Sluisse actie voor gehandicapten Dit gaan wij Vieren PZC Politie controleert intensief op vervoer kinderen in de auto Terneuzen werkt hard aan imago als Zeeuwse kunststad (samen met u!) m U wordt ontvangen door ons enthousiaste mode team. Ad en Marieke Deïst. X Moeders van kinderen met verstandelijke stoornis missen voorzieningen in regio PvdA Sluis wil onderzoek gratis openbaar vervoer Vrouw krijgt boete voor mishandeling twee honden Verkozen door Elsevier tot: één van de 20 mooiste zaken van Nederland en de mooiste van Zeeland! De combinatie van een schitterende presentatie, de zeer uiteenlopende merken en een unieke collectiesamenstelling heeft de jury tot deze keuze gebracht. In de week van zaterdag 13 t/m zaterdag 20 maart is er voor iedere kopende klant bij besteding vanaf 250 euro een heerlijke DELSCHER-taart van onze huispatisserie. Kortom:Wij maken er een modefeestje van... Open dag in centrum voor epilepsie Breda Speel-o-theek zaterdag 13 maart 2004 RamoSpcr: Renzo ThBraun Attitude Escsi Jet» Grote Markt II -13 4461 AH Goes Telefoon: 01 I 3 227607 www.delscher.nl door Raymond de Frel WATERLANDKERKJE - West- Zeeuws-Vlaanderen moet zo snel mogelijk meer voorzienin gen krijgen voor kinderen met een ontwikkelingsstoornis. Mie- ke Haartsen en Lenneke Schou ten uit Waterlandkerkje, heiden moeder van een verstandelijk ge handicapt kind, hebben daarom het initiatief genomen om activi teiten te ontplooien voor gehan dicapte kinderen in de gemeente Sluis. Mieke Haartsen heeft een elfjari ge zoon met een verstandelijke handicap, die in Waterlandkerk je regulier onderwijs volgt. De dochter van Lenneke Schouten is tien jaar en volgt speciaal on derwijs aan De Regenboog in Temeuzen. „Na schooltijd is er voor hun in de gemeente Sluis helemaal niets te doen op het gebied van vrijetijdsbesteding. West-- Zeeuws-Vlaanderen is wat dat betreft een witte vlek, in de ge meenten Hulst en Terneuzen is veel meer te doen. Het beleid van de gemeente Sluis spitst zich toe op integratie. Dat is na tuurlijk goed waar het kan maar zodra het kind in een gro tere groep komt, kan dat niet meer. Daarom willen we groep jes van vier a vijf kinderen for meren", vertelt Haartsen. Lenneke Schouten verhuisde vo rig jaar vanuit Wageningen naar Waterlandkerkje, omdat haar partner Jaap Sala als bur gemeester in de nieuwe gemeen te Sluis aan de slag ging. „Toen wij hier kwamen, schrok ik er van dat ouders van kinderen met een ontwikkelingsstoornis in deze streek vrijwel alles al leen moesten doen. Dit gebied is dunbevolkt, waardoor vrijwel al le lotgenoten geïsoleerd met hun problemen zitten. Heel veel ini tiatieven gaan in dit gebied ka pot vanwege de kleinschalig heid. Het gaat ons er om dat lot genoten elkaar leren kennen", aldus Schouten. Zwembad Het tweetal denkt niet zozeer aan een groep vrijwilligers die de kinderen bezighoudt. Het zo genaamde persoonsgebonden budget (PGB) biedt mogelijkhe den voor een professionele in steek. Het PGB is een bedrag waarmee zorg, hulp en begelei ding kan worden ingekocht. Het Regionaal Indicatieorgaan (RIO) stelt een indicatie vast, waarna de aanvrager hulpverle ners en begeleiders kan kiezen of organisaties kan inschakelen. „Met het PGB kunnen wij men sen vergoeden. Een voorbeeld: we huren het zwembad af en vra gen de zwemleraar of hij specia le aandacht aan onze kinderen wil geven", vertelt Schouten. Uit eerste reacties blijkt dat er ruim voldoende belangstelling is voor het initiatief. Niet alleen ouders, maar ook de stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaande ren sloot zich bij de plannen aan. Haartsen. „Nog voor de zo mervakantie willen we een infor matieavond houden, waarna we na de zomer hopen te beginnen met activiteiten als zwemmen, toneel en een sportmiddag. Schouten vult haar aan „En de