Plan voor onderhoud kanaalarm Huttenbouwers willen verder JESSICA'S LSTUDIO Cursus helpt ouderen met sombere buien :anto Nobelgate was nooit bedreiging voor positie burgemeester 15 Gemeente Reimerswaal stelt beheerplan op voor monument KIO wil kleine woonvorm voor gehandicapten Rommelmarkt nviiiiin Voorwaardelijk voor steekpartij Werkstraf voor wapenbezit Fietser geschept door auto Auto's bekrast in Goes Nehalennia succesvol in Lagerhuis r0ts Dc dienst preventie en Lonwikkeling van Emergis morelcursus voor sombe" „«deren. In dcputuitdeput, w de cursus. die bedoeld is J* mensen die ouder zijn dan iijoor- Snoberheid. slecht slapen, veel j-ieren en afnemend plezier in ^bv's o' andere bezl8heden, donderdag 11 maart 2004 komen vaak voor bij ouderen Veel mensen denken dat het hoort bij de leeftijd, dat het een gevolg is van verdriet door ver lies of van het vaker alleen zijn. Zo is het niet. Wie ouder wordt, hoeft helemaal niet te tobben, in tegendeel zelfs. De cursus leert mensen hun somberheid over winnen en helpt ontspannen en van het leven genieten. In de put, uit de put heeft niets te maken met psychotherapie of psychiatrie. Het gaat niet over jeugdervaringen en hun diepste innerlijk kunnen de deelnemers gewoon voor zichzelf houden. De cursus gaat uit van het he den en de cursisten leren vaar digheden die hen inzicht geven in het eigen doen en laten en dat van anderen. Hoewel het nadrukkelijk niet gaat om een gespreksgroep, zijn veel deelnemers enthousiast over het plezierige contact dat ze met andere cursisten hebben opgebouwd In de put, uit de put, duurt tien weken met elke week een bijeenkomst van twee uur. De bijeenkomsten staan onder leiding van twee ei-varen ge spreksleiders. De deelname is zo laagdrempelig mogelijk gehou den: er is geen financiële bijdra ge verschuldigd en alleen materi aalkosten worden in rekening gebracht. Iedere deelnemer heeft wel vooraf apart een ken nismakingsgesprek met de bege leiders, waarin alle informatie aan de orde komt. Wie zich al langere tijd verdrie tig of somber voelt en ouder is dan 55 jaar, kan zich op maan dag en dinsdag opgeven bij A. Meulenbroeks van Emergis in Goes. Telefoon 0113 - 267239 ^.nnhPaardekam mVSWEERT - De gemeente leimersnnal gaat de gedempte beialarm in Hansweert goed cerzorgenIn het verleden was nogal kritiek op het onder lid, maar in een onlangs opge- «|dbeheerplan staat nauwkeu- ng vermeld welk onderhoud vnnneer moet plaatsvinden HEDiKENSZANI) - Stichting KIO in Heinkenszand werkt aan je opzet van kleinschalige woon gemeenschappen voor kinderen nel een verstandelijke handi- Met gemeente en woningbouw- reiemgmg wordt onderzocht of iwoningen in het dorps- ■um. die over twee jaar vrij de nieuwbouw in wijk Over de Dijk II gereed komt, geschikt te maken zijn als woonzorgverblijf voor groepen r&hooguit vier kinderen. De plannen zijn nog in een pril sadium, zegt KIO-voorzitter Hary Korten. Stichting KIO is een ouderinitiatief dat een dag centrum en zaterdagopvang roor kinderen met verstandelij ks en autistische scomissen heeft in Heinkens- 3na. lezers schrijven Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op de in de PZC verschenen redactionele be richten, artikelen of commenta ren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Plaatsing van bij dragen betekent niet dat de re dactie de meningen en stellin gen van de inzenders onder schrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Concertzaal Het gaat goed. Zelfs de nakome- -iffin van Thorbecke vinden ut de Concertzaal behouden moet blijven. Niet vanwege de stenen maar vanwege de daar plaatsvindende muzikale activi teiten. Het Zeeuws Orkest, het Koninklijk Oratorium, etc. Een éindelijk winstpunt is