan- Ban uil Oost-Souburg die be- Mnildigd «o"1' van een ver' whnnsen veertien aanrandin- mi is givtere" hij het gerechts- n LinDen Haas drie jaar gevan- -fliötraf en tbs met dwangver- ^«inggeeist. I beman zou zich tussen januari dinsdag 16 maart 2004 en eind april 2002 aan een groot aantal vrouwen hebben vergre pen. Daarbij ging hij volgens een vast patroon te werk. Hij overviel de vrouwen in een bos rijke omgeving om ze vervol gens te betasten. Het hoofd van de man was altijd afgedekt door een capuchon. Alle aanrandin gen vonden plaats in Middel burg, Vlissingen en Oost-Sou burg Een keer ging de vermeende da der een stap verder, toen hij een veertienjarig meisje verkracht te. De rechtbank in Middelburg besloot de man vorig jaar voor deze feiten te veroordelen tot vijf jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Maar al hoewel de man aanvankelijk bij de politie alle feiten bekende, houdt hij sindsdien vol dat hij onschuldig is. De politie zou hem onder druk hebben gezet. De verdachte zou veel van de ze denmisdrijven hebben afgewe ten, omdat zijn moeder de kran tenartikelen daarover bijhield. Daarom kon de verdachte bij de politie uitgebreid over de ver krachting en de aanrandingen verklaren, beweert hijzelf. Maar de advocaat-generaal, mr. Renckens, achtte de schuld van de verdachte wel degelijk bewe zen. Omdat de man volgens een psychiatrisch rapport van het Pieter Baan Centrum, aan een gedragsstoornis lijdt, wil de ad vocaat-generaal dat hij zo snel mogelijk wordt behandeld. Daarom viel de strafeis iets la ger uit dan het vonnis van de rechtbank. Het hof doet over twee weken uitspraak jyirPriith Ramakers M VLISSINGEN - Het is het klas- tke voorbeeld van een huisei- «naar die wil uitbreiden en Jaarmee daglicht en zeezicht nn zijn buurman wegneemt. Jk kan er inkomen dat mijn inurman wil verbouwen. Maar i begrijp niet dat de gemeente '- Vlissingen hiervoor toestem- Jng geeft", reageert Vlissinger Marcel Lucien Robbe. I redactie walcheren iuitenruststraat 18 F Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG l Tel: 0118-493000 I Fax: 0118-493009 I E-mail: redwalch@pzc.nl lAbvan der Sluis (chef) NadiaBerkelder I Edith Ramakers fiam van den Broek I Ron Magnée I Koen de Vries (sport) centrale redactie 'Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Te|: (0113)315500 Fa*'0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl "TER NET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Oogklachten: Ceo°-023123l ^maandag t/m vrijdag ge- 5jrende de openingstijden; ü!erdagstot 12.00 uur pische Vlissingse lichtinval be zitten." Robbe kaart aan dat hij bij ver lies van de beroepszaak, het uit zicht over de Westerschelde en een mooie lichtinval kwijtraakt. „Ik zal er niet meer kunnen schilderen." Hij vindt dat boven dien de waarde van zijn huis af neemt. De gemeente geeft in een reactie op het bezwaarschrift aan dat het bouwplan van de buurman met tot aantasting van de eisen van daglichttoetreding leidt. „Omdat aan alle eisen van dag lichttoetreding op de zolderver dieping wordt voldaan, valt niet in te zien, waarom Robbe in zijn beroepsuitoefening als schilder wordt belemmerd", concludeert de gemeente. De gemeente vindt verder dat het straatbeeld erop vooruit gaat als er een kap op de woning komt. Bij is er diep teleurgesteld over jat de gemeente een bouwver- ïng heeft verstrekt aan zijn uumian, waardoor deze een puntdak op het nu nog platte jak mag bouwen. „En als de ver ruwing doorgaat, dan vertrek k. Ik et wel, want anders k |rord ik gek", zegt Robbe os tobbe heeft bezwaar aangete- <ta tend tegen het besluit van het uilege van B en W. De zaak rordt nu beoordeeld door de «nmissie Bezwaar- en Beroeps tal! hriften van de gemeente Vlis- lichtinval urn dertig jaar geleden kocht slobbe het huis in de Baljuw- aat in Vlissingen. De beel- id kunstenaar richtte de bo- verdieping in als schil- itelier en slaapkamer. Het cjpand sp