schoolvakanties. Voor ouders zijn die periodes soms een cri me. Je kind kleeft dan immers 24 uur aan je vast, je kan verder niets ondernemen. Vanuit die ge dachte denk ik dat een goede voorziening ook voordelig kan zijn voor de toeristen in deze re gio. Er zijn wél speciale bunga lows, maar stel: je wil een mid dag naar het strand en dat is met mogelijk met je kind. Dan is het toch makkelijk als je hem een paar uur kwijt kan?" Meer informatie is te verkrijgen via slschouten@zeelandnet.nl. lijk medio volgend jaar moet worden gestart Het lijkt ons zin vol om vóór de aanbesteding een visie te ontwikkelen op de totale stroom van groepsvervoer in de regio Zeeuws-Vlaande ren", aldus Wielakker. Een derde argument voor een on derzoek naar gratis vervoer is volgens de West-Zeeuws-Vlaam se PvdA-tak de sterke vergrij zing in de streek. „Het is de taak van de overheid om de mo biliteitsmogelijkheden op een zo hoog mogelijk peil te houden. De provincie speelt een belang rijke rol in het openbaar ver voer en zou daarom trekker van dit onderzoek kunnen zijn, An derzijds is de provincie met de drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten verenigd in het samenwer kingsverband collectief vervoer Zeeuws- Vlaanderen. Daarom kan ook het samenwerkingsver band een belangrijke bijdrage le veren aan dit onderzoek." MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 41-jari- ge vrouw uit Numansdorp voor dierenmishandeling ver oordeeld tot een boete van 300 euro. De verdachte had 11 augustus vorig jaar in Terneuzen haar twee honden in de auto achter gelaten, terwijl ze samen met de kinderen boodschappen deed. Buiten liep de temperatuur op tot 33 graden Celsius, en in de auto werd het nog veel war mer. Een getuige schakelde de politie in toen hij de in nood verkerende honden in de afge sloten auto bemerkte. door Raymond de Frel OOSTBURG - De politie contro leert vanaf maandag in West- Zeeuws-Vlaanderen extra op het veilig vervoer van kinderen in de auto. De titel van de actie, die wordt gehouden in het kader van het project Duurzaam Veilig Ver keer West-Zeeuws-Vlaanderen, is 'Het is maar een klein stukje' Deze aanduiding slaat op het antwoord dat ouders vaak ge ven als hun wordt gevraagd waarom hun kinderen 'los' in de auto zitten. Eerdere voorlichtingsacties we zen uit dat de meeste kinderen niet veilig worden vervoerd. Uit onderzoek door TNS-Nipo - in opdracht van het ministerie van Verkeer en Waterstaat - blijkt dat vorig jaar 40 procent van de kinderen tussen vier en jaar zonder gordel om in deJa werd vervoerd. Verkeersorganisatie 3V0. litie, Slachtofferhulp en Di zaam Veilig Verkeer We Zeeuws-Vlaanderen ondeï men daarom actie. Met dei- controles hopen zij dat auto», dels en speciale kinderi*i gingsmiddelen meer worden bruikt. Alle scholen, kindenlagvgfe ven en peuterspeelzale; West-Zeeuws-Vlaanderen q op de hoogte gesteld. Per treding geldt een bekeur^ 45 euro. Kinderen die wel worden vervoerd, knjgeneert ten tie. De politie zal onder meer cwfc. leren op het dragen van de ai gordel en op de juiste bev®. ging van kinderstoeltjes, i hoogde zitjes en maxi-cosiY (advertentie) door Raymond de Frel SLUIS - De PvdA-fractie in de gemeente Sluis wil op korte ter mijn een onderzoek naar moge lijkheden voor gratis openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaanderen. Al tijdens de besprekingen over het raadsprogramma 2003-2006 gaf de fractie aan voorstander te zijn voor een dergelijk onder zoek, herinnert PvdA-raadslid J. Wielakker het college van B en W in een brief „De successen in België sterken ons nu in het standpunt dat een dergelijk onderzoek steeds meer gerechtvaardigd is. Een extra ar gument is dat het algemeen be stuur van het samenwerkings verband collectief vervoer Zeeuws-Vlaanderen heeft inge stemd het contract met de