inmid dels dat de belangrijkste gebrui kers elkaar gevonden hebben. Dat bleek uit hun gezamenlijke optreden tijdens de hoorzitting. Toen werd ook duidelijk dat er W van mogelijkheden zijn om wi nog betere programmering een nog intensiever gebruik ■an de Concertzaal als tempel voor klassieke muziek tot stand te brengen. Blijft de vraag: moet je het pand aan de Singelstraat ^to'^n? Dat brengt wat geld en daarmee kun je een deel Van de kosten van optie 1 dek ken. Maar het beperkt ook de ex ploitatiemogelijkheden van het gehele complex. Nu vinden daar oog tal van andere activiteiten Piaats. Zelfs de gemeente verga ar regelmatig. Is dat per sal to kostendekkend of zelfs winst gevend? Zo ja, dan zou je kun nen overwegen om ook dat wort te zetten en het pand aan -e bmgelstraat c.a. dus niet te •ereopen. Het lijkt me goed om oe voors en tegens hiervan ook op een rijtje te zetten. H.J. van Hunnik Penninghoek 6 Middelburg De gedempte kanaalarm, aan de oostkant van Hansweert. is een overblijfsel van het oude ka naal. Onder meer het oude slui- zencomplex is er nog te bezichti gen. Het is zelfs een officieel mo nument. Het gebied is de afgelopen jaren verfraaid en wordt vooral ge bruikt voor recreatieve doelein den. Om verpaupering te voorko men heeft de gemeente een be heerplan opgesteld. Zo zullen de verharde paden in het gebied regelmatig worden gecontroleerd op scheuren en zo nodig worden voorzien van een nieuwe toplaag. De klinkerpa den worden zelfs iedere tien jaar opnieuw bestraat. De watergangen in het gebied worden regelmatig geschoond vanwege de overmatige riet- groei. Om de acht jaar worden ze bo vendien uitgebaggerd om de doorstroming van het water in stand te houden. De anderhalve meter diepe poe len, die nieuw zijn gerealiseerd in het park, hebben de eerste ja ren nog geen onderhoud nodig. Planten en dieren hebben dan de tijd om zich erin te vestigen. Op termijn moeten de poelen wel ieder jaar worden ge schoond en om de acht jaar wor den uitgebaggerd. Het onderhoud van de monu mentale sluizen bestaat vooral uit het jaarlijks verwijderen van de beplanting tussen de muren. Bij de leuningen en de wacht huisjes wordt het schilderwerk regelmatig gecontroleerd en bij gewerkt. De steigers worden ie der jaar gecontroleerd op hout- rot. Andere werkzaamheden die wor den genoemd zijn het iedere vijf jaar schilderen van het dieren verblijf op de schapenweide, het jaarlijks schoonspuiten van de houten brug en het maaien van de verschillende grasvlakken. De gemeente Reimerswaal heeft een beheerplan opgesteld om verpaupering van de gedempte kanaalarm en het voormalige en monumentale sluizencomplex in Hansweert tegen te gaan. foto Willem Mieras Terugkeer vrijwilligster Yvonne Mens ijzeren voorwaarde door Ron Maqnée MIDDELBURG - Yvonne Mens en Yvonne Koole: twee vrouwen die zich al jaren inzetten voor de jaarlijkse bouwspeelplaatsen in Middelburg. Maar dit jaar zijn de voorbereidingen voor de mateloos populaire zomeractivi- teiten compleet stilgevallen, na een fikse ruzie met welzijnsstich- ting SKWM. Tot groot verdriet van de beide vrouwen. Yvonne Mens: „Ik zou met deze groep morgen zó weer verder willen." Deze week bereikte het al maan den slepende conflict een voorlo pig hoogtepunt. De vrijwilligers van de bouwspeelplaatsen spra ken zich nagenoeg unaniem uit voor de terugkeer van Yvonne Mens. Haar werd ruim een half jaar geleden door de SKWM ver teld dat ze niet meer welkom was. De andere vrijwilligers pik ten haar 'ontslag' niet. zo bleek deze week. Yvonne Mens moet de kans krijgen terug te keren als vrijwilliger, zo bepleitten haar collega's. Zo niet, dan leg gen ze gezamenlijk het bijltje er bij neer. Mens kwam eind jaren negentig in