Voortbestaan ZOC onzeker JESSICA'S PZC PZC Zondagsrust geeft couleur locale HL STUDIO Open huis bij Scouting Zierikzee ,15 Parkeergarage Middelburg al bijna volgeboekt joor ambtenarij agenda Deel bestuur stapt op uit onvrede met gang van zaken Noordwelle wil met spoed aanpak scheefwonen Mm Voorwaardelijk voor steekpartij Werkstraf voor wapenbezit Beschonken bestuurder Fietser geschept door auto Tanken zonder betalen Lagerhuis STREEKACTIVITEITEN (Advertentie) redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 <300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax 0111-454657 Email: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel. (0113)315500 Fa* '0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl kwrgklachten: "800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; «terdagstot 12.00 uur donderdag 11 maart 2004 MIDDELBURG - Van de 345 ^eerplaatsen in de garage on- Z het nieuwe Middelburgse stadskantoor zijn er 225 gereser- (tfrd voor ambtenaren en ge meentebestuurders. Het was aanvankelijk de bedoeling dat >20 plaatsen in de garage mr zouden blijven voor bezoe kers van het stadskantoor of nor mensen die in het centrum moeten zijn. Deze week heeft het college be- ioten dat bijna een derde deel ,ic de parkeergarage wordt ge reserveerd voor ambtenaren en gemeentebestuurders. Uit een in ventarisatie is gebleken dat on geveer tachtig medewerkers van ïe gemeente met de auto ko ter! Die parkeren nu op aange wezen parkeerplekken in de «d. Het college heeft besloten „n voor hen in de nieuwe gara gehonderd plekken te reserve ren, Het waterschap huurt 125 plaatsen, voor jaarlijks 570 euro perplaats De gemeente ging er bij de bouw van het stadskantoor van- Wit dat voor het eigen personeel geer. parkeerplaatsen vrijgehou den hoefden te worden omdat bet gebouw goed bereikbaar is :e:'openbaar vervoer. Perso- «isleden die met met het open- Mar vervoer kunnen komen, zouden hun auto in de buurt moeten zetten. Dat is echter geen optie, conclu deert het college nu. Het pfcR-terrein achter het station hst per 1 juni dicht en ook het Beverskerks Jaagpad kan in de toekomst niet meer worden ge bruikt. Parkeren in de buurt is Evenmin een mogelijkheid, vindt het college. Bewoners van Jauwendaele klagen nu al over parkeeroverlast. Volgens wet houder L, Luitwieler blijft er straks nog genoeg plaats over bezoekers. Hij baseert zich speen onderzoek waarbij is ge preludeerd dat de bezettings- c-aad van de garage rond de ne gen procent zal liggen. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Een meerderheid van het bestuur van het Zierik- zee Ondernemers Collectief heeft te kennen gegeven zich niet langer voor het ZOC te wil len inzetten. Het aftreden wordt op de ledenvergadering van 22 maart officieel bekendgemaakt. Bestuurslid J. Meerdink blijft wel aan. Hij wil met een nieuw, professioneel bestuur een nieu we richting inslaan. Onvrede over de huidige gang van zaken en onduidelijkheid met betrekking tot de toekomst van het ZOC worden in een pers bericht van het bestuur als argu menten gepresenteerd om op te stappen. Alleen bestuurslid J. Meerdink wil proberen het ZOC overeind te houden. „Het is erop of eronder", zegt Meerdink, „maar het zou toch te gek zijn dat Zierikzee, met zijn centrum functie, na ruim twintig jaar geen eigen ondernemersvereni ging meer zou hebben." Hij is dan ook bezig met een nieuw plan voor een herboren ZOC op professionele grondslag. Onder de werktitel 'ZOC, Missie Vi sie' wil Meerdink de bestaande structuur overboord zetten en een nieuwe weg inslaan. Zijn uit gangspunten zijn duidelijkheid, kwaliteit, professionaliteit en