Bouwers krijgen helderheid Bedrijven Terneuzen beter te vinden West Zeeuws-Vlaams Serviceteam gaat ooi dit jaar verder Welstandsbeleid Sluis Oplichter tilde antiquairs WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? FAMILIEBERICHTEN NIET DOORGAAT. NS© ^evne</> GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE zaterdag 13 maart 2004 door René van Stee SLUIS - Aanvragers van bouw vergunningen in de gemeente Sluis weten voortaan sneller waar ze aan toe zijn. Dat blijkt uit de conceptnota Welstandsbe leid. De gemeente presenteert de nota volgende week woens- dag. De gemeenten zijn per 1 juli 2004 verplicht aan te geven aan welke concrete eisen bouwwer ken qua welstand moet voldoen. Het belangrijkste doel van die wijziging is om de welstandsad- visering duidelijker en transpa ranter te maken. Het gevoel van subjectieve wel standsbeoordeling moet hier door voor het grootste deel wor den weggenomen. Dergelijk overheidsbemoeienis wordt tot op heden nog als lastig, overbo dig en selectief ervaren. Criteria Ook in de welstandsnota van de gemeente Sluis worden voor ver- gunningplichtige bouwwerken concrete criteria vastgelegd. Die worden zoveel mogelijk bepaald per te onderscheiden gebied en categorie van bouwwerken. Zo is veel aandacht besteed aan de analyse van het grondgebied en de kernen van de gemeente om een mate van 'strengheid' van advisering per gebied te kunnen bepalen. Daarna zijn de beoorde lingscriteria per gebied opge steld. Het resultaat hiervan is dat de pota onderscheid maakt tussen reguliere en bijzondere wel- standsgebieden. In een bijzonder welstandsge- bied wordt een hoger welstands niveau van de aanvrager ver wacht dan in een regulier wel- standsgebied. Hoe hoger het wel standsniveau, hoe meer criteria waaraan een bouwwerk moet voldoen. Zo valt bijvoorbeeld de Weststraat in Aardenburg - waar veel oude en beeldbepalen de panden staan - straks onder het bijzondere regime, terwijl een nieuwbouwwijk als de Oude Stad een regulier welstandsge- bied wordt. Herenhuizen Verder worden een aantal speci fieke bouwwerken (naar aard of functie) beschreven waarvoor exclusieve (themagerichte) crite ria gelden. Voorbeelden hiervan zijn boerenhofsteden, herenhui zen of woningen met bijzondere kapvormen. Dit zijn niet spe ciaal monumenten. Tot slot zijn er zogenaamde snel toetscriteria opgenomen die gel den voor het hele gebied. Deze criteria zijn alleen van toepas sing op licht vergunningplich- tige bouwwerken zoals dakka pellen, schuurtjes en uitbreidin gen van woningen. Met behulp hiervan kan een bou wer in korte tijd bepalen of zijn plan voldoet aan redelijke eisen van welstand. Daardoor hoeven dergelijke aanvragen niet meer naar de welstandscommissie. Dankzij deze werkwijze wor den de aanvragen sneller ver werkt en hoeft de burger niet zo lang op zijn vergunning te wach ten. De presentatie van de concept nota Welstandsbeleid is woens dag in de burgerzaal van het ge meentehuis in Oostburg. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Wethouder A. van Waes (links) en C. Geelhoedt van het bedrijf Centraal schroeven het bord van het havenverwijssysteem aan de gevel. foto Camile Schelstraete door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Nog even en dan zijn ook de bedrijven op de Temeuzense bedrijfsterreinen voor bezoekers en leveranciers een stuk beter te vinden. Het bekende ANWB-systeem voor bewegwijzering met have- nummers is uitgebreid met ver wijzingen naar de bedrijventer reinen Haarmanweg, Handel spoort en Hughersluys. Gisteren schroefden wethouder A. van Waes en C. Geelhoedt van het bedrijf Centraal samen officieel het eerste 'nummer bord' aan de muur. De overige bedrijven volgen binnenkort. Met dit systeem kan voorkomen worden dat er minder verkeer onnodig door de kern Terneuzen rijdt. Via de bewegwijzering met nummers kunnen bestuur ders meteen in de goede richting worden gestuurd. In 2001 is het bewegwijzering systeem als ingevoerd voor de bedrijven in het havengebied van de Zeeuws-Vlaamse Kanaal zone. Na de invoering van het nummersysteem voor de bedrij venterreinen is er een uniforme bewegwijzering voor het hele in dustriegebied van de kern Ter- neuzen. Voor dit project is subsi die beschikbaar gesteld voor het ministerie van Economische Za ken en de provincie Zeeland. H. van der Wouden van ANWB bewegwijzering hield gisteren de verzamelde genodigden voor dat er nog heel wat komt kijken bij zo'n systeem. „Het gebied moet in een aantal logische