aanraking met de bouwspeelplaatsen. In de jaren daarvoor had de zomeractiviteit zich kunnen verheugen in een toenemende aandacht. Steeds meer kinderen wisten het hut- tenbouwen te vinden. Voor een (Advertentie) Yvonne Mens is de inzet geworden van het steekspel tussen SKWM en de vrijwilligers van de bouwspeelplaatsen in Middelburg. foto Ruben Oreel jjj® Wijkvereniging (ioes- W houdt zaterdag een rom- roarkt in het gebouw Jan J5^art aan de Bergweg in fk opbrengst van de markt «mt ten goede aan het opknap- n van de hal van het gebouw Ligthart. De rommelmarkt *9ntom 9.00 uur SIMEON TEN HOLT^^^ Oostkerk Middelburg di. 16 maart 2004 19.30 uur informatie: 0118-623650 miniem bedrag konden de kinde ren een week lang onder meer knutselen, schilderen en spelle tjes doen. De activiteiten op het Meiveld en de Nassaulaan trok ken jaarlijks honderden kinde ren. De organisatie was in han den van de Coördinatiegroep Zo mervakantieactiviteiten (Cozo), een groep van vijf vrijwilligers. De professionele begeleiding werd gegeven door welzijnsorga nisatie SKWM. „In 1999 kon men in de Cozo wel iemand gebruiken die de PR op zich nam", vertelt Mens. Haar eerste taak was om de toe gangsprijs laag te houden. „In die tijd dreigde de prijs omhoog te gaan van anderhalve gulden naar twee gulden vijftig. Voor mensen met grote gezinnen niet goedkoop." Grootste boosdoe ner waren de aan- en afvoerkos ten van het benodigde hout. In totaal werd 14.500 gulden aan deze kostenpost besteed. Er moest dus geprobeerd worden deze kosten laag te houden. Mens ging praten met de toen malige burgemeester Spar van der Hoek van Middelburg. „Na mens de Cozo vroeg ik of het hout niet verbrand kon wor den", vertelt Mens. De burge meester reageerde meteen en thousiast, herinnert ze zich. Iemand die in ieder geval geen fan was van een vreugdevuur was de toenmalige wethouder Van Dijk-Sturm. Zij verzette zich tegen het vreugdevuur, maar werd door de Middelburg se raad teruggefloten De affaire was mede verant woordelijk voor het einde van Spar als burgemeester. Volgens Mens vormde de affaire ook het eerste haarscheurtje in de - tot die tijd - goede samenwerking tussen de SKWM en de vrijwilli gers van de Cozo. Ondertussen werd de directe contactpersoon bij de SKWM vervangen. Cindy Weerepas werd het nieuwe gezicht waar de vrijwilligers mee te maken kregen. Yvonne Koole: „De sa menwerking ging goed. Het liep als een trein. Totdat we in 2003 met een reglement te maken kre gen. We waren het met heel veel dingen niet eens en hebben veel weten te veranderen. Maar op het punt van PR en sponsoring kwamen we er niet uit." Vooral met nieuwe, strakke PR-voor- schriften konden de leden van de Cozo niet leven Koole „Op een zonnige dag wil je wel eens naar de McDonald's gaan met de vraag: hebben jullie mis schien vijfhonderd ballonnen voor ons? Maar wij moesten daar ineens vooraf toestemming voor gaan vragen We moesten zélfs, als we de krant te woord stonden, vooraf aan de SKWM doorgeven wat we van plan wa ren te vertellen." De fricties tus sen Mens en de SKWM werden steeds heviger. Mens: „Een week voor de start van de bouw speelplaatsen van 2003 kreeg ik te horen dat ik niet meer wel kom was." Het huttenbouwen ging gewoon door. Koole: „In september hadden we 's avonds een bijeenkomst met de SKWM. 