huidi ge vervoerder (Regie BV) voort te zetten tot 1 juli 2006. Dat be tekent dat met de aanbesteding voor een nieuw contract uiter- Amfe LuisaCew, Antonetttl I Vanlaadc j Ck? s LeTricot Longhin Laure j Strenesse Gabriele Strehle Strenesse Bleu St. Br* door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het heeft alle maal yvat langer gcdiiufd dan de bedoeling was, maar binnen een jaar moet Terneuzen een flink aantal kunstwerken rijker zijn. Eind jaren negentig beweerde de toenmalige cultuurwethou der J Baart al dat Terneuzen dé Zeeuwse kunststad zou worden. Van de destijds aangekondigde kunstwerken zijn echter alleen de drie meeuwen in Othene ge plaatst. Ook C. de Mol-Marcus- se zat op haar raadszetel vaak ongedurig te draaien als het col lege opnieuw een vertraging aan kondigde. Maar als kersvers wet houder voorspelt ze nu dat de kunstwerken op komst zijn. Zaamslag kan waarschijnlijk als eerste een beeldhouwwerk te gemoet zien. De Mol hoopt dat net na de zomer aan de west kant van het Plein een beeld van de 'stroopielekkers' (de bijnaam van de inwoners van het dorp) verrijst. Het beeld, uitgevoerd in de steensoort terrazzo, laat twee mannen zien die aan weers zijden van een ton stroop aan het stroopkraantje likken. Dit najaar moeten ook bewo ners van de Temeuzense wijken Zuiderpark en binnenstad wor den opgevrolijkt door kunstwer ken. Het bronzen beeld 'Handbe nen' komt op de minirotonde van het Zuiderpark; op het Hui- zingaplein in de binnenstad ko men grote lichtobjecten. De lam pionnen zijn bevestigd aan blin de zijgevels van huizen in de Van Bovenstraat en de Tholen- straat en horen tot de 'noordas' van het centrum. Afgekeurd Plannen voor invulling van de midden- en zuidas zijn door de welstandscommissie en het colle ge afgekeurd. De ingediende ideeën hadden geen meerwaar de voor de binnenstad, oordeel den deskundigen en bestuur ders. „We hopen op nieuwe idee ën, die beter passen in de bin nenstad en die aansluiten bij de kunstuitingen op de noordas", meldt De Mol, De wethouder hoopt dat dit najaar ook het vi deokunstwerk op het Schelde- theater in bedrijf is. De Japanse Kuora Yamamoto ontwierp een halfnaakte vrouw (een zeemeer min?) met wuivende haren in kabbelende golven. De bewegen de beelden zijn door moderne technieken ook overdag bij zon licht goed te zien. Op de onthulling van het meest prestigieuze werk, het enorme bronzen schuil- en meditatie beeld van Thom Puckey, moet Terneuzen nog iets langer wach ten. Maar begin volgend jaar moet het zijn plaats voor het stadhuis aan de Westerschelde- dijk hebben ingenomen. Tijdens de vergadering van de commis sie samenleving op 8 juni geeft Puckey uitleg over de totstand koming en de betekenis van zijn kunstwerk. GOES - Het expertisecentrum voor epilepsie en leer- en ge dragsproblemen Stichting Hans Berger in Breda houdt zaterdag 20 maart open dag. Dat gebeurt voor het laatst in de huidige vestigingsplaats in het Medisch Centrum Klokkenberg De kliniek betrekt in 2005 nieuwbouw bij de Amphiazie- kenhuislocatie aan de Pasteur laan in Oosterhout. De nieuw bouw wordt gepresenteerd op de open dag. Tussen 10.00 tot 15.00 uur krij gen bezoekers een rondleiding en videopresentaties over epilep sie. Neurologen en medewerkers van de kliniek geven informatie. Epilepsievereniging Nederland (EVN) en het Nationale Epilep sie Fonds (NEF) zijn aanwezig in de kliniek. Voor kinderen biedt de open dag Clown Stippel, een speelka mer en zij kunnen paardrijden. Rond de Klokkenbergworden huifkartochten gehouden. WEMELDINGE - De Wemel- dingse Speel-o-theek 't Ruil-uus houdt woensdag van 18.30 tot 20.30 uur een beurs voor zomerkleding, babyspullen en speelgoed in het dorpshuis De Wemel. De opbrengst komt ten goede aan de speel-o-theek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14