num merreeksen ingedeeld worden en dat is een hele klus", aldus Van der Wouden. „Daarna moet dat vertaald worden in een daad werkelijke bewegwijzering. En met het aanbrengen van de bord jes op de bedrijven maken we het systeem rond." Volgens Van der Wouden komt nu echter de belangrijkste fase. „Als gemeente moeten jullie nu publiciteit geven aan het sys teem", sprak hij wethouder Van Waes toe. „En ook de bedrijven moeten moeite doen om het sys teem bij hun relaties bekend te maken." Hoewel de meeste wegwijzers zijn geplaatst zijn er toch nog een paar 'vergeten'. „Maar bij de oplevering van dergelijk klus sen leveren we er altijd nog een paar mastjes bij", betoogde Van der Wouden. Symbolisch over handigde hij een minia tuur-exemplaar aan de wethou der. Volgens Van Waes past het bewegwijzeringssysteem binnen de uitbreiding van Handel spoort Zuid. „Daarvoor moet de acquisitie nog beginnen en dat willen we graag samen doen met de aanwe zige bedrijven in Handel spoort." De wethouder signa leerde dat de opening van de Westerscheldetunnel toch wat bedreigingen heeft gebracht", voorspelde Van Waes. Door plaatselijke en Zeeuws- Vlaamse bedrijven altijd een kans te geven wil de gemeente via het gemeentelijk inkoopbe- leid een bijdrage leveren om be drijven aan het eigen grondge bied binden. door René van Stee OOSTBURG - Het voortbestaan van het Serviceteam West Zeeuws-Vlaanderen is gegaran deerd. Het college van B en W in Sluis stelt dit jaar 30.000 euro beschikbaar voor het project. Wethouder L. Wille van sociale zaken deelde woensdag mee dat het ook de bedoeling is structu reel middelen beschikbaar te stellen middels de Kadernota die in juni het licht ziet. Daar door zou de toekomst van het Serviceteam tot en met 2007 worden veiliggesteld. Het Serviceteam is in 2000 ge start door de toenmalige ge meente Oostburg en ROC Wes- terschelde (inmiddels via PIB- WL-Reïntegratie) om langdurig werklozen aan een baan te hel pen of nuttige vrijetijdsbeste ding te bieden. Vorig jaar ver richtten de zestien medewerkers tienduizend uur werk. De klus jes varieerden van het opruimen van zwerfvuil en de reparatie van kapotte paaltjes tot het planten van helmgras in de West-Zeeuws-Vlaamse duinen. Behalve de gemeente leveren di verse ondernemersverenigingen, de woningbouwvereniging in Breskens, waterschap Zeeuws- Vlaanderen en Rijkswaterstaat een financiële bijdrage aan het project. Ook dit jaar hebben zij hun steun toegezegd. Het voortbestaan van het Servi ceteam stond vorig jaar al onder druk omdat een Europese subsi die kwam te vervallen. De ge meente Sluis stelde daarom 33.500 euro beschikbaar om de tekorten af te dekken. Die stap werd genomen op basis van het bewezen nut van het project en het feit dat het college van B en W het onmogelijk achtte dat de deelnemers andere gesubsidieer de arbeid zouden vinden en daardoor op straat zouden ko men te staan. Coördinator R. de Lijser van het Serviceteam is tevreden over de ondersteuning van de geniep Sluis. Hiermee wordt vo®, hem onder meer onderkend'^ niet alleen doorstroming^ de reguliere arbeidsmarkt ha* lerbelangrijkste is, maar nuttige vrijetijdsbesteding w>, mensen die (nog) niet in r* zijn deel te nemen aan het j-. beidsproces. „Door de invoering van de?» Werk en Bijstand, die ge~» ten nu volledig zelf veranhsto- delijk maakt voor gesubsidi» de arbeid, bestond de vrees a dit laatste aspect uit hetoog^ worden verloren. Overigensnié geheel ten onrechte omdat de*, meente voortaan een vast 'j. drag uit Den Haag krijgt ds:, zo doelmatig mogelijk moet;, zetten. Gelukkig bestaat i Sluis het besef dat met ieders geschikt is voor een baan ink reguliere bedrijfsleven en zij05 andere manieren mogelijkheid moeten worden geboden om«j. waardig te participeren in j maatschappijaldus De Lijs? MIDDELBURG - Een 72-jari? inwoner van Cadzand stondgi- teren in Middelburg terecht r verdenking van oplichting va twee antiekhandelaren. De man betaalde in 2001 bij k antiekhandelaar in Oosterlan: een aantal antieke klokken, te schilderij en een postzegelvera- meling met een ongedekte ck que. Een Oostburgse antiqur zei hij toe een antieke kar. e klok twee weken later te bel len. Voor de goederen zei hijb pers in Duitsland te hebte maar hij liet niets meer van zi: horen. Voor politierechter l Reinarz stond vast dat de rr.r de Oosterlander voor circa euro had getild en de Oosti» ger voor 3000 euro. De verdaci- te kreeg 150 uur werkstraf. Geef mij de rust om te aanvaarden, wat