expansie. „Ik wil actieve bestuursleden zoeken met bestuurlijke erva ring die tijd en energie willen in vesteren Daarnaast moet het aantal leden uitgebreid worden en ik denk daarbij ook aan de kleine industrie. Ook die is ge baat bij een goed winkelaanbod en activiteiten in Zierikzee." Het plan van Meerdink wordt tijdens de geplande ledenverga dering van 22 maart, als de ande re bestuursleden aftreden, gepre senteerd Mocht er niet voldoen de draagvlak zijn voor deze hers tart, dan treedt ook Meerdink af en valt het doek voor het ZOC definitief. Imago Het ZOC worstelt de laatste ja ren enorm met het iniago en de inzet en krijgt veel kritiek te ver duren. Van alle detaillisten in Zierikzee zijn net iets meer dan honderd mensen lid. De wijken Havenkwartier en de Lange Nobelstraat/Schuithaven heb ben zich afgescheiden omdat het ZOC zich alleen zou richten op het Havenplein en directe om geving. Bestuurswisselingen zijn aan de orde van de dag en ook nu is niet precies duidelijk welke leden er zitting hadden en dus aftreden. Vanuit de Stich ting Lange Nobelstraat/Schuithaven rea geert bestuurslid A. Stapff ge matigd positief op het initiatief van Meerdink. „Het is goed dat er nog gepraat wordt. Er is al te veel geruzied. Ik ben zelf geen lid van het ZOC, maar ik ben wel benieuwd naar de inhoud van die plannen. Voor samen werking staan we open." K. Verkerk van het Havenkwar tier is behoudender. „Wij wor den binnenkort een vereniging en zoeken samenwerking met de Lange Nobelstraat/Schuithaven. Het ZOC is als wijkvereniging voor het Havenplein ook welkom om in te haken. Maar om te denken dat het als collectief iets kan be tekenen voor Zierikzee is wat veel gevraagd. Daarvoor is te veel verdeeldheid. Het lijkt me overigens zinvol dat iedereen af treedt, ook Meerdink. Pas met een volledig nieuw bestuur heeft een nieuw ZOC, als wijk vereniging, kans van slagen." WRGH-HAAMSTEDE De Burghse Jtbbelaar, 20.00 uur: Ledenvergade- ■itg Oranjevereniging Voor Vorsten- en Vaderland. - - r\'- In Noordwelle heerst onder meer onvrede over recreatief gebruik van tweede woningen. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow NOORDWELLE - De Dorps raad van Noordwelle zou graag zien dat de gemeente zo snel mo gelijk gaat optreden tegen het zogeheten scheefwonen. In Noor dwelle betekent 'scheefwonen' het recreatief gebruik van hui zen binnen het dorp die juist voor permanente bewoning zijn bedoeld. Volgens secretaris G. Huttinga van de Dorpsraad Noordwelle was dit verzoek zeker aan de or de gekomen tijdens het kernbe- zoek van het dagelijks gemeente bestuur dat aanvankelijk voor deze week stond gepland. Met het vertrek van alle vier de wet houders als gevolg van de affai re rond het archeologisch bode monderzoek in Zierikzee is er echter geen sprake meer van een college. Het kembezoek in Noor dwelle is dan ook tot nader or der uitgesteld. Daarmee blijft de onvrede over het recreatief gebruik van twee de woningen echter voortbe staan. De bevolking in deze klei ne kern klaagt hier overigens al jaren over. Het bestuur van de Dorpsraad gaf in 2001 al aan het wachten op maatregelen beu te zijn. In een brief op poten deelde deze groepering het ge meentebestuur mee via juridi sche weg handhaving te gaan af dwingen als de gemeente dat zou blijven verzuimen. Zover is het tot nu toe echter niet geko men, maar de onvrede in Noord welle daarover duurt voort. Een andere wens die sommige bewoners graag hadden geüit tij dens het kembezoek deze week, betreft een betere route-aandui ding voor vrachtwagens. Het komt nu nogal eens voor dat vrachtverkeer zijn weg zoekt in de kleine straatjes van