's Middags wilden ze eerst met Yvonne praten. Maar we zijn 's avonds met de hele ploeg ge gaan. En daar is Yvonne wegge stuurd Ze zeiden dat we regels hadden overtreden. Welke re gels dan? Daar wilden ze niet op ingaan." De leden van de Cozo besloten vervolgens op te stap pen Eén van de leden heeft in middels aangegeven door te wil len gaan, wat de uitkomst van het conflict ook is. De anderen eisen de onvoorwaardelijke te rugkeer van Yvonne Mens. Gesprek En deze situatie duurt tot op de dag van vandaag voort. Binnen kort knopen vier leden van de vrijwilligers een gesprek aan met SKWM-directeur Van der Linden. De leden hebben slechts één belangrijke boodschap: Yvonne Mens keert terug, of we gooien het bijltje erbij neer. Alternatieven zien de beide Yvonne's niet meer. Ze denken er wel eens over voortaan zelf de bouwspeelplaatsen op poten te zetten, zonder de SKWM. Mens: „Dat is altijd ons streven geweest, maar dat is er nooit van gekomen." Yvonne Mens heeft sinds het 'ontslag' niets meer van de SKWM vernomen. Mens: „Eigenlijk niet. Behalve die ene keer dan. Ik kreeg na de hele affaire een bos bloemen van de SKWM. Die heb ik terug gestuurd. Mij eerst het moeras intrappen en dan een bos bloe men sturen? Zo werkt het niet." (Advertentie) Koudekerkseweg 124 Middelburg lel. 0118-633832 06-22528904 Nederlands kampioen 2003/2004 Deelneemster Europese- en wereldkampioenschappen Naildesign MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 40-jarige inwoner van Almere voor een steekpar tij in Vlissingen veroordeeld tot zes maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf en 240 uur werkstraf Ook moet hij onder reclasseringstoezicht blijven. Aan het slachtoffer van de steekpartij moet hij 1500 euro schadevergoeding betalen. Het incident vond 30 maart vo rig jaar plaats in een Vlissings hotel, nadat de dader met zijn vriendin uit was geweest De man, die stevig had gedronken, gedroeg zich die nacht vervelend. Toen hij door de eigenares en het slachtoffer buiten werd gezet, trapte hij een glazen deur aan digge len. Vervolgens maakte hij stekende bewegingen naar het hoofd van het slachtoffer Die werd daarbij geraakt en bloedde hevig. Ook bleek er een zenuw te zijn geraakt. De Almerenaar is in therapie gegaan. MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Sint Philips- land is gisteren door de rechtbank in Middelburg voor be zit van wapens en munitie veroordeeld tot zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en 180 uur werkstraf. De politie trof vorig jaa april in een loods en op zijn ka mer in de woning van zijn ouders een semi-automatisch kogelgeweer, een revolver, een alarmpistool, een geweer en een grote hoeveelheid patronen aan. De Fliplander was ook lid van een schietvereniging. Voor één wapen had hij een vergunning. Die vergunning is hij na de de vonds van het wapenarsenaal kwijtgeraakt. MIDDELBURG - Een zeventienjarige fietser uit Middel burg is in de nacht van dinsdag op woensdag om kwart over twaalf geschept door een auto. De fietser reed zon der licht door rood de Schroeweg over. Een 26-jarige auto mobilist uit de gemeente Veere, die net groen licht had ge kregen, schepte de fietser tijdens het optrekken. De fiet ser liep lichte verwondingen op en werd ter plaatse door ambulancepersoneel onderzocht. De fiets raakte lichtbe- schadigd. GOES - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn er in Goes vijf auto's bekrast. Ze stonden geparkeerd aan de Voorstad en aan de Kloetingseweg. Het schadebedrag is nog niet bekend. AMSTERDAM - De Middelburgse scholengemeenschap Nehalennia heeft gisteren de kwartfinale bereikt van het Lagerhuis voor scholieren. De leerlingen van Havo 5 en VWO 5 en 6 versloegen in de achtste finale een middelbare school uit Eindhoven. De voorronde vond plaats in de Rode Hoed in Amsterdam Op 17 maart wordt de kwartfinale gehouden, opnieuw in de Rode Hoed. hem werd opgezegd. Zijn ont slag zou in dat geval onvermijde lijk zijn geweest. Bij een ge dwongen vertrek heeft een bur gemeester, anders dan wethou ders, geen recht op wachtgeld. Verseput: „Vervolgens is het aan de fracties