k hem aan vanwege ligging, de lichtinval en het na tzicht over de Westerschelde. s p Ik zie de schepen voorbijgaan itmj m de Westerschelde. En in de fe sop der jaren heb ik heel wat liE Jiilderijen gemaakt die deze ty- ry-outconcert eere's Genoegen ÏEERE - Muziekvereniging fare's Genoegen houdt zater- fegeen try-outconcert, ter voor leiding op de deelname aan t\ KNFM-Lentefestival op za- rdag 3 april. et publiek kan zaterdagmid- ag optredens verwachten van slagwerkgroep en het fanfa- irkest. Het concert begint 15 uur in Het Akkoord aan iOudestraat. Boekenmarkt 3ST-SOUBURG - In gebouw r aan de Ritthem- straat in Oost-Souburg wordt feierdag een boekenmarkt ge ien voor muziekvereniging Jjten Volharding. De boeken- kt duurt van 12 tot 17 uur. Nu nog kijkt Marcel Robbe vanuit zijn zolderraam uit over de Westerschelde. foto Lex de Meester door Rinus Antonisse B1EZELINGE - Het water in Ne derland dient als 'kunstwater' aangemerkt te worden. De Twee de Kamer moet zich daar sterk voor maken en ervoor zorgen dat dit uitgangspunt wordt bij de inpassing van de Europese Kaderrichtlijn Water. WD-Tweede-Kamerlid J. Ge luk betoogde dat gisteren op een politieke avond van de Jongeren- raad van de Coöperatieve Zuide lijke Aan- en Verkoopvereni ging en het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt in Biezelinge. Hij beklemtoonde dat de gevol gen van de kaderrichtlijn niet te licht opgevat mogen worden. Geluk wees op de wijze waarop aanvankelijk met de Europese Vogel- en Habitatrichtlijnen om gesprongen is: iedereen dacht dat het met de eisen niet zo'n vaart zou lopen. In de praktijk blijkt dat anders uit te pakken. „Alles wat we doen moet ge toetst worden aan deze richtlij nen. Er moet bijvoorbeeld ook gekeken worden of de dwarsge- streepte schildpadkikker geen gevaar loopt. Het gaat allemaal heel erg ver. Het Kamerlid zei dat Nederland langzaam een beetje wakker wordt. ..Ook in Brussel groeit het besef dat de Vogel- en Habi tatrichtlijnen wel erg veel te ver tellen hebben." Volgens hem moet Nederland bij de inpassing van de nieuwe Kaderrichtlijn Water ervoor waken dat het de zelfde kant uitgaat. Tegen die achtergrond pleitte hij voor een 'laag ambitieniveau' bij het uit voeren van de richtlijn. „De Tweede Kamer moet de regering duidelijk maken dat we zeker niet verder willen gaan dan Eu ropa aangeeft. Zo moeten we in Nederland beslist niet de norme ring 'natuurlijk water' toepas sen Als dat gebeurt, dan zijn we echt de sigaar." Geluk herinnerde eraan dat alle sloten in ons land gegraven zijn en dus 'kunstwater' zijn. „En we hebben ook nog eens te ma ken met zoute kwel. Dat heeft een negatieve invloed op de kwa liteit van het water." De VVD'er riep de boeren op zich nadrukke lijk te bemoeien met de nieuwe nota Ruimte die minister Dek ker van VROM binnenkort uit geeft. Daarin krijgen provincies en gemeenten meer bevoegdhe den, ook voor de inrichting van het platteland. „De boeren moe ten er bovenop zitten om een vin ger in de pap te krijgen." Geluk was het oneens met de linkse oppositie die voor de nota Ruimte een inspraakronde eist. „Het is dodelijk als je dat gaat doen. Alles loopt tenminste één jaar vertraging op. De provin cies en gemeenten zitten te springen om aan de slag te gaan. Ze willen weten waar ze aan toe zijn." Het Kamerlid ging kort in op de liberalisering van de Pachtwet, waar hij een voorstan der van is. „Als je de pacht niet vrijlaat, dan worden boeren ge dwongen grond te kopen. Dat zorgt voor gigantische finan ciële problemen." Ganzen Geluk toonde zich bezorgd over de groeiende overlast van over winterende ganzen. „Het dreigt uit de hand te lopen. We vangen nu 1,5 miljoen ganzen op en bin nen enkele jaren komen er één miljoen bij. Het kost ons nu al 4.3 miljoen euro." Hij merkte op dat het beheer van natuurgebie den onvoldoende is afgestemd op de opvang van ganzen. „De gebieden zijn vaak te ruig en de ganzen gaan dan