Noor dwelle. Met het aanbrengen van enkele bordjes kan dat euvel vol gens de bewoners snel worden verholpen. Reacties Volgens Huttinga blijkt uit de summiere reacties op de inventa risatie voorafgaand aan het kembezoek dat er verder weinig of geen prangende zaken spelen binnen deze kern De Dorpsraad houdt echter wel de vinger aan de pols ten aan zien van het behoud van het door Ingrid Huibers YERSEKE - Toeristen en Reimerswaal gaan niet samen. Tenminste niet in de hoofden van een flink aantal gemeente raadsleden. Die zijn bang dat recreanten hun (zondags)rust komen verstoren. Er valt in de gemeente bovendien toch niets te beleven, vinden diezelfde raadsleden en met hen trouwens een hele hoop ande re inwoners van Reimerswaal. Dus waar om zou je geld en energie in de ontwikke ling van recreatie en toerisme steken? „Wij leiden elk jaar ongeveer twintigdui zend mensen rond in Yerseke", zegt direc teur Lilian Ausems van de VW voor Zuid-Beveland en Tholen. „Er is enorm veel belangstelling voor de mossel- en oestercultuur. Ook in het buitenland." En met Yerseke als vertrekpunt 'pakt' Ausems bovendien 'het achterland moei teloos mee'. „Wij combineren een ronlei- ding door de oesterputten of een bezoek aan de mosselbedrijven met bijvoorbeeld een wandeltocht door de Yerseke Moer, een stadswandeling door Goes of een be zoek aan de schaapskooi in Heinkens- zand." Een nog werkende mosselveiling, een hele serie mosselbedrijven en prachti ge oesterputten: Yerseke heeft het alle maal. Maar wat eigenlijk echt opvalt als je een beetje door het dorp slentert is de rust. Dat kun je natuurlijk verwachten als je op biddag in het dorp bent, maar toch. Ook tijdens een 's zomers bezoekje bleek het niet eenvoudig om vanuit de ha ven een gezellig terras te bereiken, of een uitspanning om even een broodje te eten. Ausems ziet vooral 'kansen' in het dorp. Ze wil bijvoorbeeld de 'havenkant' van Yerseke 'ontwikkelen'. „Een leuk terras aan het water, een beetje gezelligere aan kleding van het terrein rond De Zaete. Maar zodra ik dat zeg worden de gemeen tebestuurders zenuwachtig. Dan zie ik ze denken 'oh jee, Renesse'." Ook het museum zou Ausems graag ver kassen en moderniseren. „Er staan ont- De jaarlijkse mosseldag in Yerseke trekt altijd veel publiek, maar veel inwoners en raadsleden steken liever geen geld en energie in het toerisme. foto Willem Mieras zettend mooie spullen en er wordt door een groepje vrijwilligers heel hard ge werkt, maar een bus toeristen kunnen wij niet in het museum loslaten, want die passen er niet in." Van Janna Sinke, al twintig jaar uitbaat ster van een bed breakfast aan de Dam straat in Yerseke - de enige B B die Rei merswaal rijk is - hoeft er niet zo nodig iets te veranderen. „Die mossel- en oes tercultuur is natuurlijk iets heel aparts, maar er moet ook gewerkt worden. Dat gaat niet als er voortdurend toeristen over de vloer zijn", vindt ze. „Er is hier bovendien genoeg te doen. Je kunt een rondvaart maken, wandelen of fietsen Er is net een nieuwe wandelroute langs de Oosterschelde uitgezet." Russen en Roemenen Over belangstelling heeft Sinke overi gens niet te klagen. Ze heeft vier kamers en een tuinhuis en genoeg klanten om die ruimte te vullen. Er komen Russen en Roemenen die voor zaken in de gemeente moeten zijn, eters die niet meer naar huis willen rijden, mensen die vroeger familie in het dorp hadden wonen en veel fiet- MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 40-jarige inwoner van Almere voor een steekpar tij in Vlissingen veroordeeld tot zes maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf en 240 uur werkstraf. Ook moet