te beoordelen hoe ver ze daarin willen gaan. Maar de raad heeft van begin af >aan niet de intentie gehad ook aan te sturen op het vertrek van de burgemeester." Juist in dat verband hebben de fractievoor zitters niet de indruk dat ze door Asselbergs onder druk zijn gezet door met zijn ontslagbrief te wapperen. „Dat heeft hij feite lijk ook niet gedaan. Dat hij als voorzitter van het college en de raad een rol heeft gespeeld in de affaire, daar kan niemand om heen. Maar ik denk dat het heel slecht zou zijn geweest voor de gemeente als ook hij had moe ten vertrekken Ik vind het juist goed dat hij dat heeft gezegd. Zo hebben alle partijen heel goed de gevolgen kunnen besef fen", aldus Verseput, Asselbergs wilde inhoudelijk niet ingaan op het vooroverleg met de frac tievoorzitters, gezien het beslo ten karakter. Hij benadrukt op voorhand niet zeker te zijn ge weest van het behoud van zijn positie. „Als ik daar van zou zijn uitgegaan, zou dat getuigen van een ongepaste arrogantie ten opzichte van de raad." miniiBW door Marcel Modde ZIERIKZEE - De positie van burgemeester J. Asselbergs van Schouwen-Duiveland heeft in de affaire Korte Nobelstraat nooit op het spel gestaan. Dat zeggen fractievoorzitter J. van de Berge van de ChristenUnie (CU) en zijn WD-collega A. Ver seput. In de motie van wantrouwen die de CU maandag in het debat had klaarliggen, werd gewezen op het falen van het voltallige college in de kwestie. In de eer ste versie die in het weekeinde werd rondgestuurd aan de frac ties, ging het nog om de collectie ve verantwoordelijkheid, inhe rent aan het uitgangspunt dat burgemeester en wethouders zelf hadden gekozen in hun raadsbrief. Dat zou echter bete kenen dat ook het vertrouwen in de burgemeester werd opge zegd en dat is nooit de bedoe ling geweest, verklaarde Van de Berge gisteren de latere aanpas sing. In een tweede versie die op aan geven van andere partijen werd opgesteld, werd de term 'collec tief gewijzigd in 'de politiek ver antwoordelijke leden'. Maar om dat onder die noemer weer al leen de direct betrokken wethou ders G. van de Velde-De Wilde en L. Gel uk-Poort vliet zouden kunnen worden verstaan, werd ook deze passage voor de raads vergadering nog veranderd in 'de gekozen vertegenwoordi gers' van het college. Daarmee werd de burgemeester nadrukke lijk uit de wind gezet. „Hoewel ook hij verantwoordelijkheid draagt in deze hele kwestie, heeft de positie van Asselbergs nooit ter discussie gestaan", al dus Van de Berge. Gevolgen De burgemeester heeft maandag voorafgaand aan de raadsverga dering overleg gevoerd met de fractievoorzitters. Een gebruike lijke procedure op Schou wen-Duiveland, zei Asselbergs gisteren in een toelichting. In dat gesprek heeft hij, aldus Van de Berge en WD-fractievoorzit- ter A. Verseput, uitgelegd wat zijn rol in het verhaal is en wat de gevolgen zouden kunnen zijn indien ook het vertrouwen in agenda STREEKACTIVITEITEN GOES - De Spinne, 14.00 uur: Senioren bingo; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE Complex Groenewoud. Zwembad. 9.00 10.00 uur Sport en spel 55-plussers: 12 00 - 13.00 uur: Be wegen voor carapatiënten; Fruitteeltmu seum, 13 00 - 17.00 uur: Boomtoppers, op de fiets of te voet Door de bomen het bos zien en de topbomen om je heen; De Vroone, 19.45 uur: NBvP, voe ding, vitamines voedingssuplemen- ten, KRUININGEN Dorp. 18.30 uur; Ver koop paaseieren door de jeugd van Voetbal Vereniging Kruiningen. SINT-MAARTENSDIJK Gemeente huis, 19.30 uur: Vergadering gemeente raad; THOLEN Parkeerterrein bij De Spet ter, 8.30 - 14.30 uur: Welkom in Cyber bus Dorcas; WEMELDINGE -Dorpshuis De Wemel. 13.00 uur: Sociëteit en sjoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33