naar het land van de boeren." (Advertentie) Een goede hypotheek gaat mee met de tijd Dal klinkt logisch. En bij dc ING Bank is dal ook zo. Want met het gratis Hypothcckondcrhoud heeft u altijd een hypotheek die helemaal up to date is met de laatste ontwikkelingen. Waardoor u veel geld kunt besparen. Profiteren van overwaarde. Fiscale wijzigingen kunnen direct van invloed zijn op uw hypotheek. Tijdens hel Hypotheekonderhoud laten wi j zien hoe u ook in de huidige wetgeving nog profiteert van uw overwaarde. Lagere maandlasten. Met de huidige lage rente hoort u veel over het ovcrsluiten van uw hypotheek Maar wat levert dat nou écht op en wat kost het? Tijdens het Hypotheek- onderdeel van ING onderhoud wordt dal meteen duidelijk. U ziet snel en zonder omwegen hoeveel uw maandlasten naar beneden kunnen. Eerlijk en oprecht. Eventuele boeterentes cn andere kosten worden niet verzwegen. Geen zorgen over hypotheeklasten. Dc huidige economische situatie kan aanleiding geven tot onzekerheid. Of u bijvoorbeeld dc maandlasten nog wel kunt betalen als u werkloos of arbeidsongeschikt wordt. Tijdens het Hypotheekonderhoud kijken we ook hier naar. Want met een eenvoudige aanpassing op uw hypotheek bevrijdt u zich van deze zorgen. Veilig inspelen op beursveranderingen. Kunt u met uw hypotheek adequaat reageren op schommelingen in de economie? Met een ING Bank hypotheek kan dit wel: u kiest tussen sparen en beleggen of een combinatie daarvan. En omdat uw inleg gegarandeerd is, speelt u veilig in op veranderingen op dc beurs. Een hypotheek veroudert sneller dan u denkt. Ga daarom naar de ING Bank voor het Hypotheekonderhoud. Dan weet u zeker dat u een hypotheek heeft die helemaal past bij deze lijd. En blijft passen. Bel 0800 - 7012 voor een afspraak met de ING Bank of ga naar uw tussenpersoon. MIDDELBURG - De eigenaar van restaurant Oranje plaat in Arnemuiden mag doorgaan met zijn verbouwing. De leden van de Coöperatieve jachthaven Oranjeplaat wa ren afgelopen week naar de rechter gestapt om de uitbrei ding tegen te houden. De Middelburgse voorzieningen- rechter besloot gisteren dat er geen reden is om de bouw nu stil te leggen. Overigens is eigenaar L. Nijman alleen begonnen met de verbouwing van zijn restaurant. Na het zomerseizoen wil hij kamers en appartementen op het res taurant bouwen. De commissie bezwaar- en beroepschrif ten van de gemeente Middelburg moet nog een oordeel vel len over de zaak. De leden van de jachthaven, die pal naast het restaurant ligt, vinden de uitbreiding van het restaurant te grootschalig. Bovendien vrezen ze dat de verbouwing toekomstige ontwikkelingen van de jachtha ven in de weg staan. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 26-jarige vrouw uit Biervliet voor dronken rijden conform de eis tot twee weken cel, tien maanden rijontzegging en 216 euro boete. In de strafmaat werd ook meegenomen dat de drankrijdster op 6 juni vo rig jaar in Axel zonder rijbewijs reed. Volgens officier van justitie, R. Jeuken, had de verdachte zich helemaal vol laten lopen voordat ze in de auto stapte. Vervolgens had ze voor de nodige blikschade gezorgd alvorens ze kon worden aangehouden door de politie. Uit de blaastest volgde een score van 945 microgram, ruim vier keer zo veel alcohol als is toegestaan. MIDDELBURG - Drie spelers van de Eerste Middelburg se Sjoelvereniging (EMSV) hebben zich geplaatst voor het Nederlands Kampioenschap sjoelen op 1 mei in Barne- veld. Frans Leltz haalde tijdens de regionale wedstrijden in Oosterhout een eerste plek in de D-klasse met 116,43 punten. In de E-klasse was een eerste plek weggelegd voor Wim Ponse met 105,68 punten. Adrie Sturm wist be slag te leggen op een tweede plek in de C-klasse met 129,83 punten. Naast de selectiewedstrijden was er een koppelwedstrijd EMS haalden daar twee eerste plaat sen: in de C-klasse won het duo Jan Beekman/Adrie Sturm met 113.20 punten en Piet Cevaal/Wim