hij onder reclasseringstoezicht blijven. Aan het slachtoffer van de steekpartij moet hij 1500 euro schadevergoeding betalen. Het incident vond 30 maart vo rig jaar plaats in een Vlissings hotel, nadat de dader met zijn vriendin uit was geweest. De man. die stevig had ge dronken, gedroeg zich die nacht vervelend. Toen hij door de eigenares en het slachtoffer buiten werd gezet, trapte hij een glazen deur aan diggelen. Vervolgens maakte hij stekende bewegingen naar het hoofd van het slachtoffer. Die bloedde hevig. Ook was er een zenuw geraakt. De Al- merenaar is in therapie gegaan. MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Sint Philips- land is gisteren door de rechtbank in Middelburg voor be zit van wapens en munitie veroordeeld tot zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en 180 uur werkstraf. De politie trof vorig jaar april in een loods en op zijn ka mer in de woning van zijn ouders een semi-automatisch kogelgeweer, een revolver, een alarmpistool, een geweer en een grote hoeveelheid patronen aan. De Fliplander was ook lid van een schietvereniging. Voor één wapen had hij een vergunning. Die vergunning is hij na de de vondst van het wapenarsenaal kwijtgeraakt. OOSTKAPELLE - Een 54-jarige automobilist is in de nacht van dinsdag op woensdag rond twaalf uur 's nachts staande gehouden wegens rijden onder invloed. Hij kreeg een boete en rijverbod van vier uur. De automobilist, die in Veere woont, reed over de Wijkhuisweg in Oostkapelle toen hij gepakt werd. MIDDELBURG - Een zeventienjarige fietser uit Middel burg is in de nacht van dinsdag op woensdag om kwart over twaalf geschept door een auto. De fietser reed zonder licht door rood de Schroeweg over. Een 26-jarige automobilist uit de gemeente Veere, die net groen licht had gekregen, schepte de fietser tijdens het op trekken. De fietser liep lichte verwondingen op en werd ter plaatse door ambulancepersoneel onderzocht. De fiets raakte lichtbeschadigd. VROUWENPOLDER - Een negentienjarige man uit de ge meente Noord-Beveland is zonder te betalen weggereden bij een tankstation in Vrouwenpolder omdat hij geen geld bij zich had. Hij heeft zich later gemeld op het politiebureau in Seroos- kerke. Nadat hij een verklaring had afgelegd, werd hij weer in vrijheid gesteld. dorpshuis in het kader van de bezuinigingsoperatie 'Kiezen of Delen'. De gemeente heeft tot doel via het afstoten van het aan tal accommodaties fors te kor ten op de uitgaven. Uitgangs punt is dat er tenminste één openbaar ontmoetingspunt op een dorp behouden blijft. „In Noordwelle is dat dus het dorps huis. De kerk heeft alleen de be schikking over de zomer- en de winterkerk, maar die voldoen niet als gemeenschapsruimte De school biedt evenmin veel ruimte voor groepsbijeenkom sten", geeft Huttinga aan. sers. Het zijn vaak vaste klanten; sommi gen komen al jaren naar het huis aan de Damstraat. „In het tuinhuis zit nu een stel uit Gelsenkirchen Die ken ik al heel lang", vertelt Sinke. „Ik ben zelfs bij hun huwelijk geweest." Hoewel Yerseke in de gemeente Reimers waal het toeristisch 'zwaartepunt' is, ziet Ausems ook in Kruiningen nog wel moge lijkheden. Zij zou graag het voormalige veerhaventerrein in Kruiningen invullen met wat 'smaakvolle recreatiewoningen'. Bovendien vindt ze het een prachtige plek om 'toeristische manifestaties' te houden. „We zijn bezig aan een project dat we 'Kom over de dijk' willen noe men. Daarmee willen we toeristen laten zien dat Zeeland meer te bieden heeft dan alleen zee en strand." Om zo'n mani festatie voor je te zien, moet je op een gu re woensdagmiddag in maart best je best doen. De ingeslagen