niet kan worden veranderd. Na een moeilijke ppriode is toch nog plotseling overle den onze moeder, schoonmoeder en oma SINY DE JONGE-BRÖKER Gerzina Gerda weduwe van R. E. de Jonge in de leeftijd van 74 jaar. Terneuzen: los t Astrid en Wilfred Anouk Oost burg: Coby en René Raoul 11 maart 2004 Correspondentieadres: De Blikken 22 4501 AC Oostburg Onze moeder, schoonmoeder en oma is opgebaard in het mortuarium van het Antonius ziekenhuis te Oost burg, alwaar gelegenheid is tot afscheid nemen op dinsdag 16 maart om 12.00 uur. De afscheidsbijeenkomst, waarvoor u wordt uitgeno digd. zal gehouden worden op dinsdag 16 maart om 13.00 uur in de "Henricushoeve", Mosterdweg 5 te Oostburg. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de alge mene begraafplaats te Oostburg. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de "Henricushoeve". Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Zoals het prikkeldraad in de knotwilg groeit, zo knaagt heimwee zonder dat het bloedt. (Herman Leenders 9 maart jl. verloren wij een mooi en dierbaar mens. PHILIP VAN DEN BERGEN Mare Blanckaert Francine Rademakers Dankbetuiging Uw blijken van medeleven en de getoonde belang stelling na het overlijden van onze lieve zorgzame vader, schoonvader en opa ALPHONSUS JOSEPHUS BUIJCK hebben ons zeer getroffen. De vele lieve brieven en kaarten, alsmede uw aanwe zigheid bij de uitvaart, waren en zijn voor ons een grote troost. Hiervoor onze oprechte dank. Mariëtte en Dolf Adam-Buijck Theo en Bernadette Buijck-van Waes en kleinkinderen Biervliet, maart 2004. Dankbetuiging Voor uw belangstelling en medeleven na het overlijden en bij de begrafenis van onze broer, zwager en oom EDDY FERMONT weduwnaar van Louisa Maria van Kruijssen zeggen wij u hartelijk dank. A.Fermont A. C. Fermont-van Eek Familie Van Kruijssen Axel. maart 2004 Mr. J.M.C. Mertens, notaris te Oostburg, deelt mede dat de executoriale verkoop van de recreatiebungalow Liguster 7 te 4504 RT Nieuwvliet, gepland op dinsdag 6 april 2004, onze aluminiumpro- jukten zijn ook ver- jgbaar in kunststof, tallen kleuren en mbinaties. Kom eens langs in onze showroom vraag een vrijblij- ende prijsofferte! Axel T:(0115)562238 F:(0115)563033 Verkiezing van de leden van het Europees Parlement INDIENEN VAN EEN REGISTRATIE- VERZOEK VOOR PERSONEN VAN ANDERE LIDSTATEN VAN DE EUROPESE UNIE De Burgemeester van Terneuzen maakt bekend dat personen van andere lidstaten van de Europese Unie, indien zij ingezetenen zijn van deze gemeente, zich bij de gemeente kunnen laten registreren als kiezer van de Nederlandse leden van het Europees Parlement. Voorwaarden: a. op de dag van de kandidaatstelling (28 april 2004) heeft men werkeli|ke woonplaats in Nederland: b. op de dag van stemming (10 juni 2004) is men 18 jaar of ouder; c. men is niet uitgesloten van het Kiesrecht in Nederland of in een andere lidstaat. Het verzoek om registratie dient schriftelijk te worden gedaan door middel van het formulier Y32. dat op verzoek wordt toegezonden. Het formulier is ook verkrijgbaar bij de balie Burgerzaken in het stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en de vestigingen Markt I in Axel en Vlaanderenplein I in Sas van Gent. geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur. De gemeente is telefonisch bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 8 00 tot 17.00 uur via tele foonnummer 0115-455 000. Het schriftelijke verzoek bevat tevens een verkla ring dat hij/zij niet in de lidstaat van kiesrecht is uit gesloten en dat hij/zij het kiesrecht uitsluitend in Nederland zal uitoefenen. Het verzoekschrift dient uiterlijk op 28 april 2004 te zijn ontvangen bij de gemeente Terneuzen. Postbus 35. 4530 AA Terneuzen Ingediende ver zoeken ontvangen na deze datum, gelden pas voor de volgende verkiezing van de leden van het Europees Parlement. De eenmaal geregistreerde persoon blijft geregi streerd zolang hij ingezetene is van een Nederlandse gemeente. Terneuzen. 13 maart 2004 De Burgemeester van Terneuzen, J.A.H. Lonink Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een p tische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van ha'- patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/kruisv voor meer infonra- tie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, Postbus 3140, 3502 GC Utrecht 0900-0400020, reanimatie hartstichting.nl Nederlandse^T Hartstichting vrienden van de h a r t s t i c hnM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 72