Ponse in de D-klasse met 95.90 punten. WOLPHAARTSDIJK - De Vereniging Dorpsgemeen schap Wolphaartsdijk onthult zaterdag het ontwerp voor het watersnoodmonument dat in het dorp komt. Bewo ners en oud-inwoners hebben tien ontwerpen voor het kunstwerk aangeleverd. Deze zijn tentoongesteld, waar na de dorpsgenoten hun voorkeur kenbaar hebben ge maakt. Op basis daarvan zijn drie ontwerpen geselec teerd. De werkgroep Kunst in Openbare Ruimte van de ge meente Goes heeft vervolgens het uiteindelijke ontwerp gekozen. Het idee voor een monument ontstond vorig jaar februari, toen werd herdacht dat het vijftig jaar geleden was dat de watersnoodramp gebeurde. door Harmen van der Werf RETRANCHEMENT - Biologi sche boeren dreigen het slachtof fer te worden van ontoereikend beheer van natuurgebieden, vindt akkerbouwer J. Dekker uit Retranchement. Hij heeft met die boodschap aan de bel ge trokken bij de Tweede Kamer. Dekker boert vlakbij de wallen van Retranchement. Vijf jaar ge leden is hij overgeschakeld op biologische landbouw Hij mag niet meer spuiten. Sindsdien heeft hij veel last van akkerdis tels. veeldoornige distels en Ja- cobskruiskruid. De oorzaak ligt volgens hem bij Het Zeeuwse Landschap, dat dc wallen van Retranchement beheert. On kruidzaden van die wallen zaaien zich uit over zijn land. Het verwijderen van de distels en het Jacobskruiskruid moet met de hand gebeuren. Dekker meldt dat dit hem jaarlijks vijf duizend euro per hectare kost. Hij heeft dertig hectare akker land. Het Zeeuwse Landschap wenst de schade niet te vergoe den. „Anders staan er straks veel meer boeren op de stoep", aldus medewerker R. Beijersber- gen. Hij heeft Dekker aangera den naar de rechtbank te gaan om zijn zaak te laten beoorde len. „Maar", zegt Dekker, „een advocaat is zo duur Beijersbergen van Het Zeeuwse Landschap onderkent het pro bleem, maar volgens hem wor den de wallen al beter onderhou den dan andere natuurgebieden. „We maaien elk jaar twee keer, alleen zitten er moeilijk bereik bare stukken in." Het is onjuist de schuld bij Het Zeeuwse Land schap te leggen, vindt Beijers bergen. Naar zijn mening heeft Dekker, die ook een manege heeft, in het begin de onkruidbe st rijding onderschat. Oplossing Dekker kaart in zijn brief aan de Tweede Kamer ook aan dat waterschappen minder werk ma ken van onkruidbestnjding, om dat ze het gebruik van bestrij dingsmiddelen willen terugdrin gen. „Natuurbeheer en biologi sche landbouw staan met elkaar op gespannen voet", oordeelt de akkerbouwer. „De politiek wil beide activiteiten stimuleren. Laat ze dan eens over dit vraag stuk discussiëren en een oplos sing aandragen, want er komen in Nederland steeds meer na tuurgebieden bij Als er niets gebeurt, vreest de Zeeuws-Vla ming dat hij terug moet naar de traditionele landbouw. ..En dat terwijl ik veel geld heb moeten investeren om te kunnen om schakelen. Dat heb ik dan alle maal voor niets gedaan." SEROOSKERKE (W) - De Dorpsraad Serooskerke houdt morgen zijn jaarvergadering in De Zandput. De agenda vermeldt onder meer het jaarverslag en een bestuurs verkiezing. Na de pauze houdt A. Beenhakker een lezing over 'de geschiedenis van Walcheren en in het bijzonder van Seroos kerke'. Beenhakker is oud-hoofd van het bureau Na tuur en Landschap van de pro vincie. De jaarvergadering be gint om 19.30 uur MIDDELBURG - Zeeuwse Zorg instellingen houden zaterdag een Open Dag in Woonzorgcen trum Hof ter Veste in Middel burg. Tijdens de open dag houden di verse organisaties een presenta tie. Ook worden elk half uur vi deo's vertoond over werken in de zorg. De open dag duurt van 10.00 tot 15.00 uur. STREEKACTIVITEITEN OOSTKAPELLE Villa Duinvliet. Dom burgseweg 44. 10.00 12.00 uur: Pad- denoverzetactie: OOST-SOUBURG Pallazoli Huis 10.00- 11.00 uur: Yoga. VLISSINGEN Welzijnscentrum Adriaan Coortelaan. 13.30 16.30 uur Schaaksocieteit schaakclub Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11