ruiten van het vroe gere wachtlokaal, de op- en afrit die er bij gebrek aan aanmerende veerboten hulpeloos in de lucht hangen en de dicht gespijkerde restauratie, vormen niet di rect een schilderachtig décor. Alhoewel, het uitzicht op de Westerschelde maakt wel heel veel goed. Een 'leuk haventje' en een restaurant met 'een groot terras aan het water'. Kris Booij - haar ouders zijn eigenaar van camping den Inkel in Krui ningen - vindt het jammer dat er vanuit de gemeente zo weinig voor toeristen wordt gedaan. „Een speeltuin of een trim baan in het bos bij de camping zou leuk zijn", zegt ze. „Maar zelfs met een simpel bankje aan de dijk zouden we al blij zijn." Het is echter met name de gevrees de bedreiging van de zondagsrust die voor de door de SGP gedomineerde ge meenteraad zwaar weegt, elke keer als er over de uitbreiding van het toerisme wordt gepraat. Doodzonde, vindt Au sems, die absoluut niet van plan is om op zondag in Reimerswaal activiteiten te or ganiseren. „Die zondagsrust geeft nou net een stukje couleur locale", vindt ze. „Daar moet je niet aankomen." door Ali Pankow ZIERIKZEE - De Scouting Zie rikzee neemt zaterdag 27 maart deel aan de Nationale Scouting- dag met speciale activiteiten en een open huis tussen 10.00 een 12.00 uur in het clubhuis aan de Van Veenlaan. Thema van de dag is de maatschappelijke meerwaarde van scouting als jeugd- en jongerenorganisatie. De scouting heeft wereldwijd 38 miljoen leden, waarvan 120.000 deelnemers in Nederland, ver deeld over 1300 plaatselijke scoutinggroepen De Zierikzeese afdeling hoopt op deze dag vooral nieuwe vrij willigers te werven voor leiding gevende en ondersteunende functies. In en rond het clubhuis staan er voor kinderen van vijf tot veer tien jaar tijdens het open huis tal van activiteiten op het pro gramma. Naast het traditionele vuurtje stoken, knopen leggen, koken en pionieren wordt er ook aandacht besteed aan inter net en aan internationale uitwis selingen. Alle deelnemers ont vangen aan het einde van de och tend een aandenken. Een toenemend tekort aan vrij willigers geldt als landelijk pro bleem binnen de scouting. Vol gens het bestuur van Scouting Nederland wordt dat probleem door de drastische bezuinigin gen van het kabinet nog ernsti ger Het wegvallen van de struc turele rijkssubsidie met ingang van dit jaar heeft tot gevolg dat een kwart van het huidige aan tal landelijke beroepskrachten van Scouting Nederland moet vertrekken. Ook ziet de landelij ke organisatie zich genoodzaakt de contributie voor haar leden fors te verhogen en tevens flink te snijden in de budgetten. Bin nen het noodgedwongen bijge stelde beleid is ervoor gekozen 4 de jeugdleden zo min mogelijk hinder te laten ondervinden van »de bezuinigingen. Programma Scouting Zierikzee hoopt het programma voor kinderen van af vijf jaar en de activiteiten voor oudere kinderen en jonge ren nog zo lang mogelijk te handhaven. Belangrijke doelstel lingen zijn persoonsontwikke ling, het leren samenwerken en als organisatie een actieve rol spelen in de samenleving. Zo on dersteunt Scouting Zierikzee een zustergroep in de stad Nitra in Slowakije. AMSTERDAM - De Middelburg se scholengemeenschap Nehalen- nia heeft gisteren de kwartfina le bereikt van het Lagerhuis voor scholieren. De leerlingen van Havo 5 en VWO 5 en 6 versloegen in de achtste finale een school uit Eindhoven. Op 17 maart wordt de kwartfinale gehouden in de Rode Hoed in Amsterdam. (Advertentie) Koudekerkseweg 124 Middelburg Nederlands kampioen 2003/2004 Deelneemster Europese- en wereldkampioenschappen j Naildesign

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39